Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. 2015. március 23. 18:16101.

    Nekem is a korlátlan italfogyasztás a legszimpatikusabb, bár pálinkát és bort mi is bevinnénk. Ezt szerintem minden helyszín maga válogatja, hogy mit mennyiért enged, az biztos, hogy érdemes utánaérdeklődni pl. a felszolgálási díjnak. A koktélbár nekem is nagyon tetszik Anna665! 

  2. 2015. március 23. 14:12100.

    Körül kell járni a témát, általában többféle italcsomagot ajánlanak az éttermek. Van a mindent bele csomag (üdítő, sör-bor, kávé, 4-5 féle rövid) és ennek az olcsósított változata (ugyanezek, csak kevésbé márkás italokkal). Van, ital csomag röviditalok nélkül, és lehet alkohol nélkül is kérni (természetesen csak ha belemennek). De arra készülj fel, hogy a bevitt italokért felszolgálási díjat fognak felszámolni, úgyhogy csak akkor járhatsz jól, ha nagyon olcsón jutsz az italhoz.  És sajnos a pia költsége a vacsoráéval vetekszik :(.

    előzmény:
    Anna665 (99)
    2015-03-23  13:55
  3. 2015. március 23. 13:5599.

    Na igen, a vacsora és italfogyasztás. Ezzel mi is meg vagyunk lőve. Nekem a korlátlan a legszimpatikusabb, főleg mert egyszerű kényelmes megoldás, ugyanakkor anyagilag rosszabb megoldásnak tűnik, bár ki tudja... hallottam már az ellenkezőjét is. Ráadásul olyan lenne a legjobb ahol korlátlan italfogyasztás de házi pálinkát bevihetünk, ilyen létezik egyáltalán?


     


    Amit viszont biztosan tudunk: koktélos lesz és én szeretnék egy fagyis/jégkásás pultot is a kinti szertartás és a remélhetőleg meleg idő miatt... meg mert imádom őket 


     


    Párom elég aktív, ötletei is jók vannak szóval szerencsére nem egyedül viszem a vállamon az egészet 

    előzmény:
    bijuca87 (97)
    2015-03-23  11:09
  4. 2015. március 23. 11:5398.

    Nálunk A és B menü van a vacsorára, és külön az éjféli menü, ezt lehet variálni. Az éjféli menüben benne van a gyümölcstál is. Szerintem a menünél arra kell figyelni,hogy milyen a vendégek összetétele, és persze mit szeret a pár. Én nem szeretem a gyümölccsel, mártással leöntött húsokat, de pl. a jövendőbelim igen, így azt teszünk bele. Azt biztosan tudjuk,h a násznép nem a kagylós és társai csapat így az nem lesz, és nem is így kerestünk éttermet. Italnál egy volt a lényeg,h házi pálinkát lehessen bevinni. Nekem eszembe jutott a gyümölcsleves is június révén, de le lettem szavazva :)


    Próbáltam csatolni amit küldött az üzletvezető, de nem lehet. 


    Itt adott volt a korlátlan italfogyasztás, és a tortát is felszolgálják,biztosítva a tányért és mindent (nem vicc volt olyan,h külön megemlítették,h a torta felszolgálása plusz költség). Ha amellett dönt vki és kivitelezhető is, akkor érdemes nagykerből vinni az italt, és megbeszélni, h a bontatlan üvegeket (ha marad) visszavinni.


    Szerintem nagyon arany középút nincs. Ha a korlátlanra bólintunk rá, akkor nem kell "aggódni" a végösszeg miatt, előre ki tudjuk számolni a vendégek alapján. Ha a strigulázást választjuk benne van,h behúznak 1-2 italt pluszba. Ott azzal lehet taktikázni,h előre megbeszélni pl. melyik sörök legyenek ajánlva, vagy borok. Nyilván a lehúzás lehetősége mindkét esetben benne van.


    A barátnőmék nem bíztak a felszolgáló csapatban, akik a helyszínen dolgoztak (nem étteremben volt a lagzi, hanem egy faluházban), ők megbeszélték a vezetővel,h saját felszolgálókat vinnének. Hát nem tudom, nekem lövésem sem lenne kiket kérnék meg... Nekem ez macerás lenne.


    Egyébként a jövőbeli férjek mennyire aktívak az ötletelésben? 

    előzmény:
    bijuca87 (97)
    2015-03-23  11:09
  5. 2015. március 23. 11:0997.

    Flora88 te már akkor nagyjából tudod, hogy mit szeretnél! 


     


    Milyen menüre gondoltatok az esküvőn? Lesz valami különlegesség vagy a hagyományos ételek lesznek?


    Én arra gondoltam, hogy mivel nyáron lesz az esküvő és remélhetőleg jó időnk is lesz mindenféleképp szeretném hogyha lenne valami hűsítő gyümölcstál, és a süteményeknél is gondolnom kell a cukorbetegekre is, mert sajnos van egy két beteg a családban! 


     


    Italok tekintetében milyen ötletetek van? Korlátlan fogyasztást kértek vagy esetleg saját magatok viszitek majd? 


    Fogalmam sincs hogy hogy legyen nálunk, mi lenne a jobb?! Mert ugye sajnos sok helyen hallani, hogy akár viszed az italt akár kérsz korlátlan fogyasztást a felszolgálók szeretik lecsökkenteni az italadagokat a saját részükre.


    El kéne ezt is döntenem lassacskán, hogyha megyünk végre a helyszíneket megnézni már úgy tudjak odaállni hogy vannak konkrét elképzeléseim. 

    előzmény:
    flora88 (96)
    2015-03-22  19:20
  6. 2015. március 22. 19:2096.

    Nekünk Győr-Moson-Sopron megyében lesz az esküvőnk, vannak már helyszínek amik tetszenek mindkettőnknek, májustól szeretnénk érdeklődni, ellátogatni néhány helyre. Számunkra mindenképpen olyan helyszín lenne ideális, ahol meg tudnánk oldani a szállást is, mivel a násznép fele messziről utazik majd, így inkább hoteleket nézegetünk. Körülbelül 70-80 főt számoltunk, akiket a lakodalomba is meghívunk, ebben a szolgáltatók is benne vannak. A kollégákat (kb. 20-25 fő) csak egy kis fogadásra hívnánk a polgári szertartás után.


    Egy jó barátnőm dekoros, nagyon ügyes, úgyhogy már "csak" a témát kell kitalálnunk és ő megcsinálja nekünk a dekorációt. Nagyon tetszik a vintage stílus, inkább a halványabb púderesebb színek, 2-3 színkombinációra gondoltam, pl. zöld, fehér, rózsaszín az asztali virágcsokrokban. Nem szeretnénk túl sok dekort az asztalra, a kevesebb néha több. 


    A ruhámat elképzelhető, hogy én is varratom majd, nekem a pántos csipkés ruhák tetszenek, bár ruhapróbán nem voltam még, én is szeretnék több helyre elmenni és próbálgatni. 


    A zenekart már kiválasztottuk, bár még nem foglalóztuk le, arra is sor kerül 1-2 hónapon belül. Két fős és nagyon jó zenét játszanak, voltunk már esküvőn, ahol ők zenéltek és mindkettőnknek nagyon tetszettek a számaik! 


    Vőfélyen és ceremóniamesteren gondolkodunk, tudom, hogy érdemes felkérni valakit, mert színesíti is az egészet és legalább nem lesz punnyadás az esküvő és a lakodalom alatt. Bár voltam olyan esküvőn is, ahol vőfély nélkül is nagyon jó hangulat volt!


    Egyházi esküvőnk lesz, ezzel kapcsolatban is minden adott, már csak az időpontot kell kiválasztanunk és bejelentkezni valamikor ősz felé. A jegyesoktatás úgy tudom februárban kezdődik majd, úgyhogy azzal ráérünk még. 


    Fotósunk is van már, az egyik kedves barátunk fotósként dolgozik, ő szívesen elvállalja az esküvőt, lagzit és a kreatív fotózást is. 


    A koszorúslányokról is írtatok már, én odavagyok a picikért és a családunkban rengeteg kis tündérke van, így el sem tudnám képzelni nélkülük a bevonulást :) Lányok, fiúk, úgy számoltam, hogy 4-5-en lennének, akik már azért nagyobbak és szépen bevonulnának.


    A menyasszonyi tortát egy közös barátunk ismerőse fogja készíteni. A süteményeket az Édesanyám süti majd, egy-kettőt biztosan rendelünk cukrászdából is, de nagy részét Ő fogja készíteni. :)


    Az esküvői autó az Édesapámé lesz, különösebben nem szánunk rá, egy autódísz lesz az elején.


    Tavaszi esküvőt szeretnénk, több okból is praktikusabbnak tartjuk, egyelőre a május a nyerő.


    Ennyi jutott eszembe egyszerre, útközben úgyis jön majd még az ihlet és a sok részlet, amit át kell gondolni. 

  7. 2015. március 22. 12:3495.

    Üdv köztünk Flora88 :) Várjuk a részleteket ;)

    előzmény:
    flora88 (89)
    2015-03-21  20:37
  8. 2015. március 22. 10:4894.

    Nekünk sem lesz tetovált jegygyűrűn. bár szeretem a tetoválásokat, nekem is van nem is kicsi de párom nem tetováltatna magára, így ez nálunk elmarad

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (91)
    2015-03-21  22:17
  9. 2015. március 22. 08:3093.

    Tetovált jegygyűrűnk nem lesz, viszont ha megtörténik az esküvő akkor megyünk egy közös tetoválást csináltatni! 


    Semmi monogram vagy név felirat nem lesz, hanem egy olyan dolog ami a mi közös életünket szimbolizálja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (91)
    2015-03-21  22:17
  10. 2015. március 22. 08:2892.

    Üdv köztünk flora88! 

    előzmény:
    flora88 (89)
    2015-03-21  20:37
  11. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 21. 22:1791.

    Tetovált jegygyűrűt egyikőtök sem tervez?

    előzmény:
    Anna665 (88)
    2015-03-20  09:05
  12. 2015. március 21. 22:1390.

    Üdv köztünk! Milyen tervek vannak? Hol lesz az esküvő?

    előzmény:
    flora88 (89)
    2015-03-21  20:37
  13. 2015. március 21. 20:3789.

    Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, a párommal mi is jövőre tervezzük az esküvőt és lassacskán belekezdünk a készülődésbe. Mi 4,5 éve vagyunk együtt, egy éve volt az eljegyzésünk. Egyelőre konkrétumaink nincsenek, jó lenne megosztani egymással a teendőket és ötleteket. :)

  14. 2015. március 20. 09:0588.

    Sziasztok!


    Én főleg pinteresten nézelődök ötletek után, aztán ebayen nézek körbe mennyiért lehet saját kezűleg megvalósítani.


    A jegygyűrű szintén csak mosogatáshoz/fürdéshez veszem le.


    A hétvégén voltunk a templomban mert nem tudtuk hogy lehetséges-e az elképzelésünk vagy keressünk más helyet. Szerencsére engedélyezték. Ugyanis katolikus székesegyházban szeretnénk református szertartást (így mindkettőnk vallásából lesz benne egy kicsi), a tiszteletes asszony is megvan már aki össze fog minket adni, ő páromat már régóta ismeri.


    Étterembe nem jutottunk el a hétvégén, pedig az is jó lett volna.

    előzmény:
    boikámé (79)
    2015-03-18  10:54
  15. 2015. március 18. 11:4587.

    Sok sikert nektek, biztos megtaláljátok a hozzátok legjobban illőt!


    Mi is 3 helyen voltunk, az elsőnél borzasztó sok lett volna kaja és arra jött rá az ital, a 2. helyen ismerősök nem ajánlották a személyzetet, így azt nekünk kellett volna keresni, a 3. ami a befutó lett kedvező ár és kedves vezető. Általam igen kritikusnak tartott személy dicsérte az ételt, ez is mellettük tette le a voksot.


    Egyet értek, hogy időben neki kell kezdeni, de az évekkel hamarabbi lefoglalások túlzóak. Mondom én, akik szintén korán voksoltak a szolgáltatók mellett. Mentségünkre szóljon, nehezített pályáról indulunk és a nyár már késő lett volna, pláne, hogy nem is tudjuk mikor megyünk pontosan haza


    De jó, hogy a dekort egyedül is eltudod készíteni, én ehhez bengusz vagyok 


     

    előzmény:
    bijuca87 (83)
    2015-03-18  11:15
  16. 2015. március 18. 11:3686.

    Én nem szeretnék meghatározni semmit, ha úgy döntünk felkérjük őket :) A dekor színe adott lesz, ebből ki lehet indulni. (egyedül a finanszírozásban állapodjunk meg, sem nekik, sem nekünk nem mindegy) 


    Hát... én láttam olyan ruhát a neten amit nyugodtan fel lehet venni utána, akár egy másik lagziba is. 

    előzmény:
    13reg26 (85)
    2015-03-18  11:28
  17. 2015. március 18. 11:2885.

    Te ismered a leendő koszorúslányaidat, de szerintem illúzió, hogy a koszorúslány ruhát utána még hordani fogják a lányok. Talán akkor, ha csak a színt határozod meg nagyjából, de az árnyalatot, szabást már nem. 

    előzmény:
    boikámé (79)
    2015-03-18  10:54
  18. 2015. március 18. 11:2584.

    Az eljegyzési gyűrűt természetesen hordom, egyedül csak fürdéshez és a főzés közben veszem le hogy ne koszolódjon!  


     


    Jegygyűrűvel kapcsolatban az elképzelésünk az, hogy kétszínű lesz (ezüst és arany kombinációja) mert én arany párti vagyok még a párom pedig inkább ezüst. Így lett ez a közös megegyezés. Nézegettem és gyönyörűek vannak! 

    előzmény:
    boikámé (81)
    2015-03-18  11:07
  19. 2015. március 18. 11:1583.

    A koszorúslány ruháknál meg lehet beszélni a lányokkal, hogy esetleg felesbe fizessétek ki a ruhákat, hogyha a lányok nem szeretnék esetleg saját maguk finanszírozni.


    Mi a jövőhét folyamán fogunk elkezdeni barangolni megnézni a helyszíneket (három közül kéne döntenünk) amiket kiválasztottunk interneten keresztül és tetszett nekünk. Azért megyünk ilyen korán, hogy nehogy lemaradjunk valamiről (úgy vagyok vele jobb előbb) , mert nagyon sok fórumon olvastam , hogy vannak olyanok akik már másfél évvel előtte lefoglalják a termet (azért szerintem ez egy kicsit túlzás). 


     


    Ha végre sikerül az esküvő helyszínét lefixálnunk akkor utána szépen apránként elkezdem megvenni a dekorokat amit lehet ebay-en.

    előzmény:
    boikámé (79)
    2015-03-18  10:54
  20. 2015. március 18. 11:1482.

    *karika gyűrű= karikagyűrű 

    előzmény:
    boikámé (81)
    2015-03-18  11:07
  21. 2015. március 18. 11:0781.

    Gyűrűvel kapcsolatban van elképzelésetek vagy esetleg van is már karika gyűrű valakinek? Hordjátok az eljegyzésit? 

    előzmény:
    boikámé (79)
    2015-03-18  10:54
  22. 2015. március 18. 10:5680.

    előzmény:
    13reg26 (77)
    2015-03-16  08:41
  23. 2015. március 18. 10:5479.

    Sziasztok Lányok!


    Megmondom őszintén eddig nem gondolkodtunk koszorúslányokban. A topik hívta fel a figyelmem erre, lehet illene. Akik nálunk szóba jöhetnek, két barátnőm, és a párom két lánytestvére. Fogalmam sincs hogy és miként működik ez a dolog (nyilván minden megbeszélés alapja, csak mindenki más városban lakik így nehéz összehozni). Az biztos, ha lesznek is én nem várom el a nagy ruhát, inkább olyan legyen amit később is feltudnak venni. Az, hogy a költségeket hogy osztanánk el passz. Ha varratunk, ha veszünk az is tizen ezres tétel, ez négy főnél min. 40e Ft , jaj nem tudom (ezt se) ki kell még találni, lassan jöhet a lista írás 


    Nálunk az ötletelés először fejben megy (színek, formák), utána keresünk neten képeket vagy nézünk videókat. A menyasszonyi ruháról nem tudom milyen állna jól, így azt teljesen rá bízom majd a "hogyan érzem benne magam", a próbára anyukámat fogom elhívni. A párom ellentétben velem konkrét elképzeléssel van az öltönye iránt. 


    A következő hetekben dekorost keresünk, mire megyünk haza tudjunk személyesen is találkozni.


    Kivel mi történt az elmúlt napokban? Történt vmi konkrét lépés esküvő ügyben?

    előzmény:
    bijuca87 (78)
    2015-03-17  09:55
  24. 2015. március 17. 09:5578.

    Melyikőtök honnan szerzi az ötleteket?


    -dekorációhoz?


    -ruhákhoz?


    -meghívókhoz?

  25. 2015. március 16. 08:4177.

    Akkor megnyugodtam :)


    Még egy tanács jutott eszembe: legyen B verzió a szolgáltatókra is. Nálunk a hétvégén a jól bevált virágosunk visszamondta a munkát (jó oka volt rá). Egy cseppet sem lettem ideges, hogy akkor most itt a világvég.   Szóval nem árt, ha van még 1-2 telefonszám ilyen esetekre. Még elég korai szakaszában vagytok a szervezésnek, egy év alatt sok minden történhet (terhes lesz a fodrász, elköltözik a kozmetikus stb...)

    előzmény:
    Anna665 (76)
    2015-03-14  00:29

Címlap

top