Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. 2015. március 31. 23:23126.

    Nagyon köszönöm a segítséget jó tippeket adtatok!


    Ma voltunk egy helyen, de ettől nem voltunk elájulva, egyszerre 3 helyen tudnak rendezvényt tartani pedig nem egy nagy az egész és hacsak nem bérelem ki az egészet (horribilis összegért) akkor egyszerre több lagzit is tartanak ott ha úgy alakul... ami azt jelenti, hogy ha hideg idő van és én a filagóriát béreltem ki akkor nem rakhatjuk át bentre az egészet mert ott másik lagzi lesz...


    Ez csak nekem fura? remélem a többi helyen nem így lesz...


    Holnap megyünk megnézni még egyet utána pedig csütörtökön kettőt. Remélem tudunk ezek közül választani mert egyelőre nincs több ötletünk...

  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 31. 20:07125.

    A kötőjelnél egyet vegyetek figyelembe:


    Aláirás fura lesz, nem nagyon tudtok szignót csinalni belőle.


    Egyikőtök sem gondolt arra, h csak a ferje nevét veszi fel?

    előzmény:
    flora88 (124)
    2015-03-31  17:01
  3. 2015. március 31. 17:01124.

    Én is a kötőjeles verzió mellett döntöttem, mivel én is szeretném megtartani a lánykori vezetéknevemet is. 


    Anna 665 szuper, hogy mentek helyszínt választani, én mondjuk (saját magamból kiindulva) mindenképp azt javasolnám, hogy a foglalás előtt aludjatok rá párat! Gondolom kiszámoljátok, hol mennyi lenne a költség, de érdemes átgondolni a lehetőségeket és hogy minél jobban passzoljon ahhoz, amit szeretnétek. Bár az is lehet, hogy lesz olyan helyszín, amibe azonnal beleszerettek és tudni fogjátok, hogy ez az!  Még bőven van idő, hogy jól át lehessen gondolni a dolgokat.

    előzmény:
    bijuca87 (120)
    2015-03-30  21:07
  4. 2015. március 31. 12:42123.

    Sajnos mindent nem lehet megkérdezni, egy csomó minden menet közben fog még kiderülni:)


    Kértek menü ajánlatot + éjféli menüt. Itt érdemes megkérdezni a vacsora maradékát felszolgálják-e éjfélkor. Csinálnak-e ilyen-olyan mentes kaját. Be lehet-e vinni sütit, tortát. Tudják-e tárolni. Van-e felszolgálási díj. Italnál szintén a csomagok, lehet-e valamit bevinni (ha akartok ilyet) és annak mik a költségei.


    Felszámolnak-e terembérletet. Dekorálnak-e. Ajánlanak-e szolgáltatókat (ha nem ragaszkodtok a sajáthoz).


    Van-e a helyszínen szállás lehetőség. (Nektek is kell egy hely, ahol átöltöztök, cuccaitokat, nászajándékot tároljátok). Nézd meg a mosdót :) Be fogsz férni a kiszemelt ruhában?


    Anyakönyvvezető/pap kimegy-e (ha szeretnétek ilyet)?


    Esetleg még a parkolási lehetőségeket praktikus megnézni.


    Hirtelen ennyi jutott eszembe.

    előzmény:
    Anna665 (121)
    2015-03-30  21:44
  5. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 30. 22:02122.

    Ha külső helyszínes lagzit terveztek, azért mindenképp kérdezzetek rá, h van-e B-terv a meghivottak számának mgfelelően zárt teremben is.


     

    előzmény:
    Anna665 (121)
    2015-03-30  21:44
  6. 2015. március 30. 21:44121.

    Mi megbeszéltük a párommal, hogy megtartom a nevemet. Igazából mindkettőnknek teljesen átlagos tucat vezetékneve van, így kötőjelesen elég furán hangzana, -né nek meg nem tudom elképzelni magam


    Képzeljétek holnaptól kezdve a következő pár napban megyünk bejárni a lehetséges helyszíneket és választunk is egyet ha minden jól megy Van valami tippetek esetleg hogy mit érdemes megkérdezgetni ilyenkor? Teljesen tapasztalatlan vagyok... nyilván rákérdezek a árakra, mi van benne, milyen szolgáltatások lehetségesek még, az ital kérdésre... de mire még?


    pl ha több helyszínen is tudnak esküvőt tartani (pl van filagória, étterem, rendezvényterem) akkor vajon egyszerre több esküvőt is fognak? nem lenne furcsa ha az udvaron keverednének a násznépek? vagy evidens hogy egyszerre csak egy esküvő még ha több helyszínük is van?

    előzmény:
    bijuca87 (118)
    2015-03-30  19:44
  7. 2015. március 30. 21:07120.

    Nekem is kötőjeles lesz. 


    Így megmarad a saját nevem is és az övét is felveszem. Valahogy nem tudom elképzelni hogy XY-né legyek!  


    Elég egyedi a vezetéknevem ahhoz, hogy megtartsam magamnak! 

    előzmény:
    Judy88 (119)
    2015-03-30  20:27
  8. 2015. március 30. 20:27119.

    Kötőjeles ☺


    Jól hangzik és megmarad a nevem is. Nekem ez a verzió tetszik a legjobban ☺ Neked?

    előzmény:
    bijuca87 (118)
    2015-03-30  19:44
  9. 2015. március 30. 19:44118.

    Azon gondolkodtatok már, hogy mi lesz a nevetekkel az esküvő után?


    Felveszitek teljesen a vőlegény nevét , vagy megmarad a tietek, esetleg kötőjeles megoldás?

  10. 2015. március 30. 15:22117.

    Kicsit lemaradtam :)


    Az én tanúm keresztanyum lesz, páromnak az öcccse.


    Nálunk is csak a család és barátok lesznek meghívva a lagzira. Bár kicsit ettől a vendéglista összeállítástól tartok, nem akarok sértődést, de sok olyan rokon van, akit évente csak egyszer, sőőőt, még sokkal ritkábban látok és nem feltétlenül szeretném őket meghívni. Nem tudom ez másoknál hogy van, hogy oldják meg.. de szerintem, aki nem tud rólam/rólunk szinte semmit, nem vesz részt semennyire sem az életünkben, nem biztos, hogy ott kéne, hogy legyen. 


    Nekem inkább a homoköntés tetszik, félek a gyertyázásnál (jobban) bénáznék idegességemben :)

  11. 2015. március 30. 09:39116.

    Nekünk is a lakodalomra csak a család és a barátok hivatalosak. A szertartásra meghívunk pár kollégát és ennyi, utána lesz egy kisebb állófogadás, hogy koccintani tudjunk velük, de ők csak ezen vesznek részt. 


    Külön lesz majd nekik meghívó csináltatva, hogy ne legyen ebből kavarodás.


     


    Az igazi ünneplés szerintem csak azokkal jó akik tényleg fontosak számunkra. 

    előzmény:
    flora88 (115)
    2015-03-29  15:44
  12. 2015. március 29. 15:44115.

    Hogy tervezitek, a munkatársakat, kollégákat is meghívjátok a lakodalomra? Vagy csak pár embert? Állófogadást is szoktak rendezni a polgári szertartás után, mielőbb a násznép indul a lakodalomba. Én ezt találom a legjobb megoldásnak, hiszen így mégis van egy közös koccintás, de a lakodalom tényleg a családé, rokonságé marad. 

  13. 2015. március 29. 10:16114.

    Nálunk is kültéren lesz a polgári, legalábbis nagyon reménykedem benne. Jövőhéten nézünk meg pár helyszínt, remélem találunk is olyat ami tetszik, nincs kedvem sokat keresgetni.


    Ja és egy napon lesz a két szertartás, igazából nem tudom elképzelni sem hogy külön tartsuk. nekem fura lenne hogy már házasok vagyunk egy ideje és utána tartanánk az esküvőt.. de hát ízlések és pofonok

    előzmény:
    flora88 (112)
    2015-03-28  13:54
  14. 2015. március 28. 16:56113.

    Mi eddig úgy tervezzük, hogy mind a ceremónia (polgári és templom) és mind a lagzi egy napon lesz. 


    Külső helyszínben gondolkodunk mi is. Csak olyan lagzihelyszíneket néztem , ahol megoldható a külső polgári szertartás!  Nekem nagyon tetszik ez az ötlet! 

    előzmény:
    flora88 (112)
    2015-03-28  13:54
  15. 2015. március 28. 13:54112.

    A homoköntés nekünk is nagyon tetszik! A neten találhatsz homokot 1000 Ft alatt, lezárható üvegváza is szerintem akad 1000-2000 Ft között.   Szép emlék, olcsón meg lehet venni a kellékeket. 


    Mi majd csak májustól kezdünk érdeklődni, de május-júniusban szeretnénk is lefoglalni a helyszínt. Addig az időponton gondolkodunk.


    Nektek a polgári szertartás egy napon lesz a lagzival és az egyházi esküvővel? Úgy tudom hétköznap ingyenes a polgári szertartás. Szabadtéri esküvő szimpatikus valakinek? Mi gondolkodunk rajta, ha megfelelő helyszínt találnánk, akkor hangulatos lenne a természetben tartani a polgári szertartást.

    előzmény:
    bijuca87 (110)
    2015-03-28  08:40
  16. 2015. március 28. 09:32111.

    Nekem tetszenek az ilyen jelképes dolgok a szertartásba, bár nekünk egyik se lesz, én mást találtam ki.
    Még régen egy külföldi blogról vettem az ötletet és már akkor elhatároztam hogy nekem egyszer olyan lesz, pedig páromat még nem is ismertem


    A lényege, hogy minden családot megkérek, hogy hozzanak egy szál virágot, amelyik számukra a legszebb, amit a legjobban szeretnek. És a polgári szertartásnál bevonuláskor mindenkitől elveszem majd a virágot és abból lesz a csokrom, amit vőlegényem fog egy szalaggal megkötni. Közben meg ugye elmondja az anyakönyvvezető hogy ahogyan a virágokból egy csokor lesz úgy válik eggyé most a két család mindenki más, mégis egy szép csokrot alkotunk. ilyesmi. kicsit nyálas, de hát mit várunk egy esküvőn


    ja és így ez lesz a menya csokrom, szóval azt én nem fogok csináltatni

    előzmény:
    bijuca87 (110)
    2015-03-28  08:40
  17. 2015. március 28. 08:40110.

    Sziasztok menyasszonyok! 


     


    Mit gondoltok a homokszóró és a gyertyagyújtási ceremóniáról?


    Melyikőtöknél mi lesz vagy egyáltalán lesz -e?


     


    Én a homokszórásra gondoltam! Fehér és fekete homokkal.


    Nézegettem az interneten, hogy mennyibe kerülnek a dolgok, de hát az itteni oldalakon horribilis árakért adják. Aztán körbenéztem a jól megszokott EBAY-en és ott vannak már elfogadható áron, de az is eszembe jutott már , hogy nem szettbe fogom megvenni, hanem a homokot is külön és a szettet is. Mert ahogy láttam különböző bútorüzletekbe vannak olcsón vázák és szebbnél szebbek, és azok is tökéletesen megfelelnek a célnak. 


     


    Történt már valakinél valami előrelépés vagy ti is még pihentetitek a dolgokat?

  18. 2015. március 24. 22:22109.

    Nekem egyértelműen a testvérem lesz a tanúm. Párom dolga nehezebb, mert neki 3 testvére van, még alszik rŕ egy párat mire kitalálja hogyan s mint legyen (ugye sértődést nem akarunk).

    előzmény:
    flora88 (107)
    2015-03-24  17:17
  19. 2015. március 24. 19:51108.

    Az én tanúm az Öcsim lesz, a páromnak meg mivel ha minden igaz és lesz templomi esküvőnk is, akkor a polgári szertartáson az Öccse lesz a tanú a templomin pedig a Nővére. 

    előzmény:
    flora88 (107)
    2015-03-24  17:17
  20. 2015. március 24. 17:17107.

    Az én vőlegényem is inkább rábólintós típus :) Nem szokott képeket nézegetni és keresgélni a neten, ezt inkább rám bízza. Elmondom neki, hogy mire gondoltam, megmutatom, aztán vagy tetszik neki vagy nem. Bár az ízlésünk szerencsére elég hasonló meg az elképzeléseink az eseményről. :)


     


    Tanúk ügyében gondolkodtatok már? Nekem valószínűleg Húgom lesz, a páromnak pedig a legjobb barátja. 


     


     

    előzmény:
    boikámé (98)
    2015-03-23  11:53
  21. 2015. március 24. 11:26106.

    Létezik (csak ritka,mint a fehér holló) Amikor az érdeklődő emaileket küldtem külön rákérdeztem erre a pŕlinka témŕra. Szerintem érdemes az előző esküvős topikokat is átnézni,sok ajánlás van helyszín terén is az ország minden pontjáról. Nálunk szeret ötletelni a párom, a meghívó és dekor kitalálása az ő reszortja (azonnal mondta,h ezeket ő venné kézbe). Azért ráérősen kezeli a dolgokat, és van,hogy leállít ráérünk még  Ez a fagyis pult nagyon jól hangzik! 

    előzmény:
    Anna665 (99)
    2015-03-23  13:55
  22. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 23. 22:45105.

    Az alkoholos italokat mi vihettük. Még a sört es a bort is. Ugyanis házi sört akartunk, aminek ismerjük a tulaját, igy hoztak 2 hordóval. A bornál meg anyu ragaszkodott a Juhasz borokhoz. Viszont a többit nagyon átgondoltuk, nem akartunk felesleges piákat vinni. De ismerjük a fogyasztókat, igy olyan italokat vittünk, amiket tudtuk hogy elfogy. Persze az üditoket, kavékat a helyszin adta.


    Vicces volt: a piák már a hűtőházban voltak mikor én megérkeztem -majdnem elsőként- készulődni. Be is mentem és egy üveg pezsgőnek seggére is csaptam mire 'felcsendültek a harangok'

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (103)
    2015-03-23  18:52
  23. 2015. március 23. 19:36104.

    Ez nagyon jól hangzik harangocka! Jó kis menüt állítottatok össze!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (103)
    2015-03-23  18:52
  24. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 23. 18:52103.

    Ha megengeditek leirom nalunk hogy alakult a menü. (utana igerem nem pofátlankodok többé bele)


    Leves 2féle volt -tányérszervíz: gyümölcsleves és (apum kérésére) húsleves 


    3 főétel -tálszerviz: 


    Juhtúróval-sokával töltött pulykamell


    Baconba csavart csirkecombfile


    Saslik sertesből


    2 köret


    Savanyusagok


    Deszertet nem vittuk túlzasba, az emeletes torta volt meg kis rétes


    Pogácsák


    Éjfél utan: lecso nokedlivel


     


     


     

    előzmény:
    boikámé (98)
    2015-03-23  11:53
  25. 2015. március 23. 18:24102.

    Hát az ötletelésben nem mondhatnám hogy túl aktív lenne, inkább úgy van vele,hogy rám bízza a dolgokat, meghallgat és vagy rábólint (akkor örülök magamnak hogy jót találtam ki), vagy nem és akkor gondolkodhatok tovább. 


    Mondjuk nem is kértem tőle hogy legyen túl aktív, amiben kell persze segít, de nem az a típus aki túlzásba esne a szervezkedés terén .

    előzmény:
    boikámé (98)
    2015-03-23  11:53

Címlap

top