Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazatelepülni, de hova?

Torolt_felhasznalo_613265
Torolt_felhasznalo_613265
Létrehozva: 2016. szeptember 2. 21:22

Külföldről települnénk haza Magyarországra. Még gondolkodunk rajta, de lehet, októberben meglépjük. Azon agyalunk elsősorban, hol folytassuk az életünket. Bp. kilőve, egyikőnk sem szereti. Mit tudtuk javasolni egy 45-50-es házaspárnak (ketten vannak, gyerekek nélkül), hova érdemes "haza"települni Magyarországra? Melyik az a régió, ami fejlődik, ahol relatíve sok munkalehetőség van, ahol jó a közbiztonság, jó a lakóközösség, lehet egyről a kettőre jutni, ahol jó élni? Ahol valóban épülnek új gyárak, üzemek, ahol tényleg toborozzák az embereket, és nem csak elhintik a mézes madzagot az ember előtt... Elsősorban Dunántúlban gondolkodunk. 


Tudom, ehhez elsősorban tudni kellene a konkrét végzettségünket is, maradjunk annyiban, hogy semmi különleges, extra végzettség, két középfokú végzettségű emberről van szó. 


Fordíthatjuk úgy is a kérdést, hogy beszéljetek arról, ki hol lakik az országon belül, és szeret-e ott lakni. Ha igen, miért, ha nem, miért nem. Melyik megye fejlődik és melyik van lemaradva. 


Minket egyik városba, régióba se köt semmi, a híreket nem nagyon követjük mostanság, tehát valószínű, minden infó új lesz számunkra. 


Köszönjük! Zsuzsa és Karesz. 

  1. 2016. szeptember 8. 16:20176.

    Vagy azért nem tanultak, mert nem volt rá lehetőségük.


    Lehet, hogy eszük, tehetségük lett volna rá.


     

    előzmény:
    KN18 (165)
    2016-09-08  13:29
  2. 2016. szeptember 8. 16:16175.

    Azonos vagy "kémikussal"?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (1)
    2016-09-02  21:22
  3. 2016. szeptember 8. 16:14174.

    Aha.


    Es ebböl is latszik, hogy mindenki mas farkaval ..... a csalant. Ugy könnyü.


     

    előzmény:
    ladybird65 (173)
    2016-09-08  15:51
  4. 2016. szeptember 8. 15:51173.

    Pont ezt akartam én is írni. Hitelről nem is álmodhatnak, hisz most jönnek haza, nem lesznek hitelképesek.


    A másik, amit meg Lilla írt, hogy ahol ennyiért egyáltalán van ingatlan, ott pont azért van, mert a környék olyan, hogy nincs ott semmi, meló meg aztán pláne nincs.


    Ja, be lehet járni dolgozni, igen. Ha szerencséd van, fizeti a munkáltató.Ha nincs,nem fizeti. Elsősorban meg olyanokat keresnek, akiknek nem kell útiköltséget fizetni.

    előzmény:
    Sushi (147)
    2016-09-08  09:23
  5. 2016. szeptember 8. 14:54172.

    Nos igen.

    előzmény:
    Sushi (170)
    2016-09-08  14:47
  6. 2016. szeptember 8. 14:53171.

    Nálunk is, csak alap volt az is, hogy az ember ne érezze azt, hogy csak úgy az ölébe hullanak a dolgok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (169)
    2016-09-08  14:47
  7. 2016. szeptember 8. 14:47170.

    Arrool nem is beszelve, hogy mialatt en tanultam, addig a többiek szepen kusztak fel a fizetesi listan, es mire en vegeztem friss diplomaskent, ök a duplajat kerestek, mint en


     

    előzmény:
    cabron (168)
    2016-09-08  14:28
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 8. 14:47169.

    én is kerestem pénzt a zenével


    de ahhoz azért az is kellett hogy apámék baromi sok pénzért a cuccokat is megvegyék


    nálunk az volt hogy a generációk keresetéből a következőknek több legyen és könnyebb az élet


    de ha nem tanultam volna, nem csinéltam volna pénzt akkor egy nagy faszt adtak volna, mehettem volna a híd alá ameddig nem halnak meg és nem oroklok


     

    előzmény:
    cabron (168)
    2016-09-08  14:28
  9. 2016. szeptember 8. 14:28168.

    Én munka mellett tanultam. Nem azért, mert ne lett volna a szüleimnek lehetősége, hogy taníttassanak, így terveztem.


    14 éves koromtól dolgoztam nyári szünetekben, nekem baromi fontos volt a függetlenség anyagi értelemben is. Érettségi után el nem tudtam volna képzelni, hogy eltartsanak. :) Kemény volt meló mellett tanulni is, hisz többféle munkát el kellett vállalni ahhoz, hogy magamat fent tudjam tartani, fizetni tudjam a tanulmányaimat és még éljek is, de hát ilyen ez.


    Ami nem öl meg, az megerősít. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (167)
    2016-09-08  14:01
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 8. 14:01167.

    az énidőmben is elvitték a gyerekeket rohadt szar melókra


    építőtábor vagy mi a tököm volt a neve


    tudták milyen szar a meló


    de attó még 100ból talán 10 tanult rendesen, több mint 3 millió segédmelós lett kolonc az országra a rendszerváltás után


    amikor zeneiskolába jártam 5 éves koromtól, akkor is nagyon kevés járt arányaiban az össz gyerek létszámból


    amikor meg már 3 bulira annyi gázsit kaptunk, amennyiért a melós a gyárban 1 hónapot keccsölt


    elkezdtek baromi irigyek lenni, főleg hogy a csajok is futottak utánunk


    de valahogy a tanulhatnékkal beoltottak aránya nem nagyon emelkedik


    ma is a fiatalok zöme nem tanul


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (160)
    2016-09-08  12:52
  11. 2016. szeptember 8. 13:40166.

    Na halistennek a fiam ezt magatol is tudja.


    Pont valamelyik nap beszeltunk rola, hogy o egyaltalan nem erti, miert nem motivalt a legtobb ember arra, hogy tanuljon, amikor egyertelmuen jobb korulmenyek kozott elhet, dolgozhat kesobb. Latja a tarsait most a kiserettsegi vizsgak kozben, es fel nem tudja fogni, hogy van az, hogy valaki pl eleve csak a "C"-t celozza be.


    O az a fajta, akit inkabb visszafele kell fogni..., neki mar egy B is kudarc-elmeny lett volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (160)
    2016-09-08  12:52
  12. 2016. szeptember 8. 13:29165.

    A lányom jó tanuló, most egyetemre jár.


    Nyári munka 3 év próbálkozás után most sikerült neki először. 12 órát dolgozik, 4 kor kel, megy 5 re kisbuszhoz, ami kiviszi őket az üzembe, este fél nyolc mire hazaér. Vagy mehet este 6 tól reggel 6 ig is.


    Tejüzem. Első nap hazajött és azt kérdezte tőlem, mégis, szerintem milyen emberek dolgoznak ilyen helyeken?


    Hát, tudod kislányom olyanok, akinek nincs más lehetőségük, vagy nincs is másra igényük.


    De mi az, hogy nincs másra lehetőségük?


    Hát, nem tanultak, vagy nem volt eszük, tehetségük többre vinni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (160)
    2016-09-08  12:52
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 8. 13:28164.

    lehetöségek esti levelező


    amikor még sikk volt proli melósnak lenni akkor is volt a mondás


    ha nem tanulsz, dolgozni kell


    ha nem tanulsz rendőr lesz belőled


    most azon a határon vagy, hogy bírni kell


    különben tényleg mehettek a vonat alá 10 év múlva


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (160)
    2016-09-08  12:52
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 8. 13:15163.

    ilyen magyar még párszázezer volt amcsiban és a világ többi részén


    mivel nagyon kevés beszélt mindig is más nyelvet is


     


    én még sok kettesháború utáni és 56utáni magyarral találkoztam 90ben


    azok voltak a junó magyarok you now


    röhögve mesélték, hogy semmit nem tudtak angolul de egymásnak minden 3 mondatba mondogatták ( junó?)



    én se tudtam volha ha születésemtől az apámék nem beszéltek volna hozzám angolul, németül


    házonkívül csak magyart lehetett tanulni 5.töl meg ruszkit amit persze senki se tud, hiába érettségiztek is belőle


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (158)
    2016-09-08  12:36
  15. 2016. szeptember 8. 13:09162.

    a ferem 3 honapig jart nyelviskolaba aztan ugy dontott hogy elmegy dolgozni.


    eleteben nem dolgozott autoiparban. szalagon kezdte, szepen vegigjart egy csomo iskolat mindenfele bizonyitvanyokat vegzettsegeket szerzett.


    18 ev utan onnet jott el vegkielegitessel kozepvezetoi poziciobol amikor leepites volt.


    azota tanult egy masik szakmat de mivel 50 en felul volt mar nem dolgozott benne viszont erdekelte es az allam fizette akkor meg neki.

    előzmény:
    Sheriff-2 (158)
    2016-09-08  12:36
  16. 2016. szeptember 8. 13:06161.

    van benne  igazsag, bar amikor mi jottunk ide egeszen mas volt a helyzet. egyikunk se beszelt nehany szon kivul semmit de akkor allamilag biztositottak nyelviskolat es meg sok minden mast is.


    a masik dolog nem minden fizikai munka olyan mint amit a topicindito most vegez. vannak tiszta es konnyebb fizikai munkak, nem csak a legnehezebb.


    en nem falbol beszelek dolgoztam otthon gyarban is akkor a villanyorakhoz tartozo kisautomatakat tekercseltem es csomagoloban is dolgoztam. Meloztam 3 muszakban fonodaban  az a gyaloglason kivul egyaltalan nem volt nehez a labat terhelte leginkabb. de dolgoztam haztartasi uzletben eladokent , fiatalkorukent kezbesitokent es meg sorolhatnam. oszinten szolva egyikbe se szakadtam bele.


    van egy 50 es ismerosunk otthon akit elkuldtek mert megszunt a munkahelye 20 ev utan. most egy osztrak cegnek csomagolnak fehernemut 8 oraban es a fizetese tobb mint amikor irodaban dolgozott a Mavnal. es nem szakad bele csak nem szereti hogy allva kell dolgozni.


    es meg million ilyen fizikai munka van. masik ismeros delipultban dolgozik egy aruhazban meg szereti is amit csinal. nem tul nagy penz de nem hal ehen belole. es ezek ma es most aktualis dolgok.

    előzmény:
    Sushi (156)
    2016-09-08  12:20
  17. Torolt_felhasznalo_613265
    Torolt_felhasznalo_613265
    2016. szeptember 8. 12:52160.

     


    Igazad van, ez a vonat már elment.... De elevenen nem ugorhat az ember a sírba akkor se, ha ennyire elcseszte az életét. 42 és 52 évesen most jelen helyzetünkben nem tudunk elkezdeni egy-egy egyetemet. Megérdeklődtem gyógyszerész doktoroktól, a gyógyszerészkart nem lehet levelezőn munka mellett elvégezni. Még talán ha lehetne, és felvennének, belevágnék. Nappalin kizárt. 


    Egyébként, tegnap a gyárban egymás mellett dolgoztunk a férjemmel, nem túlzok, a munkaidő végére én azt hittem, haza se tudom vonszolni magam, annyira ki voltam készülve. Este haza indulás előtt elbeszéltük, hogy minden gimis gyereket elhoznék ide vagy más hasonló gyárba dolgozni legalább egy hétig, kötelező jelleggel. Utána megkérdezném őnagyságát mindet, aki azt mondja, hogy szar a tanulás: Apukám, tényleg ezt akarod csinálni nap mint nap évtizedeken át? Mert akkor ne tanulj. A tanulás szar, valóban nagyon szar. Ha a gyári meló, zombi üzemmódban, robotként élve az életedet jobb, akkor tényleg szard le az iskolát és a tanulást. Szerintem tízből kilenc gyerek egy ilyen heti munka után azt mondaná, bocsika, tévedtem, engedjetek tanulni. 


    Én megbántam, hogy nem tanultam, az egyszer szent. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (157)
    2016-09-08  12:20
  18. 2016. szeptember 8. 12:40159.

    igazad van - ez a kivetel.


    ill vannak nehanyan (ismerek nehanyat) akik bar keves de valami tudassal indultak neki, aztan megtanultak. De ez a kevesebb.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (158)
    2016-09-08  12:36
  19. 2016. szeptember 8. 12:36158.

    " Hogy lehet nyelvtudas nelkül kimenni egy orszagba?"


     


    Talán akkor legyek én egy példa, vagy kivétel, kinek hogy tetszik.


    Én kijöttem nyelvtudás nélkül, és nem tudok elképzelni jobb tanulási lehetőséget mint az országban ahol rá van kényszerítve a tanulásra az ember.


    Szerdai napon érkeztem, csütörtökön pihentem, pénteken elindultam munkát keresni, találtam, hétfőn kezdtem dolgozni. Megfogadtam hogy soha az életben többet nem leszek munka nélkül, úgyhogy tanultam 5 szakmát.


    Hááááát azt hiszem sokkal inkább kivétel, de ilyen is van. Shoha nem akartam olyan lenni mint mások, mert akkor ki lenne olyan mint én. (?)

    előzmény:
    Sushi (156)
    2016-09-08  12:20
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 8. 12:20157.

    amikor lábilógi volt a patikában


    akkor lett volna ideje valami szakmát tanulni, akár dr


     


    most már az iskolavonat elment

    előzmény:
    Amarynda (155)
    2016-09-08  12:12
  21. 2016. szeptember 8. 12:20156.

    Nem is arra mondtam, En sem a vegzettsegemnak megfelelö munkat vegzek, de szeretem, megbecsülnek es megfizetnek. Ülhetnek otthon es mondhatnam, konferenciatolmacs vagyok, es varhatnam a sült galambot. 


    Nekem ezelött 10 evvel mondtak, hogy haaaat nagyon nehez 40-egynehany evesen elhelyezkedni - mondom ugy hoyg mindig talaltam magamnak olyan munkat, ami jo volt. DE! Budapesten! En nem mennek olyan messzire Pesttöl. Balaton környeke Haaat? Osztrak hatar? ha tudod a nyelvet - es mar megint a vesszöparipam: Hogy lehet nyelvtudas nelkül kimenni egy orszagba?


    Es innen kezdödik: szar, nem tudok mit kezdeni magammal, ki vagyok szolgaltatva, stb. stb.


     

    előzmény:
    Amarynda (155)
    2016-09-08  12:12
  22. 2016. szeptember 8. 12:12155.

    Igazad van de a topicindito sajnos beszari volt akkor is amikor volt munkaja otthon meg az most is amikor Angliaban van munkaja.


    az ilyen tipus soha nem vallal semmifele kockazatot.


    Tudod en elhiszem hogy nem kapkodnak a munkaero utan aki ennyi idos de itt azert masok is irtak am hogy eleg sok varos van ahol van munka. Ja hogy nem vegzettsegenek megfelelo? hat az mar nem is lesz neki. legalabbis nem valoszinu.

    előzmény:
    Sushi (147)
    2016-09-08  09:23
  23. 2016. szeptember 8. 12:07154.

    En is bejartam napi 120 kmt majdnem 4 orat vonatoztam Pestre a munkahelyemre azert hogy olyan munkat csinaljak amit akartam, meg mert a faluban bar 8000 ember elt nem tul sok munka volt.


    egyebkent meg aki kozel az 50 hez a vilagon semmire nem vitte es arra se volt kepes hogy hitelt vegyen fel az osszegyujtott penze melle annak 60 meg 70 evesen se lesz semmije.


    A panellakasok amit irtam  plk. Veszpremben ott nem kell bejarni, munka is van busz is meg gyalogolhat is ha tetszik a varosban. Gondolom ha kozel az 50 hez semmilyen lakasa nem volt eddig akkor talan megfelelne egy panel is ahonnet nem kell elmenni ha eppen a haziur ki akarja rugni vagy eladja a tetot a feje felol.


    akinek kivan a feneke a nadragjabol az nem nagyon valogathat.


    Az se titok hogy egy oregebb autot meg lehet venni mar 700 ezerert is es akkor talan be lehet jarni 20 kmre dolgozni valahova. es meg mindig jobb mint sirankozni , abbol nem lesz semmi.


    Az eloregedesrol meg annyit hogy a topicindito se fiatal a ferje meg plane gondolom nem a szorakozasi lehetoseg hianya az ami tonkretenne egy kisebb telepulesen. az o korosztalya meg az idosebbek is laknak a kistelepuleseken. gondolom valahol lakni meg mindig jobb a sajatjaban mint Angliaban  5 magaval egy szar lakasban. osszeszerelo munkara meg talan felveszik a gyogyszereszi vegzettsegevel egyutt nem gondolod barmelyik gyarba.


    Amelyik varosokat felsoroltam mint lakotelepi lehetoseget ott nem elnek ciganyok tiszta kozel az osztrak hatar az egyikhez tehat meg at is jarhat dolgozni siman az illeto. nem gondolnam hogy egy gyartosorra nem vesznek fel valakit mert egy lakotelepen lakik. Nem az avasra tanacsoltam hogy koltozzon el.


    en nagyon elegedetlen lennek magammal ha ennyi idosen meg annyi kitartasom se lenne hogy egy par evet kint dolgozzak vagy hazamenjek. sot meg donteni se tudok ebben. milyen ember az ilyen?


     

    előzmény:
    Melanna (150)
    2016-09-08  09:54
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. szeptember 8. 11:31153.

    most pont van arra lehetősége


    dolgozik anglia


    (millió hasonló magyar meg szopik magyarban


    sok öreg a saját házában tengődik magyarban 30-60ezerből havonta)


    CSAK kitartóan csinálni kell


    és nem vissza sóvárogni 5hónap után


     

    előzmény:
    cabron (152)
    2016-09-08  10:23
  25. 2016. szeptember 8. 10:23152.

    Ebben igazad van, de 40-50 évesen az 5 milla mellé be lehet vállalni 4-5 év szopást, hogy legyen még 5, úgy azért már megnyugtatóbb a helyzet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613265 (1)
    2016-09-02  21:22

Címlap

top