Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem akarjuk a gyereket

Ludmillabp
Létrehozva: 2016. október 19. 16:45

A férjemnek viszonya volt egy nőcskével. Nem tartott túl sokáig.  Fűt fát ígért és úgy döntöttem megbocsátok neki. Főleg mivel van három kicsi gyerekünk. Erre a csaj benyögte hogy csinált tesztet és olyan hat hetes terhes lehet. A férjem határozottan megmondta neki hogy vetesse el, mert semmiféle felelősséget nem vállal azért a kölyökért. És hogy csak úgy szülje meg ha egyedül vállalja, mert neki három gyereke van, sem több sem kevesebb. 


A lotyó viszont fenyegetőzik hogy majd a tartásdíjat fizethetjük. 


Mit csináljunk? Gondolom abortuszra nem kötelezhetjük de tehet a férjem írásban lemondó nyilatkozatot? Semmiféle formában nem kell nekünk az a gyerek. Nem szeretnénk azt sem, ha a családunk és a barátaink tudnának erről a kis malőrről. 

  1. 2016. október 25. 06:55151.

    Nezd, nyilvan a szereto reszerol sem idealis, ha megtart egy kvazi "apa nelkuli" babat, de nem kizarolag o a felelos erte, nem lehet csak ot hibaztatni, ahoy a topikindito tette, meg akkor sem, ha az elkeseredes beszel belole. Ugyanolyan felelos a ferj, mint a holgy. Egyik sem kulonb a masiktol. 


     

    előzmény:
    durmola (56)
    2016-10-21  09:53
  2. 2016. október 25. 05:26150.

    na ha ez igy van akkor csak ido kerdese hogy a ferjed mikor megy el vegleg toletek. miert nem adjatok intezetbe a nagyobbat es latogatjatok rendszeresen, ezen a szinten elve ramegy az egesz csalad ? azt sem ertem hogy egy ilyen gyerek utan miert kellettek a masikak de most mar mindegy.


    ha igy marad a csalad felallasa akkor ne panaszkodj , akkor tulajdonkeppen megvan az oka hogy miert csalt meg a ferjed. mi a fenet csinaljon egy ilyen kapcsolatban egy nyomorek gyerek mellet egy kihult hazassagban? viszont akkor ezek szerint teged csak az izgat hogy anyagilag ne veszitsd el a ferjedet. igy egeszen mas a leanyzo fekvese. te se szereted az egytest egylelek ferjedet csak a penze kell a gyerekek miatt es o se teged mert a nyakaba  varrtal egy oriasi kotelezettseget.


    en mar regen otthagytalak volna benneteket a helyeben. Lehet hogy azert is nem vedekezett mert ugy volt vele hogy talan azzal a novel egy normalis egeszseges csaladot tudna alapitani.

    előzmény:
    Ludmillabp (139)
    2016-10-23  23:26
  3. 2016. október 25. 05:19149.

    a gyereket nem NEKI, vagy a ferjnek vagy elettarsnak vagy baratnak szuli a no, hanem sajat maganak. minden esetben, ahogyan o dont arrol is ha nem akarja megszulni. mert akkor elveteti az illeto ferfi beleegyezese nelkul is.


    Magyarul MINDIG A NON MULIK ha megtermekenyult hogy lesz e gyerek ebbol.


    es az hogy valakinek 3 gyereke van nem indok hogy ugy nezzen ki mint egy slapmos takaritono 3 muszak utan. Nem, nem kell talpig sminkben meg tusarkuban rohangalni, de leokadott poloban mosdatlanul budos szajjal sem a koszos lakasban a szaros pelenkak kozott.


    a ket veglet kozott van a normalis atmenet, ami napi 10 percnel tobbet nem vesz igenybe.


    ha valakinek ennyire sincs sajat magaval szemben igenye akkor nem csoda ha a ferje olyan helyre megy ahol nem mosdatlan  logo mellu osanyat talal visitozo neveletlen gyerekekel.

    előzmény:
    kekelefant (144)
    2016-10-24  22:29
  4. 2016. október 25. 05:14148.

    hat ez most nagyon a helyen van.

    előzmény:
    Nikita 666 (145)
    2016-10-24  22:56
  5. 2016. október 25. 04:28147.

    Én leszarom, ha nem fontos neki, de legalább annyi pénze legyen, hogy gumira fussa... Az nem kicsit primitívség, hogy sorban gyártani az utódokat, aztán széttárni a kezet, hogy ni már, ezek meg is születnek. És ha nem rögtön a kispárnát nyomja a fejükre, akkor meg pénzbe is kerülnek.

    előzmény:
    Nikita 666 (145)
    2016-10-24  22:56
  6. 2016. október 25. 00:22146.

    Hat igen, nem kellene  aferjecsket olyan tulajdonsagokkal felruhazni ami nincs neki. Pl lelke, ja, teste az van, nagyon is. Kotelesseg meg felelossegerzete sincs. Bizony ment o az elso adando alkalommal masik nocske utan. Asse' igaz, hogy minden gondolata a 'kiccsaladja' korul kering. Asszonytarsnak is elobb gondolkodnia kellett volna, most aztan nem sok egyeb dolga lesz a mai abra szerint, mint ezentul nyelni a bekat. Es azt nem masik no nyomogatja le a torkan, hanem a sajat tul nagy becsben tartott ferje, mert ugye manapsag a ferjecske az kincset er. Szorult helyzet, amivel egy tarsnak???? szemetseg visszaelni.

    előzmény:
    kekelefant (144)
    2016-10-24  22:29
  7. 2016. október 24. 22:56145.

    Miért is kellene hogy a férfinek fontos legyen a gyerek? A gyerekmánia egyedül a nők hülyesége. Egyetlen sem férfi sem sipákol, hogy elmúltam 35, gyereket akarok, most mi lesz?


    Nem, a férfiak nőt akarnak, nyugodt körülményeket, normális asszonyt és egészséges utódokat. Sok idióta nőnek megvan a véleménye a férfiakról, hogy milyen érzéketlenek, képesek a család mellől elvonulni, miközben várja otthon őket az X létszámú poronty. Meg kellene hallgatni a férfiak véleményét is, amikor egymás között vannak: ezek a nők csak szülnek mint a nyulak.


    Másfelől, ha valakiből férj lesz, az nem azt jelenti hogy XY tulajdona. Miért ne kurficolhatna félre, ha otthon nem érzi jól magát? Mit is kap otthon? Három nyűgös gyereket, és egy atomjaira szétesett asszonyt, akire legfeljebb az utódai anyjaként tekint, mint nő már nem jöhet számításba.


    És bizony hölgyeim, túl sokan éltek így. Szülitek a gyerekeket, és úgy gondoljátok hogy ezzel bebiztosítjátok a jövőtöket a férjjel. Óriási tévedés.

    előzmény:
    kacsa76 (141)
    2016-10-24  05:46
  8. 2016. október 24. 22:29144.

    En ettol megyek a falnak,meg vedeni a ferjet,hogy hat en mar nem vagyok az a sexi,harom gyereket szult es nevel neki,amelett az egyik problemas,es akkor a ferj csak menjen es csinaljon meg egyet ,fel eves kapcsolat nem egy hirtelen felre lepes..Most az anyagiakkal is problema lesz,mert fizethet gyerektartast...

    előzmény:
    Sissi52 (140)
    2016-10-24  03:02
  9. 2016. október 24. 16:50143.

    Egy újabb, aztán egy még újabb, aztán megint... S a végén az összes nő a világon egy rohadt, szemét kurva lesz. Legalábbis a TI szerint.


    A férj pedig egy szegény, eltévelyedett bárányka, akinek meg kell bocsátani a félrelépéseit. Így van ez jól.


    Hát igen, amíg van lócitrom, veréb is van. Vagy fordítva van? Mindegy is.

    előzmény:
    rola@ (118)
    2016-10-21  23:19
  10. 2016. október 24. 09:46142.

    Hát nagy munka lesz, kitartást hozzá. Reméljük, a férjed is komolyan gondolja.


    Ez egyedül tényleg nem lenne egy sétagalopp.


    Férjed megértése és sajnálása: Úgy gondolom, hogy rád sem hárul kisebb feladat, nyomás, és felelősség, és Te sem félredugással kezelgeted a stresszt. Tehát ha valakit megértek, hogy nem tudja esténként szexistennőként várni a férjet, az inkább Te vagy...Fel kéne nőni (férj részéről), és leülni megbeszélni, ha uncsi és lepukkant az asszony, hogy mit lehetne tenni, milyen megoldást lehetne találni, amitől ez megváltozhat. Netán kicsit tehermentesíteni heti 1-2 órára, amikor magával foglalkozhat. Akár egy bébiszitter segítségével. (Tudom a pénz...Nem napi rendszerest értek ezen, hanem mondjuk heti 1x3 órát, amikor azt csinálsz, ami jól esik...)

    előzmény:
    Ludmillabp (139)
    2016-10-23  23:26
  11. 2016. október 24. 05:46141.

    Én is adok egy esélyt annak, hogy csak behazudták azt a gyereket.


    De ha nem... akkor Évi 94-es hsz-a a leghasznosabb. Téged és a gyerekeiteket nagyon sajnállak, és megértelek. És elhiszem, hogy az anyagi háttér miatt próbálsz nyelni - ha tudsz... De szerintem ez eléggé vesztes helyzet. Ha otthon van a férjed, nyilván feszültség van, veszekedés - jajhátakkor elmegy oda, ahol nem kap szemrehányást, hanem körbeszeretgetik. Ha nincs otthon, akkor meg max anyagilag tesz bele a házasságba, a gyerekekkel akkor is egyedül vagy.


    Ha megszületik a másik gyerek, akkor is nyugisabb környezet egy egygyerekes, ha már a három gyerek elől is más karjába menekült. Ha a másik nő nem csinál cirkuszt, akkor eléggé nyert ügye van neki is, és a negyedik gyereknek is. Lényegesen egyszerűbb, pihentetőbb (és a pasinak olcsóbb is) egygyerekes család mellől vállalni a tartásdíjat, mint 3 gyerek mellől az egyet.


    Ha fontos, egyben tudod tartani a családot. De akkor nyelned kell, méghozzá keményen. Mert hiába veled szúrtak ki, a te jogos szemrehányásod lökheti az új család felé a pasit. Akinek nem egyszeri alkalom volt a másik nő, hanem azért úgy tűnik, lelki szemetesláda jellegű is. Kolléga+fél éves viszony: meglepne, ha nem lennének benne érzelmek.


    Teljesen mellékszál, de a munkáltató sem szeretnék lenni... Pasi felcsinálja az egyik csajt, és ő is otthagyja a munkahelyet, lehet rögtön 2 új embert keresni.


    Persze el tudnék olyan helyzetet is képzelni, hogy pasi otthagyja a munkahelyet, marad a gyerekekkel, a topikindító vissza a saját munkahelyére, és a pasi meg majd a gyes után keres új állást. Vagy csinál a feleségének is negyedik gyereket, marad gyesen, és abból próbálják majd a tartásdíjat vonni. Ugyanezt a pasi megteheti az új gyereket felvállalva az új család mellől is.


    Én ebben a történetben csak azt nem látom, hogy a pasinak olyan fontos lenne bármelyik gyereke is. És elég rossz róla a véleményem. És még mindig ő az, akinek van választási lehetősége, és látszik neki többféle jó megoldás is. Míg a topikindítónak nem igazán...

    előzmény:
    Ludmillabp (139)
    2016-10-23  23:26
  12. 2016. október 24. 03:02140.

    Hat na vegre valahogy normalisan beszelsz. A 3 gyereket ti vallaltatok, fel kell nevelnetek. Ferjednek nincs semmi elfogadhato megmagyarazni valoja, miert kufircolt felre. Dehogy dolgozik egesz nap, hiszen boven volt ideje mas nore. Az nem megoldas, hogy nektek sem konnyu es akkor felrekufirc. Neked meg nem kell otthon cimlaplanynak kinezned. Ember lanyanak olyen helyzetekbe szabad hoznia magat csupan, ha kell, egyedul is meg tud allni a laban. Ja, latven, hogy mik tortennek az emberekkel. Hat ti sem lettetek kivetel. Ki mit foz, sajna, meg kell ennie.

    előzmény:
    Ludmillabp (139)
    2016-10-23  23:26
  13. 2016. október 23. 23:26139.

    A férjemet elhagyni semmiképp nem akarom. Úgy döntöttem, hogy egy esélyt még megérdemel. Valahol megértem őt is, mert nem olyan a házasságunk, mint régen. Én folyton kimerült vagyok, befásult. Nincs időm szépnek és kívánatosnak lenni. 


    Jelenleg két kisgyerekkel vagyok itthon egész nap.  A harmadikat hozzuk -visszük oviba. A legnagyobb gyermekünk állandó felügyeletet igényel, gyakorlatilag egy 2 éves szintjén van és egész életében ellátásra szorul majd. Értem én, hogy a férjem sem boldog. Egész nap dolgozik, mert az ő fizetéséből élünk. Aztán hazajön egy fáradt, unalmas feleséghez, akinek a szépítkezés kimerül a mindennapi higiéniában. 


    Próbálok változtatni én is. És ő is máshogy állni hozzám. 


    Ha elhagynám anyagilag is nagyon nehéz helyzetbe sodornám magunkat. 


    A nőről egyelőre nincs hír. A babáról sem.

  14. 2016. október 23. 20:20138.

    Igen, en is arra fokuszalnek, hanyadan is allok en ezzel az emberrel. Katasztrofa, hogy egyedul nem lehet megoldani 3 gyerek felneveleset anyagi szempontbol. A nonek maganak a szemelye szamomra hideg viz, hiszen behelyettesitheto. Akivel ugyem lenne, az maga a hazastars.

    előzmény:
    kistit56 (137)
    2016-10-23  13:13
  15. 2016. október 23. 13:13137.

    Nézd, én mélységesen sajnállak, sőt még az indulataidat is megértem, fogalmam nincs, hogyan viselkednék egy ilyen helyzetben.


    Meg nem bocsátanék, mert nem tudnék. Egyszeri félrelépést simán, féléves viszonyt, miközben én nevelem a 3 közös gyereket, semmiképp. És mégis, tekintettel kellene lennem a gyerekeimre. Tényleg nem tudom, mit tennék.


    Az együttérzésemet viszont kissé árnyalja, hogy kis malőrnek nevezed a történteket, és az is, mekkora gondot jelent neked, hogy más ne tudja meg. Ezt nem is értem. Valahogy nem ez volna a legnagyobb bajom.


    "Nem tudjuk elfogadni a helyzetet."


    Pedig muszáj lesz. Ez a helyzet nem egy természeti katasztrófa miatt jött létre, hanem mert a férjed nem bírta a gatyájában tartani a micsodáját.


    NEKED tényleg nem kell elfogadnod a helyzetet. Dönthetsz másként is. A férjednek viszont mindenképp el kell fogadnia, lévén ő az apja a születendő gyereknek. És az, hogy gyerektartást kell fizetnie utána, nem fenyegetés, hanem valóság. Felnőtt embernek vállalnia kell a tetteiért a felelősséget. És ez esetben ez nemcsak erkölcsi kötelesség, a törvény is kötelezi rá.

    előzmény:
    Ludmillabp (84)
    2016-10-21  12:32
  16. 2016. október 23. 11:45136.

    Hogy lenne egy eset, , ha igaz amit a t.i írt, akkor fél évig tartott a "kaland". Ez azért több egy sima félrelépésnél.


     

    előzmény:
    Amarynda (135)
    2016-10-23  09:38
  17. 2016. október 23. 09:38135.

    En pl. egyaltalan nem vedem a not se meg a ferjedet se, amilyen termeszetem van tuti hogy kiszaggatnam a csaj hajat de a ferjem se uszna meg nehany karmolas meg pofon nelkul.


    en altalaban veve sokakkal ellentetben azt mondom hogy az a no aki nos emberrel kezd valoban egy ronda cafat, viszont ez nem mentesit egy 3 gyerekes apat attol hogy neki miert kell lefekudni egy ilyennel foleg ha a no egy rossz hiru lotyo a munkahelyen.


    egy dolgon azert gondolkozz el. ezt a dolgot megtudtad a ferjed lebukott. biztos vagy benne hogy ez az egy eset volt es abban is hogy soha tobb nem lesz ilyen? En azt gondolom ha en lennek a helyedben sose ereznem tobbe szaz szazalekig biztosnak hogy tobbe nem fordul elo. Marcsak azert is mert most siman visszafogadtad, es amit az eletetekrol irsz azt mutatja egyedul nem is tudnad eltartani a gyerekeidet. ezt a ferjed is tudja, mi a biztositek hogy nem fog maskor is megcsalni hiszen a gyerekek miatt el fogod turni vagy szemet hunysz a kovetkezo esetnel is.


    nehez igy elni evekig hogy nem bizhatsz a tarsadban.

    előzmény:
    Ludmillabp (80)
    2016-10-21  12:20
  18. 2016. október 22. 16:27134.

    Egy biztos, ez a 4. ez egy megaltalkodott kolok. Hiaba nem akarja egytestegylelek hazaspar, hogy jojjon, o megis makacsul jonni akar. Visszatartani nem lehet.    Naiv apuci 3 azaz   darab kisded utan nem tudta, mit tegyen, hogy ne legyen ujabb  . Vagy akarta? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (133)
    2016-10-22  15:53
  19. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. október 22. 15:53133.

    Ugyan már!


    Inkább be kellene szerválni még egy tagot és egy jó 4-es kártyapartin el kellene csevegni az élet értelméről.

    előzmény:
    Sissi52 (132)
    2016-10-22  13:52
  20. 2016. október 22. 13:52132.

    Ja, terjunk vissza oda, hogy a ferfi a puhatestuek csaladjaba tartozik.

    előzmény:
    durmola (125)
    2016-10-22  10:37
  21. 2016. október 22. 13:49131.

    Meg azert is mondhatta a no, ha nem igaz, mert el tudom kepzelni, a TI milyen ocsmanyul tamadhatott a masik nore, szoval, hogy pukkadjon meg. Ez csak elkepzeles. Mekkora egy szaralak ez a pasi is. Akkor volt pofaja batran felrejarni az egytest egylelek asszony mellol, ahhoz viszont nincs, hogy felvallalja a tette kovetkezmenyeit. Akire a koveket kellene dobalni, az eppen o. Pucer no akad dogivel, nem kotelezo arra raszallni. Egy asszony meg hogy nem veszi eszre, hogy az ura felrejar???? Ez nekem magas.


    Ha a nonek meg mindenek ellenere kell a gyerek, hat lesz neki. Bar en nem szulnek egy ilyen alaktol. Igaz, o sem en vagyok. Micsoda eletek vannak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (112)
    2016-10-21  19:57
  22. 2016. október 22. 13:33130.

    En csak egyet ertek meg, hogy magaban nem tud eltartani 3 kisgyermeket. De hogy az elete ezutan car lesz, az is biztos. Ill maris az. Nezd milyen ocsmanyul duhong, atkozodik. Ez boldogsag? Pokolla teszi a sajat, a ferje, a gyerekei eletet. Az a 4. gyerek valszeg sokkal boldogabb lesz. Ha lesz. Annak a masik nonek nana hogy tobb esze van, maris kinyomja rajuk a telefont, ki kivancsi mas ocsmanysagara?  Ja, hogy annak a nonek nincs pasija? Hat ez igy szokott lenni, akinek ma nincs, holnap lesz, akinek meg ma van, holnap nem lesz.

    előzmény:
    durmola (117)
    2016-10-21  22:28
  23. 2016. október 22. 13:20129.

    Igy van. Apuci egy test, egy lelek volt fel evig egy masik novel. 

    előzmény:
    asztanaviszta (123)
    2016-10-22  09:00
  24. 2016. október 22. 13:17128.

    Ja, 3 kisgyermek mellett nem sok idejuk van egymasra a szuloknek. Csak apunak van sok ideje mas nore vadaszni. Anyunak meg ez fel sem tunik. Ja, mas no a hibas, mert ezek ketten nem szazasok.

    előzmény:
    durmola (125)
    2016-10-22  10:37
  25. 2016. október 22. 12:18127.

    Én elsősorban azt próbáltam elmagyarázni, hogy miért hibáztatom inkább a férjet, mint a harmadik felet. Nem kell szentté avatni a nőt, nyilván, nekem is megvan a véleményem arról, aki családos apukákkal kezd ki, de én hasonló helyzetben elsősorban arra haragudnék, aki hűséget fogadott nekem és megszegte, nem pedig egy számomra közömbös nőre, pláne nem a tök ártatlan magzatára. Fúggetlenül attól, hogy nem borít, mert nem bírná egyedül a gyerekekkel, amit szintén meg lehet érteni, persze, én nem is ezt vitatom.

    előzmény:
    durmola (125)
    2016-10-22  10:37

Címlap

top