Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fél éves baba nem eszik

Torolt_felhasznalo_706239
Torolt_felhasznalo_706239
Létrehozva: 2019. Április 25. 11:17

Kislányom 1 hét múlv fél éves, és kb. 1 hónapja nem hajlandó enni, csak alva. Éjjel alszik 8-10 órát, utána eszik normálisabban, de akkor is félkómásan, és közben kaparászik, csapkod a kezével, és húzogatja fel a lábát. Később a nap folyamán ébren el sem fogadja a cumisüveget. Tápszeres baba. Már többféle cumisüveget és tápszert kipróbáltam, de mindent elutasít. Pregomin tápszert kap Sinlaccal sűrítve, mert sokszor még órákkal etetés után is bukik, nem sokat, de gyakran. Régebben próbáltuk a laktózcsökkentett HA-s tápszereket, de ment tőle a hasa, azért kapja a Pregomint. A hozzátáplálással is próbálkozom, de sikertelen. Csak akkor eszik, ha elfárad, elalszik a cumisüvegen, és cirógatom az arcát meg az állát, hogy nyeljen, így kb. 40 perc egy etetés. 5-ször eszik egy nap, így is csak napi 700ml-t összesen (most 6700g a pici). Próbáltam, hogy hátha ritkábban enne csak, de akkor sem fogadott el egy kortyot sem, ha már 6 órája nem evett. Refluxgyanúval voltunk ultrahangon, ott csak 2-szer látták visszaáramlani a gyomortartalmat a nyelőcsőbe, azt mondták, ez még nem GOR. A gasztroenterológus Ventert adott, semmi javulás, majd Losec port, de attól iszonyatos hasmenése lett, így nem kaphatja. Mi baja lehet? Hova vigyem? Mire vizsgáltassam? Volt másnak is hasonló problémája? Hogyan oldódott meg? 


Foga még nem jön, de próbáltam azt is ecsetelni, meg pohárból, csőrös tanulópohárból és kanállal is adni a tápszert, de úgy sem eszi meg ébren. A sinlac pépet is kiöklendezi. Kétségbe vagyok esve. És a 2 nagyobb óvodásommal sem tudok így rendesen foglalkozni. Az egész család ki van bukva. Mit tehetnék?


 

  1. Torolt_felhasznalo_706239
    Torolt_felhasznalo_706239
    2019. október 9. 08:5428.

    Csend Ike, köszönöm a kérdést, nem oldódott meg sajnos.


    Kórházban is voltunk nyáron.


    Köszönöm azoknak, akik megpróbáltak jótanácsokkal segíteni!


    Távozok erről a fórumról.


    Senkinek sem fogok válaszolni, ne várjon rá senki.


     

    előzmény:
    Csend Ike (24)
    2019-05-14  11:25
  2. Torolt_felhasznalo_706239
    Torolt_felhasznalo_706239
    2019. október 9. 08:5127.

    Hogy te milyen rosszindulatú vagy!

    előzmény:
    jotudni22 (25)
    2019-05-15  06:44

Címlap

top