Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A tánc nem szexualizál?

Diolen Mobi
Létrehozva: 2019. június 5. 16:09

Vannak ilyen tánccsoportok, sportegyesületek, amelyekben 9-10 éves kislányok mutatják be a profi tánctudásukat.


Nagyon ügyesek...de helyes ez?


Ezek a táncok kimondottan kidomborítják a nőiességet, egyszerűen olyan a koreográfia, meg a ruha is. Ellentmondásos, hogy ezt serdületlen lánykák teszik.


A mazsorett is hasonló.


Mi a véleményetek?


 

  1. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2019. június 11. 16:4576.
  2. 2019. június 11. 14:4975.

    En sem talalok semmi erotikusat a mazsolettek mozgasaban oltozezeben sem. A pompom lanyok mozgasa oltozeke meg kulonosen elvezetes

    előzmény:
    etilany (68)
    2019-06-09  19:48
  3. 2019. június 11. 14:4374.

    OFF; nem nem mozdonj te nem ezert hoztad ezt a peldat maga a TI is irta hogy hogy kerul ez ide ?, te kozel 70 evesen paranoiasan igyekszel felnott embereket megszegyeniteni , ugy dirigalsz nekik mint a48 eves fiadnak . aztan haelfogy korulotted a levego , mintha ,mi sem tortent volna igyekszel ugyanazokkal baratkozni . Vizsgaltsd mar ki mi lehet az oka ? Anyad tehet rola vagy ...?mozdonj most vagy 70 eves ez csak rosszabbodni fog higyj nekem .

    előzmény:
    Mozdonj (54)
    2019-06-08  22:46
  4. 2019. június 11. 14:3273.

    OFF: hanysor vagott mar szajba ?

  5. 2019. június 10. 10:1672.

    Elbűvölően fogalmaztad meg azt, hogy nem vagy intelligens.


    Le a kalappal előtted, ahhoz hogy egy ilyen hozzászólást leirj anélkül hogy értenéd mit irtál, nagyon butának kell lenned.


    Az hogy te egy fórumozóval szimpatizálsz, nem jelenti azt hogy illető fórumozó intelligens. Öt éve még elfogadható volt, de mostanra már csak elvétve képes egy-egy adekvát mondatot kipréselnie magából. Nálam leszerepelt, nem éri el az általam állitott mérce alját. Gondolom a te mércéd valahol nagyon mélyen van.


    Tapsolj neki, örülj vele, megérdemli.


    És még valami hogy tisztában legyél dolgokkal, ha már azt képtelen vagy megtanulni hogy a muzulmán nem moslem/muzlem/moslim. Ez itt nem magazin. Ez itt egy fórum. Nem tetszik a tartalma? Elég szegényes lehet az elvárásod, ha egy fórumtól várod a boldogságod beteljesülését.

  6. 2019. június 10. 09:3171.

    A ruhazatot a mindenkori tancmester irja elo .Az ir tancokkal nincs semmi bajod ? Ott a tortenelmi tradicio miatt is dominal a derektol lefele mozgas . majorette ? En ugy de ugy szerettem volna egy noi skotdudas felvonulas tagja lenni es vegig menni az angolok valamelyik tortenelmi varosanak fo utcajan .Meg a duda hasznalatot is megtanultam volna .Sajnos ez  mar ugy nez ki kimarad az eletembol .

    előzmény:
    Diolen Mobi (62)
    2019-06-08  23:29
  7. 2019. június 9. 22:5470.

    sport   mind minden mas,ha te ebben erotikat lasz a hiba a te keszulekedben van....


    nudista helyen 5 percig voltam,a sok ronda alaku no,es aki a hatan szetett labbbal napozik,-ha beleakarok latni a mehebe,nogyogyasznak megyek-nem beszelve a sok aszott logo toku pasikrol,ahogy labdaznak br,,,,,,,,,

    előzmény:
    Diolen Mobi (58)
    2019-06-08  23:05
  8. 2019. június 9. 22:4169.

    nem mindegyiken,a 4-eves unoka hugommal voltam,melletunk egy meztelen[a gyerek tobbszor be is pisilt a medencebe,anyuka csak nezte, kisfiu,olyan 2 eves,es eppen felfedezte a futyijet,ott jatszadozott vele,megkertuk tobben,hogy adjon gatyat a gyerekre,mondta csak nem fogom a fiamat itt vives bugyiban jaratni.mondtuk;de nezdd mit csinal,mire o az egeszseges,tobben a hanyas szelen voltunk...aztan kivezettek,persze gyerek uvoltott ,nem tudta mi a baj.

    előzmény:
    Diolen Mobi (65)
    2019-06-08  23:34
  9. 2019. június 9. 19:4868.

    Hát a mazsorett az pont annyira szexi, mint az otthoni macinaci:))). A ruhájuk sem szexualizál, uniformisszerű, nyilván rövidszoknya, de nem tapadós és mégcsak nem is fenékvillantós. És a mozgásban semmi erotikus nincs. Vonulnak vallami ütemes zenére, mint valami női díszgárda:)))

    előzmény:
    Diolen Mobi (59)
    2019-06-08  23:11
  10. 2019. június 9. 18:5867.

    MI MINDENRŐL ESETT SZÓ....

  11. 2019. június 8. 23:4466.

    Ez hogy jön ide? A strandolás nem erotikus mozgás.

    idézet:
    Diolen Mobi (64)
    2019-06-08 23:33:14

    Mericskeztem valamit 


    Hat ha ez a velemenyed , akkor ez a velemenyed .


    Szia , tovabbi jo forumozast


     

    előzmény:
    Diolen Mobi (64)
    2019-06-08  23:33
  12. 2019. június 8. 23:3465.

    Egyébként a strandon sehány éves korig nem fürödhet kisgyerek meztelenül, mert tilos.


    Nyilván nudin nem. :)

    előzmény:
    Mozdonj (63)
    2019-06-08  23:31
  13. 2019. június 8. 23:3364.

    Ez hogy jön ide? A strandolás nem erotikus mozgás.

    előzmény:
    Mozdonj (63)
    2019-06-08  23:31
  14. 2019. június 8. 23:3163.

    Strandra mesz ? Mi a velemenyed a bikinirol ? A monokinirol ? Voltal-e mar nudista strandon ?


    Hany eves korig furodhet egy kisgyerek meztelenul ?

    előzmény:
    Diolen Mobi (61)
    2019-06-08  23:27
  15. 2019. június 8. 23:2962.

    Ez a videó az illusztrációja annak, amit mondtam. A mazsorettnél inkább ruhafüggő van az a ruha a nem tudom, hányadik csoportnál, amelyik az egyik lábon olyan combfixre emlékeztető.


    Itt nagyobbakon van, de képzeld el ugyanazt 9-10 éveseken.


    Mi a funkciója? Vezeti a tekintetet a combon. Erotikus figyelemfelkeltés eszköze.

    idézet:
    Diolen Mobi (61)
    2019-06-08 23:27:26

    Javítom:


    A mazsorettnél inkább ruhafüggő. Van az a ruha a nem tudom, hányadik csoportnál, amelyik az egyik lábon olyan combfixre emlékeztető.


     

    előzmény:
    Diolen Mobi (61)
    2019-06-08  23:27
  16. 2019. június 8. 23:2761.

    Ez a videó az illusztrációja annak, amit mondtam. A mazsorettnél inkább ruhafüggő van az a ruha a nem tudom, hányadik csoportnál, amelyik az egyik lábon olyan combfixre emlékeztető.


    Itt nagyobbakon van, de képzeld el ugyanazt 9-10 éveseken.


    Mi a funkciója? Vezeti a tekintetet a combon. Erotikus figyelemfelkeltés eszköze.

    előzmény:
    Mozdonj (60)
    2019-06-08  23:19
  17. 2019. június 8. 23:1960.

    Epp most nezem a mazsoretteket... szerintem nincs ebben kivetnivalo : masiroznak


    https://www.youtube.com/watch?v=r_Vy_ZQVw9E

    előzmény:
    Diolen Mobi (59)
    2019-06-08  23:11
  18. 2019. június 8. 23:1159.

    A mazsorett...szerintem más az amerikai, mint a közép-európai vagy kelet-európai.


    A mazsorettet annyiból tartom rokon területnek, hogy a ruha ott is lehet kifejezetten szexi vagy rafináltan a testre vonatkozóan figyelemfelhívó. Nem mindig.


    Ott viszont a  koreográfia jóval kötöttebb és sokkal kevésbé erotikus. Bár ott is átjön a kislányok szépsége és a mozgásuk harmóniája, de nem direkt erotikusan, inkább kislányosan.


    Ott a ruhával lehet szexualizálni.

    előzmény:
    Mozdonj (57)
    2019-06-08  23:04
  19. 2019. június 8. 23:0558.

    Szerintem én nagyon messze állok attól, hogy erénycsősz legyek. Csak egy jelenséget említettem, amely engem valamilyen módon zavart.


    Ezek a társadalomban viszonylag új dolgok, a némileg szexuális töltetű sporttánc koreográfiák is, és a gyerekek szexualizálásáról való elmélkedés is. Ilyenek régen nem voltak. (Vagy igen?)


    Azon gondolkoztam, hogy miért csinálják. A logikus válasz az, hogy erre van igény. Most ezt sokféleképpen lehet érteni, nyilván nem a zsebhokisok kedvéért csinálják, hanem a szülők, edzők valamiért ezt tartják szépnek, vonzónak.


    Vagy éppen szabadnak. Már nem kell "zsákruhában" járó jókislányokat nevelni, hanem arra lehet tanítani őket, hogy már 9-10 éves korukban átélhetik a nőiséget.


    Mások mindenféle lenézése, fikázása nélkül.


    Bármennyire is zavart engem ez a dolog, nem jutott eszembe a kurválkodós és tanulós kislányok közötti "kulturharc".

    előzmény:
    Mozdonj (43)
    2019-06-08  08:40
  20. 2019. június 8. 23:0457.

    A mazsorett sem tetszik ?
    Ezzel egesz Amerikat a hatadra veszed... ott nincs olyan hazafias megnyilvanulas , unnep , verseny , ahol nem lenne mazsorett .... iskolaban az a kislany , aki nem jut be a mazsorettek csapataba , az bog .

  21. 2019. június 8. 22:5756.

    Bocsanat , Diolen Mobi , ez nem hozzad szol . Feljebb hoztam a temat .

    előzmény:
    Mozdonj (55)
    2019-06-08  22:55
  22. 2019. június 8. 22:5555.

    Gondolom hallottad már azt a kifejezést, hogy gyerekek szexualizálása, ezt a szemszöget próbáltam megjeleníteni.


    Most úgy tűnik, hogy itt többen azt állítják, hogy ez nem is létezik, vagy bagatellizálják, míg mások azt mondják, hogy van ilyen.


    Összességében nekem az jön le, hogy nem túl nagy probléma.


    Pedig...értem én, hogy sporttánc...fejleszti az ügyességet, magabiztosságot, ezek a lányok biztosan jól megállják majd a helyüket...ellenben a szexuális kontextusba, ruhába, pózokba helyezés valamennyire tárgyiasít, nem?


    Vagy ez csak a természeti népeknél megfigyelhető, tini lányok által gyakorolt erotikus termékenységtánc modern megfelelője? A kislányságból alakuló nőiség?


    Vagy csak az a probléma, hogy vannak zsebhokisok?


     

    idézet:
    Diolen Mobi (42)
    2019-06-08 07:43:00

    Ez a kerdes . Erre valaszolj , ha erdekel .
    A hisztid off .

    előzmény:
    Diolen Mobi (42)
    2019-06-08  07:43
  23. 2019. június 8. 22:4654.

    ??????????????


    Szalmabab erveles=a babunak , amit csepelsz ,  semmi koze ehhez a topiktemahoz.
    Nem hozzad szolok .
    Velemenyemet irom a topikinditonak : kizarolag az O kerdeseire es valaszaira reflektaltam.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (52)
    2019-06-08  20:26
  24. 2019. június 8. 21:2353.

    csak aruha ennyi,es felvesznek egy kivenult szepsegkiralynot,aki joban van a zsurivel,megtanitja gyereket riszalni,es mikor melyik zsurivel kell flortolni,na ez jo penzbe kerul.viszi tanc,es enek orakra,ez a mama elete ,ahogy mondod.

    előzmény:
    etilany (50)
    2019-06-08  11:46
  25. 2019. június 8. 20:2652.

    Nyiss.


    Mi az hogy rosszakaród? Itt a fórumon? Te bolond vagy, lelkibeteg.


    Azt pedig megnézném miféle környezetből jöttél, ha neked az ajándékok elfogadása egyenlő a kurvasággal. Az ha egy nő nem óhajt a férfi helyett fizetni mert nőből van, és elfogadja a meghivást, az neked útszéli cafka?


    Furcsa a felfogásod. Kérdezném hogy melyik eldugott faluból származol, mennyire vagytok csórók, de nem is válaszolnál, és nekem mindegy is. Ha nő vagy, soha nem kaptál ajándékot senkitől? Akkor nem csodálom hogy megkeseredett asszony lettél, nem lehetsz valami jó nő. Ha pedig férfi vagy, soha nem adtál nőnek ajándékot? Csak vacak "portékával" volt dolgod?


    Én voltam az, aki irtam hogy kaptam ajándékot. Én voltam az aki irtam hogy luxus autókkal furikáztak. Ez miért is zavar? Szálltam volna ki, vagy ne fogadtam volna el az ajándékokat? Miért? Csak azért, hogy X év múlva egy Mozdony és egy Csendike nevű fórumozónak megfeleljek? Térj már észhez! Arról hogy feletted elszállt az idő, és most jöttél rá hogy nem élted meg azt amit esetleg megtehettél volna, nem én tehetek. Az hogy a te életed nem úgy alakult ahogyan szeretted volna, és ez most tör ki belőled banyásodás formájában, nem az én hibám. Az hogy a szex a te meglátásodban valami szükségszerű rossz, kényszer, kellemetlenség, az a te démonod nem az enyém. Mindegy mit irsz, te akkor is maradsz a hőbörgő primadonna, én pedig maradok a boldog nő. Ezen semmilyen mondatod nem tud változtatni.


    Más.


    Én a te társadalmi normád szerint nem tudnék élni. Olyan vagy mint egy katonatiszt. Mániákusan fegyelmeznél mindenkit. Jogszabályok szerint kellene élni. Egy unalmas szürke világot hoznál létre az embereknek. Miért van olyan érzésem, hogy a körülötted élők nem igazán kérnek a te társadalmi szabályaidból, erkölcsi felfogásodból?


     

    előzmény:
    Mozdonj (45)
    2019-06-08  09:25

Címlap

top