Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazudozik a párom:-(

k0506
Létrehozva: 2004. augusztus 10. 08:57
Rájöttem,hogy a párom rendszeresen hazudik nekem.Van olyan,hogy csak mellé beszél,nem mond el dolgokat,de olyan is van,hogy komoly dologban nem mond igazat.Mit csináljak?Megváltozhat egy ilyen ember?Vagy valamit én nem csinálok jól,hogy nem tud velem őszinte lenni?
  1. 2004. augusztus 10. 12:09101.
    balekság, de maga az egész szerelemesesdi balekság: van akinek csak egy strigula a párod, neked meg minden.

    egyébként engem pl nyugodtan nézhetnek hülyének, csak érezzem hogy szereti az ő hülyéjét :o)
    előzmény:
    queency (99)
     
  2. 2004. augusztus 10. 12:08100.
    K0506-nak:

    eleinte MINDIG elhittem, hogy én vagyok túl gyanakvó

    volt hogy én szakítottam, volt úgy is, hogy engem rúgtak ki

    de nem ez a lényeg

    megkeserítették az életem azon periódusait

    egyik fickó sem ért annyit, hogy elviseljem (hosszú távon) a hazugságokat

    szerintem megalázó az ilyen helyzet, pláne ha még nekem kell magyaráznom, miért bánt a hazugság

    ma már szakítanék azonnal

    tudom, könnyű azt mondani. . .

    remélem, jön majd egy olyan valaki, aki jobban megérdemel Téged!!
    előzmény:
    k0506 (95)
     
  3. 2004. augusztus 10. 12:0499.
    Meg őszintének. És nem minden esetben kell odaadónak lenni. Mondjuk ha hülyének néznek, akkor szerintem óriási balekság odaadónak lenni.
    előzmény:
    Fekete_Ló (98)
     
  4. 2004. augusztus 10. 12:0298.
    azt nem, de odaadónak "kell" lenni :o)
    előzmény:
    queency (97)
     
  5. 2004. augusztus 10. 12:0097.
    Ja persze, mint a srucc: dugjuk a fejünket a homokba.
    előzmény:
    Fekete_Ló (96)
     
  6. 2004. augusztus 10. 12:0096.
    biztos meg van az oka h miért hazud, amihez semmi közöd!
    bízni kell benne, mög szeretni.
    előzmény:
    k0506 (1)
     
  7. 2004. augusztus 10. 11:5395.
    Szakítottál velük?Vagy próbáltad megváltoztatni őket?hogyan derültek ki a hazugságok?Miben hazudott?
    előzmény:
    feketekez (93)
     
  8. 2004. augusztus 10. 11:5294.
    Kézeljétek mi elmentünk, és a pszichológus a páromnak adott igazat. Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy ezek a szakemberek lefizethetőek. ???
    előzmény:
    feketekez (93)
     
  9. 2004. augusztus 10. 11:4993.
    a topicindítónak:

    a fejemet tettem volna rá, hogy Rák az illető
    (pedig nem igazán hiszek a horoszkópokban)

    nekem is volt dolgom hasonló uriemberekkel és láss csodát: mind Rák volt

    hazudoztak, ha kellett, ha nem és a végén mindig én voltam a hisztis, idegbeteg, stb.

    szerintem ez a probléma csak pszichológussal kezeltethető

    esetleg menjetek el egy párkapcsolati problémákat kezelő szakemberhez, aki szembesíti a párodat a kapcsolatotokat megkeserítő problémával

    talán egy harmadikra jobban hallgat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 10. 11:4892.
    Ezen kívül az miért önzés, hogy már ha családot akarunk alapítani, előbb egy normális lakás kéne, és csak utána motor? Ráadásul az ő lakását kéne felújítani. A másik a kocsi: mivel állandóan ő hoz-visz, ezért gondoltam arra, hogy könnyebb lenne, ha mindkettőnkek lenne külön autója, mert akkor nem kéne hallgatnom, hogy neki ugrálnia kell. A motor meg ezután jönne, mert az már tényleg luxus, amit csak ő használ. Szóval én nem az én érdekeimet nézem, hanem egy olyan szemszögből vizsálom ezt, hogy ha családot akarunk, mikre lesz szükség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 10. 11:4591.
    De ő nem akar átköltözni az enyémbe, mert az övé nagyobb, és tele van műszaki cuccal. A másik dolog: az ő szülei jobban állnak anyagilag, és ő háromszor annyit keres mint én. Én azt a példát láttam, és ezt is tartom igazinak, hogy pl. a tesóméknál is a sógorom szülei a gazdagabbak, meg a sógorom sokkal többet keres, de mégsincs az, hogy elkülönítik, hogy ki mennyivel szállt be, annyival gazdálkodhat. Mert szeretik egymást. És a sógorom mindentől függetlenül az egészet közös pénzként kezeli.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (90)
     
  12. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. augusztus 10. 11:4290.
    Nem vagyok pszichológus, csak tanultam pár évig. . .
    Az eddigi hozzászólásaidból nekem az jön le, hogy önző vagy és rosszul látod a helyzetet.
    Sztem is az a legjobb megoldás, ha közön kasszán van az ember, elkülönítve mind2 fél számára valamennyi.
    A közösből mennek a számlák, ilyesmik.
    A többit mindenki arra költi, amire akarja.
    Ha a párod motort szeretne, vegyen motort. Te pedig vegyél kocsit. A saját pénzetekből.
    Nekem úgy tűnik, hogy az ő pénzéből vennétek kocsit.
    Van saját lakásod? Ráadásul a szüleid újították fel?
    Hát ha ő nem akarja, hogy felújítsátok az övét, akkor költözzetek át a tiédbe, az övét meg adjátok ki.
    Mindenre van egyszerű megoldás, ha az ember nem csak saját magát látja benne.
    előzmény:
    queency (84)
     
  13. 2004. augusztus 10. 11:4089.
    Tehát itt a kérdés nem az nálam, hogy van-e jogom őket szabályozni, hanem az, hogy milyen szándék vezérli őket. Mert ha olyan amilyet gyanítok, akkor gyorsan ki kell lépnem ebből a kapcsolatból.
    előzmény:
    zuzus (87)
     
  14. 2004. augusztus 10. 11:3888.
    De te is úgy látod, hogy itt erről van szó? Mert nekem az jön le az egészből, hogy hogyan tudják kimenekíteni a legjobban a pénzt a kapcsolatunkból. És akkor ez az egész egy kalap szamócát sem ér.
    előzmény:
    zuzus (87)
     
  15. 2004. augusztus 10. 11:3787.
    Hááát. . . . a hit igencsak kevés egy kapcsolat örökkévalóságához.
    Sajna, a válás manapság nem ritka, lehet, hogy önző vagyok, de én sem szeretném a gyerekemet "lerabolva", mindenéből kiforgatva látni.
    Egy viszonylag új autó azért nem egy kuktafazék, amin nem érdemes vitatkozni. (amit Ti vesztek, az valóban közös)
    Nekem az jött le, hogy apuka mondjon le a terepjáróról, a párod a motorról, mert ez neked jár, Te másképp akarod szervezni az életüket. Sok sikert.
    OFF
    (Fogalmad sincs róla, mitől fosztod meg a párodat a motor-vásárlás halogatásával. Csak mióta közelről látom a dolgot, értettem meg, mit jelent. Nekem is sokban van-nem elsősorban az anyagiak, hanem az állandó reszketés visel meg. Akkor sincs jogom tiltakozni)
    előzmény:
    queency (80)
     
  16. 2004. augusztus 10. 11:3686.
    És ez szerintem témába is vág, mert a hazudós férfiak így vágják ki magukat a helyzetekből: még téged állítanak be bűnbaknak meg paranoiásnak. Még ők sértődnek meg, hogy te hazugnak nevezed őket. És mivel nincs kézzel fogható bizonyítékod, ezért elkezdesz kételkedni saját magadban. Na ez tényleg beforgatja az embert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 10. 11:3385.
    És azért kérek segítséget, mert a párom minden disznóságát úgy rejti el, hogy engem állít be bűnbaknak, meg lelkiismeretfurdalást okoz, hogy amikor én sértődök meg valamin, még ő jön ki belőle úgy, hogy nekem kelljen tőle bocsánatot kérni. Már annyi ilyen történt, hogy nem tudom megkülönböztetni azokat a helyzeteket, amikor tényleg van oka rá, meg amikor csak úgy csinál. Ezért akartam segítséget kérni tőletek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 10. 11:2884.
    Figyelj, nekem nem arra van szükségem hogy lehordjanak mindennek, hanem hogy elmondják a véleményüket a helyzetről. Ha rosszul látom azt, ha igazat adnak azt. Vagyok annyira belátó, hogy mások véleményén is elgondolkodom, és ha rájövök hogy nincs igazam, változtatok a hozzáálláson. De ez az agresszív hozzáállás azt gondolom egy kicsit durva. Mondom: a barátom szokott így viselkedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_870452 (83)
     
  19. 2004. augusztus 10. 11:2483.
    Queency,

    úgy érzem az előzőekben használt jelzőt nem érdemled meg.
    Újabbakkal meg inkább nem illetnélek. Nem érdemlik meg a többi fórumosok.
    Inkább elköszönök, és kívánom hogy találd meg méltó párod az életben!

    Csokigolyó voltam.
    előzmény:
    queency (78)
     
  20. 2004. augusztus 10. 11:2382.
    elképzelhető, hogy a szerelem és a titkolózás (jelen esetben: hazudozás) kapcsolt áruként élnek a fejében. . .
    imprinting
    előzmény:
    k0506 (77)
     
  21. Torolt_felhasznalo_276105
    Torolt_felhasznalo_276105
    2004. augusztus 10. 11:1981.
    Dehát mi jogosít fel arra, hogy a barátod, meg a szülei pénzével rendelkezz? Mi már összeházasodtunk, de ha ő akar valamit és nem a közös kasszánkat érinti ezsembe sem jutna, hogy az én fontossági sorrendemmel hozakodjak elő és ő sem szól bele, mire költöm mondjuk a szülinapi ajándékpénzemet, elég fura is lenne. . .
    előzmény:
    queency (78)
     
  22. 2004. augusztus 10. 11:1680.
    Nekem csak az esik rosszul, hogy úgy tűnik, mintha féltenék a pénzüket tőlem, és mintha mindig arra játszanának, hogy én nehogy már hasznot húzzak belőlük. Ez esik rosszul, azért mert mondjuk a tesóméknál nem nézték ki mennyit ad, kinek a szülei mennyivel segítenek, mert mindent közösnek tekintettek, és hittek abban, hogy működni fog a házasságuk. De már előre arra készülni, hogy ha válás van nehogy lerabolja a másik, ez szerintem megöli az egész kapcsolatot. Én nem ehhez a hozzáálláshoz szoktam hozzá. Hanem ahhoz, hogy közösen erősítsük egymást, és fogjunk össze, kinek mije van beleadja, de nem hánytorgatja fel utána.
    előzmény:
    zuzus (75)
     
  23. Torolt_felhasznalo_276105
    Torolt_felhasznalo_276105
    2004. augusztus 10. 11:1579.
    Életem első pasijának is, a tanárával ráadásul. Közben meg velem is kavart és egy egész hazugsághálózat épült ki a barátaival meg az én barátnőimmel, hogy ne tudjam meg. Csak azt nem tudom, mi értelme volt, merhogy abba a csajba volt belezúgva, én csak később kerültem a képbe, ráadásul ő nyomult:-)) Na mindegy, csak a hazugságosdihoz jött, amit azóta sem tudok megérteni, sem tolerálni:-)
    előzmény:
    k0506 (77)
     
  24. 2004. augusztus 10. 11:1278.
    Ott indult a sztori, hogy a barátom szeretett volna magának egy motort. Erre én mondtam, hogy a fontossági sorrend nála egy kicsit önző módon van felállítva. Mondtam, hogy előbb fel kéne újítani a lakást (ami az övé, az enyémet anyukámék felújították, de az övében lakunk), aztán nekem is kéne venni egy kocsit (mert akkor még úgy volt, hogy a szülei neki adják a mostanit), (hogy külön tudjunk mozogni), és aztán vehet motort. Erre a reakció: minek nekem külön kocsi, meg inkább vesz egy motort, és ő azzal jár, én meg használhatom a az ő kocsiját. Na ezt gondolom elmondta a szüleinek, mert ezután pattant ki a fejükből az isteni szikra, hogy akkor mégsem adják neki a kocsit, hanem vegyük meg tőlük, mert deficites a vállalkozás. De közben azért egy terepjárót akarnak venni belőle. (és 6 millió osztalék még bent van, szóval nem értem mitől deficites).
    előzmény:
    queency (74)
     
  25. 2004. augusztus 10. 11:1077.
    A páromnak középiskolás korában viszonya volt egy férjes asszonnyal. Ő volt az első szerelme és bujkálnia kellett. Szerintetek ez nem játszik közre a hazudozásban. Úgy értem fiatal volt még, és talán betegesen szüksége van azóta is titkolózásra, ami a hazudozást már vonja magával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top