Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazudozik a párom:-(

k0506
Létrehozva: 2004. augusztus 10. 08:57
Rájöttem,hogy a párom rendszeresen hazudik nekem.Van olyan,hogy csak mellé beszél,nem mond el dolgokat,de olyan is van,hogy komoly dologban nem mond igazat.Mit csináljak?Megváltozhat egy ilyen ember?Vagy valamit én nem csinálok jól,hogy nem tud velem őszinte lenni?
  1. 2004. augusztus 10. 14:05176.
    De neki nincsenek szerintem céljai, csak a karrier szempontjából látom meg anyagilag hogy vannak, és élvezni akarja az életet meg haverozni. Család szempontjából nincsenek. Néha már arra is gondolok, hogy lehet hogy csak el van velem mert nincs más, és megvárja míg jön az igazi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (171)
     
  2. 2004. augusztus 10. 14:04175.
    Te mondtad a menetrenedet és ő bólogatott hozzá, vagy együtt terveztetek? Miért veszekszel vele? A bulik és a családja pénze miatt, ha igen nem csodálom, ha nincs kedve házasodni, elvenni egy leendő házisárkányt:-)
    előzmény:
    queency (169)
     
  3. 2004. augusztus 10. 14:04174.
    3 éve. Másfél éve élünk együtt.
    előzmény:
    macskoszka (170)
     
  4. 2004. augusztus 10. 14:03173.
    Azon veszekedtünk, hogy kitárgyalja a magánéletünket az ex barátnőjével meg a haverjaival, és mikor szembesítem vele, letagadja. Ráadásul azok meg állandóan ellenem szítják. Szóval nincs könnyű dolgom egyáltalán. Pláne most, hogy hallották hogy mit tervezünk, ezerrel ellenem hergelik. Én meg már belefáradtam ebbe az egészbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 10. 14:02172.
    Akkor lehet, h nem ő a megfelelő ember:(
    előzmény:
    queency (167)
     
  6. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 10. 14:01171.
    De nem mindegy, hogyan teszed, ezt értsd meg! Ne úgy csináld, hogy elmondod, Neked mik az elképzeléseid, aztán megkérdezed, hogy "Szerinted hogyan kellene?" akkor Rád hagyja!!!!!! Azt mondja, úgy jó, ahogy Te mondtad, mert könnyebb Rád hagyni, mint elgondolkodni: tényleg, hogyan is akarom? Talán ha szépen kedvesen megkérdeznéd, mit szeretne csinálni, hogyan élni 2-4-6-10 év múlva, akkor talán megnyílna, mert érezhetné, hogy RÁ vagy kíváncsi, a vágyaira, az álmaira. És amikor elmondja, ne kezdd el kifejteni, hogy Te viszont hogyan képzeled, mert azzal visszazavarod a csigaházába. Próbálj meg legalább 1 hétig az ő vágyaira koncentrálni, beszéltesd, és próbálj meg picit az ő fejével gondolkodni. Azt várod, hogy megértsen Téged? Hisz Te sem érted őt. Ne kérdezz rá célzással se esküvőre, se gyerekre, ne ijesztgesd, és ne adj neki ultimátumokat!!!!!!! Lehet, hogy most nem vágyik ilyenekre, de lehet, hogy 3 hónap múlva elkezdi rágni a füledet, hogy gyereket akar. Tedd félre az elvárásaidat, szimplán csak szeresd, feltételek és kényszer érzete nélkül.
    Ha úgy sem nyílik meg, akkor egy éretlen kretén, és inkább keress mást, ha tényleg gyermekekre, családra vágysz, s ez Neked a legfontosabb.
    előzmény:
    queency (164)
     
  7. 2004. augusztus 10. 14:01170.
    A férfiak nehezebben szánják rá magukat az elköteleződésre és minél gyakrabban hozakodsz elő a dologgal annál jobban fog parázni az egésztől.
    Mit mond, amikor beszélgettek erről?
    Mióta is vagytok együtt? Bocs, lehet, h már írtad vhol, de nem az összes hsz. olvastam végig.
    előzmény:
    queency (165)
     
  8. 2004. augusztus 10. 14:00169.
    Hát ez az. A fején találtad a szöget. Beszélgettünk, már meg is beszéltük, hogy most lenne az eljegyzés, és tavasszal meg az esküvő, két év múlva meg gyerek. De a veszekedések miatt most egyikünk sem akarja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (168)
     
  9. 2004. augusztus 10. 13:59168.
    Szóval nem csak irányítani akarrod, de bízni sem bízol benne. Az én párom is mehet bárhová, de úgysem megy. Ha a jövőről beszélgetümnk, akkor abban mi van nem én meg te. Tegnap két órát "vitatkoztunk" a keresztneveken, majd azt mondtuk, hogy úgyis megegyezünk. Közösen, meg is egyeztünk:-9 És ez mindenben így van, lakás, kocsi stb. Én csak téged látlak ebben a kapcsolatban, a te vágyaidat, akaratodat. . . és a barátod mit mond, akar gyereket, családot? Beszéltetek házasságról?
    előzmény:
    queency (165)
     
  10. 2004. augusztus 10. 13:59167.
    De az elején laza volt a póráz, és teljesen visszaéltek vele. Nem változott semmi magától. Pont ettől akadtam ki, hogy annyira visszaélt a nagylelkűségemmel. Mindegy, szerintem olyan embert kell választani, aki hasonlóan gondolkozik és akkor nem sérül senki.
    előzmény:
    macskoszka (166)
     
  11. 2004. augusztus 10. 13:56166.
    Tudod furán műxik a férfi lélek. . . minél inkább akarod erőszakkal, zsarolással, ultimátumokkal magadhoz láncolni annál inkább kerül egyre távolabb tőled és egyre inkább vesz igazán komolyan. .
    Nagyon erőszakosan ragaszkodsz az igazadhoz és olybá tűnik a soraidból, h a párod csak egy eszköz a céljaid megvalósításához:( Nem szerelemmel beszélsz róla. . . .
    Csak azt nem értem, h miért vagy még mindig vele???
    Egyébként a haverokkal való eljárás csak egy következmény és valszeg egy menekülési forma. . . Gondolod eljárna és inkább a haverokkal bulizna, ha otthon minden o. k. lenne és meg tudna veled beszélni dolgokat? Nem hiszem.
    Kicsit lazíts a pórázon!
    előzmény:
    queency (161)
     
  12. 2004. augusztus 10. 13:53165.
    De ez megint az az eset, hogy pl. az előző barátomat elengedtem bárhová ahova menni akart, mert TUDTAM hogy nem kell tartanom semmitől. De neki olyan haverjai vannak, akiknek vannak barátnői, de nem komolyak, pedig mindegyik 30 körül van, és mellette úgy csalják őket ahogy nem szégyellik. AZért járnak csak pasik szórakozóhelyekre, hogy csajozhassanak. Most tényleg én vagyok a hülye ha ez rosszul esik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (163)
     
  13. 2004. augusztus 10. 13:51164.
    De hát én azért mondom el, hogy ő is elmondja, és lássuk hogy tudunk-e közös nevezőre jutni. Én is csak annyit szeretnék, hogy ő őszintén elmondja mit akar. És akkor látnánk hogy mit tudunk kezdeni egymással. Mert szerinted nem kéne elmondanom, vagy mit kéne máshogy csinálni? Azon kívül, hogy megkérdezem hogy hogy szeretné ő, azon kívül sztem nem sokat tudok tenni, főleg ha nem mondja el őszintén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_188222 (162)
     
  14. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. augusztus 10. 13:50163.
    Ez szerintem is korlátozás.
    A párom oda megy, ahova csak akar, de nem is nagyon megy nélkülem sehova. :o)
    A haverjait is ismerem még régebbről, mint hogy ő ismerné őket. (Egy általánosba jártam velük. )

    k0506: nehéz úgy odaadónak lenni, ha közben azt érzed, hogy átvernek. Amúgy ezt ha jól emléxem egy srác tanácsolta. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (159)
     
  15. Torolt_felhasznalo_188222
    Torolt_felhasznalo_188222
    2004. augusztus 10. 13:47162.
    146, 148, 149, 150 hsz-aidban egy a közös: a lényege az, hogy ÉN így gondolom, ÉN így tervezem, majd ÉN eldöntöm, hogy aszerint maradok, ahogy HOZZÁM ők viszonyulnak. Hallottad azt a mondást, hogy "amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten"?
    Nem is csoda, hogy a párod rádhagyja, ha valamit eltervezel, de a kivitelezésbe már nem adja magát. Naná, hisz nyilván rájött, jobb rádhagyni, aztán majd alakul valahogy.
    Ezt írod: "Szóval én egyenes embernek tartom magam, megmondom hogy mit hogy szeretnék, hogy a másiknak esélyt adjak arra, hogy el tudja dönteni, hogy velem akar-e maradni vagy sem. És ugyanezt elvárnám tőle is. Nem pedig azt, hogy hiteget, hogy nála maradjon a döntés lehetősége. "
    Kiemelném az utolsó mondatot, és ez a legfontosabb: nem szereted, ha másnál van a labda. Ne ő döntsön. Megfordult már a fejedben, hogy ha a közös jövőtökről van szó, akkor beszélgetni (nem beszélni, beszélgetni) kell róla, megegyezésre jutni (99%, hogy kompromisszumot kell kötni), és EGYÜTT megvalósítani?
    Az túrót se ér, ha Te MEGMONDOD a párodnak, hogy ezt akarod, vagy azt kellene, mert az nem dialógus, abból sose lesz eredmény, csak mondod a Magadét, ő meg bólint, rádhagyja, aztán úgyis úgy alakul, ahogy neki is kényelmesebb. Nemakarásnak nyögés a vége, tudhatnád.
    Remélem, nem sértődsz meg amiatt, amiket írtam, már jópár órája olvaslak itt, és először azt hittem, viccelsz, de mikor láttam, hogy véresen komolyan gondolod, amit írsz, úgy éreztem, fel kell hívni a figyelmed arra, hogy úgy látszik, a Ti kapcsolatotokban nincsenek KÖZÖS elképzelések, csak egyéni tervek, vágyak. Erre tényleg nem lehet sokat alapozni.
    előzmény:
    queency (151)
     
  16. 2004. augusztus 10. 13:46161.
    Nem korlátozom, csak elmondtam neki, hogy nekem az mennyire rosszul esik, ha otthagy engem egyedül, és olyan helyre megy csak a srácokkal, ahol sok a könnyűvérű csaj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (159)
     
  17. 2004. augusztus 10. 13:45160.
    De akkor miért van az, hogy amikor szakítani akarok, akkor meg teljesen maga alatt van? Fél az egyedülléttől?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697974 (157)
     
  18. 2004. augusztus 10. 13:45159.
    Te folyamatosan korlátozod a oárodat?
    előzmény:
    queency (156)
     
  19. 2004. augusztus 10. 13:45158.
    Csak annyit akarok, hogy segítsetek eldönteni, hogy érdemes-e benne maradni egy ilyen kapcsolatban, mert nem akarom elpazarolni az éveimet olyan valakire, aki nem szeret igazán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. augusztus 10. 13:44157.
    Nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt csak te tervezel, te akarsz, te követelsz. . . . Hiába erőlködsz, ha ő nem. Egy családot ketten kell tervezni.
    előzmény:
    queency (134)
     
  21. 2004. augusztus 10. 13:44156.
    Igaz, lecsökkentette a haverozást heti 1-ről havi, háromheti 1-re. De még mindig szeretne külön csak haverokkal menni bulizni. Az a furcsa, hogy előttem nem ment, csak miután szakított a második barátnőjével kezdett el járni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 10. 13:42155.
    Már adtam neki ultimátumot, hogy vagy lép, vagy szakítsunk. Erre megígérte február óta, hogy ok, lesz eljegyzés, de tőlem kérdezte meg, hogy hogy szokták azt, meg hogy hol kell venni a gyűrűt, meg hogy mi az a kísérő gyűrű, stb. Eddig azért nem lett belőle semmi, mert nem volt rá pénz, most kapott egy jobb állást, de most meg a veszekedések miatt mondta hogy várjunk vele egy hónapot. Szóval ez megy február óta.
    előzmény:
    zuzus (153)
     
  23. 2004. augusztus 10. 13:41154.
    Ismét itt vagyok, csak el kellett hagynom benneteket egy kicsit. queency ne nyisson új topicot, hallgassuk meg az ő problémáit is, bár szerintem nagyban eltér az enyémtől.
    Valaki azt írta, hogy legyek odaadó. Szerintem én az vagyok, az egyéniségemet nem tudom megváltoztatni. Persze titkai mindenkinek vannak, de egy bizonyos nyitottságnak azért kell lenni a párunk felé. Nem beszélve az őszinteségről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_828005 (152)
     
  24. 2004. augusztus 10. 13:39153.
    Ez így mindjárt másképp hangzik. Ha annyira várnák a szülők az unokát, biztosan besegítenének, szorgalmaznák a dolgot. Viszont ha a párod szeretne apa lenni, valóban másképp állna a dolgokhoz.

    Kívülről nehéz megítélni egy kapcsolatot, de az a gyanúm, hogy a párod nem készült fel a család- és felelősségvállalásra, kár belekényszeríteni-sztem nem is lehet.

    Nagyon remélem, nem lesz igazam, de atól tartok, tényleg csak időhúzás. Tképpen nem lehet hazudozásnak nevezni a hozzáállását, inkább kényelemességből mindent Rád hagy, utána alakítja a dolgokat a saját döntései alapján. Valahogy komolyan szóra kellene bírni. (és ehez nem sok köze van a szülők autóinak)
    előzmény:
    queency (151)
     
  25. Torolt_felhasznalo_828005
    Torolt_felhasznalo_828005
    2004. augusztus 10. 13:32152.
    Sztem nyiss magadnak saját topic-ot. . . Nem veszed észre, hogy egy ideje szinte csak magaddal beszélgetsz?

    Hová tűnt k0506?
    előzmény:
    queency (151)
     

Címlap

top