Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekszáj :-)

Torolt_felhasznalo_214857
Torolt_felhasznalo_214857
Létrehozva: 2004. szeptember 9. 13:10
A Nők Lapjában régebben volt egy gyerekszáj rovat, amibe az olvasók beküldhették kisgyermekeik-unokáik humoros beszólásait! Többször elhatároztam, ha legközelebb lesz "termés" akkor beküldöm, de mindig el is maradt. Ma viszont nem vagyok rest és közzéteszem kisfiam mai produkcióját:

Tegnap vettem neki egy zacskó chipset, de kézmosás után mohón beletúrt vizes kézzel és egy kevés víz a zacskó aljába folyt. Ma reggelre az elázott-megszáradt chips-darabok szívósak-rágósak lettek. Kisfiamnak egy ilyen darabba sikerült ma beleharapnia. Miután csalódottan elhúzta a száját, ezt mondta: "Anya! Ez a chips nagyon gumi!"

Ha hasonlóab kedves aranyköpés fültanúi lesztek, kérlek benneteket tegyétek közkinccsé!

Mosolyokban gazdag napokat mindenkinek!
  1. 2005. október 28. 12:45182.
    Látom már régen volt hozzászólás, de talán még van, aki olvasgat, és felpezsdül megint ez az aranyos topic.

    A fiam -2,5 éves - nemrégiben nem akarta engedni, hogy beszálljak a fürdőkádba. Amikor mondam neki, hogy de nekem is kell fürödni, én is piszkos vagyok, azt válaszolta: "Nem, anya, nem fürödjél, bűzölögjél az utcán!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_736207
    Torolt_felhasznalo_736207
    2005. október 9. 14:42181.

    Sziasztok!

    A mai ebédnél megkérdezte tőlem a kislányom:

    Anya, miért kell a répát megenni, ha már tudunk fütyülni? .. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. október 9. 14:40180.
    Ja, és nyáron, amikor berepült egy nagy légy a házba:

    -Anya!Anya!Üssük le a légyet!-kiabálta kislányom
    -Nem légyet, hanem legyet!-feleltem én
    Leütöttük.Erre azt mondta:
    -Na, most meghalt a legy
    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. október 9. 14:32179.
    Kisfiam más beszólásai:

    Szomszédunk igen sűrűn jár a közeli presszóba egy felesre és egy sörre.Kb 20 percenként megy.
    Ádámka boldogan szaladt nyáron hozzám, amikor az udvaron voltunk:
    "Anya, képzeld!Köszöntem annak a bácsinak, aki mindig megy, és megiszik egy jópofa sört!"

    Tegnap éppen mosogattunk, letakarítottam a gáztűzhelyt, amikor megszólalt:
    "Na, anyika, most kitakaríthattuk volna a mikrot is, ha lenne itthon Cillit Bang"

    Amikor nehezen ment le a mosogatóból, azt mondta:
    "Biztosan eldugult a csó"
    Mondtam neki, az nem csó, hanem cső, kisfiam.
    Erre Ő:
    "Nem azt mondtam, hogy csó, hanem hogy csó.Nem hallod?!Csó!"

    Minap kérdeztem tőlük, hogy is hívják az új kisfiút az oviban.
    Mondtam nekik, hogy jajjj, ezt is elfelejtettem.
    Kislányom rávágta"
    "Szedjél Cavintont!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. október 9. 14:27178.
    Sziasztok!

    5 éves ikreim vannak.
    Két évesek voltak kb, amikor kaptak egy-egy olyan kispárnát, ami nagyon a szívükhöz nőtt.
    Amikor egy év múlva elkezdték az ovit, oda is vinni kellett, anélkül nem akartak ott maradni.Vitték a boltba, mamához...mindenhová.
    Időközben elég leharcolt lett a párna.Már új szivacsot tettem bele...és jó egy éve új huzatot is kellett rá varrnom.Kisfiam elfogadta, és ő már nem is ragszkodott akkor annyira...de kislányom zokogva feküdt le este, és ki kellett bányásznom a kukából a régi huzatot, visszatenni a párnára.
    cafatokban lógott, már kimosni sem lehetett.És ő simogatta, puszilgatta
    Idén nyáron öt évesek lettek.Anyukám varrt egy újabb huzatot.Kislányom elfogadta, de a régitól nem válik meg.Esténként szertartásszerűen hajtogatja.Mindig ugyanúgy.Halvány piros folt látszik a régi mackólányból, ami az elején volt.Összehajtja, arcát megsimogatja vele, kis kezébe fogja vagy a Brumi maci fejéhez teszi, és így alszik el.Szívet melengető, ahogy ragaszkodik ahhoz a kis rongydarabhoz.
    rendszeresen elmondom neki, mint ahogy pár napja is, hogy "kislányom!Dobjuk már ki azt a csúnya huzatot.Szürke, szakadt és csúnya"
    Erre a kisfiam a mellette lévő ágyból cinkosan rámpillantott, kis mosollyal a szája sarkában azt mondta:"Hagyd anya, jó lesz az még felmosórongynak!"

    Kislányom vérig sértve kiabált, én azt hittem, bepisilek a nevetéstől
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_714098
    Torolt_felhasznalo_714098
    2005. október 9. 13:43177.
    nekem csak egy történetem van. kisfiam amikor 2 éves körüli volt, még mindig szopott. egyszer anyukámnál voltunk, és elkezdte rángatni a ruhámat,mert szopni akart.erre anyukám megkérdezte,hogy mit akarsz anyádtól ricsike? erre azt mondta hogy csöcst. anyukám vissza kérdezett hogy minek a csöcs neked? és vöröslő fejjel közölte hogy:minek,minek,hát szopni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214857 (1)
    2004-09-09  13:10

Címlap

top