Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kedves c@fésok!

azott
Létrehozva: 2003. június 28. 01:13
Zsu, nem nezned meg, bele van-e irva a csillagokba, hogy leszek-e en valaha urino, vagy inkabb ezt szokjam meg, ami van???
  1. Torolt_felhasznalo_758669
    Torolt_felhasznalo_758669
    2003. június 29. 03:31126.
    Azottkám!
    Énekeljed el azt, hogy
    Gyere Bodri kutyám,
    Szedd a sátorfádat. . .
    Folytassad légy szives, olyan sirhatnékom van.
    előzmény:
    azott (122)
     
  2. 2003. június 29. 03:30125.
    Nalam se torte be, lehet, hogy megorult????
    folcsinaltuk a Prokit, hihi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758669 (123)
     
  3. 2003. június 29. 03:29124.
    Hajdanan, a venoreg oregasszony se tudja, mikor, enekeltem a korusban, nagyon eminens korus volt, a Pinkava nevu zenetanarunk rendszeresen odavagta az integetopalcajat annak a fejehez, aki falsolt. Versenyek elott tilos volt diot, mogyorot, fagyit es pattogatott kukoricat enni, hideg akarmit inni. Felleporuhat kimosni, mosolyogni.
    Ismeritek az ilyesmit????
    Ja, aztan huszeves koromban ragyujtottam, mert mar igyis feher hollo voltam es muszaj volt, ha el akartam kelni-ugyhogy jo, hogy nincs ennek a kompjuternek fule csak szeme
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_758669
    Torolt_felhasznalo_758669
    2003. június 29. 03:28123.
    Szia Azottkám!
    Most értem hosszú barangolás után vissza. Közbe fejlődtem egy kicsit.
    Nagyon tetszett a nóta.
    Kérek még.
    Ja, tegnapelőtt a CIGI megérkezett, ugyan ki kellett váltanom, mert üzenetet kapta, hogymégis bringáznom kell érte a postára, á, dehogy az ABC-be, ha még igy hivják.
    Proki nem törte be az ablakot nálam. Nálad se? Tudod a fél tégla. . .
    Szia, örülök, hogy itt vagy.
    előzmény:
    azott (122)
     
  5. 2003. június 29. 03:24122.
    Jo estet, tetszett a nota?Enekeljek-e meg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. június 29. 03:23121.
    meeenten. Az ut meenten
    előzmény:
    azott (120)
     
  7. 2003. június 29. 03:22120.
    Az aaarcomat a fenybe forditom
    es a peeeerceket en ujra szamolom
    nincs mar semmi baj, mert elmultak a faradt ejszakaaaaak
    Jojj velem a fenyek utjain veled elem en a boldog napjaim
    velunk nyiiiilik majd az uut menten asok kisviraaag
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_758669
    Torolt_felhasznalo_758669
    2003. június 29. 01:53119.
    Szia Judit!
    Látom, hogy elmentél, de ma bizonyára visszajössz.
    Hogy van a Mami? Végül kellett orvost hívni? Vagy jobban van már?
    Szeretnék egy picit többet tudni, hogy hogyan tudtátok
    megoldani? "Van kalapja nincs kalapja". . . . A papus, hogy el ne kiabáljam 3-szor kopogom. . .
    Puszi.
    előzmény:
    juditb. (95)
     
  9. Torolt_felhasznalo_758669
    Torolt_felhasznalo_758669
    2003. június 29. 01:48118.
    Szia Druszi!
    Hogy mit fogsz holnap, illetve ma csinálni? Már válaszoltál is. "Idénymunka".
    Nem kell már dobozolni? De nem félek attól, hogy unatkozni fogsz.
    Hogy van Anyukád? Még mindig kórházban van?
    Szia.
    előzmény:
    coryk (113)
     
  10. Torolt_felhasznalo_758669
    Torolt_felhasznalo_758669
    2003. június 29. 01:45117.
    Prokikám!
    Jelentkezem, nekem most van időm, ugrok hozzád beüvegezni segíteni, csak várj, mig odaérek. Ki ne dobd, ha már ennyit dolgoztál vele.
    Küldjél szárnyakat.
    Szia.
    előzmény:
    Prókátor13 (111)
     
  11. Torolt_felhasznalo_758669
    Torolt_felhasznalo_758669
    2003. június 29. 01:42116.
    Sziasztok!
    Hát ilyen nem fordult elő velem, fél 2 körül szoktunk mindig ebédelni, aztán olyan álmosság jött rám, mondom papusnak, 3 körül, hogy elmegyek egy picit aludni.
    Képzeljétek most ébredtem fel 1 óra előtt 5 perccel. 10 órát aludni? Még éjjel sem szoktam. Nekem elég 4, 5 - 5 óra. Úgy látszik, hogy nagyon öregszem, vagy vitaminhiány.
    Most 2-3 oldalt visszaolvastalak benneteket, és a gyermeknevelésről volt szó. Annak idején, mikor az enyémek is kicsik voltak, ugyanazok voltak a problémáim. És mindig magamat okoltam, talán én nem csinálok valamit jól. MOST MEGVIGASZTALÓDTAM. Bár ők már nagyok, a legidősebb unokám 18 éves és két 13 éves van. Azt viszont tudom, hogy a nagymamák többet megengednek az unokáknak. Sőt még ezt Édesanyám is mondta szegény. Úgy látszi, hogy ez így müködik. Mikor bölcsisek voltak, 3 nap bölcsi, 1 hét otthon, mert betegek voltak, csak úgy felváltva. Akkor azt mondták, hogy "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond". Erre én vitába szálltam. Bizony a hosszú évek során rájöttem, hogy ez igy igaz.
    Ha valaki ébren van, várom. Közbe elmegyek egy kicsit szörfölni.
    Üdvözlök Mindenkit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. június 28. 22:38115.
    mi meg, hogy unatkoznánk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (114)
     
  13. 2003. június 28. 21:23114.
    Nnna, megvolt a mese, Aranyhajú megette Kismaci levesét, összetörte a székét, utána elaludt az ágyában, végül mégis békésen játszottak a játékokkal. Bárcsak az élet is így működne. . .
    előzmény:
    coryk (113)
     
  14. 2003. június 28. 21:08113.
    Látom egyedül maradtam.
    Na akkor egy találós kérdés: Mit fogok én holnap csinálni?
    Idénymunka!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. június 28. 21:05112.
    Figyelj, egy Nagyinak az dolga, hogy elkényeztesse az unokáit. Anyám mindegyik unokájával ezt tette, a lányaimmal meg főleg, mert együtt laktunk egy darabig. Mondogatom is a lányaimnak, hogy majd én jól elrontom, Te meg neveld az a Te dolgod.
    Tudom, hogy imádni fogom és sok mindent megengedek majd neki, persze azért akad tabu dolog is. Én úgy gondolom, hogy ha a gyerekekkel okosan beszélsz megértik.
    Na mese est van.
    A nagyobbik lányom kinézett egy babát a kirakatban, jó drága volt, főleg akkor a férjem katona volt, pénzük meg alig.
    Megállt a kirakat előtt és rám nézett és azt kérdezte, hogy Anyu, ha sok pénzed lesz megveszed nekem azt a babát? Amint tehettem és persze elég hamar, megvettem neki. Talán három éves lehetett.
    A kicsi az már nyafogosabb volt, de azért ő is megértette, ha nincs.
    előzmény:
    Prókátor13 (109)
     
  16. 2003. június 28. 21:03111.
    Na sziasztok lányok, jó éjszakát nektek, Én megyek főzöm megint 5 percet a lekvárt. Ha valakinek van egy kis ideje, átugorhatna segiteni üvegekbe rakni, mert mostmár tényleg kihajitom:((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. június 28. 21:00110.
    Figyelj, ha nagyiknak ez olyan borzasztó, ritkitsd a látogatást. Meg lásd ők fogják hiányolni. Mondd azt, hogy nem akarod, hogy nekik kellemetlemségük legyen a gyerekek miatt.
    A bátyámék hónapokig szenvedtek, mert a menyük nem igazán adta oda a gyerekeket, persze most már ez változott, de ott is állandóan kritizálták az anyukát, néha volt miért, néha meg túlzásba estek.
    Most örülnek mikor a gyerekek náluk vannak és a menyüket is ritkábban birálják.
    előzmény:
    coryk (106)
     
  18. 2003. június 28. 21:00109.
    Szia Coryk!
    Látom jól gyereket nevelünk-)))
    De jó lesz hamarosan az unokákkal, ami kevés elvünk megmaradt, majd elfujja a szél akkor-)))
    Nézd meg magad 3 éve mulva-)))
    előzmény:
    coryk (106)
     
  19. 2003. június 28. 20:56108.
    Ezt csak egyszer kell nagyon komolyan otthon megbeszélni. Értse meg a gyerek, ha van rá pénz megkapja. Ha nincs akkor tudjon várni. Ha nem érdemes megvenni, akkor azt is értse meg, és el kell magyarázni az miért nem jó. Ha pedig valamit megkiván vagy szereten, mondja csak, és megbeszéljük. Nem megy rögtön, de ha következetes vagy, egykettőre megtanulja.
    Anyu olyan modon próbálta nekem megtanitani, hogy jól ki verte a fenekemet a játékbolt elött amikor nem hagytam abba az üvöltést. Ha leguggolt volna hozzám és elmagyarázza, előszőr biztos bögtemvolna tovább aztán egy hét mulva elmegy és következetesen megveszi nekem, megértettem volna és megtanultam volna, hogy ez igy müködik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (103)
     
  20. 2003. június 28. 20:56107.
    Majd megadom a nagyiék címét, és értesd meg velük jó? :-)))
    Édesek vagytok, én is úgy tapasztalom, hogy vannak jobb, meg rosszabb korszakok. . . A nyár a fiamnál mindig problémásabb, ki tudja miért. . .
    Most megyek mesélni, jók legyetek!
    előzmény:
    coryk (105)
     
  21. 2003. június 28. 20:55106.
    A kisebbik lányom volt ilyen, hogy ahogy kitettük a lábunkat a kapun ő rögtön éhes és szomjas volt, mindegy mit "csak vegyünk valamit" korszaka volt. Egyszer közértben én a kosárba pakoltam édességeket és ő is elrohant tele szedte a markát mindenfélével. Mondtam neki, hogy szépen rakja vissza őket, mert én már vette, de nem figyeld elkezdett hisztizni a bolt közepén. Akkor nem csak azt rakattam vele vissza amit ő hozott, hanem amit én vettem volna azt is viszahordattam vele a polcokra. Na ezentul mindig megnézte a kosaramat, hogy nem raktam már én is bele. Hiszti itt lett befejezve.
    előzmény:
    coryk (105)
     
  22. 2003. június 28. 20:50105.
    Ezt is le lehet rendezni. Nem neked kell ott lenned és ezt megoldanod. Akivel van annak kell megoldani.
    Veletek is megoldották, az unokákkal miért nem tudják, miért Te vagy ezért felelős.
    Mi lenne ha megbeszélnéd esetleg a gyerekekkel, hogy a Nagyiéknak kevés a pénzük. tralalalala stb. blablba. Megértik ám a gyerekek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (102)
     
  23. 2003. június 28. 20:49104.
    Mikor akét nagy volt ég kicsi, már akkor azt mondtam nekik, ha bárhol valami bajuk van mondják meg. Ha egy felnőttel szemben van igazuk, azt is mondják meg. És én mellettük leszek mindig. De ne szemtelenül.
    A közértesek mesélték, hogy amikor kiküldtem a gyereket a közértbe, két nő kiklökte a sorból és elé állt. Az én lányom meg kiállt első olsztályosan a közért közepére, és megmondta nekik jó hangosan, hogy ez nem szép viselkedés, azért mert ő kicsi azért nem kell kilökni a sorból. és különben is neki azt mondta az anyukája, hogy sieseen haza. Akkora röhögés volt, hogy a végén az emberek előre engedték a gyereket, hadd siessen, ha már ilyen talpraesett, és azt mondta az anyukája.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (99)
     
  24. 2003. június 28. 20:48103.
    Szia! Sajnos ezt a kérincsélést velem is csinálja. . . Régebben olyan büszke voltam, hogy az enyém ilyet nem tesz, és sajnálkozva néztem atöbbi anyukát, sőt még meg is állapítottam: ez nevelési kérdés. Azután egyszer csak elkezdte. . . Pedig én ugyanúgy csináltam mindent, mint addig. De ez csak egy példa.
    előzmény:
    coryk (101)
     
  25. 2003. június 28. 20:46102.
    Hát ez nálunk sajnos bonyolultabb ügy. De azért köszönöm. . . Olyasmiről va szó pl. hogy bemennek egy boltba, és megy a kérincsélés. Na jó, kap vmit. De erre nincs vége, hanem folytatja a gyerek. "Persze, mert ti mindent megvesztek neki. . . "
    előzmény:
    Prókátor13 (100)
     

Címlap

top