Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba előtti teendők..

Torolt_felhasznalo_905880
Torolt_felhasznalo_905880
Létrehozva: 2004. október 20. 08:28
Sziasztok,

nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik belevágunk...tegnap órákig könyvesboltban nézelődtem, de olyan könyvet, ami a babásodás ELŐTTI teendőkről szól nem találtam.

Tudom, egészséges táplálkozás, no cigi, no kávé....már jó ideje így élek :) sejtettem vmit? :) lehet...

De pl nem tudom hogy gyógyszer után vajon mennyit kell várni? Nőgyógyászom semmi különöset nem mondott erről. Régen szedtem 6évig, aztán volt 2 év kihagyás, szépen helyreállt GYORSAN minden, Most 3hónapja szedem. Tegnap hagytam abba.

Tudom mi a lényege a dolognak, hogy a méhnyálkahártya legyen elég vastag, hogy a baba bizton megtapadhasson.
Azt gondolom 2 év kihagyás után 3 hónap alatt nem vékonyodhatott túlzottan el.
szerintetek egy decemberi projekt kezdés korai?

Azt hiszem megosztottak lesznek a vélemények de minden jótanácsra fogékony vagyok..

Ja és a folsavról mi a véleményetek?

Írjatok, előre is köszi...

Chris (a nevem utáni 82 csak azért van mert ezt fogadta el a gép, mikor nevet választottam. Amugy 79-es vagyok)
  1. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 21. 15:47251.
    gratula, szia Beus!
    előzmény:
    Beuska81 (248)
     
  2. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 21. 15:47250.
    Nem, ez az első ciklus a tabl. abbahagyása után, még vánunk kell eredményekre is. Valószínű dec-től, esetleg febr-tól indulhat a projekt.

    chris: te sem írtad milyen idős a kapcsolat, hát én is annyit monhatok: nagyon-nagyon új volt:) De óriási szerelem. Úgyhogy - bár én sose vetetném el a babámat - itt erről szó sem volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (246)
     
  3. 2004. október 21. 15:46249.
    Én is 23 és fél évesen szültem, de nem éreztem korainak. Persze mindenki máskorra érik meg. De szerintem a gyermekvárás 9 hónapja felkészít valamennyire. Úgyis "útközben" tanulsz meg anyának lenni! Aztán mennek az évek! Az én kislányom már 3 éves elmúlt. . . Majd meglátod, amikor látsz egy pár hónapos csecsemőt, akkor szembesülsz majd vele, hogy hiszen te is most szültél, és mégsem. . . Olyankor látod, hogy a tiéd már mekkora. Most már értem amikor azt mondják, hogy a gyereken látni, hogy megy az idő!
    előzmény:
    Beuska81 (234)
     
  4. 2004. október 21. 15:46248.
    Na megyek haza, vége a melónak! Sziasztok!

    Ja! Ma vagyunk 4 éve együtt a párommal! Imádom!

    Jó babázást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. október 21. 15:42247.
    Már útban van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451435 (245)
     
  6. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 21. 15:42246.
    Hmm barbidu ezt korábban nem is mondtad, hgoy a lányod hogyan is fogant :)))

    de jóóó mennyire volt fiatal a kapcsolat? Ha szabad kérdezni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451435 (245)
     
  7. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 21. 15:39245.
    Fel se merült hogy ne tartsam meg, azóta is együtt vagyunk persze és nagyon jó kis család lettünk, várjuk a kistesót:)
    előzmény:
    Beuska81 (240)
     
  8. 2004. október 21. 15:39244.
    Csak átvitten értettem, nem így mondta az orvos. Csak elmondta a szokásosat, hogymikor a legesélyesebb a teherbeesés stb.
    Egyszerűen furcsa volt ez az új helyzet. Hogy nekem mondja, én vagyok az anyajelölt.
    Egyébként mi is most vágtunk bele és az én férjem is remek apa lesz, már most tapadnak rá a gyerekek. :) Hihetetlenül ért a nyelvükön. Mi is nagyon várjuk az trónörököst, csak még kicsit furcsa a helyzet.

    Jó babázódást! :) És +++
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (241)
     
  9. 2004. október 21. 15:36243.
    Ilyenkor kicsit megnyugszom, hogy vannak még olyan nők, akik a családot fontosabbnak tartják, mint a karriert. Bár tény, hogy nehéz a megélhetés és nagyon kell a végzettség.
    Ti mióta próbálkoztok?
    előzmény:
    gszil (239)
     
  10. 2004. október 21. 15:34242.
    Szerintem is szembesül vele. Én szerintem még tulságosan is agodalmaskodó vagyok . Ugy hogy én még túlzásba is viszem. De ez általában mindennel így van. Úgy hogy nem szeretnék ettől meg ilyedni.
    előzmény:
    Beuska81 (237)
     
  11. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 21. 15:34241.
    MI a párommal még csak most vágtunk bele. . . .

    Mit mondott, "HOGYKELL" gyereket csinálni???

    Én most töltöm a 25-öt és borzasztóan várom már a babásodást. . . és abban pl biztos vagyok hogy a párom csúcsszuper édesapa lesz
    előzmény:
    Beuska81 (234)
     
  12. 2004. október 21. 15:32240.
    Nehéz lehetett. Becsületedre vall, hogy megtartottad. Most mennyi idős? Együtt maradtatok a pároddal? Most készülsz a másodikra, ha jól vettem ki a szavaidból?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451435 (238)
     
  13. 2004. október 21. 15:32239.
    Én is még elég fiatal vagyok. (22) De szerintem ezt mindenki eldönti magának , fel nőt e már a feladathoz, vagy sem.
    előzmény:
    Beuska81 (236)
     
  14. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 21. 15:30238.
    Hát másabb, mert teljesen más lesz az életed, a napjaid és a gondolataid, az értékrended. Szerintem az természetes, hogy ezzel mindenki szembesül. Én 23 voltam és váratlanul ért minket a dolog egy kapcsolat legeslegelején, szóval nehezített volt a pálya. Szerintem más anya egy 23 éves és más egy 35 éves a korából kifolyólag, de nem jobb egyik se. Vannak előnyei, hátrányai. És persze van aki 35 évesen 23 éves fejjel gondolkozik és fordítva.
    Az mindenesetre jó, hogy van idő felkészülni a dologra, várni rá, mert azalatt ráhangolódsz, megválaszolódnak a kérdéseid és elmúlnak a kétségeid. Én akkoriban azt se tudtam mi van csak örültem, most már tudatosabb, felkészültebb leszek és biztos hogy teljesen más lesz az egész.
    előzmény:
    Beuska81 (236)
     
  15. 2004. október 21. 15:29237.
    Az biztos, hogy a legszebb dolog, de a legfelelősségteljesebb is! De hosszú szó. . . :))

    Anyósom mesélte, hogy mikor először szült és ott volt az a pár órás cseppség ő is megijedt, hogy hogy lesz. Onnantól fogva mindig ott lesz, nem hagyhatja el, fel kell nevelni stb. De szerintem ezzel minden lelkiismeretes anyuka szembesül, nem?
    előzmény:
    gszil (235)
     
  16. 2004. október 21. 15:25236.
    Szia Barbidu!

    Hány évesen szültél? Lehet azért vagyok én is ilyen sok kétségekkel teli, mert viszonylag fiatal vagyok (24 leszek). Nyugtass meg, így sem leszek rosszabb anya, mintha várnék néhány évet! :)

    Ha belegondolok, az esküvőm előtt is elképzeltem milyen lesz házasságban élni, aztán nem változott semmi, mint azelőtt. Persze, azért ez másabb helyzet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451435 (232)
     
  17. 2004. október 21. 15:21235.
    Nekem is olyan furcsa még kimondani: ANYa leszek. Persze ha egyszer sikerül. De olyan jó érzés lesz valakihez nagyon szorosan tartozni, valakiért felelősnek lenni. Szerintem ennél szebb dolog nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. október 21. 15:19234.
    Tegnap voltam a nőgyógyásznál, hogy helyrerakja a menszeszemet, meg hogy megérdeklődjem mit tegyek így a babavárás előtt.
    Nekem nagyon furcsa volt, hogy nekem mondta, nem másnak hogy kell gyereket "csinálni", nekem adott tanácsot, mert hogy én leszek az anyja. Talán ott jöttem rá, hogy mibe is vágtam bele. Mert eddig csak arra gondoltam milyen édes és aranyos lesz. Ott döbbentem rá, hogy felelőséggel fogok tartozni a leendő gyermekem életéért. Az apja is, de leginkább én. . .
    Lehet, hogy nagyon beleméllyedtem ebbe a mások számára természetes dologba.
    Természetesen még mindig úgy gondolom, hogy sok-sok babát szeretnék és már nagyon várom, hogy a pocakomba legyen az én kis kincsem! :))
    Ti már próbálkoztok? Ha igen, mióta? Kik vagytok? Hány évesek?

    Beus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (231)
     
  19. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 21. 15:16233.
    ja és szia Beus, örülök hogy itt vagy:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451435 (232)
     
  20. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 21. 15:16232.
    Én tapasztalatból azt mondhatom, hogy semmivel nem vagyok felnőttebb szerintem, szóval az egész olyan természetesen zajlik: egyszer csak ott a baba a pocidban, aztán megszületik és ott van, aztán ovis lesz és így tovább. Legfeljebb kicsit alkalmazkodóbb, önzetlenebb, empatikusabb lesz az ember. De én pl. ugyan annak érzem magam mint aki voltam és nem "anyának": ugyan úgy megvannak a hibáim mint korábban. Szinte furcsa hogy az a nagylány az én lányom és én már egy "anya" vagyok. De ezt biztos mindenki máshogy éli meg, én elég fiatal voltam amikor született.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (231)
     
  21. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 21. 15:10231.
    Szia Beus,

    előszőr is üdv a csapatban :)))

    Ezeket a kérdéseket nap mint nap mi is feltesszük magunkban. De azt hiszem az akinek már van, pocóban v már kibújva semmivel sem tapasztaltabb ( első babánál természetesen) mint mi vagyunk, egyszerűen csak belevágott, minden újdonság előtt ezt érzi az ember. . . és ez az egészséges. Én nagyon várom. Az élet legnagyobb és egyben legszebb, legeredményesebb kihívása!!!

    Imádom a gondolatot, de egyben persze hogy félelmetes is picit.

    De ahánszor arra gondolok milyen lesz felvenni és magamhoz emelni a kicsimet könnybelábad a szemem. Amikor páromnak meséltem, hogy majd a kezedbe vezsed, és ő megnyugszik, tökéletes biztonságban fogja érezni magát, nem fél hogy leejted, v megsérül. Bízni fog benned, mert te leszel a papája. . . .

    megint könnybelábadtam. . . . :o
    előzmény:
    Beuska81 (228)
     
  22. Torolt_felhasznalo_240084
    Torolt_felhasznalo_240084
    2004. október 21. 15:03230.
    Szia Beus! Mi a párommal néha belegondolunk ebbe, sokszor azután, hogy gyerekesen viselkedtünk, bohóckodtunk, stb.
    Gyakran még most is úgy érzem, hogy nem nőttem fel teljesen, és egy kisbaba akkora felelősség! De aztán jön a következő gondolat - ami sokkal erősebb -, hogy a környezetemben annyi kisbaba, kisgyerek van, a szülők ott is tapasztalatlanul kezdték a gyermeknevelést, és lám, mégis milyen helyes, okos, stb. gyerekeket sikerült produkálniuk! :-) Ebből következik, hogy nekünk is sikerülni fog! :-))
    előzmény:
    Beuska81 (228)
     
  23. 2004. október 21. 14:56229.
    Szia!
    Én is nagyon sokat gondolkozom ezen. Szerintem nincs olyan nő aki ne tenné fel magának ezeket a kérdéseket. Engem is nagyon gondolkodtatt a kérdés, valyon milyen anya leszek, a párom milyen apa. . . . . . . . .
    Már szinte látom magam előtt, hogy hogy mint lesznek a dolgok. ÉS nagyon várom!!!!
    előzmény:
    Beuska81 (228)
     
  24. 2004. október 21. 14:42228.
    Sziasztok!

    Mi is baba előtt állunk. Olyan furcsa, hogy lehet nemsokára anya leszek! Egy kicsit megijedtem ettől az új helyzettől. Egy csomó kérdés kering bennem, pl. jó anya leszek-e?, lesz-e elég türelmem hozzá? Stb. Ti hogy vagyok ezzel? Mert ügye nem elég testileg várni a babát, lelkileg is kell! Nem igaz?

    Üdv: Beus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_339672
    Torolt_felhasznalo_339672
    2004. október 21. 14:30227.
    koszi, epp olvasgatom:-)
    előzmény:
    anio (226)
     

Címlap

top