Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Baba előtti teendők..

Torolt_felhasznalo_905880
Torolt_felhasznalo_905880
Létrehozva: 2004. október 20. 08:28
Sziasztok,

nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik belevágunk...tegnap órákig könyvesboltban nézelődtem, de olyan könyvet, ami a babásodás ELŐTTI teendőkről szól nem találtam.

Tudom, egészséges táplálkozás, no cigi, no kávé....már jó ideje így élek :) sejtettem vmit? :) lehet...

De pl nem tudom hogy gyógyszer után vajon mennyit kell várni? Nőgyógyászom semmi különöset nem mondott erről. Régen szedtem 6évig, aztán volt 2 év kihagyás, szépen helyreállt GYORSAN minden, Most 3hónapja szedem. Tegnap hagytam abba.

Tudom mi a lényege a dolognak, hogy a méhnyálkahártya legyen elég vastag, hogy a baba bizton megtapadhasson.
Azt gondolom 2 év kihagyás után 3 hónap alatt nem vékonyodhatott túlzottan el.
szerintetek egy decemberi projekt kezdés korai?

Azt hiszem megosztottak lesznek a vélemények de minden jótanácsra fogékony vagyok..

Ja és a folsavról mi a véleményetek?

Írjatok, előre is köszi...

Chris (a nevem utáni 82 csak azért van mert ezt fogadta el a gép, mikor nevet választottam. Amugy 79-es vagyok)
  1. Torolt_felhasznalo_240084
    Torolt_felhasznalo_240084
    2004. október 28. 09:41326.
    Szia Mackaj! Üdv közöttünk!

    Tegnap ismét meglátogattam a dokit, és úgy néz ki, hogy ki kell várnunk min. 3 hónapot. Pedig már úgy reménykedtem, hogy elég lesz 1 hónapot várni. :-((

    A következő vérzés után csinál egy rákszűrést, aztán majd látjuk a további teendőket. . . (múltkor talált valami kis elváltozást).

    Kérdeztem, hogy további vizsgálatokra van-e szükség, de azt mondta, egyelőre nem. Forgatta a szemét, amikor olyanokat kérdeztem tőle, hogy jód + folsav vizsgálat! :-)))
    Azt viszont jó ötletnek találta, hogy kértem toxoakármi vizsgálatot (himlők, stb. elleni védettséget mutat ki). Jövő héten megyek vérvételre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464433 (324)
     
  2. 2004. október 28. 09:22325.
    Szia!
    Üdvözlünk kis csapatunkban. Remélem, azért kicsitt többet fogunk dumcsizni, mert mostanában kicsit kezd kihalni a topik. Pedig nem hiszem, hogy bárki is lemondott volna a baba tervezésről.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464433 (324)
     
  3. Torolt_felhasznalo_464433
    Torolt_felhasznalo_464433
    2004. október 27. 21:26324.
    Sziasztok! Új vagyok még. Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha megengeditek.
    Már 5 éve élünk együtt a párommal és ez a második próbálkozós hónapunk.
    Még mi sem vagyunk házasok. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. október 27. 15:15323.
    Köszi a biztatást. Én is nagyon reménykedek. De majd írom a jelentést.
    előzmény:
    Beuska81 (321)
     
  5. 2004. október 27. 15:14322.
    Mi kb. 3 hónapja. De sajna már volt ilyen. ÉS ilyenkor úgy bele élem magam.
    előzmény:
    anio (320)
     
  6. 2004. október 27. 15:11321.
    Sziasztok!

    Mi a helyzet lányok? Gólya megérkezett valakihez?

    Gszil drukkolok, hogy ne csak késsen. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_240084
    Torolt_felhasznalo_240084
    2004. október 27. 14:58320.
    Akkor nálatok kezd izgalmassá válni a helyzet! :-) Nem emlékszem, Ti mióta is próbálkoztok?
    előzmény:
    gszil (319)
     
  8. 2004. október 27. 13:59319.
    Ezt már mi is beszéltük, de sajna ez szerintem sem megoldás. Azért csak van köze még egy pár embernek rajtunk kivül is az egész "ceremoniához". Ugy hogy ezt mi is elvetettük. De a baba kérdésen "dolgozunk". ÉS képzeljétek nem akarom elkiabálni (meg tudom nem sokat jelent) de tegnap elmaratdt a mikulás!!!!!!!
    előzmény:
    anio (317)
     
  9. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 27. 11:01318.
    Sziasztok

    nálunk is még képlékeny a dolog.
    A titkos esküvő gondolata bennünk is felmerült, de hasonló okokból nem döntöttünk amellett mi sem.
    Nem tudom hogy csinálják ezt mások. Hisz nem szeretnék éveket gyűjtögetni aztán egy nap alatt elszórni. Nálunk az a család véleménye, hogy költsük inkább másra azt a sok pénzt. De persze legyen esküvő is. . na ezt hozd össze :)

    Nagyon szeretném ha már a babaterveket szövögethetném. . . bár nem védekezünk, így lehet, hogy hamarabb jön mint gondolnánk :)

    Márpedig ha jönni akar jönni is fog :))))

    Bár azért ha már menyasszony lettem jobb lenne ha a baba a nászéjszaka előtt nem foganna meg. . . .

    De már minden vágyam. . . . sok sok minden van amin gondolkodni lehet most. . csak annyi időnk nincs sajnos. . . párom egész nap dolgozik, valóban nincs ideje privát dolgokon agyalni, én most betegácsiban vagyok így azért van rá időm. . :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_240084
    Torolt_felhasznalo_240084
    2004. október 27. 10:03317.
    Sziasztok!

    Ha vígasztal bárkit is :-), nálunk is ez a helyzet! Mi már azon gondolkoztunk, hogy egy titkos esküvőt csinálunk, ahol csak mi ketten + 2 tanú vesz részt. Aztán jött a következő gondolat, hogy mit szólnának a szülők?! Anyukámnak például biztos rosszul esne, ha nem lehetne ott!
    Most egyelőre pihentetjük a témát, szerintem egészen a baba betoppanásáig! :-)

    Chris, a szülők véleménye ne tartson vissze benneteket a babavállalástól! Meglátod, ha az unokájukról van szó, megenyhülnek majd!

    A tegnapi napom amilyen rosszul kezdődött, úgy is folytatódott. . . ! Olyan migrénem volt, hogy kora délután haza kellett mennem, és kialudni ezt a szörnyűséget (wc-kagyló ölelés után. . :-(( )
    Bár még ma sem tökéletes a fejem, de ez már vígan viselhető a tegnapihoz képest.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (315)
     
  11. 2004. október 27. 08:03316.
    Szia!
    Sajna mi is csak magunkra számíthatunk. Nekünk sem tud senki sengíteni. Mondjuk én nem is várnám el senkitől . Mert úgy érzem , ez tényleg a mi ügyünk és nekünk kel megdolgozni érte. De én nem is tartom annyira fontosnak. MErt szerintem attól nem fog semmi megváltozni. Nem fogom ennél jobban szeretni (szerintem nem is lehet) meg ő sem. Nem egy papiron fog múlni a boldoságunk. Na azért azt nem mondom, hogyha megtehetnénk nem tennénk meg. De nekünk egyenlőre sokkal fontosabb a BABA! MIndennél fontosabb!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (315)
     
  12. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 26. 16:50315.
    Nálunk is ez a helyzet, sajnos az időpontot gyakorlatilag csak a pénz határozza meg. . . . :( hogy mi ketten mennyit tudunk összegyűjteni, mert sajnos különböző okokból a szülőkre nagyszülőkre nem támaszkodhatunk
    előzmény:
    gszil (313)
     
  13. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 26. 16:49314.
    Na igen. Nem egyszerű. . . . attól félek minket "megköveznének" ha így vállalnánk babát. . . hiába szeretnénk. Jópár helyen úgy érzem már a nézésükkel is "megszólnak" ha kiderül, hogy baba de nincs férj, vagy hogy egyáltalán szóba kerül. . mintha néznék, hogy van e gyűrűd. . . pedig ez valóban SENKI MÁSRA nem tartozik csak a két emberre. . még a szülők is csak finoman kéne hogy jelezzék esetleges más elképzelésüket. . . .

    Még nem tudom pontosan hogy lesz. Nem szeretnék éveket várni a babára. . . Félek, hogy ha az esküvő sokat elvisz (márpedig sokat elvisz) akkor sokat kell utána várnunk mig "magunkhoz térünk" anyagilag. . . hát meglátjuk. . . még képlékeny az egész. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (312)
     
  14. 2004. október 26. 16:37313.
    Sziasztok!
    Szerintem ma már nem olyan nagy "divat" a házasság. NAgyon sok fiatal nem tartja fontosnak az esküvöt. VAgy ami még szomorubb, ha szeretné de nem teheti meg. NEkünk pl. mindenünk megvan (lakás, autó stb. . . )de egyszerüen nem tudunk annyi pénzt félra rakni, hogy megtartsuk az esküvöt. De a babára meg sikerülni fog. Remélem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2004. október 26. 16:07312.
    Szia Chris,
    Hát nem egyszerű a dolog az biztos. Mi a párommal decemberben lesz 5 éve, hogy együtt vagyunk, de egyikünk sem akar házasságot, viszont babát már annál inkább. A szülők ezt elfogadták, bár az elején nyaggadtak bennünket. Szerintem a kapcsolat minősége nem ezen múlik. Szerencsére azért, hogy házasságon kívül fogok gyereket szülni, ma már nem "köveznek" meg. Végül is csak kettőnkre tartozik, más mindenki kívülálló ebben a kérdésben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (307)
     
  16. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2004. október 26. 15:59311.
    Szia!
    Neked mik voltak a tapasztalataid, milyennnek kell lennie a hüvelyváladéknak peteérés előtt, alatt és után?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215278 (310)
     
  17. Torolt_felhasznalo_215278
    Torolt_felhasznalo_215278
    2004. október 26. 11:29310.
    Sziasztok Lányok!
    Teljesen véletlenül -no és persze kiváncsiságból - csöppentem a topikba, de nem bírom megállni, hogy néhány szót ne szóljak, tisztán segítő jelleggel.
    A hőmérőzésben ne bízzatok ennyire!
    Ugyanis, és ezt megerősítette a doki is, nem mindenkinél válik be. Nekem pl. peteérés után ugrott meg, így ha akkorra időzítettük volna a szeretkezéseket, sose leszünk szülők. Megbízhatóbb a hüvelyváladék figyelése!
    Vagy jobbat mondok: Szeretkezés 2 naponta!!! Muszáj összejönnie! :-))) (Nekünk bejött. ) Na, persze ez nem mindig örömteli (fehérmájúak előnyben), de azért igyekezzetek, hogy az legyen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_272963 (306)
     
  18. Torolt_felhasznalo_240084
    Torolt_felhasznalo_240084
    2004. október 26. 11:28309.
    Sziasztok! Én fórumoznék szívesen, de sajnos csak ritkán van alkalmam a munkahelyen.

    Chris, pihend ki a betegséget minél hamarabb! Vitamint elkezdtél szedni?

    Hát az én napom sem indult valami fényesen. Tegnap este bevettem az első szem Bromocriptint, ma reggel - és még most is tart - erős émelygéssel keltem. :-(( Talán ilyesmi lehet a terhességi émelygés is. . ?!

    Remélem, hamar hozzászokik a szervezetem, mert minden reggel nem igazán késhetek el. (Meg az érzés sem túl felemelő!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_905880 (308)
     
  19. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 26. 11:09308.
    SZép napot mindenkinek. . .

    ill. szebbet. Totál betegen itthon maradtam. . . vezetni már nem tudtam volna :( félek megint hörgőgyulladás lesz a véve :(

    Ti hogy vagytok? nagyon csend van, ne csináljátok ezt jó? olyan jókat beszélgettünk az "elején". . . msot tudnék is írni. . . nincs főnök :)

    Írjatok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_905880
    Torolt_felhasznalo_905880
    2004. október 25. 20:43307.
    Sziasztok,
    szia Dafy,

    ez egy jó kérdés, én sem tudom hol kell mérni a hőt, ezért mérem nyelv alatt is és rögtön utána ( másik hőmérővel) hüvelyben is és 1tized szokott lenni az eltérés a hüvelyi hő javára. Mindkettőt felírom a naptárba az adott naphoz.

    Nah anyuék is tudják az eljegyzést, örültek neki :)

    Szerintetek ha gyógyi után most jött meg a hétvégén 20napra remélhetem, hogy ebben a ciklusban mensi után kapják magukat a petéim és egy megérik?

    Amúgy érdekes volt, anyuval szóba került a babatéma. . . úgy puhatolóztam, és azt mondta meg se fordult a fejébe, hogy én házasság nélkül belemennék. . . hát ez megijesztett picit, mármint a hozzáállását illetően.

    Jó tudom, hogy a mi döntésünk párommal, de akkor is. Nem szeretném, ha elleneznék. . . talán várnom kéne az esküvőig? Mondjuk ha nem akarunk túl nagyot, akkor talán tavasszal összeházasodhatunk és akkor "csak" addig kéne kibírnom. . . de én nem akarok várni :(

    jaj nem tudom mit tegyek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_272963
    Torolt_felhasznalo_272963
    2004. október 25. 16:58306.
    Sziasztok Lányok !
    Én is csatlakoznék hozzátok, mi is babásodni szeretnénk. Ettől a hónaptól kezdtem mérni a hőmet, de eddig nem nyelv alatt (hanem hónaljban) úgyhogy valószínű nem pontos értékeket adott. Ma reggel 36, 5 volt, szerdán leszek félidős a két mensi között. Ti hagyományos hőmérővel, nyelv alatt méritek ?
    Hajrá mindenkinek !
    Üdv.
    előzmény:
    gszil (305)
     
  22. 2004. október 25. 16:18305.
    Úgy látom, nagyon kezd kihalni ez a Topik.
    Lányok ébresztő!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 25. 15:07304.
    Igen. VAlami olyasmi volt, hogy mind a két "szülő2 génjeit ellenőrzik és abból ki tudják mutatni, hogy mire lehet számítani.
    Szerintem engem azért megnyugtatna.
    előzmény:
    anio (302)
     
  24. Torolt_felhasznalo_451435
    Torolt_felhasznalo_451435
    2004. október 25. 15:03303.
    Ez jó a doki részéről, de azért nem mindig a legmegfelelőbb választódik ki:(

    Sajnos nem tudom hol lehetne utánajárni egy ilyen vizsgálatnak:(
    előzmény:
    anio (302)
     
  25. Torolt_felhasznalo_240084
    Torolt_felhasznalo_240084
    2004. október 25. 14:37302.
    Úgy érted, hogy a saját, illetve párod génjeit ellenőrzik? Az aggályaimra még annyit mondott a doki, hogy azért van olyan sok sperma, hogy ki tudjon választódni a legmegfelelőbb. Azért engem is érdekelne ez a vizsgálat!
    előzmény:
    gszil (300)
     

Címlap

top