Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hol, kinél szültél?

Kiskata
Létrehozva: 2002. május 12. 18:12
Sziasztok, barátnőm kisbabát vár, de nincs megelégedve a dokijával. Szeretnénk találni neki egy jó szülész-nőgyógyászt. Felmerült a MÁV-kórház, sok jót hallottam róla, de én nem ismerek ott orvost. (Esetleg másik kórház is szóba jöhet. ) Kérlek titeket írjátok meg ha ismertek egy rendes, lelkiismeretes dokit. Köszi: Kata
  1. Torolt_felhasznalo_835151
    Torolt_felhasznalo_835151
    2002. október 29. 09:3476.
    Szia Névica! Bocs a cicáért, de engem Évicicának becéznek néha, ezért szaladt meg automatice a billentyüzet. . . Igazad lehet a nöi orvosokkal kapcsolatban, csak eljátszottam a gondolattal, amiért nem találok normális férfi dokit. . . Azért köszi nagyon a segitségedet! :-)
    előzmény:
    NÉvica (74)
     
  2. 2002. október 27. 10:0975.
    Szia Békata!
    Nem hiszem, hogy ellennél késve, ugyanis ezek az előadások, ha jól emlékszem minden hétfőn más-más témában vannak. A fájdalomcsillapításról és egyéb hasznos dolgokról szólnak az előadások. A 40. hétig belefér, mert azt hiszem 4 témára van bontva.
    Egyébként akkoriban terhestorna is volt a kórházban, ami nagyon jó volt.
    További kellemes várandósságot kívánok Neked.
    előzmény:
    békata (73)
     
  3. 2002. október 26. 15:1374.
    Szia Drolma!Bocsi, hogy nem tudtam okosabbat írni, mint amire már Te is gondoltál :) csak azt akartam érzékeltetni, hogy szerintem tök mindegy, hogy férfi vagy nő az illető. A már szült női orvos sem biztos, hogy attól ért meg jobban, mert már átélte. Mi van, ha pokoli nehéz szülése, volt és a Tiedet "semmibe veszi" ilyen alapon. Vagy volt egy könnyűnek mondható szülése és nem tudja átérezni a Te fájdalmaidat, problémáidat. Egyébként nem hiszem, sőt régen rossz lenne, ha a saját élményei alapján járna el! De ha, amit írtál (átélésről), megnyugtat Téged, akkor persze női orvost válassz. Szerintem semmivel sem rosszabb, mint egy férfi. Amikor elköltöztem otthonról, majdnem én is női orvoshoz kerültem, de egy barátnőm elcibált az övéhez (férfi), akit végül ott kellett hagynom etikátlan viselkedése miatt. Neki köszönhetően azóta megtaláltam az "igazit", aki ugyan férfi és nem "élte át" a szülést, de nagyon tuti ettől függetlenül is! Dr. Bardóczy Zsoltról van szó és a Budai Honvédkórházban található meg illetve a Budai Egészségközpontban van magánrendelése. De ez gondolom Neked kicsit messze esik Pécstől :(
    Üdv. Évica, cica nélkül:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835151 (72)
     
  4. 2002. október 26. 14:3273.
    Szia Jarea!
    Köszi szépen az infót, tök jó végre egy tapasztalt anyuka pozitív élményeit hallani a kórházról!A tanácsodat megfogadom, és hétfőn utánanézek a tanfolyamoknak. Remélem még nem késő, ugyanis a 30. hetet taposom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_501944 (71)
     
  5. Torolt_felhasznalo_835151
    Torolt_felhasznalo_835151
    2002. október 26. 13:0772.
    Szia NÉvicica! Sajnos még nem találtam meg "az igazit", bár én is ezek alapján a szempontok alapján gondoltam dönteni. Ezért is gondoltam arra, hogy egy növel jobban megértenénk talán egymást, aki mindezeket szintén átélte. :-)
    előzmény:
    NÉvica (70)
     
  6. 2002. október 26. 11:4771.
    Szia Békata!
    Én a Szt. Margitban szültem vmivel több, mint 1 éve. Tökéletesen megvagyok elégedve a kórházzal. Pár éve újitották fel a szülészetet. A felszereltsége nagyon jó, sőt az egyik szülőszobában még egy hyper-modern szülőágy is van. Egyébként tartanak előadásokat és ennek keretében meglehet nézni többek között a szülőszobákat is. Érdemes lenne elmenned ezekre az előadásokra.
    előzmény:
    békata (57)
     
  7. 2002. október 26. 11:4670.
    Szia Drolma!Nincs összehasonlítási alapom, mert eddig csak férfi orvosaim voltak(az viszont jó sok, így őket tudom hasonlítani:))A lényeg, hogy olyan orvost válassz, akiben maximálisan megbízol a magad és a leendő gyermeked szempontjából is. Akihez bármikor, bármilyen "bugyuta" kérdéssel nyugodtan fordulhatsz, mert komolyan vesz. Kívánom, hogy találd meg!És nagyon boldog babavárást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835151 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_835151
    Torolt_felhasznalo_835151
    2002. október 26. 10:1569.
    Szia Kirka! Köszönöm a segiségedet, megtaláltam a fórumot!
    Dohyung, a Boros doktornö hol rendel?
    Szerintetek egy nöi vagy férfi dokihoz jobb járni ill. szülni nála? Véleményeteket elöre is köszönöm! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_886887
    Torolt_felhasznalo_886887
    2002. október 25. 23:1568.
    En tavaly Boros doktornonel szultem, ha valaki lelkiismeretes, nagy tudasu es termeszetes szules parti orvost keres, ot ajanlom.
    előzmény:
    tanita76 (47)
     
  10. 2002. október 25. 21:5967.
    Drolma, szivesen! Egyébként azóta itt az NLC-n is rábukkantam a pécsi témára, -tényleg a megyeire írják, hogy talán rugalmasabb- majd kukkants rá te is. (Pécsi kórházak és orvosok) Onnan Bódis dokit ismerem, de sajna legutolsó híreim szerint megmutötték, szóval mostanában tuti nincsen ;o(
    A Vízer magánrendelését így nem tudom, de utánanézek majd.
    Udv,
    Kirka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835151 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_835151
    Torolt_felhasznalo_835151
    2002. október 25. 13:2366.
    Szia Kirka, köszi szépen a segitségedet. A csermely dokit ismerem, a másik kettöröl nem hallottam még. A Vízer dokinak hol van magánrendelése? Nem ragaszkodom 1ébként a Megyeihez, söt azt hallottam, hogy alternativ inkább a Diskában van. A babaneten keresem az emlitett topicot - köszönettel. Minden jót! :-)
    előzmény:
    Kirka (64)
     
  12. 2002. október 25. 13:0465.
    Ahogy olvasom a topicot kikívánkozik belőlem néhány dolog, talán segítek vele nektek.
    Én győri vagyok, és mindkét gyermekemet az itteni kórházban szültem más-más orvosnál.
    Míg jöttek a fájások sok mindent végignézhettem a többi anyuka szülésével kapcsolatban az orvosok hozzáállását.
    Akkoriban csupa fiatal doki volt itt, és mind nagyon türelmes és kedves volt. A szüléseket általában a szülésznők vezetik le, ők csinálják a gátnál a bemetszést is, nem az orvos, még akkor sem, ha fogadott orvosról van szó. Az orvos mondta, meg, hogy milyen segítő infúziót adjon, tehát ebből a szempontból volt érdekes, hogy másodjára fogadott orvosom volt, bár ebből sem csináltam gondot, mert akihez kerültem a terhesgondozóban azt kértem meg a szülés levezetésére.
    Nem csalódtam, nagyon tisztességesen viselkedett.
    Én úgy gondolom egy orvost a diplomája feljogosítja egy szülés levezetésére, nagy kunszt nincs benne, ha komplikáció adódik úgyis mindegyik ott van és segít. A sógornőm fogadott orvosa enyhén szólva csődöt mondott, későn isérkezett, és az ügyeletben lévő fiatal dokinak köszönheti, hogy nem lett komolyabb baj, ugyanis ő döntött úgy, hogy nem vár a fogadott dokira, hanem megcsászározza, mert veszélyesnek látta a helyzetet.
    Persze vannak pro és kontra vélemények, biztosan megesnek furcsa dolgok is, hiszen az orvos is csak ember.
    Az alternatív szüléssel kapcsolatban nemrég olvastam egy cikket, miszerint nem mindenkinél alkalmazható, jó néhány kitétel van, amelyek ezt a döntést megvétózhatják. A szülés az szülés, nem olyan borzalmas mint sokan leírják, ha megfelelően tájékozott a kismama és tudja mi történik vele, ismeri a folyamatot, akkor egyáltalán mem olyan szörnyű.
    Én nem tartom egészen jó ötletnek, hogy a babák a frissen szült mamákkal egy szobában vannak, és a mamának kell ellátni őket az első perctől fogva. Az a pár nap, amíg pihentük a szülés fáradalmait, és minden féle bajunk volt - fájt a seb a fenekünkön, feszültek a mellek, hashajtóztak minket, emellé még éjszakánként nyöszörgő baba nem igazán hiányzott. Pár nap az egész, otthon úgy sincs aki helyettünk megcsinálja, akkor úgy is csatasorba kell állni.

    Sok szerencsét és boldogságot a babákhoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. október 25. 12:5364.
    Drolma! A Klinikán vagy a megyeiben keresel dokit? Én a klinikán Drozgyik, Csermely és Vízer dokit ismerem, mindegyikukkel jók a tapasztalataim. Utóbbi csinálja a 3D UH-ot. A babaneten egyébként van egy téma. Pécsi szulészetek címmel.
    Jó babavárást,
    Kirka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835151 (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_835151
    Torolt_felhasznalo_835151
    2002. október 25. 12:2163.
    Sziasztok! Pécsett nem tudtok véletlenül egy jó szülész/nögyógyászt? Akihez a családunkban mindenki járt (anyukám, növérem) most ment nyugdijba sajnos. Az lenne a legjobb, aki még az alternativ szülést is támogatja. . . Elöre is köszönöm a segitségeteket! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. október 25. 11:2762.
    Szia Ági! Én nála szültem a fiamat 2001 februárjában. Úgy kerültem hozzá, hogy a sogornőm ajánlotta, aki az első fiát is nála szülte 2000-ben, és a másodikat is most augusztusban. Én meg voltam vele elégedve. Mint szülész szerintem jó orvos, csak a babagondozással kapcsolatos tanácsait nem szabad elfogadni. Sok boldogságot a babához!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291231 (59)
     
  16. 2002. október 24. 22:1361.
    Szia Mondi!
    Köszi a kórházzal kapcsolatos infókat!
    A terhestornáért jól kikaptam a védőnőmtől a múlt héten, mondjuk hozzátartozik, hogy egy hárpia, s csak azt keresi, hol tud belémkötni.
    A kórházzal eddig semmi komolyabb gondom nincs. Leszámítva olyan kis apró dolgokat, hogy ma pl. fél 12-re kaptam időpontot uh-ra, és 13:15-kor jutottam be. De megérte várni, úgyhogy ennyi még belefér.
    Hú, még meg sem kérdeztem, hogy te kinél szültél?Képzeld, én évek óta ehhez a dokihoz járok nőgyógyászatra (évi 1x), plusz most havi 1x terhesrendelés. Engem nagyon zavar, hogy ezek után meg sem ismer a kórházban. A párom szerint ne foglalkozzak ezzel, mert ezer betege van.
    Veled előfordult ilyesmi?
    Üdv: Kata
    előzmény:
    mondi (58)
     
  17. 2002. október 17. 10:2560.
    Szia Tanita76 és Glédisz!

    Én mindkét gyermekemet a Péterfyben szültem, szerintem nagyon jók ott az orvosok. Dr Boros Judit is ott dolgozik, csak jót hallottam róla, ugyanúgy, mint a Rácz dokiról (jó szakember, de mellette szórakoztató egyéniség is). A Péterfy központi számát meg tudom adni, ha a szülészetet kéritek és a Boros drnőt, így biztosan eléritek őt. tel: 461 4700.
    Cs
    előzmény:
    tanita76 (47)
     
  18. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2002. október 16. 23:0859.
    Sziasztok!

    Én most 9 hetes terhes vagyok az első babámmal, és mint ilyen (tapasztalatlan), várnék minden infót, ami a BM Központi Kórházzal kapcsolatos, méginkább azokat, amelyek Dr. Zilahy Gáborral kapcsolatosak!
    Továbbá örülnék, ha valaki tudna jó terhestornás videokazettát ajánlani!
    Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. október 16. 21:5858.
    Szia Békata!
    A terhestornával kapcsolatban:most sem járok(nekem sem túl jó az időpont) és az előző terhességemnél sem jártam, amiről csak annyit írnék, hogy az első fájásoktól számítva 2 és fél óra múlva megszületett a kisfiam. Úgyhogy szerintem ez csak szerencse kérdése.
    A kórházzal én 4 évvel ezelőtt meg voltam elégedve, gondolom azóta nem romlott a helyzet. Bár ez attól is függ, kinek mik az elvárásai.
    előzmény:
    békata (57)
     
  20. 2002. október 16. 21:1157.
    Hellóka! Én decemberben fogok szülni a Szent Margit kórházban, Dr Sárvári Jánosnál. Alapos, felkészült dokinak tűnik, eddig mindig minden kérdésemre türelmesen, kielégítően választ adott. Azonban a kórházról nem tudok szinte semmit. Ha Bárkinek bármilyen infója van a kórház felszereltségéről, azt köszönettel fogadom!
    Nem járok terhestornára, mert sajnos a kórházban heti 2 nap 11-12-ig lenne, az meg ugye nem a legideálisabb időpont. Lehet, hogy itt mutatkozik meg, hogy melyik a baba-mama-barát kórház?Ezzel kapcsolatban is várok hozzászólásokat, hogy nehezebb-esetleg könnyebb?-lesz -e így szülnöm?Köszike!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. október 16. 15:2356.
    Sziasztok!

    Ha van itt valaki aki a MAV-ban Kisfalvy Istvannal szult, kerem irja meg mik a benyomasai. Par nap mulva szulok, szivesen hallanek rola nehany szot, bar eddig nagyon szimpatikus.
    Koszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_559496
    Torolt_felhasznalo_559496
    2002. október 10. 12:0355.
    Sziasztok!Tudja valaki, hogy dr. Mészáros Márta hova ment el a MÁV kórházból?Sürgős lenne. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. október 9. 21:5754.
    Bocsi Maminka, ide a fórumba akartam írni, de véletlenül neked küldtem el. (Még kezdő vagyok itt)
    előzmény:
    Maminka (53)
     
  24. 2002. október 9. 14:1753.
    Béres okiról én is hallottam jókat.

    M.
    előzmény:
    mondi (51)
     
  25. 2002. október 9. 14:1752.
    Béres okiról én is hallottam jókat.

    M.
    előzmény:
    mondi (51)
     

Címlap

top