Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hol, kinél szültél?

Kiskata
Létrehozva: 2002. május 12. 18:12
Sziasztok, barátnőm kisbabát vár, de nincs megelégedve a dokijával. Szeretnénk találni neki egy jó szülész-nőgyógyászt. Felmerült a MÁV-kórház, sok jót hallottam róla, de én nem ismerek ott orvost. (Esetleg másik kórház is szóba jöhet. ) Kérlek titeket írjátok meg ha ismertek egy rendes, lelkiismeretes dokit. Köszi: Kata
  1. 2002. november 29. 20:27101.
    Szia!
    Én a Dél Pestiben fogok szülni a Dr Mikó Sándornál, az előző gyerek is nála született, és minden rendben volt. Van magánrendelője a XVIII. ker Üllői úton (én ezt ismerem)és és Erzsébeten is. Egy vizsgálat a magánrendelőben 4000 Ft.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_666596 (94)
     
  2. 2002. november 29. 20:20100.
    Szia Gyerkőcök!
    Köszi a segítséget, még megrágjuk egy párszor a párommal a dolgot.
    Egyébként én Pesten a Margit Kórházban fogok szülni, de ennek ellenére nem szándékozom többet fizetni érte. Ígyis legatyásodtunk, mire mindent megvettünk a kicsinek. Mégegyszer köszi a segítséget!
    előzmény:
    gyerkőcök (99)
     
  3. 2002. november 28. 22:4299.
    Szia Békata!
    Mint írtad nehéz kérdés. Igaza van anyukádnak, meg a barátnőidnek. Neki ez a munkája, s ha nem adsz neki egy fillért sem akkor is le kell hogy vezesse a szülést. Én húsvétkor szültem a 2. fiamat, de egy fillérrel sem adtam többet, mint amennyit megbeszéltünk.
    Te hol fogsz szülni? Lehet, hogy írtad, csak most nem az a topic van előttem, és kapcsolaton kivül vagyok. Ha Pesten, akkor az drágább, alap esetben is. Szerintem 50 ezer forinttal nem sérted meg. Ha mégis, és van pofája (bocs) szólni érte, akkor mond meg, hogy fújja föl miért nem mondott egy konkrét árat. A két dokim akiknél volt szerencsém szólni, mindegyik kerek perec megmondta, hogy mennyi a tarifa.
    előzmény:
    békata (98)
     
  4. 2002. november 28. 22:1598.
    Szia gyerkőcök!
    Én azért vagyok nagy dilemmában ezzel ahálapénzzel, mert a dokim nem hajlandó nekem árat mondani. Csak jan 1-je után mondja meg, akkor írja ki a magánrendelőjében is. Egyébként meg adjunktus a fokozata. A tapasztalataid alapján akkor nekünk úgy 40-50 körül kéne fizetnünk, nemde?Hú de nehéz dolog ez, ugyanis nem akarom, hogy megsértődjön. Főleg, hogy én újévre vagyok kiírva, és ha mondjuk Karácsonykor, vagy Szilveszterkor kellene őt riasztani, lehet, hogy többet várna el. Édesanyám és már megszült barátnőim szerint ez hülyeség, mivel ez nekik a munkájukkal jár. De mégis!
    előzmény:
    gyerkőcök (97)
     
  5. 2002. november 21. 20:5097.
    Az ui-ban kérdezted, hogy mennyi a tarifa szülésnél.
    10 évvel ezelőtt egy adjunktusi beosztású dokinál 15 ezer ft volt, 8 évvel ezelőtt 20 ezer ft. Sima szülés, hál istennek semmi komplikáció nem volt.
    Ugyanennél a dokinál az idei ár, mivel már főorvos 60 ezer Ft. Persze Kórháza, orvos válogatja ki mennyit kér, vár el tőled. Van olyan orvos, aki tényleg komolyan gondolja, hogy annyit adsz amennyit akarsz.
    14 hónappal ezelőtt egy mezei orvos szimpla kompikáció mentes szülésnél 35 ezer ft-ot kért.
    Ennyit a magyar ft romlásáról. Az első kettő és a harmadik szülés két különböző kórházban történt.
    előzmény:
    békata (88)
     
  6. 2002. november 19. 10:5496.
    Szia!
    A nő nőgyógyásszal vdéken (Salgótarjánban volt rossz tapasztalatom). Mostanában olvastam ugyanilyen nevű drnő-től szűléssel kapcsolatos intejúkat, gondolom ez nem ugyanaz, csak a nevük egyforma. Ingerült volt, és úgy éreztem, hogy egyáltalán nem érdeklem. Előző szűlésemnél a gát összevarrását egyáltalán nem éreztem(nem nála szűltem), de nála minden tűszúrás iszonyú kín volt, rámszólt, hogy fejezzem már be az ugrálást és feljajdulást, mert nem igaz, hogy így fáj. Szóval valamit biztosan nem jól csinált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835151 (79)
     
  7. 2002. november 19. 10:2095.
    ehhez csak csatlakozni tudok:) csak jókat tapasztaltam a kórházról, a szülőszobáról, a szülésznőkről, és a gyerekorvosok is nagyon jók, amire szintén szükség van:))
    előzmény:
    Jeny (93)
     
  8. Torolt_felhasznalo_666596
    Torolt_felhasznalo_666596
    2002. november 19. 09:5294.
    Sziasztok! Igaz még nem aktuális, de szeretnék érdeklődni hogy van e közöttetek olyan, akinek van tapasztalata a dél-pesti Jahn Ferenc kórházról. Esetleg tudtok e olyan dokit, akinél ott lehet szülni és van magánrendelése. Nem rég költöztünk erre a környékre és szeretnék egy jó nőgyógyászt, akinél a későbbiekben szülhetnék is. Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. november 4. 00:1393.
    szia IBoJa
    Én a MÁV kórházban szültem tavaly augusztusban, és nagyon jól éreztem ott magam. A szülőszobák csodaszépek, és mindenki kedves, nem eröltettek rám semmit és tiszteletben tartották a kéréseimet. Ami nagyon tetszett, hogy nem kellett a CTG-vel órákig ülnöm, csak szóltam, hogynekem ez így nem kényelmes és már mehettem is.
    Fenn a szobák 3 ágyasak saját fürdővel, wc-vel, és ami a legjobban tetszett, hogy egy bevásárlókocsihoz hasonlóban van a baba és mindig tolhattam magammal, mintha mellettem feküdt volna az ágyban, de azért így mégiscsak jobban lehetett pihenni, mivel az ágyak nem túl szélesek.
    Ha van valami kérdésed szívesen válaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. november 3. 14:2292.
    Szia Békata!
    Nagyon szép neveket választottatok!Nálunk is apás szülés lesz, az előző is az volt. Igaz, akkor minden nagyon gyorsan ment, így túl sok szerepe nem volt a páromnak, de nekem jó volt, hogy mellettem lehetett. És még soha nem láttam olyan boldognak, mint akkor, amikor Ricsi megszületett. Egyébként ő sem bírja az ilyen dolgokat, akkor mégis nagyon hősiesen viselkedett. Úgyhogy szerintem nálatok sem lesz semmi gond.
    Ricsi már nagyon várja a kistesót, de közölte, hogy ő is jön velem a kórházba. Még nem féltékeny, és elég értelmes ahhoz, hogy talán könnyen túljusson ezeken a dolgokon. Nagyon sokat kérdez, érdeklődik, mesélni kell neki a kisbabákról. "Haditervünk" különösebben nincs, talán annyi, hogy amikor hazajövünk, akkor ő sem megy 2-3 hétig oviba. Biztos valamennyire féltékeny lesz, de nagyon bízom benne, hogy megfelelően tudjuk ezt az egészet kezelni.
    Egyébként a szüléstől én is félek, pedig én tudom nagyjából, mi vár rám. Abban reménykedem, hogy ez is olyan "könnyű"lesz, mint az első.
    előzmény:
    békata (91)
     
  11. 2002. november 2. 17:5591.
    Szia Mondi!
    A dokival kapcsolatban: én is a magánrendelőjébe járok, úgyhogy megfontoljuk még mi is ezt az összeget.
    A mi babánkat Anna Bíborkának fogják hívni, de ha úgy döntene addig, hogy ő inkább fiúként szeretne élni, akkor vszínűleg Benedek vagy Domonkos lesz, és András persze, mert a páromat is úgy hívják.
    Szülésznőt én nem választottam, de úgy hallottam, hogy nem szívesen vállalnak így szülést, mert ha mondjuk éppen ügyeletből menne haza. . . szóval nem is tudom, de szerintem nem fogunk választani.
    A kis Ricsi biztos nagyon izgatott már a kistesó érkezése miatt. Nem féltékeny még? Vagy az igazából majd akkor jön elő, ha megszületik a baba. Van már valami "haditervetek", hogy mit fogtok csinálni, ha mégis féltékeny lesz?
    Tényleg, még meg sem kérdeztem: nálatok papás szülés lesz? Nálunk a párom nagyon lelkes, nagy a szája, mindenkinek terjeszti, hogy ő már láttott szülést (a kutyáét pár éve), bírni fogja. Persze tudni kell róla, hogy ódzkodik a tűszúrástól, és mindenféle vizsgálattól, és a vért sem nagyon bírja. Nem tudom, mi lesz, de ragaszkodik hozzá, hogy bennt legyen. Én ennek mondjuk csak örülök, mert még tapasztalatlan vagyok, és fogalmam sincs, mire számítsak. Csak nehogy őt kelljen aztán ápolgatnom 2 fájás között. . . :-)
    előzmény:
    mondi (90)
     
  12. 2002. november 1. 23:2790.
    Szia Békata!
    Hát igen, nekünk már csak pár nap, és eggyel többen leszünk. Legalábbis remélem, csak pár nap, mert nagyon izgulok és őszintén szólva félek is. De a mi "kistesónk" is úgy néz ki, jól érzi magát bent, mert a szerdai ctg-n még semmi jelét nem mutatta, hogy szeretne kibújni. Ő egyébként az uh szerint kisfiú, úgy mint a testvére is.
    A kérdésed nem indiszkrét, én úgy gondoltam 10-15ezer Ft-ot adok a dokinak, mivel végig a magánrendelőjébe jártam.
    Remélem, a szemeddel minden rendben lesz!
    Te választottál szülésznőt is?Én nem, azt mondta a doki, hogy 2 van akivel ő nem szeret annyira együtt dolgozni, de az ő nevüket úgysem mondja meg, úgyhogy rám bízza a döntést. De úgy hallottam, általában meg vannak elégedve a szülésznőkkel a kismamák, úgyhogy nem tartottam olyan fontosnak. Az első babámat Húshegyiné Kovács Györgyinél szültem, őt tudom ajánlani, ha te esetleg szeretnél választani.
    És, ha nem veszed tolakodásnak:hogy fogják hívni a babátokat?
    A miénk Roland lesz, ha esetleg mégis kislány, akkor Dóra Réka(a kisfiam-Ricsi-választotta ezt a nevet. )
    Na jó, most befejezem, mert kicsit hosszú lett a mondandóm. Igyekszem majd gép közelben lenni, és várom válaszod!
    előzmény:
    békata (88)
     
  13. 2002. november 1. 16:1189.
    Az első babám az I. sz Klinikán született, de a következőnél, azt hiszem, szeretnék változtatni. Hogy miért, az külön téma. Többször olvastam a MÁV-ról, szeretném hallani olyanok véleményét, akik itt szültek, gondolkodom rajta, hogy következőre "benézek" oda egy szülés erejéig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (23)
     
  14. 2002. november 1. 16:1088.
    Szia Mondi!
    Örülök, hogy sikerült újra bekapcsolódnod, rég hallottam rólad!Hú, ha te 1-2 hét múlva szülsz. . . az már nagyon itt van!De jó neked, úgy lennék én is a helyedben, és ringatnám már lassan az és picikémet!
    Én január 1-re vagyok kiírva a picivel, aki eddig úgy néz ki, kogy kislány lesz!Sokak szerint előbb fog jönni. Én próbáltam már Vele megbeszélni a dec. 17-ét, mert akkor Karácsonyra már pont hazamehetnénk és együtt lehetne a kis családunk. De a mozgolódásaiból ítélve nagyon jól érzi magát odabennt, úgyhogy lehet, hogy úgy kell majd előcsalogatni újév után. . . :-)
    A kórházról hasonlóképpen gondolkodom én is. Mármint engem sem foglalkoztat az alternetív szülés körüli "felhajtás", meg még az is lehet, hogy császárral fogok szülni. Tudod nekem elég rossz a szemem, jövő héten megyek szemfenékvizsgálatra, és ha a szemész úgy ítéli meg, hogy fennállhat a retinaleválás veszélye, akkor nem kockáztatunk.
    Egyébként pont tegnp voltam dokinál terhesrendelésen, és most éreztem igazán úgy, hogy érdemes volt őt választanom!Eddig is türelmes volt velem, és mindenre válaszolt, de tegnap aztán túltett mindenen. 3/4 órát ültem bent nála, mesélt a szülésről, meg arról, mire számítsak stb. A végén már én éreztem magam kínosan, hogy kint meg tele van a váró, de ő még akkor is mondta, hogy kérdezzek csak nyugodtan, ráérünk és hát azért vagyok itt. A párom utána teljesen kivolt, mert kb. 2 órán keresztül meséltem neki folyamatosan, persze többször elismételve a dolgokat.
    Beszéltem vele a terhestornáról és ő is azt mondta, hogy nem vészes, ha nem járok. Én rengeteget járok sétálni a kutyával most, hogy itthon vagyok. Azt mondta, az éppen elég mozgás, a légzéstechnika meg úgyis olyan, hogy valaki vagy ráérez, vagy nem.
    Sok sikert a szülésedhez, legyen gyors és élményekben gazdag, és a pici meg egészséges!Azért remélem, hogy előtte még találkozunk!

    Ui:Lenne még egy indiszkrét kérdésem. Ti fizettek a dokinak a szülésért?Én tegnap megkérdeztem, azt mondta, hogy jan 1-je után már ki kell írnia a rendelőben is az árat ( törvényileg), szóval ha újév után szülök, akkor megmondja. Addig meg amennyit gondolunk. . . (40-50e?!)
    előzmény:
    mondi (87)
     
  15. 2002. november 1. 10:4787.
    Még annyit szerettem volna írni, hogy a Béres dokira sem jellemző, hogy "csak úgy" megismerne a kórházban, de ha mondom a nevem, tudja kiről van szó. Szerintem sem érdemes ezzel foglalkozni, tényleg van ezer betegük, és ha a rendelésen normális veled, megbízol a tudásában, akkor tök mindegy, hogy a folyosón megismer vagy sem. Én az előző terhességemnél a Raft dr-hoz jártam, ő megismert, mégsem voltam vele megelégedve. De megint hozzáteszem, hogy ez csak magánvélemény.
    Békata, te mikorra vagy kiírva?
    előzmény:
    békata (85)
     
  16. 2002. november 1. 10:0586.
    Szia békata!
    Egy kicsit le vagyok maradva, úgyhogy csak most tudok írni. Én a Béres dr-nál fogok szülni, ha minden jól megy, 1-2 héten belül. Mint már írtam, én meg vagyok elégedve vele és a kórházzal is, de az az igazság, hogy én nem szoktam "túllihegni"a dolgokat, mert szerintem minden megy magától is. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincs semilyen elvárásom egy orvossal vagy kórházzal szemben, de mint a példám is bizonyítja, torna és szülésfelkészítő tanfolyam nélkül is meg tud születni egy gyerek, akár az ügyeletes orvosnál is. A tornára visszatérve:nekem pl. azt mondta a védőnőm, hogy mozgok épp eleget(egy 4 éves rosszcsont mellett ez érthető is), szóval ne csináljak belőle problémát, ha nem járok. És a Béres is ezt mondta. Úgyhogy én ezeket a témákat illetően teljesen nyugodt vagyok. Persze a szüléstől azért félek még akkor is, ha az első könnyen ment.
    előzmény:
    békata (85)
     
  17. 2002. október 31. 22:1785.
    Az 58. hozzászólástól nézd. Az egyik "tanácsadóm" Mondi, a másik Jarea. Mindketten ott szültek, és jó tapasztalataik vannak.
    előzmény:
    gibrik (83)
     
  18. 2002. október 31. 22:1184.
    Szia gibrik!
    Én is ott fogok szülni (Dr Sárvári Jánosnál), de ha minden jól megy már decemberben. (Bár jan 1-re vagyok kiírva). Ha egy kicsit visszaolvasod a hozzászólásokat, akkor úgy a 65-70. körül én is érdeklődtem, és kaptam is tanácsokat.
    Egyébként én eddig meg vagyok elégedve a kórházzal, hétfőhöz 1 hétre megyünk a párommal a szülésre felkészítő tanfolyamra. Gondolom erről már hallottál, a terhesgondozóban kiadott tájékoztatón rajta van.
    De ha lesz még valami új infóm, akkor megírom.
    Üdv:kata (31+1)
    előzmény:
    gibrik (83)
     
  19. 2002. október 30. 22:4183.
    Sziasztok! A Szt. Margit Kórházban fogok szülni februárban dr. Sávai Györgynél. (Ez lesz az első babám)Ha van valakinek bármilyen tapasztalata akár a kórházzal, akár az orvossal kapcsolatban, segítsen nekem. Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. október 30. 12:0582.
    Igen, egy fiatal lány, ő nagyon elégedett vele. Persze biztosabb, ha mástól is hallasz róla. A legjobb, ha sikerülne beszélgetni vele, akár nem titkolt céllal, hogy orvost keresel. Szerintem a reagálásaiból sok minden leszűrhető. Sok sikert! Évica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835151 (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_835151
    Torolt_felhasznalo_835151
    2002. október 30. 10:1481.
    Köszi NÉvica, felkutatom a javasolt dokit. Neked valaki jó tapasztalatokkal ajánlotta? Minden jót! :-)
    előzmény:
    NÉvica (80)
     
  22. 2002. október 30. 08:4080.
    Drolma, Munkácsi rendelő (ez gondolom Neked többet mond), 213-833/253 Dr. Horváth Miklós onkológus főorvos. Üdv, Évica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835151 (79)
     
  23. Torolt_felhasznalo_835151
    Torolt_felhasznalo_835151
    2002. október 29. 11:0279.
    Kedves 740313, hol történt a rossz tapasztalatod, Pesten vagy "vidéken"? Nem volt megértö vagy türelmes, segitökész, tapasztalt a doktornö? Mi volt vele a baj?
    Névica, elöre is köszönöm, ha hallasz valamit és megirod. Minden jót! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. október 29. 10:3978.
    Sziasztok!
    Én nő nőgyógyásznál szűltem a második lánykámat, de soha többé ne lássam. Azóta is rosszul vagyok, ha rágondolok. Én is úgy gondoltam, hogy mivel nő és persze van neki is gyereke, jobban átérzi az egészet. Az első szűlésemmel meg voltam elégedve, de sajnos a doki elment a városból. most, hogy a harmadik babát várom, szintén férfi nőgyógyászt választottam.
    Üdv: Beus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. október 29. 10:0577.
    Drolma!Dehogy haragszom! Ha gondolod, vannak pécsi ismerőseim, érdeklődhetek náluk orvos felől. Évica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835151 (76)
     

Címlap

top