Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyémánt Út Buddhizmus ?

Torolt_felhasznalo_500116
Torolt_felhasznalo_500116
Létrehozva: 2004. november 3. 13:46
Sziasztok! Véleményeket, infókat várok a fent nevezett közösségről - ha lehet, olyanok írjanak, akiknek személyes kötődéseik vannak velük. A történet, ami miatt írok, röviden a következő: unokahúgom került velük kapcsolatba, azóta a családhoz való hozzáállása igencsak megváltozott (rossz irányba). Annyit hallani manapság mindenféle szektákról... kell aggódnunk? /A honlapjukat néztem, nem tűnik veszélyesnek, dehát hátha tud itt valaki személyes infót adni... / előre is köszi, Anna
  1. 2004. november 3. 15:3926.
    Pránanadinak hívják egy gyógyító energetikai ágazat ami Tibetből származik, és egy bizonyos szint felett a titkos tibeti tanításokhoz tartozik. Abszulut pozitív energiákat jó(gyógyító) célra használunk.
    Hegy lánc, vagy áldásfonal fel van töltve valamilyen rezgésű energiával, esetleg kifejezetten az Ő számára, az más érintésétől megváltozhat, ezért vannak olyan dolgok amiket nem fogdosunk. Nekem pl. természetes, ha valaki valamilyen "relikviát" mutat mielőtt megfogom megkérdezem lehet e.
    Mondjuk egy vízér kereső pálca amit magamra hangoltam, az addig működik nekem tökéletesen ameddig más meg nem fogta. A fogkefédet sem adod kölcsön.
    előzmény:
    @nna (23)
     
  2. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 15:3825.
    írod, hogy volt haverod, aki sokat járt oda, mégis normális maradt. De ő be volt avatva? Ugyanis az unokahugomnak nem túl régen volt egy un. beavatási szertartása, ott új nevet (magyarul is, meg tán tibeti(?) nyelven is), erről egy kis cédulát is kapot (kb. mint a keresztlevél) - főleg ez óta lett furi.
    előzmény:
    zsizzsik (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. november 3. 15:3324.
    Hát én nem meditáltam, tényleg csak kívülállóként vettem részt. Az is nagyon vicces volt nekem, hogy nemtom milyen nyelven mondják a mantrákat, de az egész egy halandzsának tűnik. Ilyenkor különböző isteneket képzelnek maguk elé, különböző istenekhez fohászkodnak. Ez így nehezen megemészthetően hangzk, tulképp. én sem rágtam bele magam annyira.
    Én többször hozzányúlhattam más fonalláncához, sőt kaptam is egyet, ez sem egy általános tanítás, hogy ahhoz nem nyúlhat másvalaki.
    Az hogy az unokatesód így viselkedik, lehet hogy a szülei ellen is dacol. Nem tudom milyen családban nőtt fel, ha esetleg tradicionálisan katolikus a miliő, lehet hogy tényleg csak a késői kamaszkor egy megnyilvánulása ez az egész. Egész egyszerűen nem akar róla beszélni, tényleg az lehet talán amit valaki pár hsz-sal előbb írt. Ha szerintem teljességgel megértené a szellemiségét, és nem akarná esetleg ezt a vallást a különcség egyik megnyilvánulási formájaként használni, akkor biztosan nem viselkedne így.
    Az a haverom aki oda járt tényleg sok időt töltött ott, de amúgy egy nagyon jámbor, segítőkész valaki volt és tényleg soha nem akart megtéríteni
    előzmény:
    @nna (19)
     
  4. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 15:3023.
    igen, meditáltam már én is (kazettáról mentek az instrukciók), korábban foglalkoztam agykontrollal - szóval elvégeztem egy "tanfolyamot", aztán azóta valahogy nem foglalkozom vele. . . szóval nem teljesen idegen tőlem ez a téma.

    MÁS: hogy érted, hogy ". . . csak amiket leírsz a lánc megérintése és a többi, az nekem magától értetődő dolgok. . . "??? Légyszi, ezt fejtsd ki, mert mi ezt nagyon nem értjük! előre is köszi.

    Ja, és még egy: ha nem vagyok indiszkrét, Te milyen közösségbe jársz?
    előzmény:
    ezisen (22)
     
  5. 2004. november 3. 15:2322.
    Értem én csak amiket leírsz a lánc megérintése és a többi, az nekem magától értetődő dolgok, és egy picit belegondoltam, milyen rossz lenne nekem, ha küzdenem kéne a családommal. Nekem van olyan kazettám ami a Karma Kagyü ágazatból származik sokszoros elnézést ha rosszul írtam le. Lehet, hogy ott ahova jár is vannak meditációk kazettán kérd meg vegyen neked egyet olyat ami neki is tetszik, és hallgasd meg, lehet még kedvet kapsz hozzá, és akkor már kettőtőkért aggódhat a család. Egyébként próbáltál már meditálni? (bármilyen módszerrel)
    előzmény:
    @nna (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 15:1521.
    köszi, aranyos vagy - értem én, hogy mit akarsz mondani, és hidd el, nem arról van szó, hogy itt a család nem akarja elfogadni a lányt. Csakhát annyi rosszat hallani manapság - félünk, na!
    előzmény:
    ezisen (20)
     
  7. 2004. november 3. 15:1220.
    Én nagyon is értem a bentlakás lényegét, leginkább úgy tudnám neked elmagyarázni, hogy képzelj el egy tanítást amihez egy bizonyos lelkiállapot szükségeltetik, egy lecsendesedett állapot, egy nyugalom, békesség ami körülvesz, mondjuk három napról szól a dolog. Odamész péntek reggel eljutsz ebbe a ugymond meditatív állapotba, aztán ha haza kell menned, este fellöknek a metrón otthon a család gyanakodva kérdezget, másnap vissza és kezdhetsz mindent előlről.
    Nekem szerencsém van az én családom elfogadja ezeket a helyzeteket, de látom csoporttársaimat akiknek komoly problémát okoz egy egy ilyen többnapos elfoglaltság.
    Nektek fiataloknak lehetne erről inkább érdeklődni, mint beszélni. Lehet, hogy egyszerűen csak zárkózott a lány, és nem akarja, hogy lököttnek nézzék. Sosem felejtem el amikor életemben először egy jóga óra végén ültünk és zengettük az OOOMMMM-ot. Közben arra gondoltam, ha valamelyik ismerősöm most látna komplett hülyének tartana. Valahol én is annak tartottam magam, de közben nagyon jól is esett mondani.
    Ez évekkel ezelőtt volt, mára ott tartok, hogy olyan ismerőseim vannak akiknek ez természetes, vagy legalább elfogadják.
    Lehet, hogy nem kellene mást tenni, mint bízni benne, és elfogadni.
    előzmény:
    @nna (12)
     
  8. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 15:0719.
    Ja, és még egy eszembe jutott: na, ez mondjuk szerintem ijesztő. Az unokahugomnak is van ilyen kis fonal-lánca, és egyszer a nagynéném megérintette a nyakában, mire a lány elrántotta magát, és rákiabált az anyjára, hogy hagyja békén, ne nyúljon hozzá, mert a negatív energiáit átviszi a "lánc"-ra, és rá (a lányra) is! Na, ehhez mit szólsz?

    Egyébként nekem még annó gimiben voltak scientológus ismerőseim, hát azokon teljesen kiakadtam - ezért félek most, hogy nehogy ez kiscsaj valami hasonlóba kerüljön!
    előzmény:
    zsizzsik (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 15:0318.
    Te a bp-i központba jártál? Mert talán ezen is múlhat valami. És még egy: milyen témákról meditáltatok? Vagy csak úgy?
    előzmény:
    zsizzsik (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 15:0117.
    szia, igazad van, a buddhizmus, mint vallás, nem állít rossz dolgokat. De ez az ág, amennyire én megtudtam (itt is, máshol is) - szóval ez az ág nem az "Ősbuddhizmus", hanem egy spec. európai/ny. amerikai ágazat - ezért aggódunk.
    előzmény:
    baxo (14)
     
  11. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. november 3. 15:0016.
    Egy-egy nagyobb összejövetelükön simán el lehet vegyülni. Én voltam olyanon is amikor lámát hívtak meg. Írtó vicces volt, tulajdonképpen nagyon hasonlított a szertartás egy katolikus misére. Meditációk sora volt a láma vezetésével, majd a végén fonalból készült "nyakláncot" kaptak a résztvevők egy áldás-érintés kíséretében. Ennyit a külsőségekről.
    Meditációs órán is voltam, illetve akkor csak üldögéltem az előtérben amíg sokan meditáltak egy belsőbb helységben. Tényleg meditáció volt, szerintem ez még hasznos is lehet.
    Azt mégegyszer hangsúlyozom, hogy semmi olyasmivel nem találkoztam, amit ne lehetett volna elmondani másoknak. Nekem volt egy haverom aki oda járt rendszeresen, ő is mindig rengeteget mesélt. Tehát szerintem a dolognak ez a része abszolut nem szekta jellegű.
    Tényleg menj el, jó csak úgy szemlélődni kívülállóként.
    előzmény:
    @nna (12)
     
  12. 2004. november 3. 14:5915.
    legnormalisabb-at akartam irni
    előzmény:
    baxo (14)
     
  13. 2004. november 3. 14:5814.
    lehet, h azert nem beszel rola, mert nem akar veletek vitatkozni, talan meg nincsenek meg az ervei mellette. . . el akarja kerulni a tamadasokat. . . en nem ismerem ezt a kozosseget, de ugy gondolom, h a buddhizmus a legnormalis az osszes vallas kozul. . . nem eroszakos, nem fordul a csalad ellen, nem kivan kizarolagossagot. . . stb. . . egy kis meditacio meg senkinek nem arthat! de biztosan te is lemehetsz oda korulnezni!
    foiskolas koromban voltak szektas osztalytarsaim, ok egy idore abba is hagytak az iskolat, es elvittek oket kuldfoldre vmi agymosasra, a csaladjukkal is osszevesztek, stb. . . , igaz, azota visszatertek, befejeztek az iskolat, de a szekta meg is hazasitotta az egyik sracot. . . hat nem vagyok benne biztos, h jo neki most. . . ez vmi koreai kereszteny egyhaz volt. . .
    előzmény:
    @nna (10)
     
  14. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 14:5613.
    megnyugtat, amiket írtsz! De, végülis, mint már írtam, 19 éves a lány - lehet, hogy csak a kamaszkor késői megnyilvánulásainak lehetünk tanúi? Jó lenne! :-)
    előzmény:
    zsizzsik (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 14:5412.
    sziasztok, köszi a válaszokat!

    A bentlakásról: most van rá lehetőség, a Huszár utcában van a központjuk, ott lehet lakni is - az unokahúgom pedzegette, jó lehet ott élni - bár eleve pesti lány, tehát nem tudom ennek mi értelme van így?

    Elmenni, és megnézni, mi megy ott: igen, gondoltunk rá. Nagynéném, nagybátyám nagyon mennének, de nem akarják ezzel kellemetlen helyzetbe hozni sem a lányt, sem magukat (nem akarnak a gyerekük előtt "kém"-nek, "magánnyomozó"-nak tűnni). Mivel én fiatal vagyok, illetve van még unokatesónk, minket kapacitálnak, menjük, nézzük meg mi - de én se akarok kémkedni. Ezért vállaltam, hogy legalább itt a neten gyűjtök infót :-)
    előzmény:
    zsizzsik (8)
     
  16. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. november 3. 14:5111.
    Tényleg meditálnak a meditációs óra alatt. Olyanról nem hallottam, hogy nem beszélhetnek erről, tudtommal ezt semmi nem tiltja. Lehet, hogy az unokatesódnak egyszerűbb ezt mondani, minthogy elmagyarázza a szüleinek a dolgokat. Tényleg nehezen is elmagyarázható, mert azért a buddhizmus az alap, ami nem egy európai vallás.
    Az elzárkózás meg lehet azért, mert tényleg megérintették az ott hallottak, maga ez az életforma megkíván egyfajta befelé figyelést. Az is lehet, hogy az unokahúgod túlzott fanatizmussal indult bele a dolgokba, aztán amikor enyhül az újdonság varázsa akkor megint a régi lesz. Nem véletlenül kamasz korban van ?
    előzmény:
    @nna (5)
     
  17. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 14:4910.
    igen, végülis tudod, a szülők először azt mondták, hogy hát egy vallási közösségben - függetlenül attól, hogy milyen irányzat - , rosszat nem nagyon tanulhat a gyerek - ők végülis a "nagy vallások" tanításaiból indultak ki. Csakhát közbe jöttek ezek a dolgok, titkolózás, sumákolás, miegyéb. . . :-( Ezért próbálunk most tájékozódni, ahol csak lehet, hogy esetleg másoknak voltak-e hasonló tapasztalatai, családtaggal kapcsolatban, vagy ez most itt egy egyedi eset az unokahúgommal, a közösség "ártatlan", és csak arról van szó hogy későn kamaszodik a kis drága. . . - talán ez lenne a legjobb. De tényleg jó volna, ha írna valaki, aki ebbe a közösségbe tartozik, vagy tartozott, vagy legalább egy rokona, vagy ismerőse, vagy valakije jár/járt oda. . . aggódunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988605 (7)
     
  18. 2004. november 3. 14:479.
    Szia!

    Bár konkrétan ehhez a témához nem tudok hozzászólni, mert nagyon keveset tudok róla, de a magam példáját felhozhatom, én is járok egy közösségbe, bár nem vallási, de hasonlóan titokzatos, egész egyszerűen egy csomó minden van amit nem lehet kívülállóknak elmondani, a saját és az Ő védelmükben. Ettől még nem vagyunk szekta, és ha jól tudom a Gyémántutasok sem azok. "Zárkózotabb lett" lehet, hogy csak megfontoltabb? Nem szabad vele elmenni, és esetleg megnézni, hogy hova jár?
    előzmény:
    @nna (6)
     
  19. Torolt_felhasznalo_635120
    Torolt_felhasznalo_635120
    2004. november 3. 14:478.
    Szóval, eléggé felületes ismereteim vannak a közösségről. Voltam néhány összejövetelükön és olvastam néhány könyvüket csak úgy kíváncsiságból. A buddhizmus tanait hirdetik európaiak számára könnyebben feldolgozható formában. Szerintem önmagában a könyveik tartalmaznak egy pár, a mindennapokban jól hasznosítható gondolatot. Erőszakosnak semmiképpen nem mondanám őket, engem pl. egyszer sem próbáltak megtéríteni. Egy kicsit ott is azt a birkasszellemiséget éreztem, mint más közösségekben. Amikor még én ismerkedtem velük akkor effektíve sem volt lehetőségük felszippantani az embereket, mert nem volt hely a bennlakásra. Évente egyszer nyáron rendeznek bennlakásos táborozást, de asszem ennyi. Bár azóta elköltöztek egy új helyre, ott lehet hogy mások a lehetőségek. Nekem az volt a személyes benyomásom, hogy semmivel sem rosszabbak mint más egyházak, ugyanúgy megvannak a saját hókuszpókuszaik (bocs, hogy így írom), de pl, nem szednek tizedet, nem fenyegetnek purgatóriummal ha nem veszed meg a mester könyveit és nem tapasztaltam olyat sem, hogy tiltanák a családtagokkal az érintkezést. Tehát ahogy fogalmaztál nekem is olyan "nem vészes" érzésem volt tőlük.
    De a legjobb, ha esetleg személyesen elmész és megnézed hogy milyenek.
    előzmény:
    @nna (2)
     
  20. Torolt_felhasznalo_988605
    Torolt_felhasznalo_988605
    2004. november 3. 14:447.
    igen, már olvastam is, Whippy kicsit gyorsabb votl nálam.
    Hát ez a titkolózás valóban kételkedésre ad okot.
    előzmény:
    @nna (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 14:416.
    szia, aranyos vagy ! :-) hogy mit értek rossz irány alatt? már itt Whippy-nek válaszolva megírtam az előbb. Lehet, nehezen követhető, de így hirtelen nehéz összefoglalni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988605 (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 14:405.
    Eleinte titkolózott, hogy hova jár, csak annyit tudtak a szülők, hogy eljár barátokkal találkozni, aztán kiderült, hogy ez valamiféle vallási közösség, a központjukban találkoznak, ott meditálnak, miegyéb. . . de nem mondja, hogy mi is történik ott konkrétan, a szülők ezen aggódnak, hogy miért is nem mondja el a leányzó (19 éves), hogy miről van szó. Ha kérdezik, hogy miért nem beszél, ha már egyszer kérdezik, akkor azt mondja, hogy azért, mert erről nem beszélhet. . . ijesztő, nem? Mondjuk énnekem csak másodkézből van infóm (a lány anyjától - nagynénémtől), azt viszont én is észre vettem, hogy az unokahugom sokkal zárkózottabb lett, mióta oda jár.
    előzmény:
    Whippy (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_988605
    Torolt_felhasznalo_988605
    2004. november 3. 14:374.
    Szia én írnék neked szívesen csak sajnos semmilyen infoval nem rendelkezem erről a társaságról.
    MIt értesz a rossz irány alatt?
    előzmény:
    @nna (2)
     
  24. 2004. november 3. 14:353.
    Konkrétan milyen változások történtek??
    előzmény:
    @nna (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_500116
    Torolt_felhasznalo_500116
    2004. november 3. 14:312.
    Senki nem válaszol??? :-( Írjatok, légyszi!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top