Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szécsi Pál

*zsana
Létrehozva: 2004. november 25. 08:30
Sziasztok! Sajnos tegnap késő este kapcsoltam az MTV-re, és ott Szécsi Pálról ment egy műsor. Gondoltam inditok egy topicot, szeretném ha összegyüjtenénk a dalait, és beszélgetnénk arról amit esetleg tudtok Róla. Tizenéves koromban imádtam hallgatni a Bús szívből énekelni c. számát. Tudjátok ennek a teljes a szövegét? Meg a Karolina-t?
Végezetül minden Katalinnak kívánok "Egy szál harangvirág"-ot! :-)
  1. Torolt_felhasznalo_112400
    Torolt_felhasznalo_112400
    2004. november 25. 15:5651.
    Szécsi Pali énekelte a "violákat" nem biztos hogy ez a cime, de valhogy igy : visszajössz egyszer Te még , ha jön a nyár, amikor kinyilnak majd a violák. . . . . . . Fiatalkorom emlékei, Domján Edit és anyukája is ismerős. . . .
    előzmény:
    Bölcssali (5)
     
  2. 2004. november 25. 15:5250.
    En alaposan megrangattam volna a hajat. Ronda egy venasszony volt, amikor lepukkant akkor lelkiismereti valsagba kezdett, bar ketlem hogy az ilyeneknek van.
    előzmény:
    Bölcssali (47)
     
  3. Torolt_felhasznalo_340006
    Torolt_felhasznalo_340006
    2004. november 25. 15:4849.
    Kati néni háromszor próbált meg vele kapcsolatot teremteni. A negyedik alkalommal sikerült. Akkor már nem dobta félre Pali lemezét meghallgatás nélkül. . . . . . . . . . . . Kár hogy most már késő!!
    De én nem bocsátottam volna meg egy ilyen anyának az biztos, lehet hogy sokat kell még tanulnom ilyen téren , de akkor sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. november 25. 15:4148.
    Tényleg, amikor a Katalin meglátogatta Amerikában, már igen idős volt. Azóta nem hallottam róla én sem. De amit tudok róla, az alapján nem volt jó ember. Mégis a sors milyen hosszú élettel jutalmazta/verte?!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340006 (45)
     
  5. 2004. november 25. 15:4047.
    Nem tudom. Láttam egyszer a Naplóban- sajnos nem tudom, pontosan mikor volt ez, már lehet, hogy nem is az idén. Elég rossz egészségi állapotban volt, csak sírdogált ott ámerikában, az öregotthonban, azt se nagyon tudta, hogy kivel beszél és kiről- mindenesetre szerettem volna megcincálni kicsit a frizuráját.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340006 (45)
     
  6. 2004. november 25. 15:3946.
    Mindig voltak és mindig lesznek akik csak pénzt látnak abban, amit csinálnak, függetlenül attól, hogy ez milyen jellegű munka. De ha egy művész csak pénzért dolgozik, az már nem is művész- az valahol prostitúció, szerintem.
    Az igazi művész a sikerért dolgozik, a megbecsülésért és azért, hogy szeressék- és egy kicsit mindig belehal abba, ha bántják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340006 (43)
     
  7. Torolt_felhasznalo_340006
    Torolt_felhasznalo_340006
    2004. november 25. 15:3245.
    . . . de az neki hozott több hasznot azt hiszem. Örülök hogy nem csak én látom egy szemét ál. . atnak ezt a muksót. De ha jól láttam már a szíve sem tudja elviselni ezt az embert? "Szép" forradás volt a mellkasán! Ennél már csak a mája lehet szebb. >:)
    Meg amikor mutogatta hogy "mennyi lemezt csinált a Palinak. . . . . " ááááá nem volt nagyképű. . . . . . .
    Dühít engem ez az "ember"! Nagyon dühít!!

    Tudjátok , minden tiszteletem a Pali nővérének, Kati néninek! Hogy ennyi csapás után is újra és újra felállt és folytatta tovább az életét!!!

    Tudja valaki hogy az édesanyjukkal mi van? Ezt csak azért kérdezem mert kb két héttel ezelőtt sikerült megtalálnom hosszas keresgélés után a sírt és azon rajta volt Szemere (?) Klára neve 2004-es halálozási dátummal. Lehet hogy ő az?
    előzmény:
    annath (44)
     
  8. 2004. november 25. 15:2344.
    És milyen genyó volt, amikor arról kérdezték, hogy milyen nagy szerelem volt az Edittel? OLyan visszataszítóan gúnyos vigyorral mondta, hogy "ja, 1 évig. . . . . ". Pedig lehet, hogy az ő keze is benne volt közvetve és átvitt értelemben abban, hogy a Pali élete így alakúlt. Jó írt neki slágereket, amivel segítette a karrierjét, de. . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340006 (42)
     
  9. Torolt_felhasznalo_340006
    Torolt_felhasznalo_340006
    2004. november 25. 15:1443.
    Na ez tuti. De nem tanulnak. És vajon miért? Mert manapság az esetek igen nagyszázalékában azért kezd el énekelni valaki hogy gazdag legyen, persze "szeret" énekelni és "mindene" a zene. . . . >:) Lásd Kozsó nagy felfedezettjeit. . . . . . . . . :)
    előzmény:
    Bölcssali (41)
     
  10. Torolt_felhasznalo_340006
    Torolt_felhasznalo_340006
    2004. november 25. 15:1142.
    De Harangozó Teri és Kovács Kati nagyon aranyosak voltak! Olyan szeretettel beszéltek róla (és Domján Editről is)!
    Jó volt hallani, hogy esnaggyal ellentétben aki folyamatosan azzal kedte a mondatot hogy ÉN. . . . . . . ők mindig csak róla beszéltek!!
    előzmény:
    Bölcssali (39)
     
  11. 2004. november 25. 15:1041.
    Az biztos, hogy a jelenlegi magyar könnyűzenei élet legtöbb képviselője tanulhatna a régiektől- köztük persze elsőrorban Szécsitől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340006 (40)
     
  12. Torolt_felhasznalo_340006
    Torolt_felhasznalo_340006
    2004. november 25. 15:0840.
    és például a Pillangó-t addíg gyakorolta amíg ő meg nem lett vele elégedve. (Hú de magyarosan írtam le. ) Szóval mindig a maximumot próbálta nyújtani. :)
    előzmény:
    Bölcssali (38)
     
  13. 2004. november 25. 15:0639.
    Az ilyen esnagyok, azaz senagyok nagyon értik az ilyesmit. Kihasználni és kizsigerelni aztán leszólni és eldobni akit lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340006 (37)
     
  14. 2004. november 25. 15:0438.
    Igen, azt hiszem, pontosan az az ember volt, aki idősebb korában jobban néz ki és a hangja sem egynyári hang volt. . . . . . Rengeteget tudott volna még fejlődni. Ha a volna ott nem volna. :((
    előzmény:
    Alettina (36)
     
  15. Torolt_felhasznalo_340006
    Torolt_felhasznalo_340006
    2004. november 25. 15:0437.
    De mennyire bunkó is.
    Hát hogy beszélt mááá? Milyen lekezelően: "Hát vittem én a Palit gégemetszésre is" Igen? És akkor mi van? Én úgy beolvasnék egyszer neki, egy-két 8 napon túl gyógyuló fizikaival megfűszerezve. . . . . >:(
    Ahhelyett hogy támogatta volna, inkább kihasználta. . . . .
    Bár egyszer Pali ugy jellemezte őt (a "mestert") már a "vége felé" hogy "olyan mintha egy hajótöröttet kimentene a vízből, kitördelné az aranyfogait és visszadobná a vízbe. . . . . "
    előzmény:
    Alettina (34)
     
  16. 2004. november 25. 15:0036.
    Tegnap megpróbáltam a Palikát elképzelni 60 évesen, "mákos" ősz hajjal, a nagy fekete szemeivel. Szerintem idősebbnek is jó pasi lett volna. Na és a hangja éretten tuti még izgatóbb lenne. Nagy kár érte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_340006
    Torolt_felhasznalo_340006
    2004. november 25. 14:5735.
    És ezúton szeretnék Nagyon Sok Boldog Névnapot kívánni minden Katalin-nak, köztük is Szécsi Katalinnak!!!!!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. november 25. 14:5634.
    Egy totál alkoholista. Ijesztgetni lehetne vele úgy kikészítette már a sok pia.
    előzmény:
    Bölcssali (33)
     
  19. 2004. november 25. 14:5333.
    De-de. . . . . Szövegíró, abban az időben 5 slágerből legalább 2-t ő írt. . . . . . erre lehetne éppben büszke de ezen kívül nem sok érdeme volt. . . . .
    előzmény:
    Alettina (32)
     
  20. 2004. november 25. 14:4532.
    Sajnos nem olvastam a könyvet még, de a tegnap esti filmet most láttam másodszor. S. mester csak nem a Nagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340006 (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_340006
    Torolt_felhasznalo_340006
    2004. november 25. 14:3731.
    Én tudom, és aki olvasta már a könyvet + látta már azt a megemlékezést amit tegnap leadtak szerintem ők is tudják. Amugy nekem nem mondott régen semmit a neve. . . . . . . . . . .
    Hát nem kis ember, véleményem szerint egy nagyképű, öntelt. . . . . . . . . . . . . . .
    szóval semmiképp sem szimpi, főleg ahogy beszélt. . . . . . . . . (S. )
    előzmény:
    Bölcssali (29)
     
  22. 2004. november 25. 14:1130.
    Most tűnt fel, hogy Domján Edit nevét kis D-vel írtam, az viszont véletlen volt, sajnálom:((
    előzmény:
    Bölcssali (27)
     
  23. 2004. november 25. 14:1129.
    S. ki volt az a Mester?
    Én tudom, csak kérdezem, tudja valaki?
    S. nem egy kis ember volt. . . . . . . . . Már ami a nevét illeti. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340006 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_340006
    Torolt_felhasznalo_340006
    2004. november 25. 13:5828.
    . . . . . . ráadásul, függöt a karrierje egy embertől, akit az életrajzi könyvben Kati néni csak Mesternek hívott és aki nagyon rossz hatással is volt Palira. Ez észrevette Szécsi Katalin is és Domján Edit is. De nem tudtak mit tenni, mert Pali a Mesterre jobban hallgatott. . .
    + a gondokat tetézte az, hogy valahogy el is adósodott szegény, nem volt pénze. . .

    A könyvet szerintem még mindíg lehet kapni sima könyvesboltokban (kb 1500. -)
    előzmény:
    Bölcssali (27)
     
  25. 2004. november 25. 12:0727.
    Örülök, hogy mire visszaértem már megvan a dalszöveg- puszi , Gyoma, boldog névnapot!:))- és annak is, hogy ennyien vagytok. Szécsi Palit én is nagyon szerettem, éppen kollégiumban laktam mikor meghalt- hát azt soha el nem felejtem, ahogy egy lány lezökkent az alsó lépcsőfokra és hangosan sírni kezdett, nem telt bele tíz perc, minden lépcsőfokon ült és bőgött valaki, arrajött az egyik srác, megkérdezte, mi ez az össznépi zokogás, legyintett, arrébblépett és előkapta a zsebkendőjét. . . . Persze, aztán magyarázta, hgoy csak náthás volt, de a szeme vajon mitől lett könnyes?
    Igaza van annak, aki szerint ha ma is élne nagyobb lehetne mint a kortársai- de annyi a feltételes mód ebben a történetben. . . . . A nagyságára nincs is jobb bizonyíték, hogy azok is emlékeznek Rá- méghozzá szeretettel, akik még nem is éltek amikor Ő már nem élt. . . . .
    Igaza van annak is, aki szerint a művészek nagyon érzékenyek. Azt hisszük mi, művészi vénával meg nem áldott- meg nem vert emberek, hogy ők bezzeg boldogok, hisz sikeresek és gazdagok- és leszóljuk őket, ha arról hallunk, hogy ilyen-olyan problémáik vannak. Pedig a művész is emberből van, és ez az ember szenved is- csak éppen árgus szemekkel figyelik minden lépésüket és pellengérre állítják őket amikor csak egy kis megértésre vagy méginkább nyugalomra lenne szükségük.
    Pali élete pedig iszonyatos volt- egy eldobott kisgyerek sorsa eleve megpecsételődött, ha erre rájön még a túlzott lelki megterhelés amit a sztárság okoz, ha a szerelmei becsődölnek, akkor egyenes út vezet oda, ahonnan már nincs visszaút. Hiába vannak a rajongók, hiába hogy minden ujjára 10-100 nőt kapna, ha neki csak egy kell. Ha neki mondjuk domján Edit kell. . . . . . . Két legenda.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top