Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mosogatógépesek klubja

Manolika
Létrehozva: 2005. január 15. 21:29
Konyhaátalakítás előtt állok. Elolvastam a vonatkozó "szakirodalmat" a "szaktudoroktól". Nagyon sokat okosodtam és jól szórakoztam!
Ami sűrgős lenne: vélemények, tapasztalatok mosogatógép márkákról, típusokról és kategóriákról. Előnyök, hátrányok, javaslatok.
Előre is köszi!!
  1. 2005. január 21. 12:05101.
    fogyasztása milyen? viz és áram szinten?

    köszi a választ!
    előzmény:
    banyoc@ (100)
     
  2. 2005. január 21. 11:59100.
    Beuska!
    A Párom szerint sem mosogat szépen. . legalábbis ezzel érvelt amig ki nem vertem a rikácsot, hogy legyen gép!
    Igenis szépen mosogat.
    Kézzel nem lehet olyan tisztára mosni semmit, mint ahogy a gép a 60-65 fokos vízzel, és az erős -nem kézkímélős- mosogatószerrel.
    Eddig csak a rántottás serpenyőn maradtak darabok, de azt egy nedvesruhás törléssel meg tudtam oldani amikor kivettem a gépből
    Szerintem ez a gép úgy kell a háztartásba mint a vízcsap:))))
    előzmény:
    Beus74 (98)
     
  3. 2005. január 21. 11:5699.
    Helló Boldog Mosigéptulajdonos ráérős Jányok:))))))

    Manolika: gratula a vizsgádhoz örülök hogy jól sikerült:)))
    Hogyan kell: só-öblítő-por témában:
    A só a gépedet védi, az öblítő a tányérjaidat védi/szépíti, a mosogatószer meg ugye tisztít.
    Járj utána annak, hogy milyen kemény a víz Nálatok. ugyanis ennek megfelelően kell beállítani a só/öbl. adagolást.
    Mindkét szernek külön-külön van adagoló a gépben, és a használati utasításnak megfelelően kell feltöltetni őket.
    A só szilárd, az öblítő folyékony halmazállapotú Mosogatószer van tablettás is, és poralakú is.
    Csak nagyon nagyon lágyvíz esetén nem kell sót és öblítőt használni.
    Fontos a só, mert ha levízkövesedik a géped, akkor fújhatod!!
    Ezeknek a dolgoknak az adagolását Te állítod be a gépben, amit a vizkeménységneknek megfelelően kell. Ettől a beállítástól függ, hogy hány mosogatás után kell utántölteni.
    Nálam nagyon kemény a víz, tehát a só és öblítő adagolás is magas fokozatra van állítva. só még van a gépemben öblítőt most kellett rátölteni. 21 mosogatás alatt fogyott el a 100 ml öblítő.

    Mosogatószer: bármilyent használhatsz, ha több a só és öblítő a gépben azzal bajt nem csinálsz.
    De szerintem majd kialakul az idő során, hogy melyik tetszik, melyikkel vagy megelégedve.

    Georgina : szintén gratula a géphez, üdv táborunkban.

    Szmisz. . igen, nálam is rozsdásodik a sajtreszelő és nokedliszaggató. . . . . ettől függetlenül berakom . . . . . . .

    Juliette: a só használat a vízkeménység függvénye!
    Nálunk 25-28-as a keménység ami nagyon sok, itt kell sót használni akármilyen tabláttával mosogatok.

    Julcsi: NÓÓÓÓBel díjjal egyetértek!!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. január 21. 11:5298.
    sziasztok tényleg mindent elmos?
    nekem nincs, párom szerint nem igazán szépen most otthagy dolgokat nemtudom szerintetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_630454 (91)
     
  5. 2005. január 21. 10:4597.
    Tudjátok, hogy mit nem tudok belerakni még a gépbe? Sajtreszelő, habverő, nokedliszaggató. Ezek olyan anyagból készülnek, hogy nem bírják túl sokáig a vizes környezetben. Legalábbis az enyéim. Ha kézzel mosom, akkor is rögtön rárakom a fűtőtestre, hogy gyorsan száradjon meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. január 21. 10:1096.
    Az én mosogatógépem útmutatójában benne van, hogy figyeljünk arra, hogy a 3 az 1-ben tabletta, csak bizonyos vízkeménységi fokig megfelelő. Én tudom, hogy nálunk nagyon kemény a víz, ezért inkább belerakom pluszba, mint hogy tönkremenjen.
    előzmény:
    Juliette** (95)
     
  7. 2005. január 21. 08:3195.
    Te milyen lágyító sót használsz? Nekem azt mondta két ismerös, hogy a 3:1 tabletta mellett nem kell használni semmilyen sót! Most akkor mi a helyzet? Mégis kell?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_550884 (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_550884
    Torolt_felhasznalo_550884
    2005. január 21. 07:5494.
    A lágyító sót meg kell venni és az arra kijelölt helyre be kell önteni.
    Én 3 az 1-ben tablettát használok, így nem kell foglakozni kkülön az öblítővel és a porral!
    Amúgy annak aki feltalálta a mosogatógépet nyugodt szívvel adnék egy NÓBEL díjjat!!!!
    előzmény:
    Manolika (93)
     
  9. 2005. január 20. 22:1493.
    Most akkor hogyan van? Kell venni calgonit sót, mosogatóport és öblítőt? Az öblítő folyékony? Annak is van külön rekesze?
    Hosszú fórumolvasgatás után maradok a AAA-s Gornjénél, holnap rendeljük meg és februárban az elkészült konyhabútorral együtt hozzák.
    Az elektromos kerámia főzőlapról eredményesen lebeszéltetek, most a Teka akciós katalógusában találtam egy gyönyörű gázégős kerámialapot, aminek a kapcsológombjait a sütőről kell működtetni (ezt én kritériumnak vettem, mert szerintem felül nem praktikus, hogy ráfröcsög olaj, minden. . . ) A Teka akcióban a hozzátartozó sütő okos, de nem olyan csilivili küllemű, kicsit "fapadosnak" látszik. . . - emiatt meg nem kéne másikat keresnem, nem? Hiszen multifunkcis, öntisztító, rozsdamentes előlapú ujjlenyomat mentesen és együtt a kettő 150ezer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_630454 (92)
     
  10. Torolt_felhasznalo_630454
    Torolt_felhasznalo_630454
    2005. január 20. 21:5592.
    a Dm-ben most akciós a Calgonit 3:1 ben por 1599, -Forint 50% -os leárazásban!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_630454
    Torolt_felhasznalo_630454
    2005. január 20. 21:5391.
    Helló!
    Olvasgattak már Benneteket mert tegnap óta én is boldog mosogatógép tulajdonos vagyok, ÉLJEN!!!
    Az első este csak nézegettem , ismerkedtünk Ő meg én. . . . . .
    Viszont, ma délben beizzitottam és a kis aranyos szépen csendben elmosogatott.
    AEG Favorit Protection most a Médiába 99. 900, - Van ilyen valakinek?
    EGyből beállítottam egy 133 perces programra! Van ennél rövidebb program is? Mert még nem volt időm normálisan áttanulmányozni őkegyelmét.
    Éljen a mosogatógép!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. január 20. 21:5090.
    Sziasztok, mi egy éve vettük a whirpool mosogatógépünket használtan , mégpedig innen az NLC egyik fórumán. Nagyon szeretem. Becsületes neve: Dóri. Dóri a Somat 3 az 1-bent csípi. Igényli a somat sót, és somat öblögetőt. Én próbáltam rá tukmálni párszor a calgon tablettát és somat sima piros-fehéret, de azok nem jöttek be neki.

    Ti milyen gyakran raktok bele öblítőt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2005. január 20. 21:4889.
    Ugyanez a tapasztalat. A tojásmaradékot én utólag, amikor elmosta, - vagyis nem mosta el - egy kis dörzsis szivaccsal lemosom. De legalább nem akkor szenvedek vele, amikor tök dzsuvis az edény. Az enyém is hideggel öblít, aztán elkezd mosogatni, de a tojást nem szereti. Mármint a sima zománcozott edényben.

    A tojást ezért inkább teflonserpenyőben sütöm, így nem ragad le, és azt is berakom a gépbe.

    A fakanál, ha nagyon maszatos, akkor jó eséllyel marad rajta némi maradék. De azért én is inkább berakom.

    előzmény:
    szmisz (82)
     
  14. 2005. január 20. 21:3188.
    Nálunk pont a férjem akarta a gépet:)) No nem azért, mert olyan sokat mosogatott volna, hanem szerinte egy mai konyhában ott a helye. Három évébe tellett, mire rámtukmálta a gépet:DDD Mondtam neki, üsse kavics, legyen. Én választottam ki, várni kellett rá 3 hetet, mer nem volt raktáron, de megérte. Azóta is áldom az én drágám eszét:))
    előzmény:
    Juliette** (87)
     
  15. 2005. január 20. 20:3687.
    Gratulálok én is Neked!!! De jó, Te már túl vagy rajta, nekem júniusban esedékes, csak addig még ezer más dolgot is meg kell csinálni.

    Nekem Indesit D 42 8 terítékes mosogatógépem van, pont tegnap volt egy éves! Na tessék, elfelejtettem felköszönteni :-) Pedig megérdemli, az én Rozim, így hívom, ér annyit, mint egy másik asszony a konyhában.
    Nekem lélektanilag sokat számít, hogy nemcsak én mosogatok, hanem ö is, azaz ketten haladunk a melóval :-) A fiaim ugyan sok konyhai müveletbe besegítenek, mármint az alkotásnál, a fözésnél, régen még el is mosogattak úgy-ahogy, nagy lelkesen, csak az csomó idöbe telt felügyelni, de már nagyobbak, suli, sport leköti öket, hétköznap este nem várom el, hogy mosogassanak, amúgy is csak 11-13 évesek. A férjem meg a konyhát csak úgy ismeri, mint a kajalelö hely :-) Na jó, amikor a gyerekeket szültem, azért mosogatott otthon, de fözni akkor se tudott, most se.
    Szóval a konyha az én birodalmam, és a mosogatnivaló mindig temérdek!

    Én meg vagyok elégedve ezzel a géppel, az ár-érték arány megfelelö.
    80 eFt-ért vettük tavaly januárban a WestEndes MediaMarktban, az utolsó darab volt, de nagyon bevált!
    4 programja van, de én gyakorlatilag csak egyet használok, ugyanis vegyes dolgokat mosok benne. Az alacsonyabb höfokú programot nem szeretem még poharaknál sem, nem jó.
    Hihetetlen mennyiséget bele tudok pakolni, több rétegben is. Felülre a töméntelen sok poharat, rájuk a kis tálkákat, ezt leszorítja egy müanyag rács, nagyon praktikus, nem csúszkálnak a poharak. Alulra meg jöhetnek a tányérok, nagy fazekak, és nagyon praktikus szerintem az evöeszköztartója is, jó sürüek a rácsok.
    Én csak a Calgonit 3:1 tablettáját használom, néha a férjem hozott mást, 2:1 tablettát, az pocsék volt, így mondtam neki, semmi mást nem vehet, csak Calgonitot, ezzel gyönyörü fényes lesz minden.
    Egyszer volt gond a géppel, de az se nagy, nem szivattyúzta rendesen ki a végén a vizet, de amikor új programra állítom, érzékeli, hogy tele van és elöbb rendbe hozza magát, kiszivattyúzza és utána kezdi az új programot.

    Nyilván vannak márkásabb, teljesen megbízható gépek is, de én nem akartam 150 eFt-ért venni gépet, annyi pénzünk amúgy se lett volna rá.
    Pláne, hogy éveken át harcoltam érte. Mondanom se kell, nálunk is az volt a válasz elöször, hogy nem fér be! Meg rendes asszony kézzel mos! Meg hogy nem látod, milyen pocsékul mosogatnak ezek a gépek? Stb.
    De nem izgatott az ellenállás, sajátkezüleg lemértem a szekrényeket, megnéztem, hová tudnám beszereltetni, az egyik polcos szekrényemet így feláldoztam e célra és pontosan befért oda egy beépíthetö Indesit.
    Én választottam ki a gépet, utána már a férjem is segített, hívott szerelöt és segített neki beüzemelni. Azóta ö is látja, mennyivel több idöm van végre, akár örá is :-)) Ezzel kell érvelni, rájöttem. Meg nem hagyni magunkat.
    Egyébként pont ma háborodtam fel a nyomtatott NL egy cikkén, amiben egy kigyúrt szépfiú elmondta, az ö felesége aztán mosogasson ám, nem vesz neki m. gépet.
    előzmény:
    Manolika (86)
     
  16. 2005. január 20. 20:0186.
    Kedves kockacsek és Banyoc!
    Biztosan a ti szurkolásotok is segített, hogy nagyon jól sikerült a vizsgám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Akkor most jöhet a mosógép-projekt!
    Szóval nálunk nincs csatornázás, az ülepítő szippantása gyakori és tetemes összeg. Tehát elsődleges szempont a vízfogyasztás.
    Amúgy meg minden egyéb tanácsnak, ötletnek örülök, én ilyen előzőleg elméletileg kiokosodó típus vagyok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_126863 (77)
     
  17. 2005. január 20. 18:0785.
    Hali!
    A barátnőmnek már több mint 2 éve van mosogató gépe, és az első naptól fogva a DM-es szereket használja, és azt mondja, hogy tökéletesek.
    Volt, hogy nem kapott, és kénytelen volt azt venni és annyiért ami éppen a polcon volt, így vett Calgonitot és szerinte semmi különbség nincs a DM-es és a Calgonit között. . . .

    előzmény:
    kivike (84)
     
  18. 2005. január 20. 16:0284.
    Nekem bejöttek a DM-s cuccok:)), mindenem az: a só, tabletta, öblítő, illatosító. Szép tiszta minden. Hétköznap inkább a 35 fokos rövid programot használom, hétvégén meg automatára állítom, ilyenkor aztán ellötyög másfél órát is az én Rozim:))

    Tényleg a rántottás serpenyő nem lett tiszta, szerintem ezért, mert fellazította ugyan az öblítés a maradék kaját, de aztán a szárításnál újry ráragadt.

    Ja, és Gorenjém van, imáááááááááádom!!
    előzmény:
    szmisz (82)
     
  19. 2005. január 20. 15:1483.
    Szijjasztok lányok!

    Manolika: szurkolok a vizsgádhoz!

    Fakanál: szívfájdalom nélkül belerakom, eddig semmi bajuk nincs. És ha lesz? 100 Ft-ért veszek másikat. . .
    Tojásos serpenyő: az nálam is mumus. . . . nem akarja tisztára mosni, nem tudom, hogy miért. . . . . . . viszont fellazította a koszt, utána már könnyebb volt elmosni.

    Én általában hétvégén főzök, úgyhogy akkor termelődnek a fazekak, lábosok, azokat sem mosogatom el külön, hanem ha kell, akkor külön programban berakom őket. . . . sokkal tisztábbra mossa a gép, mint én kézzel. . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. január 20. 14:2982.
    Ma én is belerakom a fakanalat! Vesszen a fakanál. Utálom mosogatni.
    A te géped hogy boldogul a tojás maradékkal? Az enyém csak ezt nem hajlandó elmosogatni rendesen, úgyhogy a rántottás serpenyőt is kézzel mosom.
    Az én gépem először mindig hideggel öblít és utána kezd meleggel mosogatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186219 (81)
     
  21. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2005. január 20. 14:0781.
    Én be szoktam rakni a fakanalakat is. Valószínűleg hamarabb tönkremennek, de azt hiszem, nem akkora érvágás. Eddig még egy sem száradt ki nagyon, pedig két éve mosogatom őket. A nagy edényeket pedig berakom, olyankor lehajtom az alsó tálca tányértárolóit, és inkább kevesebb mást rakok bele, de olyan jól el mosogatja azokat is. Azt a legutálatosabb elmosogatni kézzel, és én csak a kádban tudom jól elmosni, mert nem fér a mosogatóba.

    Az öblítést én arra értettem, hogy mielőtt a főprogramot beindítom, lezuhanyozza az edényeket, így vizesek lesznek, fellazítja a trutyit rajta, és amikor később elindítom, amikor megtelt, akkor már könnyebben lejön róla. A 30-40 fokos program tényleg nem jó semmire, nem is száradnak az edények meg rendesen.

    Miramar
    előzmény:
    szmisz (80)
     
  22. 2005. január 20. 12:2480.
    Én még soha nem használtam az öblítő programot. A 30 fokos nálam nem vált be. Ott maradta a kaja, vagy inkább csak a nyoma :-(
    Az 50 és a 65 fokos programot szoktam használni.
    Az én férjem is állandóan tiltakozott a mosogatógép ellen, bezzeg mosogatni egyszer sem akart. Aztán végül beleegyezett, hogy nászajándékba azt kérjünk.
    Ti bele szoktátok rakni a fakanalat is? Én csak azokat és a nagyon nagy edényeket (túl nagy helyet foglal a gépben) mosogatom külön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. január 20. 12:1679.
    Az én Somatom szintén 3 az 1-ben. Piros és fehér színű és egy kék pötty van benne. Egyébként 3 doboz Somatot vettem már (tartalék). Mind 3 az 1-ben és mégis más. Van olyan amiben extra üvegvédelem és hasonlók vannak. Már nem is tudom követni.
    előzmény:
    banyoc@ (75)
     
  24. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2005. január 19. 22:4078.
    Tudjátok mit mondok erre, lányok? Bármilyen gépet vesztek is, minden jobb, mint kézzel mosogatni!!!

    Éveken keresztül nyúztam a páromat a mosogatógépért, még a régi lakásunkban. Minden este a gyerekek lefektetése után egy óra volt, mire a konyhában rendet varázsoltam. De napközben így is kupi volt, vagy egész nap mosogathattam. Utáltam, főleg, hogy ő, allergiára hivatkozva nem mosogatott. Persze, segített mást. De akkor is.
    Eleinte megértettem, hogy luxuscikk, nem telik rá. De amikor már tellett, akkor nagyon nehéz volt felfogni, hogy egyszerűen nem fér el sehol sem!! Mondtam, hogy akkor a konyha közepén lesz, ha nem tudunk elköltözni.

    De sikerült, és bár konyhám még nem volt, de a mosogatógépet saját hatáskörömben megvettem! Azóta az esték a békés internetezéssel, beszélgetéssel, tévénézéssel telnek, és nem gályázással. Édes élet!

    Egyébiránt Whirpoolt vettem, és nekem nincs bajom vele, igaz, kéthavonta tisztítom a géptisztítóval, figyelem a szűrőt, ne tömődjön el. . . de nem mosom el előre az edényeket, hanem az öblítőprogramjával lemosatom vele, hogy ne száradjon rá. A nagyon dzsuvis edényeket pedig először a géppel mosatom el, aztán ami rajta marad, utána már könnyű eltávolítani. De sokmindennek elboldogul maga is. Inkább egy nap többször indítom be, minthogy kézzel mosogassak.

    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_126863
    Torolt_felhasznalo_126863
    2005. január 19. 21:4077.
    Szia Manolika!
    Örülök, hogy hasznát vetted a kisregényemnek! Szerintem igazából azt kell figyelembe venned a választásnál, hogy mennyi idő alatt mennyi edény kerülne a gépbe, és persze mennyi "tartalék" edényed van. Mert ugye hiába akarod megvárni, míg tele lesz a gép, ha nincs annyi edényed, amivel tele tudnád pakolni :-) Huh, remélem érthetően fogalmaztam :-))) Szóval akkor érdemes félprogramost venni, ha kevés az edényed, és nem tudod megvárni, míg megtelik a gép. Egyébként meg szerintem felesleges, de várom az ellenérveket :-)))
    Aztán itt vannak még az állítólag kényes (főleg kristály) poharak és hassonló kímélendő edények, amiket nem tanácsos 40 fok felett betenni. Ezt én csak olvastam, nem biztos, hogy így van, ugyanis az én mezei vizes poharaimnak semmi bajuk a 65 fokos víztől!!!! Szerintem hamarabb leejtem, és összetörik, mint hogy a túl forró víztől menjen tönkre. Kristálycuccaim meg nincsenek :-)
    A vendégek általában esznek is nálunk, nem csak isznak, úgyhogy az sem fog előfordulni, hogy csak "sok" poharat kellene elmosogatni.
    Egy szó mint száz, nekem nem érte volna meg több programos, drágább gépre költeni.
    Drukkolok a sikeres vizsgádhoz! :-)
    előzmény:
    Manolika (76)
     

Címlap

top