Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem szeretem anyámat

Torolt_felhasznalo_570737
Torolt_felhasznalo_570737
Létrehozva: 2005. január 20. 15:07
Sajnos így van. Túl a 30-on két gyerek anyukájaként egyre inkább érlelődik bennem ez az érzés, egyszerűen nem vagyok képes szeretni őt, nem tudok rá szeretettel gondolni, közömbös nekem, egyszerűen nem tudom lezárni a múltat, a sok sebet amit hagyott rajtam és a testvéremen, a kicsinyességét, a butaságát, a bántásait, a piszkálódásait, a gorombaságait, az önzőségét a gyerekeivel szemben, nem tudom megbocsátani a szeretet nélküliségét, a pénzéhségét, a kárörvendő véleményeit, az állandó sértődöttségét, a segítség nélküliségét, az állandó mártírkodását, a mások előtti színészkedését... nem bírom ... ahogy én is öregszem, úgy nyílik fel a szemem, egyre érzékenyebb vagyok rá, utálom, hogy családi drámákat rendezett maga miatt, mikor szükségünk lett volna anyára, utálom, hogy előttünk akart látványosan önygilkos lenni (bár ennek már 15 éve is megvan...) utálom, hogy nem volt szerettteljes a karácsonyunk soha, mert mindig megsértődött valamiért azanap este... fáj, nagyon fáj, de nem tudok az egyre kristályosodó érzéseim ellen harcolni, mert látom milyen ő, ismerem, és taszít, rettenetesen taszít... soha nem számíthattam rá, a bizalmammal visszaélt, az egész gyermekkorom arról szólt, hogy ő ő ő őő ő ő ő .... képtelen vagyok megbocsájtani, pedig el kéne felejteni, de nem megy... látom a gyerekeimet, imádom őket, látom, hogy másként is lehet, látom már, mennyire megkeserítette a viselkedésével a gyerekkort és a kamaszkort... még most is ilyen, de szerencsére csak ritkán látom. Nagyon figyelek magamra, hogy nehogy olyan legyek mint ő velünk volt és ma is az... Utálom, hogy ő az anyám, azon kívül, hogy megszült, köszönhetem neki és apámnak is az útravalót az élethez amit kaptam tőlük összesen: az önbizalomhiányt amit lelkünk tiprásával sikeresen elértek.
Mostmár jobb, hogy kiírtam magamból, köszönöm, hogy elolvastad, le kellett írnom, mert nagyon feszített és feszít belülről.
  1. Torolt_felhasznalo_837156
    Torolt_felhasznalo_837156
    2005. február 11. 23:09550.
    Nem megy. Évek óta próbálkozom. :o(( Most már elég jó a viszonyunk, imádja a kisfiamat, és sosem szól bele, mit csinálok. Mégsem tudom elfelejteni. És ez szörnyű. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (548)
     
  2. Torolt_felhasznalo_837156
    Torolt_felhasznalo_837156
    2005. február 11. 23:07549.
    Nem bűn. (Az viszont bűn lett volna, ha én nem végzem a házimunkát, nem nevelek két gyereket. ) De nem is ment orvoshoz, nem próbált meggyógyulni, pedig ennél a betegségnél aztán nagyon kell akarnia a betegnek. Amúgy nem tudom, mitől lett depressziós. Időnként senki és semmi sem jó neki.
    Apám (egyébként mostoha, de ez most mindegy) sajnálgatta szegény feleségét, az nem érdekelte, hogy én beleszakadok a munkába.
    De mikor anyám összeszedte magát, nem tudta mondani, hogy köszönöm, hogy gondját viselted a két kicsinek.
    Félreértés ne essék, nem gyűlölködöm. Csak nem értem, hogy így bánt velem évekig, rengeteg olyan terhet rakott rám, ami nem az én feladatom lett volna, és még a világért be nem vallaná, hogy igenis rosszul csinálta. Úgy gondolja, ő az ideális szülő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (544)
     
  3. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. február 11. 23:02548.
    "mivel neki rossz volt, legyen a gyerekének is rossz, és ez természetes. "
    Szó sincs róla. Nem helyeslem e szülői túlkapásokat. Csak utólag már úgysemlehet meg nem történté tenni. És cipelni magunkkal, rágódni rajta, hagyni, hogy tönkre tegye az életünket, azt végképp nem éri meg.
    előzmény:
    to_to (546)
     
  4. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. február 11. 22:58547.
    Nem hibáztatok senkit. Sajnálom, ha ez így jön le. Csak magyarázom, hogy én hogyan etettem túl magam rajta. Talán segít másoknak is átlátni. Pont azért, mert ez így nagy teher, és nem könnyű cipelni. Meg ha le lehet tenni, akkor miért ne. Van vele munka, az igaz, de megéri. De ezt mindeki maga tudja, maga érzi.
    előzmény:
    to_to (546)
     
  5. Torolt_felhasznalo_837156
    Torolt_felhasznalo_837156
    2005. február 11. 22:51546.
    Nem tudom magam jól kifejezni. . . Jó, hogy túl tudtad magad tenni ezeken a dolgokon, de nem mindenkinek sikerül, sajnos. Még mindig bennem van (és itt a topicon többeknél is ez jött le), hogy azért nem szeretett, mert engem nem lehet szeretni. . . Azért gyűlölt, mert rossz voltam, undorító.
    És bocsáss meg, de azzal továbbra sem tudok egyet érteni, hogy mivel neki rossz volt, legyen a gyerekének is rossz, és ez természetes.
    Ismétlem, nagyon-nagyon jó, hogy kidobáltad a sérelmeidet. De ne hibáztasd azt, aki nem tudja megtenni. Próbálkozunk, próbálunk felejteni, de nem egyszerű. . . Én azt látom, hogy imádom a gyerekemet, és nem óhajtom rajta levezetni a feszültségemet, csak azért, mert ki van szolgáltatva nekem. Az én anyám ezt csinálta. Nem jött össze valami, amit akart? Hát akkor leüvöltötte a hajamat, bármiért. Okot mindig talált. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (543)
     
  6. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. február 11. 22:48545.
    És apukád hol volt? Ő miért nem segített? Nem lehetett könnyű neked. Mitől lett anyukád depressziós?
    előzmény:
    to_to (542)
     
  7. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. február 11. 22:46544.
    Az bűn, ha valaki depressziós? Nagy teher volt rajtad, megértelek, de biztos, hogy egy beteg emberre haragudni kell? Mit tehetett volna másként szerinted?
    előzmény:
    to_to (542)
     
  8. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. február 11. 22:44543.
    Rettegés és rettegés között tudom vannak fokozatok. Nekem is rettegés volt, amikor anyám hazajött. Istenem miért fog megint kiabálni. Nem mertünk semmit csinálni, mert ha megtettük, azért kaptunk, ha nem, akkor azért. Gyakran megvert, szíjjal. Teljesen egzaltált volt. Ma is ilyen. De ezzel az egzaltált állapotával is felnevelt. Ezt csak így hosszú idő távlatából tudom, hogy nem sima ügy. Egyszer megpróbáltam szembesíteni, de nem akarta felsimerni a tetteit, csak egyszer, de akkor összetört. Nem kell ez nekem. Attól nekem nem lett jobb, csak bántott, mert úgy éreztem, bántottam. Dolgozott rám, rám költötte a fillérjeit, amit magára is költhetett volna. Nem ezt érdelmi az az ember, aki engem jól, rosszul felnevelt. Nem ezt érdemlem magamtól, hogy hagyjam, hogy bárki, akár én, bántsam azt, aki felnevelt. Meg neki is volt a maga baja. Ő kinek tudott reklamálni? Akkor ez nem volt divat még. Vannak sérelmeim, vagy inkább csak voltak, de minek dédelgessem őket. Ki velük a fenébe. Nem mérvadónak írtam ezt le, csak hát ez a véleményem. Ettől még lehet bárkinek más véleménye.
    előzmény:
    to_to (541)
     
  9. Torolt_felhasznalo_837156
    Torolt_felhasznalo_837156
    2005. február 11. 22:36542.
    Bocsánat, egy válasz kimaradt. Folyamatosan felügyeltem a tesóimra, nem mehettem sehova, holott anyám otthon volt gyesen 5 évig. Sokat dolgoztam otthon. Amikor épp depressziós volt, és egész nap aludt (hetekig), én láttam el az egész családot, 8 órás kórházban történő gyakorlati munka mellett . Soha egy köszönömöt nem kaptam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (539)
     
  10. Torolt_felhasznalo_837156
    Torolt_felhasznalo_837156
    2005. február 11. 22:30541.
    Azt hiszem kis tévedés van itt. Nem a mindennapi problémákról van szó ebben a topicban (igen, a legtöbb kamasz lusta, a szülő lehet türelmetlen, fáradt, mert ő is emberből van), hanem állandó megalázásról, bántalmazásról, molesztálásról. Nem hiszem, hogy Te így bántanád a gyerekeidet. És igen, valahol kell minden gyereknek szabni egy határt.
    Nem ismerem a családodat, de így látatlanba is lefogadom, hogy szeretnek a gyerekeid, lehet, hogy abban a korban vannak, amikor nem tudják kimutatni. És piszok idegesítő, mikor nem számíthatsz rájuk, pedig jó lenne egyszer-egyszer, ha elmosogatnának.
    Az én gyerekkorom a megalázás, üvöltözés jegyében telt, állandóan rettegtem, mikor nincs rajtam füstszűrős sapka, 10 évesen gyomorfekélyem volt.
    Van egy kisfiam, és ő a mindenem. Az a célom, hogy boldog gyerekkora legyen, és felvértezzem kellő önbizalommal, mert szerintem az a legjobb védelem a kábszeres haverok, erőszakoskodó idegenekkel szemben, meg a médiából áradó mocsokkal szemben. De még csak egy éves, úgyhogy ez később jön. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (539)
     
  11. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. február 11. 22:29540.
    Miért?
    előzmény:
    carmen333 (538)
     
  12. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. február 11. 22:22539.
    TE is voltál gyerek. TE hogyan szeretted a szüleidet? Az enyémek úgy, hogy imádlak anyu, de ha kérem, hogy ugyan már, csak ma este mosogassanak el, akkor elvonulnak, és annyi volt a fene nagy szeretetből. Szeretnek, amíg adni tudok. Most még. Később majd ők is megértik, mi az igazi szeretet. Tudod minden éremnek két oldala van. Ha a szülő büntet, biztos nem azért teszi, mert a gyerek jó volt, csak ezt a gyerek másként látja. És egy tehetetlen, elfáradt szülő bizony rengeteg hibát követ el a gyerekével sszemben. Neked vannak gyerekeid?
    előzmény:
    to_to (537)
     
  13. 2005. február 11. 22:16538.
    Én apámat nem szeretem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_837156
    Torolt_felhasznalo_837156
    2005. február 11. 22:13537.
    Nem írtam olyat, hogy bosszúállás. Sőt, eszembe se jutott. Ne olvass olyasmit, amit le sem írtam.
    Az ellen tiltakozom, hogy egy gyereknek mindent le kell nyelni, és a legrosszabb, hogy a gyerekek a rossz bánásmódért mindig magukat hibáztatják. Ebből jönnek a jó kis problémák. . .
    Arról szerintem igen sokan tudnának mesélni, hogy a szülő a kamaszkori veszekedéseket mennyire nem bocsátja meg. Dehogy!
    Ez a "tartozás" dolog meg szerintem igen rosszízű szó egy normális szülő-gyerek kapcsolatban. Nem a gyerek akar megszületni. A szülei akarják őt (jó esetben). És az a szeretet, amit a gyerekedtől kapsz, nem hasonlítható össze semmi mással. Ha már tartozás: ezzel szerintem visszafizetik azt, amit a szülők tesznek érte. (A későbbiekről nem is beszélve, lásd: időskori gondozás, amennyiben jól működik a család. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (535)
     
  15. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. február 11. 22:04536.
    Olvastam Susan Forwardot, szeretem a Mérgező szülőket. Nagyon tanulságos.

    De:

    A gyerek is megbántja a szülőket, kamaszkorban főleg, ha kell, ha nem. A szülő automatikusan megbocsát. Ezt a gyerek is megteheté.
    előzmény:
    to_to (534)
     
  16. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. február 11. 22:00535.
    Hip-hip, hurrá, éljen a bosszúállás!

    Nekem is vannak sérelmeim gyerekkoromból, tanultam belőlük, hogy mit ne tegyek a gyerekeimmel. Rendesen a fejemre is nőttek, de ez legyen az én bajom. Már nem vagyok gyerek, és egyáltalán nem okozna örömet, ha felhánytorgatnám, hogy engem mikor mivel bántottak gyötörtek. Feldolgoztam, már csak emlék, nem zavar.

    A szüleim nem tartoznak nekem semmivel, én tartozom nekik, hogy felneveltek. Ma már felnőtt, felnevelt gyerekekkel, ezt is belátom.
    előzmény:
    to_to (534)
     
  17. Torolt_felhasznalo_837156
    Torolt_felhasznalo_837156
    2005. február 11. 21:44534.
    A kínzásra NEM MENTSÉG, hogy neki (a szülőnek) is milyen rossz volt. Egy gyereknek NEM KÖTELESSÉGE a szüleiben élő gyereket dajkálgatni! Tegyük már helyre a dolgokat.
    Ez a baj, hogy még "tudományosan" is alátámasztják, hogy nem tehet róla, nem szándékos, stb. Attól a gyerek ugyanúgy szenved.
    S. Forward írta le, hogy a szülő vállalja a felelősséget, ha utólag is, azért, amit tett. És akkor a gyerekének könnyebb megbocsátania.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (533)
     
  18. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2005. február 5. 01:11533.
    A témához kapcsolódóan ezt a blogbaírást találta itt az nlc-én:

    Ne vádold szüleidet. . .

    Mindannyian az áldozatok áldozatai vagyunk. Szüleid nem taníthattak meg arra, amit ők sem tudtak. Ha édesanyád vagy édesapád nem tudta, hogyan szeresse magát, akkor képtelen volt megtanítani téged arra, hogyan szeresd magad. A legjobbat tették, amit tehettek. Gondolkodj el azon egy pillanatra, hogy milyen neveltetést kaptak. Ha jobban meg akarod érteni őket, azt javaslom kérdezd meg milyen volt a gyerekkoruk. Ne csak arra figyelj, mit mondanak neked, hanem vedd észre mi történik velük, mialatt beszélnek. Hogyan kommunikálnak testükkel? Képesek-e a szemedbe nézni? Figyeld meg, hogy képes vagy-e meglátni a bennük élő gyermeket? Lehet, hogy csak a másodperc egy töredékében látod meg őket gyerekként, de ez a pillanat bizonyosan értékes felismeréseket fog neked adni.

    A többi részt megtaláljátok:
    http://www. noklapja. hu/index. php?id=192&orderby=0&func=blog&szakerto_id=358264

    (Másoljá tok be a keresőbe a címet, és a pontok előtti esetleges szóközöket vegyétek ki)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_587982
    Torolt_felhasznalo_587982
    2005. február 3. 15:51532.
    Hát igen, ez az!!!!!! Igen ez lenne jó. senkit én SOHA nem ítélnék halálra. SENKIT!
    Mindenkivel azt kapná csak vissza amit tett!
    Neki tényleg nem ártana valami igazi nagy kan cigány a sitten, aki papás-mamást játszana vele! És nem a papa lenne ő!
    Azt is megtanulná, hogy a pénze szart sem ér akkor!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_619728 (531)
     
  20. Torolt_felhasznalo_619728
    Torolt_felhasznalo_619728
    2005. február 3. 13:22531.
    Szerintem a börtönbüntetését már "ebben" az életében meg kellene kapnia!!! De sajnos, megússza :( És még sok ilyen ember van, nem csak az országban, hanem az egész világon. És nagyon kevés kerül közülük börtönbe, ahol tényleg megérdemelnék azt is, hogy egy-egy nagy kemény, koszos, büdös alak naponta zaklassa és megerőszakolja őket! Legalább így fel tudnák fogni a bűnük súlyát! Mert szavakkal sajnos nem fogják :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_587982 (530)
     
  21. Torolt_felhasznalo_587982
    Torolt_felhasznalo_587982
    2005. február 2. 22:51530.
    Azt, hogy ez így van, ahogy írod.
    De ezek a sztorik itt ISZONYÚ BRUTÁLISAK!!!!!!!!
    Az az ember aki ilyeneket csinál, mint ezek a szülők, azoknak milyen a karmájuk?
    Pl. napest apja helyében nem lennék, hogy ez mit fog még átélni köv életében, abba jobb nem belegondolni.
    De meg is érdemli a mocsok állatja!
    Hányni tudnék tőle. (Bocsi napest!)
    :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ((
    előzmény:
    D.johanna (224)
     
  22. 2005. január 31. 15:16529.
    Köszönöm a hozzászólásaitokat.
    Én is látom a problémát, de most azért nem akarok katarzist a családban, mert 1-2 hét és megy oviba a gyerek. Majd én is szabira megyek és kb. egy hétig bejárok vele, vagy ameddig meg nem szokja, hála jó a főnököm , nem lesz a melóhelyen probléma.
    Most meg még az is lehet, hogy a nyáron elköltözünk (ha minden sikerül) a környékről és nem leszünk a szülőkkel sülve-főve. Bár nem tudom nem -e csöbörből-vödörbe, mert most meg az anyósék lesznek közel, de szerencsére ők nem annyira nyomulnak.
    Amúgy a sógornőmnek elég sajátos elképzelései vannak, nem hiszem, hogy nem tudná leállítani a szüleimet, ha nagyon nyomulnának, azért az ő esete is más, mert érzelmileg nem kötődik hozzájuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_619728
    Torolt_felhasznalo_619728
    2005. január 29. 11:24528.
    Köszönöm, hogy ezt megírtad :) Én nem mertem írni, hogy nehogy lecsapják a fejem, de Te tapasztalatból írsz, így sokkal hasznosabb tanács, mint az én pszichológiai elméletem :))))
    előzmény:
    Anababa (525)
     
  24. Torolt_felhasznalo_570737
    Torolt_felhasznalo_570737
    2005. január 28. 23:06527.
    Anababa, egyetértek a véleményeddel.

    Az én anyámat anno nem adták be óvodába ha jól tudom, mert a nagymama könyörgött hadd lehessen vele a kisunokája. . . egészen iskolás koráig. És azt is csak elmondásból tudom, hogy a mi "drága dédink" a saját képére formálta az egy szem unokáját, az anyámat.
    Így ő lett az alfa meg az omega, aki körül forog a világ, és anyámnak ez a szemlélete a mai napig megmaradt.
    előzmény:
    Anababa (526)
     
  25. 2005. január 28. 20:56526.
    Még egy, azért a bátyádnak (ha jó a viszony) szólnék, hogy mire számítson, milyennek fogják nevelni valószínűleg a nagyszülők és ezzel mit érnek el a gyerek-szülő kapcsolatban. Legalább tudja, mit vállal, ha beajánlja "gyógyírnak" a gyerekét.
    előzmény:
    ivike2002 (524)
     

Címlap

top