Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bach Virágterápia

Torolt_felhasznalo_111248
Torolt_felhasznalo_111248
Létrehozva: 2005. február 10. 21:12
Sziasztok!

Szeretnék kicsit többet megtudni a Bach virágterápiáról, valójában inkább a tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Sokmindent olvastam már róla, szeretném kipróbálni.
Kinek mennyire "vált be"?
  1. 2005. március 4. 13:36126.
    Huuu, eindor/netatomi!
    Nem tudom Magyarorszagon mennyibe kerül egy kezelés, de hogy 55. 000 Ft-ot kérjenek egy Bach terapiaoraért!!!!!
    NA NE!!!!
    Hol voltatok? és mi ez a tisztitokura???

    Komolyan meg kell mondanom, hogy szerintem Magyarorszagon azért van "rossz" hire az ilyenfajta terapiaknak, mert sokszor az egész csak a pénzröl szol!
    Tisztelet a kivételnek, a becsületes, emberi értékeket elöbbretolo terapeutaknak!
    Ne haragudjatok, de ennek ki kellett jönnie, ez ugy felbosszant mindig.

    Talan eindor nem is Bach terapeutanal volt, de mivel ide irt ez a következtetésem.
    Bar nagyon gyanusak a méregtelenités, és a normalis étkezés, és a 6 hétre szolo szerek szavak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_404767 (125)
     
  2. Torolt_felhasznalo_404767
    Torolt_felhasznalo_404767
    2005. március 4. 13:26125.
    Szevasztok!Eddig eindor néven irtam Nektek, de az uj regisztráláskor nem fogadta el a nevemet a sz. gép. A lányomról irtam, aki pánikbeteg és én mentem el vidéki kapcsolatot keresni a részére/Debrecenit!/Elment kedden és azonnal kizsebelték szegényt 55 OOO ft-ot, amiért kapott ugyan sok mindent. Kérdésem. A kapott szerek 6 hétre szólnak. Ha elvégezte a tisztitókurát és visszatér a régi, hagyományos étkezéshez, az sokat ront a helyzetén?Mert sem Ők, sem mi nem tudjuk anyagilag finanszirozni ezt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. március 4. 13:18124.
    Ugyanez a véleményem, csak nem tudtam ilyen jjol megfogalmazni. :)
    Fontos a testbeszéd, a mimika, az elsön mondat, és az, ahogy azt kimondja a paciens. Természetesen ezt a kineziologiaban is nézik, söt!! De szerintem kar "kimérni" a cseppeket, nem is lehet!

    Szia Zsolanya! :)

    klem, irtam neked mail-t, este bövebben!!
    Vétek ilyen szép idöben itthon lenni, itt mar lassan tavaszodik. . . :)
    Pedig lenne mit csinalnom. . . :((

    előzmény:
    klematisz (123)
     
  4. 2005. március 4. 11:29123.
    Sziasztok !
    Szeretném Nektek elmondani, hogy az alternatív gyógymódoknak mindnek meg van a maga helye. A Bach-virág terápia attól csodálatos, hogy a teljes személyiséget körbeöleli. A beszélgetés / beszéltetés során, olyan finom rezdüléseket is megfigyel, mint a kliens mozdulatsora, mimikája, gesztusai, kifejezésmódja, szemmozgása. . . . a teljesség igény nélkül. Azt, hogy "kiméri". . . ennél a terápiánál , mint kifejezést nagyon kevésnek, és nem ideillőnek tartok, és tartózkodnék ettől. Ugyanis nem ez a lényege.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 4. 10:11122.
    Szia! :o)
    előzmény:
    Titacska (121)
     
  6. 2005. március 4. 09:05121.
    daisystar!
    Mely megoldhatatlan problémakat talaltad a brossuraban???
    Féltékenység? :O))

    Viccet félretéve, ez nem csodaszer, inkabb egy csodalatos szer! :)
    Multkor megbélyegeztek, hogy vajakoskodok. . . :)))

    daisystar, latom külföldröl irsz, honnan?

    előzmény:
    daisystar (118)
     
  7. 2005. március 4. 08:58120.
    Szia mo!
    Kimértétek??? Ja, gondolom kineziologiai modszerrel. . .
    Az izomtesztet én nem szoktam alkalnmazni a cseppek megallapitasanal, de érdekkességböl mar én is kiprobaltam.
    Persze, a gyogyszert még nne hagyd abba, de egyszer nyugodtan probald ki az elsösegély cseppeket, a Rivotril helyett. :)

    előzmény:
    mó (116)
     
  8. 2005. március 3. 15:34119.
    Ez a lényeg, hogy csak látszólag megoldhatatlanok! :o)
    előzmény:
    daisystar (118)
     
  9. 2005. március 3. 15:27118.
    Én most hoztam egy brossúrát amiben leírják mi mire jó.
    Érdekes, hogy látszólag megoldhatatlan problémákra is ígérnek segítséget.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. március 3. 15:23117.
    kineziológiával mértétek ki a szer szükségességét?
    előzmény:
    mó (116)
     
  11. mó
    2005. március 3. 15:19116.
    Kedves lányok! Jaj, én nem akartam ám nyafizni!!!! NAgyon köszönöm a biztatásokat. Tulajdonképp nem nagyon foglalkozom a dologgal, (mármint a pánikkal, bár holnap utaznom kell :( ) a virágterápiát a Seropran mellett szedem. Ezt is kimértük, és kell. A lényeg, hogy sokkal jobban vagyok már egy ideje, de ez már a virágok előtt is így volt. Viszont "vészhelyzetben" inkább a Rivotrilt részesítem előnybe. Türelmesnek érzem magam, legalábbis azt hiszem.

    Az viszont megnyugtatott, hogy a fiamnak nem kell, és apának is csak egy-egy apró önértékelési dolog miatt kell. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. március 3. 11:55115.
    Szia ! a kontrollnál említetted, hogy kevés a türelmed? Ha az eszencia a terápia alatt jól lett meghatározva, akkor hamarosan azt veszed észre, hogy könnyebben tudod kezelni a dolgaidat. :)) Mindenhez idő kell, ne siettesd. . . . eljön meglásd!!:))
    előzmény:
    mó (112)
     
  13. 2005. március 3. 10:35114.
    Csak az előttem szólóhoz csatlakoznék! :o)

    Mó! Türelem! Ajándékozd meg magad az idővel, vedd észre az ici-pici változásokat is. . . a legapróbbakat is és engedd, hogy örülj ezeknek a picinységeknek is. Sok kicsitől fordul ki a világ a sarkából!

    Mindenkinek szép napot, türelmet, jókedvet! :o)
    előzmény:
    mó (112)
     
  14. 2005. március 3. 09:50113.
    SZia mo! :)
    Ahogy irasodbol kivettem, panik miatt szeded a cseppeket. A hatas mindenkinél maskor jelentkezik, van aki a szedés abbahagyasa utan javul. van aki mar a masodik nap döbbenetes valtozason megy keresztül. :)
    Ugyanigy van a reakciokkal, az egyik rozsaszinre festi a szobajat, a masik meg többet mosolyog és egyszerüen jobban érzi magat. :))
    én ezért is tartom csiodalatosnak ezt a gyogymodot (is), mert olyan individuell, olyan egyéni reakciok jöhetnek elö. :)

    Miota van a panikbetegséged? Ha hosszabb ideje, akkor bizony eltart egy ideig a hatas, a javulas. Ez egy nagyon finom gyogymod, sok-sok türelem kell hozza. A környezeted észrevett mar valami valtozast nalad?

    Sok sikert és idöt a magadra talalasban. Szanj több idöd magadra!! :) hogy megértsed. . .

    előzmény:
    mó (112)
     
  15. mó
    2005. március 2. 16:50112.
    Sziasztok!

    Én másfél hónapja szedem a cseppecskéimet, de átütő sikerről nem tudok beszámolni. Mindenesetre szedem (már amikor nem felejtem el, délben rendszeresen elfelejtem), mert az kiderült, hogy a pánik és szorongás elég masszív ahhoz, hogy ilyen gyorsan hasson. Illetve a kontrollnál előjött mégegy virágszükséglet (hú de kacifántos vagyok). Nagyon kiváncsi leszek arra, hogy meddig kell szednem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. március 2. 15:22111.
    Süt bizony, de csalóka :)) Kinn nagyon hideg van. Nem baj. . . lassan a valóságban is itt a tavasz !:))

    A többiekkel mi van ?
    előzmény:
    Zsólánya (110)
     
  17. 2005. március 2. 15:11110.
    Ja, süt rám a napocska! :o)
    Rád?
    előzmény:
    klematisz (109)
     
  18. 2005. március 2. 14:53109.
    :))). . azt nem mondtam. . de az idők során annyi mindent tanultam.

    Jól vagy?:))
    előzmény:
    Zsólánya (108)
     
  19. 2005. március 2. 13:55108.
    Ilyen ügyi vagy? :o)
    előzmény:
    klematisz (107)
     
  20. 2005. március 2. 13:49107.
    Jövő hétre megcsinálom Neked !:))

    Sziasztok !:)) szép napot kívánok Mindenkinek !:))
    előzmény:
    Titacska (105)
     
  21. Torolt_felhasznalo_668985
    Torolt_felhasznalo_668985
    2005. március 1. 09:14106.
    :-}}
    Néhány asztrológiai könyvben láttam ilyet
    előzmény:
    Zsólánya (103)
     
  22. 2005. március 1. 09:12105.
    Irok egyik osztalytarsamnak, hogy ö honnan szerezte! Az lesz a legegyszerübb. :) Köszi a segitséget! J.
    előzmény:
    Titacska (104)
     
  23. 2005. március 1. 09:10104.
    Ugye? :)))
    előzmény:
    Zsólánya (103)
     
  24. 2005. március 1. 09:09103.
    Ez a kapitalizmus. . . . sosem volt igényeket támaszt, hogy eladhassa a cuccait! :o)
    előzmény:
    Titacska (102)
     
  25. 2005. március 1. 09:06102.
    Pedig olyan kéne. . . Amit mutattak mintat, az szines is volt. . Nagyok az igényeim?? :)))
    előzmény:
    Zsólánya (101)
     

Címlap

top