Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

GOBLIN-nesek hol vagytok

mer2
Létrehozva: 2005. február 18. 20:56
Tudom, keresztemes tarsasag van.... mintakkal, kepekkel stb...stb. Tud v-ki goblin-sek klubjarol? Erdekelne. Talan ha szeretitek, gyakoroljatok/mar varrtatok/varrni akarnatok fogjunk ossze!!!!!!!
Szeretettel varom leveleiteket. Erdekel minden ami az e fajta kezimunkaval kapcsolatos.Egy kis tapasztalatcsere nem lenne rossz!!!!
Ari.
  1. 2005. február 22. 20:1776.
    Szia,
    a www. gerygobelin. hu/varroiskola lapot ajalta egyik tarsunk a topik elejen, en igaz meg nem neztem meg de bizonyara a technika le van irva. Nem nehez plane aki mar kereszsz. is varrt.
    Sok sikert. Meg kell probalni, megeri. tanulni kisebb kep elore festetett viragosat vagy tajkepet varrj . kezd az alappal.
    előzmény:
    Zilma (74)
     
  2. Torolt_felhasznalo_886109
    Torolt_felhasznalo_886109
    2005. február 22. 17:5675.
    Létezik ilyen program? Ez nagyszerű!!!
    Ezt biztos tudnám használni én is a keresztszemes mintáknál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141767 (72)
     
  3. Torolt_felhasznalo_886109
    Torolt_felhasznalo_886109
    2005. február 22. 17:5374.
    Sziasztok! Én ezidáig, csak keresztszemeseket vartam, de nagyon készülök rá, hogy goblennel is próbálkozom.
    Szerintetek egy kezdőnek mivel érdemes kisérletezni.
    Hol lehet megtanulni ezt a technikát, mert én sajnos leírást sehol nem találtam.
    Köszönöm a segítségeteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. február 22. 17:2473.
    Szia Soma! Köszi szépen a leírást. .
    Hű de irigyellek, mert ez amolyan művészi munka.
    Szabad kézzel én biztosan nem is tudnám ezt így megcsinálni.
    A sablonnal már próbálkoztam, nem nem igazán tetszik. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295256 (70)
     
  5. Torolt_felhasznalo_141767
    Torolt_felhasznalo_141767
    2005. február 22. 14:3172.
    Sziasztok! Tudtok-e olyan szám. gépprogramról, ami fénykép alapján megcsinálja a kivarrni való minta rajzát szinekre bontva?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_295256
    Torolt_felhasznalo_295256
    2005. február 22. 09:1371.
    Szerintem minden méteráru szaküzletben lehet anyagot venni ! A Nyugati pályaudvarhoz van közel az a bolt amit keresel Margóka !
    A Teréz köruti postát biztos tudod hol van. . . . A Teréz körutat keresztezi a Podmanicky utca , és ha balra fordulsz a Máv kórház irányába , akkor a harmadik utcánál ( Csengery ) megtalálod ezt a boltot !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_295256
    Torolt_felhasznalo_295256
    2005. február 22. 08:5870.
    Szia Margó !

    Nem szitázom , hanem kézzel festettem mindig a gobelineket . Igaz ez sokkal nehezebb , de igy egyedi képeket is lehet késziteni . Nemrég festettem meg a Keresztmamámnak Az utlsó vacsora t. Jo pár évig dolgoztam egy belvárosi gobelin szaküzletnek , ahol főleg a restaurálással foglalkoztam , ezt nagyon szerettem csinálni . Talán ( szerintem ) a legtöbb gobelinnek az a baja , hogy tulságosan matt szineket használnak , igy varrás után nem lesznek olyan eredetiek a szinek , inkább kicsit tompábbak .
    Ha most probálkozol elöször festéssel , akkor gondolom nincs még olyan kereted amin ki lehet fesziteni a gobelint . De ez nem baj , mert megteszi egy közepes nagyságu rajztábla , amire rá kell feszitened egy jo nedvszivo fehér anyagot . Ezt az anyagot rajzszeggel a négy sarkánál letüzüd , de jo kifeszitve erre jön rá a gobelin , amit szintén rajzszeggel tüzzél oda . ( Ha rámhallgatsz elöször egy egyszerü képpel kezd ) A festék ! Ez nagyon fontos ! Használhatsz egyszerü temperát , de lehet vizfesték is, a lényege , hogy ne vizezd fel nagyon a festéket mert akkor folyni fog , inkább olyan szirupsürü legyen . Fehér festékböl mindig sokkal többet fogsz használni , igy érdemes egy tubus fehér temperát külön venni . Az ecsetek : többféle vastagságut használj ! Az alapnak elég durvaszörü ecset kell , a finomabb részekhez meg inkább a vékonyabb szörü a jo . Soha ne használj müanyag szörü ecsetet , az nem tartja meg a szörök között a festéket , és nem lehet vele egyenletesen festeni . A festésnél arra vigyázz , hogy ne nyomd rá az anyagra az ecsetet , mert akkor a lyukakon átfolyik a festék , inkább olyan simogatás szerüen kell a festéket felhordani az anyagra .
    A legelső képnél tervezd meg mit is szeretnél festeni ! Ha pl. tájképet , akkor kezd mindig a háttérrel , ( kék ég > erre rá lehet festeni a fehér felhöket , majd a zöld mező , esteleg ház , fa . ezeknek mindig hagyd ki a körvonalait . Ezek a körvonalak mindig kicsit " soványabbak " legyenek , mert pl. a fa törzsének a ráfestésénél tudsz korrigálni . Ha vastag törzsü fát szeretnél , akkor azt könnyebb vastagitani , mint a háttért odafesteni . De probálkozhatsz egy sablonkészitéssel is , talán úgy egyszerübb . Fogsz egy müanyag átlátszo irattartot , és arra alkoholos filccel rá rajzolod az elképzelt képet , majd ezeknek a körvonalait kivágod . (Ilyenkor több sablont kell készitened ) Ha ez a modszer érdekel , akkor szivesen megirom hogyan kell elkésziteni ezeket . Ezzel a modszerrel nagyon gyorsan és ügyesen tudsz szebbnél szebb képeket magadnak festeni . Remélem tudtam kicsit segiteni , de ha bármi kérdésed van még. . . . . irj !

    Soma
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (63)
     
  8. 2005. február 22. 07:3569.
    Szioka,
    1 viragbol a tulzottan piros arnyalatot/k. b. 1 orat felvesz/ -kellett volna a tegnap este vissza bontsak !!!!!de az itthoni szamitas a piacival nem talalt, mert vendegunk jott es miutan elment mar keso volt es untam is bontani, inkabb TV-et neztem. Most fogok neki mindjart, viszont a baj az, h egy elmosodott piros szint a nagy kocerajba nem talalok. Most ezt felre teszem amig kerul v-kitol/valahonnan mas szin, mert a giccses kepeket nem szeretem. Csendelet es viragos kepeket szeretek varrni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (68)
     
  9. 2005. február 21. 20:4868.
    Sokat kell bontanod?
    előzmény:
    mer2 (64)
     
  10. 2005. február 21. 20:4767.
    Talán a Foltvarázs jó lesz. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988605 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_988605
    Torolt_felhasznalo_988605
    2005. február 21. 18:3066.
    A nyugatihoz, de én csak egyszer jártam ott, akkor is keresztszemes ügyben, így nem tudom hogy anyagot fogsz e kapni.

    Katalin nagoyn szépek a munkáid.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (60)
     
  12. Torolt_felhasznalo_141767
    Torolt_felhasznalo_141767
    2005. február 21. 17:5165.
    Köszi a dicsérő szavakat, biztos Te is szépeket varsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (61)
     
  13. 2005. február 21. 17:3764.
    Kosz Margoka az utbaigazitast: hamarosan elkeszul a goblinek albuma, majd hirt adok nektek es utana a bemutatkozo lapom is, ahova meg nem tudom hogyan de ""atsetaltatom"" oket, fog ez menni!!!!!!!!!!
    Most allok neki a 2 napi munkam vissza bontasahoz a pipacs viragom tul pirosra sikerult, nem szeretem, es most vissza kell bontsam, van ez igy!
    Katalin, megneztem a kezimunkaidat, tetszenek. . . . szepek. Kalocsait en is varrok-varrtam most van eppen 11 kicsi es 1 hosszukas kisasztal teritom geppel kihimezni, madeirasra. Van varrogepem es himezni is lehetne vele de en sem tudok himezni vele es igazabol most mar ugy nez ki nem is tanulok meg. Masnak is kell munkat adni, igaz eleg draga aron. Remelem szep lesz ha majd kesz lesz. Sziasztok, Isten veletek holnap ismet itt talalkozunk, Ari.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. február 21. 17:3463.
    Szia! Megkérdezhetem, hogyan kell festeni az anyagra? Szitázod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295256 (43)
     
  15. 2005. február 21. 17:3162.
    Írtam nekik egy emailt, de még nem kaptam választ. Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140219 (53)
     
  16. 2005. február 21. 17:2661.
    Álom szépeket varsz. . . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141767 (58)
     
  17. 2005. február 21. 17:2460.
    Melyik Pályaudvarhoz van közel ez az utca. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988605 (57)
     
  18. 2005. február 21. 17:2359.
    Köszönöm a kedvességet. Szivesen fogadom a mintákat. Engem a romantikus minták és a virágok érdekelnek.
    előzmény:
    mer2 (55)
     
  19. Torolt_felhasznalo_141767
    Torolt_felhasznalo_141767
    2005. február 21. 16:4158.
    Sziasztok! Örülök, hogy a gobelinesek is hallatják hangjukat! Én néha-néha "elcsábulok a xszemesre, de a gobelint varrni szeretem igazán. Először nagylyuku, előfestettekkel kezdtem, utána már "szükült" a lyuk mérete, az utóbbi időben leszámolhatót varrok csak. Szerintem, ez adja kia legélethübben a mintát. A mintákat a kinai keresztszemes oldalról töltöm le. Fő müvem -3 hónapig intenziven varrtam- a fiamnak karácsonyra a cicafejek. /fent van a BEM-en/. Sokat készitettem már ajándékba, de nagyon sok még a szekrényben várja a keretezést. Remélem, hogy ébren tartjuk ezt az oldalt, és sokat tudunk egymásnak segiteni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_988605
    Torolt_felhasznalo_988605
    2005. február 21. 11:2757.
    Sziasztok!

    Margóka a Podmaniczky utcában van egy gobleines bolt, esteleg ott.

    Mer2 ha van digitális féynképeződ akkor igazán egyszerű, és itt az nlc-n is fel tudod rakni a képeket ha csinálsz egy bemutatkozó oldalt, ott van lehetőség képek felrakására, és még jelszóval is le tudod védeni ha nem akarod hogy boldog boldogtalan lássa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (52)
     
  21. 2005. február 21. 08:3156.
    Szinte efelejtettem. Szalontan/Aradon is kell legyen olyan uzlet ahol kaphato goblin kivarrni akar elore nyomtatott az az festett/leszamolhato. keresd a cerna reszlegeken/ott ahol fonalakat, cernat, gombot is arulnak, romanul a reszleg neve ""mercerie""-olvasd mercserie. Szalontat megerdeklodom a napokban irok rola, ott van ismeros es tel felhivom. Puszi, Isten veletek. . . majd este meg talalkozunk, Ari.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. február 21. 08:2355.
    Sziasztok,
    G. Agi: igaz, h van szamito gep itthon meg nyomtato is de igazan tovabb hogy hogyan lehet feltenni a gepre a munkaimat meg nem tudom, ha scanner-rel akkor azom nincs de. . . . van ismeros informatikus, megbeszelem es valahogy felrendeztetem nemsokara. Ha fenykep formaban menne, nem tudom, azt talan tudnam mert van digitalis gep es albumunk a -/fenykepalbum a gepben/. . . . na majd ki okoskodom mit lehet csinalni.
    Ildiko666: igy igaz, a dimensiuni=meret: standard=a vaszon felosztasa: 10x10-es szemekre sotetebb Cerval kihuzva a vasznonba. Egy negyzetbe van minden fele 10 szem, ez alakitsa a leszamolhato szemeket, a 10x10-et. Ilyen vasznat/tugoblen vaszon/ lehet a mi varosunkban is kapni , Erdelybe-Sepsiszentgyorgyon. Ez a standard vaszon meret, de nem a kep merete. A meretek kulomboznek majdnem minden kepnel.
    Margoka: szivesen kuldenek kepeket, csak mindenkinek mas es mas az izlese. Maradjunk annyiba, h nekem van Ploiestrol -/Romania/katalogusom, 1-2 honapon belul megyek M. o. -ra es Pesten-Erden leszek par napig, akkor hatha atadhatom valamelyiketeknek es megbeszeljuk a rendeleseket. Ez igy nem jo?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_490616
    Torolt_felhasznalo_490616
    2005. február 20. 23:1654.
    Ennek az oldalnak van egy angol változata is. Nem mintha angolul jobban tudnék, de gondolom, hogy az egyik szó valami olyat jelenthet, hogy leszámolós, a másik meg előre festett. Szerintem, De lehet, hogy tévedek.
    Mindenesetre ezek közül én is szívesen rendelnék. Ha ilyesmire vetemednétek, én is beszállnék! Egy próbát mindenképp megérne, és talán az a postaköltség is elosztva könnyebben kifizethető lenne. Egyébként azon az angol oldalon van egy linkre való utalás, ahol meg tudjátok nézni, hogy a gobelin ára mennyi forintban. meg euróba, meg dollárba. . .
    előzmény:
    Ildiko666 (49)
     
  24. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2005. február 20. 22:5053.
    A foltvarázsba biztos van .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (52)
     
  25. 2005. február 20. 22:0152.
    Sziasztok!
    Nem tudjátok, hol lehet venni olyan alapanyagot amire hímezni lehet. Nekem csak anyag kellene.
    #14 és #18-as interlock Canvas. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top