Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogszabályozós felnőttek

salsa
Létrehozva: 2005. március 3. 10:33
Sziasztok!
Végigolvastam a fogszabályozós topicokat. Most azért indítottam új topicot e témában, mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Én 30 leszek, 14 évesen volt állandó fogszabályozóm, utána éjszakai is. Hordtam becsülettel, most ismét korrekcióra szorulnak a fogaim. A fogorvosom nem tanácsolja felnőtt korban, mert a csontok már megálltak a növésben és nem igazán lehet maradandóan korrigálni.
Azon kedves nlcafésok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén felnőtt korban estek át ezen és már letették az éjszakait is. Szépen a helyükön maradtak a fogaitok, vagy van, akinek már esetleg kezd a kiinduló állapotra visszaállni?
Megéri-e a sok 10e Ft-ot rászánni vagy ablakon kidobott pénz? A fogorvosok miért ajánlják? Tényleg végleges vagy ők is pénzből élnek?

Köszi mindenkinek.
  1. 2013. Április 29. 14:3125701.

    Szia!

     

    Ha erre jársz mostanság, néz be a postaládádba!

    előzmény:
    dudi26 (25698)
    2013-04-09  14:50
  2. 2013. Április 10. 18:2425700.
    Küldtem privit.
    előzmény:
    makeithappen (25699)
    2013-04-10  08:24
  3. 2013. Április 10. 08:2425699.
    Sziasztok, Én szegeden keresek fogszabi orvost, eddig 3 helyen jártam, az árajánlatok 650 és 800 ezer között ingadoztak. Szerentetek ezek most 2013-ban normális árak? Mert a felére számítottam. Egyébként két ívre lenne szükségem, felül torlódnak a fogaim, és a harapásom elvileg nem tökéletes, ez utóbbit eddig nem is tudtam. Nemrégóta nézek Budapesti rendelőket is, és nem hiszem el, hogy ott mennyivel olcsóbban dolgoznak!? Csak elég nehéz lenne egy napra szerveznem az első konzultációkat. Valaki tud jó orvost a belvároshoz közel? :)
    Dudi26, mi történt a fogaiddal, hogy megbántad az első kezelésed? Ettől félek én, is hogy rossz orvost fogok ki, mert annyira az áraikat figyelem.
  4. 2013. Április 9. 14:5025698.

    Szia Guzmi12!

     

    Én a második rögzített fogszabályozásba 26 évesen vágtam bele, de ma már más szempontok szerint választanék orvost.

    Mérlegelni kell a dolgokat. Persze az anyagiak nem elhanyagolhatóak, de a szakértelem mellett nekem fontos lett volna a megfelelő tájékozatás az egyes fázisokról, úgy egyáltalán, a kommunikáció. És akkor talán nem tartanék ott, hogy két év elteltével újra fogorvost keresek...

     

     

    előzmény:
    guzmi12 (25693)
    2013-04-05  22:01
  5. 2013. Április 7. 02:0225697.
    Láttam, hogy itt sokan jártok A.-hoz is, akiről sok jót olvastam. Esetleg valaki, aki most éppen hozzá jár, és kb. tisztában van a jelenlegi árakkal, leírná? Kellően szemtelenül írtam neki egy emailt erről, de nem válaszolt :(
    előzmény:
    guzmi12 (25694)
    2013-04-05  22:02
  6. 2013. Április 7. 02:0025696.
    Köszönöm neked is a választ!
    előzmény:
    fzsuzsi (25695)
    2013-04-06  09:40
  7. 2013. Április 6. 09:4025695.

    Szia guzmi!

     

    Nekem is csakk 29 évesen lett újra fogszabályzóm, akkor zavartak annyira a fogaim, hogy elszántam magam és belevágok újra a tortúrába.

     

    Én csak visznylag "horror" de nagyon szuper helyet tudok neked ajánlani. Lentebbi hozzászólásokba megvan h. hova járok. Itt tudom h. sikerülni fog h. ottt maradjanak a fogaim a helyükön a kezelés végén majd.

     

    Fogat nem feltétlenül kell kihúzni, nekem is nagy volt a torlódás, de fogívet tágítottunk harapásbeállító gumikkal (mondjuk ez a damon lágy erejű fogszabályozás)

     

    Nekem 3 bölcsességfogam van íny alatt (ill. már csak 2) és mához 1 hétre ugranak az is. Nekem semmiképpen sem maradhattak volna, csak addig amíg leveszik a fogszabit. Akkor meg úgy gondoltam legyen most, aztán könyebb mozgatni a fogaimat is.

    De ezt majd a doki megmondja röntgen alapján ahova mész.

     

    Zsuzsi

    előzmény:
    guzmi12 (25693)
    2013-04-05  22:01
  8. 2013. Április 5. 22:0225694.

    Köszönöm a választ :)

    Még annyi lenne a kérdésem, hogy hova jársz? 

     

    Még többre is kíváncsi lennék, mindenki segítségét köszönöm. 

    előzmény:
    Nikiiii (25692)
    2013-04-05  17:55
  9. 2013. Április 5. 22:0125693.
    Sziasztok! 21 évesen nekem is fogszabályzó kellene. Sajnos amikor még támogatott lett volna, akkor valamiért cikinek éreztem (mindezt úgy, hogy a legjobb barátnőm az volt), de most már bánom :( A kérdésem (vagy inkább kérésem) az lenne, hogy tudnátok dokikat írni Bp-en, akik jók, de nem horror árú náluk a kezelés? Esetleg egy gyors számolással azt is, hogy kb. összesen mennyire jön mindennel együtt? Ha lesz fogszabim én is csatlakozom a fórumhoz :D Még egy kérdés: fogakat feltétlenül kihúznak? Nekem még egyik bölcsességfogam sincs kinn, de nem szeretném kioperáltatni őket :S Persze meg lehet győzni, de jobb lenne ha nem kellene... Köszönöm a segítséget!
  10. 2013. Április 5. 17:5525692.

    Szia!

     

    Nekem most lesz szabim. 31 éves vagyok.Naplót vezetek, itt tartok most..a piszkos anyagiak..

     

    Szóval eddig itt tartok:
    Töméscserék: 53.000
    Panoráma röntgen: 3.000
    Tele röntgen: 3.500
    Fogszabinál lenyomat vétel: 5.000
    Kezelési terv: 10.000

    Előre látható költségek:
    Bölcsesség fog húzása: 10.000/db (ha sima húzás)
    Bölcsesség fog húzása műtéttel: 18.000/db
    Fogszabi: 120.000/ív s szerencsére nekem még két ív kell:-))))
    Még 2db fog húzás: 10.000/db
    Aktiválás: 7.000/hó, ez annyi mint két éven át: 168.000

    S előrébb most nem is kell gondolkodni! 

     

    Nekem az összes bölcsesség fogam kint.Nem kell mindig húzatni fogakat, ez sok mindentől függ.

    Bár a bölcsesség fogaktól jobb most megszabadulni. Azt mondják, hogy szabályozás előtt/közben szarvashiba bent hagyni, mert (ha még nincs kinőve) elrontja az egész szabályozást.

     

    Üdv.:

    Niki

  11. 2013. Április 2. 10:0525691.

    Sziasztok.

     

    Ma fél éves a fogszablyzóm:) Hihetetlen h. eltelt ez a fél év:) De a változás hatalmas!!

     

    Holnaphoz 1 hétre megyek ívcserére. Meg jövő héten szombaton szedik ki a maradék bölcsességfogaimat, 2 oldalról 1-1-et. Vége ezzel a bölcsességfogas kérdéseknek, nincs több:)

     

    Zsuzsi

  12. 2013. március 26. 15:3725690.

    Sziasztok!

     

    Tudja valaki, hogy A. a héten rendel-e? 

    Próbáltam hívni többször a rendelőt, de nem veszik fel.

    Köszi.

  13. 2013. március 19. 13:2025689.

    Szia!

     

    Szerintem általában sok mindenre emlékszik, csak nem magyarázkodik ha változik a terv. Mindenképpen kérdezd meg legközelebb, tényleg! Emlékeztetheted, hogy januárban levételről volt szó és nem-e kell röntgen stb. Mivel még levétel előtt vagy, most megbeszélheted vele a retainert is. Kérjed szerintem mindenképpen.

    Nekem röpke 9 hónap volt, úgyhogy én nem jutottam el a türelmetlenül várós fázisba.

    Bátorság a kérdezéshez! ;) Írd össze, az a legjobb. Én az aktiválás alatt mindig elfelejtettem mit is akartam megkérdezni.

    előzmény:
    Sümbü (25688)
    2013-03-19  08:52
  14. 2013. március 19. 08:5225688.

    Szia aker23!

     

    Köszönöm szépen a biztatást! Kicsit már kihevertem a dolgot. Nem készült röntgen, én is már vártam, hogy szóljon, hogy menni kell. Legközelebbi alkalommal megkérdezem hogy is van ez, bár nagyon nehéz belőle kihúzni bármit is, mindig csak félszavakat kapok válaszként. Szerinted ennyi beteg melett emlékszik arra, hogy kinek mit mondott még pl januárban?

    Neked mennyi ideig volt fenn a fogszabályozód?

    előzmény:
    aker23 (25681)
    2013-03-14  09:56
  15. 2013. március 17. 14:4225687.

    Szia!

    Konkrét tapasztalatom nekem is csak 1-1 konzultációt érintően van. A Welldentet tudnom ajánlani, nagyon kedves a doktornő és nekem elsőre úgy tűnt hogy érti is a dolgát...

    Ja és az MK-t kihagytam az előbb, ott is aranyos a dokinő! :) 

    előzmény:
    fogszabisanyu (25686)
    2013-03-15  22:16
  16. 2013. március 15. 22:1625686.

    Szia!

     

    Köszönöm, olvasom folyamatosan a blogod és nagyjából már felmértem a kerületi rendelőket, de még senkivel nem sikerült beszélnem, akinek már fennt is van készüléke, vagy már levették neki és jó szívvel tudja ajánlani bármelyiket is. A Móriczba és a Nádordentbe is jártam már fogkőleszedésen, az Eteledentálba pedig fehérítésan, de egyiknél sem rémlik, hogy fogszabival lett volna valaki a váróba.

    Szóval ha valaki esetleg jár XI.kerületi rendelőbe, rovábbra is várom a tapasztalatokat. Szép estét!

    előzmény:
    Lukinyuszi (25684)
    2013-03-15  17:53
  17. 2013. március 15. 17:5925685.

    Nem sikerült betenni a linket :(

    Megpróbálom újra, remélem most menni fog :)

     

    Dokik

    előzmény:
    Lukinyuszi (25684)
    2013-03-15  17:53
  18. 2013. március 15. 17:5325684.

    Szia!

     

    Gyűjtöttem egy pár rendelőt/dokit a blogomba, nézd át a listát, hátha van köztük, aki helyileg megfelel neked :)

    Van köztük több XI. kerületi is, mert én is ott lakom.

     

    Villányi Dent, Welldent, Móricz Dental - hirtelen ezek jutnak eszembe...

     

    A bejegyzés:

     

    Sok sikert! :) 

    előzmény:
    fogszabisanyu (25682)
    2013-03-14  22:47
  19. 2013. március 15. 17:4025683.

    Sziasztok!

    Jár valaki vagy ismeri valaki Veresegyházon a Gooddent -be a fogszabályozó dokit?

    Érdekelnének tapasztalatok.

     

     

  20. 2013. március 14. 22:4725682.

    Sziasztok!

     

    Pár hete aktív olvasója vagyok a fórumnak, mivel én is szeretnék felrakatni fogszabit. Évekre visszamenőleg random szerűen olvastam a kommenteket, már kezdem sejteni mire számíthatok. Egyenlőre orvost keresek, erre a fórum nem igen tudott segítséggel szolgálni. A sok Andrásos között nem találom igazán meg a többi szakemberre vonatkozó tapasztalatokat. Egy helyn voltam eddig, de igazándiból engem az eredmények érdekelnek. A XI. kerületben keresek, esetleg XXII. kerület. A belvárosba sajnos nem tudok bejárni  pici gyerekeim miatt. NÁDORDENTBE jár valaki? Nagyon várok tapasztalatokat!!! Köszönöm:

  21. 2013. március 14. 09:5625681.

    szia!

     

    sajnálom és megértem a csalódottságodat!

    készült röntgen mostanában? levétel előtt szokott kérni. lehet, hogy azon látott valamit ami miatt még nem lehet levenni. mindenképpen ez a jobbik eset, hogy még fent van és nem vette le hamarabb a fogszabályzót.

    velem fordítva volt. egyszer azt mondta, hogy legközelebb visszakapom a fogívtágítót, aztán amikor nem kaptam vissza és rákérdeztem, azt mondta, hogy annyit változott 2 hét alatt, hogy nem kell. persze ez nem esett rosszul nekem.

    tudom most rossz, de próbáld a pozitív oldalát nézni, arra törekszik, hogy a legtökéletesebb legyen a fogsorod és nem veszi le elhamarkodottan. persze ezt el is magyarázhatná szépen, de lássuk be, soha nem volt jellemző rá a sok magyarázat.

    legközelebb próbáld megkérdezni mi miatt kell a plusz 3 hónap!

    kitartás a végéig! lehet, hogy nem is lesz 3 hónap! ;)

    előzmény:
    Sümbü (25680)
    2013-03-13  18:35
  22. 2013. március 13. 18:3525680.

    Sziasztok!

     

    Eddig csak olvastam a fórumot, de most úgy érzem írnom kell. Én is A.-hoz járok, 14 hónapja van fenn a fogszabályzóm. (az első alkalommal azt mondta 12-14 hónapig kell majd hordanom).Januárban azt mondta február végéig végzünk, majd február elején azt mondta egy alkalommal, hogy ha február végéig végezni szeretnék, akkor ne két hét múlva menjek, hanem hamarabb. Két alkalom eltellik (közben mondta, hogy ez az utolsó aktiválásom), ma megyek, megkérdezem mikor végzünk azt mondja NYÁRRA. Szerintetek hogy lehet ez? Hogy lett február végéből nyár??? Kérdeztem tőle, azt mondta így haladunk, és hogy a harapásemelőt, ami még novemberben mondott, most akarja berakni. MOst????

    Elnézést a levélért, de teljesen ki vagyok borulva egyrészt a csalódás miatt, hogy hónapokig azt hittem, hogy igen most már végzünk, másrészt az a plusz három hónap anyagilag egyáltalán nem mindegy..

    Veletek volt már ilyen? Vagy szerintetek miért van ez?

    Persze szakmailag nem akarom felülbírálni, mert tudom, hogy érti a dolgát, de egyszerűen nem értem ezt a helyzetet...

     

  23. 2013. március 13. 14:0825679.

    Szia! 

    Tényleg nem emlékszem a levétel árára, de szerintem 100e azért nem volt. 

     

    Tegnap kaptam meg az új fémes éjszakaimat, már felavattam éjszaka

    Nem kérdeztem meg, hogy meddig kell majd hordanom, de három hónap múlva kell mennem kontrollra és akkor majd rákérdezek.

     

    Aker23 és szucshajni, Nektek is köszi az infókat! 

    előzmény:
    egy kérdés (25676)
    2013-03-05  11:35
  24. 2013. március 9. 13:0325678.

    Kiju!

    Szerintem a belső fogíves kb egyenlő lehet egy kisebb kínzással :D Kívül se semmi, amikor bánja a szádat a brekett, de ha belegondolok hogy a nyelvemet gyilkolja :O Kemény lehet :D
    Én úgy tudom, hogy nem minden esetben alkalmazható ez a belső verzió. Kérdezz meg egy dokit, hogy egyáltalán gondolkozz-e ebben (sokan kínálnak ingyenes első konzultációt) Aztán végülis miért ne, biztos azt is meg lehet szokni. Csak fura így belegondolni :D 

    előzmény:
    Kiju (25673)
    2013-03-01  17:07
  25. 2013. március 8. 10:1625677.

    Sziasztok.

     

    Kedden kiszedték egy bölcsességfogamat, felsőnek nekikezdtek ugyanazon az oldalon de nagyon elkezdett dagadni meg nagyobb feltárás kell. Így inkább abbahagyta. Április közepén lesz még 1 kör 2 foggal. És vége a bölcsességfogaimnak.

     

    Szerdán emiatt nem volt ívcsere, csak megnézte a doktorbácsi a fogaimat. 

     

    Áprilisban lesz csak ívcsere a műtét előtt.

     

    Zsuzsi

Címlap

top