Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogszabályozós felnőttek

salsa
Létrehozva: 2005. március 3. 10:33
Sziasztok!
Végigolvastam a fogszabályozós topicokat. Most azért indítottam új topicot e témában, mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Én 30 leszek, 14 évesen volt állandó fogszabályozóm, utána éjszakai is. Hordtam becsülettel, most ismét korrekcióra szorulnak a fogaim. A fogorvosom nem tanácsolja felnőtt korban, mert a csontok már megálltak a növésben és nem igazán lehet maradandóan korrigálni.
Azon kedves nlcafésok véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén felnőtt korban estek át ezen és már letették az éjszakait is. Szépen a helyükön maradtak a fogaitok, vagy van, akinek már esetleg kezd a kiinduló állapotra visszaállni?
Megéri-e a sok 10e Ft-ot rászánni vagy ablakon kidobott pénz? A fogorvosok miért ajánlják? Tényleg végleges vagy ők is pénzből élnek?

Köszi mindenkinek.
  1. 2005. Április 11. 10:51101.
    Kis fáziskésés. Csak most nézem, hogy már szereztél viaszt. én hülye meg gyantának neveztem. :)
    előzmény:
    ha-nocri (88)
     
  2. 2005. Április 11. 10:51100.
    Kis fáziskésés. Csak most nézem, hogy már szereztél viaszt. én hülye meg gyantának neveztem. :)
    előzmény:
    ha-nocri (88)
     
  3. 2005. Április 11. 10:5099.
    Nekem a fogtechnikusom adta miután feltette a fogszabimat. Jövő hét utáni hétvégén megyek legközelebb, akkor majd megkérdezem tőle, hogy hol lehet ilyen gyantát beszerezni.
    előzmény:
    ha-nocri (87)
     
  4. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2005. Április 10. 22:5498.
    Igen, pontosan úgy néz ki a kefe. Szerintem nagyon jó ki szerkezet, mert a tappancs mellé simán be lehet nyúlni vele. A tappancsokat a drót tartja össze, és az utóbbi 2 hónapban tekeri rá azt a valamit (az lenne a gumi?) ami úgy néz ki mint a fogselyem. Én mindig csak azt mondom, hogy azzal vannak összekötve a fogaim : )) November végén kezdtem, négyhetente jártam állításra. Márciusban kihúzták a két négyesemet, azóta 1x voltam állításon. A legutóbbi alkalommal kicserélt 3 tappancsot. Gyorsan belekukkantottam a tükörbe, amit a doki meg is mosolygott és azt mondta, nemsokára leszedi őket. Persze rákérdeztem, hogy mégis mikor, de erre csak annyit mondott: easy, easy. Én reménykedem, hogy aug. környékén leveheti már, bár eddig én mindig csak 2 éves kezelésekről hallottam. Itt a fórumon írta valaki, hogy hasonló időben kezdte velem a kezelést és úgy néz ki neki augusztusban leveszik. Én is csak reménykedni tudok. Szerintem erre a kérdésre amúgy sem lehet pontos választ adni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 10. 08:5897.
    Olyan kefére gondolsz, mint a kéményseprőknek van, csak tényleg nagyon pici?
    Velem vetettek olyat, de eddig még egyszer sem használtam, a fogkefe tökéletesen letisztította a fogaimat.
    Nekem a feltétel után állt ki egy darab drót, az nagyon felsebezte a szám. Azóta ha valami ilyesmi gond van, akkor megoldom én, kicsit beljebb nyomom a garázdálkodó részt.

    Milyen időközönként jártok állításra? Mivel dolgozik a doki (gumi, v drót)
    Összességében kb mennyi ideig szabályoznak nálatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2005. Április 10. 02:1496.
    Nekem a bal oldalon van szétcincálva teljesen a szám a drót miatt. Eddig nem volt semmi probléma, de úgy látszik ahogy mozdulnak a fogaim a drót jobban "kilóg" és ez okoz egy kis problémát. A húzás előtt az oldalsó fogaimról a doki levágta a drótot, hogy a húzásnál jobban hozzájuk lehessen férni. Akkor is szét volt cincálva belül a szám. A viasz tényleg csodákat művel. Nektek is van olyan kis kefétek amivel a tappancsok oldalát lehet tisztítani?
    előzmény:
    ha-nocri (88)
     
  7. 2005. Április 9. 22:0395.
    koszi! majd kierdeklodom, ugyis van egy nagyon ari fogdokim (sztk-s), majd kifaggatom ot, biztos tud jo szakembert es ellat egyeb jo tanacsokkal is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981734 (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 9. 19:0694.
    Nem hiszem, hogy annyival olcsóbb lenne, hogy megérje odamenni.
    Szerintem szerezz címeket, ahol aztán majd érdeklődhetsz, hogy milyen feltételek mellett mennyiért, és mennyi idő alatt (sacc) csinálják meg a fogaid. Nem veszthetsz vele semmit. De arra azért kérdezz majd rá, hogy mi mennyibe kerül. Mert ami az egyik dokinál benne van az aktiválás összegében, az a másiknál nem biztos, így elég nagy eltérések lehetnek.
    Amúgy üdv a "táborban":))))
    előzmény:
    olimpikon9 (93)
     
  9. 2005. Április 9. 18:5393.
    koszi a hozzaszolasokat!
    azt tudom, hogy nem ingyenes, csak abban nem voltam biztos, hogy magandoki mondjuk szamol-e munkadijjat v. hasonlot az anyagaron kivul, amit mondjuk sztk-s doki nem. arban azert csak van kulonbseg az sztk javara. ez mondjuk igaz, hogy ott jol megvarakoztatjak az embert, ilyesmi kis hatranyokra nem is gondoltam. koszi meg1* lanyok.
    mar nagyon varom, hogy nekem is legyen fogszabim, pontosabban sokkal szebb fogaim.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 9. 13:2492.
    Hi:)))
    Éljen a szakdoga. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670796 (91)
     
  11. Torolt_felhasznalo_670796
    Torolt_felhasznalo_670796
    2005. Április 9. 12:5191.
    18 év felett tökmindegy, hova mész, mert tb-re (sztk-ra) sem ingyenes:) Arról nem beszélve, hogy ugyan lehet sztk-shoz menni, de ott is perkálni kell, nyilván kevesebbet (én a Szentkirályi u. -ban nézettem, 70, 000 lett volna csak a felső fehér porcelán, annyi, mint a magándokimnál végülis) csak éppen az sztk-nál nem jelentkezel, hanem vársz, míg sorra kerülsz, és futószalagon kezelnek. A kezelést sokkal olcsóbban megúsztam volna, de nem ér ennyit az egész:)
    előzmény:
    olimpikon9 (89)
     
  12. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 9. 12:1690.
    Ebben a topikban senkinek nincs már tb-támogatás a szabályozásra, így aztán teljesen mindegy hogy hol csináltatjuk. Az ár és a doki számít.
    Hogy érted, hogy számít-e, hogy ki hol csináltatja?
    szia
    előzmény:
    olimpikon9 (89)
     
  13. 2005. Április 9. 08:3189.
    sziasztok!
    en is szeretnek fogszabalyzot, de majd csak osszel, ugyanis addig kulfoldon vagyok. a kerdesem az lenne, hogy van koztetek olyan, aki SZTK-n belul intezi vagy mindenki magandokihoz jar? en csak az SZTK-s fogszab. dokit ismerek otthon, allitolag jo. Szamit ez valamit, hogy ki hol csinaltatja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. Április 8. 17:5588.
    Na megoldottam, vettem viaszt fogorvosnal es ratomkodtem a bunos femdarabra.
    Hogy ez milyen jo erzes most el sem tudom mondani:))))
    előzmény:
    ha-nocri (87)
     
  15. 2005. Április 8. 16:3887.
    receptkonyv: a barbecue-szoszos fott krumpli szojamartasban megvan mar?:))

    gyanta: sajna nem. De az jol hangzik amit irsz. Hol tudnek olyat szerezni ASAP?

    l.
    előzmény:
    olier (86)
     
  16. 2005. Április 8. 16:2786.
    Én is pasikkal vagyok körülvéve és tök jó érzés volt, hogy az egyikük azt mondta, hogy tök jól áll, és neki már két fogszabályzós bartánője is volt. (hehe csak nehogy rám hajtsom! :))))

    húha tényleg, beigértem egy online receptkönyvet. jövő héten tudok nekiállni, addig gyűjtögetni kéne a recepteket is.

    ha-norci! te nem kaptál olyan kis gyantát, amit a fogszabira lehet ragasztani ha nagyon vág? nekem van egy kis dobozzal és egyszer már használtam is. A leghátsó fogamnál karcolt az ív, leragaszottam és utána tök jó lett.
    előzmény:
    ha-nocri (85)
     
  17. 2005. Április 8. 16:1385.
    :) melo van ezerrel, de azert neha be-bekukkantok ide. Nem mondom hogy "jo latni:)" hogy masok is igy ereztek mint en, de azert megnyugtato hogy megsem en vagyok hisztis vagy tul hiu. Illetve ettol persze meg lehetnek:)))
    Szoval koszi csajok!

    gyors helyzetjelentes:
    a felso iv belulre vezetett kis csonkja modszeresen szetmarcangolta a nyelvemet, mostanra a pepes banant is csak igen megfontoltan tudom enni. Egy par napot meg varok (kac-kac, mintha lenne mas valsztasom, uis ma nem rendel a dokim:), aztan ha nem javul visszabattyogok a dokihoz. Kozben el lettem tiltva a tehentejtol, mert ugy nez ki tejallergiam van, ugyhogy varom nagyon azt a receptkonyvet!:))) A krumpli-banana kombora gyanitom hamar raunok majd.
    Viszont! A kollegak tok jol fogadtak a fogszabimat (nehezites: gyakorlatilag csak pasikkal dolgozom egyutt), ugyhogy ma delutanra mar semmi nehezseget nem okozott hogy ugyanugy rajuk vigyorogjak mint regen. Na ennek orulok:)

    Nyuszikusz: pont a fogszabis ferfiakrol beszelgettem a baratosnemmal tegnap este, illetve a hianyukrol. De ezek szerint van meg beloluk elo peldany:))) En szemely szerint meg nem lattam sracot 18 felett fogszabival.

    Na dolgozom is egy kicsit, aki esetleg mar a finishben van, annak meg jo hetveget!:)

    udv:

    l.
    előzmény:
    olier (81)
     
  18. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 8. 14:5484.

    Jó hétévégét!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 8. 14:5483.
    Szerintem a felragasztásnál senki nem él át örömhormontól túltengő extázist!:)
    Ez egy új és meglehetősen szokatlan állapot, ami eleinte sebeket is okozhat a szájban, így kellemetlen. Idővel szokja meg az ember. Én már full elfelejtem, hogy van, de gondolom ezzel ti is így vagytok!

    Emléxem, miután feltették elmentünk egy egész napos progira a pasimmal és azért nem ettem-ittam, mert nem tudtam utána fogat mosni. Most már mosolygok ezen. . . . .
    Azért néha egy finom gyros. . . . . :)))
    előzmény:
    olier (81)
     
  20. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 8. 14:5082.
    Képzeljétek el láttam egy PASIT alul-felul fogszabiban! Eddig azt gondoltam -tapasztalatok alapján:), hogy csak a csajok ennyire igényesek. Vicces volt!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. Április 8. 14:2881.
    Helóbeló!

    Egyáltalán volt olyan fogszabályzós aki a felragasztás után jól érezte magát? Én azért is írtam be ide a fórumba, mert szintén Shrek csajának éreztem magam és legszívesebben bebújtam volna az asztal alá. Még csak két hete van fent, de már tökre megszoktam, minden oké. Észre sem veszem, hogy fent van. sőt, van olyan pillanat amikor kifejezettené él vezem, hogy most vastagabbnak tűnik a szám. beszéd közebn olyan vagyok, mintha az ellen és a fiúkban szerepelnék :) csak a kezdet nehéz. Én azt várom már nagyon, hogy a kettes fogam kezdjen már beállni a helyére. Nekem csak az ferde, és a metszőfogaim között volt egy kis rés - ami egy hét alatt el is tűnt. Sokkal jobb érzés fogaszbit hordani egyenes fogakkal mint ferde fogakkal fogszabi nélkül. én most már úgy fogom fel, hogy ez még egyedi is, mint egy ékszer:))
    előzmény:
    ha-nocri (77)
     
  22. Torolt_felhasznalo_981734
    Torolt_felhasznalo_981734
    2005. Április 8. 10:5880.
    Szia!
    Ne aggódj, mindenkinek megváltozik az arca, a szája fogszabályozóval.
    Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz az arcom-szám miután leveszik, ami remélem hamarosan itt lesz.
    Aztán jöhet az éjszakai vas. :)
    Én is néha szoktam olyan fényképekez keresni, amin eredeti állapotba láthatóak a fogaim, de szerencsére nem sok ilyen van. Hát mikor áttanulmányozom a fogaim szörnyedek el, hogy milyen ronda volt. A múltkor a dokit megkértem, hog mutassa meg a gipszmintát, amit még szabi előtt csinált, hogy milyenek voltak a fogaim.
    Gondolom az éjszakai előtt is csinál majd ilyet, és akkor tényleg összehasonlítható lesz a változás.

    Nálam az a gáz, hogy csírahiányos a fogsorom, azaz nincs egy fogam elől meg, nem tom a nevét, a szemfog és az első fog közötti fog . Így a szemfogam tolódik a helyére, ami szerintem visít, hogy mennyire feltünő. Más szerint nem lesz az.

    Van vélemény?

    Sziasztok!
    Jó étvágyat minden kedves fogszabályozósnak:)))
    előzmény:
    ha-nocri (77)
     
  23. Torolt_felhasznalo_670796
    Torolt_felhasznalo_670796
    2005. Április 8. 09:3379.
    Hello! Ha-nocri, ne aggódj, én majdnem elsírtam magam a doki előtt, mikor feltette, pedig nekem is fehér:)) Csak éppen olyan bénán állt a szám, nem bírtam rendesen becsukni, nagyon gáz volt:)) Megkérdeztem, mennyi ideig lesz így, azt mondta, míg le nem vesszük:))))))) De csak ijesztgetett, mert egyrészt hamar megszoktam, másrészt viszonylag gyorsan mozgott, és 2-3 hónap után egyáltalán nem látszott kívülről, csukott szájjal:) Bár addig igen, vagyis olyan fura volt. Néhány nap múlva fogsz tudni rendesen rágni, aztán majd állításonként nehezen:) Én a tegnapi kezelés óta kicsit szenvedek:) Az összes felső fogam meg lett rángatva, ki lett cserélve a drótom, most van benne minta is:)))) Vagyis nem egyenesen jön, hanem két hurok van a két lyuknál, ez jobban húzza hátra az első négyet, és nem engedi őket eltávolodni egymástól, ezért a hurok (mint akadály a csúszásnál) Tehát most minden felső fogam fáj, zsibbad, viszket, és nem szívesen ennék mondjuk ropit:)

    Ne aggódj, hogy a rágófogaid nem érnek össze, pár nap, és jó lesz, aztán majd megint elállítják, pont mire beáll:)

    Daytona, nekem november közepén húzták ki, és február közepére csak 1 mm (a jobb oldalon 2-3 mm) volt a kihúzott fogaim helye. Mivel a jobb oldalam lassabban haladt, azért csak most lett felrakva az új drótom. 4 hónap volt, mire tökéletesen eltűnt a kihúzottak helye, vagyis az egyiknek már 3 hónapnál, csak a másik lassult be. Most viszont olyan, mintha a 3-as fogaim lennének kihúzva. A tegnapi kezelés óta viszont mentek vissza látványosan, tök jó:) Az én dokim nekem is azt mondta, hogy ha visszamentek a szemfogaim (és már igen) akkor az első 4-et toljuk erősebben, ezt kezdtük most. És szerinte még egy 3 kb.
    előzmény:
    ha-nocri (77)
     
  24. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2005. Április 7. 22:1678.
    A hozzászólásod alapján reménykedem, hogy nekem sem kell 2 évig hordanom a szabályozót. : )) A doki legutóbb azt mondta, hogy hamarosan leszedi. Persze mikor konkrétan rákérdeztem nem mondott időpontot. Kb. mennyi időbe telt míg a négyesek helye végleg eltűnt? Nekem márciusban húztak kettőt, azóta 1 állításom volt. A doki azt mondta, hogy a szemfogaim fognak mozdulni hátra, majd utána az első négy fog mozgatása következik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670796 (75)
     
  25. 2005. Április 7. 18:1077.
    Haliho,

    No en is bealltam a sorba tegnap este 8kor:)))
    Hat. . . mit mondjak. . . az elso tukorbe nezes nagyon megrazo volt. Nekem ugyanis elegge megvaltozott az arcszerkezetem a fogszabi felrakasaval. Az egesz szaj koruli resz furcsan kiall. Nem szornyen csunya persze, de ez nem az en arcom. Biztos beletelik egy idobe amig megszokom.
    A masik meg, hogy nekem alapbol eleg jol latszott a felso, majdnem teljesen szabalyos fogsorom. Hat ez most a raragasztott szintelen tappancsoktol ugy nez ki, mintha Shrek menyasszonya lennek (vagy mint aki a Dexter's laboratory-bol szokott:)) nagy otromba, ossze-vissza allo fogak. Pedig ami alatta van olyan szep. . .
    Na mindegy, szerencsere tegnap csinalt egy kedves baratom nehany "fogas" kepet (lathattok egy parat a bememen:), majd azokat nezegetem gyenge pillanataimban, ti hogy meg ennel is sokkal szebb leszek:))

    A vigyorgas szerencsere alapbol ment, az elso es eddig egyetlen kajamat (egy jol megtermett banant) mintegy egy ora alatt elmajszoltam. . . kiraly:)

    Tenyleg, ti tudtok rendesen ragni? Nekem ugyanis ugy raktak fel a gyuruket, hogy most csak a 6-osaim ernek ossze, es a tobbi kozott van kb 3-5 mm. Mondjuk ha nem igy lenne akkor az also metszokrol leharapnam a bracketteket, de megis - hogy fogok igy normalisan ragni?

    Na eleg is ennyi a kerdesekbol, es mindenkinek jo szabalyozodast!:)

    udv:

    leningrad
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_670796 (75)
     

Címlap

top