Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

RAI tanfolyamot végzettek

Torolt_felhasznalo_519131
Torolt_felhasznalo_519131
Létrehozva: 2005. Április 26. 16:08
Sziasztok Kedves Mindenki:))! Szeretném ha beszélgetnénk a RAI tanfolyamokról, akinek kérdése van, tegye fel, aki tud rá válaszolni, válaszoljon rá:))! Egy fajta kötetlen beszélgetés legyen:))!
Én most a Tifár I. készülök, és bizony néha megakadok, ill. egyik kollégám máshol végezte el az arolót, és az Ő tanára, nem tudom hogy csinálhatta, de egyszerüen nem egyformán kaptuk az infót:))! Van egy csomó tesztlapom, és a válaszok nem akarnak stimmelni:))!
TOVÁBBI KELLEMES NAPOT KIVÁNOK NEKTEK:))! Üdv: Attila
  1. 2005. május 9. 14:18101.
    Nos a tanári továbbképzésen nem kaptak a tanárok valami új iránymutatást, vagy valamilyen leírást esetleg, hogy mivel bővül a tananyag, vagy annyira titkos az egész, hogy nem lehet róla beszélni?
    előzmény:
    kancler (98)
     
  2. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 9. 11:56100.
    De mi történik akkor, ha azok a "fránya" tanítványok pont azon a "fánya" tanfolyamon kérdeznek olyan "fánya" kérdéseket, melyek nincsenek abban az áldott RAI-os jegyzetben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 9. 11:5299.
    Értettem kedves Mester! :-)))
    előzmény:
    kancler (98)
     
  4. 2005. május 9. 11:3998.
    Az évek folyamán minden könyvet megvettem, elolvastam, ami REIKI-ről megjelent a piacon. Minden cikket elolvastam a reikiről, ami csak kezembe került. Minden fórumon jártam, ami a reikiről szólt.
    Majd egy idő után a könyveket elajándékoztam, mint teljesen fölöslegeseket, -érdekes, főleg a tradicionálisok örültek neki-, a cikkeket már nem mindet olvasom, a reiki fórumok azért még érdekelnek.
    Mindent kiszedhetnek belőlem tanítványaim, barátaim, de tanfolyamokon a RAI-os tananyagot, biztosan úgy hallják tőlem, ahogy a jegyzetben van.
    Ezt vállaltam, tehát megteszem.
    Fő szempontom már -és egyuttal ismét-:
    Ne csak gyógyíts a reikivel; ne csak tanítsd a reikit - ÉLD a reikit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (96)
     
  5. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 9. 11:1897.
    Sziasztok:))! Csak épp beugrottam a kollégák fizetésével, de nem birtam ki, hogy ne olvassalak el Benneteket:))!
    Mivel tegnap "kiveséztük" a többi szimbólumot is, igy nyugodtan válaszolok a Cho Ku Rei-jel kapcsolatban, tehát ez a "kis mester" szimbólum, mivel ezzel is az energiát "növeljük" a helyiség feltöltését ugy végezzük, hogy csak a szoba közepére rajzolom fel, és ugye feltöltöm energiával, de akár lehetséges a bejárati ajtó fölé is rajzolni, hogy aki belép az ajtón, "ráfollyon" az energia:))!
    Kedves Mindenki, aki egy kicsit is foglalkozik a reikivel, az tudja hogy, rengeteg helyről lehet az információt szerezni. Nekem csak a csakrákról pl. 3 könyvem van, de végül is ebben is van "butaság" mert a Rai reiki másképp oktatja, és én legalább is azt akarom követni, ill. aki ezt rajtam kivül is fogja, "kénytelen" lesz:))! Tudom, hogy nem a TELJES IGAZSÁGOT adja teljesen a Rai, de aki ennek tagja ill. akar a tagja maradni, követni kell az utat! Tudom, hogy kicsit szépen írom le ezeket, és most még nagy is a buzgalmam, de aki talán egy kicsit is ismer, az tudja, hogy nálam ezek nem csak "fellángolások":))!
    Sajnos az első mesteremtől elég sok pontatlan infót kaptam, és egyrészéről bizony a most szembesültem vasárnap!
    Kancler, szerintem olyan pitiáner dolog az egész, hogy nem érdemes "vitáznunk" rajta, de végig olvastam a véleményezést:))!!!
    TOVÁBBI SZÉP NAPOT ÉS JÓ MUNKÁT MINDENKINEK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    marta53 (95)
     
  6. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 9. 11:0096.
    Tudom, hogy volt, és jó is lenne, ha valaki elmodaná, hogy mi is történt ott valójában. De tudod jól, illetve tudnod kellene, hogy nem erről beszéltem. Az anyag kevés, és ha az akkor mindenki bővítgeti a saját kénye, kedve szerint. Ami bizti, hogy nem lehet gond, amennyiben hosszas tapasztalás áll mögötte, de ha csak pusta kreatív gondolatok? Hát . . . . ?
    Egyébként meg itt is elhangzanak kérdéseke, és ezeknek sem járunk utána. Vaj miért????
    Most pl. a terek harmonizálása volt a lényeg, akkor haladjunk tovább, ha már mindenki képbe van.
    Oxi?
    Ezt nem csak Neked szántam Kancler!

    előzmény:
    kancler (94)
     
  7. 2005. május 9. 10:4595.
    Szia fate!
    Köszi a választ. Nos pont ebböl van az eltérés, mert az én egykori Reiki tanárom úgy tanította, hogy a szoba mind a négy sarkára vetitem ki a "szimbit", meg a szoba közepére. Mostmeg olyan információt kaptam, hogy csak a szoba közepére kell kivetíteni. Abban egyetértek, hogy a tanár a saját tapasztalatát is adja tovább, de tegye akkor hozzá, hogy Ő ezt így tapasztalta, lehet, hogy más meg másképp fogja. Sajnos a tanári képzéshez nem tudok mit hozzászólni, mivel fogalmam sincs, hogy mi történik ott. Én azt hiszem, hogy a kis Reiki füzetek csak egyfajta támpontot ad ill. a szimbólumok pontos megtanulását és értelmezését, valamint a kezeléseknél a kéztartást és a továbbiakban valóban meg kell tapasztalni, hogy kinek hogyan is működik. Azért remélem nem mondtam valami nagy butaságot, de erre a tanár urak majd megadják a választ:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (93)
     
  8. 2005. május 9. 10:3094.
    Szükséges is lett és tartottak is egy reiki-tanár továbbképzőt.
    :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 9. 09:4393.
    Kedves Marta!
    Én még a kőkorszakban úgy tanultam, hogy a a szimbit kivetíted magad elé, feltöltöd energiával, és látod, ahogyan a szimbin az energia áthalad, miközben rendezi a teret.
    Akkor hallottam már olyat is, hogy kivetíted a szimbólumot, és végighurcolod a lakáson, sarkonként felrajzolva a jelet.
    Ami én szoktam az egyszerű, és úgy hiszem, hogy működik is. (elég kreatív vagyok) Tehát kivetítek egy oltári nagy szimbit, melyet feltöltök energiával, és ebbe helyezem bele a dolgot, melyet szeretnék harmonizálni (nálam az arany és a fehér színek a nyerők) Szegény Lődi és Attila, most …
    Na jó, ez nekem egy módszer, és a többieknek is van, vagy lesz erről véleményük.

    És még csak egyetlen gondolatot engedjetek meg. Ha minden tanár csak abból az anyagból tanítana, ami a RAI tankönyv, hát nem is tudom, …Talán annyi, vagy még több igazságot a bibliám is tartalmaz, ha összeszedem azt a pár száz oldalt.
    Csak annyit akartam mondani, ha igényes, és RAI szerinti tanítást várnának, ahhoz sokkal, de sokkal több infóra lenne szüksége a tanároknak is. Egyébként meg marad a tapasztalat (akárcsak a gyereknevelésben)
    Ha több infód van, abból tudsz válogatni, hogy mi jön be és mi nem, de ha kevés, akkor marad a fantázia? Hát nem is tudom, hogy melyik a jobb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. május 9. 08:5992.
    Attila!
    Elolvastad Tomireiki bejegyzését, amire reagáltam akkor?
    Tedd meg, akkor meg fogod érteni.
    Azért gratulálok a reiki tanári jogviszonyodhoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (85)
     
  11. 2005. május 9. 08:3091.
    Szép jó reggelt MINDENKINEK!
    Látom a hétvégén sem halt meg a topic:-) Szeretném Tőletek kérdezni, hogy egy helyiségbe a Cho Ku Rei-t hova szoktátok felrajzolni? ill. ha egy lakásban szeretnétek harmonizálni akkor ott hol célszerű? További szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (90)
     
  12. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 9. 06:2790.
    Jó reggelt, Sziasztok:))!
    Köszönöm a Gratulációt, igen egy kis lazítás most rám fér, mert az utóbi 3 központi tanfolyam elég sok erőt kivett belőlem, de nem vagyok az a kimondott "heverészős" fajta sem:))!
    Picit félreérthetően írtam a Bibliáddal kapcsolatban, ne dobd el, csak néhány dolgot célszerü kihagyni inkább, mert egyébként elég sok minden található benne:))! Csak arra gondoltam, ha egy kezdő veszi a kezébe, annak nem biztos, hogy indításnak:))!
    Sajnos tudom, és nem akarok néhány tanárt lehuzni, de borzalmasan tanítanak, erre nagyon jó pl. volt a hétvégi tanfolyam, egyszerüen ugy jönn el közel 2o ember, hogy nincs felkészülve egy tanári vizsgára, és azt mondják, hogy "nem is gondolták, hogy vizsgázni kell e reikiből":))!
    Arról viszont, hogy egy tanár ROSSZUL ADJA át az anyagot, arról viszont nem a tanuló tehet! De sajnos én is most jöttem rá, hogy bizony a legelső tanárom, milyen sok butaságot mondott, pl. a távszimbólum küldését rosszul tudta, az 1. csakra helyét szintén, de van még jó néhány. Azért nem értem ezeket, mert a 93'-ban ujra nyomott füzetek, már egészen másképp írják, tehát ha vette volna a kedves tanár ur, hogy legalább saját magának vesz egyet belőle, már nem lett volna semmi baj:))!
    Örülök, hogy nem "sértődtél" meg, igaz nem is annak szántam, és legalább itt ne legyenek veszekedések:))!
    Vitatkozni egészségesen lehet és talán szabad is ezeken a dolgokon:))!
    KELLEMES NAPOT, ÉS KEVÉS MUNKÁT MINDENKINEK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (88)
     
  13. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 8. 22:0689.
    Szia Cleopax!
    Azért még az éjszaka hátra van. :-)))
    előzmény:
    cleopax (87)
     
  14. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 8. 22:0488.
    Szia Attila!
    Elsőnek egy nagy GRATULA, hogy túl vagy a viszgán!!! :)))
    Próbálj egy kicsit lazítani, és engerdd, hogy a "dolgok" rádtaláljanak.

    Köszönöm, hogy mmegerősítetted, hogy igen is lehet használni a Sei He Ki szimbit távban. Ez nagy segítség, de mivel működött, ezért nagyon nehéz lett volna logikus magyarázatot találni a használhatattlanságára.

    A BIBLIÁM.
    Hát egy kicsit össze kellene szednem a gondoltaimat vele kapcsolatban, mert váratlanul ért a helyzetfeltárás. Szerintem ha az ember helyre képes pakolni magában a megnevezéseket, onnantól kezdve én akkor is azt állítom, hogy egy nagyon is használható könyv. Sok-sok dologra ad teljesen logikus magyarázatot.
    De mint mondtam, ez az én Bibliám.
    Akár hány, és milyen könyvet olvas az ember, azt mindig csak az alkotója szemüvegén, de a saját szemével látja. Fontos, hogy az ember az infókat, a saját számára is használható állapotba hozza. Nem mindent kell szó szerint elhinni, és használni, de attól még nagyon is hasznosítható tudásanyag lehet benne. Ha másért nem, mint pl. a jelen estben nálad, hogy tudod, hogy mit nem fogadsz el belőle. Már ez is elősegítette a fejlődésed. (hiszen ha tudod, hogy mit nem, akkor tudod, hogy mit helyette. )
    Egyébként nem ábrándítottál ki, és köszönöm, hogy őszintén megírtad a véleményed. Én is azt tettem. :))

    Jó éjt Neked:
    Üdv: fate

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (80)
     
  15. 2005. május 8. 22:0387.
    már nem sok van:))))
    Attila, semmi gond:)
    sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (86)
     
  16. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 8. 20:5886.
    Sziasztok !
    Kívánok Nektek kellemes pihenést még a hátralévő hétvégéből!
    Üdv: fate
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 8. 20:3085.
    Szia Kancler:))! Először is ELŐRE szeretnék ELNÉZÉST kérni Tőled, már mint a hozzászólásom miatt:))!
    A reiki-mindent amit tudni. . . c. topikon találtam most, mert nagyon unatkoztam és vissza olvastam:))! Tehát az adott topikon 2oo5. o3. 29. 11:48 az 1291 véleményedre, Tomreiki emlitett egy bizonyos tanfolyamot, ami a halál utáni "életről" szól, és ezt Te "sületlenségnek" nevezted:))! Ha olvasnád időnként a Rai programokat, akkor tudod, hogy ez minden évben megszervezik, ez végül is a rainkarnáció témáját foglalja magában, csak ez egy kicsit "keményebb", és nekem kimondottan a kedvenc témám ez! Tudom első nekifutásra kicsit morbidnak tünik a téma sok ember számára, de sokan hisszük és tudjuk, ill. Mindenki meg is tapasztalja, hogy van ÉLET a halál után! Igaz nem teljesen olyan mint itt a Földön, de Életnek nevezik!!! Végül is ott "döntünk" el mindent a következő életről:))!
    Ha megbántottalak volna a hozzászólásommal, Bocsi, vagy inkább néhány Embert tájékoztattam:)))???
    TOVÁBBI SZÉP ESTÉT MINDENKINEK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    kancler (77)
     
  18. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 8. 18:5784.
    Szia Cleopax:))! Bocsánatot Kérek Tőled, mert nem jól emlékeztem egy régebbi véleményedre, de csak Hema véleményét találtam meg /4/:))!
    Tehát Bocsi Neked:))! SZÉP ESTÉT:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    cleopax (54)
     
  19. 2005. május 8. 18:3283.
    Attila, nem értem, amit nekem címeztél, miért haragudnék a tanáromra?? csak nem járok vissza hozzá, mert időben és helyileg nem tudom megoldani. És miért ne tudnék a többi a tanfolyamról??? hisz Tominál amikor jártam, ő sem reikivel kezelt, hanem a magasabb szintű
    kezelésekkel.
    Ha már itt a RAI-on belül is ennyiféle értelmezés van, akkor tényleg jobb
    ha keresek egy klubot ami nekem szimpatikus, és nem itt olvasom a félremagyarázásokat:(
    Ja és bocs szegény tudatlannak, fogalmam nincs ki a Lődi Józsi:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 8. 18:0382.
    Szia Hema:))! Nem gondolnám, hogy csak Neked volna egészen más fajta füzeted, nekem éppen 3 fajta nyomtatási időben készültek vannak, és mindben benne van, ráadásul az egész oldal erről a 4 témakörről szól:))! Nem értem miért vagy ennyira "különös hangulatban", én legalább is a reikitől kimondottan a SZERETETET kaptam, nem pedig az ellenségeskedést!!! Mert ugy veszem észre, hogy Te inkább affelé haladsz. Ha problémád van az ÉLETTEL ne mást okolj!!! Üdv: Attila
    előzmény:
    Hema_57 (81)
     
  21. 2005. május 8. 17:4781.
    Kedves Attila56
    Én nem vagyok és nem is voltam mérges a tanáromra!
    Nyugodtan eleovashatod az utolsó oldalt és mindjárt láthatod, hogy felsorolja a különféle tanfolyamait.
    - Reiki
    - AROLO TIFAR
    - Aktív szellemgyógyászat
    - Angyaltanfolyam
    Az aktív szellemgyógyászatnál megjegyzi, hogy ez csak a R. A. I. -nál végezhető el.
    Ez nem azt jelenti, hogy ezek a Reiki részei.
    ez volt az utolsó hozzászólásom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (80)
     
  22. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 8. 16:5680.
    Sziasztok:))! KELLEMES NAPOT MINDENKINEK:))!
    Elnézést, hogy eltüntem néhány napra, de Márti jól mondta, hol voltam:))! De előtte is rá készültem, mert tudtam, hogy szóban és írásban vissza kérdeznek, én meg az "égést" nem kedvelem:))!
    Tehát a távszimbólummal lehet használni a Sei He Ki szimbólumot, de a Cho Ku Rei-nek nincs értelme. De ugye a Sei He Kit is csak kimondottan a Pszihoszomatikus betegségeknél használható.
    Fate: ki kell, hogy "ábrándítsalak" a Gyógyító kezek miatt, mert annó én is megvettem, de elég sok hülyeség van benne, de szerencsére ebben a Lődi Józsi is megerősített, ill. épp Ő hozta fel a témát tegnap, hogy nem helyénálló dolgok vannak benne!!! De az én hajam is az égnek álltak, mikor elő vette a "napfonat" csakra témát a hölgy, mert ugye az nem csakra, hanem idegközpont, és pont a gyomorszájnál ill. picit lejjebb van:))!
    Nagyon sajnálom, mert sajnos én is bele estem abba a hibába, mint itt MINDENKI! Arról van szó, hogy ugye mindenki megkapta annak idején a reiki i. majd a II. füzetet, és nagyon szépen le van írva, hogy az arolo a szellemgy. az angyal tanfolyamok miről szólnak, még pedig a legutolsó oldalon:)))!!! Ha tehát a Kedves Tanárok is végig olvasták volna a füzetet, megtalálták volna a megoldást, és nem "céloztatok" volna senkire:))! Bocsi Érte, de igy van::))!
    Tehát ha a Kedves Cleopax és Hema 57 végig olvasta volna valamelyik füzetet, nem lett volna pipa a tanárára:))!
    Kicsit kemény szavak, és ELNÉZÉST is kérek érte, de ugy érzem Igazam van:))!
    Lődi Józsi egy nagyon jó mondást talált a tanár diák kapcsolatra: " A tanuló a tanár névjegykártyája " és ugye ez mennyire igaz is:))!
    De képzeljétek el, hogy egy tanárin megkérdezték többen, hogy "miért kell vizsgázni?" hát ekkora baromságot hogy lehet kérdezni:)))???
    Igaz az ilyen kérdést feltevő, nyilván az 5o pontból tizenegynéhányat tudott csak össze hozni, természetesen a 7o e, Ft-ot el is bukta!
    A jövőbeli energiaküldéssel kapcsolatban pedig a következő a véleményem, ha meg van már a pontos idő és hely ahová az energiát kérem, az előző napokban annyi időt fordítok az energia küldésre, amennyi ideig kérem majd az energiát, és nem ugy van, hogy 5 percig küldöm és egész hétig hat:))!
    Fate - szerintem keress más Bibliát, vagy ollózd ki belőle ami nem oda való:))! Ha 1x megengednéd, és Márti is ráér, kimennénk egy Klubfoglalkozásodra ha nem lenne baj:))! Kistelek ugye 25 km. és az nem távolság:))!
    Bocsi az össze vissza válaszolgatásért, de ahogy jöttek a hozzászólások, én is ugy véleményeztem:))! Tudom, hogy nem lesz Mindenki elégedett a véleményemmel, de most elég friss a téma bennem, és bizony elég sokat is kérdeztem Józsitól is:))!
    TOVÁBBI KELLEMES HÉTVÉGÉT KIVÁNOK MINDENKINEK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (69)
     
  23. Torolt_felhasznalo_417615
    Torolt_felhasznalo_417615
    2005. május 6. 14:2179.
    Nem hiszem, hogy ezt el lehet rontani!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984834 (78)
     
  24. Torolt_felhasznalo_984834
    Torolt_felhasznalo_984834
    2005. május 6. 14:1678.
    Sziasztok!
    Nagyon köszönöm, hogy elmondtátok a gondolataikat ezzel kapcsolatban.
    És megnyugtató tudni, hogy azért nem csesztem el a dolgokat. Nem kis égés lett volna helyrehozni. Ebből a bemutatót már tegnap meg is kaptam. :-)))

    Kívánok kellemes hétvégét Nektek!
    Üdv: fate
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. május 6. 14:0277.
    Nyugodtan használjátok a Hon-Sha-Se-SHo-Nen mellett a Sei-He-Ki szimbólumot!
    Azt hiszem fate írta, hogy a javaslatnál, amit az agynak lehet adni ezzel a szimbólummal nem használja. Helyesen teszi. A Sei-He-KI többi lehetőségét nem, hogy szabad, hanem -és ez magán véleményem- érdemes használni.
    Amúgy a reiki tanár továbbképzőn valóban voltak érdekes dolgok. Főleg tisztázások. De ezek nem ezzel a kérdéssel voltak kapcsolatban.
    Amúgy ezzel várjuk meg Lődi Úr előadását. Ezek szerint Attila élesben tud majd beszámolni nekünk. Ha egyáltalán szükséges.
    Ja, javaslatot írtam amit az agynak tudunk adni vele, mert az agy-programozás csak a Tifar II-nél van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top