Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. június 29. 10:45284001.

    Szervusztok


    Itt is kellemes levegő volt az éjjel, s most hajnalban már szinte fáztam takaró nélkül. Hajnal 4 órakór ébredtem, s fel is keltem. Gyorsan összerántttam magam és már 4,30 kor a kertben voltam. A rózsáimat lepermeteztem. Egy kicsit gazoltam és a paradicsomokat felkötöttem. Nálam még csak most virágzik a cukkini. Az idén a paprika magokat kis vödrökbe és nagy cserepekben  tettem el. Most már mind kind vannak a paradicsom között és van ami már virágzik is. Igy nem bántják a hangyák, mert az van böséggel a kertben.Viszont egyre több bokron van kisebb nagyobb paradicsom.


    Pötyike, akkor mozgalmas napotok lesz. Remélem Ti jól vagytok és a klima is jól müködik.


    Magdika szegény kutys. Hogy birták a tulajék? Vizóra csere rám is vár jövöre. Remélem az új nacit nemcsak megvetted, de hordani is fogod A kiflidnek most is sikere volt. Mi is szivesen ettünk volna belöle, csak nem repült ide.


    Borsika üditő volt irásod olvasni. Remélem a rossz álmok elkerülnek. Olyan csoda komposztáló jó vlna.


    Marika kerted megháláta a gondozást, hogy már ennyi mindent tudtatók szedni. Kellemes naptok volt együtt a gyerekekkel. Jó, hogy nem kell cipelni.


    Ildike, bitos szép lesz nagyban is festményed.Remélem az új bogyó használni fog. Ne idegeskedj.  Jobban vagy már?


    Sacika, akkor az éjjel volt egy kis kaland a látogató miatt. Kremsz csendes, kellemes hely. Ricsi szeret ott lenni. Ő majd szeptemberben védi meg a mester diplomáját.


    Julika megint friss és szorgalmas voltál. Sokkal jobb a  reggeli hűvősben boklászni a kertben. Én is hasonlóan teszem el a gombákat a mélyhütőbe, mint Sacika. Olyan jó amikor hirtelen  szükség van rá és kéznél van.


    Erika nem jelentkezzik. Azért egy pity jöhetne töle, hogy tudjuk jól van-e.


    Nagyon kellemes hétvégét kivánok. Használjuk ki, mert az előre jelzés szerint afrikai meleg jön a jövőhéten.

    előzmény:
    harangvirag08 (283998)
    2019-06-29  09:58
  2. 2019. június 29. 10:23284000.

    Szervusztok.


    Sikerült máris elfáradnom. Megfőztem egy hétre valót, legalább majd tudom a dolgomat tenni, bár nem igazán izgat a kaja, elvagyok egy darabig szendvicsen is. Volt és még van is mit pakolni, lesz amit csak holnap fogok elvenni a helyéről, hűtők, mosogató, ilyesmi.


    Magdikám jó sütögetést, gondolom hegynyi készül, talán nem melegszik be nagyon a konyhád.


    Saci ilyen illatok között!! Irigyellek egy kicsit, nálam a levendulát agyonverte az eső, pár szálat tudok róla begyűjteni csak.


    Borsika egy ilyen  komposztálónak  nálam is lenne feladata, nagyon jóóóóó.


    Olyan szita az agyam, valamit annyira akartam írni, és elfelejtettem, talán eszembe jut. Persze most annyi más is jár az eszembe.


    Vigyázzatok Magatokra.

  3. 2019. június 29. 10:18283999.

    Saci!


    A fenyőrizike név gyerekkori emlékeket idézett. Anyukám a felvidékről, Stószról származik..Kassától nem messze, gyönyörű hegyvidék. Ő mesélte hogy métermázsa számra tették el a fenyőrizike gombás savanyítva. Én is ettem ilyet , ha mentünk mindig tálalták, szerettem nagyon. És a fenyőmézet is...itt is vettem már de meg sem közelíti annak a fenyves erdőnek a mézét. Szóval semmit sem kell csinálni csak panírozni és tálcán fagyasztani majd fagyosan megsütni?  nem károsodik, lottyad meg a fagyasztástól?

    előzmény:
    Rolta (283996)
    2019-06-29  09:27
  4. 2019. június 29. 09:58283998.

    Szép napot!


    Nagyon ügyesek vagytok kora reggel.


    Én is megembereltem magam...szárad a mosásom, a porszívózással is végeztem / nagyon utálom /....most bambulok egy kicsit aztán bekeverem a palacsintát.


    Jó lenne olyan virágillatra ébredni mint Saci ....itt sajnos reggel óta mentő szirénázás van...nem tudom mi történhetett.A vendégkutya biztos haza ment ...mert az éjjel csend volt.


    Sacikám ...én nem megyek sehova ...ez már nem az én világom.A zene egy részét ha nyitva van az ablak hallom ....pedig jó messziről jön .


    Ildikém ...kíváncsi vagyok a gyógyszer hatására.Jó lenne ha beválna.


    Vigyázzatok magatokra .....az ivást nem  elfelejteni!!!!!!

  5. 2019. június 29. 09:36283997.

    Jó reggelt. 


     


    Sacikám írtam a leveleződbe. 


    Tegnap  eléggé rosszul éreztem magam. 


    Ma bevettem az uj gyogyót, /felét/ Most kicsit  zabszemes vagyok. 


    Majd később írok. 

    előzmény:
    Rolta (283994)
    2019-06-29  08:40
  6. 2019. június 29. 09:27283996.

    Julika, ügyes voltál kora reggel.A gombáról..megmosom, leszárítom.A rántani valót panirozom, tálcán fagyasztom /aztán ha megfagyott lehet zacskózni/ a többit attól függ minek szánom, úgy aprítom fel , adagolom zacskókba és mehet a fagyra.Idén először sütöttem is naturan és adagonként tettem el. Majd később más fajtákból/pl fenyőrizike/ szoktam savanyitva hagymával./ecetes-cukros-sós vízbe dobni, egyet forr, forrón üvegekbe és lezárni./ Ez is nagyon finom.


     

    előzmény:
    BiriBiri (283995)
    2019-06-29  09:17
  7. 2019. június 29. 09:17283995.

    Végre nem én vagyok az első..olyan jó ha valaki megelőz. Szia Saci!!!


    Én már 5 kor kint voltam.....locsoltam, a bambuszt fiatalítottam, sokat kivágtam, annak nagyon sok, kemény a levele, azt apróra vágtam zsákba tettem. Az előkertben is rendet vágtam, onnan 2 zsák gyom jött ki..illetve húztam ki, bár csak kijönne magától. A szulák feltekeredett a kerítésre, a drótra, a hosszú szárú virágokra,  nagy munka volt leszedni.Azt a sárga virágot is ritkítani kellett mert mert mindent elnyomott. Most lélekszik a kert. Én meg pihegek. majd a bambusz botokat intézem, leszabom, hogy legyen a paradicsom mellé olyan magas karó is mert már olyan magas mint én...mondtam Timinek ne ilyen magasakat neveljen de így történt..igaz nagyon sok van rajta.


    Van egy kis gombám, azt hiszem csak egy kis tojásos gombát fogok ebédelni.


    Hogyan kell fagyasztva eltenni gombát???

  8. 2019. június 29. 08:40283994.

    Kop-kop...jó reggelt!


    Ez is ritka, hogy én nyítok..Már túl vagyok a reggeli rutinon, jaj de utálom, már amit csendbe lehetett, mert vannak még alvók.


    Az éjjel nagyon kellemesre le lehetett hűteni a lakást, most 23 fok van,A nyított   ablakok vlamelyikén betévedt egy óriás sáska, Lili szólt éjfél után, hogy vigyük ki, ő nem meri, szépen élve kiraktuk.


    Marika, szép napod volt, még sok ilyet.Ügyes a kertészed, nálam még kicsit hátrébb van a termés, bár a tök félék szemlátomást nőnek, pár paprika is leszedhető..


    Borsika, nekem csak tetszenek a kavicsképek, de alkotni nem tudok.A tál , amit feltettél nagyon szép, ezt megpróbálom elkészíteni.Ha tudnám, hogy eredményes én is kiülnék egy komposztálóra.


    Julika, ügyes vagy, de azért vigyázni kell, a napszúrás komoly dolog.Jobban vagy e?


    Annuska, mi újság Ricsi körül? A keresztlányomék hétfőn mennek a fia diplomaosztójára Kremszbe, nemrég még babhuszárost játszottunk a Karosba.Jó, hogy viszonylag elfogadható az eredményed, csak ne jönnének fájdalmak


    Anikó, nagy munka lesz nálad, de a végeredményt irigylem, minden szép friss, üde lesz.


    Ildikó, olyan jó volt olvasni, amit a hobbidról, festésről írtál, örömmel csinálod és szép dolgokat alkotsz.Nm tennéd fel még egyszer a befestett locsoló kannád képét? Nekem is van egy és Lili megígérte, hogy befest.Biztos nem lesz olyan szép, mint a téd , de örülnék neki..Várom a gyógyszer próba eredményét és a filmre is vevő lennék..


    Pötyike, ma  vagy holnap lesz a találkozós napotok? A vőd már biztos jobban van, azért jól esik a látogatás.


    Magdi, nálatok már biztos tombol a VOLT és tele vagytok barátokkal.Te is mész valahova?


    Erika, te csak nyaralsz, nyaralsz és élvezed a szabad életet, legyen így ezután is.


    Ma hazaér Misi a táborból.Az ő kedvence lesz az ebéd, rántott vargánya és gyüm.leves..A vargányát feldolgoztam, raktam fagyasztóba is panirozva, lesütve.A nyúl gombát megsütöttem , egy pillanatra hagytam ott és  szénégető módra sikerült.


    Reggel végig pásztáztam a kertet, sajnos van egy vakondunk, még nem túrt káros helyen, de félek, hogy ott is fog.Ahogy a szél lengedezik nagyon finom levendula illat van, ami keveredik a most pompázó citrom virágok illatával.


    Lgyen szép a hétvégétek!

  9. 2019. június 28. 19:06283993.

    Gratulálok Julika.  4-5 részt azért  megenged a Mega. 

    előzmény:
    BiriBiri (283992)
    2019-06-28  18:55
  10. 2019. június 28. 18:55283992.

    Ildikém!


    Köszönöm!!! Olyan jó hogy a telefonról navigáltam magam..mert olyan butuska vagyok hogy nem marad a fejemben csak úgy...de kettőt letöltöttem.


    Marika! Milyen a cukkinis ragu? Van nagyon szép cukkinim és azon gondolkodtam hogyan készítsem el. vasárnapra Timi ebédre hívott..illetve kérdezte mikor akarok menni. Holnapra kora reggelre kerti munkát terveztem így vasárnap megyek. remélem a bogyók használni fognak..ne nagyon stresszeljél mert az árthat.

    előzmény:
    franci47 (283991)
    2019-06-28  17:48
  11. 2019. június 28. 17:48283991.

    Sziasztok Lányok.


     


    Valamit mérséklődött a meleg. Reggel a kertben kezdtem,  ami nagyon fontos volt azt megcsináltam. 


    Julika, írtam neked a leveleződbe. Légy szíves nézd meg, ha ezt elolvasod. 


    Egy letöltés, és ne ijedj meg meg tudod csinálni, egy helyen van minden.  


    Ha valaki  kéri még elküldöm:A 4-esnél kell kezdeni,m ivel az előzők nálad vannak már. Mindent leírtam, írd ki a lépéseket és menni fog. 


    A sorozat valószínű jó. 


    Befejeztem a  vizes képet,  és festettem egy másik marhanagy  képet, a már ismert 3 virággal.  Kicsiben jobban tetszik. Az alap még mindig a falfestékes, és ezért nehezen boldogultam vele. Vagy csak ráfogom, hogy ezért. 


    Holnap lesz a főpróba, beveszem az új gyogyómat, csak egy felet, vagy semmit sem használ, vagy ki tudja. 


    Vigyázzatok magatokra, most filmezek egyet, megnézem a kémeset.  Befejezték a fordítást. 2 rész van hátra nekem. 


    Puszillak benneteket, mindent olvastam. 


     

  12. 2019. június 28. 17:35283990.

    Olyan jó olvasni Marika a beszámolódat.Biztosan jót tesz a kimozdulás.


    Az én babom csak most kelt ki....az elsőből nem lett semmi.


    A tölgy levelű hortenziát nem ismerem. Küldesz majd fotót?Én is szeretnék egy fehéret ...de aztán mindig elmarad. J. kapott egyszer egy pirosat v. nagyon sötét rózsaszínt ...tavaly más helyre kellett ültetnem ...most úgy nézem sima rózsaszín lett.A régi szép nagy bokor sajnos sorvad, mert félig a fedett terasz alatt van.


    Átvittem a kiflit ....forrón a sütőből....D. pizzát készített éppen ....finom lett.Kicsit beszélgettünk , de már jött két kocsi vendég ...ők.. Tómalmon lesznek.Nekik is ízlett a kifli.Nem tudom mire D. barátja Viktor megérkezik marad e még.Őt nagyon kedvelem..de nem vártam meg....mert elég nagy volt a hangzavar.


    Borsikám ...kívánom az éjszaka szebb álmod legyen.Eről jut eszembe ...régen jártak itt a "visszatérő " álmaim.Csak el ne kiabáljam.

    előzmény:
    Sacika44 (283989)
    2019-06-28  17:06
  13. 2019. június 28. 17:06283989.

    Szervusztok!


    Mi is megúsztuk tegnap a vihart.Csak pár dörgés volt.


    Sajnálom a keleti részen lakókat.Nekik nem volt szerencséjük.Jó nagy pusztítást végzett arrafelé.


    Kicsit dicsekedni szeretnék.Tegnapelőtt a saját zöldbabunkból volt főzelék, ma cukkiniragus tészta.


    Holnap reggelre be van ütemezve a babszedés és a cukkinival, tökkel, csillagtökkel is kell valamit kezdeni.Ezen kívül nem is nagyon van más vetemény.


    Tegnap csavarogni voltunk.


    Reggeli után J.mentünk.BKV-val Örsig, odajött a gyerekekkel kocsival, hogy ne kelljen még egy busszal menni.Kicsit beszélgettünk,Papa ott maradt, mi kettecskén elmentünk a piacra.Jól bevásároltunk, akartunk még valami lenge ruhát venni, de azt nem találtunk.Ott ebédeltünk, kávéztunk.A gyerekek medencéztek.Az idősebb korosztály hol a kertben, hol a lakásban pihegett.


    Négy óra felé kászálódtunk.A vásárolt dolgokat  visszaraktuk a csomagtartóba. J.csinált nekem bazsalikomot és tölgylevelű fehér hortenziát.Ezt is elrendeztük.Már szép nagy.Remélem megmarad.Hazahozott, a gyerekek is jöttek.Este mentek el.Nem kell egy darabig nehezet cipelni.Szép nap volt.


     

  14. 2019. június 28. 16:38283988.

    DE JÓ!!!!!!! BOCSÁNAT? NEM JÓ HELYRE KATTINTOTTAM!!!


     

    előzmény:
    BiriBiri (283987)
    2019-06-28  16:00
  15. 2019. június 28. 16:00283987.

    Ildi!


    Az 5-6 nem tölti le..a kiszolgáló nem található. Megnéztem a linket, nem ugyan olyan mint az előzők!!!!

  16. 2019. június 28. 14:48283986.

    Naná, hogy elnéztem a dátumot!! Bocsánatot kérek. Fafejű vagyok.


    2019. augusztus 26.


    Plácido Domingo első alkalommal Szegeden! A világszerte ünnepelt művész koncertje a Dél-Alföld legnagyobb rendezvényközpontjának, a szegedi Szent Gellért Fórum ifjúsági és sportcentrum első és egyben nyitó eseménye. Online jegyvásárlási lehetőség!

  17. 2019. június 28. 14:12283985.

    Szia Pötyike! Szia kedves Barátnőim! Nagyon regényes a belepesem. Csak úgy jöhettem be, hogy megmondtam a jelszót. Mint a régi orosz filmekben. Jelszó? Pl.: Natasa. Felébredtem a napközbeni alvásomból, mert rosszat álmodtam.Azt, hogy a  rossz hallásom kínos " helyzetbe " hozott. Éppen vártam a  sorom saját fülvizsgálatomra. Egy hatalmas fekete hallóka volt a fülemben, ..ettől olyan menőnek éreztem magam, mert a többi várakozónak nem volt ilyenje.Beszélgetés, várakozás, ..közben engem jelöltek ki arra, hogy a várakozók állatkáinak a "nyomait" feltöröljem.Az álmom állatrendelővé változott. Annyira felháborított, hogy mért pont én??!!  ..hogy felébreszthettem magam, mert fel is ébredtem. Még ilyet. Nahát, ami sok az sok. 


    Már azóta főztem kávét, .tejet bele, jégkockákat,...jegessé tettem. Meg sem merem nézni a kerti hőmérőt.Talán szét is robbant ott kint.


    Pötyike jól tetted, hogy nem főztél ebben   a kánikulában. Vigyázni kell a tartalék energiára. Tudod/tudjátok mit olvastam??  Hogy ma ott a szépséges városodban fog fellépni Domingo,  híres énekes. Emlékeztek, az Anna kedvence volt, szenvedélyesen hódolt a tehetségének. Talán ma is ott lesz a koncertjén. Fogadni mernék rá. 


    Az igért eső még sehol ugye kedves Lányok? Itt ott voltak jelei, olvaslak Titeket. Nagyon szorgalmasan  megírtátok. Sajnálom, igazán zuhoghatna egy jó pár órát. Mindenkinek csak annyit, amennyire a kertjének szüksége van. : - )))  Na meg a gyűjtögető hordókba is jusson tartalék  esővíz. Ne zengjen és ne dörögjön, mert ugye? .. félnek a kutyák. És a kertben se tegyen kárt. 


    Jó volt a jeges kávém. Bár megkínálhattalak volna titeket is. A kis kotyogóban főztem. A nagygép nem akar működni.Nem? Nem. Nem erőltetem. Le is veszem a pultról, csak lebzsel, foglalja a helyet. Ja még:  A hangyáknak elment az eszük! Kivándoroltak az előszobába, ..pedig ott meleg van, nincs légkondi. Biztos a hangyavezér be volt lőve, besütőporozott  : - )))   ha-ha : az  volt ugyanis a legutoljára kipróbált szerem!  Pedig nem is volt nagy adag, ..még a környezetet sem szennyeztem vele. 


    Nálunk van komposztáló, amolyan falusi, saját gyártású, nagyon hamar lebomlik, jó hasznát vesszük. Tegnap látom, a fiúk telerakták, székkel, vödörrel, slaggal, ásóval, kapával. Na, mondom ez nem fog hamarosan lebomlani! :  - ))  Átmenetileg töltötték meg, aztán persze ottfeledték. A komposztból nőtt ki egyszer a tulipán is, és életre kelt egy kidobott virágtő is.  (Ha tudnám, hogy rajtam is segít, beleülnék a közepébe komolyan. Na csak elmés akartam lenni. )Le is zuhanyozok, jót fog tenni, már hülyeségeket beszélek.


     

    előzmény:
    potymama (283983)
    2019-06-28  11:39
  18. 2019. június 28. 13:03283984.

    Sziasztok!


    A nagy vihar bennünket is elkerült....volt valamennyi eső , meg dörgés.Frászban voltam, hogy Boscó egyedül van és nagyon fél.Szerencsére J. telefonált, hogy majd csak a vihar után indulnak.Nagyon rossz éjszakám volt .A szembe házban valamelyik hülye kitette a kutyáját az erkélyre....gondolom ők meg elmentek.Este sokáig vonyított / az is lehet, hogy vendég volt/...aztán elcsendesedett, de fél 3-kor elkezdte....szerintem mindenki felébredt. Én a végsőkig töleráns vagyok ....most is a szegény kutyát sajnáltam inkább.Nem bánnám ha valaki eligazítaná a gazdáját.


    Délelőtt voltam a postán.Vízóracsere lesz ...potom 12.000 Ft-ot kellett befizetni.Aztán vettem magamnak egy nadrágot...olyan boka és féllábszár középig ér.Utána elmentem a varrodába...két nadrágomat levágatni ....megint összébb mentem.Bementem egy  boltba ...ezerszer megfogadtam, oda soha többet...nem volt türelmem kivárni, míg elvágják a dinnyét ....így haza cipeltem...szerencsére jó az íze.Hát ...ilyen kalandos volt a délelőttöm.


    Anikó ...nagy munkában leszel.Nálam valami nem stimmel....megint érzem a penészszagot  a konyhaszekrény aljában.A festés óta nem volt.Félek,hogy megint szivárgás van fölöttemről.Ma nincs lelkierőm, de holnap felmegyek  a szekrény tetejére.


    Tegnap felkötöttem a paradicsomot...használt a sok "nyavalygás"....szépen összeszedték magukat.


    Közben elmentem teregetni.


    Nemsokára nekikezdek a kifli sütésnek....de most bambulok egy kicsit....


    Vigyázzatok magatokra!

  19. 2019. június 28. 11:39283983.

    Sziasztok!


    Minket elkerült a vihar tegnap, de a levegő lehűlt egy kicsit, mondjuk nem sokáig, mert hétfőn megint 35 fok lesz..ráadásul elromlott a központi klíma..mára csinálták meg, úgy hogy nem fáztunk az előző napokban.


    Nem tudom hogy alakulnak a napjaink..lehet lesz egy kis nyüzsi, mert itthon van Zsuzsi és Veszti is ma hazajön..megcsodálni az apjuk felvágott hasát.Szóval beteglátogatóba jönnek.


    Ezen a héten se főztem és a jövő hétre is rendeltem kaját. Ebbe a melegbe ne kelljen még felfűteni a lakást a főzéssel.


     

  20. 2019. június 28. 11:01283982.

    Szervusztok


     Az a pár fok enyhülést itt alig lehet érezni. Én is a kertet akartam rendezni, de éget a nap. Igy inkább a mosást rendeztem le. Már száradnak a ruhák.


    Julika, nem is hiszem, hogy már  nem olyan szép  a kerted. Te annyi időt áldozól rá, hogy ott még a fü is vigyázzba állhat.


    Anikó juj, de nagy munka lesz nálad. Igz utána isteni az az új illat, és tisztaság.


    Sacika, ugye elkerült benneteket a tornádó? Jó Neked, hogy ott vannak közel az uncsik, igy gyakran találkozhatók.


    Magdika. Jó hogy nem mentél abban a melegben a temetúbe. Te is olyan vagy, hogy ha elkezdesz valamit minden áron be is fejezed. Nem sütött meg nagyon a nap?


     


    Ildike, nagyon előre látó voltál, hogy vittél pót polót. Remélhetőleg nem fáztál meg az üzletben. A kert meg meg vár. Ne törkedj tökéletességre.


    Egy kis hűsitő


     

    előzmény:
    BiriBiri (283980)
    2019-06-28  10:18
  21. 2019. június 28. 10:58283981.

    Szép napot Mindenkinek!


    Szerencsére a tornádó nem ért ide, de a meleg sem nagyon mérséklődött.


    Az este megtelt a hotel, jött még Lucsi a Bizsuval. Este kiültünk és beszélgettünk a világ nagy dolgairól, igaz megoldást nem találtunk semmire..


    Ma a papa hajnalban ment a csarnokba fejtett babér, babgulyás akart lenni, nem kapott, mivel a főzés félbe volt lett krumpli gulyás, még császármorzsa lesz.Sok időm elmegy a vargánya feldolgozással, így a lányok is kapnak feladatot.Kezdek fáradni..

  22. 2019. június 28. 10:18283980.

    Szervusztok!


    Ancsa! nagyon jó az a kép!!!!


    Megenyhült..már mit engedett a szorításból a kánikula.. az idő, de azért kora reggel gyomláltam, ki tudja mi lesz ebből? Bár 6 fokkal kevesebb lesz int tegnap, ezt ígérték..és ez jó!


    Ildi! Megnéztem, jó lesz!!! Mindjárt le is töltöm, köszönöm.


    Egyedül leszek mától egészen hétfő estig. Hétfőn Szemmelweis nap lesz, az eü. nem dolgozik. Timi kint lesz Szanában.


    Itt volt Nóri, jót beszélgettünk..ebben a melegben egyikünk sem indult el a másikhoz. ma már ő ment a boltba és ugrott be egy kis dumcsira.


    sajnos múlik az előkert szépsége, a yukka virágai kezdenek fonnyadni, de még így is pompás. Itt elől lesz mit gazolni, olyan ősdzsungel lett, ritkítani kell...majd ha lesz kedvem, lassan csinálom. Most filmezni fogok egy kicsit.

  23. 2019. június 28. 09:48283979.

    Szervusztok.


    Tegnap délután ki-be kapcsolgattam az elektromos kütyüket a közelgő vihar miatt, aztán szerencsére kikerült bennünket.


    Ma mentem volna Zeg.-re de szólt a festő, hogy kiugrana egyeztetni a színmintát, mert hétfőn kezdenének. Én meg kezdtem pakolászni, majd estére jön a vőm, aztán a nehezebb dolgokat elrendezzük, szerintem nem lesz gond,örülök, hogy túl leszek rajta,  már több éves halasztásban vagyok.


    Saci remélem hozzátok sem érkezett meg a tornádó, lassan átbillenünk a mediterrán égövbe. Kellemes időtöltést a hotel lakóival.


    Magdi nálatok nagy nyüzsgés lesz a napokban, tényleg csak eső ne legyen.


    Julika ez a rosszullét nagyon ijesztő, főleg amikor egyedül vagyunk. Óvakodj a hőségtől.


    Annuska a viszonylag jó eredménynek is örülhetünk.


    Tettem egy képet a diófa alá, nincs kedvem kicsinyíteni. Több hiba is van rajta, de nem szöszmötölök vele tovább. A kontraszt /popsi/ a valóságban nem ennyire szembetűnő.

  24. 2019. június 27. 19:04283978.

    Magdikám!


    Igen, szoktam, ha gyűjtővel nyírom mindig oda szórom. Zsuzsi is rendszeresen takarja a földet..nem is szárad annyira ki vagy ha nedves a föld nem vagy annyira sáros. Olyan laza lett a földem, könnyű ásni.


    Itt sűrű sötét felhő jött, mindent menekítettünk, aztán egy kis szél, pát csepp eső..ennyi de a levegő enyhült, az nagyon jó

    előzmény:
    harangvirag08 (283976)
    2019-06-27  17:44
  25. 2019. június 27. 18:41283977.

    Szép estét Mindenkinek!


     


    Ide még csak távoli dörgés érkezett ,,nagyon fülledt az idő.Tornádó riasztás van érvényben, 7 körül várható..


    Esőt most nem szeretnék, szép rendbe a kertem, egy-két kis sarok kivételével, na erre mondják nem kívánság műsor.A füvet holnap lesz egy hete, hogy levágtuk, de újra kellene.


    Ma korán reggel leszedtük a ribizlit és be is főztem, aztán most estefelé megmetszettem a bokrát is., folyt rólam is a víz mindenhol.


    Várom a lányokat, Alina, Lili jön alvósra, most még a strandon vannak.


    Papa most ment el a gombásunkhoz, szólt, hogy nagyon szép vargányát szedett és 1500-ért adja, + egy maréknyi rókakombát levesnek, holnap lesz vele dolgom.


    Olvastam mindenkiről, de a szita agyam és a meleg korlátoz a reagálásban.


     

Címlap

top