Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. július 2. 10:52284026.

    Julikám ....én ...aktív ? Olyan vagyok mint a lekvár ....téblábolok ...és várom a lehűlést....meg a vízóra cserélőt.Azt mondta 1 órán belül itt lesz.


    Nagyon várom Ildit délutánra a diófa alá .


    Most kezd kicsit borulni, a szél már itt van ...de szerintem csak szárít ...bár már nem tudom mit.


    A  csere után megnézem Boscót ...állandóan kiborítja a vizes edényét.A kék vödör az az igazi neki ....Tómalmon.Csak abból iszik  és csak és kizárólag ugyanazon a helyen kell lennie.

    előzmény:
    BiriBiri (284025)
    2019-07-02  10:41
  2. 2019. július 2. 10:41284025.

    Ildikém!


    Ha megjössz gyere a diófa alá, ott jó hűvös van, csak rosszul ne legyél a nagy meleg miatt. Az előbb volt itt Laci és megigazított pár cserepet a fás félereszen , bizony megszédült, le kellet ülnie. Párszor hátra kellett mennem és nem esett jól..megyek és elfekszem. Úgy csodálom azokat akik ilyenkor is aktívak. Pl. Magdit!!!!!Nem ismerek magamra

    előzmény:
    franci47 (284023)
    2019-07-02  08:34
  3. 2019. július 2. 09:40284024.

    Sziasztok!


    Drukkolok Ildinek. Nem is tudom mi lenne a jobb ha találnának valamit..akkor meg van a gyógymód, vagy ha nem..akkor tudja az ember "egészséges" ..csak szarul van. Én ebbe az utóbbiba tartozom .


    Be vagyunk gubódzkodva a meleg elől. A légkondit csak ha muszáj akkor indítom be...mert aztán nem bírjuk nélküle.


    Nekem jó! Nem főzök!!! És ilyenkor a kert se hiányzik.


    Tegnap egy kicsit feltakarítottam, ma azt se kell. Punnyadunk.


    Ti is pihenjetek a hűvösben!

  4. 2019. július 2. 08:34284023.

    Jó reggelt.


     


    Készülődöm, nem tudok semmit mi lesz velem. A vérnyomásom beállt. De hát a probléma ami fennáll az mi?  /nem írom ide mit olvasok ki belőle, de vigyáznom kell valahogy magamra, hogy egyhamar ne történjen meg/


    Míg a fürdőben készülődtem - nem vittem magammal a telefonom - volt egy rejtett hívásom, és most nagyon izgat mi lehet. Várom, hogy legalább 9-ig hívjanak vissza, mert a rejtett számot nem lehet visszahívni. Orvosra, vagy valami  időpont változásra gondolok. Nem utaznék be, ha ezt most tudnám.  Minden kis izgalom most árthat. 


    Köszönöm a rámgondolást,  háromnegyed 11-re kell menni, de előbb odaérek.  Annyian szoktak ott lenni, biztos sokat kell várni. 


    Viszonylag jól vagyok, csak gyenge, meg izgatott. 


    Egy jó sírás biztos segítene, de már nem is tudok sírni, csak befelé. 


    Puszillak benneteket, majd jövök, ha bent ne fognak. A mért eredmények miatt biztos nem, de nem tudom mi van belül. 


     


    Szép napot. 


    Mindent olvastam, láttam.  


     

    előzmény:
    BiriBiri (284022)
    2019-07-02  07:55
  5. 2019. július 2. 07:55284022.

    Szervusztok!


    Mindenkinek milyen mozgalmas napja volt. Nekem nem..én csak ültem a gép előtt, Timivel cseteltem , filmeztem. Timi Dobozon talált egy olyan boltot ahol árulnak bojlert. Ki is viszik, be is szerelik, de nem volt bent a főnök, megígérték, hogy majd hívják...amikor indult haza még bement, a főnök nem volt ott, valahol vidéken van. Most csak reménykedünk, hogy hívják és a héten beszerelik mert jönnek a deszkiek hétvégén, a víz le van eresztve,vissza csinálni csak úgy tudjuk ha a 120 l.rossz bojlert is feltöltjük mert rossz egy olyan szelep amivel ki lehet iktatni a bojlert, Most izgulunk, hogy mi is lesz.  Sajnos a telefon számukat nem írta fel és nincs bent sehol a telefonkönyvben.


    Este még főztem egy jó kis farr hát levest sok zöldséggel, azt kért Timi. Mára nem terveztem semmit, majd csak szembe jön velem valami. ha úgy lesz kedvem megcsinálom, ha úgy akkor kikerülöm. megtehetem, a magam ura vagyok, időm mint a tenger. Gondolok Ildire!!!!meg persze mindenkire csak neki most nagyobb szüksége van a rágondolásra

  6. 2019. július 2. 07:54284021.

    Jó reggelt!


    Én is erősítem a korán kelők táborát.


    Készük a több napi ebédem ....szívem szerint kipróbálnám  a rendelést ...de én a saját "gyártású" leveseket szeretem.és Annuskához hasonlóan nekem az mindennap kell.Igy  most korán főzök ....de igazából semmi kedvem  valamit is csinálni.Az eső nem jött meg .Tegnap este már nem volt erőm panaszkodni ....de siralmasan nézett ki a kertem. Sajnos ez a "dézsában a virágok" ilyen száraz évszakban , ha nincs mindennap locsolva nem jön be.


    Sacikám ...ráérsz a barackkal ....állítólag sok van.Az enyémben is sok az éretlen ....még kellett volna neki pár nap.Mivel meg volt rendelve ...elhoztam. A lekvár finom lett / az első adag/...nagyon kevés cukorral terveztem főzni, ez most nem jött be.Mivel kellene párosítanom a ribizlit?


    Ildikém ...remélem tudtál aludni az éjjel ....nagyon várlak vissza a doktortól.


    Kicsit később telefonálnom kell a vízórásnak....remélem ma már kicseréli.


    Vigyázzatok nagyon magatokra....a beígért enyhülés késik.

    előzmény:
    Rolta (284020)
    2019-07-02  07:27
  7. 2019. július 2. 07:27284020.

    Jó reggelt, frissítő napot!


    A tegnapi napom nem úgy sikerült, ahogy elterveztem.Nem sikerült beszerezni a sárgabarackot, kevés volt, az is csúnya és drága.Ma viszont nagyon szépet hirdet akitől tavaly is vettem és 399 Ft., csak  most nincs aki hazahozza és amúgy nagyvásár van, lépni se lehet sehol, úgyhogy halasztom.A kertész barátunk szerint az igazi szezon még csak most kezdődik, legyen igaza.


    Vettünk zöldségeket, málnát, dinnyét, naktarint, gyerekek nagyon szeretik a vegyes gyümölcs salátát, én is.


    Délelőtt a reumára megyek és ha már ott vagyok megkérem a szemészetre az időpontot.


    Még csak most szüreteltem az első termést, egy szép tököt és pár paprikát.


    Lassan készülődnöm kell..

  8. 2019. július 1. 20:14284019.

    Sziasztok!


    Ma nagyon mozgalmas napom volt.


    Reggel a barack...igaz még csak a felével végeztem.


    3 .után gondoltam elmegyek Tómalomra...le kell szedni a ribizlit...mert vagy leszárad vagy levisz8i a beígért eső.Amikor kiléptem az udvarra...én ilyen száraz meleget még nem éreztem ....szinte állt a levegő és sütött minden.Mire kiértem elborult...leszedtem mindent.Mire leszáraztam ...már azt hittem a hajam is elmegy.Dobozoltam ...és egy adag van amit össze kellene főzni valamivel.Nem volt kedvem lepaszirozni ...ment az is a mélyhűtőbe.A  virágaim a kiszáradás szélén...még a leanderek is lógtak.Meglocsoltam, leszedtem a paradicsomról a beteg leveleket....és elfáradtam.Szerencsém volt ....az egyik régen kint járt szomszédék éppen indultak haza ...elhoztak.


    Pötyi ...Leona kész nagylány.


    Julika ...nagyon szép a nyaralód kertje ...látszik a gondos kéz nyoma.Akartam fotókat csinálni ....de lógott minden.


    Ma jöttem rá, hogy amit gazbak véltem és mindig kitépdestem az szarkaláb ...és igen szép.


     


    Vigyázzatok magatokra....a holnapi nap sem lesz könnyű!!!

  9. 2019. július 1. 14:19284018.

    Szervusztok


     Mozgalmas volt a  mai napom. Tegnap a fiam  nográdban volt és hozott  kb. 2 kg málnát,-leszedve, tálcán 15oo Ft/kg  adták-Vikiék meg szombaton baracot szedtek, s onnan is jött jócskán egy adag. Ezeket ma reggel mostam, dobozoltam és mentek a mélyhütőbe. Én nem fözők be. Süteménybe igy használom majd el. Aztán feltettem  a levesnek valókat . Mondtam is magamnak, Nem vagy normális, hogy ebben a melegben fözől, de én leveses vagyok. Most minden bezárva, a ventillátor megy. Tegnap este meglocsoltam a kis kertem, igy remélem átvészeli a mai meleget. Holnapra enyhébb időt és esőt jósolnak.


    Pötyike ne is menjetek ki. Gondolom a városban hőguta van. Leona ma holnap kész nagylány lesz már. Tényleg ha összehasoonlitja az ember kb. 1 évvel ezelötti képpel, sokat változótt és nőt. Hogy érzik magukat a új lakásban?


    Borsikám, sziporkázó soraid élvezet volt  olvasni. A levágott rózsa ágakat dugtad a komposztálóba?  Azért légy szi. fözzél  tartalmas éltelt is magadnak. Mi van a rigókkal?


    Julika, biztos kellemes volt ott kint. A szép kertben a Picivirág jól mutat. Mit csináltak a ciccák otthon?


    Sacika, a reggeli csiga és vakond vizsgálat  rendszeres munkát ad? Sikerült bevásárolni?


    Magdika a szép nap utánMa jó utat , bár biztos nem fogsz fázni. Azért vigyázz a napon.


    Anikó, Marika nektek is szól. Inkább bent, mint kint tartozkodjatok.


    Erika, remélem skerül a harcod a szunyogokkal.


    Ildike, hogy vagy? Bevált az új gyogyszer? Ugye Te sem vagy kint a napon a kertben.?


    Szép új hetet kivánok. Vigyázzatok magatokra.


     

    előzmény:
    potymama (284017)
    2019-07-01  12:49
  10. 2019. július 1. 12:49284017.

    Sziasztok!


    Csak ezt a mai napot..meg a többi meleget bírjuk ki! Én panaszkodom, aki ki se dugja az orrát..sajnálom akik a szabadban dolgoznak.


    Én is azon gondolkodtam be kellene főzni s.barack lekvárt, annyira hiányzik a sütésnél.


    Lajosnak mindig mehetnékje van..át szoktunk menni a lányomékhoz, üldögélünk a hűvösben a kertben. Most szúnyog sincs (éppen) mert irtották.


    Alexa küldött képet..elnéztem mekkorát nőtt Leona.


     

  11. 2019. július 1. 07:10284016.

    Szia Magdika, ..szerintem is ez eltévedt hsz. Hogy vagy? Jót aludtál? Felirtam a könyv cimét, amit ajánlottál.Köszönöm.


    Mindenkinek Jóreggelt kívánok, 


    csak kicsit siettem, óvatosan jöttem, hatha alszik még Mindenki. Hali Julika, ..már biztos valami hasznosat csinálsz. Szeretem én, ha leelőzöl mindenkit, abból mindig egy üde, vidám beköszöntő születik, ..imádjuk. Felhangol minket, ...kedves, meleg. Annyira köztünk vagy, hogy szinte "megérinted" az ember lányát. Most ha mellettem ülnél, kérném tőled : "Julika lécci masszírozd már meg az ujjaimat, mert megint cserben akar hagyni"!!   


    Sebtében lemegyek locsolni, akkor arról már le van a gond. Tegnap "kinyírtam" akarom mondani lenyírtam a kis rózsafámat, aztán beültettem a komposzt sarkába. Majd ott helyre jön.Ez  nekem új találmány, már máskor is bevált.


    Ildike, hogy érzed magad, jól pihentél-e az éjszaka? Van otthon valakid, aki vigyáz téged? 


    Erika, vigyázz azokkal a szúnyog csípésekkel, el ne vakarjátok. Legyen a kezed ügyében fertőtlenítő akármi mindig.


    Most olvasom, hogy ebben a különleges nyárban  várhatóan ismét meg jelennek a büdös polosok. Egek, akkor inkább maradjanak a hangyák.


    Amikor locsolok, leöblítem a teraszt is a slaggal. Talán kívülről a nagy ablakot is. Majd le is húzom a hosszu nyelű ablak pucerálóval.Ez csak terv. Meggondolom.Most hogy kicsit javult  a lábam, vigyázok minden fölös munkával.


    Itt küldök barátnői öleleseket Annuskának, Anikónak, Marikának, ..Pötyinknek, ..Sacinak, ..j(aj de jó ötlet az a gomba, ..én salátát csinálnék belőle, ha volna gombám hirtelenjében) ..nem fogjátok elhinni, tegnap végül is mit "főztem" magamnak?!  Több ideig tartott, míg kitaláltam, mint amig  előállítottam:  sült krumplit héjastól /a héten már egyszer volt/.. és megint alma kompót. Később irtó éhes lettem, fenti tartalmas ebéd kevés lett nekem, ..kifőztem egy tésztát és kiolvasztottam egy kis doboz pörit. Apró sav.uborkával  kínáltam magamnak. 


    Olyan "laza" szeretnék lenni, mint Pötyi szokott,  gondol egyet és váááúúú.. hozat valami finomat és nem fő a tűzhely előtt fölöslegesen. Na, meggondolom. Nem mondtam:  volt egy bolti kész pizzám,.. a minap megsüttem magamnak. Nem kellett volna, ..ott kellett volna hagyni inkább a fagyóban, mementónak az utókor számára. Emberek...ez egy nyers, ..sütésre váró étel, amit kerüljetek el, ..mert veszélyes az egészségetekre!!! ../El vagyok kényeztetve házi pizza témában, a Z. vőm, ollyan finomakat tud gyúrni, hogy még! Még kemencését is sütött már./


    Szemtelenül felviszik mindennek az árát. Jövöre - ha megérem - sok mindent elteszek. Ha bár megdőlni igyekszik a az elv, hogy a "házi olcsóbb", ..már inkább "csak"  finomabb. Eleget bölcselkedtem, ..én igy látom.Visszamaradt, elavult a gondolkodásom, sokszor magam is rájövök. 


     


     


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284013)
    2019-06-30  19:05
  12. 2019. július 1. 06:51284015.

    Szervusztok!


    Mint tudjátok tegnap Szanában voltam, küldtem is képet az előkertről ami szinte ugyan olyan mint az itthoni....Évekig nem volt virág elől, most végre szemet gyönyörködtető. És minden nagyon szép. Olyan gyönyörű zöld minden, olyan "'erős" a levegő, tiszta, madár dalos.


    1. Beálltam a virágok közé..ha a régi nevemen szerepelnék  virágokhoz értő barátnőimtől megkérdezném, ismeritek  az a "Picivirágot" ott középen?


    2. Az emeleti hátsó ablakból ezt látom...abból a kertből dőlt ki egy hatalmas fa, megkímélte a mi faházunka. Mögötte volt a szomszéd kis fém szerszámosa, azt letarolta. Annyira rendes volt a fa "tulajdonosa" hogy egy hét alatt mindent rendbe tett, a szomszéd letarolt kerítését újra húzta, nálunk nyoma sem volt semmi ágnak, egy pici fűrészpor árulkodott arról, ott egy hatalmas fát dolgoztak fel, 4 órai munkával.


    3. Nagyon kellemes volt kint üldögél, olvasni


    4. Ezt látom a hintáról --a bejáratot..


    Észre sem lehetett venni, hogy kint tombolt a meleg. Nem főztünk..az utca elején van a lángosos..valami isteni, hatalmas lángost árul, 280 Ft a fokhagymás. Azt vettünk és otthon jól megszórtuk sajttal tejföllel. na, ezzel aztán olyan jól laktunk hogy dél körül már csak a somlói galuskát kívántuknem késsel és villával, de kb ilyen sebességgel faltuk.


    Olvastam Ildike tortúráját..remélem ma már jobb és holnap már sikerül beállítani a gyogyit, kideríteni mi okozza a bajt.


    Mára hatalmas meleget jósolnak, az este jól belocsoltam, semmit sem fogok kint csinálni. Van gombám, cukkinim, tojásom, valamit majd ebből alkotok.

  13. 2019. július 1. 06:36284014.

    Jó reggelt!


    Kellemes volt az éjszaka, mégis korán ébredtem és keltem.A szokásos csigajáraton  kezdtem, szerencsére most nem találtam, viszont a vakond újra csinált egy szép kupacot.Túl a reggeli rutinon ide jöttem és iszom a reggeli kávémat, szívesen megosztanám veletek egy jó kis beszélgetés közben


    Ildikó, milyen volt az éjszakád? Remélem tudtál kicsit pihenni


    Anikó, elkezdődött a nagy munka, vagy talán már javában halad.Már akartam kérdezni lányod Anikó hogy van?


    Annuska, ügyes voltál tegnap hűsivel. Szívesen megnéznék pár képed az új otthonodról, kertedről..


    Julika voltál e Szanába? A jukkát hogyan szaporítottad? Csodaszép


    Pötyike, megjött e mindenki akit vártatok?Párod hogyan bírja a meleget?Tudom te nem szereted..


    Borsika, milyen volt a hét végéd? Régen írtál a fiúkról, mesélj róluk is.


    Erika, további szép napokat, kevés szúnyogot


    Marika, szép lehet a veteményesed, jó, hogy már sokat mész.Egy képeden láttam fehér léggömb virágot egy cserépbe, hol vetted? Nekem nagyon sok van, de mind kék, ellhullik a magja  és minden évben több lesz


    Magdi, lesz e barack járat? Ma megyünk a piacra és ha lesz olyan, amilyet szeretnék , megveszem. Kissaciék megjöttek és ma még szabin van haza tudná hozni.Sokat szeretnék és buszon elég macerás és már nem is bírok cipekedni. Pedig nemrég még a fülemen is szatyor lógott úgy jöttem bevásárlásból.


    Legyen szép a napotok, akár tevékenykedős, akár pihenős lesz.Vigyázzatok, hőségben nem kimenni és inni, inni..


     


     

  14. 2019. június 30. 19:05284013.

    Szerintem ezt nem ide szánta....

    előzmény:
    Vicky82 (284011)
    2019-06-30  15:46
  15. 2019. június 30. 19:03284012.

    Sziasztok!


     


     


    Nagyon meleg van.Reggel voltam a városban...majd megsültem mire haza értem.


    Vége van a fesztiválnak ...üres a ház. Mielőtt indultam elmentünk Fertőrákosra egy hangulatos  kert helységbe ebédelni.Finom rántott halat ettem...majd érzékeny búcsút vettünk egymástól.


    Holnap reggel megyek a barackért.Meglátom milyen állapotban lesz ...és mennyire lesz meleg ....lehet,hogy csak este fogom befőzni.


    Vigyázzatok magatokra....igyatok sokat!!!

  16. 2019. június 30. 15:46284011.

    Sziasztok forumozók!
    Nagyon sokat olvastam itt a fórumon eseteket, én is hozzá hozzászóltam egy-két történethez, kérdéshez. Most meg szeretném osztani veletek az én történetemet, kezdem a legelejétől.
    Tavaly februárjában kezdődött az én történetem. Akkor ismerkedtünk össze G. - vel, az elején minden jól ment, viszont ő 60 km-el messzebb lakott tőlem, eleinte ő is jött, én is mentem, jól alakult a kapcsolatunk szerettük egymást. Egyszer csak összeköltözés gondolata ötlött fel benne, hogy jobban megismerjük egymást. De hogyan lehetne kivitelezni, jött a kérdés?! Ő aláirt 3 éves szerződést a munka helyével egy iskola miatt, az oda köti... Jött a nagy felismerés költözzek én hozzá, feladva az itteni életemet, aztán rájöttem ez nem a legjobb ötlet, de addigra megtörtént a baj. Én tudtam a családom nem fog örülni a döntésnek, ezért írtam egy levelet amiben őszintén mindent leírtam, utólag ezt is megbántam, mert nem kellett volna, személyesen kellett volna a szülőknek megmondani együtt G. - vel. Ezután a levél után oltári veszekedések voltak miattam, ha mentem hozzá nem volt jó, ha ő jött az sem. G. - vel szerettük egymást, de az ellenszenv a család és G. között egyre csak fokozódott, én pedig próbáltam csökkenteni az ellenszenvet azzal hogy nem mondtam igazat többször ezzel csökkentek a találkozások, én se mentem annyit, ő sem jött csak kevésszer.
    Aztán augusztusban teherbe estem, azt hittem mindenki örülni fog, én nagyon örültem kisbabánk érkezésének, G. - rol nem tudtam eldönteni örül e vagy sem, az meg sem fordult a fejünkben hogy ne neveljük fel. Viszont örömöm nem tartott sokáig mert azt szerettük volna ha egy családban, együtt tudjuk felnevelni kislányunkat, de hol?! Ez volt a kérdés. G. - nek volt egy lakása 80 km-re tőlem esetleg ott, de ez számomra nem tünt jó megoldásnak, mert nem lett volna segítségem ott, akkor költözzünk anyósomhoz, arról hallani sem akartam és anyósom sem örült az ötletnek. Tavaly augusztusban  Oltári vita, veszekedés kerekedett G. és a család között, mindenkiből minden kibukott, a több hónapos sérelmek, ellenszenvek, kérdések, válaszok és G. akkori viselkedése miatt csak fokozódott az ellentét. Én ennek a vitának nem voltam részese mert összeomlottam teljesen várandosan, amit nagyon megbántam. Ezután csak fokozódott minden, egyre rosszabb lett a helyzet. G.-től napról napra eltávolodtam, úgy éreztem se én se a kislányunk sem kell neki.
    A terhesség idején minden hova egyedül mentem G. nélkül, a szülés is nélküle zajlott, a hirtelen döntés miatt, mert nem ért oda a kórházba a távolság miatt, csak mikor a baba megszületett , a kórházba jött látogatni de nekem többre volt szükségem, a nehéz időkben sem volt könnyű azt látni hogy milyen boldogok a párok és én egyedül vagyok. Mikor szóltam erről milyen rossz nekem, az volt a válasz G.-től, hogy én választottam orvost a lakóhelyemen, pedig ő mondta hogy költözzek anyukájához és ott is lesz orvosom.  Kislányunk koraszülött lett a magas vérnyomás betegség és toxémia miatt, 5 héttel előbb jöttde ha nem lépnek azonnal az orvosok mi már nem élünk.
    Probáltam tudtára adni G., - nek, hogy milyen rossz érzés nekem az hogy tök egyedül vagyok a terhességben, de csak az volt a válasz a távolság, a munka és az iskola miatt nem tud annyit jönni. Szerettük egymást, de nekem fontos lett volna ha babamozit G. - vel együtt is nézzük nem csak anyuval, ha terhesgondozásra elkisér nem csak az elején, ha együtt választunk ki mindent a Kislányunk a, de nem így lett. Szülés után arra gondoltam ő is megváltozik, foglalkozik a Kislányunkkcal, megváltozik minden. Egyre úgy éreztem minden fontosabb mint mi.... 3szor szakítottam vele, minap 4.-szer. Oka az volt hogy nem szeretem úgy mint régebben, nagyon sokszor ha nem is tettem semmit volt ami nem tettszett és "kapok a fejemre", hiába figyeltem sose volt jó semmi, mindig volt ami nem tettszett. Így eldöntöttem szakitok vele és akkor minden feszültség is eltűnik. Tévedtem... Másnap jött az ellenválasz egy levél anyunak emailban, amiben az író azt kéri békitsen ki minket egymással, leírt egy csomó dolgot hogy ő mire gondol miért szakítottam G. - vel. Anyu engem gyanúsított biztos én vagyok a levél írója, hiába mondtam nem én, bazi nagy veszekedés alakult ki, mert én védtem az igazamat. Kiderült G. és anyukája lakhelyéről jött a levél, biztosra tudom G. anyukája volt. Ott pedig csak őket ismerem én is. Én is irtam egy levelet az írónak hogy fedje fel magát.
    Történetem tanulságos lehet mindenki számára.

  17. 2019. június 30. 14:54284010.

    Szervusztok


     Mi történt beragadt az ajtó. vagy elveszett a kulcs?????????? Szieszta van?


    Enyhe idő ide, vagy oda , de itt meleg van. Reggel a viszonylag  enyhébb időt kihasználva, gyorsan bevasaltam az elöző 2 mosás ruháit. Föznöm nem kellett, volt tegnapról maradék. Na meg ebben a melegben nem is kell sok kaja.


    Julika, Ildike, Magdika  sajnos mi tervezzünk és a sors intézkedik. 


    Julika nekünk fizetni kell a lakásban lévő vizóra cseréért. Nekem 2o2o-ban kell ezt elrendeznem. Igy csak annyit számláznak amennyit ténylegesen elfogyasztok.


    Magdika, jó kis munka vár akkor Rád a befözéssel.


    Erika végre  megtudtuk, hogy rendben van minden Nálatok. Élvezzétek a nomád életet, a jó levegőt. Minden jót Nektek.


    Jó pihenést és hüvős szobát kivánok.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284009)
    2019-06-29  17:48
  18. 2019. június 29. 17:48284009.

    Mindketten leírtátok az én gondolatomat is.A sors egy perc alatt áthúzta a számításainkat.Részemről már nagy haladás, hogy most időnként kint maradok.


    Julika ...az én házam társasház.Van a főmérő ...és nekünk a mellékmérő.


    Erika ...jók azok a nomád körülmények.A Desedán az egyik legszebb időszak volt ....mikor még semmi sem volt.Barbara  3 hónapos volt ...mikor 3 hetet  otthon voltak.Még nem volt vezetékes víz ...csak áram.Bevittük a városba a szennyest....vizesen visszahoztuk...megszárította a nap.Lavorból mosakodtunk, később hordóból lett zuhanyzó.Szép idők voltak.


    Délelőtt telefonáltak ...hétfőn mehetek a barackért...így lekvárfőzős napom lesz ....jó melegben.Tómalomra akartam menni...leszedni a ribizlit.Ha végeztem kimegyek ...legfeljebb kint alszom.

  19. 2019. június 29. 16:56284008.

    Julikám, de ismerős ez a  megfogalmazás. 


    Mi is így szándékoztunk, vártuk, hogy Bence kicsit nőjön, hogy a szülők egyedül is boldoguljanak vele. Ne este kelljen dolgozniuk, hanem az már szabad legyen.


    Akkor gondoltuk, hogy kicsit  máshol leszünk. Most már én mehetnék, de sokszor nem enged különböző fájó testrész, és talán egyedül félnék is  ott éjszaka. 


    De a  nyugdíjas kor előtt egy-két nappal vége lett a világnak, az enyémnek is.  


     


    Mai gondolat: 


    "Az az ember a legerősebb, aki  ismeri önmagát."


    /Disguiser- Álca/


     

    előzmény:
    BiriBiri (284007)
    2019-06-29  15:36
  20. 2019. június 29. 15:36284007.

    Erika!


    A legjobb hír, hogy nem fáj semmid...de tudod, ez ebben a korban már gyanús..de látom, hogy élszBélám is mindig erre vágyott, kimegyünk Szanába ha nyugdíjasok leszünk. Pedig ott elég civilizált körülmények között lakhattunk volna. ha volna ott nem volna....de legalább nem épült hiába, Timi nagyon kihasználja, belakta. Jövőhéten jönnek a deszkiek, és holnap megyek ....de valahogy egyedül már semmi sem olyan, mint annak előtte. lehet most már igazi otthon, csak "billen a kép" ..én egyedül vagyok ott még ha teli is van a ház.

    előzmény:
    erry (284005)
    2019-06-29  15:28
  21. 2019. június 29. 15:29284006.

    Fővízmérős ingatlan esetén viszont a mérő a vízműveké, így a normál cserének (amikor lejár a mérő hitelessége) nincs költsége. Jönnek a szakik, hozzák a mérőt és lecserélik. Csak ott kell lenni és alá kell írni a munkalapot.


    Ez történt nálunk most tavasszal Szanazugban. Ráadásul kinyitásnál spriccelt a víz.. kihívta Timi a vízeseket...mivel az óra előtt volt a törés nem kellett fizetni mert az óra a szolgáltatóé..

  22. 2019. június 29. 15:28284005.

    Szervusztok!


     


    Végre sikerült jelentkeznem


     Ez a harmadik próbálkozásom. Nem akart beengedi, hiába dörömböltem.


    Jól vagyunk. Nem igazán nyaralás ez. Minden ugyanúgy megy mint otthon, csak nomád körülmények között. Kézzel mosok, centrifuga sincs, csak a szél szárit. Kútból nyomjuk a vizet, vajdlingba mosogatok. Zuhanyunkat a nap melegiti, ha rossz az idő akkor jön a francia fürdőszoba (lavoár, lavor). De igy is nagyon jó, csend, béke, nyugalom. Autók sem nagyon járnak. Még valami nagyon jó, nem vasalok, bedöglött a vasaló. Volt jó nagy vihar, úgy kellett kiszivattyúzni a vizet az utcából, hogy ki lehessen menni. 


    Olvaslak benneteket, válaszolok is, remélem halljátok.


    Ami még nagyon jó, hogy mióta itt vagyunk nem fáj semmim.


    A szúnyogokat irtották, most alig van. Előtte rengetek volt, fújtuk, kentük magunkat. Esti program a versenyzés volt. Számoltuk kinek van több csipése. Sajnos többnyire én nyertem, imádnak a dögök.


    Van sünink, estefelé jön, a vadkacsák a háztetőre jönnek. Nem félnek, belakják az egész kertet. 


     


    Vigyázzatok magatokra!!!


     


    Puszi mindenkinek!!!!

  23. 2019. június 29. 15:26284004.

    "Társasház esetén a mellékvízmérőt annak kell lecseréltetnie, akinek a nevén van a mérő. Ha nem ugyanaz a személy az, akinek a nevén van a mérő és a tulajdonos, akkor a papírokat a tulajjal és a főmérő "kezelőjével" (ált. a társasház közös képviseletével is alá kell íratni). A költség a tulajé kell(ene) hogy legyen, végül is az ő lakásának tartozéka a mérő.


     


    Fővízmérős ingatlan esetén viszont a mérő a vízműveké, így a normál cserének (amikor lejár a mérő hitelessége) nincs költsége. Jönnek a szakik, hozzák a mérőt és lecserélik. Csak ott kell lenni és alá kell írni a munkalapot.


    Magdi!


    A te házad társasház? Van egy fő óra és mellék óra mindenkinek? neked nem ezt kell fizetni? Csak okoskodok.

  24. 2019. június 29. 14:16284003.

    Julika...nekem is nagy pofára esés volt....mert az előző cserénél nem kellett fizetnem....igaz 8 éve volt .Nekem most járt le ....ellenőriztem...lefűztem akkor a dokumentumot.Emlékszem Tómalmon is cserélték ott sem kellett.Pár éve .Sajnos itt is változás van....nem volt még kedvem utána nézni, hogy országosan  vagy régiónként ....de nekem fizetnem kell az biztos.Legközelebb már ...ki tudja?


    Átvittem az elemózsiát....fele csapatot nem is láttam ...tollászkodnak az emeleten.Dávid  jegyesének elmondtam a tál  melyik részében milyen palacsinta van . J-ék készülődtek .....esküvőre mennek .Igaz szabadtéren lesz ....de akkor is meleg van.Ittam egy finom kávét ...kaptam gyümölcsöt, dinnyét ....és jöttem haza.Közben megszáradt a mosásom ....lenne vasalni való ....de én ma már nem csinálok semmit.


    Olvastam a gombát...én sajnos nem vagyok nagy rajongója.A rókagombát azt nagyon szeretem ....de aranyáron van.Gyerekkoromban ..mi ugye Ófaluban a " rengetegi kerek erdő " szélén laktunk,annyiszor volt nálunk vargánya ....egy életre elteltem vele.Pedig milyen nagy kincs . Az osztrákok kilószámra veszik a piacon.Megszárítják, ledarálják ...és télen forró víz , gombareszelék .. kész a leves. Mikor D. még itthon volt sokszor főztem gombalevest csiperkéből ....de csak az ő napjain  mert B. semmit nem eszik meg amiben gomba van.


    Erikám ...hogy telnek a napok?Volt szúnyogirtás?


    Borsika...hoztam egy könyvet a könyvtárból: Lucy Dillon: Elveszett kutyák és magányos szívek.Még nem kezdtem el ....de jónak tűnik.

    előzmény:
    BiriBiri (284002)
    2019-06-29  11:01
  25. 2019. június 29. 11:01284002.

    Lányok!


    Én nem emlékszem, hogy valaha is fizettem volna az óra cserét. Se víz, se a villanyért..az nem az enyém, az a szolgáltatóé.  Sejtelmem sincs mikor jár le...jönnek, és cserélnek, én alá írom, és kész.

    előzmény:
    M12345678 (284001)
    2019-06-29  10:45

Címlap

top