Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. október 4. 17:30284901.

    Julika, milyen böngésződ van? 


    Mozilla? Chrome? 


    Pedig biztos volt  vlc  = olyan útszéli festéseknél szoktak kirakni olyan csíkos jelet. Mivel nézted eddig a filmeket, biztos ezzel, mert én biztos olyat küldtem.  


    Majd Timi biztos le tudja tölteni, miden rendben lesz.


     

  2. 2019. október 4. 17:27284900.

    Jó utazást Erika. Egy hét azért az nem semmi.  Biztos nagyon kellemes lesz az együttlét. 

    előzmény:
    erry (284897)
    2019-10-04  15:05
  3. 2019. október 4. 15:59284899.

    Olyat hogy VLC nem találok..azt külön kell telepíteni?Amit leírtál az nekem nagyon bonyolult. majd valakivel egyszer csináltatok olyat, hogy egyből tudjam nézni. Ha társításra kattintok MPC HC megy Windows media pleyer jelenik meg. 

    előzmény:
    franci47 (284895)
    2019-10-04  14:29
  4. 2019. október 4. 15:17284898.

    Erika örülök, hogy jól vagy, jó utat, érezd nagyon jól Magad.  Várunk vissza a szép élményekkel.

    előzmény:
    erry (284897)
    2019-10-04  15:05
  5. 2019. október 4. 15:05284897.

    Szervusztok!


     


    Olvasom, hogy milyen baj van Julika......vigyázz magadra, pihenj sokat.....


    Remélem a többiek jól vannak. Már én is sokkal jobban vagyok, igaz kell is, mert holnap reggel utazom Erfurtba. Eddig nem akartam róla beszélni, mert féltem elkiabálom. Nem vagyok babonás (csak egy kicsit). De most már biztos, egy hétig maradok. Ezért sütöttem, főztem, dobozoltam, pakoltam, nehogy a hercegem éhen haljon. Sajnos őt nem lehetett rávenni az utazásra.


    Még szerencse, hogy háztól házig visznek, mert jól megpakoltam a táskámat és még mennyi minden maradt ki. Na nem ruhákra gondolok, hanem okvetlen szükséges dolgokra. Pedig a lányom mondta ne vigyek semmit...........na ez a semmi a sokMár ki sem merek mozdulni a lakásból, mert akárhová megyek mindig eszembe jut, hogy ez még biztos kell, na meg az is. A fél hentes bolt már nálam van, a többiről ne is beszéljek.


    Most már csak magammal foglalkozom.....pedikűr kész (megszenvedtem) most jön a manikűr (ez mennyivel könnyebb) Mindig elhatározom, hogy elmegyek pedikűröshöz, nem kínlódok, de a végén csak nem megyek.....


     


    Vigyázzatok magatokra!!!!!!!!


     


     

  6. 2019. október 4. 14:35284896.

    Szervusztok.


    Reggel egy városi menettel indítottam, jól elcsavarogtam az időt, megmozgattam a lábaimat, de inkább a derekam fáradt el, alig vártam, hogy hazaérjek. Permetszerért indultam, aztán sokkal több lett belőle.


    Gyorsan csináltam egy kis fokhagymás rántott levest, idejét sem tudom  mikor volt utoljára, de folyadékpótlásnak is jó. A hétvégi "mindentbele" salátámat is összedobtam, érlelődjön csak a hűtőbe.


    Julika nagyon sajnállak a hajnali miatt, tudom milyen, szerencsére nagyon-nagyon ritkán ér el, de akkor kicsúszik a lábam alól a talaj. Jobbulást kívánok.


    Lányomat kapta el ez a vírus ami benneteket is elkapott, most lábadozik már.


    Bekapcsoltam a kazánt, 19 fok volt, abban már nem lehet ücsörögni.


    Most iszom egy kávét, hoztam Nektek is.


     

  7. 2019. október 4. 14:29284895.

    Julika VLC van?  Én azzal nyitom meg a filmeket, és úgy biztos rá tudom tenni a feliratot. 


    Más esetben azt hiszem úgy van, hogy előveszed a  feliratfájlt is és a filmet is kisméretben /bezárás mellett balról az első ikon kiskocka. 


    Mindkettőt lekicsínyíted. Mondjuk először a filmet, azt kicsire teszed, utána jön a f elirat azt is. Tehát kettő van elöl. 


    Ezután egérrel megfogod a  feliratot és ráhúzod a filmre. Rajta kell lenni. 


    Ha nem értettelek félre akkor ez a baj ugye? 


    Vagy,ez talán egyszerübb:----


    Jobb egérrel rákattintasz a majd megnyitandó részre  a listában megtalálod a társitást,  rákattintasz bal egérrel és lejön egy másik ablak abban van Vlc médi player arra megint rákatt. bal egérre  és rajta lesz, az ami előbb szokott és meglátod a felirathoz szükséges helyet.


    Ezután nyitod meg majd a filmet ..... na ha sikerült szóljál. 


     


    Hát én nem vagyok egy guru, van sokminden amit nem is tudok.  De próbáld meg a leírtak alapján. 


     


    Én is szoktam higítani a gyomromban lévő savat és ételeket, mielőtt kiadnám magamból, akkor nem rágja végig a torkon. Még össze is szoktam rázni, hogy feltétlenül keveredjen.


    Jobbulást neked és a gépnek.


     

    előzmény:
    BiriBiri (284894)
    2019-10-04  13:46
  8. 2019. október 4. 13:46284894.

    Próbálkoztam de nem megy..majd valaki segít..nem értem

    előzmény:
    BiriBiri (284893)
    2019-10-04  13:36
  9. 2019. október 4. 13:36284893.

    Ildi!


    Van media player van társítás a film megy de olyan kép jön amin nincs hogy felirat. Mit kell ilyenkor csinálni? Már formátum? Valami hiányzik nálam?

  10. 2019. október 4. 13:19284892.

    Lányok!


    Én ilyenkor nem görcsölök, mióta műtöttek nem fáj.. csak szédülök, de nagyon  és hányingerem van...nagyon rossz közérzet.  De a hányás is csak akkor jön, ha iszom valamit, lehetőleg menta teát. Ezt magam ilyenkor nem is tudom megcsinálni mert annyira szédülök..szerencsére Timi még itthon volt és megfőzte. Mindig van mellettem szóda, az is segít mert ha van folyadék a gyomromban könnyen megy a tisztulás...ha nem iszom nagyon megszenvedem  az öklendezést. Bocsánat hogy ilyen részletes írok erről a nem igazán szalonképes témáról de így képben vagytok, mit érzek ilyenkor. Amint túl vagyok a tisztuláson mint ha elvágták volna a szédülést de olyan gyengeség van rajtam hogy pihenni kell. Már jól vagyok, pirítós ettem teával, és tudnék is enni, de nem akarok. 


    Sajnos nem jutott az eszembe hogy kérjem, mit telepítsen vissza. A képeket  filmeket vissza tette a többi majd valakire vár. Én nem tudom megcsinálni. Egészen máshogy néz ki minden, már megszoktam, megtanultam a másféle módit most itt bénázok. 

  11. 2019. október 4. 13:07284891.

    Szervusztok


     Nem tudom ez már tényleg a kemény ösz, vagy csak bemutatkozás. Hüvős, szeles idő van. Igaz a napocska idönként erölködik. Már nem merek nyitott ablaknál aludni, hidegek a hajnalok.


    Ildike, remélem a fájsz már elhagyott? azonban a vizhajtás sem leány álom. Jókat nyeltem  amikor olvastam mit föztél. Én csak egy kis vegyes zöldséget föztem és héjában fött burgonya lesz az ebéd.


     Jó föleg most összel a rövid haj. Kevesebb gond van vele.


    Magdika, szorgalmas voltál.  Akkor nálad már haptákba vágta magát a kert. Azért csak ovatosan azzal szédelgéssel!


    Julika, nagyon sajnálak. Jobbulást kivánok. Nem probáltad ilyen esetben a meleg fedőt? Nálam  bevált.


    Olyan csendes minden- Ricsi holnap reggel elutazik a barátaihoz a szomszédba. 1 hét alatt szine végig járja az országot..


    Minden gyengélkedőnek jobbulást kivánok.

    előzmény:
    franci47 (284890)
    2019-10-04  11:08
  12. 2019. október 4. 11:08284890.

    Julika, feküdjél csak inkább. 


    Semmit se csinálj, nehogy  más baj legyen. 


    A szédülés remélem elmúlt. Itt volt a hidegfront, engem is megnyomott. 


    Én most a vizzel kínlódok, ami rajtam van.  Vízhajtós vérnyomáscsökkentőm volt,  most nem az, így más a helyzet. 


    Én mindig fel szoktam írni mi volt a gépemen és annak a visszatelepítését szoktam kérni. Legutóbb Bence rakta vissza, mert ő csinálta.  


    az enyém sem a régi már, hát felette is múlik az idő.


    Puszillak és jobbulást. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (284888)
    2019-10-04  10:51
  13. 2019. október 4. 10:54284889.

    Reggel 4 kor volt ez a szörnyű ébredés és 4 óra kellett hozzá hogy úgy ahogy rendbe jöjjek. megint jobban kell figyeljek mit eszem. Az ultrahan azt mutatta ki hogy az epevezeték vége ki van tágulva, nehezen ürül az epe, pang. na, most éppen ezt csinálta. 

    előzmény:
    BiriBiri (284888)
    2019-10-04  10:51
  14. 2019. október 4. 10:51284888.

    Szervusztok, szervusz Ildikém!


    Ma nagyon rossz ébredésem volt.  Egy lökést éreztem a fejemben és szédültem. Émelygett a gyomrom, leizzadtam...ez epe...tudatosodott bennem. megittam a maradék teámat amitől boa..és eltávozott a szép sárga epe. Ez 2 részletben történt..8 ig aludtam aztán feltámadtam. nagyon gyenge voltam de letusoltam, hajat mostam mert csupa latyak voltam. Aztán még fekverésztem és jött Nóri szőlőért. Holnap jön Judit lánya, neki csomagolja, meg szedtünk fügét. Még gyenge vagyok, majd lefekszem, semmit nem tervezek mára. Timi elment Pestre tanfolyamra, én diétázom. Szép őszi idő van. 


    Tegnap meghozták a gépet. nagyon sokat kínlódtunk a beüzemeléssel, valamiért nem akar működni az egér..aztán Timi valahogy, véletlenül megoldotta. De aztán jöttem rá, hogy nem lettek vissza téve a fontos dolgok, mint pl. media player, a képek letöltésének programja...nagyon rosszul érintett,  de ha Timi haza jön a jövőhéten talán megoldja. Ő sem ért hozzá, de igyekszik. A letöltött filmet sem tudom nézni..illetve nézni tudom de nem lehet feliratot tenni hozzá, nem lehet társítani. de most nem vagyok olyan állapotban hogy filmezzek. Húz az ágy. 

  15. 2019. október 4. 09:42284887.

    Jó reggelt. 


    Köszönteném a Ferenceket, akinek van,  minden szépet, jót neki. 


    Úgy látom nálam maradt a kulcs, nem baj kinyitottam az ajtót. 


    Jól aludtam, végre. 


    Keresgettem nektek idézetet ma reggelre. /sajnos nagyon nehéz találni olyat, ami egyedül lévő emberre vonatkozik, minden renggel "párban élőkre" vonatkozik. Annyira szépek, de zömében páratlanul vagyunk, a párosok, meg úgyis élvezik ennek minden előnyét.


    "Ne hagyjuk, hogy mások befolyásoljanak minket, és elhitessék velünk, hogy helytelen dolgot teszünk, ha ma épp szeretnénk egy kicsit lustálkodni az ágyban. Ha nincs más dolgunk, miért ne kelhetnénk fel akkor, amikor csak szeretnénk? A korán kelés nem "jótett".


    Richard Templar


     


    Legyen szép a napotok. Mosom az ágyneműt, és  talán a virágaimat fogom elrendezni, utána diótörőt táncolok.  


    Kép: ne riasszon el  az első kép, ez csak az én önarcképem, a másodikat  nézd, a felvidámit. 








  16. 2019. október 3. 17:42284886.

    Sziasztok. 


    Olvastalak benneteket. 


    Annuska! Azért jó, hogy eszegetsz, mégha csak levest, az is nagyon jó. /Én ma gyümölcslevest főztem, lecsót, krumplival, és pár palacsintát. Holnapra is marad.  


    A tegnapi idő nem viselt meg, de a mai igen. 


    Tegnaptól  mindenem fáj, ma még jobban. Délután le kellett feküdnöm 2,5 órát aludtam, de felébredve sem éreztem jól maga. A szívem kalimpált, annak ellenére, hogy semmit sem csináltam. Úgy látszik rám ma hat a front. 


    Aztán beszedtem még ezt-azt, és elmentem a fodrászhoz, mivel bejelentkeztem már  pár nappal előbb. Jól levágattam a hajam, most várom, hogy kicsit nőjön.


    Pötyikém ujra birálták a kollégiumi helyeket.  Volt akinek menni kellett, most  drágán lakik.  Volt aki elhagyta az egyetemet.


    Borsika köszönöm az ölelést, neked is viszont. 


    Nálunk is kell még füvet nyírni, főleg a hegyen, egy utolsót ebben az évben. Még nem rendeltem meg. Majd. 


    Szombaton nálunk idősek napja lesz, mivel elég idős vagyok, így meghívtak, mint mindig. Eddig úgy néz ki, ha semmi sem jön közbe elmegyek. Mondjuk csak az itt élők mehetnek, régen az elszármazottakat is meghívták, akkor érdekesebb volt,mint most. 


    Magdikám, ezek szerint te is "szédületes" vagy. Semmi esetre se létrázz. Egy másik nap majd meg tudod csinálni, most ilyen nap van.Nem tudom elmentél-e Tómalomra. Nekem gereblyéznem kéne a   lombot, de  talán egy kicsit később, ha majd jobban leszek. Ruhafelhalmozást nem tervezek, de mindig van azért olyan, amit  kivédhettem volna, de olyan is ami tényleg kellene. 


    Jó kis előadás lehetett, de hát mégsem azt kaptad, amit szerettél volna.  


    Mai gondolat:


    "Mindig megkapjuk azt a bizonyos második esélyt: megtanulunk elesni, felkelni és nevetni."


     


     

    előzmény:
    M12345678 (284884)
    2019-10-03  12:24
  17. 2019. október 3. 17:23284885.

    Sziasztok!


    Most értem haza Tómalomról..Reggel lebeszéltem magam, mert tegnap egész nap esett az eső.A Szomszédkatával még a hét elején megbeszéltük, hogy ma kint leszek ...reggel többször hívtam , de nem vette fel ...gondoltam csak észreveszi. Erre 10 után telefonál, hogy kint van.Szerencsém volt ma még ment a nyári busz ....így hamar kiértem. Kicsit beszélgettünk ....elmondta búját-baját-örömét....aztán haza ment. Utána nekiálltam ...felszedtem a paradicsomtöveket, bezsákoltam, lombot söpörtem , meg ami adódott....kissé elfáradtam.Közel sem bírok már annyit ....igaz a szél is átfújt alaposan.


    Annuskám ...a szédülésem elmúlott....talán csak pillanatnyi "elmezavar" volt.


    Drága Borsika ...ez sajnos megtörténik. Velem és a másik házban ha történik valami ...biztosan amikor nincsenek otthon.Ugye vigyáztál és nem vágta össze a millió üvegcserép a kezedet?


    Pötyikém ...olyan jó, hogy jöttél. Sokat gondolok rád.Zajlanak a dolgok nálatok is rendesen.Én sokszor már követni sem tudom ....néha talán jobb is.


    Szép estét kívánok mindenkinek/

  18. 2019. október 3. 12:24284884.

    Szervusztok


     Itt az este kezdett a rossz idő betörni. Az éjjel esett is. Most erölködik a napocska. közben egyre erösebb a szél.


    Magdika, jó lett a frizud? Azzal szédüléssel vigyázz, ha nem mulik feltétlen menj dokihoz. Ok megkeresése véget.


    Érdekes elöadásokat szerveznek nálatok.


    Ildike, az unokám nevében köszönöm, ma át is adom. Hogy vagy? Mennyire visel meg- ez az időjárás? Az idézet tetszett. Igy igaz sokszor  munka tényleg menedék.


    Anikó, az nem semmi amit nap mint nap csinálsz. Egy kicsit  ovatosan, nehogy elövegyen megint a fájsz.


    Pötyike, vigyázzatók magatokra ebbe a semmilyen időben. Jó hir, hogy Zs.nek sikerült maradni a kolleszba.


    Julika, a tevékeny. Hihetetlen, hogy most egy kicsit lazit. Milyen lett a humusz?


    Sacika, remélem a kontroll jó erdménnyel zárult.


    Erika, gogyulgatsz?


    Marikát rég láttam. Ugye nincs semi baj?


    Ma én is tevékeny voltam. Kiporszivoztam, egy adagot mostam. Fözni nem kell levesem van, s egyenlőre komolyabb kaja nem megy.


    Vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    BORS (284883)
    2019-10-03  10:48
  19. 2019. október 3. 10:48284883.

    Lányok, lefotóztam a törött ablakom, a Diófa alá vittem mutatni. : - (((

  20. 2019. október 3. 10:40284882.

    Jaj, jaj....azért volt az ugatás, mert biztos becsapta a szél az előszoba ablakot, ..dupla ablak,   ..igy csak a külső tábla repedt ezer helyen el, és az alsó része kipotyogott!!!!  Azóta szedem az üvegdarabkákat. Megőrülök, komolyan. Nyitva hagytam, és a huzat becsapta!!!  Már csak ez hiányzott nekem. : - (((     Érdekes, ..én nem hallottam semmilyen zajt!!!  Most már olyan de olyan rossz kedvem lett. Kimentem, és csak néztem..tán betörtek?  Lehetetlen, mert  akkor a másik üveg is eltört volna. Megint egy gond. Ugye sajnáltok? Majd lefotózom szegény ablakot.

    előzmény:
    BiriBiri (284880)
    2019-10-03  09:55
  21. 2019. október 3. 09:57284881.

    sziasztok!


    Gyorsan visszaolvastam, azért mert ritkábban jövök nehogy lemaradjak már valamiről!!


    Hozzánk ma reggelre érkezett meg az eső és a lehűlés, remélem ma nem kell gyalogtúrára mennem..de lehet itthon maradni még rosszabb.


    Rossz éjszakánk volt, gondolom az időváltozás is közrejátszott.


    Nincs sok mesélni valóm, megvagyunk. Zsuzsiért izgultunk, mert féltünk kiteszik a kollégiumból, mert más szakra jár, de aztán szerencséje volt, megoldódott. Sokat lakik Kornélnál is, de onnan nehezebben jut be z egyetemre.


    A lányom és a vejem mennek Alexához egy hétre, mert Leonának szünet van..és amibe kerülne a napközi, majdnem annyi a repjegy.


    Anyám! Nem sokára itt van megint a karácsony! Pedig a kettő százasaimból idén nem gyűlt össze annyi, hogy fussa az ajándékokat. Vagy kevés van forgalomban, vagy én nem vásároltam annyit, azt hiszem ez az utóbbi.

  22. 2019. október 3. 09:55284880.

    Szervus Borsika. 


    Itt is ösz let szemetel az esö. Egy helyen csurog a csatornám.oda tettem alá csatornát..lejtöbe hogy mrsdzire follyon el. A cica hotrlban rebet csináltam ma almozni kellett..van hogy hetekig nem jasználják a ládát mára mind a kettö dugig volt. De rendesk hogy oda mennek. Nekem van tegnapról paprikás krumplim..vettem ujaágokt mos felverészve olvasok


     


     

    előzmény:
    BORS (284879)
    2019-10-03  09:12
  23. 2019. október 3. 09:12284879.

    Sziasztok, ......  hogy aludtatok? Remélem jól, mindenki. Gondoltam rátok késő este, mert itt eleredt az eső. Vajon, elkezdődött tényleg az ősz?  Tényleg nem érdemes az ablakot megmosni, igazat szóltatok. Érdekes, ami esik, ..foltos lesz tőle az ablak. Vagy már ez a szürke hályog kezdete nálam? El kell majd mennem szemészetre. Olyan fura dolgokat észlelek. 


    Tegnap még összekaptam magam és 2 liter tejből csináltam madártejet az unokának. Ma reggelre jól kihűlt. Megkapja. Kap még 4 szeletke bundás-sajtos kenyeret és mézes-citromos teát is. Remélem hamarosan rendbe jön. Olyan kedves, hálás tud lenni. Na, ..nem is ezért csinálom. 


    Magdika, szuper,  hogy voltál könyvtárba, ki kell olykor kapcsolódni.  Nekem az a Klubom. Most nem érek rá menni. Majd bepótolom. A szám.gépes tanfolyamról is lemaradtam.Az első napon fájtam,...azt mondták, majd a következőre  kurzusra mehetek.


    Itt annyira elszemtelenedtek a büdös bogarak, hogy már be is akarnak jönni. Nem sok van, ....de van. Nagyon sokba kerülnek, mert ha meglátok egyet, tépek egy szalvétát, oszt dobom bele a wc-kagylóba, ..lehúzom: víz. : - ((


    Nekem is van tulipán hagymám.Meg kell néznem meddig jó, mert 1 éve ott áll szegény a zacskójában. Ott feledtem. Menőkém is lesz ma, de fáj a visszerem, többször is kenegetem a Lioton kenőccsel.Fáslizni kéne, de az letekeredik, nem ér semmit.


    Erika hogy vagy,  behurcolkodtatok-e a birtokról végleg? Ilyenkor ki felügyeli? 


    Pötyike szia, Ti is gyakran az eszemben vagytok, ..ha bejön a nedves, esős idő,  oda lesznek a sétáitok, viszont így  több időd marad másra. Pl.: a babakészítésre.


    Julika aranyosan írod le, hogy amikor nyugis napod van, azt teszed, amihez épp kedved van. Ez jó bizony. Én is azt tehetem, de sajna, elég tervszerűtlenül osztom be az időmet. Meg van a tenni akarás, ..aztán a fele sem végződik el.


    Már elöl is hagyom a porszívót, ..minek tegyem el? ..másnap újra kell. Én nem szeretek partvisozni, ..semmit sem ér, ..ha meglátogatnak az ebek, apró lábacskáikon behoznak mindent. Ja,  tudjátok: ..nem volnék én ilyen macerás, de fehérek a járólapok, és meglátszik rajta minden. Soha többé nem kéne fehér.


    Én nem főzök semmit ma, ...de azért mondjátok el: Ki Mit Főz??  Sacika?  ..Váúúú ..remek ötletei vannak, ...vagy Julika: ugye Tőled ered  pl.: a padlizsán -krém reci? Kérlek szépen, mesélem: én nem szerettem. R.-éknál sosem kértem belőle. Most a "bulira" valaki csinált. Aztaaa! ...Isteni volt, ..csípős, borsos, jó fokhagymás. Piritott kenyérkéken kínálták. Majd elkérem a receptet. Meddig lehet kapni azt a padlizsán egyáltalán? 


    Anikó édes, ne bánd a konyha kertet. Akad helyette éppen elég dolgod. Itt is volt réges régen, de Ildim egyedül nem bírt vele, a srácok picik voltak, segítsége nem nagyon volt. Akkoriban én a saját csepeli  telken dolgoztam sokat, ..többnyire busszal jártunk ki. Volt szép zöldbab,  ..újhagyma, petrus,  hmmm...mondjuk sárga paprika, ..de  a többi csak közepesre nőtt meg.  ..Munka persze volt vele sok. Aztán, amikor elleptek a burgonya bogarak, .meg a káposztára valami szürke nemtommilyen vadállatok, akkor megállapítottuk, hogy talán nem is érdemes az egész. 


    Annuska, Marika, Ildike ...nektek is sok ölelés, ..írtam volna még, de 


    őrületes ugatás, a két lapos eb nem nyugszik, jött a postás?  Nem várok semmit, a polgármester már írt nekem, el is olvastam, de még meggondolom kire szavazzak?!  : - ((  Eddig azt hittem, hogy hűűű... meg hááá.. milyen jó fej az egész vezető gárda, de egy helyi lapban írják, hogy ők is félbehagynak mindent,  ígérgetnek csak, azzal meg teli van a padlás.


     


     

  24. 2019. október 2. 18:38284878.

    Bizony Julika valószínű tévedtem, mert ha még nem jön a fagy, és remélem még sokáig nem, akkor itt is kell még füvet nyírni.


    Megérdemled,hogy egy kicsit lazíts, nagyon tevékeny időszakod volt.


    Esett/esik az eső, volt egy kis dörgés is.

    előzmény:
    BiriBiri (284877)
    2019-10-02  18:28
  25. 2019. október 2. 18:28284877.

    Szervusztok!


    Itt még nagyon szép idő van. Ancsa azt mondta, hogy talán már nem kell az idén füvet nyírni. Itt biztosan kell..szemlátomást nő, ez a múltkori kis esőke nagyon jót tett, minden üde zöld lett. nekem még van jó pár paradicsom tövem, még érik lassan...majd ha jön a fagy tövestül , szárastul akasztom a műhelyben fel, így olvastam...így szépen beérik. 


    Nem sok hasznosat csináltam, kis krumplipaprikást főztem, jöttem mentem...cicáztam...rejtvényeztem....Most ilyenem van. Nincs kedvem varrni sem, lusta vagyok...nincs kedvem sehová sem menni. Jó, hogy Magdi olyan mobil, mozgékony, érdeklődő..én most begyepesedem.


     

Címlap

top