Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. november 11. 14:01285226.

    Sziasztok!


    Most értem haza a Lidlből..Vásároltam ezt-azt...már igen kifogytam  dolgokból.Annyira ki van számítva az időm, hogy bámészkodni nem nagyon van időm.Cédula elő ....célirányosan.


    Reggel elmentem a fürdőbe.Ragyogó napsütés volt....a buszmegállóban találkozta J-al és Boscóval ...reggeli sétán voltak.Nem volt nálam jutifalat ...igen megrovóan nézett rám..Pedig minden zsebemben tartok ...de ma reggel dzsekit váltottam.


    A víz kivette minden erőmet....örültem mire haza értem.


    Ildi már biztosan elindult a terápiára....legyen hasznos.


    Anikó ...ügyesen elintéztél mindent.


    Julika ...látom gyűjtesz télre...az én filmes előjegyzésemben totál káosz van.Most a Szívsebészeket nézem. 16-ból a 11 résznél tartok de eddig " szerelemről szó sem volt"..Erről jut eszembe: emlékeztek még erre a Claire Kenneth regényre?


    A film egyébként nagyon jó ....de a műtétek ...atyaég!!!!


    Remélem a Borsika/Erika találkozó  létre jön.Jó beszélgetést kívánok!


    Legyen szép a napotok!

  2. 2019. november 11. 13:49285225.

    Ennek mi a címe?

    előzmény:
    franci47 (285219)
    2019-11-10  20:15
  3. 2019. november 11. 13:32285224.

    Szervusztok!


    Hátha nem ismeritek:



    Semmi sem tudja úgy elrontani a szombat reggeli hangulatomat, mint amikor rájövök, hogy még csak szerda van.





    Demokrácia az, amikor két farkas és egy bárány szavaz arról, mi legyen az ebéd.

    Hogy hívják azt a napot, amikor reggel nem esik az eső, süt a nap, illatos a levegő, és csiripelnek a madarak? MUNKANAPNAK, a fene egye meg!

    Vannak, akik reggelente úgy ugranak ki az ágyból, mint a kenyerek a pirítóból. Én meg úgy, mint a félbevágott zsemle, ami leesik a vajas felére, és úgy is marad.

    Utálom, amikor megkérdezik, mit csináltam egész nap. Felkeltem délben, aztán hirtelen délután öt lett. Oké? Fogalmam sincs.

    Miért van a méheknek királynőjük? - Mert ha kormányuk lenne, nem lenne méz.

    Néhány pókfajnál a nőstény pók, párzás után megeszi a hímet. Az evolúció során rájöttek, hogy egyszerűbb az életbiztosítást felvenni, mint a gyerektartást behajtani.

    - Mi a hasonlóság a törvény és a pókháló között?
    - Az, hogy a kisebb állatokat megfogja, a nagyobbak meg átgázolnak rajta.

    Egyszer volt egy csúnya balesetem. Légtornász voltam, és az egyik pénteken megkértem a főnököt, hogy engedjen el korábban.


  4. 2019. november 11. 12:50285223.

    Szervusztok.


    Szerencsésen túl vagyok a laboron, nagyon ügyes kis fiatal hölgy bökött meg, némi szemrevételezés után egyből sikerült a csapolás és még a következő buszjáratot is elértem. Jó   ez az új módszer, nincs az a rengeteg várakozó, zsúfolódás. Holnap nem kell korán menni, igaz így meg elaprózódik a nap.


    Reggelre volt egy kis fagy, az éjszakai köd miatt befagyott a kiskapu, alig tudtam kinyitni, de most szépen süt a napocska, néha behunyja a szemét, de kellemes. Bemenekítettem a muskátlikat a téli helyükre. Nagyon sok eső esett a szivattyú is bekapcsol néha a pincébe, és holnapra még mindig ígérik az esőt.


    Olyan össze-vissza napjaim vannak, nem sok esély van valamit is alkotni, amikor lenne időm, arra meg már elfáradok.


    Borsika örülök, hogy vége a fogságodnak, azért csak módjával. Örülök a kis mini tali lehetőségnek, egy nagy már nem valószínű, hogy összejön.

  5. 2019. november 11. 09:51285222.

    Jó reggelt. 


     


    Egyszer beborul, másszor látszik kicsit a nap. Majd csak kialakul valahogy. 


    Caffésok, kaptatok feliratot és filmeket.  Vége van. Akinek nem kell ne vegye figyelembe.


    Amúgy a tegnapihoz képest már sokkal kevesebbet aludtam.


    Ma már tényleg be kéne  hordani a muskátlikat, legalábbis az ajtóig. Majd összeszedem magam.


    Ma lökéshullám is lesz, délután persze. Nem annyira szeretem, de ilyenkor lehet menni. 


    Minden nap festeni szerettem volna, de nem került rá sor. 


    Remélem mindenki jól van. 


    Mai jóslat, vagy bölcsesség.


    Túlságosan vonzod a hízelgőket, a talpnyalókat. Tartsd távol őket magadtól!


     


    A holnapi napod se legyen rejtély!
    Ne felejts el visszatérni!


     


     

  6. 2019. november 10. 21:13285221.

    Ez letöltés után  nem romlik meg. Akármikor kezdheted, v. folytathatod.

    előzmény:
    BiriBiri (285220)
    2019-11-10  20:41
  7. 2019. november 10. 20:41285220.

    Köszönöm..most már csak el kell dönteni melyikkel folytassam..

  8. 2019. november 10. 20:15285219.

    Julika, elküldtem az utolsó részeket.


    Felirat az előzőben volt 16-ig. 


    Jó szórakozást, nekem tetszett. Szerelem is volt bőven.


     

    előzmény:
    BiriBiri (285218)
    2019-11-10  19:47
  9. 2019. november 10. 19:47285218.

    Ildikém! Csak letöltettem...a böség zavara van..belenéztem háromba hogy lássam kell e nekem..majd szépen sorban megnézem..ezek az esös idök erre jok

    előzmény:
    franci47 (285217)
    2019-11-10  18:42
  10. 2019. november 10. 18:42285217.

    Julika, már megnézted mind amit elküldtem vagy csak letöltötted. ? 


    Szenzációs vagy, ha ez igaz, az én szemem már jojózik ennyitől.


    Még nem töltöttem fel az utolsó részeket. Na akkor nekiállok.

    előzmény:
    BiriBiri (285216)
    2019-11-10  17:11
  11. 2019. november 10. 17:11285216.

    Ildikém!


    Eddig sikerült mindent letölteni...alaposan átnéztem!!! Köszönöm!!!


    Itt ma nagyon szép idő volt...kíváncsi vagyok a folytatásra. 


    Magdi! Jó lesz a fürdő, de utána én mindig fáradt vagyok. Jó, hogy már nem fogsz Tómalmon dolgozni, ugye?


    Ancsa! Annyira utálok orvoshoz járni, legyen az csak egyszerű ellenőrzés vagy valami baj. Most mérges vagyok magamra mert két hónapra meg vannak a receptek és  nagyon fontos orr spayt elfelejtettem felíratni. 


    Remélem Bors jól érezte magát, semmi gondja nem volt. 


     

    előzmény:
    franci47 (285215)
    2019-11-10  15:06
  12. 2019. november 10. 15:06285215.

    Sziasztok. 


    Vége van a szépséges időnek, és esik, csak esik, amit már nagyon unok. 


    Csak úgy elmentek a napoki, főleg az itt töltött  idők voltak idegesítőek, és még lesznek is. 


    Annyira sok regisztrációm volt mindenhova-bárhova, és igazán nem is tudom  pontosan hova. Majd, ha alkalom lesz rá, akkor  megkeresem a jelszót.


    a letöltések is kútba estek, mert nem igazán tudom hogyan kell, nem adja be a gép most sem amivel dolgozhatnék, de látom más is szenved tőle. Az egyiket kicseleztük Bencével, de a másikkal nem boldogultunk, mert állandó reklámokat tölt be, annak ellenére, hogy a reklámblokkoló be van kapcsolva, ha kikapcsolom is ugyanez a helyzet. 


    Jelszó gondom is volt, de valahogy eszembe jutott. Nem is tudom hogyan ugrott be. 


    Ma festegetni akartam, de nem tudom sor kerül-e rá még ma. Még éjjel is azzal álmodom, hogy  mit hogyan kéne csinálni. 


    Erika kellemes találkozást kívánok. 


    Sacikám,  a nálad lévő  rokonlátogatásról egy pillanatig sem gondoltam, hogy talán problémás lesz. Láttuk, amikor ott voltunk. 


    Istenem, nem biztos, hogy találkozunk valaha még. Mindenkinek sok a nyűgje. 


    Julikám a film utolsó részeit remélem ma feladom neked.  Nekem tetszett. Ha elküldtem utána törlöm. 


    Akkor még megnézed mindened megvan-e ha igent mondasz akkor  törlöm.


     


    Lányok, Negro annyira örül az új fekvőhelyének. Nagyon szereti jókat alszik rajta, most kapott egy plédet is, amit még nem használt.


    Mindenkinek szép vasárnapot kívánok. 


    Kicsit filmezek  aztán majd meglátjuk. Hétfőn még kezelés lesz és még egy aztán végetvetek neki, elég a pénzszórásból. Úgy érzem javulok, talán igaz lesz.


    Mai: szavak a szélben:


    "Az elegancia nem azt jelenti, hogy észrevesznek, hanem azt, hogy emlékeznek rád."


    "Divatos holmikat bárki vehet magának, stílust azonban nem."


     

  13. 2019. november 10. 14:57285214.

    Szervusztok.


    Itt voltak a gyerekek, sajnos gyorsan szalad az idő ilyenkor, igaz máskor is.


    Nálunk egész eddig esett az eső, azt hiszem most mintha megállt volna, de nagyon bentmaradós a kinézet.


    A sütemény elcsomagolva, azért néhányat elküldtem a szelek szárnyán.


    Egyébként semmi érdemleges nem történik.


    Marika örülök a jó eredményeknek, holnap reggel én is a laborban kezdem a napot, aztán egymás után 3 nap jelenésem lesz különböző dokiknál, de ezek nem olyan eget rengető vizsgálatok, csak inkább megfigyelések. /remélem/


    Délután csak szórakozni fogok.


    Mindenkinek kellemes délutánt kívánok.


     

  14. 2019. november 10. 13:21285213.

    Sziasztok!


    Kicsit borongós a nap errefelé ...olyan csábító a bent maradásra..Nem is vágyom ma sehova.


    Tegnap megtartottuk az elmaradt ünnepeket...többek közt az én születésnapomat.Már teljesen megfeledkeztem róla.Igaz így is "ritkán" voltunk...a mi gyerekeink sem voltak itthon / velük én már ünnepeltem /J.. sógornőjének is csak a fele családja volt. Ez most már így lesz ..Elég későn tudtam meg...azért gyorsan sütöttem " meglepetés" kiflit.J. nagyon finom hidegtálakat, meg különböző kencéket csinált.Libát ugyan nem ettünk ...de újbort ittunk ...így szomjasak  talán nem maradunk .


    Kaptam egy jó meleg  " beburkolózó" takarót ....jól is jött ...mert mindig fázom.


    Előszedtem a fürdőtáskámat ....holnap el kellene mennem Balfra.


    Filmezek, olvasok, rejtvényezek ....a lábam sem teszem ki a házból.


    Szép délutánt kívánok Mindenkinek!


     

  15. 2019. november 10. 12:27285212.

    Szervusztok!


    Köszönöm...remélem nagyon boldog lesz a gyermek az életben. Minden lehetőség adott, csak jól kell tudni élni vele. 


    Sajnálom, hogy nem tudok elutazni hozzájuk..már nagyon nehezen indulok, ez a süketség is zavar, meg gyakran vagyon szédelgős. Melinda azt mondta, hogy majd úgy lenne jó ha velük mennék egyszer...nyáron talán kocsival jönnek a barátnővel..na, ez még távol van.  Vissza meg talán csak vissza tudok jönni.


    Kimondottan tavaszi idő van...tegnap egész nap ragyogott a nap, igaz délelőtt elég erős szép fújt ami délutánra elmúlt. reggel zuhogó esőre ébredtünk de mostanra kitisztult. Én nem bánom, hogy nem kell még fűteni, elég a konvektor gyújtó lángja.


    csöndben telt a hétvége..igaz még nincs vége de a hátralévő idő is ugyan ilyen lesz. Így tervezem..megyek a kuckómba filmezni. 

  16. 2019. november 10. 11:37285211.

    Elzikének Boldog Születésnapot kívánok!!



     

  17. 2019. november 10. 10:49285210.

    Boldog születésnapot kívánok Elzának !

  18. 2019. november 9. 15:06285209.

    Szervusztok!


     


    Itt a szép napos idő elmúlt, most csepereg az eső.....de hideg nincs.....


    Julika mi nem eszünk libahúst, egyikünk sem szereti, de azért nem éheztünk eddig, remélem jövőre sem fogunk.Bár ahogy nézem minek mennyivel megy fel az ára, még előfordulhat...


    Sacika találtam ötletet, a babgulyás nyerő lett. A dödölle is érdekelne, de életemben nem ettem, nem is tudom hogyan kell csinálni. A vendégeidnek nagyon jó dolga van nálad.


    Anikó mára biztos megpuhult a krémes......ennék is valami édességet....egy szeletet átdobhatnál, kinyitom az ablakot...


    Magdi csak ne akard megemelni a leandereket, nem vagyunk már erőbajnokok....vagy az erőnk lett kevesebb, vagy minden nehezebb lett..


     


    Ma a cipők között tettem rendet. Volt egy két olyan amitől meg kellett válni, de találtam egy jó kis bundás bokacsizmát. Nem kell venni!!!!!!Pár éve kaptam a lányomtól, de szépen becsomagolva eltettem, majd ha alkalom lesz felveszem....szépen el is felejtettem....most milyen jól jött...Most a felső szekrénnyel folytatom, hátha ott is rátalálok valamire....Valakik bemászkálnak a szekrényembe, mert hiába csinálok rendet, egy két hét és nagy káosz lesz benne....


    Főztem frankfurti levest, lecsós szeletet, nokedlival.....édességet nem csináltam.....most pedig nagyon hiányzik....Megyek is a kamrába....biztos találok valami finomságot...Már tudom is mi lesz az....Stollen....van kettő, az egyiket megkezdem, a másik marad karácsonyra.....


    Legyen szép a további napotok!!!!

  19. 2019. november 9. 10:23285208.

    Szia Saci! 


    Biztos voltam benne, hogy nagyon jó lesz a vendégség nálad...volt részünk benne


    Ragyogó időre ébredtünk, Timit is kidobta az ágy pedig ma alhatott volna...kiment a piacra. Vett sok mindent, szeret piacozni.  Látta milyen drága a liba comb, az egész liba...nem vett  liba húst. Marika azt mondta, hogy aki nem eszik libát Márton napon egész évben éhezni fog. Ezen elgondolkodtunk..mi is történik majd velünk? Mondtam nem baj, ha egy kicsit  lefogyok..de aztán Timinek eszébe jutott, vett liba zsírt, hát az is libából van...mi így oldjuk meg, játsszuk ki ezt a hidelemet Isteni illatok terjengnek, Timi főz aminek nagyon örülök.


    Amíg oda volt kivasaltam a terítőket, átválogattam a konyha ruhákat. Vannak olyan régi, foltosak...azokat kivettem, jó lesz rongynak. Porszívóztam...szerencsére eszembe jutott, régen ürítünk porzsákot..bizony lecsúszott a zsák, minden poros volt belül, még jó hogy nem történt baj, éreztem, nem szív olyan jól..de megoldottam, kitakarítottam és elhatároztam máskor figyelmesebb leszek. 


    Ildi! 


    A film jó lesz...kicsit idétlenkedtem, nem akarta lejátszani, tömörítette, olyan vak tyúk módra sikerült úgy csinálni hogy felvette a media playerre és a vlc lejátszóra. Először azt írta ki nincs olyan rendszerem ami lejátssza...de valahogy kijátszottam.


    Most már takarékon ég a Nap..állítólag délután már esni is fog. 


    lehet, hogy kimegyek a temetőbe, és is behozom a mécseseket, majd karácsonykor újra kiviszem, akkor is szoktam szenteste délután gyertyát gyújtani kint ha olyan az idő. Most nagyon szép a krizantémom, kicserélném a virágokat is. 

    előzmény:
    Rolta (285207)
    2019-11-09  10:00
  20. 2019. november 9. 10:00285207.

    Szép napot Mindenkinek!


    Nagyon jó napom volt tegnap, a vendégek megjöttek.Fiatalok  Verához mentek alvóra, nálam csak a Zita maradt...éjfél után egy óráig beszélgettünk és még ma folytatjuk.   Most éppen Sacival elmentek a vásárcsarnokba, érdekes, hogy pesti létére szeret itt vásárolni.


    Főznöm nem kell, a gyüm levesem megvan és dödölle parti lesz délbe, nekem csak pirítani kell és a hagymát sütni hozzá, lehet csinálok medvehagymás tejfölt is.


    Megsütöttem az Ildi pogácsát fél adagból  nagy sikere volt az én családomban is...most megsütöm a másik fél adagot is..majd megmutatom, nem voltak olyan szépek, de finomak.


    Nagyon tevékenyek voltatok..


    Mindenki vigyázzon magára, én még élvezem a vendégeim társaságát

  21. 2019. november 8. 18:36285206.

    Na lányok, most lett  kicsit megújítva a gépem. 


    az összes jelszavamat be kell írni, persze, ha tudom. 


     

  22. 2019. november 8. 17:20285205.

    Szervusztok.


    Lassan elkészültem amit beterveztem. Kész a süti, meg a kása is, valamelyest rendet is raktam, de ez a mai nap sem az enyém. Már bevettem én is a gyogyó adagomat, ma zsiborog mindenem, és még ha csak zsiborogna..... Ez a ködös idő beeszi magát minden csontomba.


    Magdikám most puhul még a süti, de nagyon szívesen osztanék belőle mindenkinek aki kéri, biztosan nem fog rám száradni, mert a gyerekek is szeretik.


    Julika mondhatom nem lett rossz a kása, de nem is lett igazán olyan amit szerettem volna, egy kis só még kellene bele, pedig úgy éreztem elég lesz, aztán mégse.


    Azt hiszem ma korán megyek ágyba, na azért még nem most.

  23. 2019. november 8. 16:05285204.

    Sziasztok!


    Itt egész nap szürke, nyúlós idő van.


    Az este  sokáig ültem a reumatológusnál.Kicsit kavarodva ment minden ....nem az időpont szerint.Mintha megéreztem volna, hogy nem kell sietni. Mondtam J-nak, hogy benézek a mamához ...úgyis arra járok.Kivételesen ...simán meg tudtam etetni...a mellette fekvő néni / nálam jóval fiatalabb lehet...évek szerint/ is megszólalt.Eddig sose tudtam egy szót sem váltani vele ...tegnap egész tisztán beszélgettünk.Az orvos felírta a fürdőjegyet...én igazából nem is akartam mást.Remélem javul a kezem ,,,,ha nem... el kell menni a kézsebészhez....de azt csak a legvégén.Érdekes ...akkor fáj a legjobban  amikor éppen nem csinálok semmit.Míg "gyilkoltam" a leandereket ...nem éreztem semmit.Este még " családi életet" éltem ....igaz nem sok eredménnyel.J. fáradt volt, ideges ...én meg fogtam magam és eljöttem.Gondolom ilyen máshol is megesik.Sajnos nem mindig rózsaszínek a napjaink.


    Délelőtt Tómalomra mentem ...még volt egy kis munkám ....amihez még kerestem is.Megnyestem a leandereket ....de alaposan.Majd hajtanak tavasszal. Elöregedtek mint én .Borsikám ...ha valaki nem viszi be őket ottmaradnak. A nagyokat ...próbáltam ...meg sem bírom mozdítani.Lehet, hogy jövőre a " kevesebb a több" lesz a jelszavam.Hazafelé bementem a temetőbe.A jobb mécseseket haza hoztam ...a többi ment a szemétbe.Mécseshegy van a konténerbe.Délután elmentem a könyvtárba...onnan gyalog be  a kis Tescóba.Vettem.ezt azt , majd jöttem ...de már busszal  haza.Elfáradtam ...ülök mint a lekvár.


    Anikó küldhetnél egy kis mézes-krémest. Most igen megenném.


    Ildikém ...annyira jó a kép Negróval,Először azt hittem a tornaszőnyegeden vagytok. Jó kis ágyat varrtál neki.Ott aludt végül?


    Várom Marikát a jó eredménnyel.

  24. 2019. november 8. 14:07285203.

    Sziasztok lányok.


    Úgy elment a hét, már megint  péntek van. 


     


    Csúnya sötét idő van. zegen jártam. Kellett ez-az tojás, alma, stb. Bencével mentem, de magam jöttem haza, mert akkor sok várakozási időm lett volna ott. 


    Étolajat elfelejtettem venni, most hívtam Bencét de nem vette fel a telót. 


    Ettem egy kis leveskét, azt kívántam. Most talán kicsit ki kéne nyújtóznom, mert eléggé fáj a lábam ma. 


    Vettem be az előbb gyogyót, mert sajna nem múlik. 


    Talán ma megejti Bence a gép ujratelepítését, bár ez mindig sok macerával szokott járni részemről. Semmit sem találok meg, vagy máshol van, vagy új és nem értek hozzá. 


     


    Na majd meglátjuk mi lesz.  Dög lassú a gépem. 


    Mai bölcsesség:


    Ha mindenki ugyanazt a hangot énekli, abból nem lesz harmónia.


    Doug Floyd


     

  25. 2019. november 8. 13:17285202.

    Szervusztok!


    Nagyon csúnya, esős idő lett. hasogat a vállam.


    Remélem Borsika takarékra állította magát, vigyáz a "futóműveire". 


    Ildi! Nem találom, hová hívtál meg??? Olyan édes Negró veled, olyan ölelgetni való...hogy barátkozik az új paplannal?


    Ancs! Hogy sikerült a ludas kása? Mi az idén nem megyünk a libás tanyára Márton napot ünnepelni. Rossz az idő..ez szabadtéri program.. és Zsuzsi sincs itthon. 


    Magdi! Mi volt a reumatológián? Vizsgáltak is vagy csak kértél fürdő jegyet?


    Saci! Milyen volt a vendégség? Ételben biztosan nem volt hiány és jó szóból sem. 


    Ma spenótot ebédeltünk, Timi szabadságon van, tanul, jövőhéten megy Pestre a tanfolyamra. 3 napig ő fog főzni, én csak kézilány vagyok, illetve mosogató. 

Címlap

top