Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. december 4. 05:44285426.

    Most látom.hogy Barbara nap van. Akkor ma MAGDI még nagyobb szeretettel gondol unokájára...ha.egyáltalán fokozni ehet azt a szeretet...szeretettel köszöntöm igy ismeretlenül.Persze nem annyira ismeretlenek a menedékes unokák. 


    Még korán van..nem köszöntem.ajtóstul rontottam be...Szervusztok!


    Fél 9 kor a sógornömmel Csabára megyek a piacra..jönnek a szarvasiak és hozzák a halakat..afrikai harcsát fogok venni. Olvasom Erika baját..jó lenne ha neki elmúlna mint Borsnak..gyógyulj Erika..

  2. 2019. december 3. 15:47285425.

    Kedves lányok!


    Megjöttem Zegről, fél 1 körül értem haza. 


    Magdikám, kérdésed hova megyek ilyen korán? Van egy kis kártyám a kozmetikában, és  mára voltam bejegyezve egy szempilla festésre. Oda kellett mennem 9-re. Így el kellett mennem 8.20-as busszal. 


    Megtörtént, nem vagyok szebb, csak mégis jobban érzem magam.  Csak jövő évben megyek majd olyan március körül. Sajnálatos, hogy a többi szolgáltatást nem veszem igénybe, de az akkor sem segítene rajtam semmit sem. Ennyi az én szépítkezésem. Ezen kívül még a fodrász. 


    Anikóval elhagytuk egymást a  bebuszozás után, én igaz hívtam közben kétszer is, de biztos nem hallotta meg a csengést.  Kérdésem lett volna  hozzá. 


    A kozmetikus után elmentem kávét venni, aztán benéztem a karácsonyi udvarban, nem találtam meg Klárit, később telefonomra elém jött.  Aztán a művészboltban vettem alapozót és 2 ecsetet. Mostanában jobban meglátom mi kell, vagy kellene. 


    Benéztem a turiba is. Amit kerestem volna az nem igazán volt. Sokat nem késtem, visszafelé arckrémet szerettem volna venni, de  abban a boltban nem találtam, ahova bementem.


    Bolt vásárlás, csak a legszükségesebb, tele a hátizsák, amiért igazán mentem, azt nem hoztam. Még egy menet, vagy még egy Menet?


    Borsikám, köszönöm az intelmeket, nem fáztam, felhúztam a bakancsomat, de a téli kabátomat nem vettem fel, mert ugye hátamon a zsákom is, az is melegít.  Sapi, kesztyű a táskában. Megjött a nyugdij, azt is felvettem. 


    Tomikám üzenete 3/4 12-kor ért el, hogy túl van a műtéten, köszöni a drukkokat jól csináltátok, mert azt mondja jól van. Dokival majd holnap beszélnek, /ő nem tudom hogyan/ és talán haza mehet.


    Este már ehet, eddig ivott. 


    Hát ennyi történt. 


    Erika, valami nem kerek, nagyon nehéz ez a dolog. 


    Julika, remélem kitaláltam miből, hogyan fogod megcsinálni a nemezelés diszítését. 


    Mostmennem kell összerámolni, mert ugye reggel, nem, miután megjöttem megint csak nem  tettem semmit a rend érdekében, inkább a rendetlenséget szaporítottam.


     


     


    Itthon vagyok, az elcseszett festeményt javítgattam, vagyis inkább ujra festettem, 1 fokkal lett jobb, na ezt is eltehetjük oda, a gyakorlások közé. 


     


     

  3. 2019. december 3. 11:11285424.

    Pötyikém!


    Csak nem képzeled, hogy ezért megsértődnék, megsértődnénk? Nekem az bőven elég hogy itt vagytok nekem, ..aztán ha véletlenül beugrik, hogy valakinek van ilyen nevű gyereke, párja, szóvá teszi. Ennyi!!!valahogy nincs kedvem kimenni pedig süt a nap. Találtam mintát, eddig keresgéltem de nagyon szűkösen van színes gyapjúm, hezitálok milyen is legyen? Lassan kialakul. 


    Az a szép csarnok lesz amit feltettél? valahol láttam. 

    előzmény:
    potymama (285423)
    2019-12-03  10:48
  4. 2019. december 3. 10:48285423.

    Sziasztok!


    Lehet karácsonyra megint kérek egy új billentyűzetet..hogy tudom teljesen leírni róla a betűket! Mondjuk tudnom kellene vakon is írni, valamikor tudtam!


    Úgy felmérgeltem magam! Akartam a neten venni kötőfonalat, be kellett regisztrálnom..megtettem, de az Istennek se tudtam belépni.


    Aztán megrendeltem máshol. Pukkadjanak meg...és már nem is vagyok mérges.


    Néha bizony elmaradok a köszöntgetésekkel, úgy, hogy ne sértődjetek meg..Most is utólag kívánok Melindának boldog névnapot...és Marikáéknál is volt köszönteni való..oda is minden jót kívánok..és nektek is!


    Itt hideg van és süt a nap. Előttünk van a sportpálya..nagyon lepusztult állapotban..most bontják és helyére épül egy modern kézilabda ill. sport csarnok. Éppen ideje.


     

  5. 2019. december 3. 08:27285422.

    Szervusztok!


    Én meg kellemes reggelt és napot kívánok. Szép napos idő van de foga van az időnek...annyira, hogy befagyott a kulcs a zárban, Timi alig tudott kimenni. ha melegszik kénytelen leszek kimenni mert annyira lusta voltam levágni a krizantémot hogy most majd a hidegben tehetem meg, holnap viszik. Nálunk hetente szerdán viszik, az idén még december 2 hétig elviszik az időre való tekintettel. Tegnap megfőztem két napig elég lesz, karfiolos felső csirke combok..finom lett


    Most megyek kitalálok valami mintát a nemezre és ha találok hozzá fogok. Melinda lefordította a levelemet  Ómának, most már fel lehet adni neki a karácsonyi üdvözletet és az ajándékot. Nem tudom hogy mi ütött belé, évekig nem küldött semmit. Eleinte a gyerekeknek adott 100 eurót hogy adják nekem de kértem hogy szüntesse be, utána nem keresett..aztán egyszer csak jött egy nagy doboz édesség különlegesség. Így most gondolunk egymásra ünnep táján. 

    előzmény:
    BORS (285421)
    2019-12-02  21:08
  6. 2019. december 2. 21:08285421.

    Kellemes estét,  majd pedig szép álmokat  kívánni jöttem. Most látom milyen késő van. .


    Ildike, vigyázni holnap ha útra kelsz, félő, hogy lefagy és csúszós lesz. Már az új bakancsodba mész?  Tomi fiacskádnak sikeres műtétet, mielőbbi jobbulást kívánok. 


    Pötyike Rád is nagy szeretettel gondoltam, nem lehet könnyű neked. Küldjek az én kis "vacak" energiámból egy kicsit oké? 


    Mekkora a szám, most hogy egy kicsit kiállt a fejfájásom! Hűű.. reggelente látnátok, hogy kapirgálom magam össze!  : - )))


     

    előzmény:
    franci47 (285415)
    2019-12-02  17:37
  7. 2019. december 2. 20:57285420.

    Ildikém....én is sikeres műtétet kívánok Tominak...neked eső és fagymentes   utat holnapra

    előzmény:
    franci47 (285418)
    2019-12-02  19:47
  8. 2019. december 2. 20:36285419.

    Köszönöm hogy köszöntöttétek Melindát. Külországban nem szokás de mi mindig köszöntjük. Megyek az ágyikómba és elkezdem a filmet nézni...bár egy kicsit álmos vagyok de aha korán alszom el  nagyon hamar felébredek azt meg nem szeretem. Holnap azt  hiszem hozzá kezdek a nemez díszítéséhet de olyan nehéz eldönteni mi legyen milyen szín legyen..nincs sok szines gyapjum úgy kell tervezni ami van. Jóéjszakát kívánok.

  9. 2019. december 2. 19:47285418.

    Julika, dehogynem hiszem el. Mostanában itt a neten annyi minden történt velem. Te sem hinnéd el, ha mesélném? 


    Akkor nézz videán, igaz az este néha kicsit akadozik. 


     


    Köszönöm szépen a jó kívánságokat. 


    Én is úgy vagyokvele, majd meditál.


    Annyira elfáradtam lányok, kicsit ledőlök, vagy elalszom,   vagy nem. 

    előzmény:
    BiriBiri (285417)
    2019-12-02  19:11
  10. 2019. december 2. 19:11285417.

    Ildi!


    Tudom hogy milyen az ideiglenes jelszó..már többször csináltam,,,de most hiába adta nem volt hova másoljam...egyszerűen  nem jött fel az a négyzet amibe be kellett volna írni...tudom, bekékítem és bemásolom..de most nem megy. Többet erről nem írok mert nem hiszed el úgy sem...Timi  is nézte és neki sem sikerül. Ami meg érdekes hogy eleinte beengedett a jelszóval amit veled csináltunk az első belépésnél és egyszer csak nem fogadja el. 


    Tominak sikeres műtétet kívánok..még rádiót és tv-t sem szoktak ilyenkor nézni mert önkéntelenül "használod" a hangszálaidat... majd meditál, csendben, mert ilyenkor a csend a jó.

    előzmény:
    franci47 (285415)
    2019-12-02  17:37
  11. 2019. december 2. 17:59285416.

     Ildikém ...Tominak sikeres műtétet kívánok! Nehéz lesz a " hallgatás" ...de ő fegyelmezett..és milyen jó, hogy írni viszont lehet.


    Hova MÉSZ HOLNAP ILYEN KORÁN ...VAGY CSAK FIGYELMETLEN VOLTAM .MEGINT FELAKADT A BETŰ ...MOSTANÁBAN ANNYIT ÜZÖK MELLÉ.

    előzmény:
    franci47 (285415)
    2019-12-02  17:37
  12. 2019. december 2. 17:37285415.

    Julikám amit kaptál az egy ideiglenes jelszó, azt neked át kellett volna írnod arra, amit akarsz.  Akkor egyszer tudtál belépni vele. 


    Jó idő van most kint,remélem semmi  rossz már nem lesz holnapra. 


    Most néztem a menetlistát,a 8-as busszal el kell mennem. 


    Összekészítem a ruhám, hogy reggel csak magamra kapkodjam. 


    Tomival beszéltem  sokáig, holnap megy műtétre, a hangszálain van valami polip féle azt veszik le. 


    Utána 4-5 napig nem beszélhet. 


    Remélem sikerül minden. Meglátogatni sem tudom, nem mintha ez sokat segítene, de mégis. 


    Marika, most megint elmentettem amit nem tudtam, csak tudjam, hova is tettem. 

    előzmény:
    BiriBiri (285414)
    2019-12-02  16:53
  13. 2019. december 2. 16:53285414.

    Ildi! Már írtam, hogy nem fogadja el a jelszót pedig le van írva...régebben elfogadta mióta javítva volt nem megy. Most nem én vagyok a "hunyó". 

    előzmény:
    franci47 (285412)
    2019-12-02  14:20
  14. 2019. december 2. 14:26285413.

    Saci, akkor gyógyulás útján vagytok. 


    Abban az imélben van a f elirat, amelyikben a film.  Egy nagy kockában kicsit lejjebb. 


    Most néztem meg, hátha mégis kifelejtettem. Ha nincs meg szólj. Nincs benne semmi erőszak, csak  ismeretség


    Tartalom: 


    Dongha üzleti útra megy Dél-Koreából a szecsuáni Csengduba, ahol a vállalata részt vesz a 2008-as pusztító erejű földrengés utáni újjáépítésben. 


    A Tu Fu Emlékház parkjában összefut az idegenvezető May-jel, akivel évekkel ezelőtt együtt tanult az USA-ban. 


    Annak idején gyengéd érzéseket tápláltak egymás iránt, de a tanulmányaik végeztével elváltak útjaik. 


    A váratlan találkozás hatására ismét fellángolnak közöttük az érzelmek.


     


    Marika, Andrásodat sok szeretettel köszöntöm. /sajnos  egyáltalán nem tudom a hozzátartozóid nevét. Mindig egy betűvel említed őket, így nem is rögzül/ Kérlek ne haragudj,  de ez van. Annál nagyobb szeretettel küldöm jó kívánságaimat.


    Na... mennék. 


     

    előzmény:
    Rolta (285411)
    2019-12-02  14:17
  15. 2019. december 2. 14:20285412.

    Olvasom nagy munkában vagy Julika.


    Kié lesz?


    A Sorozatbaráthoz kaptál j elszót, azért küldtem el a linket, arról, amit Magdi nézett. 


    Az Ázsia Ékkövei nem kér jelszót, csak lejjebb  kell tekerni és ott vannak a feliratok. 


    A most küldött filmecske nagyon szép, engem nagyon megnyugtatott. 


    Van egy másik is, de azt még nem láttam.


    Aztán vannak Ritánál Videás  sorozatok, a legutóbbi nagyon jó volt. Nem tudom Anikó nézed-e már? 


    Ennek el tudom küldeni a linkjeit, csak el kell menteni oda, ahova pl.  a sütirecepteket is  mented. Vagy legyen a gmailos leveledben. Az biztos, hogy jó. Akkor nem lesz kész a mostani munkád. Akarod? Ha nem válaszolsz nem küldöm.


    Ujabban mindig költői kérdéseim vannak.


    Ma festettem, nem mondom,  hogy jó, nem is azért készült, hogy bekeretezzem, hanem egy gyakorlás. Van több minden, amit nem tudok, de ebben bőven előfordult.


    Most elállt az eső. Remélem holnapig nem fagy le. 


    Millió puszi a szorgos csapatnak. 


     

    előzmény:
    BiriBiri (285409)
    2019-12-02  13:30
  16. 2019. december 2. 14:17285411.

    Szép délutánt nektek!


    Csodálkozom Marika havas hírén.. Andrásodnak én is minden jót kívánok...nálunk reggel kicsit szemerkélt az eső, de már elállt, jelenleg csendes idő van...


    Magdi, nagyon szép utad volt és amint olvastam még vár is rád élmény..


    Ildikó...köszönöm a filmet...az előzőt megtaláltam, de a magyar felíratot nem, majd még kutakodok..


    Anikó...ezek a "nem ránk nyítós" napok is kellenek, az ünnep közeledtével ugyis nagyobb lesz a pörgés..


    Borsika...nehéz a döntés, a tanácsadás pedig értelmetlen, te tudod mittudsz bevállalni..


    Julika...Melindádat Isten éltesse és Elzát is ...ugy rémlik a napokban neki is ünnepe volt..


    Pötyi...láttam milyen szép csarnokot terveznek városodba...ide is ígérték, de csak ígéret maradt..


    Erika merre jársz? 


    Ma időben jött a "kedves nővér", már nem sokszor jön kötözni..töröm a feje, valami kis honoráláson..


    Gyujtottam karácsonyi mécsest és elkezdtem sütni a mézeskalácsot, nagyon jó illat lengi be a lakást, még jó pár tepsivel hátra van...a diszítés holnap lesz....


     

  17. 2019. december 2. 13:47285410.

    Szia Anikó! Kedves Lányok Mindenkit szeretettel köszöntök.


    Szívből gratulálok Julika kislányának Melindának, és Marika Andrásának nevenapjuk alkalmán. 


    Anikóm, nem nem. Nem tudom. Tegnap úgy mentem át, hogy igent mondok, de föl sem merült most mert rossz kedvű volt mindenki. Nem kérdeztek, én meg jól elbizonytalanodtam. Vigyázzatok magatokra ebben a havas időben. 


     

    előzmény:
    ancsa46 (285407)
    2019-12-02  11:13
  18. 2019. december 2. 13:30285409.

    Szervusztok!


    Ma egész délelőtt nemezeltem. és közben hallottam az a sok pittyegést amit a diófa alatt műveltetek. Tudom, van némítás, de én kíváncsi is voltam és állandóan kezet kellett törölni hogy én is tudjam miről van szó. 


    Magdi! Úgy látom nem láttátok Grazban a jég jászolt. de szép volt a kirándulás és az ijedség is nagy volt de túl vagytok rajta..remélem. 


    Itt az eső esik be a telefonon megjelent egy kép hogy Békéscsabán havazik, olyan hózápor volt. 


    Köszönöm a filmet, már emailben leírtam a gondomat minden olyan linknek örülök ami nem a Sorozatbarát és Ázsiáról jön..od az istennek sem enged be. 


    Most mintát keresek vagy tervezek a nemezemre, ami egy  szintén egy táskácska kicsit nagyobb mint Ómáé. 

  19. 2019. december 2. 12:38285408.

    Szeretettel köszöntöm az ünnepelteket!


    Ildikém ...megkaptam a filmet...köszönöm.

    előzmény:
    ancsa46 (285407)
    2019-12-02  11:13
  20. 2019. december 2. 11:13285407.

    Szervusztok.


    Melindának nagyon boldog névnapot kívánok, és ha jól emlékszem Marikának van Andrisa, akinek minden szépet és jót kívánok, így egy kicsit utólag.


    Nálunk még "csak" havas eső esik, de egyre több benne a hó, lehet, hogy szép, de én nem szeretem.


    Ildi köszönöm a filmet, sikeresen letöltöttem, azt hiszem ma be is iktatom a sorozatom közé.


    Borsika meghoztad e a döntést? Nem könnyű, de fő a biztonság.


    Egy kicsit olyan tébláboló a mai nap, talán holnapra jobb  lesz, nekem is útnak kellene indulni reggel.

  21. 2019. december 2. 10:21285406.

    Melindát sok szeretettel köszöntöm. 

  22. 2019. december 2. 09:52285405.

    Szervusztok!


    Később jövök, most csak időjárás jelentés.


    Gyönyörű hóesés van.


    Már kotorni is kellett.


    Vigyázatok magatokra.Óvatosan, ha menni kell.

  23. 2019. december 2. 09:11285404.

    Jó reggelt.


    Nálunk szakad az eső,  a vizelvezető árok 3/4-ig van. Itt lehet lemérni mennyi eső esett. 


    Még jó, hogy ma nem akartam sehova sem menni. De  holnap kellene.


    Magdi biztos szép utad volt,majd mesélj. 


    Eléggé sötét v an, bár ma festeni szeretnék. Nehéz lesz, villanyfénynél nem tudok. Másképp jönnek ki a színek. 


    Na majd meglátom mire jutok. 


    Jó régen megírtam már és itt felejtődött.


    Küldöm a filmet. Feltétlenül nézzétek meg, nagyon kedves.  Biri66 fordította.


     

  24. 2019. december 2. 08:35285403.

    Közben igyekszem " visszahangolódni".


    Ildikém ...köszönöm a filmet ....majd kérem.

    előzmény:
    harangvirag08 (285402)
    2019-12-02  08:32
  25. 2019. december 2. 08:32285402.

    Sziasztok!


    Nálunk szakad a hó. Micsoda szerencse, hogy nem tegnap.


    Reggel aránylag jó időben indultunk, persze felkészülve a rossz időre.Előkerültek a meleg cuccok.Szép napsütéses időben indultunk. Aztán a mögöttünk levő ember ránk hozta a szívbajt .Nem tudom mit nézett az " okos telefonján " de szerintem a jereváni rádíót....mondván Grazban esik a hó. Ennek ellenére Graz ragyogó idővel fogadott bennünket, túristabuszok sokaságával.Úgy álltunk sorban a mosdónál ....mint valamikor banánért. Ez elég sok időt elvett.Utána várost néztünk ....szép hangulatos.Igaz még nagyon nagy a készülődés az adventre.Sétáltunk a belvárosban m a karácsonyi vásárban, majd lementünk a Mura  hígjához. Végül " forraltboroztunk" horror árakért.Velünk volt a pécsi tv forgatócsoportja ....filmet készítettek erről a napról ....interjúkat .Grazból elmentünk Edelsbachba....ez egy osztrák falu ....ott szokott lenni a tulipán fesztivál.Egy domb teteján áll ....a viszonylag modern templom. Ott is körülnéztünk a vásárban ....majd beültünk. Szerencsére  a padok alatt ment a fűtés. A műsorban a  Sopron környéki és két helyi kórus  énekelt adventi dalokat....majd jött a Halleluja ....kórus kísérettel ....gyönyörű volt.A műsor után a helyi vendéglőben kaptunk hidegtálas vacsorát ....felét sem tudtuk megenni ....de elcsomagolták.Jó későn  ...értünk  haza.

    előzmény:
    franci47 (285401)
    2019-12-01  23:07

Címlap

top