Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2021. Április 12. 17:24287826.

    Nyugodj békében Pötyike!

    előzmény:
    BiriBiri (287824)
    2021-04-12  16:37
  2. 2021. Április 12. 17:18287825.

    Kedves Menedékes Barátaim!


    Fogadjátok őszinte részvétem. 😢


    Pötyike Családjának!


    Ismeretlenül is mély együttérzésem,


    ňszinte részvétem.


    Egy régi menedékes: Bizsu


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (287824)
    2021-04-12  16:37
  3. 2021. Április 12. 16:37287824.

    Gyászol a Menedékház!


    Ma 12.23 perckor új lakó költözött az égi Menedékházba.
     
    Meghalt Pötyike. 
     
    Április elsején búcsúztatták a férjét, akit már nem tudott utolsó útjára kísérni. Sajnos nagyon sietett utána-..
    Nagy harcot vívott a gyilkos vírussal, már azt hittük ő kerül ki győztesen. Biztató hírek érkeztek... de ma a szervezete feladta a harcot. 
    Egy nagyon kedves, szerethető barátot veszítettünk el.
    Végtelenül nyugodt, jó humorú ember volt.  Bármilyen technika hibánk volt, valamit nem tudtunk, azonnal segített.
    Kétszer  is vendégül látta a társaságot otthonában. Megismertük a családját, együtt drukkoltunk a dédunokák születésekor. 
    Megcsodálhattuk fantasztikus kézügyességét. Csodálatos babákat készített. 
     
    A Menedékház közösségét nagyon megrendített a halála. 
     
    Emlékét örökre megőrizzük: Borsika, Erika, Saci, Anikó, Ildi, Magdi, Julika
  4. 2021. Április 12. 13:31287823.

    Jav.Annuska Ricsije

    előzmény:
    BiriBiri (287822)
    2021-04-12  09:00
  5. 2021. Április 12. 09:00287822.

    Szervusztok!


    Gyönyörűséges írásokat olvashattunk, Saci úgy írta le a kertjét hogy szinte magunk előtt látjuk. Mivel élőben is láttam a kertjét tudom milyen egzotikus látvány.


    Magdi! Remek időtöltésed volt,,,és ez nem csak időtöltés, hanem igazi nagy kaland is volt. Egy ilyenen én is részt vettem volna. Hol bukkantál rá? 


    A telefonomon már nem fogtok vicces üzeneteket kapni. Kriszti navigált és pikk pakk megoldottuk, az automatikus javítót kellett kiiktatni. 


    Ma délután Boldizsár angolból írásbeli osztályvizsgát tesz 3-4. osztályból. A szóbeli csütörtökön lesz. Így mehet júniusban  elő érettségire. Már van középfokú nyelvvizsgája ami régen elég volt, hogy ne kelljen érettségizni de az megszűnt. Remélem hogy sikerül, és jövőre ezt a tárgyat már nem kell kötelezően tanulni. Szeretne felsőfokút is tenni. Jövőre a németre megy rá. Ezek pontot hoznak a felvételinél. Úgy emlékszem Ildi Bencéje is tett előhozott érettségit? Annuska Annuskája biztos, arra emlékszem. 


    Most hívom az állatorvost Vince fokkő eltávolítása miatt. Már megint láttam tegnap hogy piros egy helyen az ínye. A fogkőtől elromlik. remélem az a hátsó fogat nem kell kihúzni mint a múltkor az előtte lévőt. Vinném Incit is ha már Vincét beoltották a múltkor legyen ő is megszúrva..most nagy az "oltakozási" kedv úgy is.

  6. 2021. Április 11. 18:14287821.

    Sziasztok!


    Sacikám ....azért ugye csak "kinyitódott" az az ajtó..Húúú ezért a szép  elmagyarított szóért most kapnék egy nyelvőrtől.


    Nálam ma csendes volt a nap . Igaz jártam Izraelben ....még az oltási igazolványomat is elfogadták . Na persze csak virtuálisan. Jeruzsálem madártávlatból volt    a cime.Előtte volt egy kis izgalom, mert egy kamu oldal is hirdette ....ahol regisztrálni kellett volna és még bankszámlaszámot is kértek ....ingyenes városnézéshez...egy nagy frászt fogom megadni.1 órával hamarabra írták mint az eredeti időpont.Már le is mondtam róla mikor jött az értesítés a valódi oldalról / Nem egyedül . a címe.. /. Nagyon jó idegenvezető mutatott be egy órai anyagot  Izraelből ...élőben .Csodálatos volt. Annak idején láttam Dávidék videóját...de ez részletesebb volt ....mert kisebb területet jártunk be. Lesz még folytatása.Tegnap délután a Farkasréti temetőben jártam .../online/ ...a temető történetéről beszéltek és sok neves sírt mutattak meg.Az előbb néztem egy videót a Kerepesi temetőből.T Szabó Anna a Költészet napja alkalmából járt neves költők sírjánál , mesélt róluk, majd versrészleteket mondott el.Kicsi oldották ezek a programok a bezártságot.


    Ma lusta asszony módjára főztem.A csirkepörköltbe beleszaggattam a nokedlit,kanállal ....szerintem nagyon finom lett.Már összekészítettem holnapra az ebédemet ...Boscónak is csináltam ebédes dobozt..Szeretnék kimenni  ...el kellene vetnem a virágmagokat, meg elültetni a kannavirágot az eső előtt.


    Ildikém ...meg lett a sárga virágod....a keritésépités miatt kicsit odább került.Abból a kis rózsaszínből  alig látok ....van még magom ...nem tudom hova tűntek el az ősziek.


    Sokat gondolok Mindenkire ....néha beszélgetek veletek.

    előzmény:
    Rolta (287820)
    2021-04-11  17:47
  7. 2021. Április 11. 17:47287820.

    Szép estét Mindenkinek!


    Remélem hosszas kopogás után most végre bejutok.....talán mert újabban nem értékeljük, hogy Flórikáék rendben tartják a házat igen csak nehezen nyítnak ajtót....vgy eltanácsolnak Bostonba..


    Ma olyan vegyes idő volt.....sütött a nap, de hűvös maradt délutánra is.....pedig szeretnék már többet kinn lenni.....Nagyon hiányzik az eső...A virágaimat öröm nézni.....nagyon sok tulipán, nárcisz....a jácintok elnyílóban.....a kis a pró tavasziak is mind kipattantak.....az ősgyep tele pipitérrel, ibolyával ..az előkerti kis meggyfa olyan, mint egy menyasszonyi csokor, szerencsére még nem fázott meg....a leanderok kibírták a minuszokat.....a veteményesben szép a sóska, az ősszel bennhagyott póré, az örök hagyma.......sajnos z elvetett magocskák nem bujtak ki eddig, talán fáznak.....ez vo9lt a kertészeti híradó..


    Ma  már itt lehetett a család ebédre, ami nagyon egyszerű volt gulyás, rakott káposzta, tiramisú......nagyon nehéz kitalálni a heti menűt.....mostanában volt paradicsom leves, medvehagyma krém leves..túróval töltött zsemle, pörölt-nokedli, krumpliprósza, sültcsirke....ezeket ötletnek írtam.......szeretek főzni, ezt még nem szeretném leadni....még nem.....na ez meg a konyhai híradó volt..


    A hét végén lomtalanítás lesz....egy csomó dolgot már összeszedtünk, de a héten még próbálok hozzá rakni....csak ne sajnálnák minden régi dolgot, vagy sok mindenhez ne kötne valami.....


    Jó volt olvasni, hogy ti írtatok, bejutottatok a szeretett házunkba....ha ritkábban is írtam gondolatba sokat beszélgettem mindenkivel...........nagyon vágynék egy kis lélek gyógyszerre...


    Legyen szép az induló új hét valamennyitek számára......akár dolgosnak, akár pihenősnek tervezitek..

  8. 2021. Április 10. 16:24287819.

    Szervusztok!


    Mozgalmas, izgalmas napjaim voltak. Kezdődött azzal, hogy Vince csütörtök este nem akart enni jönni, csak lapított a kosarában. Kiakartam venni de akkorát visított és majd megharapott, hogy megijedtem. Végül szép lassan elindult utánunk de ilyen még nem volt, nem ment be a "cica hotelba". Incit bezártam, gondoltam majd Vince talán meggondolja. Már sötét este volt amikor felkelt, akkor megtudtam fogni óvatosan és kivittem. Persze erre Inci kislisszolt. Nagyon nyugtalan voltam , arra gondoltam reggel mehetünk az orvoshoz, Azt álmodtam, hogy Zsuzsi elvitt minket én a kocsiban vártam kint és jött is Zsuzsi, hozta Vincét, hogy azt mondta az orvos, kutya baja sincs, Alig múlt 5 óra mentem érte és láss csodát, igaz, hogy nem evett semmit de már meg letett fogni, egy kis dudor volt a lábánál. Valami incidens érhette mert amikor délután bejött , mit bejött, berohant egyenesen az ablakba ment és nyugtalanul figyelt kifelé. A lényeg, mára már meggyógyult


    Tegnap megint nagy stressz ért. A telefonról akartam belépni a bankomba és nem sikerült pedig biztos jó jelszót írtam, izgalmamban többször próbáltam és kitiltott. Kezdődött a izgalom, mi ilyenkor a teendő, Megtaláltam, de a telefonos magyarázaton nem tudtam eligazodni. Rossz gombot nyomtam, a bankkártya letiltást. Aztán hívtam Zsuzsit, ő megértette, és sikerült, kaptam egy kódot amivel be tudtam menni de csak az "ajtó" elé, meg kellett változtatni a régi jelszót. Én ugye én butuska nem fogtam fel, hogy a kapott a rá


    égi jelszó, azt kell megváltoztatni. Telefon Zsuzsinak, most meg ez a baj.de aztán Zsuzsi felvilágosított, amire én magam is rájöhettem volna ha nem vagyok olyan ideges. Most aztán van új jelszó, betudok lépni. Aztán a belépés után elcsodálkoztam, miért nem kaptam nyugdíjat? Na miért? Mert 9. volt. Ez volt a napok történése. 

  9. 2021. Április 10. 15:59287818.

    Sziasztok !


    Ezen a szép tavaszi napon örülni kellene a napsütésnek, a szép időnek ....örülök is  de nagyon vagyok .


    Először délelőtt ment el minden .Mivel Thom-os...természetesen a vonalas telefon is. Mindent kihuzigáltam ..visszadugtam ....semmi.Majd hagytam a francba az egészet. Egy idő múlva helyreállt minden.Ebéd után ...betelepedtem ....mondván kicsit körbenézek ....megint " se kép se hang . Végigcsináltam a szokásost .....semmi. Mobilról hívom a szolgáltatót ....megnézték ...valóban nincs net ...hálózati hiba van. 72óra a javítási idő.Adnak 72 óra mobilnetet meg 60 perc telefonbeszélgetést.Sokra megyek vele ..Na, de ....most találomra bekapcsoltam a gépet ...ránéztem a wifire és van kapcsolat.Na...erre varrjak gombot.


    Már nem is tudom mikor írtam a Menedékbe.Tegnapelőtt habzsi-dőzsi volt....kiszabadulás.Reggel voltam fodrásznál ....tök egyedül ..délután  5-re mentem a reumára. Mivel csak óránként van busz ...gondoltam megnézem a Spárban / nem is tudom mikor voltam utoljára /a " négyzetméteres " vásárlást.Alig volt ember , ment simán.A reumán egyedül voltam .A kezem nagyon nem jó ...kenjem ....oszt jónapot.Most persze nem is fáj ....pedig tegnap alaposan igénybe vettem.Tómalmon ragyogó idő volt ...igazi tavasz. Nagyon kellene az eső. Istenem ha már most kezdem az " esőtáncot"...mennyit fogok nyavalyogni?


    Ma lebuktam .Éppen csoszogtam haza a piacról, meg  a vásárlásból mikor J. jött a garázsba savanyúságért.Minek mászkálok a piacon ? Nem is volt szinte senki ....és csak a virágosoknál bámészkodtam.Olyan szép petuniák és muskátlijaik voltak ....de ott is alig lézengett valaki.Mondták még jövő héten is lesz jó árban futómuskátli ....akkor veszek.Most tele volt mind a két kezem cuccal.


    Szárad a mosásom...szinte meleg van az erkélyen.


    Nagyon érdekes könyvet olvastam : Edith Éva Egger: A döntés.még karácsonyra kaptam Barbarától ....de akkor nem volt erőm hozzá.Ő megjárta Auschwitz-ot fiatal lányként.A könyv lényegét az On The Spot alkotói Cseke Eszter és S Takács András fogalmazták meg...szerintem :"Edith Éva Egger története a holtak közt kezdődik és az élők között ér véget.Egy bölcs asszony felkavaró, mégis felemelő könyve arról, hogyan lehet szembenézni legsötétebb félelmeinkkel és legmélyebb traumáinkkal."


    Nagyon jó lenne ha nyitna a könyvtár ..


    Vigyázzatok magatokra!


     

    előzmény:
    franci47 (287815)
    2021-04-09  10:33
  10. 2021. Április 10. 10:39287817.

    Szép jó reggelt!


    Elküldtem az ominózus SMS-t, majd szólnak, ha marad vakcina.


    Várom is meg nem is..:-)


    Nyit az ovi 19-én, de a férjem nem akarja engedni a gyereket, nem tudom hogy lesz.


    Főznöm nem kell, mama tegnap küldött húslevest és zúzapörköltöt nokedlivel, uborka salátával, abból még marad, lehet kell kiegészítés.


    Ki mit csinál?:-)


     

  11. 2021. Április 9. 21:49287816.

    Szép jó estet!


     a belépés..


    de itt vagyok!! Hideg volt ma, bár végre sütött a nap, jól esett. 
    s végre eldöntöttem, felveszem az oltást, holnap szólok a felettesemnek, remélem nem illan el a bátorságom addig!


    Férjem tegnap megkapta.


    Lassan kezdődik Columbo, azt szeretem nézni, én idő!:-)


    Remélem mindenki jól van!

  12. 2021. Április 9. 10:33287815.

    Még egy belépés.


    Sziasztok.


     


    Látom ti sem tudtok belépni, és még egyszer megnyitottam a Menedékházat, így most legalább írok.


    Megjöttem a laborból, voltak elegen. Még gondolkodtam, hogy talán megsem kéne elmennem, 8,15-ös időpontot tartották rendesen. 


    Nem láttam az eüs dolgozókon, hogy valamennyire is tartanának a beteg emberektől. Hőmérsékletem 36 sem volt. Hát igen, ha már 37 akkor biztos lázas vagyok. Hétfőn kapom az eredményt. Bízom benne, hogy a fontos dolgok jók lesznek. Mindent néznek. 


    Kétszer kellett bökni, elsőre nem jött. A második jól sikerült. Közben megszólalt a telefonom, Éva keresett, hogy jön,  hátha elfelejtettem volna.  Nem felejtettem. 


    Rosszul aludtam az éjjel. 


     Holnap lejár a festőkurzusom, lehet, hogy nem  újítom meg most,hanem csak a nyáron indulót. 


    Na meglátjuk elmegy-e a levél, mert itt kellett hagynom. 

  13. 2021. Április 8. 13:03287814.

    Sziasztok. 


     


    A vers azé, akinek szüksége van rá, és simogatja a lelkét. A szép szavak versbe öntve.


    Két sort kivettem belőle, mert  nem találtam ránk nézve találónak.


    Hideg lett ujra, bár hó még nem volt. Holnapi 17 fok nem tudom miből lesz. 


     

  14. 2021. Április 8. 09:49287813.

    Szervusztok!


    Ildi! Ezt a megemlékezést magamra vettem. Tegnap ünnepeltük volna a férjem születésnapját. Nagyon ügyes vagy hogy még ebben a zimankós időben is szemmel tartod a házat. És milyen jó, hogy még megtudod tenni azt a távot. Tudom, egyre nehezebb.  Nekem nagyon fáj a térdem ha kimegyek a temetőbe, utána napokig kenegetem.


    9 re havazást jeleztek de még süt a nap de fúj a szél. Majd csak ide fújja a hívatlan vendéget. Mert április 8.  már nem illő a hónak esni. Lehet hogy Holle anyó a bűnös, elkoptak a dunyhái....Ideje befoltozni, aztán nyáron nézze át és csak a megfelelő időben rázogassa..mondjuk karácsonykor legyen szolgálatban. 


    Már fejből azt sem tudom megjegezni mit fogok enni. Nem néztem az étlapot és nem tegnap ettem a csülköt pékné módra. Tegnap nagyon finom rakott káposzta volt. Ma várom a csülköt. 


    Örülök a dédunokáknak, alig várom hogy megint "babázzunk". Egy kisfiú  és egy kislány már van és 3 kislány érkezését várjuk. Mert ezek a babák közös babák. Imádom nézni a képeket, ők is itt nőnek fel a "szemünk láttára" mint az unokáink.  


    Tegnap éppen kint voltam amikor Marika elment a ház előtt és megkérdezte mit hozzon a boltból. Csak kenyér kellett, hozott, jólesett


     


     

    előzmény:
    franci47 (287812)
    2021-04-07  21:36
  15. 2021. Április 7. 21:36287812.

    Megemlékezésül: 


     


    Csak halk léptekkel, csendesen, nem zavarva álmuk,
    Szívünkben emlékezve rájuk,
    Halk léptekkel, csendesen.

    Mert ott vannak a mindennapokban,.........
    Halljuk szavaikat...


    Halk léptekkel, csendesen, nem zavarva álmuk.

    Nosztalgiák, megelevenedett, régi történetek
    Mosolyt csalnak arcukra, melyet könnyzuhatag követ,
    Szívünk sajog, s benne űr tátong.
    S a hideg szél szárítja arcunkról a fájdalom jeleit.
    Halk léptekkel, csendesen, nem zavarva álmuk.

    Némán kiáltunk a végtelen messzeségbe,
    Jó volna, ha itt lennél...
    S a szív több időt kérne még,
    De választ sohase kaphat, MIÉRT?

    Néma kiáltás:Élő Lilla 



     

    előzmény:
    margaret3711 (287810)
    2021-04-07  19:43
  16. 2021. Április 7. 19:47287811.

    Kedves csoporttagok!


     


    Nagyon szeretem olvasni az írásaitokat, igy sokkal jobb mint zúgolvasni..:-)


    Délelőtt egészen szép idő volt, hozzáteszem csak bentről.


    Julika! Jó volt olvasni Timi parfümjeiről, nagyágyú mind:-)


    Nekem ma jött egy parfüm, random rendeltem, sokat olvastam róla.. a vélemények alapján nagyon tetszett, gyönyörű mondatokat írtak, Esteé Lauder...sajnos csalódtam, fene vigye el, nem jó a bőrömön.


    Harangvirág! Cartiert én is imádom, nekem a kedvencem a La Panthére. Neked?


    Ma nem sokat tudtam írni, Alikám hiányol..:-)


     

  17. 2021. Április 7. 19:43287810.

    Szia Ildi!


    Most keszulok a temetobe.Lanyom sirjanal, vejem,unokaim es dedunokaimmal talalkozunk.Ez a masodik szuletesnap nelkule. Holnap lenne a 63. szuletesnapja.

    előzmény:
    franci47 (287809)
    2021-04-07  18:03
  18. 2021. Április 7. 18:03287809.

    Szia Margaret!


    Örülök, hogy a sok hülyeséggel, legalább te jobb kedvre derültél. 


    De mi volt a szomorúság oka. Nem várom, hogy elmeséld, csak hogy megtoldódott-e, vagy jobb lett-e? 


    Tudod mikor az ajtót nem tudtam becsukni, és már a kinyítás is nehéz volt, akkor már azért ideges voltam.Senki sem volt a környéken akitől segítséget várhattam volna. Megoldódott, igaz a szerszámok kint maradtak, de eltettem olyan helyre ahol valamikor megtalálom. 


    Mondjuk így is indultam el. Aztán itthon  mássá vált már. 


    Nem akart beengedni ez a szemét nlc. ujra kellett ki bezárni, és akkor végre. Most már csak a postázás van hátra. 

    előzmény:
    margaret3711 (287808)
    2021-04-07  17:36
  19. 2021. Április 7. 17:36287808.

    Szevusztok!


    Draga Ildi, szomoru napomat kicsit megkonnyebbitetted.


    előzmény:
    franci47 (287807)
    2021-04-07  15:44
  20. 2021. Április 7. 15:44287807.

    Ma hegymenetem volt, szép napsütésben indultam, aztán romlott az idő, néhol a mellényem is sok volt, aztán meg  kellett. 


    A bejárati ajtó tönkrement, alig bírtam visszazárni.  


    Szépen virágoznak a fák,  nem láttam fagynak nyomát sem,     nyílnak az ibolyák, és az a tavaszi kék virágocska, most nem jut eszembe a neve.  Egy kutya felfelé utánam szegődött,  aztán később láttam kijött az útra a gazdája és visszahívta. Jó sokáig engedte, hogy ugasson és kövessen. Egy fekete puliforma kutya volt.  Mivel ma olyan vagyok mint a kanász,  jó hogy nem hallotta miket gondoltam és mondtam. Na mondtam magamnak visszafelé nem erre jövök. Csak úgy beszélgetek mint a bolondok.  De általában betartom, amit magamnak mondok, /hehe. Nem arra jöttem haza, ott egy másik ugatott, de be volt kertelve, de most nem volt megkötve. 


    Na komolyra fordítva a szót, elintéztem, amit akartam, aztán visszaindultam. 


    az úton: 


    Láttam, hogy egy kocsi visszatolat, na mondom magamnak lehet hogy elrabolnak. Jól az út szélére álltam futásra készen.


    Később észrevettem, hogy legalább 5 teherautó, és mindenfélével felszerelt  jármű áll, és attól nem fért el. Én is visszatolattam, és felmentem arra az útra, ahol nálam való látogatáskor betértünk a lovasszekérrel. Később visszakanyarodva  az útra rákérdeztem, átmehetek-e az erdőn, vagy még munkálatok vannak.  Na ott ijesztgettek a vadakkal, nem tudják, hogy nekem bérletem van az erdőn való átkeléshez. 


    Közben találkoztam két emberrel, akik felfelé tartottak, és elmondtam az áramkimaradást. Nagyon  fájlalták, hogy most hogy isznak egy pohár bort. Javaslatom egy generátor bekapcsolása. 


    Na lányok, elég a sok hülyeségből,  ma ez telt tőlem. 


    Megjöttem, levágtam magam az ágyra,  és fél óráig feküdtem. Aztán ettem egy kis ebédet.   


    Ha valaki nézi a Mitoszt, akkor van egy nagyon aranyos kis videó a főszereplővel /lódoktor/  mennyire azonosult a szereppel. Szerintem többféle módon igen, de vannak amiben egyáltalán nem. Attól függetlenül jól játssza. 


    Most be kéne fejeztem az afrikai nő festeményt.  mert már többféle dolog vele kapcsolatban nem jut eszembe. Olyan lesz, amilyen. 


    Eszembe jutottál Judesz ezzel kapcsolatban  én nagyon szeretek festegetni, de igazán nagyon sok hiányosságom van ezen a téren. Ahol most tanulgatok, azok csak egy-egy  festeni való tárgy, amiknek megfestése nagy kihívás nekem, mert egyáltalán nem így csináltam volna meg, mint  ahogy tanítják. De hát ettől lesz realisztikus.  Igazán  tájképfestést szeretnék.  


    Ugye nem sértettem senkit sem. 


    Sötét felhők jönnek újra. Mennem kell kutyát vacsoráztatni, csak az a baj, utána engem hívogat, hogy menjek vele ki. NEM AKAROK!!!!


    Legyen szép napotok. 



     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (287806)
    2021-04-07  08:40
  21. 2021. Április 7. 08:40287806.

    Szervusztok!


    Gyönyörűen süt a nap, reményt ad a tavasz folytatására. Hipp hopp kinyithatnak a boltok, a szolgáltatások. A vendéglátás még várat magára.....azért ne bízzuk el magunkat. Én továbbra is betartok mindent amit a kis "zsarnokaim" előírtak. Nem esik nehezemre már megint megszoktam   az egyedüllétet. Amúgy sem szeretek buszozni, boltokba menni , Most már azt várom hogy végre legyen kész a műv, ház felújítása és legyenek megint vásárok. Kifogytam a bugyikból. Ott szoktam venni meg ezt azt. Nagyon kell alátét a locsoló cső végére, azt is árulnak, meg sok hasznos dolgot ami kell egy ház körül.


    Megdöbbenve olvasom, hogy már két kórház tűz volt covid osztályon. Olyan osztályon ahol a tüdő a főszereplő, és ott veszélyeztetik a saját és mások életét, nem beszélve a hatalmas anyagi károkról. Nem lehet elvenni, egyáltalán beengedni a cigarettát? Emberi jogokat sérteni? És az élethez való jog elvétele szörnyű körülmények között, ahhoz van joga? Fel vagyok háborodva, még belegondolni sem mernék mi lenne ha egy hozzátartozóm végezné így az életét ahova éppen életmenés céljából vittem be?


    Ebédem van, ma csülök lesz pékné módra..mint ha nem ettem volna elég csülköz az ünnep alatt? De kíváncsi vagyok itt hogyan készítik? Mindent végig szeretnék próbálni amit felkínálnak, hogy tudjam mit érdemes rendleni. Mert gondolom valami körforgás van máskor terítékre kerülnek egyes fogások. Ha melegszik az idő kimegyek kapirgálni. A cicákat is meg kell mozgatni mert ha bent vagyok ők is bent vannak, ha kimegyek jönnek velem. 


    Legyen kellemes az új hét!

  22. 2021. Április 6. 12:57287805.
    Szervusztok.
     
    Annyira vágynék már egy kis melegre, még idebent is érzem ahogy a szél kihúzza a meleget a lakásból, lehet feltekerem a termosztátot. Főzni nem kell, már volt ami a fagyóban landolt, milyen jó lesz amikor nem lesz kedvem konyházni.
     
    Nekem az ünnep már attól ünnep, hogy itthon vannak az unokák, igaz nem sokszor adódik, hogy teljes létszámban együtt legyünk, pedig nem is vagyunk sokan.
     
    Tegnap a locsolást is megkaptam Petitől, most  talán nem kókadok el.
     
    Judesz, engem nem igazán hoznak lázba a parfümök, bár van pár belőle, szinte mindet úgy kaptam. Nagyon ritkán használom, akkor is csak úgy mutatóba. A finom illatoktól csak úgy kellemesen érzem magam, a nyári kedvencem a sárgadinnye, és épp olyanom nincs is.
    Lányunokám jó érzékkel használ parfümöt, nagyon szeretem amikor megölelhetem, és olyankor jól beszippantom az illatát.
  23. 2021. Április 6. 11:57287804.

    Az illatokat ....meg kifelejtettem.


    Nagyon szeretem a tavasz illatát ....az ilyenkori keveredést.A másik meghatározó ....nyári estéken a "falusi petúnia " illata.


    Parfümökből van bőven. Az a szokás, hogy amikor valaki megunja ...nálam landol. Én nagyon elvétve használok.Amikor fájó szívvel vágytam rá ....nem nagyon adódott.Pénz se volt ....és választék sem.Emlékeztek az első a Charlie volt ....elérhető áron.A lányoknak nincs kialakult márkájuk...amihez nagyon ragaszkodnának.Így az én "Parfümériámban " sok féle illat megtalálható.Van közel 20 éves is.Nekem a Cartier a kedvencem.Van egy árnyalatnyi az alján....kitart.


    Régóta nem használok öblítőt. Az öblítős tartályba ....víz + kevés ecet  és néhány fújás a parfümből amihez éppen kedvem van. Mielőtt a fejetekhez kaptok ....az ecet szaga teljesen eltűnik ...a ruha puha és illatos.


    A szagokra nagyon érzékeny vagyok ...de ebbe most nem bonyolódok bele.


    Hazafelé Tómalomról  Barbarával  arról beszélgettünk ....mennyire átok ez a vírus .A sok veszteség mellett a fiataloktól  is elveszi azt ami egész életükre meghatározó.A végzősöktől a szalagavató, a ballagás hangulatát.A diplomásoktól a diploma átvétel ünnepélyességét.A szerenádozást, a bulikat amik hozzátartoznak a fiatalok életéhez.Az érettségi izgalmát. Sose felejtem el ...amikor kávéfőző voltam B. érettségijekor  a fiatalokat a büfében ,mennyire izgultak egymásért .Apró dolgok ezek ....de emlékezetesek.


    Nálunk tavaly egy középiskola sem tudott ballagást rendezni .....ennyi ember nem  " tömörülhet ". Az egyik gimnázium megtartotta a nyári nyitás idején .....de az már messze nem olyan ....mint amikor az ideje van.


    Julika ...most olvasom amit írtál.Pont a narrációt nem sikerült látnom. A szereplőkkel volt egyenként riport ....énekeltek is. Remélem , hogy készült felvétel ....mindenképpen szeretném látni.Különleges feldolgozás.


    Megyek " nézek " valami ebédet ....igaz csak melegíteni kell.Van egész hétre.

    előzmény:
    harangvirag08 (287803)
    2021-04-06  11:28
  24. 2021. Április 6. 11:28287803.

    Sziasztok !


    Vége az ünnepeknek ....jönnek a hétköznapok.


    Olyan régen jártam erre ..." majdnem " keresnem kellett az utat.


    Kicsit korán kezdődött az ünnep nálunk. Mert nekem mindig az, ha haza jönnek a családtagjaim. Dávidék már szerdán megjöttek. Megbeszélése volt a konyhabútorosokkal .Nagyon szép lesz ....már amennyire én a vázlatból meg tudtam állapítani.még aznap este megünnepeltük a hazatérést./ oltásokkal ...és távolságtartással /. Barbaráék pénteken délre jöttek.Boscó teljesen kifordult magából örömében . Kipróbálta fel tud e ugrani a magaságyásra /ami normál körülmények közt eddig eszébe sem jutott /. Pénteken én főztem ...hááát nem tartottunk böjtöt.Este "előünnepeltük " az elmaradt és következendő  családi ünnepeket. Tortával, pezsgővel,finom grillhússal  D. specialitásaival.A többi napokon is találkoztunk.J. megint  kitett magáért,nagyon finomakat készített.Sokat, sokfélét ettünk.Volt két torta ....hely meg a hűtőben náluk semmi.Igy két napig egy tortásdobozzal vándoroltam.Tegnap végre elfogyott.Nagyon jó volt együtt lenni ...most megint sokára leszünk így mindannyian együtt. Úgy vagyok inden percet ki akarok használni ami adódik .....az élet rövid.


    Kicsit szomorkás is voltam ....hiszen a tavalyi év kivételével minden  nagyszombaton elmentünk Évával Ófaluba a Feltámadásra.Az idén csak gondolatban .Igaz ő Ófaluban van .....mi meg várjuk mikor lesz alkalom, hogy méltóképpen elbúcsúzhassunk tőle.


    Most jöttünk meg Barbarával Tómalomról.Reggel voltak vásárolni ...hoztak nekem nagy mennyiségű virágföldet ..azt vittük ki.A helyzet nyomasztó ....a föld csontszáraz. Úgy fújt a szél ....minden fölborogatva.A barackfára csak rápillantottam ...de vagy levirágzott, vagy elvitte a fagy.Nem is akartam közelről meggyőződni.Annyira hideg volt, hogy a házat ki sem nyitottuk.A muskátlikat bevittük a kisházba.Vágtam egy csokor nárciszt ...és húztunk haza.


    Tegnap este megpróbáltam online megnézni a The Passiont. Nem sikerült....bár részleteket mutattak. Nagyon érdekes ez a modern feldolgozás.Bár nekem az igazi ....a gyerekkoromban húsvétkor a templomban előadott ....helyi szereplőkkel./ Hiszen tudjátok én olyan "földhözragadt" vagyok /.


    Olyan hideg van, hogy bekuckózok.A kerti munka megvár ....lesz bőségesen.


    Vigyázzatok nagyon magatokra ! Bízom, hogy jó híreket fogunk kapni.

    előzmény:
    BiriBiri (287799)
    2021-04-05  14:44
  25. 2021. Április 6. 11:09287802.

    Szervusztok!


    Bejött a jóslat, betört a hideg. Juditka még sokáig nem fog olyan csodás illatokat szívni amikről ábrándozik. És a ballagási dalok? Nos azt a leleményes iskolák megoldják úgy mint Virágom ballagásán. Nem az iskolában, hanem az iskola melletti játszón, parkban volt. Nagyon szép, emlékezetes. 


    Az illatokról. A lányom is nagyon szereti. Az első párja Bulgarit vett neki és évekig azt használta. Nagyon diszkréten, éppen csak ... Én is nagyon szerettem az az illatot, annyira hozzá tartozott Timihez. Aztán váltott, Armani parfümre. Megszoktam azt is, amikor elment még sokáig itt maradt az illata. Én mindig a reklám kis fiolákat kaptam, ezek évekig elegek voltak, annyira keveset használok. És most egy üveg Armani vissza jött. A mostani párja, a vőlegénye más illattal lepte meg, amit ő kedvel. És bizony Timikém illatot váltott. Mikor először éreztem felkiáltottam mint a mesében a sárkány " idegen szagot érzek"Remélem ez az illat most már végleges lesz. Ez is nagyon diszkrét, kellemes.


    Azt hiszem jöhet bármi, a reggeli kávéívás szertartásán nem fog változást hozni. Fix pont az életünkben. 


    Ildi! Hogy sikerült a családi ebéd? Biztos nagyon jól, Tamás nagy dumás, nem lehet mellette unatkozni. 


    Fel kell venni a hátköznap fonalát , rövid lesz a fonál, keddel kezdtük a hetet. Rosszul aludtam, nagyon hülye , fárasztó álmom volt, sokáig tartott..azt hiszem, a fene tudja lehet hogy percek alatt álmodik egy rakás baromságot az ember. A lényeg, hogy elég kábultam ébredtem, mentem a cicákért, vittem ki a szemetet ment ma viszik, és az ételhordót majdnem a kukába dobtam..olyan kuka voltam mégde ettől azonnal felébredtem. 

Címlap

top