Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2021. június 19. 12:07287951.

    Sziasztok


    Ébredés reggel 6 óra előtt. Még kicsit ráhúztam,  hátha sikerül valamit pihenni, demár egyetlen csontom sem kivánta az ágya, és azon kívüli munkaféleségeket.


    Úgy döntöttem temetői locsolás lesz, mert már tegnap ígértem, hogy megyek.  8-ra itthon voltam. Utána itthon, kannából, mert össze kellett szednem az öntözőslagot, B. füvet nyírt.


    Haza érve vetkőzés, mert a víz úgy szakadt rólam, hogy csak na, és locsolás után is, akkor már ha kint vagyok a legfüvesebb kis 1-2 m2-nyi területet felkapáltam, a kelő zöldségekből kihúzta az uszókát, zöme bentszakad.  Bejőve főztem egy  borsólevest, és hajtoványt, ami most sült ki. 


    Most nagyon kivánom az ágyat, lehet, hogy ledobom magam egy kis időre, amig bírom. 


    Nem vagyok nagyon jókedvemben, csakúgy vagyok, el sem döntöttem mi lesz ma, vagy lesz-e valamihez kedvem. Szóval elutazott-elment a kedvem. Nektek van? És mihez van? 


    Most nagyon szeretnék egy jó társaságot, ahol legalább 15-20-an lennénk, és ha meg sem szólalnék, akkor is jól érezném magam..... talán.


    Bölcsességet akartam használni, ki is dobott nekem valamit, de azt hiszem nagyon át kell rágni, hogy megértsem.


     Ha valakiből ki akarsz hozni egy bizonyos tulajdonságot, tégy úgy, mintha az elérendő erény máris egyik alapvető vonása lenne; Előlegezd meg a jó hírnevet, amelyet ki szeretnél fejleszteni benne, és roppant erőfeszítést tesz majd, nehogy csalódást okozzon


    W. Shakespeare

  2. 2021. június 19. 08:57287950.
    Szervusztok.
     
    Slés Neked is szép napot kívánok.
     
     
    Rosszul indult a reggel, hajnalok hajnalán bekopogott a görcs, mit kopogott,  berúgta az ajtót, rám támadt, én meg ugrottam amennyire tőlem telt, szóval nem volt szívderítő ébresztőm. 
     
    Ha már így esett kimentem egy korai locsolásra, szegény növények, nem is tudom hogy bírják.  Ma csak egy lecsó készül, holnap lesz sütés, na mi???, hát persze hogy kifli, Peti kedvence, hadd vigye a drága.
     
    Ildi, jó túl lenni a nagy munkán, lehet élvezni az eredményt, pihenj kicsit, alkoss valami szépet. Én sajnos nem fekverésztem, hülye természettel áldott meg a teremtő, nem bírom a vízszintes helyzetet, pedig annyi szépreményű elképzelésem volt még annó aktív koromban, hogy így meg úgy lesz, aztán semmi sem lett úgy.  Nekem a spájz még hátra van, halogatós a dolog, de egyszer majd csak úgy nekiruccanok, talán, remélem.
     
    Magdi meddig maradsz a természet lágy ölén? Vigyázz  Magadra, óvakodj a nagy melegben.
     
    Jövő hétre próbálok kitalálni valami kivitelezhető stratégiát, valószínű, hogy jönnek öcsémék az unkákkal  "valamikor", na ez okoz nekem szervezési problémát, hogy előtte este bejelentik a másnapi érkezést, amire fel kellene készülnöm.
     
    Legyen szép hétvégétek, maradjatok a hűvös lakásban, már amennyire hűvös lehet.
  3. 2021. június 19. 04:03287949.

    Jó reggelt, s szép napot mindenkinek. 

  4. 2021. június 18. 18:52287948.

    Kedves Lányok!


    Pár napja nem írtam, annyira el voltam foglalva, na és nagyon elfáradtam.


    Hiába.... múlik az idő és már az ember nem bírja egész nap a munkát, pedig szerettem volna. Valamikor sokkal-sokkal több munkabírásom volt, de valahol, valamikor elgyengültem, és számolni kell ezzel az állapottal. 


    Festettünk, étkező, konyha, még jó, hogy többet egyelőre nem vállaltunk be.  Zöme munkát lányom végezte, én csak az asszisztencia  voltam, de hát már az sem olyan volt, mint régen. 


    Sokat dolgoztunk, még hátra van ugyan egy kis dekoráció, nem tudom mikor fogjuk megcsinálni, mert még csak halványan tudjuk mit akarunk, de h ogy a kivitelezés hogyan sikerül..... az még odébb van.


    Látom Erikáék kivonultak a városból. De milyen jó is az. Mi is nagyon élveztük valamikor, remélem minden a szájízetek szerint fog alakulni. 


    Anikó  talán már kipihented a munkát és kicsit  heverészel is.


    Julika, Timiék szép helyen jártak, biztos feltöltődtek, és kipihenték magukat. 


    Magdikám,  jó időt, kellemes időtöltést  T.malmon. elképzelem, ahogy reggel felkelsz a reggeli napsütés besüt hozzád, és szépséges sugaraival bearanyoz téged, iszod a reggeli kávéd a teraszon, de akár bent is ihatnád. 


    Borsika, azért csak csináld azt a tornát,  igaz én mostanában nem tettem meg.


    Sacikám, a cicahotel nyitva v an nálad, jól el lehet velük szórakozni. Józsi, hogy bírja a macskuszokat?


    Margaret merre vagy, újabban biztos sok dolgod van. 


    Sléc, azt hittem tényleg van valami mondanivalód, köszönöm a reggeli beköszönést. 


    Nagyon hiányoznak, akik nincsenek már itt, egy része az égi mezőkön  lógatja a lábát, szeretettel gondolok rájuk. 


    Ennyi fért a levélkébe,  még mindig nagyon rejtélyes a korsó eltűnése, nem is tudom mit gondoljak. 


    Hoztak a nekem dobott bölcsességet: 


    "Árulónk a kétség, attól foszt meg, amit könnyedén elérnénk ha volna merszünk!"


    Shakespeare


     

  5. 2021. június 17. 12:33287947.

    Szervusztok!


    Ezen a héten "nagyon" aktív vagyok. A nagyon azért van idéző jelben mert csak én érzem úgy hogy milyen sokat csináltam. De azért van látszata. Nagy öröm ért, szombaton elszaladnak hozzám Krisztiék. Csak egy napra mert otthon munka van, még mindig festeni kell a lambériának valót. Kiderült hogy a tűzfalat is újra kell deszkázni, korhad és nem is jól volt feltéve. Ez újabb 100 ezer ft. Így van ez, megpiszkálnak egy régi házat aztán kiderülnek a disznóságok. De legalább kész lesz, ki kell használni, hogy most vissza téritik talán a fele anyag költséget. 


    Ért egy öröm is. Timiék haza jöttek, nagyon jól sikerült az út. Mielőtt elmentek Timi megpróbált magénak gyakorlati helyet keresni de 6 gyógyszertárból elutasították. Bement az iskolába, ott mondták hogy mindenkinek magának kel helyet keríteni ha végkép nem tud majd egy két hétre talán bedugják valahova. Indulás előtt bementek a a Fórumba,  a gyógyszertár részben, az olyan mint Csabán a Csaba Center, ott Peti vett egy Fenisztilt és megkérdezte, van e lehetőség gyakorlatra? Szoktak jönni, mondták a gyógyszerészek de a dirihez kell menni. Timi ma bement és sikerült július 12-aug. végéig gyakorlaton lenni. Így most hétköznap a gyógyszertárban van szombaton meg iskolában. Nagyon rendesek ezek az emberek mert ingyen, bér nélkül tanítják, foglalkoznak a technikus jelölttel. Hálás vagyok nekik, Timiék biztos meghálálják. 


    Most nyüzsgök, készülök, a szokásos sütik lesznek, borsó leves, rántott hal Krisztinek és nekem a vegáknak rántott cukkini petrezselymes krumpli. Palacsinta. 

  6. 2021. június 17. 12:20287946.

    Neked meg szép napot..mert már jól benne járunk a napban.

    előzmény:
    Slés (287945)
    2021-06-17  04:46
  7. 2021. június 17. 04:46287945.

    Szépjóreggelt!☕

  8. 2021. június 17. 04:46287944.

    Szépjóreggelt!☕

  9. 2021. június 16. 13:06287943.
    Szervusztok.
     
     
    Jó kis emlékezős sztorikat hoztatok.
    Magdikám teljesen megértem a meghatódásodat, nem egy "öregasszony" hanem egy érzőszívű, nagymama gondolatai ezek. Mekkora öröm is, hogy emlékezhetünk, van mire.
     
    Erika érezzétek nagyon jól Magatokat, biztos nagyon várnak a barátok, azért néha  gondolj ránk is.
     
    Ildi vége van a nagy munkának? Persze most meg jön ami közben elmaradt.
     
    Borsika élvezet volt olvasni minden sorod, sajnálom, hogy Tecának előjött ez a baj. Szinte látom magam előtt, ahogy megvitatjátok az  aktuális helyzetet.
     
    Julika szép helyen járnak Timiék, szerencsés hazaérkezést.
     
    Ma városban voltam, gondoltam mielőtt ideér a nagy forróság, megejtem a heti bevásárlást. Reggel még kellemes hűvösbe mentem,  itthon jól esett a hűvös lakás, nem tudom meddig tartja a hűvöset.
  10. 2021. június 15. 18:27287942.

    Erikám ...érezzétek nagyon jól magatokat..pihenjetek sokat.


    Majd mesélsz ha jönnek a képek.Idő is kell, hogy az ember visszazökkenjen.


    Vigyázzatok magatokra ...néha azért jelentkezz.Puszillak.

    előzmény:
    erry (287941)
    2021-06-15  14:58
  11. 2021. június 15. 14:58287941.

    Szervusztok!


     


    Nagy készülődésben vagyunk,készülünk a telekre------ nincs sok időm a géphez jönni. Listát írok. pakolok.   Pénteken megyünk......


    Most pihenő időm van, ezért ideülök és mesélek......Ti is szép történeteket hoztatok,n én az esküvőről mesélek. A helyszín nagyon kellemes volt. A fiatalok aranyosak. Sajnos képeket nem csináltam,(egy-kettőt a szertartás után), mert a zsebkendőmmel voltam elfoglalva. Annyira megható volt a beszéd, a szülők és a nagyszülők köszöntése. Nekem még plusz öröm volt. hogy mind a három unokám ott volt, csak a kicsi lányom hiányzott. A meghatódás után finom étel várt minket, utána pedig zene és tánc. Még én is táncoltam, pedig magas talpú szandál volt rajtam. Fergeteges vidámsággal zárult a party. Úgy néz ki, hogy egy év múlva ismét lesz esküvő, Bettimék kedvet kaptak. Már elkezdték a tervezést.


    Tudom nem sokat meséltem, pedig annyi édes esemény volt. Majd ha megjönnek a képek, küldök és akkor a hozzájuk tartozó történetet elmesélem.Egyenlőre várom a képeket, a fotós megígérte,hogy email-be küldi, a lányom és a menyem is ígérte, de még semmi nem ért ide.


     


    A telekről is jelentkezem......Vigyázzatok magatokra!!!!!


     

  12. 2021. június 15. 14:13287940.

    Julika ...megdobogtatta a szívemet ez az apa-fia történet.


    Nagyon bánom, hogy nem fotóztam le őket ....mikor elindultak a fesztivál helyszínre.Annyira néztem utánuk ...olyan szép jelenet volt ...ahogy mentek egymás mellett  apa és fia, hogy elfelejtettem.Nekem szívmelengető érzés volt.A zenekar nevét már én is elfelejtettem...de ők biztosan megjegyezték. Kriszti rózsája idén is gyönyörűen virágzik.


    Jaaaj ...Julika ...nem tettem én semmi különlegeset.VOLT fesztivál idején nálunk nagy élet van ....és sajnos már a második marad el.Ilyenkor mindig sütök ipari mennyiségű sós kiflit és  kb. 60 palacsintát.Mondták is az esküvőn ..jövünk  a nyáron . Sajnos ez a fránya vírus az idén is " elcsinálta ".


    Megyek megnézem Boscót ...

    előzmény:
    BiriBiri (287939)
    2021-06-15  10:51
  13. 2021. június 15. 10:51287939.

    Szervusz Magdi!


    Szép mese volt!Én is tudok egy olyan mesét amiben te voltál a főszereplő. Nélküled ez a mese nem történhetett volna meg. 


    Egyszer volt, hol nem volt , Sopronban  volt egy VOLT zenei fesztivál. Hatalmas érdeklődés övezte, pláne hogy olyan külföldi együttes is fellépett ami igazi csemege, kuriózum volt. Sajnos elfelejtettem a zenekar nevét, te Magdi biztos tudod. És ennek a zenekarnak hatalmas rajongója az unokám, Boldizsár / már ezért nem lett volna szabad elfelejtenem a zenekar nevét./


    Akkora volt az érdeklődés hogy sehol sem találtak még a környéken sem szállást. A kocsiban alvást elvetették, Szegedről mentek, hosszú volt az út, vissza fáradtan vezetni  éjjel veszélyes lett volna, és az apa onnan egyenesen a munkahelyére ment.  És akkor te segítettél abban, hogy apja és fia együtt mehessen erre a koncert. Felajánlottad a lakásodat, aludjanak nálad. Még el is utaztál, bizalommal hagytad rájuk a lakást. Ők ezt igyekeztek úgy meghálálni, hogy szinte semmi nyomot nem hagytak maguk után, a cipőt is a lépcsőházban hagyták, hogy véletlenül sem legyen sár nyom. Egy életre szóló emlékhez juttattad őket. mert te olyan vagy


    A meccset megnézem de sajnos nagyon meg tud viselni a vereség...ez most nem azt jelenti, hogy ezt jósolom, csak mondom. Bízom benne, hogy sportszerű, nagyszerű küzdelmet fogunk látni. 


    Már bejöttem a kertből. Elő van holnapra készítve a zöld hulladék. Majd még este ha enyhül a meleg kimegyek gyomlálgatni.

  14. 2021. június 15. 09:59287938.

    Sziasztok!


    Rég jártam erre....ma mesélős , mondhatnánk nosztalgiázós kedvemben vagyok.


    Akik nagyon jól ismernek , tudják , hogy az életemből a sport iránti rajongást ....sikerült egy hajdani tornatanárnőnek egy életre kiirtani belőlem.A traumáit meg hordozza az ember magával.Nagyon ritkán nézek sporteseményeket ...persze Egerszegi Krisztina olimpiai győzelmét azért végig bőgtem.


    Amiről most mesélek a foci Eb kapcsán jutott eszembe.


    Valamikor nagyon régen volt egy /van egy fociért rajongó kisfiú ....aki ugyan inkább kosárlabdázásban tehetséges.Olyan szerencséje volt, hogy az apja kapott 2 jegyet a Machester-United_Zalaegerszeg meccsre  a Puskás Arénába /nem tudom akkor is ez volt e a neve /. Éppen nálunk nyaraltak a Desedán ...mindenkinek elmondta ...hova is mennek.Nagy lázban volt.Hatalmas élményt jelentett neki a mérkőzés.Koplárovics gólját a mai napig emlegeti.Sok-sok év telt el. A kisfiúból férfi lett.Mo-n Eb. mérkőzést játszanak.Magyar-Portugál.Apa és fia / már a feleségével / újra közösen  mennek a mérkőzést megnézni.Nagy a készülődés ....már megvannak a karszalagok ....készülnek a délutánra.Bízom benne , hogy nagy élmény lesz.


    A hab a tortán ...a hajdani kisfiú tegnap a szurkolói arénában járt a feleségével ...ahol az előttük lévő asztalnál szintén egy apa ült a fiával ...lehet az első közös EB-s foci élményük volt.Kár , hogy képet nem lehet feltenni ....lélekmelegítő  fotó.


    Ennyi a mese....nézzétek el egy szentimentális " vénasszonynak" az érzékenyülését.Azt gondoltam ...most ezekben a feszült ...esetenként szomorú időkben ....talán jól jön egy  régi szép pillanat felidézése.

    előzmény:
    BiriBiri (287937)
    2021-06-11  20:37
  15. 2021. június 11. 20:37287937.

    Szervusz Borsikám!


    Megfűszerezted az írásoddal az oldalt. Dehogy ütünk a fejedre, áldott legyen a kicsi kezed amivel írsz nekünk


    Sokáig én is nyűgös voltam, nem tudom mi okozza, de akkor csak alszom, bámulom a falat, vagy csak a filmezés érdekel. Aztán egyszer csak feltámadok és örömmel dolgozgatok. Ezeket a napokat szeretem, akkor élek igazán. Most gyönyörködöm a kertben amíg újra támadásba lendülnek a gyomok, a bogarakat ma megint le kellett permetezni a hibiszkusz bokorról, De ezt már ismerem, minden évben 2x kell. Érdekes, Szanában soha nem kell, ott biztos van valami  ellensége ami felfalja, vagy a klíma más? A fene tudja de egy gonddal kevesebb van. Igaz már nem az én gondom., Timiék szinte minden héten egyszer mennek, még ebben a hónapban hétköznap mert még otthonról dolgozik Peti, amikor az ebédért jönnek, ide rendelik, be sem jön, őrzi a gépet, hátha valaki akkor keresi. Most készülnek Ausztriába pár napra meg átmennek Németországba is, olyan rövid nászút. Remélem minden papír rendben lesz, kellenek igazolások házi orvostól is..


    Szegény sógorom még mindig járja a kálváriát, trombózist kapott a Zenekától és a házi orvos még mindig nem járult hozzá a Pfizerhez pedig már Gyuláról is írtak neki csak ő jogosult az ajánlásra. Már Cilike nénihez is írtak és ő a legfőbb főnöknek továbbította aki azt írta sürgősen be kell adni. Most ezzel a levéllel mennek a háziorvoshoz. Ha nincs két oltása elveszik a kártyát is..szóval csak nem olyan egyszerű az egész. 


    Elhatároztam, hogy a konyha fiókban fogok rendet csinálni. Hatalmas munka lesz és félek minden vissza kerül csak egy ideig rendben aztán megint elzüllik. Ma kerestem egy pólót, nagyon szerettem volna felvenni..és eszembe jutott, már kidobtam. Ezért félek selejtezni. 


    Ma jött egy nagy fekete felhő, megdörrent az ég, elkezdett hatalmas cseppekben esni az eső...kb 1 percig aztán kisütött a nap. Ilyen bolondos felénk az időjárás. 


    Kitartás Borsika, lesz ez még jobb is, csak egyél, tudod

    előzmény:
    BORS (287936)
    2021-06-11  18:24
  16. 2021. június 11. 18:24287936.

    Sziasztok, kellemes késő délutánt kívánok. Csak mostanra vagyok kicsit jobban, sajnos igen csak rám jár a rúd egészségileg. Persze, mert olyan nyim-nyam vagyok,  elhagyom magam meg el is keseredem. Na, de mostantól majd , ..ténnleg  mit is terveztem mostantól?


    Hát, hogy  osszekapom magam. Rostellek mar a tukorbe nézni, ..nem is teszem, mert elmegy a z  élettől is a kedvem. A kerek, kézi tukrot be is tettem a fogragasztós fiókba, meg ahol a hajsutővasat tartom. Jobban tenném, ha ezekbe a fiókokba inkabb rendet raknék a  bambulás helyett. A mérleget is el kéne rejtenem, tegnap este rám hozta a frászt. Csak otenhárom-nyolcvanat mutatott. Persze, mert  rosszul álltam rá. otvenot-nyolcvan vagyok. Ez jó - jó lett volna mondjuk húsz évesen - de most kevés. Pedig eszem rendesen. Elég rendesen.  Van tegnap sutott cs.májam, ..már majdnem megettem,amikor Ildimék hoztak egy óóóóriás tejfolos-sajtos langost, még meleg volt. Csak a felet tudtam megenni. Regen kiettem a hűtőt és már a másnapi  főzés -kajálás járt a fejemben. Meg az, hogy mit kéne sutni?? Most elég, ha végig olvasom a recit, már jól is laktam.  


    Itt ma esőcske és napocska váltogatták egymást. Meleg volt, még most is az van. Imádom, amikor láthatom a csodaszep kertjeiteket, virágokat, amit mutattok.Veletek lelkesedem. A legjobban a konyhakert tud nekem hiányozni. Itt nincs, mert a lányom nem szereti,  sosem sikerültek a kisérletei,   ..vagyis nem volt turelme hozzá. Korábbi években még torpe gyümolcs-faval is próbálkozott, de csak pár sanyarú kis termest hoztak. Amikor idekoltoztunk, a férjem - Isten nyugossza -  ültetett  óriás paradicsomfakat. Lett rajta bőven, felnyult a magasba, de tele lett szurke bogárkával.Ez aztán a tobbi novenyre is átment.Lőttek a konyhakert otletnek. Na, hozzáértésunk  hiánya volt biztos.Vagy a sok eső. 


    Halló Slés-ke,   mizujs? ..Mondj valamit, oké?   Lányok,     koppintsatok a fejemre, én ma elég fárasztó voltam, bocs.  

    előzmény:
    Slés (287935)
    2021-06-11  04:19
  17. 2021. június 11. 04:19287935.

    Jó reggelt, sziasztok! ☕🍀🌞

  18. 2021. június 9. 15:43287934.

    Sziasztok!


    Itt vagyok a másik házban, jöttem Boscót kicsit dajkálni.Sikerült rácsatlakoznom végre az új wifire.


    Reggel már fél hétkor Tómalmon voltam.Elültettem egy sor paprikát a borsó helyére.Kellene még mást is ...de kökemény a föld.9 után már itthon is voltam ....megint csurom vizesen.


    Borsika ...én is elérzékenyültem a Zorán daltól ....istenem , de régen volt.Vasárnap délután néztem az ATV-n egy beszélgetést Béres Ilonával...Húzós volt a címe.Annyira jó volt hallani a hangját ....semmit sem változott.Az arcán látszanak az évek ....de büszkén viseli.Az egész beszélgetés nagyon jó volt.


    Tegnap  végre kicsit hasznosnak éreztem magam.J-nak kellett mennem néhány dolgot beadni.Voltam a Földhivatalban , meg az OTP-ben,postán.Ezek olyan helyek ahol mindig sokat kell várni ....de most szerencsém volt ....alig voltak.Tettem egy sétát a Várkerületen.Megnéztem az óriáskereket.Biztos nagy élmény annak aki felül .Én életemben kétszer ültem óriáskeréken ...egyszer a Vidám Parkban /ezer éve /majd jóval később Bécsben a Práterben.Szép volt....elég volt.


    Az unokáimnak nagyon ízlett a "nosztalgia ebéd".Barbara azt mondta ....szinte újra gimnazistának érezte magát../én meg bőgtem örömömben./.


    Vigyázzatok magatokra!


     

    előzmény:
    BORS (287933)
    2021-06-09  15:13
  19. 2021. június 9. 15:13287933.

    Ildike orulok, hogy ilyen szep emleket idezett fel ez a dal Neked. Mindenkinek kellemes délutánt kívánok, megyek az onkentes kínzókamrába.

    előzmény:
    BORS (287928)
    2021-06-09  13:27
  20. 2021. június 9. 14:12287932.
  21. 2021. június 9. 14:08287931.

    Sz.rrá ment az nlc. 

  22. 2021. június 9. 14:07287930.

    Még egy próba

  23. 2021. június 9. 14:05287929.

    Mi fáj? Borsikám, olyan boldoggá tettél. Akkor volt  a táncdalfesztiválon, mikor Beát szültem.  A nővérem kérdése is ez volt.


    Talán elmegy.

    előzmény:
    BORS (287928)
    2021-06-09  13:27
  24. 2021. június 9. 13:27287928.
    Mi fáj, gyere, mesélj
    Mondj el mindent, tőlem ne félj
    Kedved elrepült, ó, hol jár
    Távol, messze száll
    Mi fáj, gyere, mesélj
    Van-e ború, van-e veszély
    Mondd el bánatod énnekem
    Súgd meg csendesen
    Úgy kérlek, ne hazudj
    Mire jó, gyorsan mondd csak el
    Hisz a zord élet oly rohanó
    Nincs idő, hát ne várj
    Állj elém, bátran állj
    Mondd csak el,…
     
    La-la-la...  a Zoran slager,emlekeztek?Mennyit jatszottak a radioban. Szerettem.Szóval, gyere csak Slés-ke,  itt  a helyed, ha van kedved és meselni valód magadról. Egy hsz.-em elszallt, csak roviden újra magamról:  Lányok, ..szorgalmasan  és rosszkedvűen járok a rendelőbe a kezelésekre, egyelőre csak faj a terdem, meg nem javult szinte semmit. A torna egyre nehezebb. Most legutóbb a bordásfalba kapaszkodva kellett l-fol lepkedni egy labdara. Nekem  hálIsten nem, mert olyan rozzant vagyok. Van meg hatra lgalabb ot alkalom. Gondolok ratok is kozben, ...vajon nektek hogy menne? lOlelések,  ...sok-sok.
    előzmény:
    Slés (287925)
    2021-06-09  04:29
  25. 2021. június 9. 09:55287927.

    Késői jó reggel, és jó napot. 


     Szép idő van ma, lehet, hogy nagyon meleg lesz. 


    Én már szétdobtam az ágyamat, a meleg paplant  eltette,,mert már minden éjszaka nagyon melegem van alatta. Van pléd, amit rám húzhatok, ha  mégis szükségem lesz rá.


    Tegnapi csontkovácsolás nagyon kifárasztott, utána Évánál voltam, kicsit fekverésztem is nála. Inkább a  masszázs volt sok, egy elég nagy görcs állt be a bal oldalon a hátamba, azt próbálta kivenni. Majd holnap biztos jobb lesz már, de most minden izmom fáj.


    Erika, talán nekem nincs is olyan elegáns ruhám, ha  "olyan" helyre kellene menni irány a bolt, de ilyenkor az ember nem is talál megfelelőt. 


    Néha olyan esőfelhők jönnek ki kell mennem a kertbe, mielőtt leesne. Bár jönnek-mennek a sötétebb felhők.


    Kedves Idegen,  Slés, akinek a neve után nem lehet megállapítani, hogy nő vagy férfi, de inkább az előzőre gondolok, úgy érzem kétségbe vagy esve. Mi a baj? Hátha tudunk segíteni. Mindig van több alternatíva ami közül valamelyik beválik. Mondd el  ami bánt, ha megteheted. 


    Legyen szép napotok. 


     

Címlap

top