Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. október 11. 12:45256101.

    Nagyon ügyes vagy!


    Sacikám ....ugye még tart a "visszarendeződés".?Remélem nem kapott el valami kóbor vírus .

    előzmény:
    Picivirág1 (256100)
    2016-10-11  11:32
  2. 2016. október 11. 11:32256100.

    Magdikám!


    Ez "feszített" tempóban, szűk két hét alatt készült el. Siettem, mert viszem Grazba nov. elsején. Krisztiét is szeretném hamar megcsinálni, hát ha valami közbe jön, és nem leszek készen karácsonyig. Én az a szivacsos párnát használom, a legjobb a gerincemnek. Már nem tudok hagyományos párnán aludni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (256099)
    2016-10-11  11:27
  3. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. október 11. 11:27256099.

    Mire én visszajöttem már a doktornál vagy....ez így van rendjén.Nem szeretünk menni ....de van amikor muszáj.


    Várom az eredményt....ha javulóban lennél.


    Julika ...ez a terítő nagyon szép....szeretem a fehéret...fehérrel.Mennyi idő alatt készült el?Szegény Győzi ....úgy átérzem az aggodalmadat.


    Akkor "párnaügyben" nyugodt vagyok.


    Nemsokára ebédelek....aztán megnézem Boscót.


     


    Brigit én is sok szeretettel köszöntöm!

    előzmény:
    franci47 (256096)
    2016-10-11  10:13
  4. 2016. október 11. 10:59256098.

     


    Ildikém!


    Azért jó, hogy így figyelnek rádKíváncsian várom, mit mond az orvos. gyógyuljál meg!!!!!

    előzmény:
    franci47 (256096)
    2016-10-11  10:13
  5. 2016. október 11. 10:14256097.

    Jó reggelt.Még belefér.


    Veronka szorítok, hogy minden jól sikerüljön.Jók legyenek az eredmények.Nagyon gondoskodó vagy, köszönöm.


    A tegnap kertező lánykák ügyesek voltak. Sajnos itt az ősz végérvényesen.


    Magdi nagyon igaz amit hoztál.Szomorú, de így van.


    Julika nagyon ügyes vagy. Szép a terítőd és a többi munkád is.


    Betegeknek jobbulást.


    Briginek ismeretlenül, kívánok minden szépet és jót névnapjára!

  6. 2016. október 11. 10:13256096.

    Hát arra én is kiváncsi leszek  Anikó, lehet, hogy ki sem kell váltanom.  Vagy lesz még egy gyógyszerem a táramban.


    Én már nagyon nem mennék. Feleslegesnek tartom. Mindkét gyerek ezt akarja, hát akkor legen.


    Lehet, hogy elment az eszem? csak azért kérdezem,mert én már magamtól is gyógyulnék.


     


    Na jó csúnyákat írtam,  ugye? Ez  a menetel a gyerekeket megnyugtatja.


    A párna nálam is csomós.

    előzmény:
    ancsa46 (256095)
    2016-10-11  10:05
  7. 2016. október 11. 10:05256095.

    Brigit én is köszöntöm neve napján, sok örömöt, és szép sikereket kívánok.


    Magdikám, a párnám sajnos nálam is becsomósodott ,pedig új korában nagyon kényelmes volt.


    Julika, nagyon szép a terítőd, és ez a fehér maga az elegancia. A színeseket is szeretem a vidámságukért.


    Erika, Ernőnek is jobbulást, vigyázz nehogy Te is elkapd, biztos valami vírus söpör végig.


    Ildi, jó hogy elmész orvoshoz, jobb ha megnéz, kíváncsi vagyok mit ír fel rá.


    Gyógyuljatok mielőbb.

  8. 2016. október 11. 09:56256094.

    Kányádi Sándor: Eső, szél, sár


    Eső, eső, te sziszegő,
    kabátomat nehezítő,
    októberi ólmos eső.
    Az még hagyján, ha csak esne,
    nem volnék elkeseredve.
    De a szél is, ez a cudar.
    Térül-fordul, csivir-csavar:
    ő is esőernyőt akar.
    S harmadikul itt van a sár,
    Szidja is, aki erre jár.
    Pedig a sárt ne érje szó,
    hármuk közül csak ő a jó:
    derék vendégmarasztaló.
    Húz, nem akar válni tőled:
    lehúzza a félcipődet.

    előzmény:
    Picivirág1 (256092)
    2016-10-11  09:44
  9. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. október 11. 09:52256093.

    Még szerencse, hogy ez a szélhámos hsz-ei inditják a napot, csak odáig kell visszaolvasni, előtte már Pötyi zárja a napot. Nem tudom mikor veszik le, és leveszik-e egyáltalán, most más gondjuk van, sok probléma van még a topikkal. 


    Ne ejts kétségbe Magdi a műszáltöltetű párnával! Én most vettem egy Billerbeck nagypárnát, isteni finom, akarok hozzá kispárnát is venni! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (256088)
    2016-10-11  09:25
  10. 2016. október 11. 09:44256092.

    Szervusztok!


    Nem engedett belépni valaki...nyomta az ajtót?De már itt vagyok, drukkolok Veráért és mindenkiért, aki gyengélkedik. Én már nagyon unom ezt a gyenge állapotot, de ma semmi nem csábít munkára, bent teszek veszek. Ez a mosásban csúcsosodik ki..kénytelen vagyok két adagot mosni met győző az éjjel bepisilt. kezdem megint a gyógyszert. Biztosan felfázott, tegnap kint várt a kapuban...bár nem volt olyan hűvös...na nem tudom miért de vissza esett. Már hónapok óta nem fordult elő ilyen vele. Mostanában éjjel ki szokott menni, most nem ment ki vagy nem hallottam, az ajtó csukva volt, máskor nyitva hagyom. 


    Elkészült a zsúr terítő...Még kicsit szőrös a széle, majd megnyírom. 


    Ebédre van sült csirke szárny...tegnap 28 ft-ért egy zöldség nagykerben, Doboz és Csaba között van, remek árakkal,  vettem tojást, töltött tojást csinálok. Azt tud vinni holnap Timi. 


     


    Brigit én is szeretettel köszöntöm. Személyesen is ismerem, aranyos kislány. 

  11. 2016. október 11. 09:43256091.

    Jó reggelt. Ma jobban vagyok, de nincs mese menni kell az orvoshoz Beával, nem tágít belőle. Agyon izzadtam magam a készülődésben. Így lement a lázam. Orvosnál rengetegen vannak. 11 órakor mehetek. Tegnap csak egy kis zabkását ettem, azt is este, pár kanállal. Ma próbálkozom egy kis kávéval, hátha lesz hatása.


    Veronika, kívánok neked jó eredményeket,kevés várakozási időt.


    Mindenkinek  jót és szépet a mai napra is.Külön köszönöm aki leírta, hogy rám gondol, nagyon jól esik. Sajnos az eső is.


     


    Köszönöm az együttérzéseteket.


    Szeretettel köszöntöm Brigit névnapja alkalmából, és kívánok minden szépet és jót.


    Legyen szép napotok.


     

  12. 2016. október 11. 09:37256090.

    Az én műszálas párnám is gubancolódik.....pedig nem is forgolódok sokat.......Jó lenne tudni mit lehet vele kezdeni, azon kívül, hogy lecseréli az ember.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (256088)
    2016-10-11  09:25
  13. 2016. október 11. 09:33256089.

    Szervusztok!


     


    Itt csepereg az eső......sehol egy napsugár.....pedig mennem kell a dokihoz.......


     


    Vera természetes, hogy veled vagyunk.....drukkolok, hogy minden simán menjen és jobbak legyenek az eredmények....Finom a reggeli.....Ma reggel pont ilyen magos kiflit sütöttem.....Szeretem ezeket a kifliket, mert nem kell vele vacakolni, este összegyúrom, tepsibe teszem. Reggel csak megkenem tojással megszórom akármivel és mehet a sütőbe......Ernő értékeli......amúgy is kényeztetem, mert tegnap kijött rajta is valami nyavalya.......rázta a hideg és fájt a torka, plusza gyomra is......


    Ahogy látom lányok, többen ti is betegek vagytok......remélem mára már jobban vagytok.....gyógyuljatok!!!!


    Megyek a dokihoz, receptet kell íratni.....és elhozni Ernő labor leletét, mert ma megy a diabetológiára....kell a szakorvosi javaslat, hogy a háziorvos felírhassa a receptet......


    Nekem a reuma orvos adott beutalót masszázsra és biotronlámpára, meg még valami kezelésre..Nem örülök, mert a fél napom elmegy rá......de első az egészség......és még az is lehet, hogy segít......


     


    Remélem Árpi olvas minket, mert ezúton szeretném Brigit köszönteni névnapja alkalmából!!!!!!!!!Sok boldogságot és minden jót kívánok!


     


    Betegek gyógyuljatok, egészségesek vigyázzatok magatokra!


    Szép napot!

  14. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. október 11. 09:25256088.

    Jó reggelt!


     


    Nagyon finom reggelit készítettél.Köszönöm.


    Nagyon szorítok,hogy jó hírekkel  gyere haza.


    Gyengélkedőinknek jobbulást kívánok!


    Itt reménytelenül esik az eső.Jó, hogy tegnap elvégeztem ami a legfontosabb volt.Most ágyneműt cseréltem....elő kellett venni a gyapjú takarót.Van egy kérdésem:nektek is gubancos lesz egy idő után a műszáltöltetű párna?Az enyém nem is silány minőségű/?/...és mégis. Használható...de....lehet az a baj sokat forgolódok?A gyapjú párnával szoktam váltani.


    Pötyi olyan jó volt olvasni az írásod..Nagyon szeretted a munkádat....és persze a kutyusokat is.


    Ildikém...sokat gondolok Rád....csökkent a lázad?..


    Gabi ...nem tudom ez a szélhámos,hogy keveredett ide....már levehetnék.


    Én is hoztam egy gondolatot:


    Az ördög győzelméhez nem kell más,minthogy a jók hallgassanak. Elgondolkodtató,hány féle élethelyzethez  kapcsolódhat.


    Ez volt az utolsó ....bezárt a bolt ...elfogyott .

    előzmény:
    veracsek (256082)
    2016-10-11  06:41
  15. 2016. október 11. 09:04256087.

    Szervusztok.


    Veronika, még szép hogy drukkolunk, azért is hogy ne legyen semmi rossz eredmény, és hogy gördülékenyen, várakozás mentesen történjen a kontroll.


    Hogy telt az éjszaka a betegeinknek, gondolok itt mindenkire. Az este kijött rajtam egy herpesz, az idegességre saccolok, egyéb más bajom nincs.


    Julika, pihenj ma, a lényeg hogy a fontos dolgokat meg tudtad csinálni. Azt a fél görnyedt állapotot én sem bírom.


    Borsika, meglátogatott e már dr.Piros? Tegnap nálam is a két ablak között melegedett egy poloska, vesztére.


    Nálunk is eseget már tegnap délután óta, ronda trutyis az idő.

  16. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. október 11. 08:49256086.

    Jó reggelt! 


    Már korán reggel bosszankodnom kell. Egy Alain nevű valaki telenyomta az oldalt a 4 db fordítógépes hírdetésével, ráadásul félméteres hosszúságokban! A fene vinné el! Már jeleztem a szerkesztőknek, hogy töröljék! Nem tudom, hogy az új topikban kell-e, amit nyitottak a fórum frissitéssel, vagy a régiben. Szerintem a régi már nem működik erre a célra. 


    Sajnos megint szottyos időre ébredtünk, sötét van és esik az eső, de kivételesen nem vagyok úgy összetörve, mint tegnap. Azt hiszem, a fűl zúgásomra vissza kell vennem azt a gyógyszert, amit már egyszer elhagytam, de legalább használt. 


    Veronkám drukkolunk neked a kontrollhoz! Nagyon rendes tőled, hogy előtte gondoskodtál rólunk! 


    Remélem később javul az idő, nem lesz egész nap ilyen... 

  17. 2016. október 11. 07:46256085.

    Kívánom drága betegeinknek, Ildike, Vera, Gabi, Julika, Pöttye - minél előbb tessenek meggyógyulni! Sokat gondolok rátok szeretettel.


     


    Korán ébredtem. Nincs mese, itt a vég. Már a hálóban is berepült egy polos. Nekem ütközött. Annyira megijedtem. Persze, sikerült elkapni. Hogy szellőztessek, ha ez így lesz ezután? Bemenekülnek a melegre. Olvastam Pötyike írását a kutyakozmetikusi tapasztalatairól. Nagyon érdekes volt. Sok hasznos dolog van benne. Pötyike, meddig tart még az infúzió kúra? Szerencsés vagy, hogy haza tudsz járni, de vajon pihensz-e eleget? 

  18. 2016. október 11. 07:36256084.

    De jó ide megtérni Veronika! Drukkolok persze, remélem minden rendben lesz veled. Hős vagy, mert előbb még gondokodtál a reggelinkről és a lelki táplálékunkról is. Minden nagyon csábító, amit tálaltál. Én a tojást választottam. 

    előzmény:
    veracsek (256082)
    2016-10-11  06:41
  19. 2016. október 11. 06:45256083.

    Hozom a reggelit:

  20. 2016. október 11. 06:41256082.

    Szervusztok!


    Kéretik picikét drukkolni ma nekem, megyek a kontrollra+


    Napindítók:


    Aki megszokja, hogy nem számít, hogy másodrendű állampolgár, akit a megszületése pillanatától mindig és mindenben hátrább sorolnak, az megtanulja belekalkulálni a sorsába a jogtalanságot. Elfogadja mint adottságot, és annak örül, ha éppen csak annyi, amennyi.


    Sándor Erzsi


     

     

  21. 2016. október 10. 21:34256081.

    Jesszusom..nem azt hozta be amit akartam...


    Bocsánat!!!


    Ne is nézzétek meg!


     

  22. 2016. október 10. 21:33256080.

    Aki még nem látta..egy kis vidámság, mert ránk fér.


    https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac-6JRqgegvvZvdg

  23. 2016. október 10. 20:51256079.

    Gabi


    én még 53 évesen mentem nyugdíjba és egyszerűen mikor már mindent kitakarítottam nem tudtam az időmmel mit kezdeni, mindenki iskolában és dolgozik..


    Irodai munkából elég volt a harminc valahány év..indult itt egy tanfolyam akkor tanultam ki a kutyakozmetikát és csináltam majdnem 10 évig.


    Nem kell a kutyákat benyugtatózni!


    Ezeket a nyírós fajtákat pici koruktól hozzák a kozmetikába először csak fésülgetésre..hogy szokják.


    Mire felnőnek ilyen szépen üldögélnek és nincs velük gond.


    Akinek kutyája van tudja ha elviszi az állatorvoshoz hogy rendesen viselkedik (általában) így van ez a kozmetikusnál is.


    Ki merem jelenteni hozzánk szerettek járni.


    Mi vállaltunk minden féle méretű kutyát és minden fajtát.


    Én a nagyobbakat jobban kedveltem a kicsik hisztisebbek.


    A kolléganőm, mert ketten csináltuk... eredetileg fodrász a szakmája ő csinálta az ilyen pepecselős nyírásokat ami a képen van.


    Cicákat is vállaltunk..sokszor a hosszú szőrűeket pld. kiállítás után lenyíratták, vagy összecsomósodott a bunda akkor is csak az olló segített.


    És sokat dolgoztunk az állatorvosoknak, pld.amikor valami bőrbetegség miatt kopaszra kellett nyírni egy


    német juhászt... vagy másmilyent.


    Nagyon nehéz munka..de nagyon szép időszaka volt az életemnek..nagyon élveztem (és jól kerestem)


    Éppen valamelyik nap találkoztam a társammal...elemlegettük az emlékezetes eseteket és jókat derültünk.


    Ő még folytatta egyedül jó pár évig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (256078)
    2016-10-10  20:16
  24. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. október 10. 20:16256078.

    Nekem minden nap be van iktatva vagy tízóraira, vagy uzsonnára alma! 

    előzmény:
    Bruthy00 (256077)
    2016-10-10  20:00
  25. 2016. október 10. 20:00256077.

    sziasztok, na ideértem, csak még előtte meg kellett főzni az almakompótot, mert hirtelen el kezdett hullani az alma.


    szóval Miskolcon voltunk, egy érdekes dolog volt, cukorbetegségben érintettek figyelem! Az egyik rokon (55 éves) súlyosan - de nagyon súlyosan! - elhízva szintén cukorbeteg, két ötletet mondott: járt orvostól-orvosig, de se lefogyni nem tud, se túl sok értelmeset nem mondanak neki az orvosok, viszont az egyik mondta neki, hogy minden nap egyen meg legalább egy almát, mert az nagyon jó értágító.


    egyébként még Hajdúszoboszlót ajánlotta, elmondása szerint évente 2x5 napot mennek, és teljesen kicserélődik, érezhetően javul a lába. Neki a lába jobb, viszont az egyik szemére már csaknem teljesen nem lát.


    Na, most írtam még a mesterséges édesítőszerekről. de eltűnt, amit írtam.


    Szóval ma olvastam egy 2010-es cikket a mesterséges édesítőszerekről, állítólag fokozzák az éhségérzetet valami agyi folyamaton keresztül.


    Nálunk bent a folyosó egyik része volt beteg, hasonló tünetekkel, magas láz, hidegrázás, herpesz szerű kiütés. Jobbulást a betegeknek! judit


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  26. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. október 10. 19:09256076.

    Pötyi! Tudom, hogy egy időben te is foglalkoztál kutyakozmetikával! Ehhez rengeteg türelem, kézügyesség kell és nyugodt kutya. Szerintem adtak be neki valami nyugtatót! 

  27. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. október 10. 18:52256075.

    Ez nagyon érdekes, ajánlom mindenkinek elolvasni! Ezek után már egyáltalán nincs lelkifurdalásom, hogy hanyagolom a mammográfiát! Megdöbbentő! 

  28. 2016. október 10. 18:44256074.

    Lányok, nincsen meghüléses panaszom, igaz a torkom fáj egy kicsit. Szerintem a nyugdíjas ünnepségen szedtem össze valamit.


    A pulzus még nem csökkent, a láz 38,3 most. Már bekaptam egy algot. Az nem árt meg, vagy nem is használ.


    Idekészítettem a vizes priznicet majd belecsavarodok. Ide jöttem írni, Beának és Tominak, mert szédületes a telefonon  írni. Aztán megyek is feküdni. Köszönöm az együttérzést vele. Jobbulást nektek is lányok.

  29. 2016. október 10. 18:21256073.

    Julika én is ilyen vagyok, ha elkezdem,akkor csinálom amit elterveztem.Nem ülök le közbe pihenni mert akkor sokkal rosszabb.Jól kidolgoztad magad.Timi nagyon gondoskodó.Biztos eszébe jutott a nyári dolog amikor nem vittél munkásruhát.


    Veronka az a sajttál csodálatos van minden finomság rajta.A hely is nagyon hangulatos.


    Annuska sikerült a virágokat behordani, még van kint öt leánder de állítólag mínusz öt fokot még bír. De előtte még megpucoltam a teraszajtót és a mellette lévő kétszárnyas ablakot.Tökök is rendben, volt még két cukkini is. Nem is látszott a levelek között.


    Pötyike vigyázz magadra nehéz lehet a napi bejárás és még a rosszullét is.A hibiszkuszok állítólag nem bírják a hideget és a szelet.


    Ildi,Gabi,Vera,Julika gyógyuljatok mielőbb.Nagyon rossz ha ilyen elesett az ember.


    Anikó Te sem tudsz leállni, mindig találsz munkát.A kertes háznál nem nehéz.


    Judit, Saci várjuk az élménybeszámolót.

  30. 2016. október 10. 17:24256072.

    Ildikó..szegény!


    Adok az én infúziómból..az lórúgásos antibiotikum!


    Bár ha vírus arra nem jó.


    Nincs mit tenni..lázcsillapító, ágyikó!


    Sajnos ez az időszak amikor mindenki lebetegszik, mert a reggelek hidegek aztán a nappalok meg melegek..fázunk és aztán leizzadunk.


    Pont ebédeltünk befutott a lányom..neki még jutott kaja..de később befutott Dalma, Balázs, Dió..nekik már csak amit találtak az jutott.


    Csináltam egy kis videót Dióról ahogy rosszalkodik..majd megpróbálom feltenni.

  31. 2016. október 10. 16:47256071.

    Ildike ugye ágyban vagy és nyakig be vagy takarózva??  Sokat gondolok rád és remélem, hogy kapsz a tieidtől forró citromos teát és egy kis gyógyító kényeztetést. Jobbulást kívánok!


    Ugyanígy Gabinak is. Vigyázni magatokra, nem lebetegedni kéretik szépen. Elő kell venni a melegebb holmikat kislánykák. Vége a nyárnak, sajnos. Emlékeztek, amikor a nagy  hőségre panaszkodtunk? Itt nálam megy a fűtés, és zokniban és melegítőben vagyok. Nem találtam egyforma zoknit, de nem baj, fő, hogy melegítenek!


     


    /Két mezítlábas cigány beszélget: - Te Gazsi, neked sokkal retkesebb a lábad, mint nekem! - Hát, már hogyne lenne retkesebb, hiszen két évvel idősebb vagyok ...!/


     

    előzmény:
    franci47 (256062)
    2016-10-10  14:56
  32. 2016. október 10. 16:23256070.

    Lányok!


    Ez nem megfázás, ez valami vírus. Ilyen voltam, mielőtt elutaztam..féltem, hogy nem tudok elmenni...lázas voltam, rázott a hideg, az arcüregem fájt, meg a torkom...kirúgtam magam, Máltán semmi bajom nem volt. /talán ott kellene élnem? / haza jöttem, tiszta seb a szám, nem akar gyógyulni, gyenge vagyok, húz az ágy, hurutos vagyok..pedig már antibiotikumot is szedtem. Úgy hallottam, hogy nagyon nehezen lehet kigyógyulni belőle. 


    Bizony nagyon nagyon elfáradtam. semmi munka, a virágok szárát kellett levágni, hát alig bírtam felállni. Az a fél előre hajlás a halálom.Aztán ollóval nyírtam végig a sövény kerítést. 12. kor már leültem, vártam Zsuzsit akik ott felejtették magukat az étteremben...de aztán jöttek, gyorsan lefeküdtem aludta egy kicsit. Kinőttem én már ezekből a kerti munkákból. Itthon még csinálgatom, pihenek, de kint ilyenkor már hideg van. Szerencsére ma nagyon jó volt az idő. Tulajdonképen elég lett volna csak a vizet leengedni és tavasszal csinálni de tavasszal annyi a lomb, a fűnyírás, olyan jó előre dolgozni. Timi dolgozik és busz is csak 15. ig megy. Féltem, hogy fagyni fog. De már annyira jó, hogy készen van...ez kárpótol mindenért. Megyek a szobámba, varrogatok, egy terítőt fejezek be ma. Somogy megyei minta. 


    Ildi!!!


    gyógyuljál meg!!!!


    gyógyuljál meg!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (256069)
    2016-10-10  15:47
  33. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. október 10. 15:47256069.

    Most olvasom, hogy Ildinek milyen magas láza van.Nem tudom mi van a levegőben ...de valami nagyon nem jó.Én is hamarabb jöttem haza, mert megint rám jött a fázás....mások meg könnyen voltak öltözve. Lehet, hogy gyerekes dolog ....de nekem nagyon ritkán van lázam....vizes ruhát szoktam a csuklómra tenni .Talán már lejjebb ment valamivel.Javulást kívánok!


    Saci...gratulálok Misónak....és várom a beszámolót.


    Pötyi megcsináltad? Én is kacérkodom vele.Van egy osztrák ismerősöm ...ő nagy ínyenc....a múltkoriban feltette a Fb-ra.Biztosan finom lehet.


    Rendezgetem itt az asztalon a "jegyzeteimet". Találtam egy jó mondást,hogy hol szedtem össze azt nem tudom.Nem öregszünk,csak átalakulunk klasszikussá.na . ehhez kellene tartania magát az embernek.Van még egy ....de azt majd legközelebb.

  34. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. október 10. 15:29256068.

    Mi a fene lehet ez? Engem is rázott a hideg reggel, alig tudtam talpon maradni, még a frottirköpenyt is magamra húztam a ruha tetejére. Lázam nem volt, ha már az van, akkor tényleg leesek a lábamról és folyt az orrom, de aztán elmúlt. Te pedig Ildi nem kíméled magad. Bármikor megfázhattál. Az a hegymenet is betett... Gyógyulj meg, én ha van lázam, Rubofent szoktam szedni. 

    előzmény:
    franci47 (256062)
    2016-10-10  14:56
  35. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. október 10. 15:22256067.

    Talált! Süllyedt! 


    Ugye milyen furcsa a babakék, vagy rózsaszínű kosztüm, kalapka és retikül nélkül? Azért az arcvonásai nagyon jellegzetesek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568468 (256065)
    2016-10-10  15:14
  36. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. október 10. 15:19256066.

    Ez nagyon finom lehet és nagyon ötletes! 

    előzmény:
    potymama (256061)
    2016-10-10  14:53
  37. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. október 10. 15:14256065.

    Ii.Erzsébet ....az angol királynő./ szerintem/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (256055)
    2016-10-10  10:02
  38. 2016. október 10. 15:05256064.

    Szia Ildi.


    Azt hittem gesztenyézel azért nem jöttél. A 39 fok láz már nem gyerekjáték, sajnos a magas pulzusszám ettől is lehet. Meghűléses panaszaid vannak a lázon kívül? Jobbulást.

    előzmény:
    franci47 (256062)
    2016-10-10  14:56
  39. 2016. október 10. 14:57256063.

    Ez ötletes, és még finom is lehet.

    előzmény:
    potymama (256061)
    2016-10-10  14:53
  40. 2016. október 10. 14:56256062.

    Beteg vagyok Lányok.  Magas lázam van. 39 fölött volt reggel, és nagyon fáztam. Ezen kivül a pulzusom is magas. Nem tudom hog tudnám lehúzni.   /Az én átlaghőmérsékletem amúgy 36,2.


    Visszafekszem.

  41. 2016. október 10. 14:53256061.

    Nem tudom sikerül-e feltenni a videót..ezt csináltam tegnap reggelire (a szendvicset) és nagyon finom volt!


    Ajánlom figyelmetekbe!


    https://www.facebook.com/toprezepte/videos/6293688039084 03/

  42. 2016. október 10. 13:18256060.

    Szervusztok.


    Egész délelőtt kint tevékenykedtem, nincs hideg ha mozog az ember lánya. Volt még mit összetakarítani odakint, el is telt a délelőtt. Most már tényleg csak a muskátlik maradtak kint, meg a krizantémok, amiket majd még később vágok le. Ugye tüzelőt is kellett ide készíteni a közelbe, hogy ne kelljen állandóan a faházba bumlizni érte. Már nagyon unom, és még nem látom a kazános dolog végét.


    Sacika, Judit üdv itthon, jöhet a beszámoló.


    Julika, csak lájtosan a munkával, ma én is elzártam a kinti csapot. Gofri cicát sajnálom, olyan szomorú hogy a kinti cica legtöbbje így végzi.


    Pötyi, nagyon kellemetlen hogy ilyen mellékhatásai vannak a kezelésnek, legalább ez nem tart hónapokig. Pihenj sokat.


    Annuska, persze kipihentem magam, kár hogy csak ritkán van már részem ilyen fáradtságban.

  43. 2016. október 10. 12:53256059.

    Sziasztok!


    Ma jobban vagyok az éjjel is aránylag jól aludtam.


    Várom Saci és Judit beszámolóját..főleg, hogy Juditról nem is tudom hova mentek, de az a fő, hogy jól érezték magukat.


     Nekem még két nagy hibiszkuszom kint van az erkélyen húzom-halasztom mert nem tudom hogy fognak elférni majd a szobába ha behozom őket.


    Az biztos a kiskutya nagyon fog neki örülni!


    Nem kell főznöm van maradék..mindenből egy kicsi.


    De rossz, hogy nem lehet visszalépni a topikra, remélem vissza állítják!


     

  44. 2016. október 10. 12:28256058.

    Sacika, üdv ujra itthon. Várjuk a beszámolót!

    előzmény:
    silinga (256056)
    2016-10-10  10:39
  45. 2016. október 10. 12:27256057.

    Szervusztok


    Erika, gondolom türelem kell mire  sorra kerülsz majd a dokinál.


    Anikó tegnap sikerült kipiheni magad?


     Magdika, a kép alapján Boscó az Úr. Jól felöltöztél ?


    Julika, nagyon fog hiányozni a gyerekeknek gofri. Azért csak ovatosan a munkával a Te gerincedre is vigyázzni kell.


    Pötyike, sajnálom, hogy ennyire megvisel a sok infuzió. Vigyázz magadra! Zsoltinak mielöbbi teljes gyógyulást kivánok.


    Marika, sikerült behordani a virágokat és a tököket?


    Judit ezek szerint jól éreztétek magatokat. Kell az ilyen kikapcsolodás.

    előzmény:
    erry (256054)
    2016-10-10  08:33
  46. 2016. október 10. 10:39256056.

    Szép napot Mindenkinek!


    Az éjszaka szerencsésen hazaértünk.......Most az itthoni elmaradt dolgaima pótlom, aztán visszaolvasok és jövök majd a beszámolómmal, /ha érdekel valakit/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (256055)
    2016-10-10  10:02
  47. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2016. október 10. 10:02256055.

    Jó reggelt! 


    Végre én is ideértem. Egy rossz éjszaka után próbáltam kirúgni magam, talán mostanra sikerült. Eseménytelen, hideg nap van, azt hiszem sikerült egy kicsit megfáznom. 


    Látom, nem vagyunk túl sűrűn, Pici is elment a nyaralóba. Remélem nem fog megfázni, bár biztosan sokat fog mozogni. 


    Nézelődtem a neten, hoztam egy képet, ha sikerül, találjátok ki, ki van rajta! 


    További szép napot mindenkinek, fájdalom menteset. 

  48. 2016. október 10. 08:33256054.

    Jó reggelt!


     


    Jöttem beköszönni és megnézni ni finomságot hozott Vera.....ajajjj ezeknek nem lehet ellenállni.....


     


    Megyek a reumára, egészen elfelejtettem, mert elég régen kértem az időpontot......még szerencse, hogy jó szokásom szerint felírtam a naptárba.....Régi mondás, hogy akinek nincs esze, legyen notesze....


     


    Később még jövök és megpróbálok írni a semmiről......


    Julika, Magdi jó munkát a kertben, de azért vigyázzatok magatokra, semmi hősködés, és főleg öltözzetek rétegesen!!!!!!


     


    Szép napot!

  49. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2016. október 10. 08:03256053.

    Jó reggelt!


    Én is beugrottam....ettem pár falatot.Köszönöm.


    Össze motyóztam....a fél kilences busszal megyek Tómalomra..Kaptam a szomszédasszonytól  évelő szegélyvirágot....azt még szeretném az eső előtt elültetni..Van még egyéb dolgom is....majd meglátom mennyire futja az energiámból.


    Pötyikém ...szorítok Neked.Az ember nem is gondolná, hogy ez a rohadt kullancs mennyi bajt tud okozni ....és még ennyi idő után is.


    Sacikám ...biztos szép élményekkel tértél haza.


     


     


     


    Legyen szép a napotok!

    előzmény:
    veracsek (256052)
    2016-10-10  07:32
  50. 2016. október 10. 07:32256052.

    A helyet lehagyta!

Címlap

top