Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. szeptember 17. 15:56273401.

    Reklamáltam, hogy nincs eső..


    Elindultam a lányomékhoz megnézni mit művelnek..mert szétverték a fél házat, felszedték a szőnyegpadlót és parkettát raknak le, de akkor már festenek is de a vacak régi bútort (tényleg az) már nem rakják be a nappaliba..vesznek újat.


    No, épp csak elindultam el kezdett esni..vittem esernyőt és mire odaértem úgy szakadt, dörgött villámlott!


    A család éppen kapkodta be az udvarra kirámolt bútorokat, nekik nem hiányzott nem mertem elárulni, hogy én reklamáltam.


    Vesztivel se tudtam beszélni csak az autója (ill. a mi autónk..mert az van nála) seggét láttam az utca végében, indult vissza Ny.házára.


     

  2. 2017. szeptember 17. 15:49273400.

    Kedves Lányok!


    Köszönöm az én drága Lucsikám köszöntését. és átadom..........valóban ilyenkor tartja...........Igaz ebben van egy kis csavar......eredetileg dec.13-án van Luca és Lucsia.......mivel decemberben sok az ünnep ő már évekkel ezelőtt áttette szept.16-ra ahol Edittel osztozik......


    A család pedig tiszteletben tartja a döntését és ilyenkor ünnepli.....


    Olyan semilyen ez a mai nap, az elmúlt szép napok után....

  3. 2017. szeptember 17. 15:47273399.

    Francika itt vagyok a gép előtt, ráérek bármikor.........


     


    Megnéztem a felvonulást és Bencét is.......nagyon jó menyasszony volt....

    előzmény:
    franci47 (273363)
    2017-09-17  09:34
  4. 2017. szeptember 17. 15:47273398.

    nincs semmi baj. 

    előzmény:
    harangvirag08 (273397)
    2017-09-17  15:27
  5. 2017. szeptember 17. 15:27273397.

    Macsikám ....lehet, hogy én vagyok a hunyó...de mintha rémlene valami, hogy Saciék ilyenkor tartják .....mert nincs a naptárban.


    Finomat ebédeltünk ...Barbara mesélt ....képeket nézegettünk.A nagy beszámoló majd később lesz....mikor mindenki itthon van ...talán jövő nyárig sor kerül rá .


    Ildikém ...kérem a filmet....majd összevárom.Pötyikém tőled is .....mint a hörcsög gyűjtök télre ...köszönöm.

    előzmény:
    macska54 (273382)
    2017-09-17  11:42
  6. 2017. szeptember 17. 13:41273396.

     


    Sziasztok Szomszéd Lányok!!!!


    A Vera-topikba leirtakat ide is elhoztam. Ha kedvetek van, olvassátok, szivesen irta.
    Kár, hogy képeket nem lehet feltenni, ez az "újítás" nem engedi.
    Rövid beszámoló.
    Tegnap voltunk Tiszadobon, csodás időben. 55-en mentünk (3 tengelyes busz). A "kis" csoportban csak mi voltunk rövidnadrágban. Gondolták szerintem, hogy itt egy csökkent ésszel rendelkező házaspár. Nem baj, és élveztük az egész napi napsütést. Viszont nem élveztem a wc-sorbaállást a pihenőknél, 55-ből ből csak 9 férfi volt, ami kb. arányos a kisebb csoportos kirándulásokkal.
    Ez a volt Andrássy gróf kastély felújítva gyönyörű! Anno gyermekotthon volt, a srácok most a városban vannak elhelyezve.
    Nincs túlbútorozva, de nagyon szép. Kicsit emlékeztetett a Vajdahunyad-várára, de leginkább a Loár-menti kastélyokra, persze lényegesen kisebben. Gondozzák a kerti labirintust is, s látszik, hogy a rózsás-virágos kert is alakul.
    A régen lakott kiszolgáló parasztházak lakatlanok, romosak. Nemtom mi lesz a orsuk. Na, 2-ben laknak.
    Az idegenvezető nagyon jó volt. Mesélt az Andrássyak családjáról, igen érdekes volt. Pletykaszinten nem, kimaradt a Sissihez való vonzodás, oda-visszája.
    Visszafele utba ejtettűk Füzesabonyt, ott ebédelt a csoport, szervezetten 1 napos kiránduláson még nem volt ilyen jó ebédünk.
    Húsleves, óriási reántottszelet petr.burgonyával, savanyuság, és 1-1 palacsinta, lekáros, és túrós.
    Jó, hogy a busz vitt tovább Mezőkövesdre.
    Itt megnéztük a Kissjankó Bori szülőházát, ott aztán igazán modellméretűnek éreztem magam, le kellett hajolni az ajtóbejáratoknál.
    Utána a Magyó múzeumba mentünk, láthattuk az ő műveit is, s mai versenyművek voltak kiállitva, tényleg egyedülálló motivumai vannak a matyóhimzésnek.
    Itt nincs távolság (szinte) bár 16.ooo lakosa van a városnak, csak egy ugrás volt a templom. Kaptunk egy bő fél órás orgonahangversenyt Bachtól. Hosszabbat akartak, de fél 5-kor már esküvő volt... aztán még egy.
    Meghatódtunk, nem is értem, hogy hozta ki belőlem. Talán mert oly csodás volt?
    Indulás haza, 7-kor már le is szálltunk a Planetárium előtt.
    Gondolom, a többi utastársnak is kellemes napja volt.

    A betegek, itthon maradtak javulgatnak? Jobbulást kivánok! Évi

  7. 2017. szeptember 17. 13:29273395.

    Most jöttem, akkor tehát megvan. 


    Ha mégsem írjátok meg. 

  8. 2017. szeptember 17. 13:23273394.

    Köszönöm szépen.

    előzmény:
    potymama (273387)
    2017-09-17  12:45
  9. 2017. szeptember 17. 13:11273393.

    Hú..valami nem stimmel ma velem!!!


    Akkor meg kell lenni Anikó címének is ha küldtem neki levelet!


    Anyám!


    Megyek iszom egy kávét!!!


    Ildikó..storno..

  10. 2017. szeptember 17. 13:06273392.

    Macsi .


    elküldtem de lusta voltam írogatni és a másolásból ez lett!


    biztos tudod ha rámész a kék email címre a levél bal sarkában kiíródik rendesen.


    Trehány munka!!! De egy kettest megérdemlek!


    Anikóé hiányzik..pedig meg volt..mert tudom filmeket is küldtem neki.


    Ildikó


    írd már meg nekem skypera Anikó email címét..lécci!!!

  11. 2017. szeptember 17. 13:04273391.

    Pötyikém, köszönöm nekem meg van, de még nem néztem meg.

    előzmény:
    potymama (273377)
    2017-09-17  11:13
  12. 2017. szeptember 17. 13:02273390.

    Ezek szerint még nem lehet feltenni.

    előzmény:
    ancsa46 (273389)
    2017-09-17  13:01
  13. 2017. szeptember 17. 13:01273389.

    Julika, gratulálok Virág eredményéhez, és természetesen a közös sikerekhez is. Nagyon lelkesek, nem kevésbé a tanárnő, ilyen kellene sok, öröm hallani róluk.


    Kedves lányok, nagyon szívesen mindenkinek azt a kis emléket, a kapottak még mindig itt sorakoznak körülöttem, olyan jó rájuk nézni.


    Macsi jól néz ki a levesed, szerintem meglesz az elismerés érte.


    Pötyi köszönöm az tájékoztatót, megkaptam.


    Magdikám a lekvárfőzés megvár,de a tegnapi élmények nem voltak halaszthatóak, szép program volt.


    Hozok a gézengúzokról pár képet.

  14. 2017. szeptember 17. 12:47273388.

    Bocsikáért esedezem. 

    előzmény:
    potymama (273387)
    2017-09-17  12:45
  15. 2017. szeptember 17. 12:45273387.

    Macsi nem felejtettem el az email címeket..várj egy kicsit..egy hiányzik!

  16. 2017. szeptember 17. 12:43273386.

    Kösz Julika.


    Valahova elcsináltam a válaszom. 


    Köszönöm az információt Pötyi. 


    Röviden: 


    Pötyikém a filmet én is letöltöttem /Passionata Love/  Ha erről van szó én nem kérem. 7oo-as részek. Feliratot még nem töltöttem le, de azt se küldd, mert ugyanaz a "távolság". 


     


    Magdi, Julika, ezzel a férfi szereplővel ami a Sunshine-ben van, kezdődik egy sorozat megint. Nem tudom hány részes lesz.  


    Magdi kérte. Te is? Ez is részletekben menne, mert hosszú lesz. Mellette kell mást nézni, akkor kivárható. 


    Nem tudom mikor indul. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273384)
    2017-09-17  12:07
  17. 2017. szeptember 17. 12:25273385.

    Én szülinapra gondoltam


     

    előzmény:
    harangvirag08 (273380)
    2017-09-17  11:30
  18. 2017. szeptember 17. 12:07273384.

    Ildi!


    Már 12 éve minden évben nagy örömmel nézem ezeket a képeket. Emlékszem, amikor először mondtad, hogy mész a felvonulásra...ha érdekel teszel fel képet... el sem tudtam képezelni, milyen felvonulás lesz???És nagyon jól szórakozom minden évben rajta..olyan jó, hogy nem egy egyszeri, hanem  hagyomány...és Bence??? valami bűbájos menyasszony. Az első ilyen bejelentkezésedkor még kicsi fiú volt. 

  19. 2017. szeptember 17. 11:44273383.

    Nálunk a házban 24,5°C van. De kint minden borongós és folyik a lé mindenen. Ködös, párás, szemerkélős. Brrr...

    előzmény:
    Picivirág1 (273381)
    2017-09-17  11:32
  20. 2017. szeptember 17. 11:42273382.

    Nálam a naptár Zsófiát és Hildegárd mutat.


    Ha még a meg nem tanult neveket is elkeresztelitek másra pláne nem fogok megtanulni semmit. 


    Most akkor kinek van mije?


    Ha tényleg van Lucsia akkor nagyon boldog névnapot kívánok szeretettel. 

    előzmény:
    harangvirag08 (273380)
    2017-09-17  11:30
  21. 2017. szeptember 17. 11:32273381.

    Csúnya idő???? Itt kánikulai meleg van!!!

    előzmény:
    silinga (273376)
    2017-09-17  11:08
  22. 2017. szeptember 17. 11:30273380.

    Macsi-Pötyi ...megkaptam az e.mailt.Köszönöm.


    Sacikám ....ugye Lucsinak névnapja van ? Sok boldogságot kívánok!


    Jártam Botfán a szüreti felvonuláson ...hát ez a Bence ...annyira jó !!!!Nagy dolog ebben a világban, hogy vannak még összetartó közösségek...látszik rajtuk milyen jó érzéssel szereznek örömöt másoknak és érzik jól magukat.


    Virágnak gratulálok!Jó volt olvasni a cikket. Milyen jó, hogy vannak még elkötelezett pedagógusok...akik előhozzák a gyerekekből a szociális érzékenységet .....ami ugyancsak nem jellemzi ezt a világot.


    Macsi most is látom magam előtt a kosaradat....szinte roskadásig volt finomságokkal.A húslevesed biztosan finom lesz.


    Julikám .... a messziről jött rokon  tud magyarul?Majd számolj be mindenről.Amit a csomagokról írtál ....nálam is előhozott régi emlékeket.Nálunk is volt mindig osztozkodás.Lévén én voltam a rokonságban a legkisebb....az Anyukám meg nagyon szelíd...így én rendszerint "másodkézből" kaptam a dolgokat.


    Olyan jó lenne ha itt lennétek .....szerintem egymás szavába vágva / szeretetből és nem neveletlenségből / keresztbe hosszába mondaná mindenki ....megyek ...mert az ábrándozásból  nem lehet megélni.

  23. 2017. szeptember 17. 11:21273379.

    Pötyikém email címeket ígértél nekem. Kérem szépen. Köszike. 


    Anikó én is köszönöm szépen az ajándékodat. Röstellem, hogy idáig meg se köszöntem. Bocsánat. 

  24. 2017. szeptember 17. 11:15273378.

    Megnéztem, jót mulattam. Köszi. 

    előzmény:
    franci47 (273375)
    2017-09-17  10:48
  25. 2017. szeptember 17. 11:13273377.

    Sziasztok!


    IIIIgen..én mindig ilyenkor érek ide, mert 8 körül lemegyek a boltba..előbb nem érdemes, mert nincs friss péksütemény..aztán zöldséges  és irány haza.


    Aztán megetetem a háztájit..(Lajos és a macska...meg én)..elrámolok és addigra elmúlik 10 óra.


    Nálunk nem esett ..érdekes miért van ez?


    Fűtésről beszéltek..mi meg megsülünk..azért annyira nem..de 21 fok van éppen kint, 25 lesz.


    Reggel még Macsi paprikájából ettem..és most meg belenyúltam a szemembe..úgy látszik azóta nem mostam kezet, mert úgy csíp mint a vipera.


    Erika az ágyat ne is emlegesd!!!


    Örök emlék marad!!


    Magdi nálunk nagyon szép zsidó templom van (most azt is tatarozzák) különleges, mert minden "kék márvány".


    ..........................


    Közben befutott a fiam Au.-ból. Remélem elmegy még a hsz.


    A körleveleket elküldtem.


    Lányok én elküldhetem a 47 részes filmet ám!


    Jó kis film..olyan ami úgy nézeti magát, persze benne az összes megszokott sablonnal..amit úgy tudnak alkalmazni, hogy az ember nem ún rá.


    Döntöttem! Elküldöm mindenkinek..aki kapja-marja.


    Csak először el kell kezdenem feltöltögetni és azt hiszem az eleje nagyobb kiterjesztésűekből áll lassabban halad.


     

  26. 2017. szeptember 17. 11:08273376.

    Ildikó.....remélem az itteni szóhasználattal élve lassan kirugod magad....sajnálom, hogy megtörtént pont veled, aki finom kis masszírozással, reikivel pátyolgattad a csapatot......a lepkét nem kell elvetni, majd csak tavasszal.....


    Julika....gratulálok Virágnak a sakk eredményéhez...és a fűszerkertjük helyezéséhez is.Jó lehet olyan érzékeny  osztályba járni, mint az övé, dícséret az osztálynak és külön a tanárnőnek ...az eredmény őt is minősíti....A cikket is sikerült elolvasni..


    Magdi...élményekkel teli szép napod volt.....Olvastam Judit beszámolóját a FB-on....igazán szép...


    Anikó.....nagyon restellem, hogy még én sem köszöntem meg a kedves ajándékodat.....ezuton köszönöm...dupla öleléssel----


    Macs....ügyes vagy....biztos örül majd a párod, hogy forró húslevessel is várod ebben a csúnya őszi időben.....


    Többiek merre lehetnek... nem érnek rá, vagy talán nem nyílik nekik az ajtó............


    .Annuska javult e egy kicsit vajon?

  27. 2017. szeptember 17. 10:48273375.

    Lányok megosztottam a FB-on a felvett szüreti felvonulást. Ott látható Bence. Senkit se zavarjon meg az első képen a polg.m.helyettes szép feleségének a menyasszonyi képe, úgy látszik nem bírta elviselni a szakállas menyasszonyt. 


    Több helyen fent van B. és  hirtelen így tudtuk felöltöztetni. 


     


    Gratulálok virágnak Julika, a cikket később elolvasom. 

  28. 2017. szeptember 17. 10:46273374.

    Magdi!


    Olyan jó, hogy a lányod figyel rád...aktivizál...Kriszti írta, hogy Szegeden felújították a zsinagógát, érdeme megnézni. Persze neked messze van...de Pötyi, ha arra jár..meg egyszer én is...megnézem. A klezmer zenét nagyon bírom. Egyszer a Városházi Estékre kriszti elvonszolt...akor már Béla nagyon beteg volt, féletem egyedül hagyni, semmi baj nem volt..sőőőt, úgy feltöltődtem, hogy csak na...Illényi Katica hegedült akkor velük. 

    előzmény:
    harangvirag08 (273370)
    2017-09-17  10:18
  29. 2017. szeptember 17. 10:23273373.

    Nekem is sok minden van a fejemben. Tényleg azt se tudom hova kapjak.


    Azt a csodát amit tegnap láttál és még fogsz én is megnézném. 

    előzmény:
    harangvirag08 (273370)
    2017-09-17  10:18
  30. 2017. szeptember 17. 10:23273372.

    Tudtam, tudtam, hogy Macsi ezt megoldja. Virág a baloldalon  szerénykedik. 


    KÖSZÖNÖM!!!!!!


    Úgy szerettem volna, ha olvassátok a cikket

    előzmény:
    macska54 (273369)
    2017-09-17  10:08
  31. 2017. szeptember 17. 10:18273371.

    Gratulálok. Nagyon ügyes. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273367)
    2017-09-17  10:01
  32. 2017. szeptember 17. 10:18273370.

    Szép napot Mindenkinek !


    Végig olvastam mindent és gondolatban válaszoltam is.Még mindig a találkozás van a fejemben ....na persze és a szívemben is.Tegnap este megnéztem a kibővített képeket ...hangosan nevettem itthon .....az egyiken úgy röhögök ....azt vártam mikor lépek ki a monitorból.Élő példája milyen jól éreztem magam.


    Tegnap lekvárfőzéssel kezdtem ....nem tudom mikor fog elkészülni . Judit dél körül telefonált ...kapjam össze magam ...elmegyünk " kulturálódni"....fél háromra legyek kész.Tegnap volt Kulturális örökség napja.Ilyenkor itt mindig megnyitnak egy olyan palotát ami felújítás alatt van ...és év közben nem lehet bemenni. Most a Zichy-Meskó palotában voltunk.Érdekes tárlatvezetést tartott két " megszállott" szakember.Meglepően sokan voltunk.Egy ismerősünk mondta: 5-kor nyitva lesz a Papréten a zsinagóga.Már régóta izgatja a fantáziámat ....de nem tudtam bejutni. J. mondja ...nincs ott semmi ....valaki mondta raktárnak használják. Mivel az utunk arra vezetett gondoltuk benézünk.Az első meglepetés : ünneplőbe öltözött fiatal segítők...rendezett udvar...bent széksorok...stb. Leültünk ....akkor derült ki, hogy rendezvény lesz.Nagyon jó előadás volt a soproni zsidóság életéről, a zsinagóga történetéről. Majd egy koncert következett a Tzomet Band ...egy zsidó együttes olyan élélményt adott mindenkinek ....leírhatatlan.Judit írását megosztottam a FB-on...ha valakit érdekel ott sokkal szebben van az egész megfogalmazva.


    Mondtam Juditnak olyan régóta szeretném megnézni a zsidó temetőt...útba is esik ...de egyedül nem akarok ott bóklászni.Erre pár perc múlva mondják, hogy jövő vasárnap temetői séta lesz ....ott a helyem ....csak ne essen az eső.


     


    Így történt, hogy a lekvárfőzés abba maradt.


    Itt nyűgös ronda idő van ....esik az eső ...és hideg van.Lecseréltem a nyári ágyneműt....talán a fűtést is be kell már kapcsolni?


     


    Mikor kijöttünk ....igaz kicsit fáztunk....de nagyon -nagyon örülök, hogy ott lehettem.


    Ildikém ...nagyon köszönöm, hogy ennyit foglalkoztál a filmmel.Biztosan lesz helyette valami hasonlóan jó.


    Milyen volt a menyasszony?Képzelem milyen nagy főzésbe, csomagolásba vagytok .....nincs az a mennyiségű kaja ami ott nem fogy el.Azért olyan megnyugtató számotokra, hogy Bence jól érzi magát .....és jól is teljesít.


    Annuskám ....jobban vagy? vigyázz nagyon !


    Annyi minden forog a fejemben ....estig lehetne írni...

  33. 2017. szeptember 17. 10:08273369.

    Julika küldi nektek.


    Én még meg se néztem csak teszem a dolgom. Most nagyon sok a szerkeszteni valóm. 

  34. 2017. szeptember 17. 10:05273368.

    Anikó!


    A cicekről ugye csinálsz pár képet.


    Biztos finom lesz a sütid.


    Köszi az ajándékot.Mindig megakarom köszönni, de akkor jut eszembe mikor már befejezem az írást.


    B.reggelizés közben a te terülj-terülj asztalkádat és sült husidat sokat emlegettük.


    Julika szeretem mikor kinyitod a meseládát.Igazán jó olvasni az emlékeidet.


    Sajnos mi nagyon kevés paradicsomot tudtunk szedni.Hamar megszállták a poloskák.Nagyon finom volt, főleg a nagyobb fajta.Az íze hasonlított a gyerekkori paradicsomra.

    előzmény:
    ancsa46 (273366)
    2017-09-17  09:47
  35. 2017. szeptember 17. 10:01273367.

     


    Lányok! Dicsekszem. 


     Virág tegnap első lett itt a szegedi sakkversenyen a korcsoportjában a lányok között, de összesítettben is (a fiúkkal együtt) második lett. Hat pontot szerzett hét forduló alatt, azaz egyszer kapott csak ki.


    Kriszti tett fel egy újság cikket is, de azt nem tudom elhozni. majd megkérem macsit..talán ő ért az ilyesmihez.


    Virág osztálya nemzetközi versenyt nyert fűszer kertből. A gyerekek ajándékot kapnak a tanárnő Portugáliába meghet nemzetközi konferenciára. A szülőkkel együtt csinálták, illetve a szülők hozták az eszközöket, kerítették körbe az ágyásokat, csináltak mezitlábas tanösvényt..valami szenzációs az oszt. fő..jó lenne ha Macsi be tudná tenni. Olyan jó ilyesmit olvasni, hogy ilyen pedagógusok is vannak...reméljük ilyenek a többek is. Most a legérzékenyebb osztály, a multkor a Legemberségesebb osztály címet érték el. gyűjtöttek mese könyvet kórháznak, zoknit hajléktalanoknak, gombot, anyagot multplex betegekenek ékszer késztéshez. 

  36. 2017. szeptember 17. 09:47273366.

    Sacikám, én se szeretek más sütni, de a lányom a süteményt meg végképp nem, a kelt tészta, és a rétesnyújtás meg se kottyan neki, de a süteménnyel mindig hadilábon állt, csak enni szeretik.


    Lucsinak gratulálok, minden jót kívánok. Kissacinak a gyümölcskosárhoz gratulálok, festővászonra kívánkozik. Gyönyörű így az egész, a sok szép gyümölccsel. Igen lassan lejár a nyaralás, kedd délelőtt érnek Pestre, átpakolnak, és indulnak ide. A cicák már teljesen belakták a lakást, nincs velük semmi baj, csak hajnalban ébresztenek, aminek nem mindig örülök, mivel későn fekvő vagyok. A virágokat ki kellett pakolni, mert legelik a leveleit.


    Erikám, a süteményből én alig eszem, inkább csak a szélét, elcsomagolom, és nem esek kísértésbe, persze, az ilyen bőségtálat mint ami a talin volt, azért nem hagynám ki.


    Most megint megeredt az eső, a szembeszomszéd agglegény befűtött, lehet hogy nekem is be kell, nincs 20 fok a lakásban.

  37. 2017. szeptember 17. 09:47273365.

    Szervusztok!


    Itt is dörgött, villámlott, egész éjjel esett.Most is szemerkél az eső.


    Tegnap délután még kihasználtam a jó időt.A teraszon beszélgettünk Adrival szabadnapos volt. Kicsit olvasgattam, átnéztem pár újságot.


    Remélem azért még lesz jó idő.Nem köszönt be hamar az ősz.


    Mára főzés, délutánra olvasás van tervbe véve.Ötletnek zellerkrémleves, sült csirkecomb, rizs és cékla lesz.Desszertnek van még szőlő a kertben.


    Szép napot.

  38. 2017. szeptember 17. 09:42273364.

    Felhívtam Pötyit, hogy küldje szét a levelet. Remélem neki ugrott. Bár nem is kérdeztem van-e rá ideje. De mondta szétküldi. 

    előzmény:
    franci47 (273363)
    2017-09-17  09:34
  39. 2017. szeptember 17. 09:34273363.

    Jó reggelt. 


     


    Itt esős, dörgős éjszaka után eléggé késő őszies idő van.Most éppen nem esik, de ma le szeretném szedni a birsalmát,már a fán fog elrothadni. Befőzöm. Bár annyira kevés az idő mindenre, csak járok-kelek, valahogy nem találom helyem, miután haza jöttem. 


    De minden utazás, elmenetel után így van, ahogy most, hiányoztok.


    Macsikám, szupi vagy, főzzél. Nekem is kellene, de ilyenkor Bea az úr a konyhán, készíti Bencének a jövő heti kaját.  Bár nem kellene ennyi, /talán/ bár én sem vagyok benne biztos. 


    Julika mesélőkéd nagyon jó, olyan jó ilyen messzi embert várni, nekünk is van ilyen Tibi Svédországból. Az idén nem jött haza,mert nősült. 


    Az este befütöttem, kellett ez akis meleg, és Bence ruháinak is meg kell száradnia. A képet nem felejtettem el, csak látjátok most ilyen vagyok.


    Erika, nem tudom du. ráérsz-e valamikor, akkor elmesélem a rémtörténetemet.  Nem eccerü, leírni nem lehet.  Felriadtam valamire ..... és a következmények, persze voltak előzmények is. Rányomta bélyegét arra a napra. Anikó még a fényképeken is látta. 


    Megyek segíteni a lányomnak, ha szükség van rá, bár az étkezőbe, konyhába menni  eléggé macerás, sok a száradó ruha. 5-re el kell onnan rakni, viszi Bence, az enyémek is szaporítják a sort.  Örülök, hogy a kis sárgámból kiment a diólikőr. 


     


    Este kész lesz a 27-es Sunshine, és nemsokára vége lesz.  Magdi másik filmet kell keresni.  Már tegnap kutakodtam. Nem járható az út  azzal, amit választottál. Összefűzős a film.  Minden rész két részből áll, amit össze kellrakni. A kicsihez nem passzol a film, /Rita írta nekem/.


    Várom Pötyitől az üzenetet, amit Macska küldött. Bár ő később szokott jönni. 


    Sacikám a lepkevirágot is el kell vetni most az ősszel? Nem fog kikelni? Akkor elviszi a hó és a fagy. Írj majd róla még. 


    Szép vasárnapot.


     

  40. 2017. szeptember 17. 09:19273362.

    Lányok nem fogjátok elhinni mit csinálok.... főzök... húslevest. 


    Nálam ez nagy szó. Nem szoktam. De most kitaláltam. Neki is ugrottam és már fel is tettem. Már a hús a fazékban. A zöldséget kicsit később teszem bele. 


    Pötyi írtam neked levelet. Légyszi küld szét. Nekem nincsenek email címeim. Köszike. 

  41. 2017. szeptember 17. 09:02273361.

    Szép jó reggelt!


     


    Itt is esett egész éjszaka az eső, dörgés és villámlás kíséretében......Most elállt az eső, de olyan szomorkás az idő.......


     


    Julika olyan jó, ha elindul a mesélőkéd, nagyon szeretem olvasni.....csak mesélj sokat.....


    Ancsa jó sütögetést......most egy darabig süteményről szó se essen, először le kell dolgozni a talin megevetteket. Persze ha itt lenne előttem lehet nem tudnék ellen állni......


    Francika mi történt a szállón éjszaka? Nem is mondtad, hogy rossz éjszakád volt.


    Sacika köszönöm a felvilágosítást az ültetéssel kapcsolatban......látni milyen nagy amatőr kertész vagyok. Lucsinak nagyon boldog névnapot kívánok!


    Pötyikém kiheverted a rugókat? Nem maradt nyoma?


    Magdi akkor ma lesz élménybeszámoló?


     


    Mára semmi különösen nem tervezek a főzésen kívül.......a leves kész......a salátát is megcsináltam tegnap, így mára csak a húst kell kisütni....Olvasni akarok, itt a Nők Lapja és vár a könyvem is........ezek a tervek, de aztán mindig történhet valami......


     


     Legyen szép napotok!!!!!!!!

  42. 2017. szeptember 17. 08:55273360.

    Szép vasárnapot Mindenkinek!


    Itt ismét egész éjjel esett és most is szemerkél......remélem a kapott virágaimnak nem lesz baja, még nem tudtam elültetni...


    Anikó...nagyon ügyes sütögető vagy.....nekem már ne igazán van kedvem a kicsit is bonyolultabbakhoz....hogy viselkednek a ciccek?Lejárt az üdülésük, értük jönnek? kellemes találkozást....


    Macs....ahhoz az elfogyasztott reggelihez tegyél még egy picit....jönnek az őszi szelek és felkapnak...


    Julika....nyisd csak ki minél gyakrabban a meseládádat...szeretjük......AZöld paradicsomot nehogy eldobd majd....rakd egysorosan valamibe...és szép lassan beérnek/ha szárával felkötöd akkor is/....nem lesz sötét piros, de így is finomabb, mint a bolti... Tegnap én is leszedtem ami érett volt és befőztem.......elég kevés lett, ma Erika leves lesz belőle........azt elfelejtettem, hogy a mai ebédhez nyers is kell, ahhoz a kisboltból kellett hozni most reggel.......egy számomra új recept lesz kipróbálva....tepsibe csmell szeletek, rá nyers reszelt krumpli, arra, paradicsom karikák, majd lila hagyma és tetejére sajt....Nagyon jól hangzik, de FB-s recept és azok már okoztak csalódást...


    Ki mit csinál ma? Lassan a melegre vágyunk....milyen jó lett volna tartalékolni...


     

  43. 2017. szeptember 17. 08:27273359.

    Szia Ancsa!


    Itt olyan "időjárás" van. Hol süt a nap, hol elborul. Mire leszedtem a paradicsomot elállt a szemetelő eső, kisütött a nap....most megin felhő járás van...erre mondják, változékony? 


    A kis rokont kb. 3 éves korában láttuk...fénykép az esküvőjéről van...meg Béla volt kint náluk...erről jut eszembe, meg is keresem azt az albumot amit akkor csináltak. 

    előzmény:
    ancsa46 (273358)
    2017-09-17  08:03
  44. 2017. szeptember 17. 08:03273358.

    Szervusztok. Jó reggelt.


    Beköszöntött az igazi ősz, a kazán már kérné a fűtést, de még elvagyok. Olyan morcos sötét van, az éjszaka itt is sok eső volt, az este dörgött is. Sütnöm kell ma, lapokat, és babapiskótával meg krémmel lesz töltve, de a töltés holnapra marad. Ez már vendégváró, kedden jönnek haza a gyerekek.


     


    Julika, szeretem amikor kinyílik a mesélőkéd, ezek kellemes emlékek. Jó lesz találkozni a rég látott rokonnal.


    Szép vasárnapot kívánok.

  45. 2017. szeptember 17. 07:29273357.

    Itt is borongós az idő, vége a kánikulának. Megyek, még eső előtt leszedem a paradicsomot. Ha annyi, hogy érdemes kifőzni, megteszem. Nagyon sok a zöld, de az már úgy marad...nem szeretem savanyúságnak, nehezen rágom meg. Pedig Szarvason, főiskolás koromban, az volt a kedvencünk. Szalonna, zöld paradicsom savanyúsággal. Az volt a legolcsóbb. A szalonnát meg küldték a szülők a messzi lakóknak. Akkor még csak 3 óvónőképző volt,  Szarvason, Kecskeméten, Sopronban. Nagyon nagy körzetből, messziről, Nyírségból, Borsodból iskoláztak be. Mi nem vágtunk disznót, nem volt otthon szalonna de kértem anyukámat vegyenek háztól és küldjenek. Vehettem volna boltban is, de akkora szenzáció, program volt csomagot kapni, hogy szerettem volna én is átélni, csomagból kínálni a többeket. Most az enyémet esszük

    előzmény:
    macska54 (273356)
    2017-09-17  07:21
  46. 2017. szeptember 17. 07:21273356.

    Jó volt olvasni. Köszi.


    Én már piacolok. De hamar megyek is vissza mert nagyon esik. Csak megvárom a felvágotas nyitását. Kell egy kis sonka és már a kosárkámba a gyümi. Saszla és barack. Ittam 2 kávét. Ettem is a szokásost. 

    előzmény:
    Picivirág1 (273355)
    2017-09-17  06:39
  47. 2017. szeptember 17. 06:39273355.

    Szervusztok!


    Tegnap, egész napos fűnyírás után, mert már csak így megy, 8 kor lefeküdtem. Egy ideig bambultam a tv előtt, majd fél 9 kor eloltottam a villanyt és elaludtam. Éjfél után többször felébredtem és azon gondolkodtam, milyen napra is kelek majd föl? Mert valahogy összemosódtak a napok. Timi sincs itthon ami biztos támpontnak szolgál. De ez nem volt olyan probléma mint szegény Ildinek. Én bizony átaludtam az ő nagy ijedelmétsajnálom, hogy nem éberdem fel és tudtam segyteni, megnyugtatni, jó helyen van. Ilyesmin én akkor megyek át, ha valamelyik gyerekhez megyek és nem tudom, most hol is vagyok? Aztán ha haza jövök ott keresem a villanykapcsolót ahol az előző éjjel.


    tegnap itt még kánikula volt..siettem a fűnyírással, mert mondta az esőt...le is esett,  nem itt..olvasom Pécsen, nagy vízözönt okozva. Persze azért is csinosítom a kertet mert jön Sheryl Kanadából. Ő Sárika, magyarul így hívtuk, a sógornőm lánya. Az unokatestvérek közül csak Timi ismeri, ő volt kint Torontóban. Az egész gyermekoruk Sárika emlegetésével telt..anyósom szegény nehezen viselte, hogy a lánya olyan messze ment . És 2x haza jött, de aztán megbetegdett, nem mert repülőre szállni. mama minden nap írt, a semmit is le tudta írni pár sorban és már rohant feladni a levelet és szinte azonnal ki is állt a kapuba várni a választ. Akkoriban sokat sztrájkoltak a póstások, ha nem jött levél mama nagyon "rosszul volt. Minden évben 2 x csomagot küldött. Az nagy macera volt...pontosan lemérni, pontos leltár készíteni aztán jól felbontották...Mi nagyon sok csomagot kaptunk, a sógornőm gyönyörűen varrt a lányára és azokat a ruhákat mind elküldte, meg újakat is...akkor még itt nem kapható baby holmit. Nagy öröm volt a csomag érkezés de az elosztásnál voltak időnkénk viták, amíg a gyerekek egyformák voltak. A sógornőmnek egy lánya volt, nekem 3 mi egy nagy halmot kaptunk, ők kicsit, de azért igyekeztünk nagyon igazságosak lenni, mondtam, hogy nekünk legyen közös ruha is...


    Szóval Sárika most vágyott arra, 50 éves, hogy megnézze honnan származtak a szülei, még életben látni szerette volna a sógoromat(80 éves) és a unoka testvéreket. Hétfőn szállnak repülőre, kedden érkeznek Csabára...szerdán találkozunk velük, a férjével jön. A sógornőm főz gulyás levest és rakott palicsinta lesz. magyaros ételeket szeretnének enni. Az egész hét velük telik majd el, különböző progrmokat állítottunk össze. Kriszti eljön szombaton. nam most megint kinyílt a mesélőkém


    legyen kellemes a vasárnap!!!


     

  48. 2017. szeptember 17. 05:21273354.

    Jó reggelt mindenkinek. Nálunk nagy vihar volt az éjjel.

  49. 2017. szeptember 16. 20:12273353.

    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

  50. 2017. szeptember 16. 19:43273352.

Címlap

top