Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. 2012. november 9. 20:157451.

    Ani, sikerült Petinek megszoknia az ovit? Amikor erről írtál, küldtem egy hosszú választ, ami elszállt, mielőtt elküldtem volna, aztán nem volt kedvem újraírni az egészet.

     

    Carol, te jársz még tanfolyamra? Ugye tanultál gyerek-pszichológiát is?

     

    Dindis, hogy vagy?

    előzmény:
    ani66 (7449)
    2012-11-09  09:18
  2. 2012. november 9. 20:107450.

    Sziasztok!

     

    Carol, én nem emlékszem, hogy ennyire fiúpárti lettem volna Gábris születése előtt, ahogy ez benned megmaradt. Tény, hogy ha valaki megkérdezte, hogy fiút vagy lányt szeretnék-e inkább, akkor fiút mondtam, de akkor sem kenődtem volna el, ha kislányom születik. Viszont akkor most másodiknak egyértelműen fiúra vágytam volna a kislány után. Most viszont Gábris után igazából nem volt kívánságom a nemet illetően. Tény, hogy praktikusabb így: továbbörökíthetőek a ruhák, és maradhatunk a traktorok-dömperek-Legók bűvkörében, nem kell helyet csinálnunk a Barbiknak és a mini-konyhának. Az sem mellékes, hogy egynemű gyerekeknél általában nem olyan lényeges a külön szobát mielőbb megoldani. Gábris szobája elég nagy, ezért úgy gondoljuk, hogy egyelőre nem lesz második gyerekszoba, hanem osztoznak a meglévő gyerekszobán. A gyakorlat meg majd eldönti, hogy jó lesz-e így, vagy mégis meg kell oldanunk a 2. gyerekszobát hamarabb, mint szeretnénk. 

     

    A fiúpártisághoz még: anyukámék négyen voltak lányok (1 még kicsi korában meghalt), nagypapámat a MÁV-nál csak "Ruha Gyuri"-nak nevezték, merthogy a fizetése nagy része ruhára kellett. Én voltam az 1. unoka - szintén lány. Nem nehéz elképzelni, hogy ezek után milyen státuszba került a tőlem 2 évvel fiatalabb unokaöcsém...

     

    Apai nagyszüleimnek 5 gyereke született. Az első fiú tizenéves korában perforált vakbélgyulladásban halt meg. A nagyszüleim mindenképpen akartak még egy fiút, de csak 2 lány jött egymás után (egy kislányuk már volt ). Aztán 5.-ként, amikor a nagymamám már 41, a nagypapám pedig 45 éves volt, született meg apám, aki ugyanazt a nevet kapta, mint az elhunyt bátyja. Nekem ez furcsa - de ők így döntöttek.

     

    Gábris legidősebb unokatesójának a barátnője is nagy családból való. Öten vannak testvérek - mind lány! Na nekem ez lenne a halálom... Még 2-3 lánygyerek elmegy, de 5?

     

    Gábris ovis csoportjában is többségben vannak a fiúk: 6 lány jut 10 fiúra, közöttük vannak nagyon aranyos kislányok, szívesen elfogadnám őket. De elrettentésként itt van a szomszédban egy 4 éves kisboszorka. Ha nem láttam volna a saját szememmel milyen övön aluli módszerei vannak az akarata érvényesítésére, másnak nem hinném el, hogy ennyi idősen ez már létezik! És Gábris odavan érte (ez egyáltalán nem kölcsönös, de a fiam nem veszi a lapot), én meg örülök, ha nem jön a játszótérre... Pedig az apja jópofa, vidám férfi, a nagymamája is nagyon kedves, barátságos - igazi nagymama-típus. Talán az anyja oldaláról jön ez a viselkedés, nem tudom.

     

    Apám és a meghatódás? Inkább meglepetés volt a hangjában, mikor mondtam, hogy babát várok... Nem mondom, hogy nem örül magában, de szerintem az a véleménye továbbra sem változott meg, amit Gábris születésekor mondott: "És mire megyek az unokával, mikor nem itt van?"

     

     

    előzmény:
    ani66 (7449)
    2012-11-09  09:18
  3. 2012. november 9. 09:187449.

    Gambi és is gratulálok, további kellemes gömbölyödést!!! Őszintén szólva kétségem sem volt, hogy minden rendben lesz !

    Én nem tudtam, hogy ennyire fiú párti vagy, akkor bocsi, mert korábban írtam, hogy drukkolok, hogy kislány legyen... Már megint magamból indultam ki ...

     

    Dindis, hogy vagy???

     

    Eleon, hogyan lesz tovább??? Pihensz, aztán folytatod?

     

     

    előzmény:
    bgambi (7446)
    2012-11-05  18:02
  4. 2012. november 6. 00:207448.

    Gratula az egészséges babához!

    Amúgy épp kérdezni is akartam, hogy most így másodjára már jöhetne kislány is, vagy még mindig fiúpárti vagy? Emlékszem, hogy Gábrisnál hagytál a francba minden olyan szokásos szólamot, hogy mindegy, csak egészséges legyen, konkrétan megmondtad, hogy fiút szeretnél. Most is így volt, vagy lágyult már a szíved a lányok irányába?

    Tényleg, apukád hogy fogadta? Mutatott némi meghatódást?

    Amúgy nekem meggyőződésem, hogy jobb a gyerekeknek, ha egyneműek. Nekünk szülőknek meg praktikusabb...

    Jaj, azért de jó. Nem volt bennem egy csepp olyan érzés sem, hogy baj lehetne, de azért jobb a bizonyosság, még ha csak előzetes is.

    előzmény:
    bgambi (7446)
    2012-11-05  18:02
  5. 2012. november 5. 20:457447.

    Gambi,nagyon örülök,hogy jó lett az eredmény,és gratulálok a kisfiatokhoz!

     

    előzmény:
    bgambi (7446)
    2012-11-05  18:02
  6. 2012. november 5. 18:027446.

    Beszéltem a klinikával, a chorionbiopszia előzetes ereményei alapján a babával minden rendben, rendellenességet nem találtak, végső eredményt 2-3 hét múlva küldenek az orvosomnak. Újra kisfiunk lesz.Úgy néz ki igaza lesz apámnak, aki a várható születési időpontot hallva rögtön rávágta: "Akkor ez is fiú lesz!", merthogy velem egy hónapban születik.

  7. 2012. november 2. 20:157445.

    A kisfiam júniusban múlt 3 éves.

     

    Tegnap már főztem, rámoltam, porszívóztam. Na azért nem vittem túlzásba, csak szép lassan. Meglátszik a lakáson, ha 2 napig nem csinálok csaknem semmit. Nem is merek belegondolni mit csinál majd a 2 férfi több napig itthon nékülem, ha szülni megyek.

     

    Sem erős vérzés, sem görcs nem volt, csak a biopszia napján szúrkált a hasam alja és a lágyékom, azért is feküdtem aznap inkább.

     

    Én úgy tudom, hogy otthon a kombinált teszt fizetős, az amniocentézis vagy a chorionboholy vizsgálat ingyenes, a TB fizeti. De azért nézz utána!

    előzmény:
    dindis (7444)
    2012-10-31  16:32
  8. 2012. október 31. 16:327444.

    Sziasztok,

    Gambi,örülök,hogy túl vagytok a vizsgálaton és minden rendben ment.Édes a kisfiad,ahogy érdeklődik a tesó iránt,mennyi idős ő most?

    Holnap már mozoghatsz ? nem volt semmi görcs,vagy vérzés ugye?

    Én még csak most kezdek belegondolni,h nekem is el kellene mennem vmelyik mintavételre,igazából nem is tudom,h itt nálunk van -e mindkét vizsgált,mi fizetős,mi tb-s,nem jártam még utána. az amniotól kicsit félek,de gondolom muszáj lesz bevállalni.

    tabtab,a Dhea valóban szteroid,előhormon,nem veszélytelen,nem is szabad orrba szájba szedni,csak óvatosan,de használhat,rengeteg infó van róla a neten.

    előzmény:
    bgambi (7442)
    2012-10-31  14:54
  9. 2012. október 31. 15:087443.
    Tabtab, csak a pontosítás kedvéért: a DHEA (dehydroepiandrosteron) nem étrend kiegészítő, hanem szteroid-hormon az emberi szervezetben (bár vannak, akik a szteroidokat étrend-kiegészítőként veszik magukhoz). A férfiaknál az androgén-hormon, a nőknél az ösztrogén-hormon előhormona. Doppingszernek számít, a sportolóknál tiltott szer.
    előzmény:
    tabtab (7440)
    2012-10-30  10:44
  10. 2012. október 31. 14:547442.

    Tegnap túlestem a chorionboholy-biopszián. 8.20-ra volt időpontom, de 1 órát így is várnom kellett, mire bejutottam. Már az asszisztens is mondta, mikor elvette a papíromat, hogy ugyan direkt erre a vizsgálatra szól a beutalóm, de előtte mindenképpen kell csinálniuk egy részletes UH-t is. Nem az az idős, tapasztalt orvos volt, aki Gábrisnál, hanem egy fiatal, kedves doktornő. Először mindent elmagyarázott, kérdezte ismerem-e a különféle magzati vizsgálatokat (kombinált teszt, méhlepény-vizsgálat). Állítólag van már egy még újabb, nagyon bonyolult és összetett teszt, ami anyai vérből kimutatja a magzati kromoszóma-rendellenességet, 99%-ban biztos módszer. Ausztriában kb. 2-3 hónapja végzik, a laborvizsgálatok egyedül csak Németországban folynak, az eredményre kb. 10 napot kell várni, TB nem támogatja, így kb. 1200 EUR-ba kerül.

    Végül rábeszélt a kombinált tesztre, mert az UH-t így-is úgy is elvégezte, a vérvétel meg nem nagy ügy, csak az eredményre kell várni másfél órát. Kérdeztem tőle, hogy véleménye szerint ennyi idősen tudnék-e olyan eredményt produkálni, ami megnyugtató, és nem kellene elvégezni utána a méhlepény-vizsgálatot. Erre azt válaszolta, hogy ezt nehéz megmondani, merthogy mindenkinek más a megnyugtató eredmény. Egyesek boldogok 1:50-el, másoknak meg a 1:2000 is kevés.

    Sajnos nem adta oda a kombinált teszt eredményét, csak együtt kielemeztük. Ha jól emlékszem a 21-es kromoszóma esetében (Down-szindróma) 1:16 volt az induló alapérték a korom alapján, a kombinált tesztet hozzávéve 1:275-re jött fel. Azt mondta, hogy ez kb. ugyanaz az eredmény, mint a 1:801 négy éve az első terhességemnél, csakhogy ennyit befolyásol a kor. Mindenestre mi mondtuk neki a férjemmel, hogy mi ezt már átbeszéltük többször, és eldöntöttük, hogy legyen meg a méhlepényvizsgálat, tudva azt, hogy ennek vetélési esélye van. Azt válaszolta rendben, akkor legyen így, rögtön megcsinálja. Nagyon magabiztosan mondta, hogy minden rendben lesz, nagyon fog vigyázni, pedig utána láttam, hogy azért óriási gyakorlata nem volt benne, mert jött a professzor asszisztálni, és tanácsokat adott neki hol és hogy vezesse be a tűt a lepényhez és honnan vegyen mintát. Mondjuk hozzátartozik, hogy nem voltam neki egy egyszerű eset a hátsó falon tapadó lepénnyel. Mindesetre ügyesen megoldotta, a prof szerint nem is lehetett volna jobban. A vizsgálat nem fájt, csak kicsit kellemetlen volt, ahogy erősen nyomta az UH vizsgálófejet a hasamba, meg az érzéstelenítő szuri égett, mikor nyomta be. Utána a prof még leellenőrizte a magzati szívhangokat, és kelhettem is fel, az előkészületek tovább tartottak, mint maga a vizsgálat. Azt mondták, hogy ha szédelgek, üljek le egy kicsit kinn, de egyébként mehetek is haza, mert van velem kisérő. Kis vérezgetés, görcsölés belefér, akkor kell csak sürgősen visszamennem, ha felszökne a lázam, erősen görcsölnék vagy véreznék. Hétfőn kell felhívnom az elsődleges eredményért. Kérdeztem feküdnöm kell-e aznap, erre a doktornő azt felelte, hogy nem kell feküdnöm, ha jól vagyok, csak ne emeljek nehezet, meg ne sportoljak. De az asszisztens bólogatott mellettem a fejével, hogy inkább pihenjek csak. Tegnap du.  csaknem végig feküdtem, mert néha beleszúrt a fájdalom az alhasamba meg lágyéktájon, most már OK. A szúrás helye persze érzékeny, de ha nem nyúlok hozzá nem fáj. Gábrisnak mutattam ma a ragtapaszt a hasamon, mondtam neki, hogy vigyázzon és véletlenül se üsse meg, mert fáj. Kérdezte, hogy benn van-e a bébi, mondtam neki, hogy igen, erre simogatni kezdte a hasamat és mondta, hogy "szeretem a bébit".

     

    Most hétvégén mondtuk meg neki, hogy anya hasában van  a kistestvére, és vigyáznia kell a mamira, mert már nagyon vad tud lenni, ha belelendül a játékba, és sokszor ott ugrál keresztül a hasamon az ágyban. Éppen fürdőruha volt rajtam, mert a wellness-részlegbe készültünk, erre Gábris húzta is el a fürdőruhát, hogy lássa a babát. Nagyon kiváncsi gyerek, kérdezte, hogy kisfiú lesz-e vagy kislány, meg hogy apa mit szeretne. Mikor az apja mondta, hogy neki mindegy, csak egészséges legyen, akkor Gábris is mondta, hogy neki is mindegy. Én tegnap az UH-n láttam valamit a lába között (nem mintha nagy szakértő lennék ezen a területen), a drnő viszont nem mondott rá semmit. Hétfőn majd rákérdezek jól láttam-e.

    előzmény:
    Eleon (7441)
    2012-10-31  06:56
  11. 2012. október 31. 06:567441.

    Gambi: Nagyon-nagyon drukkolok Neked, minden rendben lesz!

    Majd írd meg, hogy milyen volt a vizsgálat.

     

     

    előzmény:
    bgambi (7437)
    2012-10-29  20:55
  12. 2012. október 30. 10:447440.

    Irigykedve olvasom a kismamák beszámolóját, jó is lenne, ha nem kéne akkora utat bejárni értük. 

     

    Lehet írtam már itt, hogy egy kedves barátnőm is lombikozott, mert az új kapcsolatában nem jött a gyerek, amit nagyon akartak. Volt 2 spontán terhessége, mind vetéléssel végződött. Belevágott a lombikba, meg a kivizsgálásokba, 0.1 AMH-val nem biztatták, de akarta, belekezdett, 1 petesejtje lett a lombik nem sikerült. Aztán újra spontán terhes lett, majd megint elvetélt. Nem régiben felhívott, hogy nagyújság van, kisbabát vár!!!! Már karácsonykörül szül is. Örülök neki nagyon. Tehát csodák igen is vannak,  csak a remény hal meg utoljára. Azt hiszem ő is szedte azt a DEHA étrend kiegészítőt.

     

     

    előzmény:
    tabtab (7439)
    2012-10-30  10:29
  13. 2012. október 30. 10:297439.
    Szoritok, hogy jól menjen hogy, könnyen viseld a beavatkozást. Rendben lesz minden meglátod. 
    előzmény:
    bgambi (7437)
    2012-10-29  20:55
  14. 2012. október 30. 00:207438.

    Gambi, biztosan gondolok Rád holnap is, mert szinte mindig szoktam. Remélem minden rendben lesz. Kíváncsi leszek, hogy Nálatok hogy megy a mintavétel. Itt eléggé kórházanként változott a menet. Asszem a Söfiben még benn is tartották a csajokat másnapig, de legalábbis lefekhettek pár órára utána, a Klinikán meg ülhettek fél órát az ajtó előtt, ha jutott szék.

     

    Ezzel a böfögéssel én is pont így voltam, nagyon vacak volt. Úgyhogy röhögésről szó sincs, inkább részvétem... azt hittem, csak én vagyok ilyen szerencsétlen.

     

    Neten egy patika azt írja, hogy a kétféle kapszulából a 30-30 darab összesen 5.710 Ft. Aztán persze lehet ennél olcsóbb vagy drágább is máshol. Ha eszembe jut, megkérdezem majd itt-ott.

    előzmény:
    bgambi (7437)
    2012-10-29  20:55
  15. 2012. október 29. 20:557437.

    Sziasztok!

     

    Ma jöttünk haza egy vorarlbergi családi wellness hosszú hétvégéről, ezért nem jöttem mostanában. Jól éreztük magunkat, bár a vacak, hideg időjárás miatt leginkább a szállodában voltunk. Ma már sütött a nap, így tettünk egy kis kitérőt hazafelé Lichtensteinbe.

    A hányinger múlóban, de továbbra is fenn van minden kaja a torkomban, mert alig tudok büfögni (fujj, de ronda szó: lehet ezt szebben megfogalmazni?). Érzem, hogy jönne a levegőbuborék felfelé a gyomromból, de nem tud, ott nyom egészen a következő evésig, majd ez kezdődik elölről. Ez Gábrissal is így volt, úgy emlékszem, hogy az egész terhesség alatt ez viselt meg a legjobban. Most is próbálok mindenféle szénsavas italt, a kóla még a leghatásosabb, így felküszködi magát 1-2 decens buborék. Lányok, mit nem adnék egy olyan disznó, férfias böfögésért, amit egy jó korsó sör után szoktak elengedni a hímegyedek...Kéretik nem kiröhögni a szerencsétlent...

     

    Ani, mi tavasszal terveztünk csak hazautazni, legalábbis így gondoltuk még a babahír előtt. Most meg már nem is tudjuk hogy legyen, mert május 5-re vagyunk kiírva, így tavasz kilőve.

     

    Dindis, még én is nyomom az Utrot, napi 1x2-t, mellékhatást nem érzek, csak a szagától undorodom. Még van egy dobozzal, az orvosom szerint ártani nem árt, menjen csak tovább... Ez most semmi mennyiség, Gábrissal 3x2 kúpot kellett adnom, plusz a terhesség elején heti 2x szúrtak még progeszteron injekciót is. Már a fülemen jött ki a sok progeszteron. Szerintem nem az Utrotol görcsölsz, ilyet még nem hallottam, viszont mindenütt azt írják, hogy az Utrot a 12. hétig mindenképpen folytatni kell, nehogy hirtelen leessen a progeszteron-szint, és attól menjen el a baba.

    A Femibiont és a B-vitamint szüneteltettem most 1 hétig, mert már öklendeztem, ha be kellett vennem. Talán most majd újra próbálom, hátha lemegy valahogy.

     

    Eleon, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült, bíztam benne, hogy te is bővíted a kismamás tábort.  

     

    Általános kérdés: tudja valamelyikőtök mennyibe kerül otthon egy doboz Femibion 2? Hány darab van benne? Majd leültem, mikor itt mondta a patikus, hogy mibe kerül... 4 éve az Elevitet is otthon vettem meg, mert sokkal olcsóbb volt, mint itt. 

     

    Holnap megyek chorionboholy-biopsziára, kérlek drukkoljatok, hogy minden rendben legyen! Nem ígérem, hogy már holnap utána géphez ülök, de majd jelentkezem mi volt.

     

     

    előzmény:
    ani66 (7427)
    2012-10-27  13:47
  16. 2012. október 29. 15:127436.

    Sziasztok, bocsánat hogy belekotyogok a fórumba 

     

    Van feleslegben másfél doboz, összesen 45 db Utrogestan bogyóm.

    2012. november végéig jó.

     

    Szívesen odaadom ajándékba, csak el kéne érte jönni a MOM Parkhoz (Bp.12. ker).

     

    Ha valakit érdekel, írjon privit.

    Az első jelentkezőé lesz, nem szívesen osztanám többfelé.

    Üdv, RG 

  17. 2012. október 28. 14:167435.
    Szia,nekem short volt, a ciklus 14ik napjáig stimuztunk kb menopurral,nem volt szünet ,a repesztőt szombat éjfélkor kellett beadnom,hétfő reggel volt a punkció. sztem az uh-n látja majd a dokid ,hogy mi a helyzet,mekkorák a tüszők ,és attól függően kell majd a repesztőt beadni. leszívásra csak hálóing+ papucs kellett asszem.Sok sikert!
    előzmény:
    Picik (7432)
    2012-10-28  11:59
  18. 2012. október 28. 14:127434.

    eleon, én itt rendeltem meg a Dheát, Óbudára érte mentem,de biztos ki is postázzák.Ezt a puritan pride márkájú dheát ajánlják a Kaáliban Győrben,és sok lombik előtt álló szedi,boltban sehol nem lehet kapni csak a neten,vagy ettől a csajtól,gondolom behozza vhonnan.

    75mg -ot ajánlanak naponta,3 db,de én nem mertem szedni ennyit,max napi 1 szemet.

    sztem egy próbát megér, sok fórumon olvastam hogy használt lombik előtt,illetve azt is hogy spontán terhesek lettek tőle,olyan nők is akiknek az orvosok már nem sokat adtak ,hogy valaha babájuk lesz. Neked múltkor is összejött,ez bíztató nagyon.

     

    előzmény:
    Eleon (7431)
    2012-10-28  11:28
  19. 2012. október 28. 14:067433.
  20. 2012. október 28. 11:597432.

    Sziasztok,

     

    Új vagyok és egy kis segítséget szeretnék kérni.

    Ultra short protokollon vagyok, ma elfogy a Gonal-F és a Menopur. Csütörtökön voltam első UH-n és hétfőn kell menni a 2.-ra. Csütörtökön kérdeztem, hogy mikor lesz a leszívás, de a doki nem tudta még megmondani. Logikám szerint, ha vasárnapig adom a fent említett szurikat, akkor hétfőn már a tüszőrepesztő szurit kellene adnom, akkor szerdán leszívás lenne. Vagy ez azért nem így működik? Lehet, hogy pár napig semmit nem kell adni?

    Másik: altatás nélküli petesejt-leszívásra mit kell vinni?

    Köszi előre is.

  21. 2012. október 28. 11:287431.

    Köszönöm a biztatást, igyekszem pozitív lenni! 

    Szerintem pihenj minél többet, lazíts, mert az biztos nem árt , legalább 1-2 hétig. Nekem nem az utrótól görcsölt a hasam, hanem a beágyazódástól, meg ahogy növekedett a méh. Igaz, nem szedtem sokszor, de amikor egyáltalán nem volt baba, még el se indult, akkor nem is volt semmilyen görcs. Júniusban ugye sikerült, és akkor éreztem mindenféle szurkálást a méhem táján. Nekem az utró csak az alaphőmet emelte meg, de ez valószínűleg az egyéni érzékenységtől függ.

    A Dhea-t már kerestem patikákban, de nem lehet kapni. Hol és milyen kiszerelésben érdemes venni-szedni? A Femibionon kívül szedek még Q10-et, az is valami hasonló roboráló cucc, nem?

    előzmény:
    dindis (7430)
    2012-10-28  10:35
  22. 2012. október 28. 10:357430.

    Kedves Eleon,nagyon sajnálom,hogy nem sikerült,de sikerülhet még,lombikkal vagy akár spontán is,csak próbálkozni kell.

    Nem szabad feladni ,menni kell előre amíg lehet.

    Próbáld ki esetleg a Dhea-t te is,ez sokaknak segített,másik fórumokon is. Lombik előtt ajánlják szedni pár hónapig,jobb lesz a sejtek minősége és a mennyisége is.

    Van aki spontán babás lesz tőle.

    Az utrótól görcsölgethet a hasam vajon? Nagyon aggódom,nincs vérezgetés de tegnap és ma is volt méhgörcs,hirtelen ,erős,majd elmúlik. Félek,hogy nehogy baj legyen. Most itthon kéne feküdnöm hetekig? Vagy normális ha görcsölget?

    előzmény:
    Eleon (7429)
    2012-10-28  10:07
  23. 2012. október 28. 10:077429.

    Sziasztok! Hát, nem sikerült:-( eléggé el voltam keseredve, azért nem jelentkeztem, de most már jobb egy kicsit. Meg is jött 3 napra rá, hogy abbahagytam az utrót. Valahogy bizakodom, hogy egyszer talán sikerül mégis.

    Dindis, Gambi: drukkolok nagyon, vigyázzatok magatokra! 

    előzmény:
    ani66 (7427)
    2012-10-27  13:47
  24. 2012. október 28. 08:347428.

    Szia ani,nekem kúpot írt ki a doki ,100mg-ost,ebből használok most 2-t,reggel,este. Azóta szerencsére nincs semmi barnázás nem volt,csak azon az estén ,picit de az ijedtség nagy volt. 

    Egyszer vetéltem régebben,kb 5 hetesen,az gyorsan és durván zajlottle,sajnos az utcán indult meg,és gyalog voltam,mire haza értem ,végén már futva ,a nadrágom is átázott,és gyakorlatilag kicsúszott a petezsák,borzasztó volt:(

    Elmentem kórházba utána,de nyoma sem volt AZ uh-n már semminek,teljesen kiürült minden, a doki el se hitte,"honnan veszi hogy terhes volt???" szinte hülyének nézett.

    Azt is megkérdezte hol van a petezsák,mondtam neki,hogy lehúztam a wc-ben,be kellett volna hoznom bizonyítéknak??? Idióta:)

    De az a baba azonnal elment szinte,a mostani már 7 hetes,remélem biztosabb a pozíciója odabenn..:-)

    Nekem van már két nagy gyerekem,akik ugyan fiatal koromban születtek,de semmi zűr nem volt egyikkel sem,egyedül az inzulinom lett magas,az IR miatt,amire most is vigyáznom kell majd,h nehogy elszálljon. Ezért is kéne vmi könnyű de rendszeres mozgást végeznem,de most megijedtem és nem merek. Félek,hogy baja esik szegénynek.

    Ti mozogtatok? 

    előzmény:
    ani66 (7427)
    2012-10-27  13:47
  25. 2012. október 27. 13:477427.

    Dindis, sokat gondoltam rátok, örülök, hogy jól vagytok :-)

    Az utrót eszedbe ne jusson abbahagyni, ha elkezdted, akkor a 12. hétig szedni kell, majd fokozatosan lehet elhagyni. Nehogy má' ezen múljon! Én 3*2 adagban szedtem és szedtem hozzá 2*1 rutascorbint és 3*1 Magne B6-ot is, ez a hajszálerek vérzését csökkenti és a görcsöket oldja a Magne B6, de nálam kicsit erősebb vérzés volt pár napig.

    Kitartás, drukkolunk!!!

     

    Gambi?

    Eleon?

    előzmény:
    dindis (7426)
    2012-10-27  08:22

Címlap

top