Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. 2013. január 26. 20:537501.

    Én hétfőn megyek terheléses cukorvizsgálatra, most már nem lehetne elbliccelni sem, mert benne van a kötelező terhességi vizsgálatok között. Gábrisnál még nem volt, az orvosom azt mondta, hogy ha úgy gondolom, menjek, én meg nem úgy gondoltam... Most csak attól tartok, hogy ki fogom hányni azt az egész cuccot, még mielőtt le tudnák mérni a vércukorszintet.

     

    Carol, ha összességében híztál cirka 8 kilót Lokival, akkor mennyi volt a plusz a 25. hétig, míg nem kellett diétáznod? Én már a 25. héten 8,5 kilónál tartottam, de ebből az utolsó hónapban csak fél kiló jött fel. Meglátszik a szénhidrát visszafogása és a hasmenéses napok...

    előzmény:
    S.Carol (7474)
    2013-01-07  01:44
  2. 2013. január 26. 20:347500.

    Sziasztok!

    Ma jöttünk haza, Gábris jól viselkedett oda-vissza a vonaton, és az apjának azt mondta, hogy tetszett neki a vonatozás. Volt a vonaton gyerekmozi (Kinderkino), azt nézte, kisautókkal játszottunk az asztalon, minikönyveket olvastunk, és aludt is oda-vissza 1-1 órát. Eltelt az idő (csaknem 8 óra). 

    Gábris még mindig nem teljesen egészséges, de már elég jól van. Vagy odafelé a vonaton, vagy már Bp-en nyelt be valami hányós-hasmenéses vírust, vasárnapról hétfőre éjjel kezdett el hányni 1 napig, aztán jött a hasfájás és hasmenés, ami pénteken délelőttig tartott. Viszont nem volt hajlandó a kímélő ételekből 1-2 kanállal többet enni, ha egyáltalán, csak tejet kért, meg mogyorókrémes zsömlét, néha 1-1 kekszet, pár karika virslit. Egyik sem igazán diétás kaja, de örültem, hogy legalább azt megeszi. Pénteken aztán apámnak eszébe jutott a pattogatott kukorica, abból elég sokat evett, meg a gyógyszertárban vettem neki homeopátiás bogyót, azóta nem volt hasmenése. Valamelyik hatott végre... Enni viszont még mindig nem nagyon akar, és fájlalja kicsit a hasát is, és folyamatosan durrogtat.

    Sajnálom, hogy nem tudtunk menni a találkozóra, Gábris nagyon lelkes volt, de hát betegen inkább nem.

     

    A síoktatás sem végződött sajnos jól: a 4. nap nem tetszett neki egyáltalán, mert akkor tanították az ekébe állást, fékezést meg a fordulást, ő meg makacsan csak nyílegyenesen és teljes sebességgel volt hajlandó sielni, sírt is, mert nem csinálhatta azt, amit ő akart, így a sísuli vezetője, aki a férjem jó ismerőse, mondta a férjemnek, hogy inkább ne is vigyük pénteken, mert akkor már a szlalomot tanulják, és az még kevésbé fog tetszeni neki. Gábris aznap nem akart már egyébként sem menni "blöde Schifahren"(= hülye sielésre). Elvileg hétfőtől újra mehetne 1 hétre ingyen, csak a sífelvonót kéne fizetnünk, de ha ő nem akar, nem fogjuk erőltetni. 

    előzmény:
    dindis (7499)
    2013-01-25  19:19
  3. 2013. január 25. 19:197499.

    Szia Ani,semmi baj,dehogy haragszom.:-)

    Legközelebb majd jövök. Addigra már lehet ,én is babával,bár ha sűrűn taliztok akkor még inkáb pocakkal.

    Ma volt egy jó beszólás.Egy csaj edzésen.

    Milyen ügyes vagyok,nem is híztam ,alig látszik még . Ez igaz.

    Majd hozzá fűzte hogy ő csak 8kg hízott ,de a szülés után viszont sokat.És én is akkor fogok elhízni,mert nem lesz időm a baba mellett mozogni. :)

    Szóval,mondott vmi kedveset majd gyorsan egy kis gonoszkodás:)

    Hétfőre megvan az amniom eredménye,tegnap voltam dokimnál,ő rácsörgött a haverjaira:) azt mondták,hogy épp most aratták le a sejteket,és hétfőre megszámolják a kromoszómákat is. Na ,ez jó hír.Hamarosan mindent tudok.

    Ti hogy vagytok? Gambi,meggyógyultatok? 

    előzmény:
    ani66 (7498)
    2013-01-25  08:47
  4. 2013. január 25. 08:477498.

    Sziasztok!

    Ne haragudj Dindis, későn szólt Carol, közben volt már tali kedden délután a Sugár játszóházában. Igaz, csak ketten voltunk Carollal + a gyerekek, Loki és Peti, mert Gambi kisfia sajnos beteg lett. Jó volt, a két gyerek ugyan nem játszott egymással, de nagyon élvezték a játszóházat, mi pedig tudtunk beszélgetni egy kicsit.

    De csinálhatunk hamarosan még egy találkozót, csak beszéljük meg időben, nehogy így járjunk...

    Kinek van kedve hozzá? ( Logot és Tamikát is meg kellene kérdezni, hátha eljönnének, ugye Carol? )

    előzmény:
    dindis (7497)
    2013-01-23  18:35
  5. 2013. január 23. 18:357497.

    Sziasztok,köszi én teljesen jó vagyok,semmi bajom..:-)

    baba sokat mocorog mostanában,illetve gondolom mostanában érzem jobban.

    Mikor taliztok és hol? ha tudok eljövök szívesen,köszi a meghívást:)

     

    előzmény:
    S.Carol (7496)
    2013-01-21  23:54
  6. 2013. január 21. 23:547496.
    Dindis, Neked nagy kerülő lenne eljönni? Valszeg 4 után leszünk ott. Mi mindenképp megyünk, Loki már teljesen be van sózva, ma is menni akart.
    előzmény:
    S.Carol (7495)
    2013-01-21  23:51
  7. 2013. január 21. 23:517495.

    Nekem is ezt mondta anno a nőgyogyóm, hogy 40 fölött annyival kisebb a minta, hogy ha 1 beteg baba becsúszik, az túl sokat dob a %-os eredményen. És hogy a nézet megdőlni látszik, ahogy egyre többen szülnek 40 fölött.

     

    Sajnos láttam tavasszal egy pár hónapos Down-os kisbabát, a sírása is teljesen más volt... és tuti, hogy 30 alatt volt az anyja.

     

    Dindis, remélem minden o.k. Gambiék meg már elvileg itt vannak, ugye?

    előzmény:
    ani66 (7494)
    2013-01-18  09:30
  8. 2013. január 18. 09:307494.

    Jó, hogy túl vagy rajta, nem lesz semmi gond, én nem vagyok benne biztos, hogy annyival több lenne  a sérült gyerek ebben a korban, mint ahogy mondják... Eddig nem is hallottam olyat, akinek baj lett volna a babájával 35 felett, pedig mostanában sokan szültek ennyi idősen a környezetünkben.

     

    Gambi, jöttök szombaton ebben a jó kis hóesésben is???

    előzmény:
    dindis (7493)
    2013-01-17  17:38
  9. 2013. január 17. 17:387493.

    Gambi,zárót akartam írni csak felcseréltem vhogy a betűket. :) Záró jelentésre vártunk,12.10kor kész volt a szuri,de 14 után jöttünk el a záró miatt.Röhej.

    Köszi,szal az XX a kislány. Hát,kiváncsi vagyok,jól látták a 4d -s UH-n vagy csak nem látszott minden.? Hallottam már ilyen sztorit,többet is,hogy lány volt jó sokáig aztán fiúcska született. Az uh-n a nő váltig állította ,h  ez tuti kiscsaj,90,sőt 99%. Ma voltam akórházban ahol szülni fogok,UH-n,minden rendben van,megnéztek mindent ,szív,méretek,koponya gyomor stb. A nemét nem látta de nem is nagyon kereste .A dokimat felhívtam,azt mondta h a Sotén dolgozott régen,haverjai a genetikusok,és hogy nála két hét múlva ott lesz az eredményem. Ennek nagyon örültem.Mégsem 1 hónap,mire mennem kell majd érte. nem hiszem,hogy vmi baj lesz de azért mégis jó ezt minél előbb tudni.

     

    előzmény:
    bgambi (7489)
    2013-01-16  23:20
  10. 2013. január 17. 00:267492.
    E szerint Helka nem is a Balaton tündére, hanem egy tihanyi szépséges és jóságos hercegkisasszony, viszont van egy bábszínházi darab, melynek meg ez a címe: Helka, a Balaton tündére (Nyulász Péter regénye alapján készült).
    előzmény:
    bgambi (7491)
    2013-01-16  23:57
  11. 2013. január 16. 23:577491.

    Ha ráértek éppen, és van kedvetek mesét olvasni vagy hallgatni, itt van Helka, a Balaton tündére meséje.

    http://www.magyarvagyok.com/konyvtar/A-Balaton-Tu ndere-18919/

    előzmény:
    dindis (7486)
    2013-01-15  20:24
  12. 2013. január 16. 23:487490.

    Ja, Carol, még azt akartam írni, hogy ha otthon élnék, nem biztos, hogy ennyire ragaszkodnék a magyar keresztnevekhez. De itt különlegesnek számítanak, és utalnak a gyerekek származására. Én büszke vagyok a magyarságomra, és szeretném, ha nekik is lenne majd magyar identitás-tudatuk. Hogy lesz-e, azt majd ők eldöntik, de a kezdet az én kezemben van.

     

    Az csak egy külön kis öröm a lelkemnek, hogy az itteni családom megint kiakadhat a kis "fricskán", amit az orruk alá nyomok. Talán emlékszel, hogy meséltem mennyire ki volt bukva a sógornőm a Gábor néven, merthogy nem tudtunk egy "normális" nevet adni a gyereknek.

    előzmény:
    S.Carol (7487)
    2013-01-16  01:03
  13. 2013. január 16. 23:207489.

    Dindis, örülök, hogy gyorsan ment az amnió, a görcsölgetés és a feszítés remélhetőleg elmúlik holnapra. A szúrás helye nekem még utána pár napig érzékeny volt, de csak ha hozzányúltam.

     

    Az XX a lány, az XY a fiú. Viccesen azt szokták mondani, hogy a lányok azért tökéletesebbek, mert már a kromoszómáknál is több van nekik egy kis vesszővel. Ha nem értenéd rögtön, Az X-nek 2 lába van, az Y-nak csak 1. Én kézhez sem kaptam a chorionbiopszia eredményét, az orvosomnak küldték el. Mondták is, hogy ő fogja megkapni, velem a telefonban csak az előzetes eredményt közölték, meg a baba nemét, mert rákérdeztem.

     

    Mi az a "rázó" amire vártatok? 

     

    A Melina is szép, különleges név. Nálunk is vannak a rokonságban, barátok között olyan lánynevek, amik tetszenek, és amíg nem tudtuk a baba nemét, megfordult a fejemben, hogy milyen kár, hogy ezek a nevek már úgymond "foglaltak" : Kinga, Imola. A Kristóf nálunk kilőve, az exbarátom fiát hívják így.

     

    Írtam korábban, hogy nálam (46 évesen) a 21-es kromoszóma esetében (Down-szindróma) 1:16 volt az induló alapérték a korom alapján a kombinált tesztnél. Ha jól számolom ez 6% körüli. A kérdés csak az, hogy az évi nagyon kevés 46 éves kismamát lehet-e statisztikai alapsokaságnak venni. Mert mondjuk a 35 éves kismamák száma, és az ő Down-szindrómás babáik száma adhat egy irányszázalékot. De hány nő szül évente 46 éves korában Mo-on? Mondjuk 100.  Nem hiszem, hogy ez a szám elég lenne egy megközelítően pontos statisztikához. Ezzel kapcsolatban vannak kétségeim.

     

    Carol, Gábris a Tibikét valószínűleg tőlem hallotta, mikor az apjával a neveket elemeztük, és mondtam melyiket hogy lehet becézni magyarul. Egyből megtetszhetett neki, mert ő azóta csak Tibikének hívja a pocaklakót. Többször is rákérdeztünk, hogy nem lenne-e jobb Ricsike vagy Max, de nem tágít. Egyébként egy unokaöcsémet hívják Tibornak, de őt már elég régóta nem Tibikézzük, és Gábris még nem is találkozott vele.

     

    Itt teljesen megszokott dolog, hogy 3-4 éves korban kezdenek a kicsik a síelni. A fél óvoda oda jár ezen a héten. A helyi síiskola külön az óvodák számára szervez ilyenkor oktatást, a szomszéd falvakból busszal hozzák a kicsiket. Gábris a 2. nap reggel közölte, hogy ő ugyan nem megy többet a hegyre, inkább menjünk az oviba játszani a többiekkel. Reggel fél 7-től fél 9-ig sikerült rábeszélnem, hogy mégis menjen. Mondtam én már mindenfélét, még mesét is, ami egy félénk kislányról szólt, aki mindig a nagymamával és a nagypapával akart maradni, még óvodába sem szeretett járni, nemhogy sportolni vagy zenét tanulni, aki aztán ezt később, mikor felnőtt, már nagyon bánta. Kérdezte Gábris hogy hívják ezt a kislányt, mondtam neki, hogy Gabriellának, ez a kislány az ő mamija. Bezzeg a papa tud sok mindent, amit a mami nem: síelni, profi módon szánkózni, focizni, úszni, és ha vele akar menni, akkor azt meg kell először tanulnia. Végül csak sikerült rábeszélnem, hogy folytassa a tanfolyamot, innentől elmehetnék akár porszívó-ügynöknek is. A tegnapi napot aztán nagyon élvezte, mert kiélheti a vadságát. Egy anyuka mesélte, hogy egy oktató engedi le őket fenn, ők meg csúsznak lefelé egymás után, csaknem fékezés nélkül, mert azt még nem nagyon tudnak, és lenn egy másik oktató kapkodja el őket, és tereli a "Zauber-teppich" felé. Ezt nem tudom hogy hívják magyarul, direkt fordításban "varázsszőnyeg", olyan mint egy futószalag kicsivel a felszín felett, amire a kicsik ráállnak sílécestül, és az viszi őket vissza fel az emelkedőn. Ez sosem túl meredek, épp egy kis emelkedése van csak. Már csak 2 nap van a síkurzusból, remélem a fiam nem csinál már cirkuszt a reggeli menetelből.

     

    Nevek: A Zétényben kettős mássalhangzó van, itt senki nem tudná sem leírni, sem kiejteni, a Gergőben meg ő-betű, ha egyáltalán anyakönyveznék ezt a nevet, akkor csak Gergö-ként. Ilyen neveket a férjemnek fel sem vetettem, mert tudom, hogy csak . Még a lánykori nevemet sem tudja mindig helyesen leírni.  

     

    előzmény:
    dindis (7488)
    2013-01-16  16:16
  14. 2013. január 16. 16:167488.

    Sziasztok,

    megjöttem,nemrég értem haza. 12 -re volt időpont,negyed 1kor már kész volt a szúrás,semmi cicó. Picit fájt,mikor bele döfte a tűt. Aztán még kaptam egy ajándék szurit is,mert sajna negatív a vércsoportom,apjáé is negatív de mégis beadták. Aztán 2 órát ücsörgtünk a folyosón, a rázóra várva.

    Néha picit görcsölget meg feszít a hasam de nagyon nem vészes. Nem fekszem,ettem,elpakoltam,üldögélek. A doki jövő hétre mondta a mozgást.2 nap pihi.

    Carol,igen görög az exem. A kislányt Melinának hívják,egy szőke tündér.A fiam barnásabb,mediterránabb lett de mindkettő szőkén született.Én meg tipikus északi vagyok külsőre,világos szőke haj,kék szem,fehér bőr,így a gyerekek mixek lettek. :)

    A Gábor sztem is szép ,a répgebbi fiú nevek közül ez az egyik legszebb. A Kristóf lenne a mi választásunk valszeg ah kiderülne h mégiscsak fiú. tényleg,az amnioeredményére rá fogják írni  a nemét is,hogy xx vagy xy? vagy csak külön kérésre? Melyik a lány? az xy?

    Nem emlékszem,pedig erről már olvastam itt a neten.

    Kórházban azért voltak nem egyszerű népek. Kis fiatal cigány lányka anyukájával( a lány volt sztem babás) foguk elől nem sok volt.

    És sokan olyanok akiket tényleg idősnek néznék,nem tudom ki mennyi volt,de sztem simán voltak 50 felé is . Ősz pasi ,idős nővel,50 simán . Ilyen későn is vállanak babát sokan? Ok,azt aláírom,ha nem jön össze csak akkor.persze nem tudni kinél mi volt az előzmény. nekik akkor hány % a down? 10?

    Taliztok végülis? Sztem nem számít hogy kinek mekkora a gyereke,épp vár -e babát,vagy már nagyobbacska gyereke van,ha régi topic társak vagytok és ismeritek egymás sztrorijait,akkor biztos jó fogjátok érezni magatokat :)

     

    előzmény:
    S.Carol (7487)
    2013-01-16  01:03
  15. 2013. január 16. 01:037487.

    Akkor drukk holnapra!

    Lehet, hogy a görcsök nem is az amnio miatt vannak, amúgy is lennének. Egy kis magnézium segíthet.

     

    Dindis, a lányodat hogy hívják? Görög férjed volt? Ez a Helka nekem is új, de tetszik.

     

    Gambi, nekem a Tibor nem nagy kedvencem, de a Gábor - Tibor nem is olyan rossz együtt. Honnan jött Gábrisnak ez a Tibike?

    Sielni járnak?? Habár, ott ez természetes.

    Van még Bánk vagy Zétény is. Mostanában tarolnak itthon ezek a történelmi nevek. Egy német kollégám meg hivatalosan Georg volt, nekünk meg Gergő.

     

    Ani, én is csak a társaság miatt "járok" ide, nekem már semmi esélyem, de nem is szeretném, hogy legyen...

    előzmény:
    dindis (7485)
    2013-01-15  20:16
  16. 2013. január 15. 20:247486.

    Gambi,most olvasom a hozzászólásodat,Helka,ezt a nevet még nem is hallottam,tetszik,különleges,érdekes.

    Mónika,nekem tetszik,ritka mostanság a babák,pici gyerekek között,inkább a mi kororsztályunkban vannak,vagyunk többen(én is az vagyok) ,akkor jött divatba. Szeretem,de nem akarom ua a nevet adni mint a sajátom.

    Sztem a Tibike aranyos.A Richard is,bnőm kisfia is az,és nagyon cuki.

    előzmény:
    bgambi (7482)
    2013-01-14  22:10
  17. 2013. január 15. 20:167485.

    Szia,köszi a drukkot neked is,a Sote 1 -re megyek én is ,Joó nemtom kihez:)

    Állítólag ő nagyon profi ebben,nem is ettől félek,tényleg hanem az utána lévő napoktól. Van akinek semmi,mások riogattak,hogy bizony hetegik keményen görcsöltek és vérezgettek is,ez azért ijesztően hangzik.

    De pozitívan,nekem nem lesz ilyen,és jövő héten már minden a régiben fog menni.

    Carol,az Aliz aranyos név,nekem is bejön,de egy barátnőm lánya is Aliz,ezért nem akarom ezt választani.

    Nekem az első babám Anna lett volna,26évesen lettem terhes ,de kiderült,hogy fiúcska,így lett Alexandros,tegnap volt 15éve hogy világra jött:)

    Aztán a tesóm is babás lett,és ő lánnyal,akit elnevezett Annának. Így nekem a lányomnál ez a név már nem játszott. Igaz nekem nem magyar az ex ,és a gyerkőceim neve sem az.

    A mostani babám magyar apukával rendelkezik:)

    Holnap majd benézek .

    Köszi a drukkot mindenkinek.

    előzmény:
    ani66 (7484)
    2013-01-15  08:55
  18. 2013. január 15. 08:557484.

    Sziasztok!

     

    Először is: Boldog Babás Új Évet Mindenkinek!!!

     

    Sajna sokat dolgozom, meg őszinét szólva úgy érzem, hogy már nem igazán tartozom a fórumhoz, hiszen Peti már 4 éves lesz és nem hiszem, hogy összejönne még egy baba 47 évesen... Persze nincs kizárva :-).

     

    Dindis, én 1 napot feküdtem szigorúan, utána azért mozogtam. Igaz, hogy én nem jártam tornázni, mert sokszor görcsölgettem, néha még séta közben is meg kellett állnom, vagy legalább lassítani, mert nem bírtam. Ez nem tudom, hogy mitől volt, mert amúgy jól voltam, nem volt semmi egyéb gondom... A 2-3 hét fekvés azért tényleg túlzás! Akkor drukkolunk holnapra! Lehet, hogy említetted már, csak nem emlékszem, hol csinálják az amniót? Nekem a Sote I-en volt, nagyon ügyesek voltak, nem fájt egyáltalán. A lényeg, hogy mozdulatlanul feküdj,1 perc alatt túl leszel rajta!

     

    Jövő kedden tudunk menni, ha addig nem betegszünk le, remélem, mert mostanában egyik takonyból esünk a másikba ( sajnos én is mindent elkapok :-( ), talán most egy kicsit jobb a helyzet .

    előzmény:
    bgambi (7477)
    2013-01-13  14:56
  19. 2013. január 14. 22:127483.
    Dindis, közben eszembe jutott a másik lánynév javaslatom: Helka (a Balaton tündére).
    előzmény:
    dindis (7480)
    2013-01-14  16:28
  20. 2013. január 14. 22:107482.

    Carol, közúton nem mernék nekivágni télvíz idején, de vasúton csak odaérünk valahogy, ha késéssel is. Itt feltesz minket a férjem a vonatra, Bp-en meg a szüleim jönnek elénk kocsival, nem kell átszállnunk, csak megoldjuk valahogy. Ha Gábris tudja, hogy segítenie kell, mindig nagyon jól viselkedik, remélem most is együttműködő lesz.

     

    Azt hiszem Tami decemberben Bp-en volt, mintha ezt olvastam volna tőle a FB-on. Talán még mindig... 

     

    Ami a neveket illeti, én továbbra is szeretném, ha magyar keresztneve lenne a 2. fiunknak is, ha már a vezetékneve német, ezért írtam is egy listát a férjemnek csak olyan magyar nevekkel, amik leírhatók és kiejthetők németül is. Eleve kihagytam az itt kimondhatatlan kettős mássalhangzót tartalmazókat (Zsolt, Szabolcs), az a-ra végződőeket, mert ezekről itt azt hiszik, hogy női nevek (Csaba, Béla, Gyula), az ő és ű betűket tartalmazókat, mert arra a németben nincs karakter (Győző, Gergő), és az s-t tartalmazókat is, mert az itt sz lenne kiejtve (Kolos, András), így szerintem elfogadható nevek maradtak (Levente, Zalán, Botond, Nimród, Hunor), de 1 kivételével (ez a Tibor) mindet megvétózta. Nem tetszik neki a Richárd sem, pedig azt is javasoltam, mint gyerekkori kedvenc nevet, feladva a magyar név iránti eltökéltségemet is.

    Gábris választása: Tibike. Így, ebben a formában.

     

    Egyébként a Tibornak jó esélye van, de még nem fix. Arra gondoltam, milyen buli, hogy mindkét fiam nevében benne van a "bor". Ezt a szójátékot úgyis csak a magyarok értenék...

     

    Dindis, lányneveken nem sokat gondolkodtunk, az én javaslatom a Monika volt, az én 2. nevem után, amit igazából sosem használtam, csak a hivatalos papírokon szerepel.

     

    Itt is esett ma a hó, reggel gyalog vittem Gábrist a sílifthez. Ma kezdte a sítanfolyamot. Itt már ilyen kis korban kezdik a síoktatást, sok ovis társa is jár vele együtt, így talán könnyebb neki egy kicsit. Durcás volt, először nem is akarta felvenni a mellényét. Ez olyan színes mellényke, amire a versenyeken a rajtszámot tüntetik fel. Náluk a nevet írják rá. A felső állomáson valahogy csak ráadták, mert abban jött le délben a felvonóval. Először be sem akart szállni a kabinos felvonóba, de aztán látta, hogy a pajtásai mind mennek, így ment ő is velük. Aztán fenn kétségbeesetten keresett engem, és sírt, mesélte egy nagymama, aki felment az unokájával, pedig tudta Gábris, hogy én nem megyek fel vele, megbeszéltük. A többi anyuka sem ment, az oktatók szerint jobb így, könnyebb őket csoportban terelni, és jobban odafigyelnek az oktatóra. A nagymama szerint az oktatók nagyon kedvesek voltak vele, hamar megvígasztalták, és onnantól minden rendben volt - az oktatónő szerint is. Remélem nem ment el a kedve, mert ma du. azt mondta, hogy ő nem megy többet, inkább az oviba megy játszani. Az apjával ösztönöztük egy kicsit, hogy milyen ügyesen csinálta eddig, és hogy még sokat kell tanulnia, hogy utána az apjával együtt tudjon sielni a hegyen, meg az öcsinek is ő mutathatja majd meg, hogy kell csinálni.

     

    Egy hétig járnak síoktatásra, 9-kor viszi őket fel és délben hozzák vissza az alsó állomásra, pénteken, a záró napon háziversenyt rendeznek nekik. A férjem megy majd fel aznap, hogy készítsen videót róluk.

    előzmény:
    S.Carol (7481)
    2013-01-14  18:24
  21. 2013. január 14. 18:247481.

    Alíz esetleg? Nálunk Vili lett volna Alíz, ha lány lett volna... azóta is nagyon tetszik. Baráti körben van egy testvérpár, Liliána és Anila. Utóbbiról először el sem hittem, hogy van ilyen név...

     

    Tényleg nekivágsz Gambi? Belevaló csaj vagy. Kinek szóljak? Tami külföldön (asszem), Gabi, Anita, ki van még?

     

    Ja, és mi Gábris kedvenc neve? Amúgy anno Vilmos nevét Évi választotta.

     

    előzmény:
    dindis (7480)
    2013-01-14  16:28
  22. 2013. január 14. 16:287480.

    Szia,igen,nekem is asszem ezt mondta pár hónapja a nőgyógyász,h a chorionbiopsziának nagyobb a kockázata.Tegnap beszéltem egy csajjal,az edzőterembe jár,nagy fanatikus,ő volt chorionon,és állítólag ő már másnap edeni ment,dolgozni is. Hát,azért ezt túlzásnak látom,de a 2 hetes fekvést pláne.Mindegy,pihizek pár napot aztán úgyis kiderül hogy mit bírok.

    Nekem a Zalánka testszik,ismerősöm épp tegnap szült,Zéténynek hívják a kisfiút. Érdekes név. Nálunk úgy néz ki lány lesz,az uh-k szerint,és én sem szeretem a hétköznapi neveket,főleg a divatneveket nem.

    Különleges ,egyedi nevet meg nehéz találni.az Abigél testzik pl nekem,de nem tudunk megegyezni.Volt még Gerda,Szonja,Zoe,Ivett vagy Veronika a tarsolyban,de apának ezek sem. Neki inkább a Fruzsina Dorina,Adél,ezek meg nekem nem.nem könnyű,de most elsőre az amnion legyünk túl.

    Nálatok is szakad a hó? Én ma kaptam a nyakamba egy jó adagot egy teherautó miatt,az összes ruhám a mosógépben.

    előzmény:
    bgambi (7479)
    2013-01-13  22:36
  23. 2013. január 13. 22:367479.

    Dindis, a chorionbiopsziára valamennyivel nagyobb vetélési kockázatot mondanak általában, de ez sem egyértelmű, mert itt pl. már alig végzik az amniocentézist, akkor meg hogy hasonlítják össze a kettőt?

     

    Te magad fogod érezni, hogy mit bírsz. Ha szurkál az alhasad, vagy esetleg vérezgetnél, akkor inkább pihenj tovább. Nekem szurkálás is csak aznap volt, vérezgetés egyáltalán nem, nem láttam értelmét az ágyban fekvésnek 1 napnál tovább.

     

    Egyébként köszönöm jól vagyok, csak valamiért mostanában rosszul alszom, és fáradtabban ébredek, mint fekszek. A pocakom szépen nő, már nem lehet letagadni.

     

    A nevet illetően még nem sikerült megállapodni, nekem is megvannak a javaslataim, meg a férjemnek is, sőt Gábrisnak is a sajátja! Meg írhatnék egy hosszú listát a kölcsönösen megvétózott nevekről (pl. Klaus, Hermann , Levente, Zalán ). Valahogy majd megtaláljuk a közös nevezőt. 

    előzmény:
    dindis (7478)
    2013-01-13  16:20
  24. 2013. január 13. 16:207478.

    Nagyon köszi a válaszod,ez azért megnyugtatott. Pár nap pihi,és élhetem az életem tovább épp úgy mint most,ez jól hangzik. Tudod sok ismerősöm volt amnio-n és talán túl parázták,de olyanokat mondtak,hogy 2-3 hét fekvés,semmi mozgás stb. Na ettől biztosan falnak mennék. Pár nap az ok,de nekem is itt a két gyerekem, a lányomért mennem kell a suliba ,pakolni,főzni,és persze mozogni is szeretnék a továbbiakban is.

    A chorionbiopszia nem annyira veszélyes? vagy inkább jobban az ? vagy egykutya? Szerdán megyek elvileg az amniora,következő hétfőn már mehetek szted tornára?

    Jó babatalit nektek! :-)

    Egyébként hogy vagy? Pocakod ? Mi lesz a neve?

     Nekem most kezdik kérdezgetni,olyan körülírva,hogy esetleg az- e aminek látszik,vagy csak csúnyán felpuffadtam. :) Még mindig nem egyértelmű,de már látható egy kis pocak.

    előzmény:
    bgambi (7476)
    2013-01-13  14:27
  25. 2013. január 13. 14:567477.

    Lányok, szombaton (19-én) tervezek Gábrissal vonattal Bp-re utazni egy hétre. Van kedvetek találkozni, mondjuk kedden (22-én) du? Mit szólnátok a Sugár Játszóházhoz? http://sugarjatszohaz.hu Carollal már voltunk ott, és tetszett.

     

    Carol, körbekérdeznéd a törzstagokat, hátha nem olvassák?

    előzmény:
    S.Carol (7474)
    2013-01-07  01:44

Címlap

top