Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Készítsünk salátát!

baklava2
Létrehozva: 2005. május 21. 15:00
Sziasztok!
Végre eljött a tavasz, és magával hozta a vitamindús, frissítő zöldségeket, gyümölcsöket. Az ember áll a piacon, az üzletekben, és azt sem tudja, melyiket válassza. Válogassunk hát bátran, készítsünk finom salátákat, s hogy minél változatosabb legyen, ami a tálba kerül, osszuk meg egymással az ötleteinket, receptjeinket!
  1. 2005. május 25. 16:3226.
    Én a tetejére szoktam tenni a nagyon lágyra főzött tojást, és ahogy a sárgája ráfolyik az egészre. . . mmmm. . . . próbáld ki!

    Igen, tudom, mit adnak az éttermekben Cézár néven. Pl. káposzta-paradicsom-hagyma-tonhal. Ezek közül melyik alkotórésze az igazinak?:)

    A joghurtos öntethez gondolom nem igazi roquefort sajtot teszel, mint ahogy az éttermekben sem (az jó drága lenne), megfelel a márvány is.

    A márványsajt-joghurt(-fokhagyma) öntetet én is szeretem, nagyon jó a téli zöldségekhez is: párolt brokkolihoz, kelbimbóhoz, kukoricához is.
    előzmény:
    Bebinyul (23)
     
  2. 2005. május 25. 16:2825.
    Ugyanezt étteremben 1800 körül kapod meg. . :( per fő.

    ON.
    előzmény:
    v981 (24)
     
  3. 2005. május 25. 16:2524.
    Tetszik!

    Apropó mangó: a télen többször ettünk ilyet, ha olcsó mangót kaptam:

    lapostányérra jégsaláta/endíviamix elterítve, rá mangószeletek szépen elrendezve, öntetnek pesto, rá még parmezánforgácsok és ha van, pirított fenyőmaggal megszórni.

    Igen, csupa drága hozzávaló, de ha kiszámolom, mennyibe kerül egy adag (4 személyre egy zacskó saláta 300, egy mangó 200, egy ezresből bőven megvan), szerintem megéri az élményt.
    előzmény:
    ztimi2 (20)
     
  4. 2005. május 25. 16:2223.
    Dehogy, köszi a pontosítást!! Nem is hittem volna, hogy tojás kell bele!!

    Amit leírtam, a bp-i, általában elérhető éttermi kínálat (Liszt F. tér stb) megfelelője. Teljesen véletlenül jöttem rá, hogy ez így jó lehet.
    előzmény:
    v981 (22)
     
  5. 2005. május 25. 16:1922.
    Ez is nagyon finom, csak ne nevezzük Cézár-salátának, még ha ezen a néven el is adnak mindenféle kevert salátákat a félművelt magyar vendéglősök.

    A Cézár saláta gasztronómiai klasszikus (éppen ezért szégyellem is magam, hogy nem tudom az eredeti írásmódot, de nem merek megpróbálkozni vele, illene már utána néznem), hasonló ahhoz, amit írtál. Eredetileg nem tartalmazott sem csirkét, sem tonhalat, de ezzel kiegészítve sokkal tartlamasabb, főfogásnak is beillő saláta lesz.

    Jégsaláta/római saláta, fokhagymás pirított kenyérdarabok (kruton), parmezánforgácsok és nagyon lágy tojás alkotják. Nagyon jellegzetes még az öntet: szardellapaszta, olívaolaj, mustár, citromlé, fokhagyma, worchester szósz. Talán nem felejtettem ki semmit.

    Ugye nem haragszol a pontosításért?:))

    Köszi az ötletet, ezer éve nem ettem már ilyet!
    előzmény:
    Bebinyul (21)
     
  6. 2005. május 25. 15:0921.
    sziasztok,

    nyamm-nyamm :))

    Cézársaláta:

    jégsaláta (sztem a sima is jó), csirkemell-darabkák megsütve, öntet: joghurtba roquefort-sajt, pici fokhagyma, krutonnal tálalva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. május 25. 14:5220.
    Most lehet kapni szárzellert. Én zellert vágtam össze, hozzákockáztam mangót és zöldalmát, Az öntet natúr joghurt sóval borssal fűszerezve. Ennyi. Nagyon fini. Mellé grillezünk csirkemellet. Nagyon laktat és fincsi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. május 22. 11:1019.
    Nem olvastam vissza, de itt van Nektek ket kedvenc salatam.
    40 dkg. spenot
    10 dkg. gyufamandula (hamozott, vekony gyufaalakra vagott
    2 piros alma
    1/2 pohar aprora vagott voroshagyma
    egy kis cukor
    almaecet e borecet vegyesen (kb. 3-3 kanal)
    1/2 pohat olivaolaj
    kb 2 kanal cukor
    1 kis pirospaprika
    kicsi so es bors
    szezammag

    A spenotot jol megmossuk, szettepdeljuk tetszes szerinti nagysagra. Az almakat hamozatlanul vekony cikkekre vagjuk, a spenotra tesszuk.
    Egy kicsi vajon a kb ket evokanal cukrot megkaremellizaljuk, beletesszuk a mandulat es egy kicsit piritjuk. Alufoliara kiboritjuk, hagyjuk kihulni majd a spenotra tordeljuk. Egy befottesuvegbe (aminek teteje van es ossze lehet razni) beleteszem az olivaolajat, az eceteket, a szezammagot, kb. 1/2 pohar aprora vagott voroshagymat, kicsi cukor, izles szerint so es bors valamint a pirospaprikat. Jol osszerazom, megkostolom hogy az ize megfelel-e (vagy teszek meg bele izles szerint egy kis cukrot, sot, stb. ) es a spenotra ontom. Nagyon szep, nagyon finom es nagyon egeszseges.

    Brokkolisalata

    a brokkolikat nagyon aprora szedem (nem rozsaira, hanem teljesen aprora)
    Lemosom, egy fej lila hagymat karikazok hozza. Kasudiot egy kis olajon megpiritok, ha kihul rateszem a brokkolitra. 2 kanal majonezbol, ket kanal cukorbol es 1/2 citrom levebol ontetet keszitek, es raomtom a zoldsegre. Jol osszekavarm. Ez is finom es egeszsege, jo etvagyat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. május 22. 06:5218.
    Szalonnás fejes saláta

    Hozzávalók:1 fej saláta, 2 szál újhagyma, 5 dkg füstölt baconszalonna, fél sárga húsú paprika, fél dl ecet, 2 evõkanál olaj
    Elkészítése:
    1. A salátaleveleket megmossuk, csíkokra vágjuk. A hagymát megtisztítjuk, karikára vágjuk. A szalonnát felkockázzuk. A paprikát megmossuk, csíkokra szeljük.
    2. Salátástálban összekeverjük a salátát, a hagymát és a paprikát.
    3. A szalonnadarabokat teflonserpenyõben erõs tûzön ropogósra pirítjuk, hozzáöntjük az ecetet, és lassú tûzön hagyjuk puhulni.
    4. A szalonnát a salátához adjuk, beleöntjük az olajat, és ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, majd alaposan átkeverjük.
    Tipp:
    Fejessaláta helyett használhatunk cikóriát, kínai kelkáposztát, rucolasalátát is. A baconszalonnát pulykasonkával helyettesítve a saláta kevesebb kalóriát tartalmaz.

    Napfényes saláta

    Hozzávalók: 3 paradicsom, 1 kígyóuborka, 1 nagy hagyma, 1 zöldpaprika, 1 fej saláta, 25 dkg feta sajt, 2 evõkanál vörös borecet, 3 evõkanál olívaolaj, 20 szem fekete olívabogyó
    Elkészítése:
    1. A zöldségeket megmossuk, megtisztítjuk. A paradicsomot vékony cikkekre vágjuk. Az uborkát hosszában kettévágjuk, a magokat kiskanállal kivájjuk, az uborkát feldaraboljuk. A hagymát kettévágjuk, fél cm vastagon felszeleteljük. A paprikát kimagozzuk, húsát kockákra aprítjuk. A salátát apró darabokra tépjük. A fetasajtot apró kockákra vágjuk.
    2. Az ecetet, az olívaolajat és 1 evõkanál vizet összekeverünk, sóval, borssal ízesítjük.
    3. A salátacsíkokat, a paradicsomot, az uborkát, a hagymát és a zöldpaprikát 4 tányéron szétosztjuk, ráöntjük az öntetet, és a tetejére tesszük a fetasajtot meg az olívabogyókat.
    Tipp:
    Fetasajt helyett krémfehér juhsajttal is nagyon finom.

    Paradicsomos babsaláta

    Hozzávalók: 45 dkg barna közepes szemû bab, 1 gerezd fokhagyma, fél fej fejes saláta, 1 csokor petrezselyem, fél dl olaj, 2 evõkanál (hagymás) ecet, 1 dl sûrített paradicsom, 1 kávéskanál salátafûszer.
    Elkészítése:
    1. A babot elõzõ este beáztatjuk, majd másnap enyhén sós vízben, kb. 1 óra alatt megfõzzük. Vigyázzunk, hogy ne fõjön szét. A fokhagymát fokhagymanyomón átpréseljük. A fejes salátát fél cm-es csíkokra vágjuk. A petrezselymet felaprítjuk.
    2. Összekeverjük az olajat, az ecetet és a sûrített paradicsomot. Hozzáadjuk a fokhagymát, a salátafûszert, a petrezselyem felét, majd alaposan kikeverjük.
    3. A babot és a salátát salátástálba tesszük, összekeverjük, és az egészet leöntjük a salátaöntettel. A maradék petrezselyemmel díszítve tálaljuk.
    Tipp:
    Én ezt konzerv babból készitem, pillanatok alaltt kész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. május 22. 00:3217.
    Szeretem a gyümölcsöt is a salátákban, pl.

    grapefruit és jégsaláta vagy endíviamix, ezt szoktam fokhagymával, mustárral összekevert tonhalkonzervvel kiegészíteni. A grapefruit filézésekor kicsorgó levét is a tonhalhoz adom.

    narancs, szárzeller, majonézzel

    körte, rukola, mustáros-balzamecetes öntettel, kéksajttal, dióval
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. május 22. 00:1816.
    A spenót is nagyon finom salátának, de érdemes előre bepácolni. Fokhagyma, olaj, citromlé.
    Így is jó, de ki lehet egészíteni újhagymával, retekkel, zsenge sárgarépával, tojáskarikákkal, ami éppen van, vagy amihez kedved van. Nagyon jól mutat salátákban a főtt fürjtojás is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. május 22. 00:0815.
    Most éppen aktuális, múlt vasárnap találtam ki:
    mentaleveleket összeturmixoltam citromlével és olívaolajjal, ez lett az öntet, jégsalátát terítettem a tányérba, rá avokádószeleteket, újhagymakarikákat és a tetejére rácsalakban megpárolt spárgaszálakat és meglocsoltam az öntettel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 22. 00:0214.
    Olaszországban, Modena közelében ettem:
    fejessaláta, húsos szalonna megsütve, balzsamecet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. május 21. 19:3513.
    Az én kedvenc fejessali variációm anyósom receptje (a legjonn jégsalátából, de csináltam már "mezei" fejessaliból is)

    Tejfölt összekeverünk egy kis ecettel (ízlés szerint), sózzuk, borsozzuk, és belekeverünk egy fej apróra vágott hagymát. (a hagyma mennyisége a saláta méretétől függ) Beletesszük a felvágott salátát, és szórunk rá egy kis apróra vágott kaprot! Én nagyon szeretem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_275509
    Torolt_felhasznalo_275509
    2005. május 21. 19:1512.
    Egyszerű paprika sali, anyósom találmánya.
    Hozzávalók: apróra vágott pritaminpaprika, nagy lyukú reszelőn lereszelt trappista sajt, majonéz, tejföl. Összekevered és kész. Mi nagyon szeretjük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. május 21. 17:5311.
    mi Szilveszterkor szoktunk lencsesalátát készíteni. Biztos sokan ismerik, de azért leírom.

    A lencsét babérlevéllel, kevés sóvval megfőzzük. Apró kagylótésztát szintén sós vizben meg kell főzni. Kígyóuborkát, savanyú uborkát, lilahagymát, paradicsomot apróra vágunk, kell hozzá még egy kis kapribogyó, bazsalikom, bors, ecet.
    Ezeket mind jól összekeverjük, és hagyjuk összeérni a hűtőben. A lencse nagyon felszívja a fűszereket és az ecetet, így érdemes megkostolni tálalás előtt, és ha kell utána kell fűszerezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. május 21. 17:1910.
    Le is mentem rögtön:)
    Annyi finomságot ettünk ott, ismeretlen zöldségeket, valami sárgás füszerrel keverve. Fogalmam sincs miket, de jó volt:)
    előzmény:
    Dumalady1 (8)
     
  18. 2005. május 21. 17:179.
    Ezer sziget saláta

    Hozzávalók:1 nagy fej saláta, majonéz, 2 ek reszelt zeller, 1 kk. reszelt vöröshagyma, 3 kemény tojás, só, bors, chilipor, 1 csokor petrezselyem, borecet, 5 dkg dió.

    A leveleire szedett salátát összetépve hűtőszekrénybe tesszük. A mártáshoz villával összetörjük a kemény tojásokat, hozzákeverjük a majonézt, a zellert, a hagymát, a finomra vágott petrezselymet. A fűszerekkel ízesítjük, kevés borecettel pikánssá savanyítjuk. A mártást behűtve, tálalás előtt öntjük a salátalevelekre. Tetejére durvára tört diót, mandulát tehetünk.

    Kefires fejes saláta

    Hozzávalók:1 nagy fej saláta, kefirmártás, 2 kemény tojás fehérje.

    A leveleire szedett salátát mosás után megszárítjuk és leveleire tépve a hűtőszekrénybe tesszük. Tálalás előtt leöntjük a jéghideg kefirmártással, s tetejére pedig apróra vágott tojásfehérjét hintünk.

    A kefirmártás készítése: 2 dl kefirt összekeverünk 2 kemény tojás összetört sárgájával, majd kiskanálnyi porcukorral, csipet sóval, 1 csokor összevagdalt snidlinggel ízesítjük
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. május 21. 17:158.
    Ez egy tunéziai saláta receptje:

    SÁRGARÉPA-SALÁTA

    Elkészítési idő: fél óra

    Hozzávalók:

    60 dkg sárgarépa
    4 gerezd fokhagyma
    2 dkg cukor
    1 darabka fahéj
    1 csipetnyi köménymag
    4 evőkanál olívaolaj
    1 őrölt csípős cseresznyepaprika
    2 csokor petrezselyemzöld
    3 evőkanál citromlé


    A megtisztított és 2-3 mm vastagságúra karikázott sárgarépát fahéjjal és cukorral ízesített, forrásban lévő vízben 3 percig főzzük, majd lecsurgatjuk.
    Az apróra vágott fokhagymát olajon megpirítjuk, beletesszük a sárgarépát, a fűszereket, sóval ízesítjük, hozzáadjuk a citromlét és fedő alatt 10 percig állni hagyjuk, majd megszórjuk petrezselyemzölddel és tálaljuk.

    előzmény:
    bibic1945 (6)
     
  20. 2005. május 21. 16:367.
    Nálunk szilveszterkor volt ez a saláta, megettünk egy nagy tállal!
    Az benne a jó, hogy el se lehet rontani- és ízlés szerint variálható.
    előzmény:
    bibic1945 (6)
     
  21. 2005. május 21. 16:356.
    Salikám ezer éve nem láttalak, mi van Veled?
    Ilyenkor tavasszal az ember ki van éhezve a friss ropogós zöldségekre.
    Az is nagyon finom lehet amit Te csináltál. A saláta készités nem ismer határokat, annyi módja, variációja van.
    előzmény:
    Bölcssali (5)
     
  22. 2005. május 21. 16:315.
    Szia Bibic! :)) De jó, hogy látlak!:)) Finom amit leírsz. . . .
    Nálunk hússaláta lesz holnap.
    Csirkemellet kockára vágtam, pici vajon megpároltam, csak sóztam más fűszer nincs rajta. Még.
    Aztán feldaraboltam egy almát, egy kígyóuborkát, egy kemény paradicsomot, egy fehér és egy zöldhúsú paprikát, 4-5 szál zöldhagymát, és bele egy fél doboz konzervkukoricát. Kinyomtam egy citrom levét, ebbe beleforgattam a zöldséget, aztán hozzáadtam a husit és most az egész a hűtőben " érik". Holnap még hozzáteszek kb 15 dkg apróra vágott sajtot- és csak eszünk. . . . . . .
    előzmény:
    bibic1945 (4)
     
  23. 2005. május 21. 16:184.
    Rizs saláta
    1 csomag zacskós rizst megfözni. Mirelit borsót megpárolni, paprikát, retket, uborkát, paradicsomot, ujhagymát apróra vágni. Só, ecet, viz, pici cukor, olaj, bors, zöldfüszerek keverékével dresszinget késziteni és az egészet összekeverni, állni hagyni. Grillezett húsokhoz köretnek is finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_198217
    Torolt_felhasznalo_198217
    2005. május 21. 16:133.
    én vacsira szoktam enni salit, veszek kész salit és otthon feljavitom:)fetasajttal, crouton-nal( fokhagymás kis kenyérkocka), fokhagymás olivaolaj, ubi, paradicsom, hagyma. . . fini:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. május 21. 16:092.
    Jégsaláta, paprika, uborka, retek, srépa, paradicsom, fetasajt apróra vágva bele egy tálba!Bármilyen salátaöntetet hozzá, de joghurtosat, az egészségesebb!Csirkecombot sósan borsosan megsütöm, kis cafatokra szaggatom és hozzákeverem a salátához!Mi nagyon szeretjük!
    előzmény:
    baklava2 (1)
     

Címlap

top