Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss jogsisok!

Torolt_felhasznalo_167294
Torolt_felhasznalo_167294
Létrehozva: 2005. július 14. 14:54
sziasztok!
igazából tanácsot szeretnék kérni. 5 hónapja kaptam meg a jogsimat és nem merek vezetni. azóta jó ha 10x ültem a volán mögött. nem tudom megmondani mitől félek, de valamitől nagyon. pedig az oktatóm szerint jól csináltam, és nem is nagyon cseszegetett, tehát elvileg önbizalmam lenne hozzá. pedig a családom sokat bíztat és oda is adnák az autót, de nem merek. ez mindenkivel így volt, vagy csak én vagyok ilyen "speciális" eset? vagy nincs mese erőltetni kell? vagy mi erre a recept? mert nagyon jó lenne vezetni, nem szeretném, h a jogsim a polcon porosodjon!
  1. Torolt_felhasznalo_827659
    Torolt_felhasznalo_827659
    2005. július 14. 16:2476.
    én tutira mentem, rutin előtt vettem 10 pótórát, de nem bántam meg, mert elsőre átmentem, és ha adott esetben sajnálom a pénzt pótórákra, és nekiugrok a rutinnak, és elcseszem, alapból kötelező venni 5 v 7 pótórát, oktató dönti el, és fizethettem volna újra avizsgadíjat is. így húzós volt a pótórákat fizetni, de legalább elsőre. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (69)
     
  2. Torolt_felhasznalo_822410
    Torolt_felhasznalo_822410
    2005. július 14. 16:2275.
    +2 volt rutin, és 4 forgalom, én szerencsére mindenből átmentem elsőre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (64)
     
  3. Torolt_felhasznalo_827659
    Torolt_felhasznalo_827659
    2005. július 14. 16:2274.
    mi veszett soxor csináltuk azt is, mint az összes többit. sőt, lejtővel kezdtünk!!!
    bár nagy mázlim volt, mert nálunk tanpálya=vizsgapálya!!!
    így megszokott környezetben vizsgáztam:)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (71)
     
  4. 2005. július 14. 16:2073.
    Nehogy azt gondold, extra béna vagy! Én is ezt gondoltam, aztán tessék, kiderül, hogy mégsem, hiszen (szerintem) relatíve kevés óra után átmentem. Mindenki így van, azt hiszi, Ő a legbénább. Pedig mindenkinél van bénább. :-)))

    És különben mi van, ha valaki a legbénább? Ha az oktató nem mondja, hogy ezt nem kéne erőltetni, akkor nyilván arra gondol, hogy meg fogod tanulni. Nem? Akkor meg? Idő kérdése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (69)
     
  5. Torolt_felhasznalo_666274
    Torolt_felhasznalo_666274
    2005. július 14. 16:1972.
    Otthon I-es Golfon tanultam vezetni, ami szinten nem volt mar fiatal, de konnyu volt valtani. A motor hangjan lehet hallani, hogy mikor kell valtani, tehat ne bo"gjon a motor, amikor 50-el megy az ember ne 3-asba legyen a valto. Szoval nekem minden siman ment a vizsgakon, de otthon egy Dacia vart, ami nem azt akarta csinalni, amit en szerettem volna, (kuplung, szivato) igy hagytam abba a vezetest. Egyszer voltunk bulizni es az egyik ismerosunk tobbet ivott a kelletenel es en vittem haza a kocsijat, pont egy I-es golf volt, a Ferjem mondta, jeeeeeeeeee te milyen jol tudsz vezetni. Ha akkor penzunk lett volna, de jo is lett volna, azt hiszem nem hagytam volna abba a vezetest, de mindegy, most ujbol vezetek!!!!! Neked kitartast kivanok, egyszer majd raerzel a vezetesre, van akinek tobb ido kell hozza, ami nem baj. Amugy en is jobban szeretek egyedul vezetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827659 (57)
     
  6. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. július 14. 16:1971.
    pl. én még nem is csináltam emelkedőn a kézifékes elindulást, nem értem, azt miért nem gyakoroljuk a rutinpályán?az oktató miért nem csináltatja velem?
    előzmény:
    kószáló (66)
     
  7. 2005. július 14. 16:1770.
    Szerintem is bele fogunk jönni (önbíztatás tipikus esete)! :-) Biztos azért nem halljuk még az elejé, mert annyi mindenre kell egyszerre odafigyelni, hogy nem tudunk még fülelni is. Aztán ha a többi dolog (autók, gyalogosok, lámpa, tábla, jobbkezes utca. . . ) már magától megy, akkor bizonyára ez is jön. Vagy inkább úgy mondom, hogy ahogy ezekbe egyre jobban belejövünk, ez is menni fog.

    Igaz, nekem a kettesbe váltás állítólag szépen megy. Érdekes, azt hallom. A többit mondom, még nem próbáltam. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827659 (57)
     
  8. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. július 14. 16:1669.
    én nem is tudom pontosan, mennyit vettem, 12 már biztosan, és vizsgáig még megyek egy párstor, óóóóóóóóóóóóóóó
    extra béna vagyok. . . . . .
    előzmény:
    doo-doo (63)
     
  9. Torolt_felhasznalo_827659
    Torolt_felhasznalo_827659
    2005. július 14. 16:1668.
    nem vagyok a gyakrolatok embere, szal én aztán télleg nem hallom, de ma már nagyon füleltem, és kicsit éreztem a dolgot, de maradok vizuális, és a km órát nézem, s akkor váltok. bár az útra kéne koncentrálni, tehát erről hamar le kell szoknom. meg nem kéne folyton könyökölnöm, egy kézzel fogni a kormányt, meg hasonlók. meg örülnék ha végre időben állnék meg egy piros előtt, meg figyelném a jobbkezes utcákat, mert ha így folytatom, ki se merek menni útra, nehogy balesetet okozzak. jó, nyilván kezdeti nehézségek ezek, bízok benne hogy összeáll a dolog a forgalmi órák előrehaladtával, de közben azon idegeskedem, hogy más simán ráérez mindenre vagy csak nekem megy ez ily nehezen. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (60)
     
  10. Torolt_felhasznalo_167294
    Torolt_felhasznalo_167294
    2005. július 14. 16:1567.
    nekem felváltáskor semmi gondom nem volt, de amikor vissza kellett váltani, na azt sosem hallottam meg mikor kell. de egy idő után tényleg bele lehet jönni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167294 (62)
     
  11. 2005. július 14. 16:1566.
    én annak idején négy óra után azt se tudtam, mi hol van az autóban. Akkor apám bepakolt a kocsijába, elment egy elhagyatott részére a kerületnek egy szép este, beültetett a volán mögé, nekifordittatta a kocsit egy kocsifeljáróra (ahol a járda le van csapva), és azt mondta, addig nem megyünk haza, amig meg nem tudom tartani az első kerekeket a felhajtón csak kuplung-gázzal. Leizzadtam, de megtanultam, hol csúszik a kuplung, azután akárhányasban el tudtam indulni. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (58)
     
  12. 2005. július 14. 16:1565.
    Szia! Ne aggódj, csupán a kezdők bizonytalansága dolgozik benned, amikor "félelemről" beszélsz. Szerintem ez teljesen természetes érzés, sokkal nagyobb gáz lenne, ha pár óra vezetés után úgy éreznéd, hogy tiéd az egész világ, de legalábbis az aszfalt. Ilyenekből lesznek aztán a csúnya balesetek.
    Szóval: vezetni, vezetni, vezetni. . . Egy idő múlva már a legnagyobb természetességgel fogsz beülni az autódba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167294 (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. július 14. 16:1564.
    na, de a rutinpályán Neked kb. mennyi órád volt? én parázok, h elkaszálnak. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822410 (61)
     
  14. 2005. július 14. 16:1463.
    10 óra a minimum, amivel el lehet menni vizsgázni. Nekem spec. ennyi lett volna, de a vizsga előtt kimaradt volna több, mint egy hét (nem volt nekem megfelelő időpont az oktatómnál), ezért előző este (tegnap) még rodeóztunk egyet. Ma meg vizsga. 12 óra volt. Szerintem ez tök korrekt. De hallottam már, hogy valaki 20 vagy több óra után se ment át. Jó, mondjuk az órák felére el se ment az illető. . . :-)))

    Tuti, hogy átmegy az ember szerintem idővel. Egyszerűen bele kell kicsit jönni (mondom én. . . ). :-) Valakinek gyorsabban megy, valakinek lassabban.

    Bár, néha elgondolkodom, hogy biztos van olyan ember is, akinek nem kéne soha átmennie, mert egyszerűen nincs hozzá érzéke. Annak nem kéne erőltetni a dolgot. De általában az ilyen emberek is erőltetik. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (58)
     
  15. Torolt_felhasznalo_167294
    Torolt_felhasznalo_167294
    2005. július 14. 16:1362.
    nyugi, rá fog állni a fületek! ez tuti!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_324972 (60)
     
  16. Torolt_felhasznalo_822410
    Torolt_felhasznalo_822410
    2005. július 14. 16:1361.
    Sávváltásba gyorsan bele lehet jönni, már előzni is merek. A parkolás az külön téma, nekem nem tanították meg rendesen, illetve szerintem nem szánnak rá elég időt. Teljesen más a rutinpályán elszöszmötölni vele, meg a forgalomban gyorsan beállni. Ha lehet, akkor nem parkolok párhuzamosan hátra, csak ha muszáj :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167294 (55)
     
  17. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. július 14. 16:1260.
    nekem is mondták, h lehet érezni, amikor már túlpörög az autó, simán hallható. . . . de én sem hallok semmi különöset
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827659 (57)
     
  18. 2005. július 14. 16:1059.
    Ha automata váltós autón tanulsz vezetni, és azon is vizsgázol, akkor nem vezethetsz manuális váltós autót a jogsiddal! Fordítva viszont mindent lehet. Nem árt azt a váltást megtanulni. Bár én is csak most tanulgatom. . . :-) Eddig a kettesig már eljutottam, most jön a neheze. Bár aki kettesben is simán elindul egy álló autóval. . . :-D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (50)
     
  19. Torolt_felhasznalo_324972
    Torolt_felhasznalo_324972
    2005. július 14. 16:1058.
    jaj! biztatás kell nekem is! még rutinozok, de félek, h iszonyat béna vagyok! Nektek mennyi órátok volt a rutinpályán? Olyan van hogy azon nem megy át valaki soha? mindig csak reggel tudok menni, még kómás vagyok, minden bajom van:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_827659
    Torolt_felhasznalo_827659
    2005. július 14. 16:0857.
    jah. tegnap családban mindneki szivatott, plusz oktatóm sem érti, miért nem érzem mikor kell váltani, családom szerint a hülye is érzi, azon nevettek, hogy nem hallod?? mondom nem, vazze, nem hallom mikor kéne, csak azt a tetves km órát nézem, abból legalább nagyjából sejtem mikor kell váltani, még jó h oktatóm csendben kap hülyét tőlem:) a kis aranyos. . . van türelme, hisz ez a dolga:)
    ma 40edjére magyarázta el a kuplunk lényegét, szépen bólogattam, majd tettem a dolgom, ismét bénán:)
    nah jó, azért voltak szép pillanataim is:) de nagyon félek a többi a autóstól, mert arra gondolok mennyi kellemetlenséget okozok nekik bénázásommal, holott nagyon szeretnék már túllenni rajta. és a sok tábla. . . frankón nehezen áll össze a kép:)
    sok pénzem lesz, automatát veszek. . . de akkor meg télleg azn parázok h odavágom és kampó:))
    ördögi kör:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (51)
     
  21. 2005. július 14. 16:0756.
    Szintén jogsi nélkül, de most sikerült a rutinom. :-) Forgalomba most megyek majd, így érdemben nem tudok nyilatkozni, de elképzelésem van. :-) Azt hiszem, akkor is erőltetni fogom a saját elgondolásomat, ha ledudálnak. Nem érdekel. Én szeretnék biztonságosan utazni, és odaérni, ahova tartok. Nem érdekel, hogy más száguldozik, én nem akarok.

    Mellesleg a rutinpályán egy csomó tanuló volt minden alkalommal, és utáltam, hogy a legtöbben nem voltak hajlandóak kivárni, míg végeztem egy-egy feladattal (hozzáteszem nem nagyon bénáztam és tök gyorsan haladtam mindennel, így nem is lehetett volna gond), hanem inkább majdnem belémjöttek, szinte toltak arrébb. Na, engem ez cseppet sem zavart volna, csináltam volna mindent ugyanúgy, ahoy elkezdtem. Max. idegesítettem magam, hogy lehetnek ilyen taplók, mikor én bezzeg kivárom, mikor előttem fulladnak le hatvanszor. . . Szóval nem is rajtam múlott, hanem az oktatómon, hogy ilyenkor abba kellett hagynom, amit csináltam, és elengedni a másikat. Na, én ezt nem csinálnám és nem is fogom. Amúgy nagyon jófej az oktatóm, jól is tanít szerintem és nagyon türelmes is, de szerintem ezzel mindenki meg van "fertőzve", hogy elengedi azt, aki ilyen bunkó, erőszakos! Pedig itt még csak összetöréstől se kellett félni, minden tanuló úgy ment, mint a tetű. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_167294
    Torolt_felhasznalo_167294
    2005. július 14. 16:0655.
    akkor bizonyára már jó vagy sávváltásban és parkolásban is:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822410 (52)
     
  23. Torolt_felhasznalo_822410
    Torolt_felhasznalo_822410
    2005. július 14. 16:0654.
    Belejössz :)) Az első forgalmi órámon én is azt hittem, hogy az életemre törnek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827659 (43)
     
  24. Torolt_felhasznalo_666274
    Torolt_felhasznalo_666274
    2005. július 14. 16:0553.
    Nekem egy 91-es Honda Civic-em van. De itt az Operencias tengeren tul, az osszes markaban kaphato automata es valtos auto is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (50)
     
  25. Torolt_felhasznalo_822410
    Torolt_felhasznalo_822410
    2005. július 14. 16:0552.
    Hát igen, szedni kell a lábad a zebráknál mert nem állnak meg :)) Ott én sem mernék vezetni.
    A privire: én kb 1 hónapja érzem úgy hogy minden ok, nem félek elindulni. Sokszor bemegyek a belvárosba is meg gázosabb helyekre, hogy szokjam a terhelést ;D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167294 (49)
     

Címlap

top