Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen természetű a cicád?

MacCat
Létrehozva: 2002. október 2. 09:34
Az én két maccsom elég különböző, és az előző cicám is teljesen más volt, mit akiket a TV-ben, pl. a Spektrum cicás műsoraiban látok. Teljesen más! Írjatok, én is megírom majd az én sztorimat.
  1. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. december 1. 16:2576.
    Kérdezd meg légyszives a fogyis tápot!!!!ja, és én már leirtam a franciaágy huzatát. . . makacs egy portéka a macska.
    előzmény:
    Hadasa (71)
     
  2. 2002. december 1. 14:0475.
    Nálunk a kukorica válik be hasonló módon, csakhogy az cseppet sem fogyókúrás!
    :-)))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (74)
     
  3. 2002. december 1. 12:4974.
    A mienknek kivalo sportja volt: az a macsek valami agydefektbol kifolyolag elt-halt a frissen fejtett zoldborsoert. Versenyt zabaltuk vele a zoldborsot. Neki el kellett guritani egy szemet, utanarohant, levadaszta, boldogan elfogyasztotta, majd varta a kovetkezo vegetarianus egeret. Telen kover volt, de borsoszezonban mindig leadta. . .
    előzmény:
    Cica (ZM) (68)
     
  4. 2002. december 1. 11:5273.
    Ja igen. . . azt senki sem mondta, hogy s z e r e t n i is fogja a diétás kaját a macsek. . . én is utálok diétázni, és meglehetősen rossz kedvem van olyankor; ne csodáld, hogy a macskának is! Ilyenkor a családnak kell résen lenni, hogy a cicus ne tudja titokban teleenni magát valahol másutt, vagy valaki másnál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (70)
     
  5. 2002. december 1. 11:5072.
    A spriccet már próbáltam, anno.
    A bútor már félig elázott, de ez a macskámat cseppet sem zavarta abban, hogy - mivel valóban eltűnt róla a szaga - annál gyakrabban pótolja a hiányt!!! :-)))))
    Mindig rákiáltok, tapsolok, és utána hajítom a párnát, ha tetten érem; ez se használ, sőt! Olaj a tűzre! Egész bevadul dühében, hogy nem engedem kaparni! Nagyon jól TUDJA, hogy mit és hol kellene kaparnia. . . de olyan makacs, mint hat öszvér, és kitöri a frász, ha az enyém az utolsó szó! Így aztán rendszerint nem is az :-))))
    előzmény:
    Cica (ZM) (68)
     
  6. 2002. december 1. 11:4671.
    Lehet. . . bár nehéz. . . vannak diétás tápok. Kérdezzem meg nálunk az Állatkórházban? És ha esztek - zárjátok ki a macskát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671962 (67)
     
  7. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. december 1. 08:1370.
    Köszi!megpróbálom a diétás tápot. . . bár a multkor lelopott az asztalról egy zacskó darált pulykamellet. . . kirágta, beleevett. . büntiből azt ette 3 napig, és csak 1x kapott belőle. Nem halt éhen, és rossz kaja sem volt szerintem, csak aztán a ház ura megsajnálta. Lánycica. . . tehát hozzá megy panaszra. . :-)))
    előzmény:
    Cica (ZM) (68)
     
  8. 2002. december 1. 02:3269.
    jo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. december 1. 01:5068.
    Sziasztok! :)))
    Hadasa: ha a cica rászokik arra, hogy egy bútoron élesítse a karmait, erről viszonylag egyszerűen és eredményesen le lehet szoktatni. Azért jár mindig ugyanarra a helyre, mert a tappancsaiban lévő illatpárnácskákból szagmintát hagy azon a helyen, amit újra és újra frissít. Ha ezt a szagot elnyomjuk valami olyan illattal, ami az embernek kellemes, de a cicák ki nem állhatják és a tappancsaikat olyan helyre tesszük, ahol azt szeretnénk, hogy odajárjanak, akkor a csere egy-két hét alatt rutinná alakul a cicában. Ezek az illóolajok a citrusfélék lehetnek. Eddig leghatásosabb a narancs volt. Ez az embernek kellemes, de a cicának undorító szag (ki lehet még próbálni a citromot, eukaliptuszt, mentholt, hagymát, ecetet, csak ezek nem olyan fincsik. ) Hogy tegyük a szagot a bútorra? Vagy nyomjuk rá a narancshéj levét a bútorra, vagy facsarjunk narancsot, ezt nagyon higítsuk fel vízzel (hogy ne hagyjon foltot) és virágspricnivel juttassuk a felületre. :) (ez kedvenc macskás barátosném tippje :))

    mydma: hogyne lehetne, sőt, kell is! :) Nem tesz jót a ciccnek, ha nagyon kövér; ugyanúgy szívproblémái, meg csomó más betegsége lehet, mint az embernek. Nyugodtan próbálkozhatsz diétás tápokkal (nem olcsók sajna), de ha komolyanigazábóltényleg nagyon kövér a cicó, akkor kérjél tanácsot az állatorvostól és állítsatok össze együtt egy fogyókúrás programot. El fogja mondani, mit egyen a cica, miből mennyit, hogy nehogy valamiből hiány alakuljon ki nála. :)))Diétás tápot nyugodtan vehetsz, kombinálhatod a szokásossal és persze mozgasd a cicát minél többet; játssz vele sokat vagy vegyél neki valami irritálóan pofoznivaló játékot, hogy elfoglalja magát. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. november 30. 20:0667.
    Miért, miért. . . . hát mert macskák!
    Mit tennétek egy vészesen kövér cicával. . . lehet egy macsekot fogyóztatni?Már nem tud felugrani a kedvenc helyére.
    előzmény:
    Hadasa (66)
     
  11. 2002. november 30. 18:5366.
    Miért nem tudnak a macsekok a bútorok helyett a kaparófára koncentrálni????
    előzmény:
    mi.mi (65)
     
  12. 2002. november 30. 18:5165.
    Na akkor én jobb, ha "megbecsülöm" a macsekomat, és befogom a számat:))))
    Nálunk még vannak szobanyövények:))) Nekem csak a franciaágy fele hiányzik:)))
    előzmény:
    Hadasa (64)
     
  13. 2002. november 29. 21:3764.
    Én is túladtam a növényeimen nem sokkal első megmacskásodásom után. . . :-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. november 29. 18:5863.
    Szia Naty akartam már tegnap írni, csak nem tudtam vmiért belépni. Nekünk titokszobánk van :) VAn egy olyan szoba, ahol a halak, a növények és a számítógép van. A mi cicáink is kikaparták a földet. Ez ellen semmit nem tudtunk tenni. Persze most már siccre abbahagyják, és megsértődve távoznak. Viszont a legegyszerűbb megoldás: felraktuk a polcra a növényeket, a legtetejére, ami pedig túl nagy volt, azt nekiajándékoztuk a Szent Imre kórháznak. . . Napközben pedig ez a szoba csukva van! És van egy széékünk, aminek háncs az ülőkéje, azt direkt ők tépkedhetik, és egy sima fatuskóra rászögeltünk némi kárpitot, így vmennyire a karomkoptatás is oda irányul, persze ez sem 100%os. Akinek cicája van, annak ezekbe a dolgokba bele kell törődnie, a legtöbb macsak uis nem tanítható be ilyen "kunsztokra". Persze mindig akad kivétel. MÁs: sztem fele ennyit nem törne zúzna a cicád, ha ketten lennének, mert akkor egymással foglalkoznának, és nem unatkozna egymagában. Érdemes megpróbálni, nekünk bejött.
    előzmény:
    naty77 (60)
     
  15. 2002. november 29. 15:3262.
    A távoltartó spray nálunk se vált be. Egyébként az én macskámat az égvilágon semmi se tudja távol tartani attól, amit éppen kaparni óhajt. A zörgő mindenféle is csak kb. három másodpercig hat. Utána újult erővel veti bele magát a feladatba, és újabb zörgésre legfeljebb csúnyán néz.
    A porszívón kívül semmitől sem fél, de hát nem szedhetem ki a gardróbból az ötkilós monstrumot minden alkalommal, amikor őkelme rátapad a félkör alakú puff huzatára (két kaparófája van, díszként szolgál; bár nem túl esztétikus).
    Egy macsek alaptermészetét (mert nem mindegyik bújós, az első cicám sem volt az) képtelenség megváltoztatni.
    Szerintem is el kell fogadni olyannak, amilyen, aztán idővel vagy megváltozik a szeretet hatására, de tökéletesen a szabad akaratából, vagy nem.
    előzmény:
    mi.mi (61)
     
  16. 2002. november 29. 12:2061.
    Feladom! :))) Szeretgesd és fogadd el olyannak amilyen:))) A zörgő hangot kipróbáltad már? Akkor kellene megijjeszteni egy kicsit, amikor a cserépben turkál:)
    Látod, nálunk viszont a távoltartó spray nem jött be.
    Ahány ház, annyi cica:))
    előzmény:
    naty77 (60)
     
  17. 2002. november 29. 08:2160.
    Na tegnap vettünk cicatávoltartó sprayt, a kanapét be is fújtam gyorsan. Bejött, ahogy közeledett volna hozzá körmölni, 20 cm távolságból megérezte és visszafordult. :-)
    Na ezen felbuzdulva befújtam a cserepeket is. Persze a virágokra vigyáztam. Na a macska kb. körberöhögött, felállt a cserép szélére onnan kaparta a földet meg rágta a leveleket.
    Na akkor jött az alufóliás technika, jól becsomagoltam a növényeket. Hát nem zavarja a csörgés, kicsit sem ijed meg, sőt! Játszani kezdett vele, letépett belőle, és ugyanúgy rágta a leveleket, csak a földet nem tudta kikaparni, mert befedtem. Éjjelre beengedtük a hálóba, hát nem sok nyugalmunk volt a fólia csörgéstől. :-(((
    Most ezek után mit tegyek?
    előzmény:
    mi.mi (59)
     
  18. 2002. november 28. 19:4459.
    Ja, így már más a helyzet:)))) Gondolom haragszik rád hétközben, mert magára hagyod:)) De szerintem el fog múlni, mert rájön kisagyával, hogy elmész, nem vagy vele, de amikor hazamész, akkor szeretgeted, vagy neki:))
    Húú, most megint eszembe jutott valami, el kell mesélnem:) Egy hétig nem voltam itthon, el kellett utaznom. Természetesen családom többi tagja ugyanolyan szeretettel voltak macsekunkkal, sőt még jobban el is kényeztették. Mégis, amikor hazajöttem a "kispiszok" odafutott hozzám, végig nyalogatta a kezemet, majd olyan agresszíven el kezdett harapdálni, hogy fájt. Amikor el akartam húzni a kezemet tőle, akkor még karmait is belém eresztette, hogy: nehogy már megint elmenj!!!:))) Ezt azóta sem csinálta- igaz nem is voltam távol tőle iylen hosszú ideig. Úgy hogy szerintem ezt dacból csinálta, meg akart büntetni, amiért itt mertem hagyni.
    Gondolom a tiéd is ezért csinálja.
    Türelem és sok-sok szeretet:))))
    előzmény:
    naty77 (58)
     
  19. 2002. november 28. 19:1258.
    Köszi az ötleteket, az alufóliát máris megvalósítom! :-)
    Egyébként augusztus eleje óta van nálam, tehát volt ideje megszokni.
    Szeret is, mert sokszor hétvégén, mikor egész nap vele vagyunk, akkor kedves, oajön, mellettem alszik, míg tévézek. Csak hétközben elviselhetetlen. . .
    előzmény:
    mi.mi (56)
     
  20. 2002. november 28. 15:5257.
    Ja és a 8. 000. -Ft-os kaparófánk csak porfogó nálunk is:)))))
    Viszont imádja a fraaiaágy buklé huzatát (érdekes a plüss huzat nem tetszik neki:))) Ez végül is jó, mert így csak franciágyat kell újat vennünk:))))
    előzmény:
    naty77 (55)
     
  21. 2002. november 28. 15:5056.
    Na látod milyen helyes cicád van:) Imád fürdeni:) Bezzeg az enyém, világgá lehetne kergetni egy csep vízzel:))))
    Ha már a fújás nem vált be, akkor jöhet egy kicsit "drasztikusabb" az orr pöccintés. CSak picit!!! Mielött valaki megvádol, hogy ütem-vágom az állatokat:)))
    Egyébként állítólag (nála bevált) bármitől távol tarthatod a cicát, pl. alufóliával. A virágcserepekre alufóliát (tudod az a fényes, zörgös:))) tettem úgy hogy le is lógjon a cserépre. Amikor az alufóliára akar rálépni az zörög a talpacskája alatt és azt nem szereti. Majd 1 hónapig a konyhapultunk is alufóliával volt bevonva, így nem mert, nem tudott odaugrani. Most már viszont nem is akar:)))
    A másik hatásos dolog, ami bevált (mindezeket cicás könyvekből szedtem, nem a saját fejemből:))), egy fémdobozba pár szem babot tettem. Amikor otthon voltam és valami rosszaságot csinált, akkor elég volt a dobozt megzörgetnem, olyan hangja volt, amit a cicák nem szeretnek és azonnal elrohant a bűntény helyéről. Egyébként csendben jegyzem meg, hogy annyira fél ettől a doboztól, ami számára az ördög, hogy pl. egyszer nem akartam, hogy az éppen kitisztított ágyra felmásszon amig meg nem szárad, és ezt a dobozt (ezt ő már akkor jól ismerte) az ágy közepére tettem madárriasztónak, vagyis cica riasztónak. És láss csodát! A macsek ott ült az ágy elött, és nem mert felmászni rá:))))

    Egyébként mióta van nálad a kismacsek? Lehet, hogy még nem szokott meg téged. Borzasztó lehet neki, hogy elválasztották a mamájától, de most még ráadásul egy új gazdija is van:((( Hagyj neki időt!
    előzmény:
    naty77 (55)
     
  22. 2002. november 28. 11:1955.
    Az a baj, hogy nagyon korán lett leválasztva, mi már az első gazditól kaptuk, mert mégsem akartak cicát, és tovább adták. Szerintem ez is gond, de kicsinek még bújós volt.
    Hiába csináltunk neki kaparófát, hiába visszük oda, ha elkezd kaparni, mégsem szereti. :-(
    Viszont imád fürdeni, állandóan beugrik a kádba, vagy legalábbis ott serte-pertél. :-)
    Egyébként fújni szoktunk rá, de annyira be tud vadulni, hogy nem nagyon érdekli.
    És ami még gond, nem tudjuk a hálóba beengedni, mert kikaparja a virágföldet. De így meg egész éjjel az ajtót kaparja. . . Hogyan tudom a virágokat megvédeni?
    előzmény:
    mi.mi (54)
     
  23. 2002. november 28. 11:0554.
    Ja és még annyit, hogy ha játék közben harapdál, vagy karmol a macsek, akkor nyugodtan koppincs az orrára, vagy erősen fújj rá. Fájnio nem fáj neki, de megtanulja, hogy nem illik játék közben kiereszteni karmait:))) Egyébként az anya cica is tanítgatja a kölykeit:)
    előzmény:
    naty77 (52)
     
  24. 2002. november 28. 09:5753.
    Én úgy tudom, hogy az ívartalanítás általában szokott egy kicsit segíteni. Mintha megnyugodnának tőle:)) Egyébként is ajánlott az ívartalanítás. Már csak azért is, mert késöbb jelölgetni fog a lakásban, aminek szaga lesz:)

    A másik amit megpróbálhatsz, habár tényleg vannak olyan cicák, akik bújnak az emberhez, vannak akik akkor ha csak ők akarják és vannak, akik nem igen kedvelik az embert (én ilyenekkel találkoztam már). Ne hagyj elöl neki sok játékot. Viszont amikor otthon vagy valami számára érdekes, csillogó játékot lóbálgass a kezedbe, de ne hívogasd őt, hagyd amig magától felkelti a csillogó játék az érdeklődését. Vagyis hozzá szoktatod, hogy nálad van egy érdekes játék, vagyis ahhoz hogy ő játszani tudjon vele te is kellesz.
    A másik lehetőség lehet az etetési idő. Nem tudom, hogy hogy eteted a cicádat, de nálunk mindig van kint (egész nap száraz kaja, tehát biztos, hogy nem fog éhhalálba elpusztulni:))), viszont csak este kap konzervet, vagyis vacsorát. 1-2 héten belül össze fogja kötni, hogy ha te hazamész este akkor neki jó lesz, mert kap kaját. Ez akkor válik be, ha mindig azonos időben jársz haza:)) Viszont erre, nagyon rá fog szokni, úgy hogy tényleg mindig haza kell menned!:)))
    Elmesélném, hogy ez nálunk annyira bevált, hogy pl. pénteken, amikor korábban megyek haza, akkor már rohan a konyhába leül a mikró elé és ott nyávog, hogy adjam már a vacsorát. Ilyenkor szoktam felhívni a figyelmét arra, hogy nézzen az órára is:))))
    NEm biztos, hogy jók amiket leírtam, de hátha. . . . :)))) Sok sikert hozzá, de biztos vagyok benne, hogy így zárkozottan is egy aranyos cicmic.
    előzmény:
    naty77 (52)
     
  25. 2002. november 28. 09:3052.
    Sziasztok! Lehet, hogy tudtok nekem segíteni. Van egy cicusunk, már fél éves lesz, kan őkelme. Sajnos napközben nem vagyunk vele, ami tudom, hogy nem jó. A lakásban elég sok játékot halmoztunk fel neki, amikkel sokat játszik, meg jókat alszik, mikor hazérünk, akkor kel fel. Viszont egyáltalán nem szeretgetős cica, csak karmolni, harapni akar. És játszani sem tudunk vele, mert támad. Szeretnénk, ha változna a viselkedése, de összességében is vadóc, kártékony cica. Annyira sajnálom. . . Mit tehetek? Az ivartalanítás segítene?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top