Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni friss anyukák

Torolt_felhasznalo_726659
Torolt_felhasznalo_726659
Létrehozva: 2005. augusztus 29. 10:13

Üdv!

Ha debreceni vagy és nem régen szültél, írj nekem és beszélgessünk, ismerkedjünk, lehet találkozhatunk is, így még izgalmasabb lenne a babázás.

Nekem egy féléves kislányom van és 25 éves vagyok.

dbanya  

  1. 2005. december 3. 22:0176.
    Hát Kleo, nem lehetett rossz gyerekkorod! Mondjuk nekem is volt már olyan, amit azelőtt el sem tudtam volna képzelni, hogy előttünk van egy tál rudi, és már rá sem bírunk nézni. de ez nem tartott sokáig.

    német-magyar nyelven fordítok; kezdetben műszaki szövegeket fordítottam, főleg gépkönyveket, most meg egy könyvkiadónak fordítok ezoterikus témájú könyveket. szeretem nagyon csinálni.

    ma délután megjártuk a fogorvost, ui. a férjem fogából kiesett a tömés...

    azután a hasfájással kinlódtunk, de a kamillatea megoldotta a dolgot.

    most pedig megyek lassan, mert holnap megyünk Pestre, és korán kell kelni, ráadásul én vezetek.

    legyetek jók, puszi mindenkinek!!!
    előzmény:
    kleo (75)
    2005-12-03  13:24
  2. 2005. december 3. 13:2475.
    Nyusz, az anyukám grillázsformázó. Azt hittem sosem fogom megunni a grillázst, de bizony eljött az a pillanat. : ) Persze a túrórudi más kategória. : )

    Mily, jó itt látni! : ) Jobbulást a csajszinak!

    Nyuszi, megkérdezhetem, hogy mit fordítassz, és merről merre?

    Albi ügyben ma kezdtünk telefonálgatni. 3 szobásat szeretnénk, lehetőleg jó állapotban lévőt, és bútorok nélkül. Ja, s nem egy panelház tizedik emeletén. Már van 1-2 jelölt, jövő hétvégén Debrecenben leszünk, elkezdjük végigjárni őket. Remélem találunk bíztatót jó áron valahol zöldben. : ) Csak néhány elvárásunk van. : ) Ha valaki tud hasonlót nagy örömmel venném. : )

    Mily, szerintem nem törvényszerű hogy ki merről merre fordul először. Ez talán attól is függ hogy melyik baba hogy szeret lenni. Aki hason van sokat, az előbb hátra fordul, aki meg háton az hasra. Danim 3 hónaposan egyik napról a másikra tanult meg fogni, nekem azt mondták pelenkázáskor mindig adjak a kezébe valamit. Ezt tettem. Másnapra már gyönyörűen tartotta. : ) Most már azért adok mindig a kezébe valamit, hogy ne másszon el krémes fenékkel. : )

    Én a babanaplót a neten vezetem, szivesen látjuk a kiváncsiskodókat Dani honlapján. Nekem a készen kapható babanaplók nem tetszettek, nagyon megkötik a kezemet. A honlapunkat a Párom kezdte el (jó is az infós a háznál), aztán már egy ideje én frissítgetem.

    Hű, Gabicku, ti nagyon jó helyen laktok! Majd ha kitavaszodik megyünk a játszótérre mellétek, az elég jó helynek tűnik, s még nem nagyon ismerem a debreceni játszótereket.

    Gabicku, Daninak is azok a kedvencei mint Verának. : ) Sajnos ő kicsit besárgult a sok sárga kajától, így most nem kaphat sütőtököt, répát, amik a legnagyobb kedvencei voltak. : ( Nálunk a gyümölcsök azok amik nagyon nem mennek, csak a barack és a banán.

    Mi az elejétől pohárból próbáltuk Danit itatni, és mostmár nagyon ügyesen iszik, nem csorog mellé semmi. Ő nem is nagyon ismeri a cumisüveget, életében ha tízszer kapott abból tejcsit...

    Hű, jó hosszú lettem, remélem volt kispárnátok!
    előzmény:
    nyuszizsu (63)
    2005-12-02  13:26
  3. 2005. december 3. 09:2574.
    Mily, ezek szerint sok hasonlóság van köztünk, ui. mi is 4 éve vagyunk együtt a férjemmel.
    az oltásról annyit, hogy nálunk nem volt semmi probléma, Fruzsi nem lázasodott be, így kúpot sem adtam neki, nagyon bátor kiscsaj volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. december 3. 07:5573.
    Jó reggelt a mamáknak és babáknak!

    Mily: sztem a klinikán láthattál, tg-re ui. én az Ótemetőre jártam.
    Ige, természetes szülés volt, de én ezt egyáltalán nem bánom!
    csak a képen olyan a kis haja, most már barna neki, csakúgy mint a szemecskéi.
    mi a cumisüveggel még nem próbálkozunk, majd csak akkor akarom abból itatni, ha nagyon muszáj, de egyébként mindent adok a kezébe. és nagyon ügyesen tud ám fogni!
    a legújabb szórakozása most a játszószőnyeg, azt nagyon élvezi a kicsi!

    megnéztelek én is titeket, és te is ismerősnek tűnsz! Te sem panaszkodhatsz, mert Réka is nagyon édibogyi kislány!

    namost megyek, mert nagyon játszani akar Fruzsika! majd még jövök!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (69)
    2005-12-02  21:57
  5. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 3. 07:4372.

    Ami kimaradt: legtöbbet eddig a banánból evett, csak úgy tűnik, megfogja a hasát... Szereti az őszibarackot, céklát, sütőtököt.

    Igen, elképzelhetetlennek tartom, hogy ne legyen Verának testvére... 2 év korkülönbséget tervezgetünk, csak nagyon furcsa belegondolni, hogy rövidesen újra állapotos lehetek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 3. 07:3771.

    Sziasztok!

    Vera problémamentes várandóság után született 4 nappal a kiírt dátum előt. Bizonyos szempontból a dokim csalódást okozott, mert az utolsó terhességi héten derült ki, hogy mennyire másképp képzeli a szülést mint én. Egyébként nagyon profi, a szülésznő pedig szuper volt!

    Végül mégis úgy alakultak a dolgok, ahogy én képzeltem. Hajnali 1/2 1-kor ébredtem a fájásokra, ami egyből 5 percenként érkezett, 4 órakor mentünk be a Klinikára és 5.30-kor megszületett Vera, aminek legnagyobb örömömre a párom is részese lehetett. Gyönyörű szülésem volt, gyors és teljesen elviselhető fájásokkal, a fájdalomcsillapítás szóba se került.

    A kórházi tartózkodás annál inkább megviselt, úgy éreztem, nem kapok segítséget, vagy rosszul kérdeztem, ki tudja már? A nővérek szemével biztos nagyon idegesítő lehettem,mert leginkább azzal voltam elfoglalva, mennyire kimerült vagyok! Ugyanis egyáltalán nem tudtam elaludni! Szégyen, de alig foglalkoztam  Verával!

    Itthon még 2 hétig tartott a jeges rémületem, aztán helyére került minden.

    Pontosan a 6. hónapban elkezdtem a kóstoltatást, szerencsére gyakran és igénye szerint szoptathatom még most is. Egy táblázat ajánlásait követem. Most ott tartunk, hogy 3 naponta bevezetek valami újat, délelőtt gyümölcs, délben főzelék van már olajjal és hússal. Most éppen gesztenyét sütök.

    A Nagyerdőn lakunk a Jubileumi játszótér közelében. Eddig is imádtam itt lakni, babával pedig ideális, hatalmasakat sétálunk.

    2 babanaplót is kaptam ajándékba, az egyiket elkezdtem kitölteni, de sokkal édekesebb lehet saját füzetet vezetni! A bszédfejlődését mindenképp meg szeretném örökíteni! De eltettük pl. a születése napján megjelent Naplót, üdvözlőkártyát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 2. 22:3470.
    Hahó Csajok!

    Hol vagytok???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 2. 21:5769.
    jééé!

    Szerintem láttalak a terhesgondozáson, nagyon ismerős vagy nekem.
    Vagy a Bethlen utcán, vagy a klinikán fordultunk meg együtt .

    Tündéri a kislányod, vöröses a haja, vagy csak a képen látszik úgy? és a szemszíne?
    előzmény:
    nyuszizsu (67)
    2005-12-02  21:23
  9. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 2. 21:5268.
    nem vagyok férjnél, de együtt élünk a párommal, igazándiból én nem akarok már esküvőt, 4 éve ismerjük egymást.
    Jó nagy baba volt Fruzsi!!! természetes szülés volt? Akkor nem irigyellek.

    Rékának még nem akarodzik a hasra fordulás, pedig amikor kisebb volt szeretett hason lenni (aludni), mivel a hasfájás miatt jobban tudott úgy pihenni. Viszont kb. 1,5 hete rájött hogy lehet hasról hátra fordulni (dőlni), azóta amikor hasra rakom rendszerint elborul (főleg ha már nem tudja tartani a fejét ).

    Pedig azt olvastam több helyen is hogy előszőr hátról hasra szoktak fordulni. Nézz meg benünket ha gondolod, nincs jelszavam. Te megadod a tiédet, hogy megnézzelek benneteket?

    Én is vezetgetem a naplót, de egy csomó mindennek nincs hely, úgyhogy el is döntöttem veszek egy kis füzetet, abba irosgatok, feltéve ha nem hanyagolom el.

    Mi a Bajcsyra járunk, nekünk is egy perc, mivel a Hatvan utcán lakunk.

    Én is itthon dolgozom, tervezgetek, de Rékától nem nagyon lehet, ezért választottam, remélem csak átmenetileg azt a megoldást hogy anyuékhoz hurcolom. Milyen nyelvről fordítasz mit és kinek?
    Sajnos 6 hetes kora óta pótolnom kell, pedig mindenféle "bölcsességet" megpróbáltam, de folyamatosan apad a tejem. Reggelre és estére jut még szerencsére. Annyira hozzámnőtt 3 hónap alatt, végül is körülötte forgott minden napom, ezért rossz most hogy nincs mindig "kéznél".

    Most azt próbálgatom, hogy a kezébe tuszkolok dolgokat, meg tanuljuk hogy kell tartani a cumisüveget, szerintem szépen haladunk, most már csak az üveg fele köt ki a nyakában .

    Milyen volt a 3 hós szuri?

    előzmény:
    nyuszizsu (67)
    2005-12-02  21:23
  10. 2005. december 2. 21:2367.
    Mily,
    Fruzsi olyan 3 hete kezdte a forgolódást, de akkormég csak az oldalára tudott fordulni. most viszont egyik napról a másikra átfordult a pocakjára, és úgy, hogy a kis keze sem akad már be neki.
    4200 g-mal született, 50 cm volt, most a 3. hós szurinál volt mérve: 6890 g és 65 cm. igazi kis húsgombóc!
    mi a Nap utcára járunk, szerencsére 1 perc tőlünk gyalog. és ti hová jártok?

    egyébként én vezetem a babanaplót, pont azért, hog ymegmaradjanak ezek a fontos dolgok.

    és a férjed? vagy egyedül vagy a kislányoddal? bocs, de nekem ez nem tiszta, lehet, hogy már írtad vhol.

    mindenesetre nem lehet könnyű egész nap Réka nélkül! én fordítani szoktam, és azt tudom itthon csinálni, de még így is rossz, hogy nem tudok mindig vele foglalkozni, játszani.
    és npközben hogy eszik? fejsz le tejcsit vagy tápszert kap?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (65)
    2005-12-02  17:29
  11. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 2. 17:3066.
    este még benézek fürdetés után
    sziasztok lányok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 2. 17:2965.
    Úgy látom szépen kerülgetjük egymást.

    nyuszizsu: megnézhetem a lányodat? A lányaink majdnem egyidősek. Ha jól értettem azt írtad, hogy a tied már hátról hasra fordul? mikor kezdte?
    Mennyivel született? tudod hogy mennyit nyom most és mekkorka?
    Hova jártok tanácsadásra?

    Gabicku: ti merre laktok? Jegyzetelgettél amikor a lányod valami újat tanult? Verához képest Réka még kicsi, de már olyan sok mindenre nem emlékszem pontosan

    kleo: remélem összejön az albérlet, majd meséld el mi volt.
    Ha leírod milyen elvárásaitok vannak én is szívesen körbe kérdezősködöm az ismeretségi körömben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 2. 17:1664.
    Sziasztok Lányok!
    De jó látni hogy végre él a topik!!! Bocs de annyi dolgom volt, hogy tegnap még csak a közelébe se jutottam a netnek, ma meg most értem haza, de rohanok is nemsokára tovább. Talán majd este. Ti tudtok este jönni?

    kleo: jó hogy it vagy. Nagyon szép a kisfiad, még nem tudtam végignézni az összes képet. Meg tudlak érteni: én is éltem Bp-en és úgy utáltam (egy idő ztán), örülök hogy hazaköltöztem. A munkát még csak a héten kezdtem (legalább is próbálkozom egyelőre nem sok sikerrel, de majd kialakul. Ráadásul hiányzik az én kis tündérem, mert ilyenkor anyuéknál van. Tervem szerint jó lenne napi négy órát dolgozni de eddig még nem jött össze . Én is a klinikán szültem és csak jókat mondhatok. Nekem Zatik János volt az orvosom.

    Nanina: üdv a csapatban. Ádám akkor augusztuban született? Irígykedek a szopi miatt, nálunk már csak reggel jön össze. megkukkolhatom majd Ádámot? Azt hallottam hogy a babák jobban megérzik a rossz időt mint mi (lehet hogy frontérzékeny ), azért volt nyűgös ma.

    nyuzsizsu: úgy látszik a lányaink egyformán működnek , az enyém is kis takonypóc, tegnap voltunk a 3.hós tanácsadáson, de nem kapta meg a szuriját mert azt mondta a dokinéni hogy meg van fázva. Úgyhogy gyógyszertár, orrspray, Cvitamin meg köptető. Réka az orrspraytól csak meglepődik, a köptetőt imádja (édesszájú a drágám ), az orrszívót ő sem szereti. Én egyelőre csak a kézit használom, előszőr egy NUK-osat vettem, de az nem vált, be, most egy Nuby-ssal próbálkozom, az jó. A hugom azt tanácsolta hogy a porszívosat, vagy a vízcsapra szerelhetőt csak akkor használjam ha nagyon el van dugulva szegényke, mert a végén annyira ellenkezni fog, hogy leginkább bírkózásra fog egy-egy orrszívás hasonlítani (unokaöccs: 13hónapos). A dokinéni is szopi előtt javasolta az orrszívást.
    Imádom a turórudit, jó kis munkád volt, remélem visszavárnak egy ilyen jó helyre

    gabicku: szia örülünk neked , szép a kislányod, biztos már sokat mozog
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. december 2. 13:2663.
    Kleo, érdekes munka lehetett!

    a rudi az olyan dolog, amit sose lehet megúnni. szerncsére mindig lehetett kóstolgatni, sajtocskák, krémtúró, joghurtok, na és persze a rudi! tényleg jó volt ám! már alig várom a karácsonyi csomagot...

    na megyek, mert Fruzsi felébredt, enni kér, de hát előtte még jön a porszívó...

    majd utána jövök vissza!
    előzmény:
    kleo (62)
    2005-12-02  13:15
  15. 2005. december 2. 13:1562.
    Gabicku, üdv a csapatban! Merrefele laktok? Milyen kaják ízlenek Verusnak? Mikor kezdtetek kóstolgatni? Milyen volt a Klinikán szülni? Meg voltál elégedve? Terveztek kistesót?

    Akkor ezek szerint Fruzsi nem vette olyan nagyon zokon a szivattyúzást. : )

    Nyuszi, de jó helyen dolgoztál! Lehetett kóstolgatni is? Vagy már munkahelyi ártalomként rá sem tudsz nézni a rudikra?

    Én projekt vezető voltam baba előtt, elektronikus oktatási rendszereket vezettünk be multiknál, ezekhez elektronikus tananyagokat készítettünk. Emellett a Kossuth angol szakán tanítgatok vendégelőadóként, hasonló témában. Szerencsére a cégünknek van irodája Debrecenben, így remélem oda vissza tudok majd menni. A tanítást Dani mellett sem hagytam abba, bár az félévente csak néhány óra.

    Anyagilag bejött Pest, végülis ha azt számolom hogy 5 éve úgy költöztünk össze Pesten albérletben hogy nulla megtakarított pénzünk volt, most pedig van egy 2 szobás saját lakásunk, egy kisautónk, és egy Danink, akkor azt mondom megérte, de ennyi elég is volt Pestből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102279 (60)
    2005-12-02  11:04
  16. 2005. december 2. 12:1761.
    Pont ezt a taktikát csináltam: porszívózás, utána cici. mostantól majd mindig kajcsi előtt takarítjuk ki a trutyit!

    Én a tejiparban dolgoztam legutóbb (Milli, Pöttyös rudi, stb), folyamatoptimalizálással, szervezetfejlesztéssel, hatékonyságnöveléssel foglalkoztam.
    és te Kleo? anyagilag legalább bejött Pest?
    előzmény:
    kleo (59)
    2005-12-02  10:53
  17. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 2. 11:0460.

    Sziasztok!

    A mi kislányunk, Vera, április 21-én született 3270 g, 51 cm-rel a Klinikán. Az orvosom Sápy Tamás, a szülésznő Magos Andi volt.

    Vera azóta csaknem 8 kg, 71 cm, nagyon aranyos baba, aki már nagy energiával próbálkozik a kúszással és a kóstolgatással. Ami mellet persze még sokat szopizik is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. december 2. 10:5359.
    Hűha, Nanina akkor ti nagyon ügyesek voltatok. Ekkora babát normál módon és ilyen hamar, azért nem semmi! : )

    Igen, mi Pesten élünk, de már nem sokáig. Diploma után jöttünk fel hogy anyagilag kicsit helyre rázódjunk, de sehogy sem tudtuk megszokni. Most adódott lehetőség, úgyhogy költözünk haza. : ) Már alig várom. Én egyébként tiszavasvári vagyok, de debrecenben jártam egyetemre, Párom debreceni és Kecskeméten tanult. Csak hogy egyszerű legyen.

    Tényleg, ti mivel foglalkoztatok a baba előtt?

    Nyuszi, szerintem cicin hamar megnyugszik. Olyan szörnyű hogy még nem lehet nekik elmagyarázni hogy az ő érdekük és utána jobb lesz.
    előzmény:
    Nanina (57)
    2005-12-02  10:04
  19. 2005. december 2. 10:2258.
    Ma is nyűgi egy kicsit a kiscsaj; a foga tutira mocorog, meg hát továbbra sem tud normálisan levegőt venni, de remélem, hogy hamar elmúlik neki.
    De lehet, hogy megkeményítem a szivemet, és mégiscsak porszívózok - azért az mindenképpen gyorsabb. utána majd megpuszikálom, meg cicire teszem, csak megnyugszik majd. de szegény úgy tekereg ilyenkor, mint valami kígyó.
    előzmény:
    kleo (54)
    2005-12-02  08:39
  20. 2005. december 2. 10:0457.

    Látom Dani már nagyfiú:

    Igen normál módon született Ádám, és viszonylag hamar, 6 óra alatt kibújt

    Ti pesten éltek? vagy most költöztök Debrecenbe?

    előzmény:
    kleo (56)
    2005-12-02  09:16
  21. 2005. december 2. 09:1656.
    Ezek szerint tegnap nyűginap volt, ha Fruzsi is, Ádám is, Dani sem aludt jól... Többiek, nálatok is hiszti volt? Biztos a hó.

    Dani dec. 21.-én lesz 1 éves. : )

    Major dokiról csupa jót hallotam, nálunk is esélyes a kistesóra. : ) Ádám normál módon született? Nem lehetett könnyű ezekkel a méretekkel. : )
    előzmény:
    Nanina (55)
    2005-12-02  08:58
  22. 2005. december 2. 08:5855.

    Jó reggelt!

    Hát nem tudom tegnap mi lelte Ádámot, de délután egyeltalán nem volt hajlandó aludni, ilyet még nem csinált soha, nagyon nyűgős volt, remélem a mai nap bepótólja, csak el ne kiabáljam

    Kleo, én a klinikán szültem, igen éjjel is veled lehetnek a babák, sőt csak akkor viszik el, ha kéred. Én Major Tamáshoz jártam, neki van magánrendelője.

    Kleo mennyi idős Dani?

    előzmény:
    kleo (54)
    2005-12-02  08:39
  23. 2005. december 2. 08:3954.
    Anita, de jó hogy visszanéztél. : ) Ádám nem pillesúlyú, ahhoz képest viszont nagyon mozgékony! Van egy ismerős baba aki hasonló nehézfiú és majdnem tíz hónapos volt mire megfordult. : ) Ne aggódj a súlya miatt, ha már tud forgolódni az azt jelenti hogy többet mozog, és ilyenkor a gyarapodás visszaeshet. Ha jó a kedve, akkor nagy baj nem lehet. : )

    Nyuszi, Fruzsinak jobb ma a kedve? Nem lehet, hogy a foga mocorog? Vagy csak a havat érezte? Danim is olyan rosszul aludt, vagy 4x volt fent, én teljesen kivagyok. Most persze álmos, remélem alszik még egyet a zenebölcsi előtt.
    Orrszívóval kapcsolatban nekünk csak a porszívósat ajánlották mert az a leghatékonyabb. Gyorsabban megvan mint a kézivel és alaposabb. Bár ha Fruzsi ennyire utálja és nincs bedugulva az orra, megértem ha nem akarod vele kínozni. Mi az orrsprayt is csak végszükségben használjuk, ha be van dugulva, mert Dani mindig úgy rángatja a fejét hogy félek beledöföm a nyálkahártyájába. : (

    Arról sajnos még nem tudok beszámolni hogy hova költözünk, mert egyelőre albérletbe megyünk. Ha a Páromnak lejárt az új munkahelyén a próbaideje és beválik akkor adjuk majd el az itteni lakásunkat és veszünk másikat Debrecenben. Jövő pénteken megyünk albinézőbe, szólok majd ha meglesz az Igazi. : )

    A Klinikán a babák éjjel is kint lehetnek az anyukáknál? Ti magánba jártatok a dokihoz vagy be a kórházba?
    előzmény:
    Nanina (50)
    2005-12-01  11:32
  24. 2005. december 2. 08:0153.
    anno vettem neki porszívósat, de már ha meglátja, akkor visít szegény. tegnap végre beszereztem egy sima kézit, ezt sokkal jobban viseli, és úgy látom, hogy uolyan jól szív, mint a porszívós.
    vettem orrspray-t is, fellazítani a trutyit, de sajnálom szegényt, így még nem fújtam az orrába (valszeg amiatt nem igazán akarom belefújni, mert én is ki nem állhatom). de ha továbbra is nagyon szörcsög, akkor kénytelen leszek. max. megkérem aput, hogy csinálja ő.. mondjuk erre biztos megint azt fogja mondani, hogy a rossz dologkat vele csináltatom, hogy ne engem 'utáljon' a kiscsaj...

    én a klinikán szültem Kovács Tamásnál, és totálisan meg voltam vele elégedve.
    te kinél szültél?
    előzmény:
    CsPHajni (52)
    2005-12-01  16:24
  25. 2005. december 1. 16:2452.

    Milyen orrszívóval próbáltad kiszívni a kis nóziját?

    Kinél szültél a Klinikán?

    előzmény:
    nyuszizsu (51)
    2005-12-01  15:11

Címlap

top