Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Debreceni friss anyukák

Torolt_felhasznalo_726659
Torolt_felhasznalo_726659
Létrehozva: 2005. augusztus 29. 10:13

Üdv!

Ha debreceni vagy és nem régen szültél, írj nekem és beszélgessünk, ismerkedjünk, lehet találkozhatunk is, így még izgalmasabb lenne a babázás.

Nekem egy féléves kislányom van és 25 éves vagyok.

dbanya  

  1. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 13. 15:31151.

    Mily!

    A fogzás nálunk eddig nem olyan rettenetes, nyűgösebb, de csak azokon a napokon látszott elviselhetetlennek, amikor áttört a fog.

    Ha nyugtalanabbnak látjuk miatta, szokott kapni Verus homeopátiás bogyót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (142)
    2005-12-12  17:56
  2. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 13. 15:25150.

    A Hunyadi utcára járok Alizetics tornára Csirkésné Tar Erzsébethez már 6 éve. Nagyon szeretm, elvonási tüneteim vannak, ha nem mehetek, ezért minden héten megszervezem 1-2 alkalommal. Anyu vagy anyósom itthon marad Verával. Sajnos az utóbbi időben voltak nagy sírások, így ritkábban mentem, de szeretném, ha elengedne a kislányom... Hatásos és nem megterhelő torna, 2 héttel a szülés előtt még jártam...

    A Hunyadi és a Kálvin tér közötti szakaszán van a Darabos utcának az említett turi! Darabáras.

    Magyar-könyvtár szakos vagyok... Iskolai könyvtáros... Nem egy sikerszakma,de én nagyon szeretem!

    A köszöntést köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 13. 15:08149.

    Szia Mily!

    Verát 5 hónaposan kezdtem a Zenekuckóba hordani!

    A Fenistilt nekünk a doki írta fel.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (148)
    2005-12-13  12:17
  4. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 13. 12:17148.
    Én a páromat nyűstölöm hogy találja ki mit vegyünk a szüleinek, de nem strapálja magát túlzottan. Erre "megfenyegettem", ha nem találja ki hamar, mehet ő a tömegbe "verekedni" az ajándékokért, mert én nem fogok.
    Amúgy mi is jól állunk vásárlás terén.

    A doboz nehéz ügy főleg Bp.-en. tapasztalatból tudom!!! Nem egyszer költöztem, tobbek között Bp-en is. Azt tudom javasolni, hogy a közeletekben lévő kisebb ABC-ben beszéld meg hogy tegyék félre neked a dobozt és ekkor és ekkor mégy érte, máskülönben nem sok esélyed van.

    Nekem egyszer sikerült elkapnom egy hajléktalant, aki dobozokat vitt a Méh-be tőle vettem meg egy százasért egy halom dobozt Ő is én is jól jártunk .

    Ha nagyon nem boldogulsz és addig jártok még Debrecenben, ha időben szólsz talán tudok segíteni. A párom egy dohánycégnél dolgozik, ő szokott bennünket olyan közepes ( kb. mikro méret) dobozokkal ellátni.
    A ruháknak nagyon jó a nagyméretű szennyeszsák, javaslom az erőssebb fajtát vedd.

    Én sem akarok olcsó ülést venni Rékának, úgy gondolom ezen nem szabad spórolni, ráadásul jól jön majd a következő babócának is, de felháborítónak találom az árakat.
    Magunknak egy bébé comfort, vagy römer tipust néztem ki, képzeljétek az interneten egy német oldalon feleannyiért árulják őket mint amennyiért a brendonban láttam. Gondolkozunk hogy onnan rendeljük meg, igaz németül egy kukkot sem tudok.

    Szivesen vinném Rékát a zenebölcsibe, csak nem tudom engedik e már mivel még csak éppen betölti addigra a 4 hónapot. Majd megkérdezem.

    Ezt a Fenistil cseppet recept nélkül adják?
    előzmény:
    kleo (147)
    2005-12-13  11:57
  5. 2005. december 13. 11:57147.
    Én viszonylag jól állok ajándékok terén, anyósomékkal nem tudok mit kezdeni. Eddig mindig Páromra bíztam, hogy vegyen amit gondol, de most ő úgy gondolja hogy nem vesz semmit, elég öröm az hogy hazaköltözünk. Én meg valahogy nem vagyok ezzel egyenesben. Ti hogy oldjátok meg anyósékat?
    Sógornőmmel megegyeztem hogy csak a gyerekeknek veszünk, Párom felőli sógornőimmel meg nincs min megegyezni mert sosem vettünk.

    Felhívtam a babaúszást, 3 hónapos kortól lehet vinni a babákat, a medencét rendszeresen ellenőrzi a Köjál plusz minden szombaton órakezdés előtt van vízminőség ellenőrzés. 8 gyerkőc van egy csoportban, 1.6 m a medence, 34 fokos. A Gyógyfürdő termál részében van. Január 7.-én indul jövőre, el lehet menni órát megnézni. 8 és 10 között vannak szombatonként.

    Igen, Mily, január 5.-én költözünk, Párom most intézi a teherautót. Szerencsére a tesójának baromfiszállító cége van, így teherautóból tudunk válogatni. Dobozból elég kevés van még, nincs ötletetek, hogy hol lehetne beszerezni?

    Nekünk egy Chicco autósülésünk van, dönthető, 3 éves korig jó, biztonságos. Ha jól emlékszem 45 000-ért vettük. Nem olcsó, de nagyon bevált! Én az olocsó gagyikat azért nem favorizálom, mert ha bármi történik sosem tudnám magamnak megbocsátani hogy a gyerek biztonságán spóroltam. Ezt persze ki is használják a babaholmigyártók.

    Mily, takony ellen nálunk a Fenistil csepp vált be. Ez orrnyálkahártya nyugtató.

    Januártól megyünk együtt zenebölcsibe? : )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (144)
    2005-12-13  10:06
  6. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 13. 11:57146.
    Szia Nanina!
    Hát te merre jártál?
    Jártam az A1-be de nem terhestornára, hanem előtte.
    Hova jártrál terhesgondozásra?
    Nem emlékszem pontosan hogy hol szültél, de ha a klinikán, tuti hogy összefutottunk augusztusban .
    előzmény:
    Nanina (145)
    2005-12-13  11:07
  7. 2005. december 13. 11:07145.

    sziasztok Csajok,

    Gabicku utólag is nagyon sok boldog névnapot kívánok neked!

    Mily, te nem jártál véletlenül az A1-be terhestornára? Annyira ismerős vagy nekem Vagy pedig a terhesgondozáson futhattunk össze.

    Ádám ma 4 hónapos, holnap megyünk oltásra, de ettől már nem félek, az újfajtát fogja kapni. Hát ő még nem nagyon forgolódik, 1 hónappal ezelőtt 2x hasról hátra fordult, azóta semmi produkció. Viszont tegnap este a párom tapsolt neki és elkezdett rá hangosan kacagni. Rögtön felhívtuk a nagyszülőket had hallja mindenki

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 13. 10:06144.
    Meséljetek valamit lányok!
    Nálatok mi újság? Mindenki túl van már az ajándékvásárláson?

    kleo: akkor ünnepek után költöztök?

    nyuszizsu: Fruzsi megbarátkozott már a teával, vagy maradt a jó öreg gripwater?

    gabicku: én is meg akartam kérdezni, hogy hova jársz tornázni, lehet hogy onnan vagyok ismerős?

    Elkezdtem nézegetni a gyereküléseket a kocsiba, de szőrnyű milyen drágá, illetve amit láttam és olcsóbb az szerintem nem olyan jó. Tudom hogy még korai, de nem árt a tájékozottság.
    Lányok valakinek valamilyen tapasztalat???

    Etetem Rékát mindenféle gyógyszerrel, szívom az orrát, de valahogy ez a szörcsögés csak nem akar elmúlni. Ez így fog menni egész télen???
    Igaz én is fújom az orrom minden télen tavaszig
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. december 12. 22:11143.
    Gabic megkérdezhetem, hogy hova jársz tornázni? Milyen jellegű torna? Verus addig kivel van?
    Csak nem te is tanár vagy? Mit tanítassz?

    Nyuszi, te is nyelvszakot végeztél mint én?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102279 (139)
    2005-12-12  17:05
  10. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 12. 17:56142.
    gabicku:
    hol van a darabos utcán turi???
    Bár nekem idén már tilos !!! megtiltottam magamnak .
    Szegény Vera, nagyon szenved a "fogjövéstől"?

    kleo: sajnos nem tudom hogy az én kicsikém nyűgös e, mivel ha minden igaz apa most fuvarozza hazafelé a nagyiéktól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102279 (141)
    2005-12-12  17:15
  11. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 12. 17:15141.

    Szia Kleo!

    Nálunk veletek ellentétben szokatlanul nyugodt nap volt: délelőtt és délben is 1,5-1,5 órát aludt Vera és most is alszik egy órája.

    Délután anyukámra bíztam kb. 1,5 órára, ezért sem haragudott.

    Időnként nyűgös, azt hiszem, megint beindult a foga (5 hónapos korában jött ki az első kettő) és érzem, hogy a pocija is fáj időnként. De összességében alig volt ma sírás, bosszankodás.

    előzmény:
    kleo (140)
    2005-12-12  17:06
  12. 2005. december 12. 17:06140.
    Gabic, boldog névnapot!!!

    Nyuszi, mit árultok a vásárban? Az én szüleim is népművészek, ők is szoktak vásározni. Még gimis és egyetemista koromban én is sokat jártam velük, de így gyerekkel már nehezebb megoldani. : )

    A férjem egy connexis nevű cégnél dolgozik majd, az Erzsébet utca elején.

    Kajcsi után nálunk is dőlt a tejcsi hason, de én nem tudtam semmit tenni ellene. Ha nem hagytam hasrafordulni akkor azért volt hiszti. Néha 2 párnával kiékeltem mindkét oldalról hasrafordulás ellen. : )

    Mily, ne keseredj el hogy Réka nem élvezte egyből a nagykádas fürcsit. Szoknia kell még a teret. Még pár fürcsi és profin tempózik majd a nagykádban is. : )
    Mázli hogy anyukádnak volt kulcsa, nálunk ilyenkor nem tudom mi lenne...

    Csajok, ma nálatok is hisztinap van? Danival alig bírok. Az elmúlt 3 nap rendesen pörgős volt, lehet most jön ki rajta. Éjjel 1x ébredt, ennek megfelelően egy órával hamarabb kelt. Ma semmi sem sül el jól.

    Danim megtanulta a bébitaxiját kiszabadítani a sarokból. Ráülteti a plüsskutyáját és vadul tologatja a szobában. Ha beszorul, megkerüli és megy tovább. : ) Jól szórakozok rajta. : )
    előzmény:
    nyuszizsu (137)
    2005-12-12  15:00
  13. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 12. 17:05139.

    Köszönöm az üdvözleteket!

    Délelőtt én is dolgoztam (afféle pedagógus-meló: feladatlapokat állítok össze és javítok középiskolásoknak magyarból. Persze nem fizetik meg, de valami szakmai tevékenykedésre szükségem van.), délben nagyot sétáltunk, Veronka 1,5 órát aludt kint, majd összefagytam, de nagyon jó volt!

    Mire hazaértünk, jöttek a szüleim, megetettük Verust: ma tököt kapott újdonságképpen. Megkóstolta, de azért követelte a cicit is!

    Eredetileg tornázni akartam ellépni délután, aztán vásárlás lett belőle, ha minden igaz, ezzel be is fejeztem az ajándék- beszerzést.

    Én a Darabos utcai turiba néztem be ma, szerencsére csak 2 dolgot vettem, nem engedtem meg a nagyobbaknak valókat most magamnak (én már gyed-en vagyok, le kell állítanom magam!). Nagyon szép ruhák voltak 6 hónaposnál kisebbeknek!

    Siettem haza, Vera elaludt, várom az ébredését meg a páromat haza!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 12. 16:03138.
    Sziasztok lányok!

    gabicku: sok boldog névnapot ! Merre jársz???

    nyuszizsu: nem volt még időm keresgélni a rossmannos lapot, de hátha.
    Ma Réka is majdnem hasra fordult, de aztán úgy döntött marad háton. Imád úgy lenni, szerintem az egyetlen olyan kölyök aki azért hisztizik, hogy TEGYTEK MÁR LE!!!! és nem azért hogy vegyék fel .
    Mit csináltatok az egyetemen?
    Szerintem se adj neki semmi mást az anyatejcsin kívül egyelőre, mi ugye kényszerpályán vagyunk .
    Nekünk is jön kifelé a cucc hason, csak annyi a különbség, hogy Réka megfordul.


    kleo: gratulálok az albihoz, jó kis hely elég jól ismerem azt a részt. Mi szintén "belvárosiak" vagyunk akár Fruzsiék.
    Jó sokat utaztatok a hétvégén!

    Réka imád a nagyiéknál lenni, az esti fürcsi csalódás volt számomra, mivel nem igazán élvezte a nagykádban a fürdőzést. Szerintem nem volt biztonságérzete, hiába tartottam.
    Este bealudt etetés közben, attól féltem, ha éjszaka felébred nem tudja majd hol van és megijed, mivel nem látta amikor betettem az unokabátyó utazóágyába, de feleslegesen aggódtam. Kb. 11-kor kinyílt a szeme, én odapattantam, rámnézett, kaptam két mosolyt és egy kis "repülési bemutatót", aztán aludt reggelig .

    Képzeljétek ma hogy jártam!!!
    Úgy volt hogy viszem anyuékhoz reggel minimanót, hogy dolgozzam egy kicsit, de bevallom őszintén olyan álmos voltam, hogy a reggeli etetés után beraktam a kiságyba hátha alszik még egy kicsit (akkor én is). 9-kor apa telefonhívására ébredtünk !!!!

    Természetesen etetés aztán elkezdtem összepakolászni a cumóját. (Az indulás nektek is kb.1-2 órába telik??? )
    Aztán felpakolva az ajtóban vettem észre hogy bezártam magunkat a lakásba
    Apa reggel elment, ránkzárta az ajtót, az én kulcsom meg kinnmaradt a kocsiban. Telefon anyunak (még jó hogy neki van kulcsa a lakásunkhoz), megvártuk aztán sikerült 12-kor elindulnunk.
    Hogy leszek így kész a munkával????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. december 12. 15:00137.
    Hahó, én itt vagyok!
    Ma 1 kicsit pörgős napunk volt, ui. megkezdődött a karácsonyi vásár az egyetemen, és menni kellett becuccolni. persze Fruzsi is jöttvelem, de végigaludta az egészet, és most is itt horpaszt az ágyban mellettem.

    Kleo: gratula az albihoz, remélem, hogy jól fogjátok magatokat ott érezni. és ha nem titok, hol fog dolgozni a férjed?
    Mi egyébként attól távol lakunk, a Zöldfa utca igazából a belvárosban van, kb. 10 perc a Szt. Anna-Piac utca.

    Fruzsi vágja a pofákat a teára, de azért hősiesen lenyeli, sőt van amikor már tátja ki előre a száját. fingatót azóta nem adok neki, de úgy tűnik, hogy a tea is hatásos.
    1 problémám van: imád forgolódni, és ahogy befejezi a kaját, azonnal vágná magát hasra. de uyge akkor meg jön belőle ki a tejcsi. nálatok is volt ilyen? most azt csinálom, hogy szopcsi után legalább 1 félórát ott ülök mellette, és próbálom visszafogni, hogy ne forduljon át - több-kevesebb sikerrel...

    Gabicku: sok boldog névnapot!!!

    én a babaúszást mindenképpen csinálni akarom, de mi sztem a nagyerdeibe fogunk járni.

    na megyek, befejezem az ebédet. a levest még 1-kor megettem, most eszem a másodikat. kell az utápótlás, ha Fruzsi jól akar lakni.
    előzmény:
    kleo (136)
    2005-12-12  09:18
  16. 2005. december 12. 09:18136.
    Hű, micsoda csönd! Magammal beszélgetek? Merre vagytok?

    Mily, nagyon profi a járóka! Mennyiért adták így akciósan? Jó nagy, sokáig elég lesz Rékának! Remélem szeretni fogja!

    Nyuszi, hogy ízlik Fruzsinak az édeskömény tea? Bírjátok fingató nélkül?
    Én a hipp termékeket kiváltottam, azt hiszem volt egy tejép és 2 üveg bébikaja. Érdemes kiváltani. Végülis pénzbe nem kerül, egy próbát megér. : )

    Mily, Réka nagyon ügyes ha ilyen jól céloz és időzít. : ) Nálunk is volt ilyen egyszer-kétszer, de mióta nagyrészt zöldséget és gyümölcsöt eszünk azóta golyókat kakil és azzal nehezebb messzire lőni. : )

    Babaúszást 4 és 6 hónapos kor között ajánlják elkezdeni, ekkor még megvan a búvárreflex. Ez azt jelenti hogy víz alatt fülét-farkát becsukja és nem tüdőzi le a vizet. Én tervezem hogy a héten felhívom őket, megkérdezem majd ezt is Mily.

    Gabic, a Vénkerti iskolában van úszómedence? Vajon hol lehetne utánajárni, hogy ott milyen úszás van? Van valami tipped? Azt hiszem nagyjából tudom hogy hol van, elmegyek majd hátha van valami kiírás.
    Remélem a következő baba-mama klubbon már mi is ottleszünk! : )

    16 hónap 2 gyerek között? Húzós lesz! Van segítsége a barátnődnek?

    Mily, milyen volt az éjszakátok nagyiéknál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (128)
    2005-12-08  23:33
  17. 2005. december 10. 20:56135.
    Sziasztok,
    Ne haragudjatok hogy eltuntem, Debrecenbe vagyunk albit keresni. Ill. mar csak voltunk mert most Tiszavasvaribol jelentkezek, az en szuleimtol.
    Kiderult hogy a Paromnak hamarabb kell kezdenie 2 hettel, igy mar januar elso heteben koltozunk Debrecenbe. Ma talaltunk is albit, ki is vettuk. A Baksay utcan van, a Hodos mogott. Kozel a nagyerdo, a jubileumi jatszoter, szerintem Gabickuek is. Meg valaki a kornyekrol?
    Vasarnap ebed utan megyunk haza, jovo het elejen megcsinalom a tablazatot. Remelem meg nem hianyzik senkinek!
    Legyetek vidamak, sajnos visszaolvasni nem volt idom, de jovo het elejen mindent potolok!
    Kleo
    előzmény:
    nyuszizsu (134)
    2005-12-10  09:38
  18. 2005. december 10. 09:38134.
    A fürdés nálunk is nagy sláger, igazi kis úszóbajnok a kiscsaj. úgy tempózik, hogy csak na. meg amire most rászokott, hogy kiemeli az egyik lábát, ráteszi a kád szélére és nézegeti. nagyon édibogyi.
    Igen Mily, Fruzsika még mindig csak szopcsizik, és nem is kap mellé semmit. ezt addig szeretném fenntartani, ameddig csak lehet - sztem mi csak 6 hónaposan fogjuk elkezdeni a gyümiket.

    Képzeljétek, éjjel felkelt Fruzsi 1 órakor, nem akart visszaaludni. de nem volt semmi sírás, hanem vigyorgott, meg sikongatott, játszani akart... majdnem 3 óra volt, mikor vhogy sikerült visszaaltatnom. úgyhogy most nagyon fáradt vagyok, már ittam kávét, de nem nagyon érzem a hatását. főleg, hogy csökkentett koffeintartalmú.

    na megtaláltad a Rossmannos lapot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (133)
    2005-12-09  22:29
  19. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 9. 22:29133.
    A barátnőmnek megszületett a 2. kisfia 7-én. Ma megkukkoltam őket. Jó kis vasgyúró lett. A tesója most a 16 hónapos, nem irigylem a barátnőmet. Nem lesz könnyű dolga. Ráadásul a nagyobb most szörnyen anyás.

    Réka megint kidőlt, az esti etetés után. Nagyon élvezi a fürcsit, csak az a baj hogy nekünk nincs fürdőkádunk. Vettünk neki egy jó nagy műanyag kádat, mivel amit örököltünk azt kinőtte (végigér benne hol a fejét hol a lábát csapkodta a falának).
    Az új káddal meg az volt a baj hogy nincs benne kialakítva olyan kis ülőrész mint a régiben, ugy siklott ki a gyerek a kezünkből mint egy kis angolna, nosza vettünk a járókával együtt egy olyan kádba tapasztható ülést, amit én csak "napozóágynak" hívok. Igaz dupla annyiba került mint maga a kád, de bejött, mert nagyon jól érzi magát benne, nem is kell fognunk, mert nem tud kiugrani belőle. Persze azért késszenlétben állunk, ha esetleg mégis sikerülne .
    Holnap elutazik a párom, ezért úgy döntöttem kipróbáljuk a máshol alvást, (eddig még mindig itthon aludtunk), megyünk anyuékhoz és este kipróbáljuk a nagy kádat. Nagyon kiváncsi leszek mit szól majd a közös fürdőzéshez .
    Nyuszizsu, te szoptatsz, ha igen csak tejet kap Fruzsi?

    Ma megint voltam turiban, ma a Dorottya utcán, kész anyagi csőd,
    TÉNYLEG NEM MEGYEK EGY DARABIG . Pedig csak azért néztem be, hogy elüssem az időt amíg bemehetek a Kenézybe a barátnőmhöz.
    Most voltam az ottani szülészeten előszőr, de szőrnyen nyomasztónak tűnt nekem. De jó hogy a klinikán szültem (magánvélemény!!!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. december 9. 19:24132.
    Nem akarom elkiabálni, de a mai nap már jobb volt. ma csak teát adtam neki, de jött ki belőle a gáz rendesen. most meg a gatyája lett csupa sz@r, kijött a pelusból...
    de azért ezt az őszilevet majd megnézem.
    A kórházi csomagban volt egy rossmannos lap, azt kell kitöltve leadni vmelyik üzletben. sztem próbáld meg előbányászni.
    egyébként Fruzsi is avatott már engem fel, ha jól emlékszem 2-szer. egyszer olyan jól sikerült, hogy minden csupa sz.r lett, én, az ágy, a szőnyeg, de ment belőle a falra is (még jó, hogy lemoshat&oacute. mondtam is magamban, hogy ha ezen múlik, nagyon szerencsés élete lesz a kislányunknak, mert kakiban 'fürdik'.

    na megyek, mert elkezdődött a bőgicse...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (130)
    2005-12-09  16:03
  21. Torolt_felhasznalo_102279
    Torolt_felhasznalo_102279
    2005. december 9. 17:48131.

    Sziasztok!

    Állítólag a Vénkerti iskolában is van babaúszás.

    Úgy néz ki, a baba-mama klub a Máltai jászótéren lesz, de nem péntekenként. Előadókat csak akkor hívnak, ha lesznek érdeklősdők. Ma ugyanis a szervezőn kívül csak én voltam... Beszélgettünk azért kismamákkal, teáztunk, Vera kipróbálta a hintákat, amibe ő már beleülhet és nagyon tetszett neki! Gyönyörű idő volt ma!

    Ja, és itt is van zenebölcsi péntekenként 10-től! Itt ráadásul becsületkassza van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 9. 16:03130.
    Szia újra köztünk !

    Saját tapasztalat a hasfájással kapcsolatban: a tea mellett adtam Rékának egy kis bébi őszilevet is, úgy jobban ízlett a tea, meg elmúlt a hasfájás is, de főleg a kakilás terén sikerült nagy eredményeket elérnünk ennek hatására. Persze lehet hogy amúgy is elmúlt volna a hasfájás.(Nehezen megy neki a kakilás, ha sokáig bennmarad, jön a hasfájás, mert a gázok sem távoznak a kakidugótól.)

    Ma megint lesz..rt a lányom!!! Jobban mondva lelőtt . Kb. 6 hetesen csinálta ezt utoljára. Ti jártatok már így, vagy csak én vagyok ilyen béna (vagy Réka ilyen ügyes )?

    Megnézem azt a babaúszást, mert igazándiból szívesen vinném én is. Nem is tudom pontosan, mikortól lehet őket vinni?
    Most fogadtam meg, hogy egyelőre nem megyek a turi közelébe sem, mert mindig otthagyok egy csomó pénz, itthon meg lassacskán nem férünk a ruhácskáitól. Igaz én megveszek olyan dolgokat is ami NAGYON TETSZIK , és csak évek múlva lesz jó rá.

    Én bedobtam a dm-be a bababónuszt, 2 db kuponfüzetet kapsz érte, egy babásat és egy általánost, amivel a benne lévő dolgokra kedvezményt kapsz. Szerintem a babás jó, mert a legtöbb dolgot így is úgy is meg kell venni. Mi az a rossmannos jelentkezési lap, arról nem hallottam.

    A járókára visszatérve, kell hozzá hely rendesen.
    előzmény:
    nyuszizsu (129)
    2005-12-09  14:35
  23. 2005. december 9. 14:35129.
    Lányok, újra itt vagyok!
    Ne tudjátok meg, milyen 3 napunk volt... visszajött a hasfájás, szegény nagyon szenvedett. pedig adtam ám neki a fingatót!
    de most 3 napja mindig adok neki édeskömény teát is. nem mondom, hogy ízlik neki, de megissza, sőt várja is. hátha ettől jobb lesz. egyenlőre úgy döntöttem, hogy nem veszek újabb adag fingatót... szerintetek???
    Mily:
    az úszás a Nagyerdei Gyógyfürdőben van, szombatonként. de ha beütöd a keresőbe a babaúszás Db-ben, akkor ad ki róla cikket!
    és mi szépet vettél a turiban? én már a közelébe se merek menni, mert elcsábulok.
    irigykedek ám a járóka miatt! nekünk is rá kéne szánni magunkat (na és persze a pénzt...)

    Lányok, ti bedobtátok már a dm-be ezt a bababónusz-cuccot? mit lehet ezzel kapni?
    lassan meg már vihetjük a rossmannba is vissza a jelentkezési lapot (4 hónaposnak kell lennie a kicsinek), és Hipp termékeket adnak - állítólag. én már elő is kerestem ezt a papírt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560208 (128)
    2005-12-08  23:33
  24. Torolt_felhasznalo_560208
    Torolt_felhasznalo_560208
    2005. december 8. 23:33128.
    Igazából nem tudom, minek az antibiotikum, igaz nem múlik a nátha és valamit hallott a dokinéni a mellkasában.
    Mindenesetre már az orrszívás gondolatától is rosszul leszek.

    A járókát a Brendonban vettük meg, azt amelyik most kuponakciós volt, 120x120-as, egyelőre Réka még elveszik benne, de időval majd jó nagy hely lesz benne gyakorolni a mozgást. Úgy tűnik tetszik neki. Mellékelek egy képet.
    Megnéztem az oldalt köszike.
    Az én Bóbitám még meg is van Anyuéknál, a múltkor láttam a polcon!!!
    előzmény:
    kleo (127)
    2005-12-08  20:50
  25. 2005. december 8. 20:50127.
    Köszi Gabicku! Január végére biztosan lesz beállt rendje ezeknek a kluboknak.

    Nanina, igen, naponta egyszer kapott csak és pürét, nem levet. Nekem nem nagyon volt táblázatom, először a krumpli-alma-répás cuccokat ette, aztán csak a saját fejem után mentem. Bár már 9 hónapos körül volt mikor túljutottunk a 3 kiskanálnyi mennyiségen, akkor meg már szinte bármit kaphatott. Mostmár csak a tojásfehérje és a tehéntej van tiltólistán. No meg a sárgák a sárgaság miatt. Húst 8 hónapos kor után kezdtük el.

    Igen, négyszer eszik, plusz éjjel 1-2 szopcsi. Nem kevés, mindig megdicsérik milyen szépen hízik. Az uzsonnát így is néha úgy kell beletukmálni. Bár ebédre van hogy 3-4 dl főzeléket és gyümölcsöt megeszik, nem csoda hogy 4 óra múlva nem éhes. : )

    Mily, nekem azt mondta a védőnő, hogy ha 38.5 fölött mérsz popsiban, akkor kell kúpot adni. Hőemelkedésre ha nagyon nyűgös, esetleg Nurofent vagy Panadol szirupot. De ha Réka csak náthás és hőemelkedik, akkor minek az antibiotikum? Vagy ennél komolyabb gond is volt?

    Babaúszást én egy helyen találtam Debrecenben, a gyógyfürdőben.

    Mily, milyen járókát vettetek végül? S hol?

    Mondókák: www.ringato.hu. Mi ide járunk most. Ezen kívül Forrai Katalin könyvét tudom még ajánlani, az a címe hogy Jár a baba, jár. Ez tele van mondókákkal és dalokkal. Vagy Weöres Sándor Bóbitája. Ez biztos nektek is megvolt gyerekkorotokban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_102279 (126)
    2005-12-08  17:16

Címlap

top