Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 májusi babák

banyus24
Létrehozva: 2005. augusztus 30. 10:08

Sziasztok!

Tényleg nincs ilyen topic???

Képzeljétek! Tegnap du. kettõ tesztet is csináltam + ma reggel is egyet /vagyis azt a férjem/!  

Kicsit félek, de nagyon boldog vagyok!

 

  1. Torolt_felhasznalo_525053
    Torolt_felhasznalo_525053
    2007. augusztus 23. 19:5743326.

    Szia!

    Már megint egyidőben voltunk tanácsadáson  Luca is ma kapta meg a 15 hós oltást, igaz kicsit késve a nyári programok miatt.

    Erről az oltásról amit írsz még nem hallottam. Viszont az eddigi bárányhimlő ellenit is érdemes beadatni, mert azt mondják ha az oltás ellenére ki is jön a gyereken nem lesz olyan brutális a lefolyása. Egyik barátnőm kislányán pl. eléggé erős foltocskák maradtak emlékül a himlőből  nem elkaparás, hanem foltos maradt a bőre  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788537 (43325)
    2007-08-23  15:31
  2. Torolt_felhasznalo_788537
    Torolt_felhasznalo_788537
    2007. augusztus 23. 15:3143325.

    Ma 15 hós és kaptunk szurit. 

    A bárányhimlő ellen ugye egy oltás jár. Na most azt mondta a doki, hogy van most egy olyan "teszt", hogy 7 hónap alatt kap 4 oltást és 3x vért vesznek tőle. Az oltás 7e Ft, ezért természetesen ingyen lenne. Ez azért van mert 10 gyerekből 3 az oltás ellenére is beteg lesz. Valószínű, hogy több oltóanyagot kell beadni, de ezt még csak most próbálnák ki. (Remélem jól írtam mindent. Lehet, hogy valamit félre értettem, olyan dög meleg volt a dokinál, hogy alig vártam hogy mehessünk. Aki esetleg többet tud írja meg!)

    Mi a véleményetek erről???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_788537
    Torolt_felhasznalo_788537
    2007. augusztus 23. 15:2243324.

    Sziasztok,

    mi is örököltünk egy kismotort de még nem ér le a lába teljesen, ezért nem tudja hajtani és leszállni sem tud róla csak borul vele. Mondjuk azt írta a cetlije, hogy 2 éves kórtol való.

    Niki is dobálná ki az erkélyről a játékait, de bezárom az ajtót. Inkább ablakot nyitok. Így jobbab járunk. A fene fog állandóan le rohangálni érte. Lusta! 

    Fúúúú micsoda pasi-koszorú!!! Ez igen! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. augusztus 22. 09:2743323.

    Ja a motrot nem hajtja, de a kis babakocsit benne a babákat tolja. Meg anyáskodik a gyerekek felett. Ahova járunk játszó térre, a korosztály a köv. 21 hónapos Alíz (legjobb bnő) 15 hós Luca, 14 hós Katica, 14 hós Máté, 21 hós Dorka, 19 hós Bettina, 15 hós Marietta, 15 hós Vendel. a 15 hósok között  csak pár óra külömbség van. Együtt feküdtünk a phatologián és együtt is szültünk. Marietta délben, Luca 16.15, Vendel pedig este 8.

    Álltalában a következő van ha együtt játsztanak. Luca és Alíz ( ők minden nap együtt játszanak) osztja az észt a többieknek. Mivel Alíz rendesen beszél már, Luca pedig mondja utána ezért Ők ketten az Anyáskodok. Van, hogy Luca oda csap a kisebbeknek meg a nagyoknak is. Itt csak az a baj, hogy Ő a felbújtó és a többiek is követnék. Na ha meg mindannyian megyünk a városba babakocsival akkor persze Luca sé Alíz az első aki ki akar szállni és olyankor egy helyen leparkolás a kölykök meg műsoroznak.   Ez álltalában úgy zajlik, hogy a túristák fényképezik Őket.

    Na most   megyek, mert palacsinta rendelést kaptam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. augusztus 22. 09:1943322.

    Hello!

    Joyce a képek nagyon jók. A kiscsaj gyönyörű! Kaptunk valamelyik nap egy Pamperses csomit és abban volt egy kis könyvecske. A baba tisztára olyan, mint Lucád! Ha be tudod majd skennelni elküldöm!

    Okina: Ákosom ennyi idősen a 9. emeletről dobálta a holmikat. Bugyi, zokni, ruha, telefon, napszemüveg, táviránytó.  

    Luca 2 napja harap is. De észre vettem, hogy csak akkor ilyen, ha itthon van Ákos is. Érdekes. Pedig Áki a másik szobába játszik. Azt hiszem féltékenyek egymásra, nagyon. Vagy nem tudom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_525053 (43320)
    2007-08-21  22:10
  6. Torolt_felhasznalo_525053
    Torolt_felhasznalo_525053
    2007. augusztus 21. 22:2243321.
    Nah és jóéccakát kívánva és azzal a reménnyel, hogy jönni fogtok búcsúzom. Rakok még egy fotót, ezt csak azé' mert szeretem  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_525053
    Torolt_felhasznalo_525053
    2007. augusztus 21. 22:1043320.

    Szia!

    Megjelent előttem a kép, ahogy a kisjányod produkálja magát a metrón   Édi  

    Már máskor is írtad, mennyire ragaszkodik hozzád Luca, biztos gyakran nehéz emiatt, de hidd el én néha vágynék az ilyesmire, énLucám annyira könynen feloldódik bárhol bárkivel...Csak a reggeli és az esti órákban ragaszkodik szigorúan a társaságomhoz Amúgy le vagyok ejtve...ha van a közelben más is.

    Csatolok egy képet is, strandon a homokozóban csatlakozott egy fiú csapathoz, akik mert messziről füleltem-figyeltem, előszőr be akarták ásni a homokba a kis szarost, majd végül alig akarták engedni, hogy elvigyem tőlük...

    előzmény:
    ritaanya (43315)
    2007-08-19  09:48
  8. Torolt_felhasznalo_525053
    Torolt_felhasznalo_525053
    2007. augusztus 21. 22:0243319.
    Csajok, nálatok hajtják a gyerekek a kismotort, kisautót? Luca még mindig nem tud kormányozni Mehet aaaa.. nem politizálok    Mondjuk eszméletlen járműparkot örököltünk, egyik járgányt sem tudja kitanulni rendesen...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_525053
    Torolt_felhasznalo_525053
    2007. augusztus 21. 21:5943318.

    Halihó!

    Meglett a kiscipő? Nem írtad végül. És hova dobálja el a cuccokat Bence? Vagy eldugdossa őket? Tudom, hogy ez neked bosszantó meg amúgy is, de azért tök aranyos  érted  

    Huh azért összeteszem a kezem a kertért ami itt nálunk van, apukám még homokozót is épített Lucának, szóval azért ez nekem óriási szabadság. Komolyan nem is tudom, társasházban, hogyan oldanám meg a dolgokat, mondjuk már előre rettegek a téltől  Akkor majd kérek tőletek hasznos praktikákat beltéri gyerekfoglalkoztatásra, mondjuk addig amíg szutykolok vagy kotyvasztok, mert most tényleg csak szemmel kell tartanom Lucát az ablakból, elég sokáig elszórakoztatja magát kint, nah meg a kutyát is  

    A hisztit levágó módszer nekem is működik  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306807 (43313)
    2007-08-16  14:27
  10. Torolt_felhasznalo_525053
    Torolt_felhasznalo_525053
    2007. augusztus 21. 21:5143317.

    Hello!

    Milyen bátor a kislányod, tök jó, hogy ennyire élvezi a vizet. Bárcsak az enyim is ennyire... sajna nem  

    Kevéske sokkal jobb érzés van annál, amikor a baba megsimiz és puszit ad, szerencsés vagy, hogy Niki nem olyan kis vadóc  A napokban én megint kaptam jó pár pofont, holott szépen kértem újfent a puszit, nah de most annyira behergeltem a végére magam, hogy sajna egy enyhe fuvallatnyit visszalegyintettem a pofikájára, hátha abból tanul, ha megtudja nem kellemes ha visszalegyintenek, persze fájni tuti nem fájt neki.

    Mondjuk a strandon találkoztunk Jankó nevű kisfiúval, gyerekeink korabéli, ő aztán keményen osztotta a gyerkőcöket, Lucának is lett egy orrmarás nyoma.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788537 (43308)
    2007-08-15  11:27
  11. Torolt_felhasznalo_525053
    Torolt_felhasznalo_525053
    2007. augusztus 21. 21:4143316.

    Sziasztok!

    BGabella küldesz nekem jelszót? Nagyon kíváncsivá tettél azzal, hogy esetleg látásból ismerhetjük egymást  Viszont azt remélem, hogy nem valami zenés szórakozóhelyen jegyezted meg a fejem, mert olyankor nem vagyok önmagam   legalábbis másnap mindig ezzel nyugatatom magam  

    Amúgy nálunk ez a kvázi második gyerek, nem a tudatos családtervezés része, hanem egyszerűen csak lúzerkedtünk egyet   Mondjuk teszteltem nem is egyet, és negatív úgyhogy valami más difi van, nem örülök annak sem...

    előzmény:
    BGabella (43309)
    2007-08-15  12:33
  12. 2007. augusztus 19. 09:4843315.

    Sziasztok!

    Okina: azzal nincs gond, hogy játszani akar velem. Csak itt azzal van a gond, hogy nem tudok lemenni nélküle boltba, fodrász, kozmetikus bárhova. Nincs el senkivel még fél órára se. Pl. Elmentünk a tescoba anyukámmal, Ő tolta a kocsival, ahogy nem látott már olyan üvöltésbe kezdett, hogy a fél áruház minket nézet.

    Aztán vannak ezek a hisztik és düh rohamok, olyankor fetreng és ha hozzá érek megüt vagy oda jön a lábamhoz meg harap és belém mar.

    Csütörtökön voltunk a Budapesti Vidámparkba. Nagyon élveztük, bár elég nehézkesen idnult, mert vonattal mentünk. Az oda utat végig álltuk, Luca meg a kezembe volt és ott aludt. Metrózás viszont nagyon tetszett neki. Mostanában szeret sikongatni csak úgy, mert tetszik neki és mikor sötét részen voltunk mindig sikongatott ez persze nagyon tetszett a körülöttünk levő embereknek és látta, hogy tetszik az embereknek ezért még jobban csinálta.

    Sajnos a vidámparkban a mesecsónakra ülhetett fel, mert minden mást csak 3 éves kortól. De Ákos mivel lassan 7 lesz és 125 cm ezért nagyon sok olyanra is felülhetett ami már kissé veszélyes. Pl az átfordulós hullám vasút. Hát az brutális, meg a többi felnőtteknek való. Azt hittük, hogy majd nem mer felülni a szívrohamot okozó hullámvasútra, de azt nem így lett. Ezért én mentem vele, mert apa beszari. De legalább nem egyedűl sikongattam.

    6 órási vonattal jöttünk haza. Reggel fél 8-kor indultunk és este fél 8-ra értünk haza. Nagyon jól bírta mindenki, csak meleg volt és sokan voltak. Volt ahol fél órát álltunk sorba. De az élmény miatt megérte.

    Jövőre is tervezzük, de akkor már saját autóval.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_306807
    Torolt_felhasznalo_306807
    2007. augusztus 16. 14:2943314.
    Júúújjj,de figyelmetlen vagyok.Megnéztem a babócákat és        és az új baba is nagyon-nagyon 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_306807
    Torolt_felhasznalo_306807
    2007. augusztus 16. 14:2743313.

    Hú a kutya fittyit ,nem kellett megerőltetnem magam az olvasásba,az tuti! 

    Rita:olvasom a problémádat,de ebben a korban ez természetes.Szerintem ne is erőltessed,hogy nélküled ellegyen a Luca,hiszen ilyenkor mindenben az anyja mellett a helye.Ha megüti magát,ha éhes,ha fáradt,vagy akármi baja van,hozzád megy oda,nem??Ez így jó.A hisztivel meg csak próbára tesz,hogy a későbbiekben mi az amit megengedhet magával veled szemben. Ilyen a Bence is,de olyankor tudomást sem veszek róla,és elvonulok a helyszínről.Nem kiabálok,nem ütök rá,még csak hozzá sem szólok.Elmegyek onnan,mintha ott se lenne.Nekem bejött,utána abbahagyja,és kész.

    Mennem kell készülődni,mert kozmetikushoz megyek 

    Később beugrom,remélem akkor már lesz kivel cseverésznem 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. augusztus 15. 20:2543312.

    Sziasztok!

    Ki vagyok teljesen borulva. Luca nagyon rosszul viselkedik. Veregszik, örjöng és fetreng a játszó téren és visít.

     

     Ma nyitottak egy topicot aminek az volt a címe, hogy Több emberes baba. Arról szólt, hogy a gyerek nem tud meglenni anyukája nélkül, nem tudja nagyszülőkre bízni, és nem alszik anyuka nélkül. Nem írtam a forumba, de Luca ilyen.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_306807
    Torolt_felhasznalo_306807
    2007. augusztus 15. 15:5743311.
    Igen,most a papucsom nem tetszett a királyfinak én ,ezt a dolgot már nagyon unom.nem hagy békén most sem,annyra igényli hogy vele foglalkozzam.Azt hiszem majd akkor jövök vissza,ha ELLESZ EGY KICSIT EGYEDÜL IS 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_306807
    Torolt_felhasznalo_306807
    2007. augusztus 15. 15:4743310.

    Helló lányok!

    Üdv BGabella!Örülök hogy jöttél,mindjárt visszaolvasok,mert úgy látom van termés.

    Képzeljétek úgy néz ki hogy a Bence kidobta az új kiscipőjét,mert sehol sem találom.Óh,pill,most is eldobott valamit.Minnyá jövök 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. augusztus 15. 12:3343309.
    Bocsi, Joyce, belestem a bemoldaladra! Skorpió sorstársam! :-) Nem csak hogy szinte egyidősek a csajszijaink, de még hasonló stílusúak is. Azért Mesinek még nincs ilyen dús haja! És mintha már láttalak volna élőben, ami nem is kizárt, mert kecskeméti vagy, mi meg 2000-től 2004-ig Szabadszálláson laktunk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_525053 (43306)
    2007-08-14  21:32
  19. Torolt_felhasznalo_788537
    Torolt_felhasznalo_788537
    2007. augusztus 15. 11:2743308.

    Sziasztok,

    Joyce, de jó hogy már beszél. Alig várom már hogy megszólaljon Niki is. Aztán majd nem bírom csöndre bírni . A bili szerintem is ráér. Én is úgy terveztem, hogy majd jövő nyáron szoktatom rá. Szerintem is lehet baba a mensi előtt.

    Niki is próbálkozik néha ütéssel. Mondom hogy nem szabad, és simogasson és akkor simogat. Imádom .

    1. kép: Agárdon strandoltunk. Először még hozzáérni sem akart az úszógumihoz, aztán meg alíg bírtam kiszedni a vízből 

    2. kép: Először a pokrócról nem mert lemászni aztán meg a homokban fürdött 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. augusztus 15. 10:5943307.
    Sziasztok!

    Köszi, hogy kedvesen fogadtatok. De jó is, aki még kistesón gondolkozik! Nálunk asszem már marad a kétgyerekes felállás. Vagy majd megmondom kb. 5 év múlva.

    Ciklus végén is lehet teherbe esni, úgy olvastam, egy szupi akció extra petét érlelhet! Szakszerűen nem tudom!

    Biliztetni kár még ilyen korán, szerintem... Majd jövő nyáron! De a fiúkat még akkor se nagyon lehet erőltetni, ők lustábbak. Max. ha van követendő nagytesó.

    Duma az nálunk gagyarászásban kimerül, csak tekm-tekm, günga, hm-ha, nyanyanya, max. a kutyának azt mondja, hogy va, a macskának jááááááúúúú. De most is csak azt hallom, km-vba-büüüü, vübá, vübá, hm-hm-hm, óóóóóó, cccc, tennye-tennye.

    Megyek főzni, holnap is kukkantok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_525053
    Torolt_felhasznalo_525053
    2007. augusztus 14. 21:3243306.

    Hello!

    Nem tudom mi lesz, de nekem irgalmatlanul rosszul esik amikor bánt a gyerek  Rámcsap, mondom neki adjon puszit, erre lekever még egyet és így tovább. Én csak annyit teszek, hogy ott hagyom magára és mondom neki, hogy butaságot csinált és nagyon haragszom, de eddig semmi foganatja nincs...És amikor mással agresszorkodik, nah az pedig piszok kellemetlen, de akkor is csak a kezét fogom le és ugye nyomom a szent beszédet..

    Sikerült már rendbekapnod a lakást? Vagy még parkettáztok?

    előzmény:
    ritaanya (43305)
    2007-08-14  09:59
  22. 2007. augusztus 14. 09:5943305.

    Luca is verekedős. Meg parancsolgat és rendeszkedik. Ha valami nem tetszik neki a játszótéren, oda megy az illetőhöz és az arcába üvölti, hogy ÁÁÁEEE és ott hagyja. Néha tettlegesség is történik. Engem is ver, meg mindenkit.

    De apa szerint én ne neveljem és nem üthetek vissza. De amikor nincs itthon nem tud bele szólni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. augusztus 14. 09:2743304.

    Hello!

    Hát-hát..

    Nekem a spirálom most nincs fent, mivel kicsúszott és csúnya csúnya sebem lett és így nem kaptam vissza.

    Hát én úgy estem teherbe Lucával, hogy szept 13.-án lett volna a köv mensi, és szept 3-al elmentünk nyaralni és haza már terhesen jöttem.  

    A múlt hónapban nekem csak 1 hetet késett. Bennem volta a para rendesen.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_525053 (43303)
    2007-08-13  21:52
  24. Torolt_felhasznalo_525053
    Torolt_felhasznalo_525053
    2007. augusztus 13. 21:5243303.
    Ha már gólyáról beszélünk, kérdeznék tőletek egy eléggé intimet   Szerintetek van olyan, hogy valaki a ciklus végén esik teherbe? Szóval, hogy mondjuk 1-2 nap van a mensiig és akkor mégiscsak rászáll a háztetejire a gólya? Mert én most éppen hót ideg vagyok.
    előzmény:
    ritaanya (43301)
    2007-08-13  20:28
  25. Torolt_felhasznalo_525053
    Torolt_felhasznalo_525053
    2007. augusztus 13. 21:4243302.

    Hello!

    Üdv nektek! Te is jó régen jelenkeztél, nah de megvagytok ez a lényeg  

    Tegyél ám képet Nikiről!

    Nálunk a napokban robbant be, hogy annyi mindent mond Luca, nem győzök örvendezni. Én is sorolok párat Rita pédájára, ahogy nemrégiben tette. Szóval: gomb, szia, ide, oda, adom, gogo / ez a golyó,bogyó, robogó / gyejeide /kutyának/ gól, autó , dugó, aja /énvónék/ apa, mama, papa, kakaó, őőő kaka   több nem jut eszembe hirtelen.

    Nagyon ügyesen mos fogat, popsit töröl mondjuk ebben kevésbé ügyes, viszont az evészet az változatlanul katasztrófa súlytotta övezetté változtatja a konyhát...

    Tényleg, ti már próbálkoztot a biliztetéssel? Mert én néha ha időben kapcsolok, próbálom elkapni a nagydógát, de nagyon tiltakozik, nem is eröltetem annyira inkább...

    Jah és Luca sajna változatlanul verekedős, de sztem csak addig amíg jól vissza nem kapja valamelyik gyerektől.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_788537 (43300)
    2007-08-13  20:20

Címlap

top