Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogamzásgátló tabletták

Torolt_felhasznalo_607213
Torolt_felhasznalo_607213
Létrehozva: 2002. október 20. 12:17
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a Marvelon nevű fogamzásgátló tablettával kapcsolatban. Kinek milyen tapasztalata van róla?Én eddig Mercilont szedtem, de ennek van egy igen kellemetlen mellékhatása, a hüvelyi gombásodás. Az orvosom most a Marvelont írta fel, de én úgy hallottam, hogy külföldön már betiltották!Kérem, hogy akinnek hasonló problémája(gombásodás)volt fogamzásgátló miatt írja le, hogyan szabadult meg tőle, illetve aki Marvelont szed, szedett, hallott róla valamit írja meg a véleményét róla!Ha tudtok jelenleg Magyarországon kapható, a Mercilonnál kevesebb hormontartalmú tablettáról azt is írjátok meg!Segítségeteket előre is köszönöm!



-----------------------------------------------------

Fogamzásgátlók, gyógyszerek eladása, vagy cseréje a fórumon tilos!



(moderátorok)
  1. Torolt_felhasznalo_973723
    Torolt_felhasznalo_973723
    2003. Április 1. 16:39126.
    Ha Bp-i vagy, menj a János kórházba Dr. Varga Anikóhoz, vele aztán lehet beszélni, bármi gondod van!! 458-4500/4095 vagy kérd személyesen a központnál. Ingyenes rendes sztk rendelés, nem kell időpontot kérni, csak sajna nem tudom melyik nap van bent, azért hívd.
    előzmény:
    estrella22 (123)
     
  2. 2003. Április 1. 08:41125.
    Az a helyzet, hogy a témában abszolut tudatlan vagyok, mivel - hál' Istennek - soha sem szedtem gyógyszert, csak a fertőzés keltette fel a figyelmemet. De a kérdésedre is csak az a válaszom, hogy: orvos. Tudom, hogy nagyon nehéz jó orvost találni, de próbálkozz, ismerősök, barátnők stb. körében, hátha valaki tud ajánlani.
    előzmény:
    Kati100 (122)
     
  3. 2003. március 31. 23:46124.
    Nyomika, nem is tudom elmondani egszen pontosan, csak egy olyan furcsa nyomas szeru erzes a lencset hosszabb ideig viselni. A feherje lerakodas az szerintem nem a tablettatol van, az alkati adottsag. Probalj feherjeoldot hasznalni a lencsedre. En egyebkent naponta eldobando lencset hordok (de csak neha- jobban szeretem a szemuveget). Ja, es a szemorvos is megerositette, hogy a tabletta miatt viselem nehezen a lencset (valoszinuleg)
    előzmény:
    nyomika (118)
     
  4. 2003. március 28. 22:50123.
    Sziasztok!
    Én itt új vagyok, de örülök nektek. Én is Mercilont szedtem, teljesen kiszárította a hüvelyemet, gondolom emiatt nekem is állandóan fertőzésem volt, és teljesen tönkre tette a szexuális életemet. Átmentem másik dokihoz, most Diane35-öt szedek a böröm miatt, arra jó, meg nem szárít ki, viszont egyáltalán nem kívánom a szexet. Több gyógyszerrel nem akarok kísérletezni, gyógyszer nélkül meg nem akarok lenni, bőröm és félelem miatt. Az orvosommal sem tudom megbeszélni, 1 évre elment külföldre, a mostani meg egy idióta, akiben nem bízom ennyire, hogy ezt megbeszéljem vele. Orvossal sincs túl sok kedvem kísérletezni, megvárom, hátha visszajön a régi. Van valami ötletetek erre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. március 28. 12:07122.
    De, ha abbahagyom a tabletta szedését, annak semmilyen káros következménye nem lehet?
    Úgy értem nem kell valamilyen gyógyszert szedni, hogy helyreálljon a peteérés?!
    Köszi!
    előzmény:
    kismirza (121)
     
  6. 2003. március 28. 08:50121.
    Szia! Azért én nem csak a gyógyszer abbahagyását javasolnám, hanem esetleg elgondolkodnék egy orvos-cserén is! Az egyik legveszélyesebb azok a tünetek, amiket említettél, ha nincsenek kikezelve. És ha a végén nem lehet gyereked?! :-(((
    előzmény:
    Kati100 (114)
     
  7. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2003. március 28. 08:48120.
    MINULET-et kipróbáltatta már a doki?
    előzmény:
    Kati100 (114)
     
  8. 2003. március 28. 08:13119.
    Szia! Nekem a lencse viselésénél nem okoz különösebb gondot, de használok műkönnyet, az sokat szokott segíteni. Te is használsz? Ha, nem szerintem nagyon jó! Csak ajánlani tudom. Úgy érzed, mintha megtisztulna a lencse.

    Valamint köszönöm a bátorító hozzászólásokat. Azt hiszem, hogy abba fogom hagyni.
    előzmény:
    nyomika (118)
     
  9. 2003. március 28. 08:05118.
    Mit éreztél kontaktlencse viselésnél? Szerintem nekemis ez a problémám. Két hét után már nem tudom viselni a havi lecsét, mintha valami rárakódna, folyton szúr. Köszi a válaszod.
    előzmény:
    marslako (113)
     
  10. Torolt_felhasznalo_692608
    Torolt_felhasznalo_692608
    2003. március 28. 08:04117.
    Szia! Szerintem, ha ilyen panaszokat okoz, hagyd abba, pihentesd a szervezeted. Ha mindig használtok óvszert, akkor nem lesz gond az átállás. Mi sokáig csak óvszert használtunk, nem lett semmi baj. 5 hónapja szedem a Yadine nevű fogigátlót, ettől nincs semmi bajom. Általában mindegyiktől rosszul voltam, émelyegtem, fájt a fejem.
    előzmény:
    Kati100 (114)
     
  11. 2003. március 28. 08:00116.
    És azóta nem szedsz semmit, vagy váltottál?
    előzmény:
    kotkoda13 (115)
     
  12. 2003. március 28. 07:58115.
    Szia, Kati100, nekem is ilyen tüneteim voltak, a doki szerint ez a tabletta mellékhatása. Azt mondta , ne szedjem tovább, én hallgattam rá. . .
    előzmény:
    Kati100 (114)
     
  13. 2003. március 28. 07:53114.
    Sziasztok! Mercilont szedek már kb 3 éve. Nagyjából 1 éve vannak panaszaim: folyás, gomba, amire kaptam pár kúpot, de teljesen igazából soha nem sikerült helyreállítani. Mostmár cikluszavarom is van. Szerintetek érdemes abbahagyni, vagy inkább váltsak. Egyik felem azt súgja, hogy hagyjam abba, mert ez így egészségesebb, nem okoz további panaszokat. De a másik felem szerint váltani kell, mert mégiscsak fő a biztonság, de nem tudom, hogy annak később milyen mellékhatásai lesznek.
    Óvszert mindíg használunk, tehát nem fordulhat olyan elő, hogy nem védekeznénk. Ti mit csinálnátok?! Igazából a későbbiekre kivetítve félek a gyógyszerszedéstől, nehogy ne tudjak teherbe esni, kb 1-2 év múlva, mert azt nagyon nem szeretnénk.

    Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. március 27. 19:05113.
    Sziasztok lanyok. Orulok ennek a forumnak, ugyanis az utobbi hetekben engem is foglalkoztat a tema. Az en legnagyobb gondom az a libido-csokkenes. Lattam mar 1-2 hozzaszolast ezzel kapcsolatban. Bar azt hiszem nem veszesen sulyos, de engem nagyon bant (nem frigid vagyok, csak magamtol nem jut eszembe a dolog. Ha mar elkezdjuk, nincs gond, csak tovabb tart rahangolodnom). En most Diane-t szedek, es utananeztem a weben, mind a ket osszetevoje koztudottan libido-csokkento hatasu. Sot, az egyiket (persze nagyobb koncentracioban ) hyper szekszualitastol szenvedo ferfiak kezelesere hasznaljak. Ezt csak azert irom le, hogy ha valaki hozzam hasonloan szenved es onmagat okolja, ne tegye. En most meg beszedem ami van, de utana felhagyok a tablettaval ( amugy is masfel ev mulva tervbe vettuk a babakeszitest). A tobbi tablettahoz csak annyit tudok hozzaszolni, hogy nekem egy masiktol ( kulfoldon kaptam, igy a neve mindegy ) allandoan fajt a fejem, rosszkedvu voltam es a kontaktlencset is nehezen viseltem (viselem). Ugyhogy a fejfajas es a hangulatvaltozas az azt hiszem altalanos mellekhatas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. március 27. 16:39112.
    Hmm, pedig a Femodennek egyaltalan nem magas a hormontartalma. . . es nem sok negativ velemenyt hallottam eddig rola. Nekem is tokeletesen bevalt.
    előzmény:
    mirjam (104)
     
  16. 2003. március 27. 16:38111.
    En mar lassan 7 eve szedem a Femodent, szunetet meg 1x sem tartottam. Nogyogyasznal ugy 2 eve jartam, kerdezte, mit szedek, de nem emlitette a szunetet.
    előzmény:
    purple (108)
     
  17. 2003. március 27. 16:35110.
    én már 10 éve szedem, először tri-regol-t, majd tri-odena-t, néha tartottam 2-3 hónap szünetet, de mostanában már azt sem, szülésig már nem is akarok. állítólag olyan kicsi ezeknek a hormontartalmuk, hogy nem is kell szüneteltetni.
    előzmény:
    *Boriska (109)
     
  18. 2003. március 27. 16:10109.
    Sziasztok! Én Marvelont szedek lassan már hat éve, rendezte a ciklusomat, elmúltak a menstruációs görcsök, és a bőröm is sokkal szebb lett tőle. Félek viszont attól, hogy az ilyen hosszú távú gyógyszerszedésnek káros hatásai lehetnek. . . Ti mit hallottatok erről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. március 27. 16:08108.
    Sziasztok!
    Nem olvastam még végig a fórumot, mert csak most találtam rá. Szóval ha már kiveséztétek a témát, akkor szóljatok, majd visszaolvasok.
    A kérdésem. Szerintetek kell szünetelni biz. időközönként a tabletta szedésével? A dokim azt mondta, hgy még nem kell. 3 és fél éve szedem a mercilont.
    Amúgy néha én is gondoltam, hogy ettől van az, hogy állandóan elkapok valami hülyeséget.
    Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre.

    purple
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. március 27. 15:54107.
    Sziasztok! Nekem is negatív élményem van a mercilonról. Kiderült, hogy ez okozza a folyást, gombát. Az orvos (Dr Elek Csaba-Házipatika) szerint ez elavult tabletta. Akkor minek írják fel?!!!!
    előzmény:
    pimpi28 (73)
     
  21. Torolt_felhasznalo_428724
    Torolt_felhasznalo_428724
    2003. március 27. 14:27106.
    sziasztok,
    én melianet szedek. volt egy rossz napom és a bevétel után kihánytam, akkor még biztos nem szívódott fel, aztán bevettem még egyet és folytattam tovább mint, ha mi sem történt volna. Szerinteted nem szakadt meg a hatása? vagy már nem biztoságos és hiába vettem be még egy tablettát aznap?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. március 25. 10:51105.
    Ja, és a Melianet majdnem 3 éve szedem.
    előzmény:
    mirjam (104)
     
  23. 2003. március 25. 10:49104.
    Sziasztok!
    Rongybaba! Én most emiatt szeretnék váltani. Arra jöttem rá, hogy nagy valószínűséggel az erős hangulatingadozásaimnak, "nem találom a helyem" érzéseknek erős közük van a fogamzásgátlómhoz. Tegnap este újra elolvastam a mellékelt tájékoztatót és azt találtam, hgoy tartós lehangoltság esetén azonnal abba kell hagyni. Biztos vagyok benne, hogy az én esetemben volt hozzá köze. Én Femodemmel kezdtem, aztán 3-4 hónap után egy másik nőgyógyász véleménye alapján áttértem a Meliane-ra, merthogy az gyengébb. Lehet, hogy gyengébb, de én most váltani akarok, mert így nagyon rossz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_448954 (92)
     
  24. 2003. március 24. 16:28103.
    Szia princess13!
    Kicsit megkésve írok. Én több éve szedem a Triodenát, de rám egy gramm nem jött fel. Talán ha egy fél kiló. . az is az elején volt, azóta semmi. Szerintem alkattól is függ, hogy ki mitől és mennyit hízik. Én pl nem vagyok hízásra hajlamos, pedig rengeteget eszem. Főleg most, hogy leszokóban vagyok. :)
    előzmény:
    princess13 (81)
     
  25. 2003. március 21. 10:29102.
    A Szépüljünk/Anthélios vagy Vichy témában éppen erről beszélgetnek, lehet, hogy találsz valami hasznosat. Van aki szerint a magas faktorszám mellett is lebarnulunk csak óvatosabban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918220 (100)
     

Címlap

top