Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy túlműködés

fkata80
Létrehozva: 2005. október 10. 10:52

Sziasztok!

Tapasztalatokat várok pajzsmirigy túlműködéses betegektől -gyógyultaktól, illetve a gyógyulás útján lévőktől egyaránt. Mennyire hosszantartó betegség ez? Nekem az orvosom fél-egy évet mondott, de a topicokat olvasva évekről van szó. Én 25 éves vagyok, 2 hónapja derült ki a pm. túlműködésem. Azóta Metothyrint (kezdetben napi 6-ot, most "csak" napi 4-et), valamint szívritmusszabályzót szedek. Fiatal vagyok, gyerekvállalás előtt állok, aggódom. Kérlek segítsetek tapasztalataitokkal.

  1. 2009. augusztus 12. 11:55726.

    értem, és az alulműködésnél a pulzusszám normális?

    nekem azt mondta a doki hogy 2 hónap alatt jellemző 6-10 kiló hízás mert akkor a szervezet a megevett kalória dupláját raktározza el.  hát ha ez így van napi cska egyszer fogok enni

    előzmény:
    K-Sz-Edit (725)
    2009-08-12  11:43
  2. 2009. augusztus 12. 11:43725.

    Nagyon sok tünete van az alulműködésnek: gyengeség, fáradság, sokat alszok, hangulatválozások, hízás, nem birom a hideget.

    Én nagyon sokat szenvedek a tünetek miatt, mert míg túlműködő voltam, addig élveztem, hogy pörgök, tele vagyok energiával.

    A gyógyszerektől nem híztam. A túlműködő időszak alatt leadott 20 kilóból 5 kg-ot szedtem vissza.

    De azért nem fog valaki hízni, mert beszedi a gyógyszereket. Hiszen a gyógyszerekkel azt akarják elérni, hogy normális legyen a működés. Nekem azért lett alulműködésem, mert izotóp kezelést kaptam.

    előzmény:
    smilee (724)
    2009-08-12  11:34
  3. 2009. augusztus 12. 11:34724.
    értem, köszi!! az alul működésnek mik a jelei amúgy? te nem híztál a gyógyszerektől? én leginkább ezér tnem akarom elkezdeni szedni...
    előzmény:
    K-Sz-Edit (723)
    2009-08-12  11:32
  4. 2009. augusztus 12. 11:32723.

    Szia!

     

    A fogamzásgátlónak semmi köze a pajzsmirigy túlműködéshez. Általában a stressz a kiváltó, de néhány esetben az ivóvízben lévő jód. Néhány üzletben már szabályozzák a jódozott konyhasó forgalmazását is.

    Hiába szünetelteted a bogyót, sajnos nem lesz jobb.

     

    előzmény:
    smilee (721)
    2009-08-12  11:19
  5. 2009. augusztus 12. 11:29722.

    Sziasztok!

     

    Én 24 éves vagyok, 2 éve állapítottak meg nálam pm-túlműködést. Ráadásul annyira durva volt, hogy nem használtak a gyógyszerek, pedig sok mindent kipróbáltunk. 3 hónap alatt fogytam 20 kilót, remegett a kezem, és nagyon magas volt a pulzusszámom.  A végén izotópos kezelést kaptam,aminek hatására a megnagyobbodott pajzsmirigy visszahúzódott és a göbök is eltüntek. Azóta viszont alulműködésem van. Na, ez sem jobb. Mert az egy dolog, hogy a vérnyomásom rendeződött, de olyan hangulatváltozásaim vannak, hogy néha nagyon sajnálom a férjem....

    Remélem egyszer majd normalizálódik az állapotom.

    A gyógyszereket viszont életem végéig szednem kell már.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 12. 11:19721.

    sziasztok

    még egy kérdésem lenne. 4és fél éve szedek fog.gátlót, lehet attólpajzs. túlműködés?ha abba hagynám lehet normalizálódna kicsit? vagy nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. augusztus 11. 08:44720.

    Sziasztok!

     

    Én két hete tudom, hogy pm túlműködésem van. Van egy 9 hónapos kislányom, akit szoptatok. a felírt Propycilt nem kezdtem még el, mert csak rossz hatásairól hallottam a babára nézve. ELég rosszul vagyok, de inkább szoptatok, sajnos nem tudjuk mással megetetni. Pedig mióta kiderült, próbálkozunk. Erre mintha még többet szopizni. Volt valaki ilyen helyzetben? Nem szedett valami mást?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. augusztus 10. 16:02719.

    Sziasztok Hölgyek!

    Állítólag a pajszmirigy inkább Női betegség ennek ellenére azért 44 évesen sikerült nekem is beszereznem egy túlműködést.

    Tavaly még semmi nem volt mivel az üzemorvos egy jogsi hosszabbításkor megállapította,hogy magas a vérnyomásom emiatt aztán össze-vissza vizsgáltak mire szerencsére a háziorvosomnak sikerült beállítania úgy,hogy csak napi 1 db Diovan HCT 12,5 mg-os tablettát kell szednem.Nekem sajnos áprilisban megszünt a munkahelyem és amikor passzív táppénzre mentem kérdezte a doktornő,hogy van-e valami gondom? Akkor már kb 1-2 hónapja gyengeség volt rajtam,alig tudtamn aludni,izzadta,kéz-láb remegsé magas pulzus ..de ezt betudtam a stressznek mivel január óta minde nap küldtek valakit tőlünk ezért eléggé stresszes volt a légkör. Nos vérvétel után kiderült,hogy a TSH 0,005 az FT4 pedig 72   jött az ultrahang ott egy 5 mm-es göböt találtak majd elküldtek  izotóp vizsgáltra. Megjött az eredmény arra már tiszta ideg voltam de szerencsére mondta a dorkotrnő semmi gond nem rosszindulatu és valószínü,hogy magától fel fog majd oszlani és felírt először napi 2*1 Metothyrint majd  kb 2 hét mulva már csak napi 1-et plussz elküldött endokrinológushoz.Apropó..én fogytam kb. 15 kilót 2 hónap alatt és a pulzusom 110 körül volt nyugalmi állapotban erre napi 1/2 Nebilet-et kaptam és az most rendben is van.Az endokrinológus szerint elég a napi 1 tablette és most csütörtökön kell majd hozzá mennem újra ellenőrzésre friss eredményekkel, amik épp most jöttek meg. Az FT4 az kezd alakulni már csak 26 viszont a TSH az ugyanúgy 0,005 ami pocséknak mondható. Azt hiszem az a napi 1 metothyrin kevés lesz..de ez majd csütörtökön kiderül.Addig is jobbulást és kitartást kívánok minden sorstársamnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 6. 13:38718.

    Nem lehet, hogy az a göb maga a megnagyobbodott pajzsmirigy? Nekem az visszafejlődött.

    Szerintem amíg egy hozzáértő nem tapizza/ultrahangozza meg, nem leszünk okosabbak :(

    előzmény:
    veronika0729 (715)
    2009-08-06  12:32
  10. 2009. augusztus 6. 13:17717.

    Köszi Tünde!

     

    Olvasgatom a honlapot.

    Milyen kezelést kaptál? A göb az elmúlik vagy marad?

    Göb méret ügyében majd még jobban akarok tájékozódni.

    Itt azt írták, hogy 3 cm átmérőnél kezdődik a kritikus méret, amikor műtétre kerülhet a sor én most ez miatt aggódok, mert a doktornő zöld diónyi méretre saccol, hát az nagyobb lehet 3 centinél, de gondolom a vérvétel eredménye döntő lehet.

    Asszem tűt szúrni nem engedek.......

    előzmény:
    t1017 (716)
    2009-08-06  12:38
  11. 2009. augusztus 6. 12:38716.

    Szia!

     

    Nekem is volt Göböm a túlműködéskor.

     

    Igen is látogass el a megadott (alábbi) honlapra. Voltam nála, csak ajánlani tudom.

     

    Mindenkinek más a baja, ez egy összefoglaló név, nem operálnak azonnal!!!!

     

    Bátran orvoshoz!

     

    Tünde

    előzmény:
    veronika0729 (715)
    2009-08-06  12:32
  12. 2009. augusztus 6. 12:32715.

    Gondoltam, köszi szépen.

    Munkatársaim azt mondják, hogy ez már nagy göb. És valóban olyan, mint ha ádámcsutkám lenne.

    Ezt mindenképpen operálják? Vagy visszafejlődik?

    Tünetem  annyi, hogy izzadékony vagyok, pulzusom 100-120 között van, kicsit híztam, főleg hasra. Én ezt eddig betudtam annak, hogy ez már korral jár, 39 éves vagyok.

    Igaz, hogy néha rekedt vagyok, főleg reggel, de nekem nem tűnt fel olyan nagyon, csak mások érdezték, hogy fáj a torkom?

    Van olyan, hogy reggel és délelőtt fáj a torkom és délutánra elmúlik.

    Majd kíváncsi leszek a vérvétel eredményére.

    előzmény:
    Kiscsibe (714)
    2009-08-06  12:23
  13. 2009. augusztus 6. 12:23714.

    Szia!

     

    Gondolom elsőre vérvétel (kell, hogy nézzenek TSH-t, az mutatja a pm működést), és nyaki ultrahang, aztán kiderül.

     

    Itt nézz körül:

     

    www.konzilium.hu

    előzmény:
    veronika0729 (713)
    2009-08-06  12:03
  14. 2009. augusztus 6. 12:03713.

    Sziasztok!

     

    Sajnos én is most szembesültem azzal a ténnyel, hogy pajzsmirigygondom van. Alkalmassági vizsgálaton voltam üzemorvosnál és ahogy rámnézett megkérdezte, hogy kezeltetem-e a strummámat. Én meg néztem nagyon.

    Erre azt mondta, hogy ne vicceljek már látszik a göb a nyakamon.

    Tuti, hogy az már régóta meg van, én mindig azt hittem, hogy az amolyan ádámcsutka, de nem tudom, hogy nőknek létezik-e ilyen.

    Amúgy nem foglalkoztam vele.

    Megtapogatta a nyakam, azt mondta, hogy szerinte kb. zöld diónyi a göb. Az nagy? Teljesen pánikba estem, vizsgálatokon még nem voltam, mert a háziorvos szabin van, idegenhez meg nem akarok menni. Mire számítsak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 6. 11:35712.

    Egyéne válogatja. Nekem nem segített a kinez, a homeopata, az agykontroll, a pránanadi, a pszichoterapeuta.

     

    Ettől függetlenül örülök, hogy neked sikerült!

     

    előzmény:
    Borisz72 (711)
    2009-08-05  14:42
  16. 2009. augusztus 5. 14:42711.

    Sziasztok!

    Lehet hogy írtam már ide, de ha igen, jó régen lehetett. Mindegy is. Szóval én azt mondom NE SZEDJETEK GYÓGYSZERT és főleg: ne vágassátok ki a pajzsmirigyeteket. Inkább kineziológus. Egy esélyt megér, nekem 3 alkalom elég volt és tökéletesen rendbetett pedig már elő voltam jegyezve műtétre... A methotyrin és a propycil csak betegebbé tett és nem változtatott a TSH-mon, ami 1 évig masszívan 0,005 (!!!) volt. Basedow-os voltam én is és a kinez. után három hónappal azt hittem elcserélték a véreredményemet, az orvos meg hümmögve annyit mondott: vannak még csodák...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. augusztus 5. 14:26710.
    hát én nem fogytam e miatt. de én így nemkezdek el gyógyszereket szedni inkább kipróbálok valami homiotápiás gyógymódot. köszi a segítséget!
    előzmény:
    Piszke (708)
    2009-08-05  08:44
  18. 2009. augusztus 5. 10:52709.

    Szia!


    Csak hogy megnyugtassalak, a Basedow nem spéci fajta túlműködés, tök szokványos :)

    Nekem is az volt, 2003-tól 2009 áprilisig, aztán megkaptam a radiojód kezelést (a műtéttől én is féltem), és most aktívan alulműködök, épp arra kezdtem el szedni a gyógyszert, apró adagokban kezdve.

     

    A túlműködésre lehet szedni Metothyrint vagy Propycilt (utóbbi esetén lehet gyereket vállalni, ha beállt a hormonszint), amit ha szedsz 1-1,5 évig, el lehet hagyni, aztán vagy kiújul, vagy nem. Ha kiújul, vagy műtét, vagy radiojód, vagy újra gyógyszer. Nekem kiújult, így húztam el ilyen sokáig ezt a betegséget.

    Ha műtenek, akkor sem lehet egyből babád, mert nagy a valószínűsége, hogy alulműködő leszel, és az sem jó a babásodásra, tehát, mindenképp várni kell, míg utána beállnak a hormonok.

    Szóval, olyan megoldás nincs, ami esetén azonnal lehet gyerkőcöt gyártani. Esetleg a Propycil melletti babásodás.

     

    Én nem vagyok doki, szóval remélem senki nem veszi készpénznek, amit írtam.

     

    Itt érdemes körülnézni:

     

    www.konzilium.hu

     

    Sztem itt olvasgass, és utána beszéld meg a dokiddal, mi lenne neked a legjobb megoldás. Nekem sem akarta magától javasolni a radiojódot, én is itt találtam meg. Amerikában már rutineljárás, nem is szoktak gyógyszerrel vacakolni.

     

    Én amúgy 32 vagyok, és még nem szültem, a radiojód kezelés miatt még kb 8-9 hónapot kell várnom (kezelés után kb 1 évig nem ajánlott teherbe esni).

    előzmény:
    Piszke (706)
    2009-07-28  20:27
  19. 2009. augusztus 5. 08:44708.

    Szia nem akar feléledni a topic...

    Nekem Methothyrint írtak fel, de arra allergiás voltam most Propycilt szedek. Én kb 10 kg-t  híztam 3 hónap alatt, de kb ugyanennyit le is fogytam előtte a betegség miatt. szóval most 0-n vagyok. Mindenképp mej el dokihoz pláne ha gyereket akarsz, mert veszélyes 100-as pulzuson pörgni, kikészíti a szíved!

    előzmény:
    smilee (707)
    2009-08-04  17:45
  20. 2009. augusztus 4. 17:45707.

    sziasztok

    remélem kicsit feléled a topic!! nekem is nagy valószínűséggel túlműködésem van, mert izzadok és 100 felett van a pulzusom mindig...

    nem tudom erre milyen gyógyszert szoktak felírni, de attól tartok hogy nagyon meghíznék tőle. nektek mik a tapasztalataitok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. július 28. 20:27706.

    Sziasztok, elég régóta halódik a topik, de azért írok hátha valaki még olvassa és segít! nálam kb 3 hónapja derült ki a pajzsmirigy túlműködés, ami elég súlyos ráadásul egy spéci fajta (Basedow kór). Szerencsére javulnak a leleteim, de a dokim műtétet javasol. Már egy éve próbálkozunk babával (így derült ki) és az orvos szerint még gyerekvállalás előtt ki kéne venni a pajzsmirigyem. Én viszont félek a műtéttől és már nagyon vágyunk gyerekkel. Kérem akinek volt ilyen betegsége írjon h mi a helyzet a terhességgel.

    köszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. február 28. 22:19705.

        Kata,  menyemet mindenképpen  operálni akarták, 120-as pulzusa volt, és lefogyott 48 kilóra. Nagyon súlyos esetnek mondta a szakorvos. Zsófim elutasította a műtétet, a gyógyszerelést. File Emilia homeopata orvoshoz  fordult, aki azt ígérte, egy év alatt meggyógyítja. Így lett, percre pontosan. Azóta megszületett második fia, ma már egyéves, és menyem Zsófim tökéletesen egészséges azóta is.

      Kata, a szelíd gyógymódnak nincsenek mellékhatásai. Ha érdekel, az orvosnő nevére rá tudsz keresni. Gazdagréten rendel. Szívből ajánlom.

    előzmény:
    fkata80 (1)
    2005-10-10  10:52
  23. Torolt_felhasznalo_451058
    Torolt_felhasznalo_451058
    2009. február 28. 21:43704.

    a neten olvastam a fehéragyagpor-ról hogy túlmüködés esetén beállitja nekünk bevált

    http://www.sokoldal.hu/lap.php?azonosito=hollyelad&oldal=4Msg8bvHl

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. november 6. 12:55703.

    Szia!

     

    Akár lehetnek túlműködés tünetei is. Fogyás? Izzadás? Szapora pulzus? Ezek inkább a vezető tünetei. Kérj vérvételre beutalót, a TSH értéket nézzék meg mindenképp, az mutatja, van-e túlműködés, vagy sem. Nálunk ezt a házidoki is megteszi.

     

    Üdv

     

    Cs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184244 (702)
    2008-10-28  13:34
  25. Torolt_felhasznalo_184244
    Torolt_felhasznalo_184244
    2008. október 28. 13:34702.

    Sziasztok!

    Én tulajdonképpen a tünetekre lennék kíváncsi. Orvosnál még nem jártam, de a közeli családban gyakori az előfordulása ennek a betegségnek. Én is arra gondolok, hogy elért engem is. Feszült vagyok, ideges vagyok sokat sírok. A családommal állandóan vitázok. Nem tudok megnyugodni sokszor,ilyenkor Xanaxot használok. Néha torokszorítás érzek, és fulladást. Esős napokon pedig ezek a tünetek meduplázódnak. Szerintetek ezek az észrevételeim hasonlóak egy pajzsmirigy beteg tüneteihez?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top