Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2015. december 31. 16:4155401.

    próba

    előzmény:
    őszirózsa (55400)
    2015-12-31  16:38
  2. 2015. december 31. 16:3855400.

    A képek nem mentek át nekem sem!! Mozilla Firefox a böngészőm...Ki tudja , mi a gond, megpróbálom újra...

    előzmény:
    őszirózsa (55399)
    2015-12-31  16:37
  3. 2015. december 31. 16:3755399.

       BÉKÉS, BOLDOG   ÚJÉVET kívánok n sok szeretettel az óhazából:Zsuzsa


     


    /Fiuk ajándéka, hogy fekve is tudjak "böngészni a neten/,Szuper,mindent lehet vele csinálni....Az újévi malackás képen lévő fajanszokkal meg magamat leptem meg....

    előzmény:
    Bagoly (1)
    2002-11-13  15:31
  4. 2015. december 31. 03:5455398.

    Na most ujra probaltam a mai havas kepeket,  elfogadta, de hogy megjelenik is az majd kiderul, ha elkuldom

    előzmény:
    nidda (55394)
    2015-12-30  22:25
  5. 2015. december 31. 02:1155397.

    Ket napra akkor most megint le van a gondod, hogy mit is kene enni, mesz vendegsegbe es azt eszed amit kapsz, de biztos finom lesz.


    Ma kellemes szep ido volt meg neha napot is lattunk es az elkovetkezendo elorejelzes sem iger hideget. Annak ellenere, hogy pluszba volt a homerseklet a hobol van meg, az utak teljesen tisztak, szarazak, ha sikerul feltenni kepet, ilyen volt a hohelyzet itt nalam ma. Hat lehet, hogy mar megint nem mukodik a kepfeltetel.


    Azt szeretnem megkerdezni, hogy te nem szoktal mast elolvasni csak ami kimondottan neked van irva? Ezt azert kerdezem, mert amit egyik nap nem tudtam feltenni az itteni strandrol es a az Ontario to mogottem levo partjarol kepet tegnap este feltettem es nem reagaltal ra.


    Ez jo kis cirkusz lehetett az elelmiszer uzletben a tuzijatek meg szerencse, hogy a rendorokon kivul mas nem serult meg. Itt nem arulnak ilyesmit uzletekbe, erre kijelolt "trailerek" vannak, egy-egy ures reszen  es kimondottan csak arra az idore, amikor engedelyezve van a tuzijatek vasarlas, kiskoru nem vasarolhat. 


    Ma vasaroltam egy par dolgot, meg egy pizzat is, jo lesz majd valamikor ket napra ebedre, igazabol nem banom ha hideg is, ugy is szeretem.


    Lehet meg holnap elugrunk egy kis mindenes uzletbe, ha ugy erzem, hogy szombatra megkisertem a szerencset es veszek egy lottot.


    A holapatolas nem viselt ugy meg ahogy gondoltam, ejjel meg ereztem, ha elfordultam, hogy kicsit faj, de reggelre kutya bajom sem volt­.

    előzmény:
    nidda (55394)
    2015-12-30  22:25
  6. 2015. december 31. 00:3555396.

    Ejnye Bojana, miert mondod, hogy eddig nem olvastad el Bagoly uzenetet, utolso megjelenesed az uj helyeden 24.-en volt, a regi topictarsak nem erdemeltek egy kellemes karacsonyi jokivansagot toled? Csak most nehogy azzal gyere, hogy ne bantsalak, mert eszembe sincs, tudom bennem mindig azt nezed, hogy veled nem ertek egyet, amit nem is tagadok a velemenyeink homlokegyenest elternek egymastol majd minden temaba, tehat elfogadom, hogy nem allsz velem szoba, de ezt nem hagyhattam ki.


    Ennek ellenere egy egeszsegben gazdag boldog uj evet kivanok neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (55392)
    2015-12-30  21:23
  7. 2015. december 30. 23:0255395.

    Jeee, Bojana, mar azt gondoltam tuve kell tennem erted mindent! Orulok, hogy "csak" a geped volt rossz! Na, kellett neked emlegetni a virslit, egybol megkivantam, pedig van vagy 20 eve, hogy nem ettem. Van itthon debreceni, az is majdnem olyan, talan fozok egyet... Sajnalom, hogy a szemed rendetlenkedik, csak kezelgesd, javuljon meg, mire a jo musorok jonnek - itt bezzeg egyik allomas pocsekabb, mint a masik. Nem is tudom, mi lesz velem, meg konyvem sincs, hogy olvasni tudnek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_114605 (55392)
    2015-12-30  21:23
  8. 2015. december 30. 22:2555394.

    Én is úgy döntöttem, hogy majd csak jövöre megyek bevásárolni, azaz szombaton. A lányomék most jöttek meg pár órája a bevásárlásból, úgyhogy az ünnepre már nincs gondom. Vettek két összeállított csomagot a tüzijátékhoz is. Én nem rajongok a petárdázásokért, pedig nekem nincsenek kutyáim, akik szegények azt sem tudják, hogy hová bújjanak a zaj elöl. Az Aldi elkövette azt a hibát, hogy egy rakétacsomagot "Paris" azaz Párizs néven hozott forgalomba. Kaptak is érte kritikát böven. Ök azzal védekeznek, hogy a megrendelés még a merénylet elött történt és mostmár nem tudják visszacsinálni.....
    Egyébként ma kezdték meg az árusitást és Dortmundban egy idióta már bent az üzletben meggyújtot egy rakétát. Szerencsére a többi nem kapott lángra, csak a polcokra kirakott árú pörkölödött meg. Az illetöt sikerült megfékezni és elvitetni a rendörökkel, de azok is orvosi ellátásra szorultak, mert mindent hozzájuk vágott, ami a kezeügyébe került.
    Kb. százhuszonkilenc millió eurót adnak ki a németek a szilveszteri tüzijátékra. Biztosan fel lehetne használni ezt az összeget "nemesebb" célokra is. Ma egész nap szürke felhö-vagy köd takaró volt az égen, de esö nem esett. Az majd most az éjszaka folyamán jön meg az elöjelzés szerint. Viszont holnap délutánra ismét kitsztul az ég és lehet szilveszterezni a szabadban is,-már akinek kedve van hozzá.
    Sajnálom, hogy a "csapadéknak" ilyen pocsék formáját sikerült kifognod, mert a lucskos hó eltávolítása valóban nehéz. Idönként lehet a hírekben a hó súlya alatt beszakadt tetökröl hallani, -az mind ilyen "vizes" hó. Pár napig biztosan érezni fogod....

    Jobbulást!

    előzmény:
    WestHill (55384)
    2015-12-30  02:59
  9. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2015. december 30. 21:3355393.

    A szépség a változatosságban van. Ezt nem én találtam ki mondták, mondják már régebben és mások is. Érdekes módon, ha szót emeltem a migránsok ily módon való "betelepedése ellen", többen leordították a fejemet itt a neten. Még a másik kanadai fórumon is, hogy milyen lelketlen némber vagyok.


    Nem is szeretnék ebbe belemélyedni, de tény, hogy én nem szeretném, ha közvetlen szomszédomban migráns család volna. Más a kultúrájuk, más emberek, öregnek érzem magam ahhoz, hogy el tudnám viselni az ő szokásaikat, hangoskodásukat, mert a déli népek általában mindent hangosan csinálnak. Beleértve a szüléstől - a halálig - a gyászig, a szerelemtől a kétségbeesésig. No ehhez már nem volna türelmem. Ezért kerültem a romák által benépesült kerületeket, területeket. Nem, nem érzem magam különbnek, nem. Csak éppen már nem volna hozzájuk türelmem. S, az egyikünknek sem lenne jó.


    *


    Most, a mai napon láttam a tévében egy olyan riportfilmet, hogy amerikai család - Olaszországban - vásárolt nagyon szép házat, s ott telepedtek le. Egy kisvárosban, mert békére vágytak. Biztosan megnézték, hogy a közelben nem élnek maffia tagok.Mert ott is lehet(ne) ám váratlan lövöldözés stb. stb. Érdekes, de mostanában nem hallani, hogy a "csizma orrában" bármilyen rendzavarás lenne. Inkább hallani erről a migránsok által foglalt területekről, benépesülésről stb. stb. - No meg ugye, hallani, olvasni az ellenpéldákat, hogy Finnországban megerőszakoltak ezt meg azt, de az tény, hogy elég rémisztő volt néhány arc, ahogyan őrjöngve viselkedtek a kamera előtt, semmivel sem törődve. Az is igaz, hogy elismerem, felőrlődtek az idegeik, mert embert próbáló dolog elindulni a semmibe, s így. Többen meghaltak, menet közben, tengerbe veszve stb. stb. ráadásul ellenséges fogadtatásban van részük. Sajnálom őket, hogy nem tudnak a saját hazájukban élni. Valóban sajnálom. A német miniszterelnöknőt pedig nem kívánnám jellemezni. Bebolondította őket, aztán most kezdi a "sakkozást". Velük, élő emberekkel. Ez ide, az oda, az meg amoda stb. stb. - ez az egész borzalmas és tragédia, de mindenkinek. - G.B.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (55268)
    2015-12-10  01:19
  10. Torolt_felhasznalo_114605
    Torolt_felhasznalo_114605
    2015. december 30. 21:2355392.

    Drága Bagolyom! Üzeneted csak most tudtam elolvasni, hetekig rossz volt a gépem. Ma délutánra kaptam vissza, üresen és hibátlanul, megjavítva. Itthon délutánra nagyon hűs lett az idő, sőt olvastam a www.koponyeg.hu-n, hogy elsején -10 fok lesz!Ma délután majd lefagytam a piros mocimról, holnap reggel még el kell mennem a pékhez a kenyérért, amit megrendeltem. A szomszédasszonyomnak pedig hozok virslit, mert kedvet kapott tőlem, mert én ma bevásároltam s megmutattam Neki. Nem is gondolt addig rá, amíg meg nem látta. Sajnálnám, ha oda fagyna a kerékpárjára, én gyorsabban térülök-fordulok. Neki is én hozom a kenyeret. Kisegítjük egymást, mindenben és mindenkor. 


    *


    Nagyon jó műsorok lesznek, nem is tudom, melyik adót nézzem. Majd "szörfözöm", mint a nagyok. A szemem rendetlenkedett, most pár napig, de friss szemcseppet vásároltam. Mintha jobb lenne, pedig eddig csak 1x csepegtettem ezzel. 


    Ölellek és most már jövök! A legjobbakat kívánom Neked és a Csapatnak - szeretettel- G.B. HűŰŰŰ! Most mondták a tévében, hogy helyenként -12, sőt -15 fokra is számíthatunk! Nem is tudom, hogyan bírnám ki a kanadai hidegeket? A hóesést nem is számolom. Hjajlenne szegény, őszülő fejemnek!Kutya helyett pingvineket kényeztetnék a kertemben. 

    előzmény:
    Bagoly (55264)
    2015-12-09  15:34
  11. 2015. december 30. 16:0855391.

    Uj orulet,- amig valaki ki nem tori a nyakat- a HOVERBOARD!


    Mike Tyson sem kivetel, neki is ki kellett probalni es ez lett az eredmeny


    https://youtu.be/ACGeWm8dcu8

  12. 2015. december 30. 16:0555390.

    Orulok neki, hogy egyetertunk, mar azt gondoltam bennem van a hiba.

    előzmény:
    Bagoly (55389)
    2015-12-30  16:01
  13. 2015. december 30. 16:0155389.

    Hát valljuk be: benned van a hiba - meg bennem, mert en sem adnek erte semmit. Az ilyent en nevezem mazolmanynak. 

    előzmény:
    WestHill (55388)
    2015-12-30  15:52
  14. 2015. december 30. 15:5255388.

    Erre lehet mondani, hogy izlesek es pofonok kulonbozoek. 


    A mellekelt cikk megmutatja a legdragabban elkelt magyar festmenyt


    Lehet bennem a hiba? En egy lukast garast sem adtam volna erte.

  15. 2015. december 30. 15:3755387.

    En Internet Explorert hasznalok, az Ugyfelkapu ajanlotta a Chrome-ot, a kepeket az IE-vel tettem fel, mert a Chrome-mal nem tudtam, de privit csak a Chrome-mal tudok irni.

    előzmény:
    liat (55386)
    2015-12-30  08:12
  16. 2015. december 30. 08:1255386.

    En is Chromot hasznalok, megse tudtam feltenni kepeket. De latom, vegre neked is sikerult! Nagyon szep hely a to.

    előzmény:
    WestHill (55385)
    2015-12-30  03:12
  17. 2015. december 30. 03:1255385.

    Fel probalok tenni kepeket amit egyik nap akartam a strandrol ami itt mogottem van es hogy milyen a partja az Ontario tonak, majd kiderul, hogy megjelenik e vagy sem.    

    előzmény:
    WestHill (55384)
    2015-12-30  02:59
  18. 2015. december 30. 02:5955384.

    Igazabol nem gondoltam, hogy olyan hideg es eros szel fuj, hiszen delelott voltunk vasarolni 4 uzletbe is voltam, de akkor meg nem volt olyan kellemetlen hideg szel, egyebkent  sajat keszitesu hosszu, szeles salam van, azt szoktam a fejemre tenni es ha hideg szel fuj az arcom ele is, arra vigyazok, hogy ne szedjek ossze feleslegesen valami nyavajat.


    Az elso hoeses alaposan megviccelt, de nem mondhato egyaltalan viccesnek, kb. 10 centi lehetett a ho, majd tobb oras jegeso kovette es a kegyelemdofes a tobb oras eso volt, igy elkepzelheted, hogy egy kisse "erzekeny" a derekam es a karjaim is, biztos nem lesz eleg egy ejszaka, hogy elmuljon. A ho olyan nehez latyak volt, a holapatrol csak ugy folyt a viz, az szoba sem johetett, hogy a gepet elovegyem es azzal takaritsam el, az ido nem volt rossz, delelott ugyan meg esett az eso, aztan kesobb mar csak szitalt, majd elallt, hideg az nem volt. A kocsifelhajtot ketszerrel lapatoltam le, az igazsag az, hogy szoktam nezni fel 2-tol 2-ig egy TV musort igy azt a fel orat szunetnek szantam, fel is tudnam venni, de nem artott egy kis kikapcsolodas a holapatolasbol.


    A mai seta termeszetes elmaradt, Ebony kint volt velem, igy kicsit kiszelloztette magat.


    Most mar ertem, hogy te miert kaptal vissza penzt es a szomszedasszonynak miert kellett fizetnie.


    Tegnap ahogy az egyik uzletbe voltam a latasi korombe kerult a micros pattogatnivalo kukorica, evek ota nem vettem, most vettem egy dobozzal 3 tasak van benne, meg nem pattogtattam ki belole egyet sem. Te nem szoktal venni, vagy talan nem is szereted?


    Lehet holnap meg elmegyek egy kis penzt kolteni utoljara ebbe az evbe, aztan mar csak jovore.

    előzmény:
    nidda (55383)
    2015-12-29  21:40
  19. 2015. december 29. 21:4055383.

    Vigyázz magadra, nehogy a hideg szél miatt összeszedj valamit. Itt láttam gyakran, hogy erös szélben gyaloglók, vagy kerékpározók hideg idöben sálat tekernek az arcuk elé. Gondolom ott sincs tolongás amerre Ti sétáltok, hogy emiatt esetleg feszélyezve éreznéd magad.
    A mai hírekben hallottam, hogy Texas és Kansas államokat is meglepte a tél. Az Északisarkra meg valamilyen levegö-örvény meleget visz és a mínusz harminc fok helyett valamivel nulla fok fölé emelkedik a hömérséklet. A hír úgy írja, hogy ez megegyezik Dél-Kalifornia jelenlegi hömérsékletével.
    Itt ma még mindíg szép napos idönk volt. Tettem egy sétát a városban,-elmentem gyalog a bankba átutalást intézni és onnan hazafeléjövet bementem a postára kiüríteni a postafiókot.
    A lakásért havonta utalok át egy összeget, ami magába foglalja a lakbért és a rezsit. A rezsiben benne van a fütés, a hideg -és melegvíz fogyasztás, valamint a közös költségek rám esö része, mint pl. a hulladék elszállítása. Mivel egyedül élek a rámesö rész a közös költségböl egy. A lányomék mivel ketten vannak két részt fizetnek. A legtöbbet a fütéssel és a vízfogyasztással lehet megtakarítani és aki, mint a szomszédasszonyék is fütenek, de az ablakok billentve nyitva vannak ne csodálkozzon, ha a havonta átutalt összeg az évvégi összesítésnél kevésnek bizonyul. Nekem a lakásban tizennyolc fok elég. Átszellöztetek naponta háromszor négyszer egy öt-tíz perces kereszthuzattal, ami csökkenti a levegö páratartalmát is. A vízzel sajnos nem sokat tudok megtakarítani, mert most nem úgy van, mint amikor dolgoztam, hogy reggel mentem és késö délután jöttem és pl. a munkahelyen tusoltam. Viszont addig, amíg nem kell nekem is pótlólag fizetnem nincs semmi baj....
     

    előzmény:
    WestHill (55381)
    2015-12-29  03:05
  20. 2015. december 29. 20:5155382.

    Azt irta vissza az Ťugyfelkapu, hogy hasznaljam a Chrome-ot az NLC-n, szoval most ez egy proba lesz a kepfeltetellel, aztan jon a privi, kerem akinek irok irjon vissza, hogy megkapta e.

    előzmény:
    WestHill (55380)
    2015-12-28  21:14
  21. 2015. december 29. 03:0555381.

    Nalunk a cottagenal a to vize nagyon ritkan eri el a 20 fokot, akkor persze a horgaszasnak lottek, mivel a toban csak pisztrangok vannak es akkor azok elmenekulnek a to legmelyebb reszere, ahol a viz elfogadhatobb a szamukra.


    Ma estere 7 korul megerkezett az igert ho, egesz nap hideg volt az idei kellemes tavaszias idojarashoz viszonyitva eros szel fujt, amikor elmentunk Ebonyval setalni, kesztyu az volt rajtam de csak egy vekony kabat es fejemen se semmi, egyedul az arcom fazott, szinte fagyaszto volt a szel, amikor hazajottunk megneztem, hogy a szellel milyen hideg van, hat nem csodalom, hogy az arcom fazott, mert csak -5 fok volt, de a szel hidegevel -13, most meg hidegebb van, mert a szel meg erosebb -6 van de -15- nek lehet erezni, a szel pedig 50 km keletrol, de 79 kilometeres szellokesek vannak. Csak 2-4 cm havat iger amit holnap az eso elvisz, mert +6 fok lesz, de addig a csapadek minden formaja fog esni


    Akkor mar majdnem tavasz lesz amikor ratok kerul ujra a takaritas, ezek szerint nalatok is be van igerve egy kis havazas, dehat tel van inkabb most, mint marciusba vagy aprilisba.


    Igen hallottam az angliai arvizrol hat az termeszetes hogy terepszemlet kell tartani meg kell mutatni, hogy mennyire erdekli oket, igy probaljak novelni a nepszeruseguket. Itt ha valahol arviz van akkor nemcsak a lakossag apraja-nagyja, de a katonasag is besegit a homokzsakok tolteseben.


    Ez a befizetes a kozosbe akkor olyan mint egy sporkassza, de egyreszt nem ertem, mert aki itt oroklakasban lakik annak havonta kell fizetnie egy bizonyos osszeget,- nem is keveset- esetleges kulso javitasokra, mert a belso javitas az az oroklakas tulajdonosat illeti. Ezt akkor mire kell fizetni es te miert voltal olyan szerencses, hogy aranylag sokat visszakaptal, ugyanakkor a szomszedasszonynak eleg sokat ra kell fizetni.

    előzmény:
    nidda (55377)
    2015-12-28  20:46
  22. 2015. december 28. 21:1455380.

    Nem sikerult igy sem.

    előzmény:
    WestHill (55379)
    2015-12-28  21:10
  23. 2015. december 28. 21:1055379.

    Koszonom, most kiprobalom a jo tanacsodat, egyebkent tegnap irtam a moderatoroknak, megjegyeztek, hogy az ugyfelkapura tartozi, irtam nekik E mail-t, mivel amiota elhataroztak, hogy kedelyborzolast vegeznek az ittlevokon azota a privi levelezesem sem mukodik, nem nagyon veszem igenybe ezt a szolgaltatast, de ha veletlen kapok nem tudok ra valaszolni 

    előzmény:
    liat (55374)
    2015-12-28  19:37
  24. 2015. december 28. 20:5355378.

    Csak nem a lányod festtette át a szép szöke haját?

    előzmény:
    liat (55374)
    2015-12-28  19:37
  25. 2015. december 28. 20:4655377.

    Húsz fok alatti vízhömérséklet nemigen csábít a fürdésre. Tengervíznél, azaz sós víznél álitólag már elviselhetö. A németek belemennek tizenhat-tizennyolc foknál is a Balti tenger vizébe. Egészségükre!

    Ma sikerült a házirendet is elintéznem, azaz az udvar- és utcaseprést. Most nyolc hétig nyugtunk van ebböl a szempontból. Szilveszterre havazást ígérnek egyes területekre. Pontosabban hová, azt csak találgatni lehet. Biztosan mutatják nálatok is az észak-angliai vízkárokat,-áradást a nagy esözések miatt. Amin mindig megütközöm egy kicsit,-mert ez nem csak Angliában van így,-hogy feltétlenül oda kell mennie Cameron miniszterelnöknek. Ugyanez volt az Elba áradásánál is,- Schröder kanzler is ott "tapickolt" a víz szélénél. Küldenének inkább homokzsákokat, meg azokat akik azt töltik és gátat építenek belöle többet érne....
    Seprés közben megszólított a horvát szomszédasszony, hogy az ünnepek alatt a házkezelöség kikézbesítette az esedékes rezsi-elszámolást. Kérdezte, hogy nekem mennyit kell  még pótlólag fizetnem, mert náluk  több mint kétszáz euro a "követelés". Mondtam , hogy még nem néztem a postaládába, mert nem számoltam azzal, hogy az ünnepek alatt bármit is beledobnak. Amikor végeztem a sepréssel,-megnéztem és valóban ott volt a boríték. Nálam háromszázhatvanhat euro és pár cent többletfizetés volt, -illetve annyit kapok vissza. Ilyenkor mindíg van egy olyan kényszerképzetem, hogy a hétvégi lottóhúzás is hozott valamit a konyhára. Ellenöríztem és meg kellett állapítanom, -az "égiek" úgy gondolták, hogy a bökezüségnek is van határa....

    előzmény:
    WestHill (55370)
    2015-12-28  02:34
  26. 2015. december 28. 19:5055376.

    Nahat! Most meg lehet latni a kepet! Bolond ez az nlc, az mar egyszer biztos!

    előzmény:
    liat (55375)
    2015-12-28  19:39
  27. 2015. december 28. 19:3955375.

    hahahaha...nekem se megy, Hiaba irtam a kephez.

    előzmény:
    liat (55374)
    2015-12-28  19:37
  28. 2015. december 28. 19:3755374.

    Nekem most sikerult feltoltenem kepet. Irjal legalabb egy szot a kep alairashoz.. hatha akkor neked is sikerul.


    Ezt ma fotoztam a buszmegalloban.

    előzmény:
    WestHill (55373)
    2015-12-28  15:08
  29. 2015. december 28. 15:0855373.

    Ma reggeli proba a kepekkel

    előzmény:
    WestHill (55370)
    2015-12-28  02:34
  30. 2015. december 28. 02:4055372.

    kiserletezes befejezve, majd legkozelebb

    előzmény:
    WestHill (55371)
    2015-12-28  02:39
  31. 2015. december 28. 02:3955371.

    A kepeket ujra probalom, hatha most sikerul, habar minden jel arra mutatott, hogy felkerultek.

    előzmény:
    nidda (55369)
    2015-12-27  20:07
  32. 2015. december 28. 02:3455370.

    Reg nem voltam a to partjan, vagyis amiota rendeztek nem is fogalmam sincs hogy nez ki, de sekely a szele, homokos apro pici kavicsos, vannak kijelolt strand reszek, es termeszetes allandoan merik a viz tisztasagat, altalaban nagy eso utan nem ajaljak a standolast. Itt ahol en lakok itt is van strand, fogalmam sincs hogy sok e a bator ember aki strandol, mivel a lake Ontario ugyan az 5 to kozul a legkisebb de a legmelyebb pontja 244 meter, az atlag melyseg 86m. A nyilvantartas szerint a juliusi homerseklete a viznek, 12 es 20 fok kozt van, persze ha a cottagenal a mi tavunkkal osszehasonlitom hat az is eleg frissito hatast kelt, meg sose mertuk meg, hogy hany fokos.


    El is hiszem, hogy 3 napon keresztul ilyen eros  vacsora egy kicsit tulzas en is valahogy ugy erzem, hogy jobol is megart a sok, habar a mai vacsorank a kolbaszhussal toltott pulykamell, baconbe tekerve kimondottan finom volt, petrezselymes krumplival es kaposztasalataval, de mindenbol van meg egy eves, sot a sultbol ketto es akkor meg ott van a husleves, amibol meg nem is ettunk.


    Ez pont igy van a telefonbeszelgetesekkel ahogy mondod, mindig valami uj tema kozbejon es a beszelgetes  meg nem tud befejezoni az ujabb temak felvetodese miatt.


    Az ido ma borongos volt, ejjel megint esett egy kis eso, most +1 van, de ejjelre -3 az igeret, sot reggelre is, de napsutes estere iger -2-ot es az 5 cm havat, majd ejjelre 2-4 centi es esovel keveredve -1 fokkal, kedden mar megin +6 lesz es eso, tovabb nem folytatom mert kitudja mi jon be belole.  


    Egy par kep itt a hatammogott az Ontario to partjarol. 

    előzmény:
    nidda (55369)
    2015-12-27  20:07
  33. 2015. december 27. 20:0755369.

    A tó nagyon közel van hozzátok. A part milyen?-enyhe lejtésü, vagy meredek? Szabad benne bárhol fürödni is, vagy csak az arra kijelölt helyeken? A kertben a fü is nagyon jól néz ki,.... így Karácsonykor.

    Tegnap este is a lányoméknál vacsoráztam. Most azt a nagydarab húst készítette el párolva, amit egyszer már említettem. A köret ugyanaz volt, mint a libához. Ma areggelinél sajnálkozva mondta, hogy estére már nem lesz elég három före az, ami megmaradt belöle. Én meg öszintén szólva még örültem is neki, mert már elszoktam az ilyen mennyiségü étkezésektöl. Jól jön Szilveszterig egy kis "pihenö".
    Engem Augsburgból hív fel telefonon egy ismerösöm idönként és ezért ismerös a hosszúranyúlt beszélgetés. Elöfordult nem egyszer, hogy már harmadszorra búcsúztunk el és azután ismét akadt valami megbeszélni - elmesélnivaló....
    Biztosan nem lesz gondod az új autóval sem, ha hóban kell vele közlekedned. Az évek alatt szereztél már annyi tapasztalatot, hogy alkalmazkodj a vezetéshez havas utakon. Az itteniek sokszor azért kerülnek bajba, mert nagyon kevés alkalmuk van gyakorolni a vezetést téli körülmények között.
    Zsuzsa holnap már dolgozik, úgyhogy egyedül kell felsepernem a ház környékét. Az elkövetkezö három nap valamelyikén át kell utalnom még az elsö negyedévi gépjármübiztosítást és azzal kötelezettségeim ezévi sorát lezártnak tekinthetem....

    előzmény:
    WestHill (55368)
    2015-12-27  04:02
  34. 2015. december 27. 04:0255368.

    Tegnap volt akkor az igazi finom karacsonyi vacsora, ma mar nem lattak vendegul, ma azon nosztalgiaztal talan, hogy az elmult ket napban milyen finomakat ettel?


    Ma elegge elcsuszott a napom, a sogornommel fel 9-tol fel 1-ig beszelgettunk, aztan odaraktam a kenyersutobe dagasztani a beigli tesztat, majd megfoztem a mak es a dio tolteleket. Volt megegy telefonbeszelgetesem, aztan megtoltottem a beigliket ket makost-ket diost sutottem, majd a fel pulykamellet felszeleteltem es a maradek majonezes krumplisalata volt hozza, igy is majd 6 ora volt amikor vacsoraztunk fel 4- 4 ora helyett, meg a fiamnak is kuldtem egy textet, hogy csak 1 oraval kesobb erek ra vele beszelgetni, ilyen is ritkan fordul elo, de most ez tortent, meg setalasra sem futotta ma.


    Holnap remelem mar elrendezodok, meg mindig kell fozzek a toltott pulykamellet es a kis huslevest, aztan mar csak valogatni kell a hutobol, hogy mire lesz gusztusom a vacsorakra.


    Ma nem volt a legkellemesebb nap egesz nap fujt a szel.most meg esik az eso es 5 fok van, holnapra is esot iger es 4-et, hetfon gondoltam elmegyek, de lehet lesz 5 cm ho es -2, fogalmam sincs az uj kocsi hogy viselkedik hoba, azt tudom a masikkal nem volt problemam  bizok benne, hogy ezzel sem lesz, nembeszelve, hogy 5 cm szora sem erdemes.


    A kepek dec 24.-en keszultek, a masodik es harmadik kepen latod hatterben az Ontario tavat.

    előzmény:
    nidda (55365)
    2015-12-26  19:57
  35. 2015. december 27. 03:2955367.

    Kis kolbaszkakat ha akarsz lehet csinalni, (mar jomultkorjaban irtam Niddanak) ha nincs is betoltve, az izesitett hus ugyanaz, aztan a ket tenyered kozt olyan 10 cm-es kolbaszformat sodorsz es serpenyoben minden oldalat szep pirosra sutod az termeszetes, ha van zsirod abban sutni sokkal jobb, mint az olajban.

    előzmény:
    liat (55366)
    2015-12-26  20:32
  36. 2015. december 26. 20:3255366.

    Koszonom szepen a gyors valaszt! Sajnos nem lesz a dologbol semmi...abszolut nincs hozza felszerelesem. 

    előzmény:
    WestHill (55363)
    2015-12-26  19:28
  37. 2015. december 26. 19:5755365.

    A mákdarálással engem is ki lehetett üldözni a világból, amíg odahaza voltam. Tekerem.tekerem és mégis, alig van látszata. Itt nagyon egyszerüen intézik el a mák sorsát, -beáztatják tejbe és kész. Megnézem majd a neten, hogy lehet-e egyáltalán mákdarálót kapni. A kávédarálós megoldást már ismertem valahonnan,-talán a magyar ex sógornömtöl. Annyi bizonyos, hogy szaporább megoldás.
    Meglehetösen nagyétkü voltam ötvenes éveim közepéig. Ehettem azt és annyit, amennyit akartam és nem látszott meg rajtam. Van ilyen és akik mindenféle edzö, meg diétás dolgokat próbálnak a hiszékenyeknek eladni, -mondván, hogy ök attól és csak kifejezetten attól vannak ilyen jó formában -is ezt az adottságukat használják ki. Amikor észrevettem, hogy én sem vagyok mentes a súlygyarapodástól, akkor megpróbáltam visszafogni magam, ami az étkezést illeti. Az ilyen ünnepek kivételes alkalmak, -szinte nosztalgiázás jelleggel.

    Az egyszerü vacsora eredetét "Szentestén" még nem firtatták, de a rádióban egy körkérdésre a legtöbb válasz a virsli majonézeskrumplival volt. Tegnap sült-libacombok voltak párolt vegyes-zöldséggel és burgonya, liszt és dara keverékéböl készült gombóccal. A wiki magyarul nem ismerteti, de ezeket a gombócokat lehet mélyhütve kapni és sós vízben addig fözni, amíg fel nem jönnek a víz felszínére. Megettem egy teljes "libafutómüvet" azaz két combot,-a gombócokat nem számoltam.....  

    előzmény:
    WestHill (55360)
    2015-12-26  02:20
  38. 2015. december 26. 19:3855364.

    "Kaptam egy uveg St. Remyt meg egy uveg Vilmost - szilveszter este ezekkel fogok unnepelni, amig el nem almosodom." 


    Azt hittem azt irod, hogy addig unnepelsz amig el nem fogy. Nekem is van itthon egy uveg St Remy, Napoleon Brandy,  te jo eg italba mar az aranykorat eli, biztos elmult mar amiota nekunk megvan 30 eves. 

    előzmény:
    Bagoly (55362)
    2015-12-26  15:22
  39. 2015. december 26. 19:2855363.

    Igazabol vegtelen egyszeru a keszitese, daralt disznohusbol van (en szoktam daralni) so, bors pirospaprika es aproravagott fokhagyma van benne izles szerint, lehet daralt komenyt is beletenni es erospaprikaval csinalni, en a sultkolbaszt nem szeretem erosen es a komenyt sem szeretem a kolbaszba. Mindent izles szerint teszel bele. Itt az olaszoknal tudok venni sozott kolbaszbelet, (disznobel) amit termeszetes jo par orara beaztatok es atengedem a vizet rajta, hogy belulrol is elveszitse a sossagat. Az osszedolgozott kolbaszhust altalaban 24 orat a hutobe hagyom, ha esetleg valami hianyozna belole akkor meg lehet potolni, hogy megfeleljen az izlesnek.


    A villany daraloval szoktam tolteni, van hozza a kepen lathato "akarmi" azt be kell kicsit zsirozni, hogy konnyen ra lehessen huzni a belet, megtomom a daralot a toltelekkel elinditom a gepet es az egyik kezemmel tudom igazgatni, hogy megfelelo mennyisegu toltelek keruljon bele, a masikkal meg "etetem" a gepet es a tanyeron lathato lesz az eredmeny. 

    előzmény:
    liat (55361)
    2015-12-26  14:08
  40. 2015. december 26. 15:2255362.

    Elesztovel csinaltam, belekevertem a tesztaba a sultszalonnat, mindenkinek izlett, ma viszem a masik reszet a masik lanyomhoz. Finom vacsorat ettem, ma folytatodik. Kaptam egy uveg St. Remyt meg egy uveg Vilmost - szilveszter este ezekkel fogok unnepelni, amig el nem almosodom.


    Az iden a ténsasszony (lanyom anyosa); nem hozta a hagyomanyos es mindenki altal rettegett casseroljat, helyette egy tal rutabaga püret keszitett, ami eleg jo volt - egy evben egyszer meg lehet enni.

    előzmény:
    WestHill (55359)
    2015-12-26  01:50
  41. 2015. december 26. 14:0855361.

    Ezzel a hazi kolbasszal felcsigaztad az erdeklodesemet. 


    Mibol keszul?


     


    Hogyan keszul?


     


    Mibe toltod?


     


    előzmény:
    WestHill (55360)
    2015-12-26  02:20
  42. 2015. december 26. 02:2055360.

    Akkor teged is inkabb ruhazni kene, ha cask a hatodik fasirt akart rajtad kifogni, hanyat ettel amikor formaba voltal?


    Na hallod a Szent Esti vacsora nem valami kapraztato a nemet asztalokon, talan sporolnak a mai vacsorara, mert gondolom ma van a libasult, vagy nem?


    Ma sultpulykat ettunk, kukoricaval cranberry szosszal es krumplipurevel, holnap a fel mellet kirantom a masik felet - altalaban be szoktam pacolni es vadast keszitek belole, de most nem akarom- daralt disznohussal, vagyis a daralthust kolbaszkent fogom fuszerezni es felszurom a masik fel mellet es azzal a toltelekkel fogom megtolteni es bacon szeletekkel fogom bebagyulalni es meg fozok egy nagyon keves huslevest is. Mivel meg ilyen toltott pulykamellett nem csinaltam kivancsi leszek milyen lesz, de biztos vagyok benne, hogy rossz nem, aztan esszuk a pulykat amig el nem fogy. A beiglit meg nem csinaltam meg, mert ma ettuk meg az utolso darab sutemenyt amit vasarnap sutottem, igy arra is holnap kerul sor.


    Ma megdaraltam a makot (gubat nem csinaltam) es mivel szornyu nehez daralni, megszentsegtelenitettem a kavedaralomat, amibe a kaven kivul soha nem daraltam mast es igy nem volt kinszenvedes a makdaralas, tettem egy pici kristalycukrot(itt nagyon aproszemu) a daraloba es ugy a makot, remekul megdaralta.


    Ma volt meg egy alkotasom, tegnap osszeallitottam egy kis kolbashust es ma betoltottem, a hus kevesebb volt mint 2 kilo, abbol meg lement a csont es a bor es meg 6 szeletet levagtam belole igy 3 szal sutnivalo kolbasz lett ami majd 1 kilo pillanatnyilag ugy gondolom, hogy nem megyek el hurkaert, akkor jo lesz a sultkolbasz vacsorara 31.-en, egyebkent is amit vettem naluk az izre jo volt, de olyan lazara volt toltve es olyan vekony volt hogy el sem tudom kepzelni mibe toltottek.

    előzmény:
    nidda (55357)
    2015-12-25  19:57
  43. 2015. december 26. 01:5055359.

    Micsoda ujjitasaid vannak bacon a toportyu helyett, azt hajtohattad is, vagy csak belekeverted? Elesztovel csinaltad?  

    előzmény:
    Bagoly (55358)
    2015-12-25  20:42
  44. 2015. december 25. 20:4255358.

    Leultem egy kicsit pihenni, varom, hogy valaki jojjon es elszallitson, a kisebbik leanyzomhoz varnak, en is varom, kellemes tarsasag lesz, finom vacsora, amihez hozzajarulok a dinsztelt kaposztaval. Ketfele sos sutemenyt is keszitettem, az egyik sajtos, a masik tepertos. Az elsot ismerik, az utobbit a Halaado Unnepre vittem nekik, nagy-nagy sikere volt. Na jo, eppen karacsonykor nem akarok hazudni - nem eppen az a tipikus teperto, amit mi, magyarok ismerunk es szeretunk - itteni zsirszegeny kis szalonna szeleteket kisutottem, aztan eltordeltem es voila! teperto lett belole. Miutan megsult a teszta, megkostoltam, merem allitani, hogy ha lo nincs, szamar is jo.


    Kellemes ido van, erolkodott a nap, hogy susson - ne susson, valami kis fenyt lehet latni, ami szinte megvaltoztatja az eletet a szegeny embereknek, akik felve, dideregve vartak a 10 honapig tarto telet! Nagyon szivderito az ilyen ido, csak nehogy jojjon az, ami elmaradt! 




  45. 2015. december 25. 19:5755357.

    Tegnap nem is vettem észre, hogy a képfeltöltés nem sikerült. Az elküldésig rendben ment minden. Elfogadta,-nem kifogásolta, hogy túl nagy-de a végén csak a szöveget jelentette meg. Belinkelem az egyik cikket róla,-a szöveg nem érdekes, csupán a kép kedvéért. A kép szövegét meg már megírtam elözöleg.
    Ime:
    A
     vacsora egyébként a hagyományos német karácsonyi vacsorákhoz képest jobb volt, mert a többségnél fött virsli van majonézes krumplival. A lányomnál fasírt volt sósburgonyával és párolt zöldbabbal. Ízre is jó volt, de sajnos már nem tartom a régi formámat, mert nálam nem szokott bármi is megmaradni. Egy fasírtal már nem bírtam megbírkózni,-na jó az lett volna a hatodik.

    A mézes-süteményeket itt is lehet kapni,-többnyire egész évben,-de a nagyobb választék, mint amiröl Te is írsz, szeptember végétöl jelenik meg az üzletekben. Onnan lehet tudni, hogy már nincs messze a Mikulás és a Karácsony. A mai nap csak lustálkodással, TV-nézéssel telt. Együtt reggeliztünk és most megyek vacsorázni hozzájuk....

    előzmény:
    WestHill (55356)
    2015-12-25  01:50
  46. 2015. december 25. 01:5055356.

    Koszonom a megemlekezest, de csak itt tudom megkoszonni, mert egyik "browser"-rel (nem jut eszembe a magyar neve)sem mukodik a privat levelezesem.


    Az ido itt is csodalatos volt, ma sporoltam a futesen, mert nem volt szukseg hasznalni olyan melegen sutott be a nap, nemcsak Ebonynak meg nekem is melegem volt en konnyebben megoldottam, mert megcsereltem a pulovert, igaz Ebony is segitett magan elment ahol nem erte ot a nap.


    A fiam kuldott egy textet, hogy lattam e az idojarast naluk, 6-8 inch ho esett, pedig a nyugati part a szerencses resz ott ritkan esik ho, inkabb az altalam nemszeretett esoben van reszuk. 


    Mi nem vagyunk olyan szerencsesek, mint te, de meg mindig panaszra nem lehet okunk, de kisse csokken a homerseklet, a kozeljovoben nem igernek tizeneket, remelem nem tavasszal fizetunk meg a mostani kellemes idojarasert.


    Hogy sikerult a vacsora, izlett? Jol foz a lanyod?


    Meg tudtad allni, ha nem is penzt, de legalabb valami kis edesseggel nem kedveskedtel a lanyoknak?


    Mar tobbszor eszembe jutott, itt szokott lenni en mindig az olaszoknal vettem, N.O-ba gyartott mezespuszedlit, es egy masikfajta mezes azt szeretem jobban, csokoladeval bevont szivek es egy pici jamszeru van benne. Ismered? Az iden nem lattam igy lemaradtam rola, sajnalom, mert finom.


    A hirdetore visszaterve nem lehet jo hire a nemet vasutnak, ha ilyen hozzaszolas is volt a hozzaszolasok kozt.


    Irtad, hogy emelik a betegbiztositasod jovore, ott nincs allami betegbiztositas? Itt is kell fizetni erte, a valalatok rogton levonjak a keresetnek megfeleloen, de pillanatnyilag azt meg nem talaltak ki, hogy a nyugdijasok is fizessenek, de ami kesik az nem mulik.


     


     

    előzmény:
    nidda (55353)
    2015-12-24  19:41
  47. 2015. december 24. 19:5755355.

    Köszönöm, nem ismertem. Bár a linket, amit feltettél Németországban nem nyitotta meg,-mert hát a szerzöi jogok,-de egy másik videóra rákeresve - szintén a youtuben -meg tudtam hallgatni.
     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715396 (55349)
    2015-12-24  05:02
  48. 2015. december 24. 19:4555354.

    KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK  MINDANNYIUNKNAK!

  49. 2015. december 24. 19:4155353.

    Reggel óta süt a nap. Meghallgattam az idöjáráselöjelzést,-marad továbbra is a jó idö. Holnap-holnapután egy kis csapadék, de vasárnap ismét napsütés, ezért a seprést áttettem hétföre. Az igazság az, hogy jövö héten szombaton a pakisztáni pizza pékek lesznek az ügyeletesek, de mint már említettem lehet, hogy még csak nem is sejtik. A hétföi sepréssel eltüntetem azt is, ami mától addig összegyül. Utánna lenne éppen elég dolguk, mert Szilveszter éjszakáján "gyártódik" a szemét,-szétdobált durrancshüvelyek, égböl hullott,- kiégett rakéták.... Na, de az már nem az én gondom.

    Délben csak a postán voltam és csak nekem volt levelem a beteg-biztosítótól,-értesítettek, hogy jövöre emelik a biztosítás díját. Ezt hozta a Jézuska.

    Ma este nyolcra van jelenésem a lányoméknál,-az elöbb hívtak fel. Még a szokásos száz-száz euro ajándékot sem kell borítékoznom, mert már elkunyerálták évközben. Egyébként mindíg rajzolok a nevek mellé a borítékokra szinesceruzával kis fenyögallyat gyertyával,-csengettyüvel. Az idén a ceruza sem kopik.

    Közfelháborodást váltott ki, amikor a videót a nagyapával a német vasút használta fel önreklámozásra. Megpróbálom feltenni a képet. A szöveg: Kedves nagypapa, ne várj, amíg hozzád jönnek!
    A legenyhébb kritika az volt: Ha magukkal utazik,  a nagypapa jövöre sem ér oda!
     

    előzmény:
    WestHill (55346)
    2015-12-24  02:21
  50. 2015. december 24. 18:5055352.

    Köszönöm, a videót már láttam (többször is). Volt aki el volt ragadtatva töle és volt aki kritizálta, -mint ahogyan ez már lenni szokott.

    Kívánok én is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket
     

    előzmény:
    terdszelikatica (55345)
    2015-12-23  22:55

Címlap

top