Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 18. 15:56601.
    Kiskezüket csókolom a lelkeknek, inne a havas, csuszós csodálatos tájról. Reggel felkelvén reggeli után kimenék az utcára és felszórám sóval a járdát is. Hoppá. Mindjárt nem csuszott, ja és a plusszok is segitettek, mert mindjárt felolvadt a járdán a hó. Olyan szépen feketén csillog-villog a fehér hóba, hogy örömmel konstatáltam azt is, csak az enyém lett felszórva, a szomszédaim hóban csuszkálnak. Hi-hi-hi. Űronda egy kárörvendő vagyok, no nem? Énelőttem senki ne essen pofára, még én sem. (persze amilyen csámpás vagyok, csak elcsuszomÖ. A kutyám megtette, mert rohan mint az őrült és elcsuszott, huzta a lábát de már meggogyult. - nem találtam a hosszu o-betüt-.
    A terence Hillnek csodálatos szép kék szemei vannak - mint barátomnak- de avval a nagy melákkal már az agyamra mennek, mert örökké ezekkel a filmekkel tömik a magyar fejét, nincs pénz jobbakra és frissebbekre. Ezért inkább szivesen ismét megnézném az ET-t mert annyira édi volt. Na megint átmentem gyerekbe a Harry Potter után.
    Uff én beszéltem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 18. 15:50600.
    Szia Sunnykám, igen Érdligeten lakom pontosabban. A világ vége, de nagyon szép és jó hely, nekem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_641658 (592)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 18. 15:49599.
    Haligali, igen az edusoszilárd egy meteorológus az RTL-n. Aigner Szilárd a becs. neve, csak ezért eduso, mert volt egy ilyen kávés reklámja és ráragasztották. Ha-ha.
    előzmény:
    donnaBe (580)
     
  4. 2002. december 17. 22:56598.
    Eltalaltad, szarva kozt a togyit hehehehehe :))))))sut a nap, plusz 10 fok van, ugyhogy a lakasban nyista futes amig az osszes "malacsag" el nincsen pakolva :(((((
    előzmény:
    donnaBe (597)
     
  5. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 17. 22:53597.
    Malacod van. . . .
    előzmény:
    Bogie (596)
     
  6. 2002. december 17. 22:51596.
    Csak egy-egy pillanatra vagyok itt, kozbe -kozbe, a ferjem csinalja a nagyjat itt a dolgoknak, en meg statisztalok :)))))
    előzmény:
    donnaBe (595)
     
  7. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 17. 22:48595.
    Szep jo napot! Elo tetszett kerulni????
    előzmény:
    Bogie (594)
     
  8. 2002. december 17. 22:45594.
    :-)))) Sunny :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_641658 (593)
     
  9. 2002. december 17. 22:35593.
    Bogie, eppen most beszeltem a lanykaddal telefonon. Majd talalkozunk vele valamikor a het vegen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. december 17. 21:57592.
    Te Erden laksz? Az ocsen is ott lakik. Azert az jo ha esik a ho, mert itt meg egyfolytaban esik az eso. Neha jobban orulnek egy jo kis hideg idonek mint ennek a ronda nedvesnek. Ha hideg is van kint, egesz a csontodig hatol a nedvesseg miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (577)
     
  11. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 17. 21:35591.
    Emlekszem egy-egy filmre, nagyon nagy sztarok voltak. Rengeteg filmet csinaltak akkoriban. Most aztan nezhetitek. Egyetlen jelenetre emlekszem, mikor a TH a preri kozepen szerzett valahonnan egy biciklit. Na azon a jeleneten konnyesre rohogtuk magunkat.
    előzmény:
    Bölcssali (590)
     
  12. 2002. december 17. 21:27590.
    Nálunk hetente megy 1-1 TH- Bud Spencer film, szerintem doboz-árban adják, vagy ha évi 5 sugárzást garantál a csatorna tán még ingyen is. Unom őket, pedig valaha egészen jól elvoltam velük. . .
    előzmény:
    donnaBe (589)
     
  13. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 17. 21:22589.
    Az, latod en is irtam, csak kozben nem "frissitettem":))))
    előzmény:
    Bölcssali (587)
     
  14. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 17. 21:22588.
    Terence Hill. Milyen jol elbeszelgetek itt magamban.
    előzmény:
    donnaBe (585)
     
  15. 2002. december 17. 21:19587.
    Terence Hill?
    előzmény:
    donnaBe (585)
     
  16. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 17. 21:18586.
    Bagoly, ki az a Michael Ansara?
    előzmény:
    Bagoly (582)
     
  17. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 17. 21:16585.
    Es emlekeztek meg az Olasz makaroni western filmekre? Na most megint itt van a feladott lecke, hogy hivtak azt a vakito kek szemu pasast?
    előzmény:
    Bölcssali (584)
     
  18. 2002. december 17. 21:02584.
    Jó estét! ( nekem az)
    Gojko Miticet láttam úgy 2-3 éve egy magyar tévéshowban, és még akkor is egész jó pasi volt, pedig hol van már az az NDK, és hol van a mi gyerekkorunk, amikor Gojko Mitic volt a sztár!:)) De egy igazán jó pasi nem csúnyán öregszik, sőt!:))
    előzmény:
    kirandulas (583)
     
  19. 2002. december 17. 20:42583.
    A Gojko Mitics egy szerb filmszinesz. Tortent ugyanis hogy a Winnetou es mas indianos filmek, nem Amerikai termekek voltak hanem : NDK-Jugoszlav (es talan Francia) co-produkcioban keszult muvek. A Gojkonak jutott a Winnetou szerepe. :)) Annak idejen jokepu pasi volt. Sajnos nem tudom ki a Michael Ansara :((
    előzmény:
    Bagoly (582)
     
  20. 2002. december 17. 15:38582.
    Koszontok minden lelket borral, kalacssal, bekesseggel! Ma "furmaban" vagyok, en sem birok magammal, mint ahogy egy elozo csoportban megjegyezte valaki, az elet szep! Lam, lam, mit nem tesz egy kis napocska! Persze, az is segit, hogy itt benn jo meleg van es nem kell kimennem. Tudjatok, hogy itt fogalmuk sincs az embereknek, ki volt Winnetou es ki a csuda Carl May? A Borharisnya torteneteket is csak azert ismerik, mert az Utolso mohikant megfilmesitettek. Ja, akartam kerdezni, ki az a Gojko Mitics? Volt olyan szivhodito, mint Michael Ansara?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. december 17. 15:37581.
    Koszontok minden lelket borral, kalacssal, bekesseggel! Ma "furmaban" vagyok, en sem birok magammal, mint ahogy egy elozo csoportban megjegyezte valaki, az elet szep! Lam, lam, mit nem tesz egy kis napocska! Persze, az is segit, hogy itt benn jo meleg van es nem kell kimennem. Tudjatok, hogy itt fogalmuk sincs az embereknek, ki volt Winnetou es ki a csuda Carl May? A Borharisnya torteneteket is csak azert ismerik, mert az Utolso mohikant megfilmesitettek. Ja, akartam kerdezni, ki az a Gojko Mitics? Volt olyan szivhodito, mint Michael Ansara?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 17. 15:14580.
    Bozse, mar akartam kerdezni ki az az Edusoszilard? Egy meteorologusra emlekszem, az tenyleg valamilyen Szilard volt, most egy Ur Istennek sem jut eszembe a neve. Ugyanarrol van szo?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (576)
     
  23. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 17. 15:12579.
    Bogie, szomoruan hallom, ami a Lanykaddal tortent. Mielobbi javulast kivanok Neki, bar sajnos ez hosszadalmas. Mi ujsag feletek, ott is hideg van? Tuleltek a cicok a "koncertet"?
    előzmény:
    Bogie (572)
     
  24. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 17. 15:08578.
    Szep jo reggelt mindenkinek!!! Huuuuu lanyok, itt olyan hideg van, hogy 3 jegesmedve es 2 farkas uvoltozik a sarkon. Leruccantak kicsit ide hozzank az Eszaki- sarkrol, mert itt hidegebb van. Ugy latom a Gojko Mitics minden holgynek megmelengette a szivet. Azert a Harrison Ford sem eppen megvetendo:)))))) Na neki sem lenne szabad megoregedni. Brampton, en is ugyanigy vagyok vele. Ha meghallom ezeket a szamokat, teli torokbol enekelem a szoveget, de ugyanugy mint akkor. Ahogy hallottuk, es neha atkoltottuk magyarra. Es kozben elalelok a regi szep emlekektol. Bozsikem, itt ho csak a tegnapi van, nem sok, de az rendesen tartja magat, olvadni nem tud, csak ropog az ember laba alatt. Nem bannam, ha Karacsonyra lenne ho, mar evek ota nem volt. Hol elotte esett, hol utana.
    előzmény:
    brampton (573)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 17. 14:13577.
    Szervusztok drága lelkeim, azért nagyon örülök ám hogy szeretitek az indiános könyveket, érdekes is. A nyáron volt itt bucsu, és 1x csak hallom ám igen nagyon finom zene jön valahonna, nosza irány arra és képzeljétek egy igazi indián egyetemista fiu ki beszélt magyarul is, CD-t árult és arról jött a zene. Mindjárt vettem 2-t és nagyon tetszett. Nagyon helyes fiu volt, de Gojkó Mitics lába nyomába nem ért.
    Érden egyfolytában esik a hó, már pedig elég lenne, mert igen kezdem unni, hogy folyton lapátolnom kell. Kellene vennem egy hómarót 40 eFt és azzal motorosan rápattani és nyomatni a havat szerte-széjjel. De még gondolkodom, hogy megéri-e. Mert ha azt veszem, hogy egy hólapát 4000 Ft körül van, akkor kifizetődő lenne, mert ki tudja, mekkora télnek nézünk elébe, és még jövöre is eshet. Kanadában mi van a hóval? Mert hallottam az edusoszilárd mondta az este, hogy arrafelé nagyon hideg van. Azért vigyázzatok mindannyian magatokra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 17. 14:09576.
    Szia kedves, de örülök, hogy véletlenül beletrafáltam az Oltshetterlenddel a lelketekbe, én is imádtam az indiánokat akik ugy jelentek meg előttem mint Gojko Mitics. Isteni jóképü krapek volt. (aztán már csak nekem a Harrison Ford maradt) Kérem szépen én már jelenthetem hogy ma reggel 1x kihavaztam magunkat a hóból most jöttem be ismét 1 órája. Aztán most már nagyon sokat kellett lapátolnom, majd kenegethetem a derekam estére nem lesz kedvem viháncolni. . . . És most megint rázenditett, legalább 20 cm esett ma. A kutyám élvezi, macsekok alszanak. Na délután nem fogok lapátolni majd megkérem apust, tegye már meg helyettem. Képzeld, majdnem odaégettem a milánóit, mert megszórtam sajttal és benyomtam a sütőbe és itt kalimpálok, a kaját mag majdnem elfelejtettem. Huh. . . . de nincs baj, már kikaptam a sütőből, mert délután jönnek a gyerekek. Azért hideg itt nincs, csak a hóanyó kissé erősebben megrázta a hópárnáját, és azért már elég lenne ennyi is, benne vagyok abban, hogy hetente essen ennyi, mert a tél attól tél, hogy hideg van és esik a hó, nem? De azért egyszerre leesik az egész téli adag, aztán csak kapkodja az ember a hólapátot. Vigyázzál ám magadra.
    előzmény:
    Bagoly (567)
     
  27. 2002. december 17. 13:42575.
    Mink a hetvegen diszitettuk fel a fat. Nalunk egy egesz napot igenybe vesz mire a lakast es a fat feldiszitjuk. Kozben a ferjem karongodik ha valami nem ugy nez ki mint ahogy azt o elkepzelte, es legalabb tizszer osszeveszunk mire minden elkeszul:)) Perfekcionista a lelkem ez nagyon jo, de neha nagyon idegesito!! De miutan minden keszen van, szent a beke koztunk es osszinten orulunk a sikernek:))
    előzmény:
    donnaBe (571)
     
  28. 2002. december 17. 13:36574.
    Szep jo regelt lelkecskeim:))) Nekem Winnetou volt eletem elso s talan meghatarozobb szerelme. Este lampa oltas utan meg a paplan alatt is olvastam egy ejjeli lampa segitsegevel. Es bizony olyan is volt , hogy a huzatot megegettem, anyira belemerultem az olvasasba:))) Azt hogy a mai napig imadok olvasni ennek a konyvek koszonhetem.
    előzmény:
    Bogie (572)
     
  29. 2002. december 17. 05:33573.
    nem hiszed el ezt a szamot meg most is ha hallom ez a szoveg jon be
    előzmény:
    donnaBe (569)
     
  30. 2002. december 16. 18:05572.
    Jo reggelt mindenkinek :)
    Orulok, hogy nem en vagyok az egyeduli az indianos konyvekkel. A Winnetou nagykonyv ket peldanyban is megvan, a regi amit otthon rongyosra olvastunk (nagy becsben tartom ) meg egy uj amit ajandekba kaptam :))) Evente egyszer meg most is ujraolvasgatom, es tenyleg igaz, olyankor megint betu szerint godolok a szereplokre :)) A weekendem nem lett valami jo, a nagylanyom eltorte a karjat :((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 16. 16:06571.
    Nekunk meg mindig kicsi fank volt, es en mindig nagyot szerettem volna:)))) Most aztan itt kielhetem ezen iranyu vagyaimat, akkora fenyoket veszunk, hogy a plafonig er. (nem nagy kunszt, nem olyan magasak itt a lakasok). Mi mindig 24. -en diszitunk, delutan a gyerekeket elaltatjuk, es kozben suttyonban feldiszitjuk a fat. Mire felebrednek addigra keszen van. Olyan aranyosak ahogy almosan pislognak mikor meglatjak. Itt mar szinte mindenhol latom, hogy all a feldiszitett Karacsonyfa. Sot mar Nov. vegen feldiszitik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_641658 (564)
     
  32. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 16. 15:59570.
    Nagy Indian konyv, Borharisnya (ez utobbi ekezettel az o-n). Huh, de reg volt.
    előzmény:
    Bölcssali (568)
     
  33. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 16. 15:57569.
    Szep jo reggelt mindenkinek. Brrrr, de kutya hideg van. -22 fok a szellel, majdnem megfagytam a busznal. A nap ragyogoan sut, de kimenni, azt nem ajanlatos. Esett egy par centi ho, a kicsi mar akar lapatolni, de nekem eszem agaban sincs . Olvasom itt az Indianos torteneteket, mi is jatszottunk Indianost, akkor ment a Tv-ben a Jugoszlav Gojko Mitics filmje, na az egy igen jokepu "indian" volt. Minden lany azt jatszotta, hogy az Isteni Gojko elrabolja vagy megmenti. Ja es tenyleg mindent ugy mondtunk ahogy irva vagyon, meg ahogy eppen hallottuk, emlekszem meg a dzsudesz szkaj-ra, meg a kiviszem a lavort-ra.
    előzmény:
    Bagoly (567)
     
  34. 2002. december 16. 15:53568.
    Szép napot mindenkinek! Winnetou már engem is csak megállított, pedig csak benézni akartam, ki hogy van, és robogni tovább, mert munkanap után nem nagyon van időm itt írogatni. Ettem ezeket a könyveket valaha, de szép is volt!:)) Azt mondták, az indián könyvek nem valók lányok kezébe, aztán látom ám, hogy ti is olvastátok, akkor mégse velem volt a baj? De jó!:))
    előzmény:
    Bagoly (567)
     
  35. 2002. december 16. 15:35567.
    Jo reggelt, jo reggelt, mindenki pattanjon ki az agybol es menjen havat lapatolni! Bozse, mikor en ifju koromban olvastam a Winnetou konyveket, leghobb vagyam volt, hogy Amerikaba keruljek es megismerkedjek egy szivdogleszto, hos indian torzsfonokkel. Mondanom sem kell, hogy vagyam beteljesedett, de magyar a lelkem, s nem fonok!!! viszont lattam egy indiant, Toronto belvarosaban ucsorgott, ragyas volt, mosdatlan es reszeg. Na ennyi Winnetourol, s hol van mar Old Shatterhand and old Firehand, emlekszel rajuk?( s igy ejtettuk ki a nevuket, betu szerint!) Itt kulonben halvany fogalmuk sincs az europai irokrol, mondvan, ha nem angol, akkor nem letezik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 16. 14:59566.
    Szia Bagolykám, én már a Vinetout is olvastam, mert 1x észre vettem hogy a lány nagyon tanul. A fenét, regényt olvasott. Megnéztem mit, hát erre én is kiolvastam de akkor ő már 5x. Igy voltam én is örökké a kötelező olvasmányokat kellett bujnom és meg is kellett irni a tartalmát, elemezni kellett. A szakközépben lebukott a lány, mert az ofő észrevette, hogy fogalmazásilag, stilusában nem az ővé volt, hanem ismeretlen. Miután nagyon jóba voltam a tanárnővel, megkérdezte és én megmondtam, hogy ki a hunyó. Attól kezdve örökké 4-5-st kaptam. És az érettségin beütött a mennykő, de meguszta. Volt szivás, bőgés hogy anyu nem tudom. . . nem csinálom tovább. . . . stb. Mostanában meséltem neki, csak nevetett rajta. Jó vicc nem? Én imádok olvasni és irni is, leveleket is. A fogalmazásom örökké 5-s volt. Fantáziám is hatalmas, mert olyan képzelt riportokat csináltam a gimiben, hogy felakadt a szemük. Nekem müfenyőm van évek óta, az állatok miatt, igy legalább nem babrálják. 1x a cica levett róla egy gömbölyü diszt azzal játszott. Jó hogy müa volt. Vannak fenyőfák kint az udvaron azokon van égő sor, hadd világitson. Cifrázás semmi, némelyek nagyon kidiszitik az ablakot is, mint egy vásártér. Itt reggelre hatalmas hav esett, 2x kihámozott a szomszédgyerek, 3xszorra kimentem én a kutyusom orral tolta én meg hólapáttal. Volt nevetés rendesen. . . . Olyan édi volt a kutyám. Szilárdnak most bejött a jóslása este.
    előzmény:
    Bagoly (561)
     
  37. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 16. 14:53565.
    Haligali, rendben, megfogadom a tanácsod és nem fogom élni a 2. gyerekkoromat, na jó vicc, majd csak nézzenek és csodálkozzanak. Holnap hozza a lány bemutatni a lovagot. Erre kiváncsi vagyok én is. Jó pofát vágok vagy amilyen van. Hm. . . .
    előzmény:
    Bölcssali (560)
     
  38. 2002. december 15. 20:37564.
    Nekem a tavalyrol van egy kis cserepes fenyom, az lesz a karacsonyfa. En sem tudnek hova tenni egy nagyobb fat, meg aztan jobban szeretem az elo fakat. Nekunk otthon mindig oriasi fenyofank volt es en orokke egy pici fara ahitoztam :))). . . . latjatok az ember orokke elegedetlen :))). Jopofak lehettek a macskak. Latod mar ezert is erdemes allatot tartani, mert igy neha jol ki tudod szorakozni magad. Az en allatkam peldaul jo kis szorakozast produkalt nekem ugyanis telehordta a hazat sarral :((. Most varom, hogy szaradjon meg hogy lehessen felporszivozni. Ja, vilagos drapp szonyeg van a foldon. Hogy ki lehetett ilyen zseni, hogy egy basementbe ilyen szinu szonyeget tegyen . . . .
    előzmény:
    Bogie (562)
     
  39. 2002. december 15. 20:27563.
    Koszi a gratulaciot. Biztosan te is kepes lennel ezt csinalni, ha en kepes vagyok ra. Szerintem a tanaraim egybol letettek rolam mikor lattak mennyire kiakadtam az elso alkalommal mikor vert kellett vegyek. Bogtem, rosszul voltam meg reszketett a kezem, de annyira, hogy nem tudtam uralkodni rajta :)))). Mostmar arra torekszem, hogy tanuljak meg nagyon jol vert venni, hogy ne fajjon az embereknek (ezt nem mindig lehet elerni).
    előzmény:
    Bogie (562)
     
  40. 2002. december 15. 17:24562.
    Jo reggelt innen a nyugati partrol is mindenkinek :)
    Sunny, igazan erdekes amit csinalsz, bar most, hogy a piciket mondod, nem biztos, hogy kepes lennek ra en ezt csinalni. Gratulalok a hozzaallasodhoz, es ahhoz , hogy ilyen elhivatottsagot erzel :)
    A karacsonyfa nalam sincsen meg, igaz harom napja azt probalom kitalalni hova tegyem. A nyaron kicsit atrendezkedtunk aztan mostmeg nem tudom hova tenni a karacsonyfat :((( Tegnap az oruletbe kergettem a macskaimat, mert "gyakoroltam" az orgonamon itt a karacsonyi dalokat. Nagyon nem tetszett a macsekoknak ( a ferjem nem szolt semmit hmmm) mindketto az agy alatt dekkolt amig muzsikaltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2002. december 15. 16:52561.
    Jo reggelt kivanok mindenkinek. Bozse, ha lehet, ne csak egy Harry konyvet kerj, hanem mind a negyet. Ha elolvasod az elsot, rogton kedvet kapsz a tobbire is! Mikor az en gyerekeim iskolasok voltak, mindig el kellett olvasnom a kotelezo konyveket es egyutt megbeszeltuk, s ma mar az unokaim kernek erre a feladatra. Nem esik terhemre, hogy ifjusagi konyveket olvasok! Haha, itt nem esik a ho es eleg enyhe az ido (allitolag +5 fok van) - nem cserelunk! A mult heten megvettuk a fenyofat, kinn alldogal az erkelyen, mert en csak a karacsony elotti napon diszitem fel. Nem tudom miert, itt az buta szokas, hogy van, aki november vegen felallitja! Mar lattam egy-ket ablakban kivilagitva, aztan 26. -an nekiesnek es kidobjak. Gondolom, kell a hely szilveszterre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2002. december 15. 15:21560.
    Ne legyél, szerintem addig jó, amíg az ember megőríz magában valamit a gyerekből, aki valaha volt- vagy aki lehetett volna, ha ma élné a gyerekkorát. . .
    Nálunk nem esik a hó, edusószilárd azt mondta, nem is fog, ne is várjuk. Haragszom rá!!!!! Miért csak a rosszat tudja nekünk is megígérni? ( de az be is szokott jönni!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (559)
     
  43. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 15. 15:00559.
    Szervusztok drága lelkeim, olyan bánatos idő van odakint, reggelre fehér lett minden, nem vastagon, de hóanyó kissé megrázta a párnácskáit. Az én kutyám meg kiszaladt és meglepődött, mert befurta az orrocskáját a hóba és rohangált, nagyon teszett neki. Nekem kevésbé, mert söprögetnem kellett. Jó reggeli torna volt. Mondon a kislányomnak hogy nem kaphatnék még valami pótjézuskát? Kérdezi anyuci még mit? Harry Potter könyvet. Azt hittem eldobja a telefont annyira nevetett. Na most mit szóltok? Kinevetett. Még a hugom is. Én meg mosolygok csak. Ez talán a második gyermekkor kezdete? Lányok, ehhez mit szóltok? Ki vagyok akasztva nagyon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2002. december 14. 22:42558.
    Igen, a pici babaknak a sarkukbol vesszuk a vert, csak bizonyos esetekben vesszuk a venabol, mert az korulmenyes. Meg aztan igy kevesbbe fajdalmas nekik. Erdekes hogy elvittek toled a kicsiket, mert itt a mama szobajaban vettuk a vert toluk es ott volt mindenki (mama, papa, neha meg rokonok is).
    előzmény:
    donnaBe (557)
     
  45. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 14. 21:52557.
    Bozsikem a Harry Potter elso reszet nem is tudom megmondani, hogy hanyszor lattam. Nem is akartuk megvenni, mondvan az en gyerekeim meg kicsik hozza. Aztan ugy elotteragadtak, hogy se vege se hossza a Harry Potternek. Haaat Sunny bizony nehez kenyer ez amit valasztottal, sok szivfajdito dolgot lat hall az ember, nem is lehet ezt megszokni serintem. Az ember (jobberzesu) sosem tud egy masik emberre ugy tekinteni mint egy munkadarabra. A piciktol a sarkukbol veszitek a vert? Nekem legalabbis az tunt fel, mikor visszahoztak a gyerkocoket, mind a kettonek le volt ragasztva a sarka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (552)
     
  46. 2002. december 14. 21:09556.
    Itt is szakad az eso es sotet van, meg a szel is fuj nagyon. A ferjem dolgozik 25, 26, 31 es jan 1-en, ugyhogy meg nem tudjuk mit fogunk csinalni. Karacsonykor valoszinu elmegyunk a baratainkhoz vacsorara. Ez az unnep amugy sem az igazi nekunk, mert az egesz csalad otthon van.
    előzmény:
    Bogie (554)
     
  47. 2002. december 14. 21:04555.
    Szia, Donna! Szerencsere mar nem gyakorolunk tobbet egymason mert eleg volt. Mostmar szegeny paciensek az aldozatok :)))). Azert nem olyan borzaszto, sot sok paciens meg meg is koszoni, hogy "megkinozzuk" oket. A legrosszabb mikor a rakos betegektol kell vert venni. Szegenyeknek az venaik tonkre vannak menve a sok kemoterapiatol es fajdalmaik vannak. Sokan azert eleg optimistak, de volt aki nagyon elvolt es mondta, hogy hiaba csinaljuk, ugysem segit. Hat ettol borzasztoan kikeszultem es a gyomrom nagyon nehez lett. Ez nagyon szomoru, de nem tudsz segiteni rajtuk. Bocsanat, a szomoru temaert, nem akartam senkinek sem elrontani a kedvet vele. Jaj, kepzeld, voltunk az ujszulott osztalyon is es ott pici babaktol is kellett venni vert. Igaz en meg csak vagy ketszer probaltam.
    előzmény:
    donnaBe (551)
     
  48. 2002. december 14. 17:30554.
    Hali :) Szakad az eso :((( Elmult pentek 13 , minden galiba nelkul. Igaz nem vagyok babonas, nem hiszek az ilyesmiben, de jo szorakozas :), ahogy te is irod Brampton, barmelyik nap lehet rossz :(( vagy jo :). Sunny orulok, hogy jelentkeztel, az valoban nagyon biztatoan hangzik, amit irtal a nyari munkaval kapcsolatban. Hol fogtok Karacsonyolni ?? A varjakat biztos "megszamoltak" en mar semmin nem csodalkozom :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_641658 (544)
     
  49. 2002. december 14. 17:18553.
    Mindenki itt van, akkor beszelgethetunk! Brampton, te mostanaban nem vagy szerencses, szerezz be valami amulettet, vagy legalabb egy negy-levelu lohert. (csak vicc) Bozse, en az elso Harry filmet lattam, tetszett, allitolag ez a masodik meg jobb, s olvastam mind a negy konyvet. A negyedik kisse lassan kezdodott, aztan mar nem lehetett letenni. Mind a negy elnyerte tetszesemet, s ez nagy szo, mert rideg kritikus vagyok! A mai ujsagban hosszu cikk van a varjakkal kapcsolatban, 39. 000 (hogyan szamlaltak meg oket?) garazdalkodik, nem tudom megerteni, miert nem pusztitjak oket. Jo, most telen nem veszelyesek, de a nyaron terjesztik a West-Nile virust, s Ontarioban sokan megbetegedtek. Persze, a vajszivu allatvedok. . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 14. 15:55552.
    Hopsz lelkeim itt vagyok, csak ebédeltem és visszaolvastam magamig. Kocsonya reggel nagyon fincsi volt. Ebédre a káposzta. Ugy tele lettem, mint a dob. A kutyám meg grill csirkét evbett ebédre. Az állateledeleshez vittek meg nem evett pipiket és vettem neki 2 zacsekkal, feldaraboltam és kap belőle, minden nap mást eszik persze, ma nem volt kedvem főzni neki. Ja és képzeljétek voltam délelőtt a Camponában moziban. Láttam a Harry Potter és a titkok kamrája. Édi volt, ezek után majd megnzem az I. részt is és el fogom olvasni. Élmény volt a film. Ki látta v. olvasta?
    -Bagolyka a vicceid mosolyt csaltak az arcomra
    -Aki meg kér kocsonyát röppenés haza és ha marad kaphat. Ha meg alacsonyan szállnak a darvak akkor már sajnos nem lesz.
    Megyek körbejárni, mint a falióra. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 14. 14:46551.
    Szebb jo reggelt kivanok mindenkinek! Reggel mikor felebredtem meg nem voltam benne biztos, hogy ez mar reggel, vagy meg ejszaka van. Az eso esik, sotet van, hideg ugyan nincs, de lehet, hogy jobb lenne mint ez a nyalas ido. Te Brampton! Te aztan jol kiteszel magadert az utobbi idoben. A Jun. 1-tol en is szoktam felni ugyanis akkor van a SZULETESNAPOM:))))))) Bagoly, a viccek nagyon jok, kulonosen a masodik. hmm. Hat igen. Sunny, gratulalok, hogy sikerul a vervetel, gyakoroltok meg egymason? Vagy mar a beteg az "aldozat"?
    előzmény:
    brampton (547)
     
  52. 2002. december 14. 10:47550.
    És még valami, dicsekszem egy picit, nálunk is van ám szép karácsonyi díszkivilágítás! Olyan csodaszép a piactér, hogy eláll a szava mindenkinek aki arrajár. . . unamlas kisváros, eddig maximum pár piacos sátor volt az aranykapu, ahol ajándékokat lehetett venni, és most kérem, megadták a módját! Már majdnem úgy éreztem magam, mint egy pazar kiállítású filmben! De jó volt!:))
    előzmény:
    Bölcssali (549)
     
  53. 2002. december 14. 10:44549.
    Szépséges jónapot mindenkinek!
    És elmúla a baljós péntek 13, nem adtam fel lottót, bár óránként húztak egy autót tárgynyereménybe, viszont óránként rá se kerülhetett a sor az elszántakra, annyian tiporták egymást a lottózók előtt. Ennyire optimisták az emberek, vagy ennyire más oka lehet? Persze, nem elhanyagolható a ma esti pénzfőnyeremény se, azt megjátszottam még hét elején, amikor nem voltak olyan sokan, ha megnyerem a több mint két milliárdot, mindenkit megvendégelek- de azért készüljetek csak nyugodtan a Karácsonyra, nehogy felkopjon az állatok, rám nem lehet számítani teljes mértékben!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2002. december 14. 10:41548.
    :-))
    Ezeket még nem hallottam, nagyon jók!
    előzmény:
    Bagoly (545)
     
  55. 2002. december 14. 06:12547.
    pentek 13 mar nem felek tole jobban felek jun 1 -tol mint a masik kanadai forumon irtam kikeszitettem a lakast olyan fustkar volt hogy a biztositotol 4-7 ember 2 hetig takaritott festes szonyeg csere 3 honap utan rendbe minden most meg nov 30-an osszetort a kocsim totalkaros a kormanyt letortem hal isten csak a terdem vagtam be csunyan a legzsak ugy orrba vagott hogy az orrom verzett a szam elzsibbadt meg a szokasos derek nyak fajason kivulmas nincs szoval ehhez kepest pentek 13 mar semmi nekem
    előzmény:
    Bölcssali (536)
     
  56. 2002. december 14. 03:27546.
    Jok, sot nagyon. Azt mondjak minden viccnek fele valosag. . . . . hmmm
    előzmény:
    Bagoly (545)
     
  57. 2002. december 14. 01:06545.
    Ki meri azt mondani, hogy a kanadaiaknak nincs humorerzekuk? Itt van 2 vicc a het vegere: Angol, amerikai meg kanadai soroznek, s veletlenul mindharmuk korsojaba belerepul egy-egy legy. Az angol undorodva kiveszi es otthagyja a sort. Az amarikai is kiveszi, aztan felhajtja a sort. A kanadai is kiveszi a legyet, megrazza es rarivall: "kopd vissza, kopd vissza!" --- Amerikai, skot es kanadai egyutt utaznak, mikor az autot baleset eri es mindharman meghalnak. Viszik oket a hullahazba, mikor az amerikai hirtelen kinyitja a szemet es felul. Az orvosok osszeszaladnak es kerdezik, mi tortent. Mondja az amerikai, a baleset utan ott talaltak magukat a mennyorszag kapuja elott, s Szent Peter ugy velte, meg nem jott el az idejuk, fizessenek 50 dollart es visszterhetnek a foldre. O rogton elohuzta a tarcajat, kifizette a kert osszeget es most itt van. De hol maradt a masik ketto, kerdeztek. Az amerikai vonogatta a vallat, o ugyan nem tudja, mikor utoljara latta oket, a skot alkudozott, mert soknak talalta az osszeget, a kanadai meg azt varta, hogy az allam fizessen helyette.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2002. december 13. 20:24544.
    Sziasztok! Nekem is kuldjetek kocsonyat!!! Mar nagyon regen nem ettem. Ugyan lattam diszno labat, de az nem lesz olyan mint otthon mert nincs megperzselve. Bogie, a tegnap befejeztem a verengzest :)))). Bocs, hogy nem irtam kozben, de annyira el voltam faradva minden nap, hogy nem volt erom semmire sem. Reggel 5-kor keltem es aztan a korhazban olyan 6 oranyit gyalogoltunk egyik reszlegrol a masikra. Azert nagyon jo volt, es mar nem vagyok annyira ideges a verveteltol sem. Allitolag fel fognak venni bennunket nyarara vert venni. Az jo lesz, mert ki tudom fizetni belole a suli egy reszet. Allitolag 18-20$/ora. Bagoly, leirtam a sutemeny receptet, jonak hangzik, koszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2002. december 13. 17:22543.
    Hat ez kinek a pap s kinek a papne alapon megy. A ferjem szerint neki eleg belepni a hazba, nekem eleg egy kis anyos latogatas, van akinek eleg a munkahelyere bemenni . . . . Nalatok van a kocsonyaban rofi orrocska? Udv
    előzmény:
    donnaBe (542)
     
  60. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 13. 16:49542.
    Lyukas fakanalam az nincsen, de osszeegetett az annal tobb. Az is jo boszorkanyt latni??? Vagy csak egesz egyszeruen nezzek bele a tukorbe?:))))
    előzmény:
    gabici (537)
     
  61. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 13. 16:47541.
    Haaat Bogikam, azt hiszem az en Luca szekem meg Szilveszterre sem keszulne el, nemhogy Karacsonyra. A kocsonyat nalunk mindig a ferjem csinalja, (a halaszlet is), eppen a napokban mondtam, hogy mostmar itt az ideje egy kis kocsonyanak. Bar a tavalyi egy kicsit "felresikerult" mert megfagyott szegeny, igy aztan egy fel centis jegreteg lett a tetejen. Mi lehetett a baj?
    előzmény:
    Bogie (540)
     
  62. 2002. december 13. 16:06540.
    Jo reggelt :) A kedvenc unokahugom Luca , Lucia-nak van keresztelve, de mi csak Lucanak hivtuk :-)Akkor ma kell elkezdeni csinalni a Luca szeket is :))Szoljatok, hogy haladtok majd vele, mert nem keszulhet hamarabb el, mint Karacsony :))) Ne keseregj Bozse, tegnapelott csinaltam egy oriasi fazek toltott kaposztat, felet eltettem, a masik felet pedig iszonyatos sebesseggel megettuk :)szoval itt sem lesz eleg ami maradt :(
    előzmény:
    gabici (537)
     
  63. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 13. 15:58539.
    Haligali minden kedves vándorlelkecskének. Jaj-ja Bagolykám, hogy ilyen virusok rohangálnak uton-utfélen. Hát a hideg nem ette meg őket? Erre felé még nem jártak, ja azért, mert a tengeren tulról nem hozta őket ide senki. De még elérhet bennünket is.
    Sütés, már megint csak ingereltek vele. Én ma kocsonyát csináltam és egy nagy fazék töltött káposztát, nehogy éhen haljak. De ebből sokan fognak enni, mert viszek szüleimnek is és a gyerekemnek is. Mindjár kevés lett. Olyan morozus szürke nap van ma, és én nem csináltam még meg a nagytakaritást, mint Bölcssali. De maj utolérem magam. Képzeljétek, a volt munkahelyem meghivott 19. -i bucsuztatóra. Pedig én még azt gondoltam elfelejtettek, ma a volt főnököm felhivott és meghivott. Kicsit összeszorul a szivem tőle. De nekik is. Április óta nem is láttam őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 13. 15:32538.
    Jo reggelt Vandorlelkek! Jeeee, tenyleg, el is felejtettem. Emlekszem lanykoromban (de furcsa ezt leirni, hiszen nem is olyan reg volt) ki papirdarabkakra irtunk fel 13 fiu nevet, es minden este egyet elegettunk belole. Az utolson a jovendobeli ferj neve szerepelt. Sajnos minden evben mas nev jott ki, es raadasul mar el is felejtettem. De az egeszen biztos, hogy nem a ferjem neve, ugyanis azt a nevet fel sem irtam volna. Nem volt ilyen nevu ismerosom. Dacara annak, hogy Apukamat, es osszes felmeno lemeno ferfirokonomnak ez a neve.
    előzmény:
    gabici (537)
     
  65. 2002. december 13. 14:17537.
    Sziasztok, jonak igerkezik a nap. Sot lyukas fakanalon keresztul, haromlabu szeken ulve akar boszorkanyokat is nezhetunk. Igaz a ferjem azt mondja neki mindezekre nincs szuksege O annelkul is lat. Ha valakinek fekete a macskaja a nevemben megsimogathatja. Udv
    előzmény:
    Bölcssali (536)
     
  66. 2002. december 13. 07:48536.
    Jó reggelt a Nagy Vízen innen és túl! Ma van december 13, Luca napja, péntek 13. - hogy vagytok ezzel a kérdéssel? Nekem direkt be szokott jönni ez az állítólag szerencsétlen nap, megyek is, ezer a dolgom, csak fel akartam dobni a labdát, vajon Kanadában zavar valakit, hogy ez a mai dátum?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 12. 22:22535.
    Mar volt "szerencsenk" hozza. Mind a ket gyerek megkapta, (csodalom, hogy mi nem) . A kicsi szenvedett vele 4 napig. A lanyon 2 nap alatt atment.
    előzmény:
    Bagoly (534)
     
  68. 2002. december 12. 21:11534.
    Torontoiak, figyelem: uj betegseg jar hazrol-hazra, eddig megtamadott 6 iskolat es 8 korhazat, utobbiban lezartak a mentoszolgalatot. Norwalk virus neven megy a nyavalya, szerencsere 48 oras csak, de kozben annyit szenved az ember, hogy ugy erzi egy orokkevalosag. Tunetei: egy szornyuseges gyomorrontas, s ami altalaban ezzel jar, nem akarom reszletezni. Rendkivuli ragalyos!!! egyetlen - gyenge - ellenszere a sokszori kezmosas szappannal es sok, sok meleg vizzel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2002. december 12. 19:34533.
    :))))))))))) go for it :))Lekvaros piskota nagyon jol hangzik hmmmm.
    Sutottem tegnap egy nagy rakas csoroge fankot, most azt ragcsaljuk :))))
    előzmény:
    donnaBe (532)
     
  70. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 12. 19:28532.
    Nem lattam ezt a varoskat marmint ahol az a rengeteg varju tanyazik, de szivesen odakuldenem az anyosomat.
    előzmény:
    Bogie (525)
     
  71. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 12. 19:27531.
    Haaaat Bagoly, ez nagyon finomnak tunik. Koszonom. Hm 50 darab jon ki belole? Akkor nekem 30-nal tobb nem fog sikerulni. Ki fogom probalni, de most csak egy piskotat sutottem, megkentem baracklekvarral es osszetekertem. Ez a legegyszerubb es a leggyorsabb. Foleg 2 kiskukta segitsegevel.
    előzmény:
    Bagoly (530)
     
  72. 2002. december 12. 18:47530.
    Ma este jon hozzam a legkisebbik unokam (nincs iskola holnap) s a kovetkezo kekszet sutjuk meg:keverj ki 1/2 pohar vajat 1 db (125 g) cream cheese-t 1/2 pohar cukorral, ha mar nem darabos, keverj hozza 1 egesz tojast, 1 kk reszel narancs hejat, 1 kk vaniliat. Ha mar konnyu es kremszeru, adj hozza 1 es 1/4 pohar lisztet, jol gyurd ossze. Vedd kette, sodord ki kb. 2 ujjnyi szeles hengerre, mint egy szalami, vagdald el egyforma szeletekre, formalj jo dionyi nagysagu gombocokat, a kozepet az ujjaddal nyomd be es tegyel bele egy kk lekvart, hintsd meg dioval (nem muszaj) es 350 F (l80 C) fokon 15-18 percig susd. Lekvar helyett tehetsz ra egy-egy szem csokoladet. A tepsit nem kell kizsirozni. A recept azt mondja, 50 db. de nekem 46 a legtobb, ami kijott belole. Soknak tunik, de ha harmasaval eszed oket, hamar elfogy.
    előzmény:
    donnaBe (526)
     
  73. 2002. december 12. 18:35529.
    Rvic, gratulalok a vizsgadhoz, es mostmar johet a jol megerdelemelt pihenes :)))Valami nincsen rendbe az internettel azt hiszem world wide, rettento nehez bemenni barhova is. Az utobbi ket hetben rengeteg tamadas volt a hackerektol mas web oldalakon is. Sunny ket "csapolas" kozben ha van idod irjal mar te is , te kis "vereskezu" :)))))))
    Donna, semmi baj, tudod a kutyanak kell legkondi meg futes is :))))
    előzmény:
    rvic (528)
     
  74. 2002. december 12. 18:15528.
    Nalam nem lassu a gep, viszont nem tudok belepni az egyetem honlapjara, pedig fontos lenne. A makos guba nagyon jo otlet!! En a bejglit nem is nagyon szeretem, igy nem baj ha nem lesz. A viszgam eredmenyeit meg nem tudom, talan majd januarban. De most ezzel nem is foglalkozom. Orulok hogy a hetfoi viszgam utan nem is kell az egyetemre gondolnom ket hetig!!
    előzmény:
    Bogie (525)
     
  75. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 12. 18:04527.
    Szia Bogie! Egyszerre irtunk. :)))
    előzmény:
    Bogie (525)
     
  76. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 12. 18:02526.
    Feldiszitette vegul nagy nehezen, mondanom sem kell, hogy a leghidegebb napot valasztotta. Nincs sok csungo-bungo, csak eppen annyi amennyi meg nem (annyira) giccses. Igazad van Bagoly, kar keseregni a multon, lehetne meg rosszabb is. Nem a geped a hibas mondhatnam, hogy "a hiba nem az on keszulekeben van" nekem is mindenre hosszu idot kell varnom. Rvic! Jo utat Neked, es erezd Magad nagyon jol. Hogy sikerultek a vizsgak? De gondolom utazasig meg latunk. Lanyok, a gyerekek valami sutemenyt ennenek, legyszi irjatok valami egyszeru, gyors sutit amihez nem kell kulonleges hozzavalo! Nagyon finomnak hangzik a salata recept Bagoly!!!
    előzmény:
    rvic (523)
     
  77. 2002. december 12. 18:02525.
    Mire sikerult belepnem az osszes melyenszanto gondolataimat elvesztettem a varakozasban :((( A nap nem sut, de a fu meg mindig zold, honak se hire se hamva :)))Karacsonyra guba is lesz, beiglit nem sutok, senki nem eszi csak en:(Tegnap lattam a tv n, hogy valahol Ontarioban van egy kis varos ahol tobb a varnyu, mint a lakossag :)))) Oda jarnak aludni a varjak, vagy 15-20 ezer minden este. Na ott aztan van karogas boven, senki nem alszik vegig egy ejszakat ;(( Csipike, GFH, nekezd, westhill hol vagytok??. . . szep napot mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2002. december 12. 17:36524.
    Mi van ezzel a vacak geppel, orakig kell varakoznom mindenre, vagy Bush, vagy Szaddam a hibas? Nem jelent jot, ha az embernek mar reggel koran idegeskedni kell! A jo hir viszont, hogy 6 C fok van, igaz, a nap csak bujkal a felhok mogott, de igyekszik elojonni minden pillanatban! Ne keseregjetek, atyafiak az unnepek miatt, lehet rosszabbul is! Oruljetek annak, ami van es probaljatok a legjobbat kihozni mindenbol! Uff, beszeltem. Ja, meg annyit, van egy nagyon jo salata receptem, amit csak karacsonykor keszitek el, erdekes, hogy az a neve: karacsony esti salata. 6-8 szemelyre) 2 naracs, meghamozva es cikkekre szedve, 2 banan egyforma szeletekre vagva, 1 konzerv szeletelt cekla, a levet tedd felre! 1 konzerv ananasz, ennek is tedd felre a levet, 1 konzerv water chestnut, elszeletelve ( ennek a levet ontsd ki) Mindezt tedd egy talba. A fenti leveket ontsd ossze, keverd el 2 evokanal citrom level, 2 evokanal cukorral, 1/2 kiskanal soval. Ontsd a gyumolcsre. Talalas elott: vagj szalakra 1 fej salatat, teritsd ra egy lapas talra. Halmozd a tetejere a gyumolcsot, amirol a levet ontsd le! Diszitheted pomegranate maggal, dioval.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2002. december 12. 17:21523.
    Sziasztok! Nalunk is mindig halaszle es rantott hal szokott lenni. Es krumplisalata! Tavaly volt az elso karacsonyom Kanadaban, a parom szulei is itt voltak, es nagyon jol ereztem magam. Sajnos, az otthoni karacsonyok nem voltak a legjobbak az utobbi idoben, igy feludulest jelentett, hogy nem volt veszekedes. A tavalyi menu tiszta magyar volt, iden pedig kanadai lesz. Hat nap mulva indulunk Vancouverbe es a parom szuleivel es batyjaval toltom a karacsonyt. Azert jo lenne, ha a szuleim is ott tudnanak lenni. Donna! A ferjed feldiszitette mar a hazat?
    előzmény:
    donnaBe (522)
     
  80. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 12. 15:40522.
    Bozsikem, nekem is olyan lassu a NET, en nem tudom mi van, de nem csak a Magyar. Minden oldal olyan nehezen toltodik. Nalunk is idovaltozast josolnak, talan melegebb ido jon, a ferjem azt mondja, hogy nem tud aludni mar napok ota. Csak azt nem tudom akkor ki horkol a fulembe:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (521)
     
  81. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 12. 15:19521.
    Szervusztok vándorlelkecskék, nagyon hideg van majd megfagytam mire beértem Pestre, persze én lettem volna 2. fagyott ember, nem hajléktalan csak megfagyott.
    Olyan lassan lehetett feljönni a netre. Mi van velük nem tudom.
    Én már kb. 5 éve vagyok egyedül karácsonykor is, és nem vagyok szomoru, mert tudom, hogy a szüleimhez kell mennem másnap és vár a rokonság, tesóm, gyerekem, de karácsony szent este mindig egyedül vagyok állatkáimmal. A párom itt szokott ebédelni velem, gyergyujtás és kicsi beszélgetés, ajándékozás, és megy haza, 1 utcával arrébb. Jól van ez igy. Még egy-két dolgot kell vennem ajándékba de a nagyján tul vagyok és a kaja vásárláson is. Hal kell vagy pujka, meg gyümi, és majd apróságok. Imádom a kar. fa illatát meg az egész készülődést, jövés-menést. Aztán kellemesen elfáradok, elzsibbadok és jöhet az olvasás a finom kis meleg lakásban. Csendesen eltelnek megint az ünnepek, de neszaladjunk annyira előre, még addig van 2-3 hét. Nagyon fáj a fejem bele-bele nyilallik, holnapra enyhülést mond és havayzást. Bizti ettől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 12. 15:14520.
    Jo reggelt Vandorlelkek. Nagyon is jol tudom Gabici amirol irsz. Bar nekem Anyukam itt van, de azert a Karacsony nekem is mindig hoz egy kis szomorusagot. Azt hiszem utoljara gyerekkoromban volt igazi felhotlen Karacsonyom. Amikor a nepes csalad korbeulte a nagy konyhaasztalt, es olyan sokan voltunk, hogy Nagymamam a vasalodeszkat rakta ket szekre, azon ultem en. Azota mindig azt az erzest varom Karacsonykor, es valahogy sosem akar jonni. Mindent megteszek pedig, talan a gyerekeim erzik most ugyanezt? Hianyoznak a csaladom otthon maradt tagjai, azok akik elmentek, a sok nagyszulo, rokon. Szoval ilyenkor mindig elovesz a letargia, ami egyebkent egyaltalan nem jellemzo ram. Na de nem akarok itt szomorkodni igy kora reggel. Kirandulas, nalunk mindig hal a menu, halaszle, rantotthal. Ez mar szinte tradicio, szoval iden is ez lesz. Es ha Anyukam sut beiglit akkor az is lesz. Ha nem, akkor kenytelen leszek megkiserelni en sutni egyet, de az nem biztos, hogy az unnepi asztal disze lesz. A vasarlas nagyobb reszen mar tul vagyunk, a gyerekek ajandekat vesszuk meg utoljara, mert annak az elrejtese komoly gond. Ugyanis nincs a haznak egy olyan rejtett zuga amit ok ne ismernenek.
    előzmény:
    gabici (515)
     
  83. 2002. december 12. 14:29519.
    Kedves Vandorlelkek, hogy altok a bevasarlasal?! Sikerult megvenni mar az ajandekokat?! Es milyen menut tervesztek az unnepekre?! Van valami olyan ami csak a Karacsonyhoz fuzodik?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2002. december 12. 14:24518.
    Nekem is itt volt az elso olyan Karacsony amikor nem a szulleimel egyutt unnepeltunk. :(( A tavaly visszont itt voltak a szulleim is. Es Karacsony estejen en csak egyszeruen sirva fakadtam. Mindenki meglepve nezett ram, a ferjem ketcsekbe esett, hisz O mindent meg tett azert hogy boldog legyek. . . Pedig en csak a boldogsagtol sirtam , mit sirtam zokogtam!! Jovo ilyenkora mar vegleg ide koltoznek. Biztos vagyok benne neked is rendezodni fognak a gondjaid, csak legyel egy kicsit turelemel:)) Ido kell ahoz, hogy Canadat tekintsd a hazadnak, otthonodnak. . .
    előzmény:
    gabici (515)
     
  85. 2002. december 11. 23:43517.
    Te Gabici, manapsag mar egyre kevesebben vannak az elso generacios emigransokbol! Akiket en ismertem, mar mind meghalt, s legtobbnek mar dedunokai vannak. (ami azt jelenti, hogy nem is voltak olyan maganyosak) De igazad van, az unnepek nagyon sokszor nem vidamsagot hoznak, hanem szomoru maganyt.
    előzmény:
    gabici (515)
     
  86. 2002. december 11. 23:36516.
    Nagyon aranyos toled, hogy gondoltal rank, de azt hiszem, muszaj felhivnom a figyelmedet valamire: ezt a forumot azzal kezdtuk, hogy nem vitatkozunk, nem politizalunk es nem emlegetjuk a vallast.
    előzmény:
    Judithdb (0)
     
  87. 2002. december 11. 22:28515.
    "A maganyos emberek legnehezebb unnepe. " es az elso generacios emigransoke. Udv
    előzmény:
    donnaBe (514)
     
  88. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 11. 19:38514.
    Hat igen, jon a Karacsony. Szegeny Domjan Edit is akkor lett ongyilkos. A maganyos emberek legnehezebb unnepe.
    előzmény:
    Bölcssali (513)
     
  89. 2002. december 11. 19:26513.
    Igen, ezt én is láttam. Óriási volt!
    előzmény:
    donnaBe (511)
     
  90. 2002. december 11. 19:26512.
    Elképzelhetetlen, amit Sztankay mondott, hogy évek óta voltak lelki problémái, mióta a férje meghalt nem tudott megnyugodni és nagyon magányosnak érezte magát. És közben micsoda komika volt! Egy igazi színész tényleg tud szívből kacagni, miközben a lelke darabokban?!
    előzmény:
    donnaBe (508)
     
  91. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 11. 19:25511.
    Jovore veled ugyanitt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 11. 19:24510.
    Sali mi volt annak a szindarabnak a cime, mar itt tiprodok nem jut eszembe??? Tudod az amiben csak ketten jatszottak.
    előzmény:
    donnaBe (508)
     
  93. 2002. december 11. 19:21509.
    Halálos ítélet nincs, ez a " jóember" a maximumot kapta, életfogytiglant elsőfokon azzal, hogy feltételesen se bocsájtható szabadlábra, másodfokon enyhítettek: 40 év múlva feltételesen szabadulhat, de ez nem hatotta meg. Hát, engem meg az ő bánata! Schütz Ila színésznő volt, januárban töltötte volna az 59. -et, akik tudták sorolni a magyar és lengyel, szovjet tévésorozatokat, azok biztosan tudják hová tenni. Sztankay István állandó partnere volt, de nem a felesége mint sokan hitték- a férje halála óta lelkileg labilis volt, kétszer már volt öngyilkossági kísérlete, és feltehető- Sztankay szerint is- hogy ez volt a harmadik, a sikeres. Nagyon jó színésznő volt.
    előzmény:
    Bagoly (506)
     
  94. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 11. 19:21508.
    Oh jaj!!! Nagyon szerettem!!! Mi tortent Vele?? A tragikus hirtelenseg az tenyleg ongyilkossagot jelent. Most hallom csak Toled. Egyszer lattam szinhazban a Sztankaival. Nagyon jo szineszno volt. Rettentoen sajnalom.
    előzmény:
    Bölcssali (505)
     
  95. 2002. december 11. 19:16507.
    Ki volt a S. I. ? Tragikus hirtelenseg nem azt jelenti, hogy ongyilkos lett?
    előzmény:
    Bölcssali (505)
     
  96. 2002. december 11. 19:15506.
    Olvastam rola, egy meglehetosen bonyolult ugy volt, a pasas azzal kezdte, hogy megolte az uzlettarsat, mert az nagy erdeklodest mutatott a penzugyi dolgok irant, aztan sorban meg kellett gyilkolni a tanukat. Vegeredmenyben, kenyszeritettek ra, alapjaban olyan jo ember!!! Miert csak 40 evet kapott, nincs mar halalos itelet M. sem?
    előzmény:
    Bölcssali (504)
     
  97. 2002. december 11. 19:13505.
    Sziasztok! Nem szeretek a rossz hír hozója lenni, de ha valaki ismerte és szerette Schütz Ilát, sajnos ma " tragikus hirtelenséggel" meghalt. :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2002. december 11. 15:51504.
    Meg egy postai kézbesítő nőt. . . és a saját féltestvérét. Az egészen a korona az volt, hogy azt gondolja, van ember aki még ezek után szánni fogja. . .
    előzmény:
    donnaBe (503)
     
  99. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 11. 15:35503.
    Azt aki megolte a villanyszamlast, meg a kutyatenyesztot? Nem birja ki, jo vicc! Na es akkor mi van? Nincs mas valasztasa.
    előzmény:
    Bölcssali (502)
     
  100. 2002. december 11. 15:26502.
    Egy álszent pap. . . . Nálunk meg tegnap ítéltek 40 évre egy négyszeres gyilkost, most 37 éves, és azt mondta, hogy ő 77 éves koráig nem fogja kibírni a börtönben. Csak azt nem tudom, mit remélt? Hogy most majd sírni fogunk?
    előzmény:
    Bagoly (501)
     

Címlap

top