Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok Belgiumban

ani.
Létrehozva: 2002. december 4. 22:19
Sziasztok!Ha valaki ebböl a kis orszagbol keresne ismeröst hat miert ne talalna. !!!! :)
  1. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2003. január 30. 20:38151.
    En is nagyon orulok, ha sikerul egy-ket belga ismerosom erdeklodeset felkelteni Magyarorszag irant. Tegnap pl. kaptam egy e-mailt egy szuletett belga baratomtol, igy ahogy irom, magyarul: "Kezet csokolom. Milyen elegans furdoruha ! Jol focizik ! Van valami programod ma estere ?"
    Elnezest a szemelyeskedesert, de en olyan jot nevettem rajta !!!!
    Aniko, a konyved mar most egy bestseller nalunk, mindenki izgatottan varja !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (150)
     
  2. 2003. január 30. 19:04150.
    Szia Anikó! Engem például nagyon érdekelne a könyved, szólj, ha megjelenik, mindenképpen megveszem. Már csak azért is, mert elmondhatom, hogy én ismerem az írónöt:))) De most komolyan: tényleg érdekesnek találom a témát. Hirtelen anyukámat juttata eszembe. De azt hiszem sokan magukénak éreznék a történetet.
    Egyébként arra is kíváncsi lennék, hogy Téged például mi vonz Belgiumhoz? Csak azért érdekelne, mert engem abszolút nem izgatott, nem is ismertem, mielött érdekeltségem lett volna itt:))) Oké, egy belga-magyar vállalatnál dolgoztam otthon, de soha nem gondoltam arra, hogy én szeretnék Belgiumba eljutni, vagy ilyesmi. Mindig vágyam volt utazni mindenfelé, de hogy Belgium. . . ? Érdekes módon, most már nagyon szeretem, furcsaságaival együtt. De mióta itt vagyok Magyarország is felértékelödött a szememben. Szerintem egy átlag belga állampolgár nem sokat tud rólunk. Ezt már leszürtem megjegyzésekböl, kérdésekböl. Így aztán örömmel terjesztek mindent (zenét, ételt stb. ) ami magyar, az ismeröseim körében. Közeli belga ismeröseinket, barátainkat viszont érdekli Magyarország, és tetszik is nekik. De úgy gondolom azért az otthoni magyaroknak is kéne egy kicsit még változni, pozitív irányba. Persze ez sem mindenkire érvényes. Este még én is visszanézek, addig is üdv mindenkinek.
    előzmény:
    Aniko53 (149)
     
  3. 2003. január 30. 18:02149.
    Szevasztok Barátnőim! Annyira helyesek vagytok, hogy teljesen el vagyok ájulva, komolyan. Soha az életben nem gondoltam, hogy ennyi belga (KEDVES!!!) ismerősre teszek szert.
    Nem akarom a szíveteket fájdítani, de a Szépvölgyi cuki még mindig nagyon a topon van. . . Gondoltam rátok, egyenként szinte, - még mosolyogtam is magamban. Lehet, hülyének néztek páran, mert Attilám nélkül voltam, egyedül- és ott vigyorogtam a pult előtt. . . Szóval biztos híztam azoktól a gyönyörűségektől!Még tartogat a frigó néhány fincsiséget, de ma vendégeim is lesznek, és így azt hiszem, estére már nem lesz belőle. Sebaj.
    A könyvem olyan állapotban van, hogy ül rajta a kiadó. Még 2-3 hónap is beletelhet, míg eldöntik, kell-e nekik. A téma érdekes szerintem: egy asszony élete, ami elég sok buktatóval telt, - gyermekkortól a késő felnőttkorig. Egy olyan asszonyé, aki minimum 4 ember életét élte már meg, és eléggé megviselték a történések. . . Stílusában nem ennyire elszomorító, -viccelődve itt-ott és pici malíciával fűszerezve íródott. Helyenként nagyokat lehet rajta röhögni is. Nem tudom mi lesz a sorsa, ha ez a kiadó nem, - másik még ráharaphat. Nem olyan egyszerű ez ám itthon, ha nem saját kiadásodban adod ki. Márpedig én nem úgy szeretném.
    Majd meglátjuk.
    Lányok, ma csak későn nézek be hozzátok, addig írjatok jó sokat, hogy olvashassalak benneteket.
    Mindenkinek szép estét, - majd jövök ám!
    Sziasztok: Anikó
    előzmény:
    dinno (147)
     
  4. 2003. január 30. 15:43148.
    Hat sok feherseget nemigen latok mar. . . En inkabb a nyarat varom, mert Belgiumban nalam az osz-tel-tavasz kisse osszefolyik. Egyebkent en is hallottam mar delebbrol idetelepuloktol, hogy allandoan meg vannak fazva. Ami igaz, az igaz, nalam is mindig akad zsepi. Veggie! Nem tudom, te hogy vagy vele, de itt mihelyt leesik egy kis eso/ho, mindenki elfelejt vezetni, teli gumit se hasznalnak. Azt a ringet ismerem, tenyleg vannak rovid szakaszai, tele van sok raeros oregurral. . .
    Remelem meg este be tudok nezni ide, hiszen nagyreszt akkor vagytok itt ti is. Ma kivetelesen viszont megyunk a parommal egy pantomimes jatekot megnezni a BSB-be (British School of Brussels), es ha mar nagyritkan raszanja magat egy kis intellektualis kiruccanasra, nehogy mar en legyek az akadalya! Sziasztok: ufoka
    előzmény:
    dinno (147)
     
  5. 2003. január 30. 15:17147.
    Sziasztok tényleg gyönyörű, hogy minden fehér! De én akkor is a tavaszt várom már!
    Anikó, mesélsz nekünk arról, hogy épp milyen könyvet írtál? Biztosan mást is érdekel. Üdv Mindenkinek!
    előzmény:
    Aniko53 (135)
     
  6. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. január 30. 13:30146.
    Sziasztok!Köszönöm a jó tanácsot, körül fogok nézni, cak az a baj, hogt a kringloopcentrumban nem kapok mákot is hozzá. A hůsvéti szünetben megyünk haza, akkor majd hozok. Most suliban ülök (computer tanfolyam) és kihasználom a szünetet.
    A havat tčnyleg jó nézni, de autót vezetni már nem akkora élvezet. Azért tůléltem a mai 200km -t is. A kortrijk-i ringen egy kicsit melegem lett (sokszor kell sávot váltanom) az itteni ůrvezetök nincsenek szokva a hóhoz!
    Elkezdödött az óra, este"találkozunk"
    Csók Veggie
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (141)
     
  7. 2003. január 30. 11:03145.
    Jó reggelt Lánykák! Ma reggel nekem is hatalmas meglepetés volt a hó, de nagyon örülök, mert nosztalgikus érzések kerítettek hatalmukba:))) (Nem is tudtam, hogy ilyen költöi vagyok)
    Másodszor pedig: a ma reggeli postával kaptam gyönyörü fényképeket a keresztlányomról!
    Aztán elolvastalak benneteket itt a fórumon, na hát még az is jókedvre derített:))) Szóval, a reggel tökéletes.
    Tényleg nagyon jó ötlet a kávédaráló a mákhoz, én is azt használom, meg szoktam még finom porcukrot is darálni vele. Jobban szeretem, mint a boltit.
    Még egy süti: mit szóltok egy jó kis gözölgö almáspitéhez, behavazva (hogy stílusos legyek) jó réteg porcukorral;))))
    Most megyek, Pepe kutya ugyanis éppen tüzel (vége felé közeledünk hál'istennek), és ilyenkor nagyon "anyás", már bökdösi itt a karomat egy öt perce.
    Mindenkinek nagyon szép napot kivánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. január 30. 09:49144.
    Sziasztok!! Vegre latok havat is. A telen nem voltam otthon (Mo-on), igy be kellett ernem eddig csak esovel. GYonyoru volt ez a szakado hoeses, bar ahogy latom (bent vagyok Brusszel kozepen), mar esore valtott. Meg szerencse, hogy koran elindultam dolgozni, kulonben orakig allhatnek a csucsforgalomban.
    Szia Dinno! De, Wezembeek-Oppemben lakom, es valo igaz, a masik forumba megprobaltam irni anno, de nem volt tul pergos.
    Meg "szerencse", hogy tegnap este nem lattam mirol van szo itt a forumon, mert felettem volna a maradek csoki aranytartalekaimat is. Ugyanis en is nagyon edesszaju vagyok, de rajtam meg is latszik. . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. január 30. 09:37143.
    Szia Veggie!én a makot a turmixgépemen daraltam le (sikerűlt is) a süti is finom lett. Csak azota elvittem a gépet a szervizbe , volt még rajta 1 hét garancia(de mivel mar véres volt a torka) mertem a makkal probalkozni!és visszaadtak az arat(6hét utan)Igy vettem egy ujat de azzal mar nem daralok makkot!!!:-)ANI
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397042 (138)
     
  10. 2003. január 30. 09:31142.
    Sziasztok !Tubizeben is szép fehér minden!!!!!!!Végre!!!!Hoember épitésrôl almodni azért lehet , hogy tulzas??Ani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2003. január 30. 09:20141.
    Havas szep jo reggelt kivanok mindenkinek !!
    Peko, latom szint valtottal !!!!
    Aniko, egyel legyszives a Szepvolgyi cukraszdaban egy nagy adag geszetenyepuret helyettem !!! Nekem az annyira hianyzik, hogy mar ketszer is kepes voltam nekiallni IGAZI gesztenyebol csinalni. Kb. ket nap alatt kesz is van. . .
    Veggie, biztos van feletek is egy "Kringloopcentrum", tudod, ahol fillerekert lehet minden hasznalt kutyafulet venni. Ott 1 euroert kapsz kavedaralot, amivel tokeletesen lehet makot is daralni.
    Most megyek dolgozni, sziasztok !!!!
    előzmény:
    dinno (140)
     
  12. 2003. január 29. 23:41140.
    Szia Ani, végre az én agyamig is eljutott a poén. . .
    A Szépvölgyi cukiba én is csatlakoznék!
    Most már biztos, hogy valami gyümölcsös, habos, túrós sütiről fogok álmodni! :)
    előzmény:
    ani. (137)
     
  13. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. január 29. 23:35139.
    Szia lányok!Nem tudok aludni(pedig kéne, mert holnap vár a munka) barangoltam egy kicsit a fórumok között és arra jutottam, hogy a mi"oldalunk "a legklasszabb! Pedig még kanadába is elmentem és az övék is élvezetes. Anikňnak biztos tetszene.
    De aztán gyere vissza közénk Anikó, hamár egyszer tiszteletbeli belga lettél!
    Szóval irjatok lányok!(tényleg magyar pasik nincsenek itt belgában?)
    Csók mindenkinek!Veggie
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_397042
    Torolt_felhasznalo_397042
    2003. január 29. 22:48138.
    Sziasztok lányok!Tudjátok könnyesre mosolygom magam itt mindig!Jó ide bejönni!
    Peko!Gyógyulj meg mielöbb!Tényleg lehet az id¨járástól, sok nem"bennszülött"-töl hallotam, hogy amióta itt élnek, mindenféle léguti nyavalyát összeszednek.
    Az én csal´dom dijazza ha "magyart" sütök, de m´kosat eddig még nem sikerült gyártanom. Nincs darálóm, otthon meg egy mákdaráló kemény 4000Ft. Ennyit nem adok ki egy konyhai eszközért, amit aztán félévente veszek csak elö. Nálunk a tejbegriz nem jött be (az én gyerekeimet kivéve), sógorom kisfia azt kérdezte:Tante, nŕlatok ezt szeretik a gyerekek?Szegények!
    Anikó!Jó étvágyat a tortához es tényleg gondolj ránk közben, mert képzeld , itt a finom könnyü piskótát nem ismerik!Pedig egy jó kis feketeerdö-szelet. . hmmm!
    Hány kalória is volt ez eddig összesen?Csók Veggie
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (136)
     
  15. 2003. január 29. 22:27137.
    Sziasztok! Vagy szép almokat?Amikorra végzek és letudok ülni mar mindenki bucsuzkodik:-( Bocs dinno azt hiszem ez nem volt tiszta. A férjem az én privatszakacsom igy sokkal jobb (nekem)Ha-HA-Ha. Olvaslak titeket most menjek le csokiért?Ennyi édesszajut :-) éN is az vagyok!!!!!!Ettôl akadnak ki, hogy nem latszik:-) Akkor sziasztok édes almokat!
    előzmény:
    dinno (125)
     
  16. 2003. január 29. 22:11136.
    Na, gondolom azért az a "más" se rossz:) Pláne, ha belga csokiról van szó! Kóstóltátok már a "Zero" nevü csokit? Fincsi. . . . :))))
    Mára én is búcsúzom, bevettem a gyógyszereket is, remélem holnapra kicsit jobb lesz. És még remélem azt is, hogy Anikó elsö útja holnap tényleg a Szépvölgyi Cukiba vezet! Gondolj ránk is Ankió! Jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    dinno (134)
     
  17. 2003. január 29. 21:59135.
    Sziasztok belga barátnőim, én mára elszakadok a géptől. Ma reggel óta 2 cikket megszűltem (a párom most "lektorálja"), a szemem ki-kiugrik a monitortól és láthatjátok, néha már a klaviatúrát sem látom rendesen és melléütök. Holnap megint jövök, tartsatok ki! A sütikre nagyon beindultam így még lemegyek a konyhába, szétnézek, mit rejt a frigó, ami édességhez hasonlít. . . A Sportszelet annyira nem jön be most, de a somlóira beindultak a Pavlovi reflexeim. DE a Szépvölgyi cuki Eszterházi-tortája nagyon ingerel. Nem lehetetlen, hogy holnap oda vezet az első utam. Vagy a somlói?. . . Jó éjszakát Lányok, majd jövök! Csók mindenkinek: Anikó
    előzmény:
    dinno (134)
     
  18. 2003. január 29. 21:32134.
    Na azt a bizonyos sport szeletet épp ma kívántam meg! Így a hiányában be kellett érni mással. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (133)
     
  19. 2003. január 29. 21:18133.
    Igazad van, némelyik tényleg az! De nekem az a szerencsém, hogy szeretem a sütit, mindenféle mennyiségben. De érdekes, a csokiról meg kezdek leszokni:))) Viszont egy jó kis "Sport Szeletet" szívesen megennék;))
    előzmény:
    dinno (132)
     
  20. 2003. január 29. 21:14132.
    Helló, ha már így a sütiknél járunk, Ti nem találjátok a belga sütiket túl édesnek? Én nagy sütievő vagyok, és szívesen kóstolgatom őket, de gyakran van, hogy nem bírok egy egészet megenni az itteniekből mert annyira töményen édesek. Sebaj! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (131)
     
  21. 2003. január 29. 20:29131.
    Hahó Balga! Na erre gondoltam én is, pl. a mákos sütik. Pedig én úgy szeretem a mákos kalácsot is. De például nem volt sikere a kakaós csigának sem. Pedig milyen guszti volt, na és finom . . . !!! Karácsonykor pedig gondoltam meglepek mindenkit egy kis somlói galuskával (mindent az eredeti recept szerint csináltam!), hát talán egy kicsit nehéz volt nekik. Mindenesetre nem kértek többet rá, hogy csináljak még egyszer:)))) De sebaj, pár percre tölünk van egy jó kis "bakkerij", isteni dolgokkal;)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971046 (130)
     
  22. Torolt_felhasznalo_971046
    Torolt_felhasznalo_971046
    2003. január 29. 19:13130.
    Sziasztok !! En is azt tapasztaltam, hogy nem rajonganak a magyar sutikert, foleg a makos dolgokert nem. Attol kifejezetten felnek. . . Pedig en szeretem a jo kis belga taart-ot meg a koffiekoekje-ket is.
    előzmény:
    Aniko53 (129)
     
  23. 2003. január 29. 17:47129.
    Sziasztok Lányok! Már megint a "belekotty" Anikó vagyok. Hiányolom Balgát, mi van vele? Tudtok róla valamit? Este még visszanézek én is. Szevasztok, üdv minden újsütetű barátnőmnek!
    Csók: Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (128)
     
  24. 2003. január 29. 16:47128.
    Sziasztok Lányok! Kicsit elmaradtam az utóbbi két (3?) hétben, és örömmel vettem tudomásul, hogy szaporodunk:))) Jelenleg is betegeskedek, ami nem komoly (remélem!) csak valami toroknyavaja. Otthon nemnagyon volt nekem ilyen, de most kb. fél éve itt elö-elö jön. Talán az idöjárás miatt? Anikót én is üdvözlöm, jó egy kis hazai színfolt itt. Ugyanis én is valahogy úgy vagyok mint Veggie, nemigazán tudok "egy hullámhosszon" lenni senkivel. A barátnöm nekem is nagyon hiányzik otthonról! Meg egy kicsit a régi életvitelem, de nem csinálnám vissza semmi pénzért, bár vannak itt nehéz perceim. Kicsit könnyebbnek gondoltam a váltást, de hát majd megszokom;-))))
    Ani! Az én barátom is tanult szakács, bár jelenleg más a foglalkozása. De itthon szinte mindig ö föz, nem is emlékszem, én mikor kreáltam valamit. Az is talán sütiféle volt, de úgy veszem észre (esetlen van más tapasztalat?), hogy a magyaros sütiket, meg egyáltalán a házi készítésü sütiket itt nem díjazzák. Madártej abszolút nem volt nyerö:)))
    Na most írtam egy csomót (bepótoltam a mulasztást!), de én is megyek kutyát sétáltatni. Vizslás lányok: nekem csak kis törpe uszkárom van (kettö), de biztos vagyok benne, hogy lesz egyszer magyar vizslám is, nekem is nagyon tetszik:))))
    Csók mindenkinek, este még visszanézek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. január 29. 16:24127.
    Szia dinno! Eggyel bővült a belga kedvenc ismeretlen-ismerőseim száma!Már fejből váglak benneteket, tudom, ki hol lakik, hány csemetéje van, húst eszik hússal, vagy vega. Élvezem a tiszteletbeli belgaságomat. Köszi Lányok!Biztos, hogy egyszer még meglátogatom választott országotokat. Hogy tetszeni fog, az tuti!!!További szép napot mindenkinek, még ücsörgök a gép előtt. Itthon ronda, szeles idő van, még a vizslám is szivesebben vette az irányt hazafele, persze a hasa is sáros volt ebben a sz. r időben. Csak úgy lobogott a füle, olyan szél fúj. Helló, majd leszek még! Szevasztok: Anikó53
    előzmény:
    dinno (125)
     

Címlap

top