Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. március 27. 00:4532126.

    A Húsvét nekünk is Húsvét,minden a hagyományos módon fog történni,kivétel a locsolkodás.A sonkát már megvettem,valószínűleg Szombaton főzöm,akkor kőszűlnek a kaszinótojások,stb...stb.....

    előzmény:
    mandula2 (32113)
    2018-03-25  22:17
  2. 2018. március 27. 00:3332125.

    Sziasztok,


    Az allergiára nem gondoltam,mert az volt a kérdés,hogy "Hogyan kell a karajt úgy egyben megsütni, hogy ne legyen a végeredmény szárított lócitrom"


    Idáig azok a szerencsések közék tartozok,akik nem allergiások,legalábbis nem tudok róla.


    Mondjuk csak úgy,hogy ilyenkor jól jön a "ahány-ház-annyi-szokás."Én pedig most brassóiról álmodozok.


                        Nothing Else Matters - Metallica - William Joseph feels the Rain - YouTube


     

    előzmény:
    arirangarirang (32122)
    2018-03-26  14:20
  3. 2018. március 26. 20:2132124.

    Én is most csüccsentem ide, mióta elkezdtem a pakolászást, minden darabot külön feliratozni kellett ruhaíró filctollal. Ha apa a múlt héten nem felejt el venni, már kész lehettem volna vele apránként. Vannak nagy dobozaink, szép tiszták, irodai papír volt benne, tudjátok az a hajtogatós, perforált szélű. Egy olyanba belefértek az ágyneműk, hálóingek pár apróság. Be van már pakolva az autóba, még vannak cuccok, amit be fogunk vinni, de már mindenből raktunk el amit kértek, 1-2 napot ráér. Ha mosok, a mamának képzelgései vannak, hogy vegyszerezek. Vegyszert tettek az ivóvízbe, cseréljem ki, hiába mondom, hogy a pokróca szárad a radiátoron, azt a  vegyszerszagot érzi. Neki ne beszéljek, ez vegyszer. Hát tulajdonképpen tényleg az. Egyébként én sem szeretem, olyan fülledt. Minden mosásnál ez megy. A feliratozó tollnak is technokol szaga van, egész délután azzal írkáltam, kicsit beleült az agyamba, a 3. szemem környékére. /orrközép fölött a homlokon./ Hányingerem is van, de közben éhes is vagyok. Apa süt nekem tojásrántottát vacsira.


    Vacsi után megmosom a pisztrángot, besózom, és holnap az lesz ebédre fokhagymás petrezselymes vajban, sült krumplival.  Nem emlékszem, hogy milyen a pisztráng, nagyon régen ettünk Szilvásváradon.


    Nekem a rántott fogasfilé a kedvencem, Bogrács nevű vendéglő módra. Hatalmas adagot hoztak legutóbb, talán 2 hete voltunk ott. Nálam a tálalótányér akkora, mint ott egy lapostányér. Rengeteg sültkrumplit hoztak, rizst nem kértem, csak azt felejtettem el mondani, hogy nem kell helyette dupla krumpli. Uborkasaláta, 3 nagy rántott halszelet. Persze a krumplinak csak a negyedét ettem meg, de annyira jól laktam, hogy alig bírtam szuszogni. Forró volt, alig lehetett enni. Egyszer apa hozott haza onnan, de kihűlt, és úgy  már nem ízlett, a krumpli is megfancsarodott. 


    Ettem harcsapaprikást túróscsuszával, hát semmi különös, ez jobban ízlik.


    Közben meg is ettem a tojásrántottámat savanyú uborkával, nagyon éhes voltam.


    Beszéltem a Kanadai keresztlányommal is, a nagyanyját hívta, de a mama semmit sem hallott, én az ágy mellől tolmácsoltam, jó sokat csacsogtunk, van neki valami telefonkártyája, azon ha összegyűlnek bónuszpontok, akkor felhív, és jó sokáig lehet beszélni ingyen.


    Biztosan megkapja a párod az orvosi papírját, jót tesz neki ez a kerítésfestés, addig se rágódik rajta, gondolom.


    Apa nagyon ki van, egész nap beszerző körúton volt, nagyon cuki pizsamákat vett a mamának, itthon még be sem lép az ajtón már hívja a mama, és azóta egyfolytában vagy a pincébe járkál fűteni, vagy a mamához. Megmosdatta, megetette, mert persze én még mindig feketelistán vagyok csak főzhetek, de az se ízlik sosem. De nem csak az én főztöm, senkié. 


    Még most lement apa mára utoljára rak a kályhába, a pokróc már meg is száradt, még van egy kardigán, amit meg akarok száratani, mert csupa rövidujjú hálóinge, pizsamája van. Aminek hosszú ujja volt, azt ollóval levágta, és nincs beszegve. Nem is lesz. A blúzok gallérja, kézelője szintén ilyen plasztikán esett át, alig találtunk  felhasználható cuccot, mindenből rongy lett. 


    Szép álmokat, sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (32123)
    2018-03-26  18:21
  4. 2018. március 26. 18:2132123.

    A mára tervezett munka elkészült. Holnap szerelünk, a készeket fel, a csiszolni valókat le. Bár az előbb megütötte a fülemet egy mondat a rádióból, hogy keddtől csapadékos idő következik. Sajnos kényszerpihenőt nem terveztünk be. Igaz a kerítés többi részét már a gyerekek garázsa előtt fogjuk csinálni, és nekik a garázsbejáró fedett. De esőben nem jó szabadban tevékenykedni.


    Nagyon bízom benne, hogy csütörtökön megkapja a párom a zöld utat a jogsi intézéséhez. Akkor megyünk veszünk halat. Bár van más alternatíva is a halvásárláshoz. Nekünk kedvenc a ponty és a harcsa. Péntekig nagyjából meg van a menü.


    Úgy terveztem szombaton főzöm a sonkát és a zsírtalanított levéből (kérdés a kis kötözöttből fő-e ki zsír) másnap készítek töltött káposztát.


    A gondolataimban van lisztes hús, borsófőzelék, húsleves, tejfölös csirkepaprikás, a páromnak rántott velő. Sőt rakott kel is, csak ütik egymást a töltött káposztával. Magamnak a rakott és a töltött zabpehellyel lesz rizs helyett, fogpiszkáló kerítéssel szoktam elválasztani, a káposztát meg az egyik fajtát hosszúkásra az enyémet meg fagyi tölcsér alakúra formázom. Így megismerhető. 

  5. 2018. március 26. 14:2032122.

    Köszi a recepteket, ha csak magunknak sütöm a húst akkor nem is szoktam karajt csinálni, ha mégis, akkor rakhatok rá  bármit, de mint írtam a gyerekemnek olyan nagyfokú allergiája van, hogy nem merek neki csak kipróbált dolgokat adni, kísérletezzen ő otthon, hogy mit bír, mit nem. Mindig olyankor kell kísérletezni, ha otthon a férje is, mert ha baj van, legyen segítsége.


    Sosem felejtem el, mikor először rosszul lett, szerencse, hogy közel laktak akkor még, apja vágtázott vele a kórházba, és sírva hívott fel, hogy a gyerek a kocsiban elájult, és úgy kellett neki vezetnie, hogy ott volt mellette az ájult gyereke. Nagy szerencse volt, hogy akkor még csak éppen elromlóban volt az egészségügy, így azonnal orvoshoz került, kapott injekciót, és betették a megfigyelőbe, rákötve az EKG, ami azt nem vette észre, hogy kiment WC-re és addig leszerelte magától a zsinórokat. Úgyhogy beálltunk az ajtóba és onnan figyeltük EKG helyett, aztán hazaengedték estére.


    Ennél sokkal veszélyesebb volt, mikor a darázs megcsípte, akkor feldagadt mindene a torka is, szerencsénkre a mellettünk lakó fodrásznő otthagyott csapot-papot, vendéget a fejmosóban, és felvágtázott velünk az orvosi rendelőbe, ahol nem törődtem semmivel berúgtam az ajtót, és az orvos ahogy ránézett, már szívta is fel az injekciót neki. Aztán mentővel mentünk a kórházba. Még nem volt telefonunk, úgyhogy a házunk előtt ment el a mentő, kérdeztem, hogy már jobban van-e a kislány, mert ha nincs veszélyben álljunk meg egy pillanatra, hogy bemenjek a vendégkislányért, ott hagytuk egyedül. Közben írtam apának, hogy a kórházban vagyunk a gyerekkel, csak azt nem írtam, hogy miért, . Mikor onnan hazaengedték, taxival jöttünk, a vendéggyereket hazavittük, és pont elkerültük egymást apával, ő ment kocsival a kórházba, mi jöttünk. Akkor is tiszta ideg volt.


    Hát nem mondom, mikor megláttam a gyerekemet feldagadva, én is kicsit elvesztettem a fejem,  ott volt a fotelre terítve a nyári ruhám, de nem találtam, 40 fokban vastag téli göncöket vettem magamra, mert az akadt a kezembe. Egyébként mindig én vagyok a leghiggadtabb, képzelhetitek a többi milyen.


    Na, megint elkalandoztam a karaj sütésétől. Apa vásárolt a mamának pizsamákat, kárász nem volt, de vett pisztrángot.


    Jó munkát, sziasztok!

    előzmény:
    Sheriff-2 (32120)
    2018-03-26  00:08
  6. 2018. március 26. 07:4232121.

    Itt a kávé.Sziasztok, jó reggelt.


    Nálunk dolog van. Kuka nap, akit érint.


    Amikor jó idő lesz, akkor a kertet kell csinálni. Az közös program a gyerekekkel együtt, persze ők hamar megunják a munkát. Aztán csak bohóckodnak.


    Olyan szép a kerítés, és olyan szépek az árvácskáim. Juhéééééééééééééé!

  7. 2018. március 26. 00:0832120.

    Nagyon sokféleképen sütik a karajt,ez is egy jó recept ha töltelék nélkül akarod.Herb Roasted Pork Video - Allrecipes.com


    Én is szoktam néha csinálni,nekem vaj puha szokott lenni,de persze máskép csinálom,én szeretek bohóckodni/játszani vele,olyankor az egyik játékomat használom, a newave sütőt.Pork Roast in the Nuwave Oven - YouTube

    előzmény:
    arirangarirang (32118)
    2018-03-25  23:08
  8. 2018. március 25. 23:3632119.

    Újra itt. Holnap a Lidliben azt hiszem kárászt árulnak, apát rámozdítom. Azt szokták paprikás lisztben forgatva megsütni. Húsvétra ha kapunk szép kacsacombot, ha nem, akkor nem tudom. Minden kaját unok, de estére mindig nagyon éhes vagyok, úgy hogyha nincs valami szelethús, akkor rosszul vagyok az éhségtől. Azelőtt ilyenkor jó volt egy darab trapista sajt paradicsommal, már utálom.  A túrót is. A rántott hústól is sokszor elrontom a gyomrom. Mostanában sárgaborsóra fáj a fogam, évek óta nem csináltam, húsvét után főzök, előtte nem merek, mert ha kikészít nem tudok enni húsvétkor a csülökből amit igazából nem is kívánok, de apa szerint húsvétkor kell a csülök, tojás, és a torma.A sóska jó ötlet, szerdára, akkor már a mama nem ebédel itthon. Kedden még igen, csak délután mehetünk.Nem lesz vendégeskedés most még úgy van, de percenként változik a helyzet én nem akarok menni sehová az biztos.Na mégegysze jóccakát!

    előzmény:
    Tete (32117)
    2018-03-25  22:53
  9. 2018. március 25. 23:0832118.

    Majdnem el se olvastam, mert az egészet bemásolta és azt hittem a Klári írta, azt meg már olvastam.


    Az én kutyáim az órát ismerik, mindig tudom, hogy hány óra, mert sorban ülnek az étkezőben, várják a részüket.


    Meg akartam volna tölteni a karajt, csakhát a lányom nem ehet mindent aztán inkább nem kockáztattam. Régen kolbászt dugtam bele, de akkor ő nem ehetett volna, ráadásul én sem szeretem. Nálam a töltelék azelőtt zsömle, tojás sok petrezselyem volt, de azt se tehetek bele mert valami speciális kenyeret eszik, annak nem szeretem az ízét és az se volt . Nekünk csináltam már olyat, hogy csigavonalban felvágtam a karajt, szétterítettem, megtöltöttem, visszacsavartam.Olyat is, hogy bevagdaltam és a szeletek közé raktam mindenfélét, de ezeket mind nem lehet neki enni. Gondoltam teszek rá egy joghurtot, de nem mertem, mert abból is bizonyos márka jó neki, a többi nem. Jó vékonyra szeleteltem, jól meglocsoltam a szósszal, nagyon dícsérték. Rizs volt mellé. Persze mama megint meghagyta a felét. Ha 1 merőkanál levest kap, abból felet meghagy.A gulyást tegnap véletlenül mind megette, de az véletlen volt szerintem. 


    Hát jóccakát mégegyszer.


     

    előzmény:
    mandula2 (32113)
    2018-03-25  22:17
  10. 2018. március 25. 22:5332117.

    Főzés?


    Azt tudom, hogy holnap tojásos tészta fejes saláta lesz  nekem tökfőzelék virsli.Keddre rendeltem harcsát.


    Majd elkövetek kedden egy nagy adag Tiramiskát, azzal lesz a pici fiam (185 cm és csak egy fokkal "vastagabb", mint a párom) szülinapján felköszöntve. Úgy döntöttem egy bűnözés belefér a diétába és nem hagyom ki.


    Kacsahájat kell vennem, mert fogytán a kacsazsír. Mivel Karácsonykor elmaradt, veszek egy nem túl nagy hízott kacsamájat is, mert nagyon szereti. Azt hiszem a  friss tepertő nagy kihívás lesz, mert szeretem, de annyiszor nem lehet rosszalkodni.


    Így, ha szerdán reggel meg tudom venni a hozzávalókat, akkor neki máj lesz, krokett meg valami gyümölcsös dolog.


    Már csináltam almamártást, birsmártást, azt hiszem utoljára sk. fügedzsemet kapott hozzá.


    Csütörtökön jó lenne sóskát főzni tükörtojással.


    A többit nem tudom. Sütni nem fogok.


    Majd a fiam átjön az unokával locsolkodni, a párom, meg a szomszédból a keresztlányom kamasz fia (ha még nem tartja cikinek).

    előzmény:
    mandula2 (32113)
    2018-03-25  22:17
  11. 2018. március 25. 22:4132116.

    Sziasztok,


    A karajt úgy szokták puhára sütni,hogy megtöltik....Crown Roast of Pork with Onion and Bread-Crumb Stuffing recipe | Epicurious.com


    ~~~~~~~~~~~~~~


    Mifelénk a kertészkedés még sokkal később jön,de van rengeteg más munka a ház körűl.

    előzmény:
    arirangarirang (32115)
    2018-03-25  22:31
  12. 2018. március 25. 22:3132115.

    Itt a mosodás.


    Egész nap mosok vasalok, főzök, felszolgálok, én is elfáradtam. És begyulladtak az ujjaim, a két mutatóujjam, a balkezemen a középső ujjamba véletlenül beleharapott a vak kiskutyám, kajának gondolta. Adtam neki a párizsit, és mellékapott. Ha kaját nyújtanak felé rácsap, mint sas a nyúlra.


    A jobb hónomaljától kezdve, szörnyű izomlázfélém van, de nem mindig, csak ha egy bizonyos tartásban nyúlok valamiért. Hát nem csoda, több tízkiló göncöt válogattam át, és találtam 2 nyomorult lepedőt, meg 2 roggyant blúzt, meg egy gyönyörű világosszürke kardigánt, azt elteszem, annyira szép, egy ereklye. Anyukámtól is őrzök pár rá jellemző ruhaneműt, időnként megszaglászom, még anyu illata van.


    Hogyan kell a karajt úgy egyben megsütni, hogy ne legyen a végeredmény szárított lócitrom. Bemázoltam mustárral, sütőzacskóban sütöttem, egy csomó leve kijött belőle, az utolsó pillanatban eszembe jutott, hogy csinálok a léből fokhagymás mustáros szaftot, nagy siker volt. Jól felöntöttem vízzel, tejföllel, mert nagyon sós volt, kellett volna még bele egy kis vaj, de az a fajta amit a lányom ehet nem volt itthon. Itt voltak a lányomék, meglátogatták a mamát.


    Közben mostam, vasaltam, még mindig száradnak a teraszon, itt bent már semmi sem fér. Mindenhol szatyor nylonzacskó, száradó göncök.


    Hogy áll a kerítés? 


    Jóccakát sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (32112)
    2018-03-25  20:35
  13. 2018. március 25. 22:2332114.

    nlc te normáááális vagy?

    előzmény:
    mandula2 (32113)
    2018-03-25  22:17
  14. 2018. március 25. 22:1732113.

    Sziasztok, jó reggelt. Itt a kávé


    Ma reggel mivel még hideg van a festéshez, ráveszem a párom, hogy szitáljunk földet az árvácskáknak. Még mázolni nem lehet úgysem. Készítünk földet a talicskába, onnan meg ráérek szedegetni a balkonládákba. De jó lenne, ha már az ablakban mosolyognának a virágok. Nagyon szeretem az árvácskát. Olyan kedves kis "arcuk" van.


    Aztán az összes deszka le lesz festve 2x, ez annyit jelent, hogy a kerítés felével teljesen készen leszünk. Délután majd a fiam segít visszaszerelni ami készen lesz. Nem baj, ha nem lesz ma meg mind, akkor majd  folytatás holnap. Addig nem szedünk le csiszolni valót.


    Tegnap korán lefeküdtem a párom tévézett és a film közben megevett egy csomó nasit. Ez nagyon jó, mert híznia kellene és eddig nekem kellett beleimádkozni a kaját. B vitamint szed, neki az az "éhesítő". Fél szelet kenyeret evett eddig, ma már "befér" egy egész szelet. Simán rámehetne +20 kiló, akkor lenne átlagos testalkatú. Akkor értitek ugye, hogy miért ennyire fontos, hogy egyen. 


    Na szóval, munkára fel. Majd este ideroskadok és mesélek,mire jutottunk, persze ha érdekel valakit. Puszi

    idézet:
    Tete (32111)
    2018-03-25 08:44:14

    Sziasztok, jó estét!


    Klári nem lehetett volna várni még egy hetet, amikor már itt a tavasz? /a festésre értem/ Amikor hideg van, az embernek kevesebb kedve van bármilyen kinti munkához. Nyugi, megvár a munka, a kerítés is. Amikor az ember építkezik, nem gondol arra, hogy a kerítést, a korlátokat idővel át kell festeni, mert rozsdásodhat, mert kifakulhat az eredeti színük, szóval gond lesz vele. Már legalább két éve noszogatom magam - mivel ember NINCS!!!!!! - hogy kezdjem el újra festeni a nagykaput, a másik kaput, a korlátokat stb.stb... a kifakult ajtókról nem is beszélve! Mindenből nagyon sok van.


    Tegnap leszedtem a konyhában a függönyöket, most áznak, majd holnap felrakom. DE! Valakinek meg kellene mosni  az ablakokat is. IGENÁM!! de a karomat nem tudom a fülemig sem felemelni. Tudjátok mit? Tiszta függöny, koszos ablakon. Most ez lesz a divat. Sajnos segítség nincs, nem baj, majd nem nézek arra. A kilátás egyre sz-----------abb, mióta mellénk építkeztek, nincs is kedvem kinézni az ablakon.


    A tulipánok már kandikálnak, igaz hogy még csak a leveleik, de ha én tulipán lennék, még azt sem dugnám ki ilyen hidegben.


    A tetők még itt-ott mindig havasak nálunk, én már akkor sem hiszem el hogy itt a tavasz, ha valóban nyílnak a virágok.


    A ládában viszont a fólia alatt nagyon szépen áttelelt a petrezselyem és a zeller. Ma is használtam belőlük.


    Vera! Ugye tudod, hogy feltalálták már a zsúrkocsit? Nem kell minden tányérral külön szaladgálni. Tedd rá a kocsira és minden ott lesz a közeledben. Én ha főzök, - pedig közel van a vízcsap - kézközelbe teszek egy kiöntőnyi vizet, ha fel kell önteni egy kaját, akkor ne kelljen külön még egy lépést sem tenni.


    Engem is zavar, ha főzök, vagy bármilyen más dolgot csinálok, amikor a nyakamba lihegnek, vagy odébb kell tolni "valakit". Jaaaa, a kutya az kivétel. Na ez egy nagyon nagy bűn nálunk.


    Erről jut eszembe:  nagyon jól tud számolni, tudja hogy az esti kávé a harmadik. Lehet hogy már írtam, hogy egy ideje az utolsó kávénál ő is bejöhet a szobámba.


    Amikor a csészével a kezemben nyitom az ajtót, már liheg, transzba jön, félrelök, és rohan előre, hiszen tudja, hogy az esti kávét "együtt isszuk meg". Olyankor boldogan hozza a mosogatókeféjét, aminek LABDA  a fedőneve, de azért az csak mosogatókefe - ami elmaradhatatlan a pofájából, ennek köszönhetően gyönyörűek a fogai - megkapja a két db falatkáját és boldogan elnyúlik a szőnyegen, de előtte még össze-vissza bökdösi a kezemet. Olyankor meg kell ütögetni, simogatni.... meg egyebeket - mondjuk puszit adni a homlokára - aztán megnyugszik.


    Amikor melege lesz, akkor odaáll az ajtó elé. Kiengedem, aztán még ki a kertbe, elköszönünk egymástól és mindenki megy a maga dolgára. Férj meg dohog, hogy miért kell ennyire elkényeztetni egy kutyát? Miért????  C S A K !!!


    Készülődtök már a húsvéti menüvel? Ki mit süt? Mikor főzitek a sonkát? Lesz locsolkodás? Divat még egyáltalán? Én mióta az eszemet tudom, nagyon úúúúútálom a pacsulikat, pláne ha erőszakosan öntik az emberre. Köszönöm, ebből nem kérek.


    Talán ezért nem nőttem nagyra? Üsse kavics. Ez már csak így marad.


    Aludjatok jól, jó éjszakát.

    előzmény:
    Tete (32111)
    2018-03-25  08:44
  15. 2018. március 25. 20:3532112.

    Egy, csak egy legény van talpon a vidéken?


    Pedig mi egész nap nagyon dóóógoztunk, most pihenésképpen ideroskadtam.

  16. 2018. március 25. 08:4432111.

    Sziasztok, jó reggelt. Itt a kávé


    Ma reggel mivel még hideg van a festéshez, ráveszem a párom, hogy szitáljunk földet az árvácskáknak. Még mázolni nem lehet úgysem. Készítünk földet a talicskába, onnan meg ráérek szedegetni a balkonládákba. De jó lenne, ha már az ablakban mosolyognának a virágok. Nagyon szeretem az árvácskát. Olyan kedves kis "arcuk" van.


    Aztán az összes deszka le lesz festve 2x, ez annyit jelent, hogy a kerítés felével teljesen készen leszünk. Délután majd a fiam segít visszaszerelni ami készen lesz. Nem baj, ha nem lesz ma meg mind, akkor majd  folytatás holnap. Addig nem szedünk le csiszolni valót.


    Tegnap korán lefeküdtem a párom tévézett és a film közben megevett egy csomó nasit. Ez nagyon jó, mert híznia kellene és eddig nekem kellett beleimádkozni a kaját. B vitamint szed, neki az az "éhesítő". Fél szelet kenyeret evett eddig, ma már "befér" egy egész szelet. Simán rámehetne +20 kiló, akkor lenne átlagos testalkatú. Akkor értitek ugye, hogy miért ennyire fontos, hogy egyen. 


    Na szóval, munkára fel. Majd este ideroskadok és mesélek,mire jutottunk, persze ha érdekel valakit. Puszi

    előzmény:
    arirangarirang (32110)
    2018-03-24  18:51
  17. 2018. március 24. 18:5132110.

    Apa már kb. november óta majdnem állandóan itthon van, hát nálam is volt kis fönnakadás, meg még mindig időnként. Az a kedvencem, mikor szaladgálok a forró edénnyel a konyhából a fürdőbe, vagy csak vízért az üveggel, mert valami éppen készül odaégni, és a majd másfél méter széles folyosó közepén imbolyog, mint egy csiga. Se elmenni mellette, se megkerülni. Drága jó édesanyám csinálta ezt, apa eltanulta tőle, de mind ezt csinálják a fiú is. Azt mondja apa mit cikázol állandóan körülöttem?


    Mindig olyan lakásban laktunk, ahol a nappali messze volt a szobától. Egyszer eljött a kolleganőm meglátogatni a lánykámat, aki nemrég született. Mi meg apával hordtuk be neki, a sütit, az üdítőt, állandóan futkostunk körülötte. Azt mondta, üljünk már le, mert elszédült tőlünk, mindjárt hányni fog, annyit szaladgálunk.


    Apa rengeteget beszél, én meg nem. Mindig mondom csak akkor beszélek, ha van mondanivalóm, mert ő csacsog, mint egy madár, mindenről, ami eszébe jut. Azt engem meg nemnagyon, sőt kicsitsem érdekel.Aztán ha meg kérdezek, akkor nem válaszol. Most van sok minden közös téma, intézni való, most kéne a mosási segéderő, mert olyan gőz van a lakásban, hogy szörnyű. Meg nem is nagyon férnek el a lábon álló szárítók.


    Levágtam a mama körmét, azóta nem bírok kiegyenesedni, mert feküdt, és másképpen nem bírtam hozzáférni, csak hajolva.


    Asszem elköszönök, jön az esti műsor, etetések, és az esti mindenféle.


    Sziasztok, jóccakát!


     


     

    előzmény:
    Tete (32109)
    2018-03-24  16:37
  18. 2018. március 24. 16:3732109.

    A csiszolós tervet túlteljesítettük, már festettünk is. Nyögünk mindketten. Én menet közben, pihenésképpen mostam egy adagot, bepakoltam a segéderőt. Amit reggel ketten kihurcoltunk az ágyneműtartóból szellőzni, azt behurcoltam. Még vissza kell rámolni, de a csodaporszívós ágy takarítás ma elmarad. Majd legközelebb. Közben abbahagytam a levélírást és visszapakoltunk, mert azt mondta a kedvesem, ha leül, nem biztos, hogy fel bír majd állni. Lehet holnap pihenőnap lesz? Kényszerpihenő? Már van pár deszka, ami véglegesen, másodszor is le van kenve, a kíváncsiság miatt, hogy milyen lesz? Nekünk tetszik.


    Az egyik szomszéd mondta, hogy minek ennyit b......kodni, leszerelni meg ilyenek? Kicsit kézzel megsmirglizitek aztán kenitek ahol látszik. Nem, ha egyszer nekifogtunk akkor normálisan. A kerítés nagyon prímán meg lett csinálva annak idején, csak már olyan drága festékre nem futotta. Kiszívta a nap, meg fel is pattogzott, szóval nem volt szép.


    Holnap rántott csirke lesz, lehet főzök hozzá egy kis tökfőzeléket. Ha nem kell, akkor majd eszem én. Neki meg sütök pár szem krumplit köretnek. Már biztosan tele a hócipője velem, mert két óránként megjelenek valami kajával, hogy egyen. Ő hízókúrán van én fogyókúrán, erre varrjatok gombot. Három hete nem ettem kenyeret, péksüteményt, rizst, tésztát, krumplit, édességet. Cukor helyett minimális mézet teszek a kávéba. Nincs üdítőzés meg csokika sem, mármint nekem. Neki meg minden.


    Én is egyedül szeretek dolgozni, de a fiúk meg ilyenek. Tudom előre milyen szerszám fog kelleni, akkor azt adom kézhez, a fiam is ezért szereti ha ott vagyok. Mondtam párszor neki, hogy miért nem hívod a kis feleséged. Azt mondta, akkor legelőször el kell magyarázni, hogy melyik a csavarhúzó, a fogó, stb. Arra meg nincs idő, ha haladni akar.


    Nekünk ez a hosszú kényszerszabadság egy nyugdíjas próba volt. Jövő év júniusig kell dolgoznia. Első héten minden bajom volt, teljesen felfordult az életem. Mindenhol láb alatt volt, zavart, hogy állandóan azt mondogatta mindenre hogy, ráérsz majd megcsinálod máskor. Igen de meddig lehet tologatni? Már rutinosan összedolgozunk, vagy mondom, most pihenj egy kicsit én ezt meg ezt szeretném megcsinálni. 


     

  19. 2018. március 24. 12:1132108.

    Jó reggelt!


    nem hiszem, hogy valaha is lesz olyan nap, amikor nem kell csinálnom semmit, legfeljebb nem csinálok, de csak azért mert unom, vagy lusta vagyok éppen. Az biztos, hogy pár hétig nem fogok főzni, legalábbis időre, és ha nagyon nincs ötletem, akkor rittyentek azokból amit találok, egyébként az szokott lenni a legfinomabb mindig. De ilyet nem lehet, mert ha nem meghatározott nevű kaja van, az már moslék.


    Apa megint tüzelővadászatra ment, remélem sikerül neki hozni valamit. Egyébként úgy volt tervezve, hogy a húsvét még benne  lesz addig elég lesz ami itthon volt, mi sem gondoltuk, hogy olyan hideg lesz, mint télen se, főleg mikor meghozták az utolsó adagot, éppen meleg volt. Apa még sopánkodott is, hogy feleslegesen költöttünk.


    Én az egész kerítésünket szívesen kicserélném, de nem hiszem, hogy sor kerül rá. Nagyon vívódunk, hogy eladjuk, ne adjuk, eddig amit néztem horror áron van, ami olcsóbb, abba nem költöznék bele, felújítani nem akarunk, már az egész életem másból se állt eddig, mint valamit mindig építkeztünk. Vagy a ház megfelelő lenne, de hatalmas kert van hozzá, ami szintén kizáró ok.


    A lányom azt mondja ha a gyerekkora jut eszébe, mindig az építkezés szaga csapja meg az orrát, nem a fincsi anya főztje. 5 éves volt mikor ideköltöztünk, azóta egyfolytában bontunk, építünk, festünk. Volt ugyan pár év az utóbbi időben, amikor apának kezdett elmenni az ereje, ezzel egyenes arányban a kedve is, meg is látszik a házon a kimaradt 3-4 év. Most annál többet kellene pótolni, de most meg minden dupla ár, mert munkást kell fogadni.


    A cukrom nagyon magas, apa azt mondja, hogy a cukormérő romlott el, mert nem eszem semmi tiltottat, igaz, hogy amiben nincs szénhidrát abból sokat eszem, mert tegnap is éhen akartam halni. Azt hittem jól lent van a cukrom, és 9 fölött volt, a max 6 lehetne. Volt egyik nap annyi, ugyanúgy ettem, ugyanúgy csináltam mindent, mint előző nap, másnap mégis 10 fölé ugrott és még ugráltam, és dolgoztam is nagyon sokat. Honnan lehet azt tudni, hogy ha az a vacak elromlik?


    Olvasom ezeket a fórumokat, ahol komoly cukorbetegek azt írják, hogy óóóó, ha bűnöznek, és olyat esznek amit nem szabad, akkor csinálnak pár guggolást és minden rendbe jön. Én guggolhatok, hajlonghatok, gyalogolhatok, semmi nincs rám hatással.


    Most találtam egy könnyű, kezdő tornát, olyan nyanyásat, ha valakit érdekel:


    https://youtu.be/mpN8X2lLV9o


    Remélem azt tettem ide.


    Ma valami húsos kaja lesz, Mindjárt teszem az edénybe, mert jól elment az idő. Felébredtem fél hétkor, mindenki nagyon szuszogott még, visszafeküdtem, és fél 10kor ébredtem újra. Még kóvályog a fejem, mert már második este megint dilibogyót szedek, nem bírok így se elaludni, jár az agyam, hogy mi hogy lesz, és hogy jó lesz-e. De mivel mostanában apa vállalta az emelgetések, és mosdatás, és minden mama körüli teendőt, ő találta a helyet is, ő dönt, hiszen az ő anyja. Nem is merek rákérdezni mit érez, mert úgyse gondolhatja meg magát a saját érdekében. Úgyis meglátom rajta utána. Egyébként a lányom noszogatta, hogy keressen helyet, mert ő látta mi megy itt, kívülről jobban látszik. De ha aznap nem megy apa a fodrászhoz, akkor pl. sose tudja meg ezt a lehetőséget. Erre mondják, hogy véletlen? Én meg azt mondom felsőbb segítség. Sok ilyesmi történt már velem is. Mikor a fiú miatt ki kellett maradnom a munkából, kaptam valami minimális összeget az államtól az ellátására, nem bírtam aludni éjjel, bekapcsoltam a tv-t és a későbbi főnököm éppen arról beszélt, ami nekem végül is munkahelyet biztosított. Másnap mentem hozzá, le se tagadhatta, hiszen ő mondta a tv-ben. Így lettem ott állományba véve hosszú évekig. És még most is sok minden kerül elém úgymond véletlenül, de újabban lusta vagyok utána menni. Viszont ezt a tornát is véletlenül találtam, és mivel nem nehéz, hát elkezdtem csinálni. Aki nem szokta, mint a cigány a szántást, annak a végére ettől is elege van.


    Ha ez már flottul megy és el se fáradok tőle, azt hiszem beszerzem a következő részeit is. Sokat fog segíteni a futógép is, ami most még megközelíthetetlen helyen van, az emeleten. Az is jó torna lesz, amíg ott kitakarítunk, majd veszek pormaszkot, gumikesztyűt, beöltözöm pókok ellen, biztosan van jópár. Tegnap gyűjtöttem be párat itt lent, ahol rendszeresen takarítok, mi lehet ott fent, évek óta nem voltam fent a tyúklétra miatt, amit a lépcső helyére tettünk. Mostanában apa is 100x meggondolja mire egyszer felmegy. A lépcsőmászás is egyfajta torna.


    Most hívott, hoz tüzelőt. Volt az otthonban, a nénik akikkel egy szobában lesz a mama ki tudnak kelni az ágyukból, úgyhogy biztosan tud majd beszélgetni. Pont olyan az ágya mint itt, még ugyanolyan helyen is van a szobában, szerintem sokkal jobb lesz neki ott, mint itthon egyedül a szobájában. Mindig kevesli, amennyit bent vagyunk nála.


    Jó csiszatolást, ügyesek vagytok. Érdekes én ha dolgozom nem szeretem, ha ott van valaki, nekem gyorsabban megy egyedül. Mindennel majdnem így vagyok, szeretek külön vonulni, ha beteg vagyok akkor bebújok a kuckómban és alszom, nekem az a gyógyulás. Ha főzök akkor is inkább egyedül szeretek, mert ha kotyognak hozzám, biztosan kihagyok valamit az ételből. Nem vagyok egy társasági ember.Sose voltam, ilyen a természetem, de teljesen egyedül se vagyok meg, ronda önző vagyok, ha nekem olyanom van akkor kell a társaság, kell a beszélgetés, egyébként meg hagyjanak békében.  Itt viszont szeretek olvasni, úgyhogy ha nem vagytok nagyon fáradtak, hajrá, és írjatok, bármiről.


    Sziasztok, szép, hasznos napot kívánok, én is beindulok, apa mindjárt itthon lesz.


     

    előzmény:
    Tete (32106)
    2018-03-23  21:10
  20. 2018. március 24. 07:2232107.

    "Zárok, nyitok hol vagytok kedveskéim?"


    Mi fél öttől ébren, akkor kávéztunk is.


    Már mindkettőnket izgat a munka. Ma terveztük a korábbi kezdést, de még csupa dér minden. Végül hatkor felkeltünk, kipakoltuk a francia ágy ágyneműtartóját, feldöntöttük az ágyat és felporszívóztunk meg felmostunk alatta. Ami benne volt, szellőzik egész nap, aztán rámolunk vissza. A keresztlányomnak van valami csoda porszívója, ami a kárpitból nem tudom hány centiről is (?) képes (?) a port kiszívni, meg atkátlanító meg mifene. Azzal majd adunk neki. Meg lett szavazva a debreceni ebédre, csak ne hiányozzak sokáig a  csiszoló brigádból. Ma három oszlopköz van betervezve, meg ha itt lesz a festék a párom nagyon akarja, hogy csináljuk  meg készre a garázskapunkat. Érdekes, ha ott vagyok akkor jobban megy a munka. Amikor a fiam is csinál valamit, akkor Anyám nem kell, hogy segíts, csak legyél ott. Persze akkor beszélgetünk is, és észrevétlenül halad az idő, meg megy a munka.


    Bár régen én is szerettem, ha az Anyukám ült nálunk a konyhában míg mosogattam, mert nekem az volt a mumus az összes tennivaló közül.


    Valamikor majd a komposztálóból is kell kiszedni cuccot, mert az árvácskáim még úgy vannak, ahogy elhoztuk őket.


    Sok a munka, majd este jövök, remélem lesz mit olvasni.


    Pannika, Joe már kertészkedtek? 

  21. 2018. március 23. 21:1032106.

    Szerintem Húsvétra kialakul az idő. Ha nem akkor legfeljebb tundrabugyiban jön a nyuszi. A gyerekek meg bundás kezeslábasban keresik a nyuszifészket. Már leálltak a tüzelő árusítással? Pedig még hivatalosan is fűtésidény van.


    Vera kitartás, ez már a finis. Ha nem kell egyéb dolgokkal foglalkozni az átalakítás is jobban fog menni.


    Majd a végén még unatkozni is fogsz, annyi szabadidőd lesz. Vicc vóóóóóóót. De amikor készen lesztek, akkor nagyon jó lesz.


     


    Mandula azért lassan nyílik a csigaház?

    előzmény:
    arirangarirang (32105)
    2018-03-23  19:12
  22. 2018. március 23. 19:1232105.

    Húúú, nekem meg nagyon elegem van már, itt egyre nagyobb a kupi, nem látni a végét. Az összes ócskaságot átválogattuk, amit áthordtak a lányomék a mamától, hogy abban vannak jó cuccok, hogy ne kelljen annyi mindent venni. Csak géprongynak való vackok vannak. A hirtelen ránézésre azt hiszi az ember, hogy hopp, egy jó kis blúz, gombos, könnyű feladni rá, , erre jobban megnézve, csak úgy ollóval át van alakítva, levágva az ujja vége, és ilyenek a cipők is, levágta a hátulját. A lepedők is összeollózva, szóval pár dolgot kimostam, de azt hiszem megy az egész kollekció a sufniba. Bevásároltunk a DM-ben, de ha még egy csomag érkezik, pedig fog, akkor már csak a földön ülhetünk, vagy mi kimegyünk.


    Ráadásul ez a mosószag, a pára, nagyon zavar, mivel amikor mostam még nem tudtam, hogy nem lehet venni tüzelőt. Apa mászkált ma, de nincs. Ebbe a kazánkába meg kifejezetten fabrikett való, nem kormol, nem hamuzik nagyon, ha beleteszünk hasábfát, nem is tudom mi lesz. Úgyhogy most lehet, hogy kiteszem éjszakára a teraszra, mert be fog büdösödni. Fog esni, vagy fagyni vajon az éjjel? Hogy minden csak akadályoz, már annyira elegem van. A mama is kitalálta vágjam le a körmét, félóránként megbeszéljük, hogy ha vacsoránál kiül enni, akkor levágom, mert most belepotyogna az ágyába .  De amit ő akar, kicsikarja, ha a másik beleőrül akkor is, ezzel a módszerrel, addig mondja, amíg meg nem unjuk, és inkább megcsináljuk. Már a fejem is fáj.


    Jóccakát, mi meg fogunk fagyni húsvétra, ha valakinek jégnyúlra van szüksége írjon, jelentkezési sorrendben megyünk házhoz.

    előzmény:
    Tete (32104)
    2018-03-23  17:33
  23. 2018. március 23. 17:3332104.

    Halihó!


    Köszönöm vittem egy kávét, nem baj, hogy nem erős. Finom volt. Igazoltan vagyok távol, csináljuk a kerítést. Tegnap kitaláltuk, a gondolatot tett követte, és mindent beszereztünk. Ma reggel (mivel cidri volt), még kirámoltunk két fiókot meg egy szekrényt, amikben a kedvesem érintett volt. Aztán 10 órakor nekifogtunk és négyig dolgoztunk, csiszoltuk a deszkákat. Nálunk nem léckerítés van, hanem masszív széles és vastag deszkák. A garázskapunk meg két oszlopköz készen van, mármint a csiszolás. A festéket holnap veszi meg a fiam.


    Én már megfürödtem pizsamát vettem, nincs szándékomban sem kimenni, meg csinálni sem semmit.


    Maradékot ettünk, nem is lett volna időm főzni, 15 perc ebédidőt tartottunk kb. Lehet holnap csak debreceni lesz mustárral, mert szeretnénk haladni. Ha lesz időm, akkor rizibizi meg rántott csirke készül. Előkészítem reggel, amikor még úgy is hideg van, aztán fél óra alatt kész lesz. Majd még megbeszéljük.


    Mivel vasárnap nem lehet zörögni, (a csiszológép közepesen hangos) akkor festeni fogunk. De az is lehet, hogy beszélünk a  szembe szomszédokkal, ha őket nem zavarja akkor csináljuk.


    Mandula a húsvéti bevásárlást tudtuk le, ami most kocsi nélkül elég macerás. Illetve mondtam, hogy semmi sütéssel-főzéssel nem foglalkozom. Mi nem vagyunk vallásosak, nekünk hosszú hétvége ez a négy nap. Nagy valószínűséggel a kerítéssel leszünk elfoglalva. A páromnak jövő héten a szerda csütörtök kiesik, a végtelenségig meg nem akarunk széjjel lenni. Minden második deszkát ugyan ideiglenesen visszaraktunk, de csak az nem tud beférni aki nem akar.

    előzmény:
    arirangarirang (32102)
    2018-03-22  21:19
  24. 2018. március 23. 11:0632103.

    Zárok, nyitok hol vagytok kedveskéim?


    Főztem kávét, ahogy tőlem telik, ettől nem fog felmenni a vérnyomásotok, amerikai kávé / az a nagy csöbrös, amiből az amerikai filmekben literszám öntik a bögrébe a feketés lét./Én mióta magas a vérnyomásom csak ilyet iszom, ezt is tejeskávénak. Sokszor még ez is felnyomja az agyam.



    Biztosan több kell ebből, aki erőset szeret, és gondolok a vendégekre is, akik erre járnak olvasgatni.


    Mindjárt rakom fel a zöldbabot.


    Ma a mama feje alá próbáltuk az új párnáját, paplanját is kipróbálta, látszott, hogy nagyon tetszik neki. A legfeleslegesebb dolgot akarja megvetetni velünk a papucsot. Rengetegbe kerül amit kérnek, mert átnéztük az ágyneműit, vagy nem megy rá a paplanra, vagy ronda. Állítólag vannak szép lepedői, egyet se találtunk. 5 lepedő 5 egyéb ágynemű, mindenből 5.


    Mégse zbab lesz, hanem tökfőzelék, az följebb volt, mint a tök.


    Szép napot,sziasztok!

  25. 2018. március 22. 21:1932102.

    Én talán túl vagyok a lelkifurdaláson, főleg a mai reggel után, annyi gyűlölet volt a szemében, mikor kérdeztem, hogy mikor evett utoljára a dobozból. Mondom nem a kaját sajnálom, csak kiváncsi vagyok mióta laknak vele a hangyák, igaz tegnap délelőtt még 1 darabot se láttam, azt mondta, hogy ma még nem evett, közben a szája sarkában oda volt ragadva egy hatalmas morzsa. Apa mondta, hogy kekszet evett reggel, de állította, hogy még nem evett semmit. Kitakarítottam, rendbe teszem amit be kell vinni, jön a férjem kollegája, vagy a vejem, még nem tudom melyik, nekem már úgyse lesz hely az autóban a cuccoktól, úgyhogy nem megyek velük. Kiváncsi vagyok az intézményre, mert apának nagyon tetszik, de mivel minden nap van látogatás 10-6-ig, majd bemegyek egyszer apával. Remélem hamar megbékül, nem lesz egész nap egyedül, bár nem tudjuk kik lesznek a szobatársai, de legalább mozgás lesz körülötte.Remélem, ha 45 év alatt nem sikerült éket verniük közénk, a szülőknek, akkor most már nem lesz semmi. Mindig észre veszem apán, mikor beszélt neki ellenem a mama, most is mondta, hogy én dobom ki. Akkor rosszul esett, de már nem érdekel.


    Jó volt a hurka, és 4 közül csak 1 pukkadt ki, de azt szereti mindenki, mert jó ropogós.


    Még maradt a takarításból, de holnap már vásárolni kell még mindenféléket amit be kell vinni, csak az első hónapban, aztán már benne az árban.


    Különösebben nagy takarítás nem kell, mert húsvét után szét lesz verve a fél ház, úgyhogy most pont ott takarítottam, ahol kosz lesz. Még venni kell egy zuhanykabint, és egy mosdót, a csempés már volt, nála a kis akadály, hogy a felesége bármikor szülhet, 2. gyermekük lesz, de várunk rá, mert nagyon jól dolgozik. Nem sok dolga van itt a lakásban, még a konyhában lesz kis kiegészítés és a zuhany, mosdó körül gondolom kell valami javítás, csak nem szeretnénk ha közben születne a baba, inkább kivárjuk amíg az otthoni dolgai rendeződnek. Dolgoznia úgyis kell, mert kell neki a pénz. 


    Megint itt a probléma, ki mit főz?  holnap. Apa ügyesen megoldotta a mai ebédet a hurkával, nem is volt megbeszélve, na de holnap, mikor egyébként bizonytalan, hogy mikor tudok főzni? Na, majd lesz valami. / zöldbabfőzelék? lehet./


    Jóccakát, aludjatok jól, sziasztok!


     

    előzmény:
    mandula2 (32101)
    2018-03-22  18:48

Címlap

top