Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. március 30. 17:1932151.

    Üdvözlök minden kedves fórumozót, Bisztriánszky Dávid vagyok a Corvinus egyetem végzős hallgatója, szakdolgozatomban a húsvéti ünnephez kapcsolódó családi szokásokkal, illetve néhány húsvéti ünnephez tartozó élelmiszerrel foglalkozom. A kutatás célcsoportja elsősorban anyukák, apukák, akik szoktak főzni is. A kutatáshoz több száz kitöltésre lenne szükségem, ehhez sajnos saját ismerősi köröm nem elég nagy. Ezért óriási segítséget jelentene, ha minél többen kitöltenék a kérdőívet. Elsőre ijesztőnek hathat, azonban garantáltan kevesebb mint 5 perc alatt végezni lehet vele, és nekem óriási segítséget jelentene a diplomamunkámhoz. Hálásan köszönök előre is minden kitöltést, és bármilyen kérdés esetén szívesen állok rendelkezésetekre.


    A kérdőív ezen a linken érhető el.


    Kellemes Húsvétot mindenkinek!

  2. 2018. március 30. 15:3732150.

    Sziasztok!


    A tegnapi zöldevészet főzési hiányosságok miatt elmaradt, ma pótoljuk. Sóska tükörtojbival. 


    A lányomék bent voltak a mamánál, , mama eljátszotta a hattyú halálát, panasz, elfúló hang, szaggatott beszéd, azt elérte, hogy apának is be kellett menni hozzá. Húsvét után erről szépen és nagyon gyorsan le fogunk szokni, hogy állandóan bemászkálunk. Valamelyik nap még húsvétkor én is bemegyek, hogy ne érje szó a ház elejét. 


    Holnap csülökfőzés, és húsos káposzta főzése.  Nem csinálok töltöttet, mert abban ott a rizs. Lesz benne füstölt husi, meg a leve, és lapockát vettünk, az lesz még benne.


    Vasárnap sült kacsacsacomb lesz, de piros káposzta nem lesz hozzá, mindenféle savanyúság van, és krumpli lesz hozzá. Abszolut szakítok az évszázados családi hagyománnyal, sültkacsa, rizs és piroskáposzta. Káposztából kicsit sok lenne, ezért döntöttem  a savanyú uborka és cékla mellett.A lányomék hoztak egy csomó tortát, nekem állítólag van 2 db. cukormentes. A múltkori cukormentes is ugyanúgy megártott, mint a cukros. Ha jó a krém benne, majd azt kieszem belőle, mert a tésztájában ott a liszt. Sütit nem sütök, fiúknak van sajtospogi, és hókifli, fiúnak egy csomó csoki.


    Nincs tojásfészek, mert nincs kinek, nincs semmi felhajtás, díszítés, holnap lehet, hogy veszek valamilyen cserepes virágot, majd meglátjuk. Láttam a Facén a növénykedvelő csoportban, borvörös fokföldit, még nem láttam ilyen színt, gyönyörű. Van egy csomó fokföldim, de nem virágoznak. 


    Kezd nagyon jó idő lenni, de állítólag esni fog húsvétkor.  Úgyse megyünk sehová.


    Szép húsvétot, mindenkinek szíve szerint valót, sziasztok! 

    előzmény:
    Tete (32148)
    2018-03-30  06:16
  3. 2018. március 30. 14:1332149.

    Hűha, milyen szorgalmasak vagytok. Mindenki tevékenykedik?


    Mi pihenőt tartunk. Nem is főztem. Végül a halvásárlásban két szék közül a pad alá estem. Mi nem vettünk, mert hoznak a Lehelről, közben aki vásárolt volna megbetegedett. De nem baj, mert maradt egy-egy adag főzelék tegnapról, sütöttem tükörtojást és megebédeltük. A párom tegnap kimaradt a zöld evésből, ma kénytelen volt megelégedni vele. Tegnap kényeztettem a kajával, de minden nap nem lehet. Ja, a bolti krokett nagyon rossz. Eddig sem vettünk, de ezután sem fogunk. Jobban járok, ha én készítem.


    A kedvesem elpakolta a vérnyomásmérőt, látni se akarja.


    Reggel vizes volt a járda, néha szemerkél kicsit, nagyon rondán be van borulva. Olyan bebújós idő van. Jól esik a meleg.


    Szegény nyuszi, mire lehámozza magáról a tundra bugyit, meg is gyűlik a baja vele. Nálunk Húsvétkor a nyuszi tojja a tojást. Majd holnap veszek Kinder Pinguit, Túró Rudit, tejszeletet, ilyesmit. Az lesz a fészkekben. Mert a keresés a lényeg. Jó sok helyen legyen eldugva.

  4. 2018. március 30. 06:1632148.

    Kellemes "nyusziünnepet" mindenkinek. Itt a kávé, fogyasszátok egészséggel.


    Aki azt szeretné, "tojjon" neki a nyúl a fészekbe, aki szeretne locsolókat, annak álljanak sorba a kapuja előtt.


    Nálunk a gyerekeknek van nyuszifészek, és csak a családom fiú illetve férfitagjaitól viselem el a locsolkodást.


    Legyen szép napotok, szép ünnepetek.

  5. 2018. március 29. 22:4632147.

    Köszönjük.


    Ja, felhívták a figyelmét, hogy nem lehet közlekedni azzal, amivel beadta az érvényesítést.


    A francba, a francbaaaaaaaa lecsúszok a KFC-ről.

    előzmény:
    arirangarirang (32146)
    2018-03-29  17:31
  6. 2018. március 29. 17:3132146.

    Ja és még Klárinak! mondtam, hogy jót tesz a kerítésfestés, és megkapja a párod a papírját, örülök neki!


     

    előzmény:
    arirangarirang (32145)
    2018-03-29  17:22
  7. 2018. március 29. 17:2232145.

    Sziasztok!


    Hát ez a mai nap! Kezdődött, hogy 10-re voltunk írva a kutyakozmetikusnál. Elaludtam. Már világos volt, mikor először felébredtem, de még apa aludt, visszafeküdtem én is, egyébként is korán lehetett, mert nagyon álmos voltam. Következőre fél 10-kor ébredtem. Az ajtóm tárva nyitva, mindenki rohangált, kutyák körmöztek a padlón, apa hangosan telefonált, én meg se mozdultam, úgy aludtam. Aztán fél 10-kor kinyílt a szemem, és egyből ki is ugrottam az ágyból, mikor megláttam hány óra. Persze, hogy minden rámjött, és nem tudtam készülődni, apa előre elvitte az egyik kutyust, a kutykozmetika is itt van a közelben, nagy nehezen elkészültem mire visszajött. Mondhatni, hogy 10-3-ig ültem egy kemény kerti széken, hideg is volt, mert a kabátom rövid, remélhetőleg nem ártott meg. Olyan gyönyörűek lettek a kis pockok, most már jöhet a nyuszi. Talán nem tartott volna ilyen sokáig, de a kozminő egyfolytában telefonált, mert 2 kutyáját viszi ma császároztatni, és egyfolytában mindenkivel ezt tárgyalta telefonon. Aztán jött egy másik nő is, aki bevásárolt neki, akkor azzal volt elfoglalva. Nem tehetek róla, engem egy ilyen szolgáltató boltban ne kezeljenek családtagként, aki előtt lehet telefonálni, meg pénzügyeket tárgyalni, ha én vagyok soron, akkor ne foglalkozzon mással. A fodrászüzletben is ki nem állom, mikor az én hajam csinálja, közben a feje hátracsavarva és társalog mással. Csak a fodrászomra rá szoktam szólni, mert nagyon régen ismerem, de ezt a kozminőt nem, meg hát izgatott volt hogy szülni fog a kutyája, ezt is megértem, de a hátsómon púp nőtt. A kutyák jól elvoltak, elvittük a legnagyobb ágyukat, és aludtak, miután mindent felfedeztek a boltban. A kicsi sírt,szárítás közben,nem szereti a hajszárítót, a középső kutyus egyből szaladt, hogy segítsen neki, de nem érte fel az asztalt, és összevissza körözött. Az udvaron is ő pesztrálja a pindurit.


    Hazaértünk már nagyon éhesek voltak, alig bírták kivárni amíg megmelegedett a kajájuk. Közben Apa bement a mamához, mama teljesen jól volt, a tegnapihoz képest ma 100%-os fordulat. Mi meg egyfolytában idegeskedtünk egész éjjel, hogy mi lesz vele, meg alszik-e, persze meg kell szokni neki, aztán majd átáll az időpontokkal, itt nálunk is időbe telt, amíg az itteni rendszert megszokta, nagyjából, mert inkább mi alkalmazkodtunk hozzá, de ott nem lesz más választása, mert a gondozók nem alkalmazkodhatnak minden ápolthoz külön, milyen fejetlenség lenne belőle. 


    Amíg mi a kozmetikában voltunk, apa bevásárolt, 40 percig körözött, és nem tudott parkolni, aztán elment egy mellékutcába, ott sikerült, de olyan nehéz dolgokat hozott, hogy elege lehetett odáig elcipelni. 


    Most benéztem ide, megvárom amíg apa ismét hazaérkezik, aztán eldőlök, mint a krumpliszsák, szörnyű fárasztó volt ott üldögélni és várni a kutyákra. Egyedül meg nem hagyom ott őket, mert nincs biztonsági rács az ajtó előtt, és a nagykapu is tárva nyitva, nem lehet belátni, csak ki, tehát aki be akar jönni, nem látja, hogy a kutya aki  éppen nincsen kezelve, hol van. Kinyitják az ajtót, aztán szalad ki a főútra. Sose felejtem el, mikor a Hani 5cm. kapunyitásnál kiszökött, ez az utca is forgalmas, főleg korán reggel, aztán rohangáltam utána az autók között. Jééééé! akkor hogyhogy tudtam szaladni? mióta a balesetem volt nem tudok. Ez csak most tűnt fel, hogy írtam róla. Na, ez az adrenalin, biztos. 


    Felteszem melegedni a tegnapi marhalevest, mire apa hazaér meleg legyen. Itt egész nap esik, zuhog, majd szemerkél és ilyen sorrendben reggel óta.


    Mivel nem volt itthon apa, hideg van, mint a fene, nem irigylem, még jó fáradtan hazaér, és mehet fűteni, szaladgálni a pincébe.


    Sziasztok, köszönjük Joénak a húsvéti köszöntést, mi is viszont!

    előzmény:
    Tete (32142)
    2018-03-29  07:03
  8. 2018. március 29. 14:4732144.

    Gratulálunk.


    Sziasztok Konyhalányok,


    Kivánok mindenkinek Kellemes Húsvéti ünnepeket,jobb előbb mint később.


     

    előzmény:
    Tete (32143)
    2018-03-29  13:33
  9. 2018. március 29. 13:3332143.

    Látom mindenki iszonyúan elfoglalt.


    megkapta a dokitól a papírt. Már el is robogott a Kormányablakba intézni. Juhééééééééééé meg hurráááááááááááááá meg minden.


    Még a doki kiírta 10.-ig. Remélem addigra megérkezik az okirat. Én úgy tudom azzal a papírral amivel elindította a kérelmét belföldön lehet közlekedni, mint egy  ideiglenes jogosítvánnyal.


    Délelőtt elmentek (a két fiú meg a két unoka) megvették nekem a hetek óta kinézett napozóágyat. Próbáltam megrendelni, de nem sikerült, és a házhoz szállítás is horror áron volt. Szóval már csak napocska kell, mert már van min heverésznem. Most itt éppen petymereg. Míg a párom a dokinál volt, megmetszettük a fiammal a gyümölcsfákat, bokrokat. Egyikünk sem ért hozzá, csak amit az ember innen-onnan ellesett, meg hallott,de minden évben nagy egyetértésben elvégezzük a műveletet. Szoktak teremni a macerálásunk ellenére.Gyerekek itt serte-pertéltek, aztán jöttek haverok és fociztak meg kézilabdáztak a kertben.


    Most ebédeltettem meg mindenkit, közben a menyem is hazaért a munkából, Őt is jól tartottam. Azt mondta fiú unokám, hogy Mama megint kitettél magadért. Zöldcsütörtökös ebéd volt. Dédi küldött egy fél tepsi mézes krémest, még nasi is volt.


    Sajnos a petymergés kezd eldurvulni, már inkább szemerkélésnek mondanám. Sajnos a lemosó permetezésből így nem lesz semmi. De valamennyit akkor is haladtunk.


    Úgy gondolom, ha megérkezik a párom, akkor neki is frissen készítek ebédet, aztán a nap további részében pihenés lesz.


     

  10. 2018. március 29. 07:0332142.

    Sziasztok, jó reggelt. 

  11. 2018. március 28. 19:4232141.

    Ma  marhahús levest főztem marha oldalasból, nagyon jó lett, 70 percig főtt az elektromos edényben, cérnametélt, őrölt bors nekünk a fiúval, Apa tormával ette a húst. Nem volt rajta sok faggyú, ami volt azt is leszedegettem, sajnos ki kell dobni, mert a mi kis kutyáink ilyet nem tudnak megenni. Az egyik napi húsvéti menü megvan, ha meg nem gondolom magam Egy nagyon szép darab marhahús van még, azt hiszem vadas lesz belőle, de lehet, hogy majd máskor. Úgy tudom anyukámtól, hogy húsvétkor baromfit illik főzni, mert az hozza a szerencsét, mint szilveszterkor a disznó, újévkor a lencse.


    Reggel mindketten rosszul voltunk, megszokásból felébredtünk nyolc körül, de apa csak ődöngött, én meg visszafeküdtem. délben elment vásárolni, és csak 1 után kezdtem el főzni, 4kor lett kész, de megérte várni rá, és ebben a pillanatban jutott eszembe, hogy péntek ünnep, holnap muszáj bevásárolni húsvétra.


    Nagyon meg vagyunk keveredve a héten.


    Sziasztok!


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (32139)
    2018-03-28  17:39
  12. 2018. március 28. 18:5332140.

    Mit ettél cicuskám?


    Volt egy ilyen játék, mint a Komám asszony hol az olló? Emlékeztek?


    Ötkor mentek el a vendégek, mindjárt jön a "siserehad" Tiramiskázni.


    Lisztes húst csináltam ebédre, krokettet sütöttem hozzá. Jénaiban a máj, másikban a tepertő. Kis vödörben a finom sárga kacsazsír.


    Holnap zőőőőőődeket főzök tükörtojással. Imádkozunk, hogy ne essen, kertészkedni szeretnénk. Nálunk is metszés, lemosópermetezés, gereblyézés van betervezve. Jött még levél meg mindenféle dolog a télen.  A szomszéd hatalmas Krisztus tövis fájának a termésével tele az utca meg a kert. 


     


    Látom Joe, Te is precíz ember vagy, nem csak úgy összetákoltad azt a "ketrecet". Ráadásul hőmérséklettől függően mozgatható. Jó elgondolás. Látszik a tapasztalat. Szépek a palántáid. Igen előfordul, hogy az ember a klasszikussággal elenged dolgokat, vagy csökkenti. Még soha nem írtad vannak unokáid?


    Kimicsinál? Hogyennyirehallgat?


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (32139)
    2018-03-28  17:39
  13. 2018. március 28. 17:3932139.

    Érdekesebb őket figyelni mint a festék száradását.


    A mai ebédemet az étteremben főz/ik/ték,amiben az a legjobb,hogy ők is mosogatnak.

    előzmény:
    arirangarirang (32138)
    2018-03-28  16:15
  14. 2018. március 28. 16:1532138.

    Palánta taigetosz


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (32137)
    2018-03-28  15:06
  15. 2018. március 28. 15:0632137.

    Minden helyre 2 magot teszek,amikor jönnek a következő levelek,kiegyelem őket,a szebbik marad.

  16. 2018. március 28. 14:5432136.

    Üvegház hiányában csináltam nekik egy kisebb ketrecet,de ide-oda tolagatom őket,attól függően hogy hol süt a nap.Éjszakára pedig,főleg rossz időben a garázsban vannak.

  17. 2018. március 28. 13:5832135.

    Sziasztok,


    Az időjárás itt kicsit másabb mint Magyarországon,a kertészkedési szezon rövidebb.A paprika palántákat magról szoktam ültetni üvegházban,mert szoktam kezdeni közel ezret,de magunknak csak 200 körűl ültetek, a többit elosztogatom.Azért szoktam csinálni,mert itt nem tudok venni azokat a fajtákat amiket mi szeretünk.A többi palántát,mint pl.paradicsom zeller stb.készen veszem.Valahogy Április közepén ültetem el a magokat,pl. most Szombatra is havat jósolnak.Ha esik a hó,akkor tudok belőle sütni hókifliket.


    Már nincs meg az üvegházam,tavaly elajándékoztam az egyik barátomnak,ahogyan klasszikusodok,úgy megy lefele a palánták száma.


    Ez a kép még korábbi évekből van.

    előzmény:
    Pannika515 (32133)
    2018-03-28  10:06
  18. 2018. március 28. 11:0432134.

    Sziasztok késői kávé  Valahogy minden reggel van valami fontos. Aztán meg elfelejtem.


    Vera akkor a Mama már a "kollégiumban" van.


    Pannika kicsit elkeveredtél, de mindenki értette, hogy kinek mi szól.


    Megvettem a kacsamájat mindjárt sütöm. Vágok le két szeletet, azt majd frissen, a többi megy a zsírjába jénaiba, aztán eszegesse. be Tegnap délután, meg ma reggel végig takarítottam mindent csili-viliség van.


    Itt az unoka, majd kettőnknek készítek ebédet.


    Finom idő van, holnapra a kertészkedéshez is ilyen kellene. 

  19. 2018. március 28. 10:0632133.

    Napsütéses szép reggelt kívánok!


    Nagyon lassú a gépem, van amikor nem is nyitja meg az oldalt.


     


    Mind a három unokámnak van tabja, telefonja, de nem hozzák el amikor jönnek ,és rögtön lecsapnak az én lap-toppomra.feltöltenek játékokat. Mindig megfogadom, hogy nem adom oda, de mindig ellágyulok, és nem szólok.


     


    Bejött a dologidő! Tegnap nekifogtam ablakot pucolni. Csak 11 után kezdtem el, mert munka után bejött a fiam reggel és kérte, hogy süssek neki bundás kenyeret,aztán kis beszélgetés, mert kinek mongja el, ha nem nekem. Neki sem tudok nemet mondani.


    Két ablak készen van, de ezek három szárnyasak, úgyhogy 12 üvegtáblát kell megtisztítani egy ablakon. Éppen a függönyöket vasaltam, mikor jott egy régi ismerős érdeklődni az eladandó fűszegélyvágóval kapcsolatban. Őt se dobhattam ki  egy perc alatt. 


    Öt órára beszéltem meg találkozót a szomszéd asszonyommal. Onnan is késtem negyed órát, a vendég miatt. Nevetni fogtok, Trágyanézőben voltunk.  Tizenöt éve volt a kert szerves trágyázva. Jó a komposzt is amit évente szétterítünk, de nem az igazi. Sikerült úgy megeggyezni, hogy be is talicskázzák a kertbe. Papát kímélem! Csütörtökön jön a srác aki megmetszi a 9db gyömölcsfát, szőlőt. Ő is telepítette őket 15 éve, és ragaszkodik a megmetszésükhöz. Nagyon rendes fiú, kertészmérnök és már öt diplomája van. Nem a kertészetben dolgozik, de még mindig a szíve csücske. Gyönyörködik  fákban amikor végez a metszéssel.


     


    Az unokák hétfőn jönnek, addigra szétszórom a kertben a tojásokat. Imádják összeszedni. Egy helyre három tojást teszek ,de mindenkinek csak egyet szabad elvenni ,így mindegyiknek egyformán jut. Aztán kicserélgetik egymás között, a kislánynak odaadják a rózsaszínt, mert ,hogy ő is jön, mert a tojásgyüjtést nem lehet kihagyni.


     


    A kisebbik fiúnak 31-én van a nevenapja, oreó tortát készülök sütni. Még ilyet nem sütöttem, árban elég húzós lesz. Remélem jól sikerül és örömet szerez.


     


    Klári most már majd rendeződnek a ti dolgaitok is szépen helyreáll minden. Jó helye lesz ott a mamának,lesz társasága, és ápoló is aki erővel bírja. Megnyugvás ez mindenkinek. Örülök , hogy ilyen jól megoldottátok, megoldódott a mama elhelyezése.Nagyon sajnáltalak amikor írtál a nehézségekről, előbb-utóbb belerokkantatok volna mind a ketten a férjeddel.


     


    Vera nagyon jó képet tettél fel a facéra. Most nem vagyok képben, van már jogsija a férjednek? Gondolom nálatok is lesz tojás keresés a kertben?


     


     Mandula hogy van a kezed? Enyhültek már a fájdalmaid?


     


    Joe hogy áll a kertészkedés, Te szoktál palántát csinálni, vagy veszed?


     


    Megyek folytatom az ablakokat, délután vásárolni is el kell mennem a sütnivalókat megvenni.


    Telljenek boldogan a napjaitok, ne fájjatok, vigyázzatok egymásra és magatokra!


     


  20. 2018. március 28. 01:3532132.

    Mégis bekapcsoltam, egyrészt mert nem tudok elaludni, aztán olvasom miket pötyögettem a telefonról, tele van hibával és fél mondatok is hiányoznak, pedig elolvastam mielőtt elküldtem.


    Apa nagyon elfáradt. A mamát a szobában ráültették a Wc-s karfás székre, persze nem a wc-re, mert van egy lehajtható ülése ami eltakarja a vödröt.


    Ketten alig bírták kicipelni a kocsiig, a székből beemelni, ott a kocsiból, kiemelni, a tolószékbe.


    Holnap meglátom apa kipihente-e magát, attól függ mit csinálunk.


    Most tényleg jóccakát!


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (32131)
    2018-03-27  22:22
  21. 2018. március 27. 22:2232131.

    A korhelyleves akkor kell amikor valaki részeg.Azt hiszem 2x voltam életemben,először valahogy 10 körűl voltam,mert naaaagyon megszívtam a már forrásba lévő mustot,nádszállal......A másik esetre már nem emlékszem mikor volt.

    előzmény:
    Tete (32129)
    2018-03-27  18:35
  22. 2018. március 27. 22:0432130.

    Sziasztok! Ma rövid leszek telefonról írok.


    Mama vidáman indult útnak hülye voltam mert csak álltam és bámultam mikor elmentek jutott eszembe hogy le kellett volna fényképezni.


    Nagyon csinire felöltöztettem bordó gatyó sötét rózsaszín pulcsi bordó sapka. Még a pizsije is harmonizált és a zoknija is.


    Apa és a kollegája előre elvitték a cuccokat mire visszaértek meg volt ágyazva. A pizsi rajta volt egyből ment az ágyba ill. pont ebédidő volt.


    Mindent bevittek kisasztalt gurulňs fürdető széket háttámasztót az ágyba mikor eszik. A kollega csak úgy fért be hogy az ölébe vett valami cuccot.


     


    Már régen mozdult ki örült  hogy kocsikázhat.Előtte beültem hozzá beszélgettünk vidám dolgokról


    Délitán még be kellett vinni a zárňjelentéseket de azt mondták hogy ne menjen oda ne zaklassa fel éjszakára különben egy aranyos néni. Gondoltam csak maradjon is az.


    Finom lett a pisztráng róseibnivel.


    Nem akarom bekapcsolni a gépet mert nagyon fáj a derekam az itt maradt dolgokat az ágyneműt a levetett ruhákat még délelőtt kimostam a fiút visszaköltöztettem  hálából nekem jött mert be akartam üzemelni a rádióját és mpndtam menjen arrébb de semmi felhang vagy akármi. Majdnem fellökött. Eszembe jutott a pszichiáter mondása mikor a hogy van a fiú kérdésre válaszoltam hogy jól azt mondta MÉG. Na majd meglátjuk. Sziasztok jóccakát.


     

    előzmény:
    Tete (32129)
    2018-03-27  18:35
  23. 2018. március 27. 18:3532129.

    Sziasztok.


    Esti-Pisti kávé, mert reggel fennforgás volt.


    Nem is emlékszem, hogy ettem-e már fogast, szerintem nem. Így arról nem tudok nyilatkozni. Szoktam harcsapaprikást csinálni, eddig még mindenkinek ízlett. Nagyon jó szaftot kell csinálni, jó ízeset, és szétfőzni a hagymát teljesen, vagy eleve reszelni. De persze ízlések és pofonok............


    Vera ez most olyan mintha  a gyereket engednéd kollégiumba. Amikor annyi az induló cucc.


     Joe nálunk most négy napos a Húsvét, mert már a Nagypéntek is ünnep lett. Korhely levest nem Szilveszterkor azaz után kell enni?


    A gyerekek már holnap sem mennek, valamilyen okítás van a tanaraknak. Igen, így tanarak.


    Rozika megint kidóóóógozta magát, mióta a kerítés projekt tart, minden munka elmaradt benn, éppen csak a mosás, mosogatás lett megcsinálva, meg némi főzőcske. Szóval egyem a szívét, volt mivel szórakoznia.


    Most úgy érezzük, nem is baj, hogy két napig nem ér rá, kell egy kis pihenő. Aztán szerintem péntektől folytatás.


    Megcsináltam a kisfiamnak a Tiramiskát, de holnapig érnie kell. Kiderült a munkahelyén kapott sonkát, szólt, hogy ne vegyünk. Mondtuk késő, már túl vagyunk rajta. Ugyanis Ők nem eszik csak a csirkemell sonkát. Majd beteszem a fagyasztóba, jó lesz egy hónap múlva elővenni, mert Húsvét után úgy is eltűnik a kötözött.


    Ma nagyon fincsi idő volt, egy szál pólóban rohangásztam.


    Legyen szép estétek. Mostanában minket esténként nem kell elringatni, de az is igaz, hogy korán ébredünk. Ma ötkor kávéztunk. Én még hétig belehúztam a durmolásba, mire felébredtem a párom bevásárolt, lemosta kocsit, sütött magának bundás kenyeret.

    előzmény:
    arirangarirang (32124)
    2018-03-26  20:21
  24. 2018. március 27. 02:1932128.

    Nnnnaaaaa szóval,ha nálunk a Húsvét 1 nap,akkor talán azért van,mert mi nem leszük "másnaposak"....Nem divat a korhelyleves sem.....

Címlap

top