Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab ferjek

Torolt_felhasznalo_852005
Torolt_felhasznalo_852005
Létrehozva: 2005. november 28. 06:56

Sziasztok!

Nem tudom, hova tettem a topicot, igy ujra leirom.

Szoval.. az en ferjem egyiptomi, Olaszo-ban elunk. Kivancsi vagyok, hogy ti hogyan jottok ki az arab ferjetek csaladjaval es forditva o hogyan jon ki a tietekkel. En az o csaladjat imadom- igaz ritkan talalkozunk- de minden alkalommal ugy fogadtak, mintha a lanyuk lennek. Forditva viszont , sajna mar nem igaz. Az enyeim- igaz apukam mar nem ismerte meg Mohat- vizont alig tudjak elfogadni igy, negy evi hazassag utan is. Mindig van avalami, ami miatt nem a megfelelo ferj. Ismerek itt olasz- arab csaladokta, nagyjabol ugyanaz a helyzet.

Ti hogy vagyotk ezzel?

Pussz

  1. 2012. február 6. 14:0815476.

    amennyiben velem értesz egyet, akkor mutasd meg hol írtam olyat hogy a lányok ilyen vagy olyan szállodába menjenek ki, asztagfiru' Allaah.

     

    muszlimaként ilyet nem ajánlhatok senkinek sem, egy nem-muszlim nőnek sem és nem is tettem ilyet.

     

    vallásilag nem megengedett a neten csetelve ismerkedni, szóval ezt sem ajánlgattam senkinek!

     

    az iszlámban az ismerkedés nem így zajlik hogy neten csetelsz vagy hirdetsz, de nem ismerkedünk facebook-on, twitteren és egyéb oldalakon sem.

    az iszlámban a házasság a hiten alapszik.

     

    erkölcsös muszlimok nem ismerkednek a neten, nem keverednek szabadon a nemek sem élőben sem chaten hogy 'szabadon ismerkedhessenek', mert az a fajta ismerkedés nem megengedett.

     

    nem azt mondom hogy nem volt erre példa, mert lehet hogy valaki gyenge volt és így ismerkedett, noha ez az iszlámban nem ajánlott, nem megengedett.

     

    már többször leírtam ide hogy hogyan zajlik az iszlámban az ismerkedés, hogyan keres magának házastársat a muszlim férfi vagy a muszlima.

     

    de az nem így zajlik, nem a neten, nem chaten, nem hotelekben szobát foglalva, nem egyedül kiutazva a pasikhoz.

     

    én ilyet sosem írtam, szóval nem szeretném ha bárki is ezt tulajdonítaná nekem amivel egyetért, mert én nem ilyen ismerkedésről írtam.

    előzmény:
    Lora8 (15475)
    2012-02-06  09:43
  2. 2012. február 6. 09:4315475.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, nem akarok kekeckedni, de számomra nem derül ki egyértelműen a cikkből, hogy az egyiptomi férfi muszlim vagy keresztény. Szóval itt láthatunk egy történetet, amelyben szerepel egy férfi, aki nem jó. Ilyen Magyarországon is előfordulhat.

    Mielőtt kapcsoljuk az iszlámhoz ezen el kellene gondolkodni!

    Másrészt most egyet kell értsek Sabirah-val, a lányoknak jobban át kellene gondolnia, hogy nemcsak úgy kiutazunk a neten történt 5 beszélgetés után. 

    Megjegyzem, ismerek olyan párokat, akik neten ismerkedtek meg és hamdulillah, nagyszerű a házasságuk!

    Én csak annyit fűznék ehhez a témához, hogy azok a lányok, akik egy arab, muszlim férfival szeretnének kapcsolatot azok tájékozódjanak alaposan a vallásról is, a kultúrális különbségekről is és próbálják minél inkább megismerni a leendő párjukat. Az első kiutazást pedig nem árt úgy szervezni, hogy valakivel menjen az ember, lehetőleg szállodába, mert így ha bármi baj van, vagy olyat tapasztal, ami nem mondható normálisnak, nincs egyedül.

     

     

    előzmény:
    Valentina28 (15470)
    2012-02-05  16:34
  3. 2012. február 6. 09:2815474.

    az iszlámot minden muszlimnak be kell tartania attól függetlenül hogy éppen melyik országban van.

     

    muszlim illetve muszlimok házasodási szándéka esetén csak a polgári esküvő nem elég az iszlámban.

    ha valakinek nincsen vallási esküvője csak polgári és így hálja el a házasságot (értsd: így fekszik le a házastársával és így élnek nemi életet akár csak egyszer is), az paráznaságnak számít, mivel nem volt köztük érvényes házasság.

     

    muszlim nő nem köthet házasságot nem-muszlim férfival.

    muszlim férfi viszont elvehet muszlim nőt, zsidó nőt, és keresztény nőt amennyiben szűziesek és betartják a hitüket.

     

    nem minden nem-muszlim nő számít kereszténynek vagy zsidónak sem itt Mo-n belül, sem világviszonylatban.

    a karácsonyi ajándékozás és a húsvéti sonkázás sem jelent még kereszténységet.

    ennél több kell ahhoz hogy valaki kereszténynek mondja magát, illetve ott a szűziesség is, ami kötelező. 

     

    egy muszlim férfi sem vehet el nőt nikah, azaz iszlám házassági szerződés nélkül, még egy nem-muszlim nőt sem (könyv népe belül: zsidót vagy keresztényt).

    aki nem tartozik se az iszlámba, se a könyv népe közé, azt a muszlim férfi el sem veheti.

     

    az iszlám vallás Allaah kinyilatkoztatásán alapszik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. február 6. 01:3815473.

    mindketten angliában éltek ha jól emlékszem, de Allaah tudja a legjobban.

    érdekes volt az a rész is, ahol 'a pasi 2 perc alatt megbeszélte a csajjal a gyereknevelés-kérdést'.

     

     

    az a lány nem is kötött eleinte vallási esküvőt, plusz a polgári esküvő előtt is már együtt éltek a pasival.

    az iszlámban ez nem megengedett.

     

     

    Anglia mióta iszlám ország?

     

    "Rómában, mint a rómaiak"

     

    előzmény:
    Sabirah (15472)
    2012-02-06  01:03
  5. 2012. február 6. 01:0315472.

    Most is csak a negatívum jelenik meg.

    Persze lehet hogy óvatosságra szeretted volna csupán inteni a magyar lányokat és ezért linkelted ezt be, szóval nem akarok rosszat feltételezni, ugyanakkor én úgy gondolom hogy sok magyar nő simán nem figyel oda a tanácsokra és az intésekre.

    Mennyi nőt figyelmeztettünk itt is.

     

    ők ezt riogatásnak és leoltásnak, sőt egyesek kioktatásnak vagy 'ünneprontásnak' vették, miközben csak reálisan próbáltunk velük kommunikálni és megpróbáltuk nekik elmagyarázni, hogy az iszlámban nem így zajlik az ismerkedés, és ahogyan nagyon sok lány vagy nő viselkedik az nagyon veszélyes.

     

    sok házasság nem is biztos hogy érvényes - de Allaah tudja a legjobban -, hiszen több férfi és nő paráználkodik közvetlenül a házasság előtt, vagy nincs is vallási esküvője egyeseknek, vagy nem kapnak jegyajándékot, esetleg a lány aki muszlim férfihez menne - se nem muszlim se nem keresztény vagy zsidó (aki tartja a hitét), vagy nincsenek tanúk és a többi. 

     

     

    nagyon sok nő simán lerázta itt magáról az intést és kikérte magának a tanácsokat.

     

    állandóan azt mondom mindenkinek, muszlimának és nem muszlim nőnek is, hogy tilos a neten ismerkedni.

    tilos egyedül (wakil és wali nélkül) ismerkedni, tilos kiutazni a pasihoz és háztól-házig menni a saját házadtól az övéig ismeretlenül és egyedül.

     

     

    meg kell ismerni az iszlámot.

    muszlimának és nem muszlim nőnek is egyaránt, már csak azért is hogy miként zajlik az ismerkedés, melyek a házasságkötés feltételei, milyen az érvényes és a nem érvényes házassági szerződés, milyen jogaik vannak a feleknek, milyen jogokat kell megadni a férjnek, a gyerekeknek milyen jogaik vannak.

     

    de ők kimennek egyedül a neten megismert pasihoz, majd ha a dolgok megváltoznak, akkor értetlenkednek.

    nem értem mire számítanak ismeretlenül?!

    illetve, ahogyan azt írtam is: nagyon sok lány a tanácsok ellenére cselekszik, pedig elmondjuk nekik hogy figyeljenek oda. 

     

     

    én ezt nem nevezném jóhiszeműségnek.

    ha valaki direkt nem készül fel a házasságra sehogyan - sokan a tanácsolások ellenére sem -, akkor nem tudom ez milyen jóhiszeműség, de Allaah tudja a legjobban.

     

    ráadásul ez a bánásmód amit ezek a naivnak nevezett nők kapnak, ez nem az iszlám része.

    de ezt is csak az tudja, aki valamennyire ismeri az iszlámot.

     

     

    van egy másik fórum, valentina, te oda is szoktál írni ha jól emlékszem, de Allaah tudja a legjobban.

     

    ott a legtöbb magyar nő sok esetben már-már szinte közönségesen és támadóan ír, ha valaki tanácsolni akarja őket.

    azt hiszik hogy mindenki 'ünneprontó', mindenki ellenük ír.

    de Allaah tudja a legjobban hogy mit hisznek.

     

    van aki így indít a másik fórumon: 'csak jó véleményeket várok a netes szerelmemről és a kapcsolatunkról'.

     

     

    mindenesetre én kevéssé tudom sajnálni azokat a nőket, akik tudatosan és a tanácsok ellenére mennek ki és kezdenek parázna kapcsolatba valakivel.

    nem azt mondom hogy örülök annak ami velük történt, mert az nem igaz, de nagyon sok lány nemtörődöm és a tanácsok ellenére cselekszenek.

     

    emlékszel a másik fórumról a lányra, aki nem is beszéli a pasi nyelvét és fordítógéppel 'beszélgetnek'?

    no comment...

     

    mindketten angliában éltek ha jól emlékszem, de Allaah tudja a legjobban.

    érdekes volt az a rész is, ahol 'a pasi 2 perc alatt megbeszélte a csajjal a gyereknevelés-kérdést'.

     

     

    az a lány nem is kötött eleinte vallási esküvőt, plusz a polgári esküvő előtt is már együtt éltek a pasival.

    az iszlámban ez nem megengedett.

    külön kell élniük és egy hónapig nem lehet közöttük semmi testiség, mert tart a várakozási idő (amennyiben volt intimitás).

    a polgári esküvő (vallási nélkül) pedig kevés és nem elég.

    csak a vallási számít.

     

    ráadásul ezt írta a csaj: 'vele szemben magasabb a mércém mint korábban másokkal.'

    ez érdekes, hiszen kommunikálni se nagyon tudnak... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. február 5. 16:3515471.
  7. 2012. február 5. 16:3415470.

    Azért nem árt az óvatosság!

     

     

    Magyar nőt szabadítottak ki egy egyiptomi férfi karjai közül!

     

    Több hónapos fogságból kiszabadítottak egy magyar nőt az egyiptomi Hurghadában - mondta el Kveck Péter, Magyarország kairói nagykövete szombaton.

     

    A diplomata tájékoztatása szerint a magyar nőt nagyjából tavaly november közepe óta tartotta fogva egy fiatal egyiptomi férfi, akivel ismerős révén találkozott. Azonban rövid időn belül kiderült, hogy a férfi személyisége egészen más, mint amilyet először igyekezett elhitetni magáról. A nővel rosszul bánt, a külvilágtól elzárva tartotta, bántalmazta, még telefonálnia is csak a férfi jelenlétében lehetett - tette hozzá.

     

    A nőnek néhány nappal ezelőtt sikerült valahogy elérnie szüleit, és ők tájékoztatták az egyiptomi magyar nagykövetséget mintegy három nappal ezelőtt. Ezt követően a nagykövetségen azonnal intézkedni kezdtek, felvették a kapcsolatot az egyiptomi hatóságokkal, helyi kapcsolataikkal, a konzul pedig azonnal Hurghadába utazott.

     

    Kveck Péter mondta, a nőt nem volt könnyű megtalálni, mert ő maga sem tudta, hogy Hurghadának pontosan mely részén van. A követség helyi kapcsolatai és az egyiptomi rendőrhatóság segítségének köszönhetően végül kevesebb mint 24 óra alatt sikerült kiszabadítani a nőt, aki pénteken megérkezett Kairóba, a nagykövetségre, szombaton délelőtt pedig hazautazott Magyarországra.

     

    Kveck Péter szerint a férfi ellen egészen biztosan büntetőeljárás indul, hiszen az egyiptomi hatóságoknak sem érdekük, hogy az ilyen dolgok büntetlenül maradjanak. Hozzátette: "egyelőre az a legfontosabb, hogy honfitársnőnk biztonságban van, és visszautazhatott Magyarországra".

     

    A nagykövet azt is elmondta: az utóbbi években több tucat hasonló esetről szereztek tudomást, s ez a szám növekvő tendenciát mutat. Ráadásul még számos olyan eset lehet, amelyekről nem is tudnak. Utalt arra, hogy egyre több magyar nő keresi fel a nagykövetséget, azért mert szeretne házasságot kötni egyiptomi férfival, de többször előfordult, hogy néhány hét vagy hónap után egy-egy nő sírva kereste fel őket azt kérve, hogy próbálják meg valahogy hazajuttatni.

     

    Hozzátette: más európai országok nagyköveteitől is hallott hasonló esetekről, tehát nem csak a magyar nők kerülnek ilyen helyzetbe. Úgy tűnik, egy egész iparág épül arra, hogy tapasztalatlan, jó szándékú európai  nőket kihasználjanak - mondta a nagykövet, megemlítve: arról is hallottak, hogy tanfolyamokon oktatják, hogy milyen ígéretekkel, szép szavakkal  lehet könnyen levenni a lábáról egy európai kultúrában nevelkedett fiatal nőt.

     

    Kveck Péter ennek kapcsán kiemelte: nemcsak arab országokban, hanem bárhol, a világ minden pontján lehetnek olyanok, akik igyekeznek kihasználni a kiszolgáltatott helyzetben lévőket. Ezért rendkívüli óvatosságra intette a magyarokat: ne bízzanak a felületes ismeretségekben, ne higgyenek a "szép szavaknak, a mesébe illő ígéreteknek". Ugyanis, ha valaki nem ismeri a kultúrát, nem beszéli az adott nyelvet, távol van a családjától, szeretteitől, könnyen kiszolgáltatott helyzetbe kerülhet, és bármely országban lehetnek olyanok, akik ezt igyekeznek kihasználni - hangsúlyozta a nagykövet. 

     

     

    http://www.stop.hu/kulfold/magyar-not-szabaditottak -ki-egy-egyiptomi-ferfi-karmai-kozul/995713/

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2012. január 28. 19:1815469.

    c. ildi!

     

    azt írod, hogy 'az arabok nem veszik elég komolyan az európai nőket'.

    én európai muszlima vagyok, igaz nem járkálok mahram (rokon kísérő) nélkül pasizni a világ másik felére (de még itthon sem teszek ilyet, mert mi muszlimák nem ismerkedünk egyedül, a házasság előtti járás és a házasság előtti szex szigorúan tilos az iszlámban).

     

    akinek nincsen női tartása és pasikhoz utazik (háztól-házig), az mégis milyen bánásmódot vár?

    Allaahu a'lam. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. január 23. 23:1015468.

    Sziasztok!

    Csatlakozom Lamine véleményéhez. Egyébként nekem is tunéziai a férjem és csodálatosan élünk a 3 és fél éves kislányunkkal.

    Magyarországon is ugyanúgy fellelhető a nyomor. Lehet, te meg ott nem jártál.

     

    Előítéleted neked is van, akkor miért a másikat szólod meg emiatt?

    Szép estét!

     

    előzmény:
    c.ildiko (15465)
    2012-01-21  01:08
  10. 2012. január 21. 09:2415467.

    Szia Cildi.

    En Franciaorszagban élek,s rengeteg arab lakik a kornyékunkon.Van vagy otven baratnom,plusz a fiam csaladja.Soha nem szemétkedett velem egy se,s azt sem vettem észre,hogy kinéztek volna.

    A volt férjemtol elvaltunk sajat kérésemre,a mai napig a legjobb baratom.Hosszu évekig egyedul laktam,a szembe szomszédaim egy arab csalad.Unnepekkor a férfi birkat szokott vagni,s a hus felét nekem adtak.

    A mostani parom szintén muszlim,o is nagyon rendes.

    En inkabb ugy fogalmaztam volna,hogy azok kozott az arabok kozott,akik hazassag révén akarnak europaba jutni,ritka a rendes.Ismerettségi koromben vannak arab holgyek is,akik férjhez mentek egy arab orszagban lako férfihez,majd miutan megcsinaltak nekik az osszes papirt,a férj szépen beadta a vallopert.Van ahol gyerek is van pedig.Nekem pl biztos soha eszembe nem jutott volna,hogy kulfoldrol idehozzak valakit,aztan a sajat koltségemen még én jarkaljak neki papirok utan,meg tartsam el,amig nem lesz munkaja.Régimodi vagyok ebben a tekintetben,s ugy gondolom,a férfi tegyen értem,ne forditva.

    előzmény:
    c.ildiko (15464)
    2012-01-21  00:54
  11. 2012. január 21. 08:5015466.

    Szerinted nem láttam azokat a helyeket??? Én nem az a naíva vagyok aki ugy megy férjhez, hogy nem ismeri a férjét és annak országát. Láttam én mindent.....néha túl sokat is.

    És akkor sincs jogod elítélni egy egész országot egyetlen rossz tapasztalatod alapján. Van másik ismerősőm is akinek tunéziai a férje és ők is boldogok.

    Nahhh ááá mindegy, van nekem más dolgom is mint ezen vitatkozni, csak az ilyen dolgok felhúznak. Nem fogok én itt magyarázkodni, meg bizonygatni semmit. Komolyan csak az idegesít hogy mennyire korlátoltak tudnak lenni az emberek.

     Engem magyar férfi is vágott már át úgy hogy az csak na...mégsem minden magyar szemét. Pffff.

    előzmény:
    c.ildiko (15465)
    2012-01-21  01:08
  12. 2012. január 21. 01:0815465.
    Tunéziában nagy a nyomor,gondolom hogy nem jártál azokon a helyeken ahol én.Djerba tudod csodálatos sziget,gyönyörü tengerpartal,de ha szöke európai nö vagy,nem tusz végigmenni ugy egy utcán sem hogy valaki le ne szólítson.Amíg ezt nem láttam a saját szememmel addig én sem hittem el.Naponta kaptam házassági ajánlatot fiatal fiúktól,és nem egyszer láttam idős hölgyek karján 20 éves tacskókat akik nyilván nem szerelemből ajnírozták öket.Én a saját verziómat mondtam el,és szerintem nem én leszek itt az egyetlen nő aki ezt teszi.Örülök ha valaki boldog tud lenni egy arab férfival,nyilván az a férfi ritka kivétel,van ilyen.
    előzmény:
    lamine (15461)
    2012-01-18  11:20
  13. 2012. január 21. 00:5415464.
    Szivem..én nem vagyok gazdag öreg hölgy,korom 36 év,és a srác velem pont egy idős.Az indulatom  az igaz elég erős,mert valóban megviselt a dolog.Örülök hogy neked szerencséd van,mert 100 arabból egy ha normális,és ök is elég elöítélettel vannak az európai nök iránt,ezt a saját börömön tapasztaltam kint.
    előzmény:
    Ambercat (15463)
    2012-01-20  08:39
  14. 2012. január 20. 08:3915463.

    sziasztok!

     

     

    csatlakozom lamine:-)

    az én flrjem is tunéziai, lassan 5 éve vagyunk együtt, ebből 4 év házasság és egy tündéri gyerek.

     

    gondolom azért van ez a nagy általánosítás, mert van rá kereslet. amíg gazdag öreg európai nők odajárnak "sexturistaként" és mindent bevesznek addig...

     

    de akkoris jár a tisztelet a kivételnek!!!

    előzmény:
    Magdicica (15462)
    2012-01-18  14:41
  15. 2012. január 18. 14:4115462.

    Szia Lamine

     

    Szerintem ne huzd fel magad,cildibol az indulat beszél,én ot is megértem.Eléggé megviselhette lelkileg.

     

    Kulonben hogy vagytok?A parodnak hogy tetszik Magyarorszag?Sikerult mar valamennyire beilleszkednie,munkat talalnia?Ha jol emlékszem,fent vagy nekem facebookon.....bar nem nagyon jarok oda ujabban.

     

     

    Udv minden régi lanynak aki bekukkant ide

    előzmény:
    lamine (15461)
    2012-01-18  11:20
  16. 2012. január 18. 11:2015461.
    De hogy  általánosítassz!Szóval akkor szerinted senki nem találhatja meg az igaz szerelmet pl Tunéziában mert mindenki gazember és csak a vizum kell neki ?  Nem fogok magammal példálózni, de a férjem tunéziai. Lassan három éve leszünk házasok. Nem a pénzemért vett el, az volt neki is. Szerelmesek lettünk és ennyi. Megfogadtam milliószór hogy nem irok ide többet de annyira felment bennem a pumpa. Ne húzzuk rá a vizes lepedőt minden arabra csakmert te rosszul jártál!!! 
    előzmény:
    c.ildiko (15458)
    2012-01-17  17:44
  17. 2012. január 17. 18:3015460.
    Irj a moderatoroknak,és kérd meg oket,hogy toroljék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-01-17  18:21
  18. 2012. január 17. 18:0015459.

    Sajnalom,hogy igy jartal.Sajna sol ilyen eset van.

     

    Nekem a volt férjem algériai szuletésu francia allampolgar,s egy fillérem nem volt,amikor kihozott ide franciaorszagba.Ugyhogy nem minden arab csak a pénzért meg a papirokért vesz el europâi not.Bar az igaz,hogy a legtobb igen.

    előzmény:
    c.ildiko (15458)
    2012-01-17  17:44
  19. 2012. január 17. 17:4415458.
    Sziasztok!Én még nagyon új vagyok itt,de én is szeretnék leírni valamit ami az én  személyes történetemből fakad.Az én választottam is egy Tunéziai férfi volt,voltaképpen Djerbai.Hát én nem jártam túl jól vele,holott 1 évig udvarolt nekem a neten és könyörgött hogy menjek el hozzá!Azt állította minden álló nap hogy én vagyok a világon neki minden,van háza autója,munkája,csak feleség kell neki,lehetőleg európai!Nem szereti az arab nöket mert szolgalelküek,neki nem ilyen feleség kell,hanem makacs és önérzetes!Én bolond hittem neki,és kimentem!Mikor kiértem nem hozzá mentem,lakást béreltem,de így sem jártam jól.Kerestem az autóját,azt mondta hogy balesete volt,részegen vezetett és összetörte.Kifizette a kárt,de még kell neki 2000 euró..ezt már tölem kérte.Nem adtam neki mert nem hittem neki.Dühös volt.A családjának be sem mutatott,gondolom nem véletlenül.Az volt a feketeleves hogy minden este részegen láttam..a nagy balestéböl nem tanulva.másfél hét  mindennapi vita után fogtam magam és hazajöttem.Sírva telefonált utánnam hogy mi lesz vele nélkülem...elküldtem a pokolba.Tanulság..arab férfinak európai nő csak pénzért kell semmi másért.Aki akarja nézze meg a netlogon ezt a djerbai csalót,és az ártatlan képét,Adel Tabbakh néven!Keresési céljai az európai országok,mindegy neki idös,vagy fiatal nő,de senki ne hidjen neki ha jót akar magának!
    előzmény:
    Aspire (15440)
    2011-10-04  23:45
  20. 2012. január 16. 12:1415457.

    Szia Safrika!

     

    Latom idén még nem léptél be!En ujabban vagyok,de most nicket cseréltem.A régi mar nem tetszett,tudod miért.(a virag vagyok)

     

    Mi ujsag veled?Szoktal haza jarni?

    előzmény:
    safrika (15443)
    2011-10-11  22:09
  21. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2012. január 13. 23:1215456.
    Ez jo bunkosag.Es miért akarnak,hogy lemondjatok a hazassagrol?Nekik nem mindegy?
    előzmény:
    Manubiya (15453)
    2012-01-13  21:44
  22. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2012. január 13. 23:1115455.
    Ez jo bunkosag.Es miért akarnak,hogy lemondjatok a hazassagrol?Nekik nem mindegy?
    előzmény:
    Manubiya (15453)
    2012-01-13  21:44
  23. 2012. január 13. 21:5115454.

    Szia Vir?g!

     

    Mi nem balhéztunk egyik hivatalban sem. Pedig sokszor kinyílt a bicska a zsebemben. De ez a magyarországi hivatalokra is érvényes. Sokszor összeszorított farpofával tűrtem egy-egy ostoba beszólást vagy hozzá nem értést ha el akartam valamit intézni. Mert itt is igen jellemző, h hatalomfitogtató emberek ülnek egy oda nem illő helyen és ráadásul nem tudnak semmit.

    Szóval biztosan nem ezért nem kaptuk meg eddig az engedélyt. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (15452)
    2012-01-13  11:32
  24. 2012. január 13. 21:4415453.

    Szia Appaloosa!

     

    Nekünk is a tunéziai házasság volt az első gondolatunk, de amikor felhívtam tunéziában a magyar nagykövetséget, h megkérdezzem milyen papírokra lesz szükségünk, és elkezdtünk beszélgetni, akkor azt tanácsolták, h ha a párom algériai az a legegyszerűbb, ha ott is ejtjük meg az esküvőt. Na ez jó ötletnek is tűnt, mert neki legalább nem kellett bajlódnia a papírjaival, mint nekem. És ott egyből meg is kaptuk volna a házassági kiskönyvet. De mostmár mi is azt mondjuk, h jobb lett volna tunéziában. Szóval így jártunk. Sok a gond az biztos. 

    Az összes ismerős azt mondja, ezek kifárasztásra mennek. Hátha megunjuk és annyi. Vagyis nem is akarunk majd egyáltalán házasságot kötni. De aki ismer, annak eszébe sem jut, h mi elvetnénk a házasságot ilyen hatások miatt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304340 (15451)
    2012-01-13  11:01
  25. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2012. január 13. 11:3215452.
    Szia.Nekem a volt férjem algériai.De mivel o francia allampolgar lett és Fr.o.-ban is csinaltuk meg a polgarit,nekunk nem volt ez a gond.Viszont tobbszor is mesélte,hogy Algériaban a hivatalokban akarmilyen bunkok,nem érdemes balhézni.Mert ha valaki balhézik,akkor nem fogja megkapni a papirjait soha.
    előzmény:
    Manubiya (15450)
    2012-01-13  08:39

Címlap

top