Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab ferjek

Torolt_felhasznalo_852005
Torolt_felhasznalo_852005
Létrehozva: 2005. november 28. 06:56

Sziasztok!

Nem tudom, hova tettem a topicot, igy ujra leirom.

Szoval.. az en ferjem egyiptomi, Olaszo-ban elunk. Kivancsi vagyok, hogy ti hogyan jottok ki az arab ferjetek csaladjaval es forditva o hogyan jon ki a tietekkel. En az o csaladjat imadom- igaz ritkan talalkozunk- de minden alkalommal ugy fogadtak, mintha a lanyuk lennek. Forditva viszont , sajna mar nem igaz. Az enyeim- igaz apukam mar nem ismerte meg Mohat- vizont alig tudjak elfogadni igy, negy evi hazassag utan is. Mindig van avalami, ami miatt nem a megfelelo ferj. Ismerek itt olasz- arab csaladokta, nagyjabol ugyanaz a helyzet.

Ti hogy vagyotk ezzel?

Pussz

  1. 2013. július 18. 20:1615601.

    Olyasmit írsz,amit olvastál,hallottál,láttál.De nem éltél velük,nem tudod hogy milyenek valójában.Direkt olyan országokat említesz,ami az állandó háborúskodás miatt elmaradottabb.Erre természetesen nem lehet mit mondani.Elhatároztad hogy felsorolod az összes negatívumot.Van egy mondásunk,talán emlékszel még rá,más szemében a szálkát is...

    Jogod van ítélkezni,jogod van gyűlölni őket,ez a te dolgod.

    De  megkérdezem,ekkora gyűlölettel a szívedben más emberek iránt,és most nem csak az arabokról van szó,hogyan lehet boldogan élni?

    És hogy érezd,mennyivel külömb az a nő,aki nem séreteget más nemzetet:vannak itt olyan magyar nők,lányok,akinek arab a férjük,nagypapájuk,édesapjuk. Egyetlenegy sem írt ide,hogy a magyarokat sértegesse,pedig hidd el,olvasnak minket.

     

    Téves tájékoztatást adsz,amiről a nyelvtudás hiányában azt sem tudod mit jelent.

     

     

    előzmény:
    Amarynda (15600)
    2013-07-18  10:54
  2. 2013. július 18. 10:5415600.

    A magyar noket meg a kurvakat nem kene osszemosni.

     

    Elzanak igaza van soha nem lehet egy arabban megbizni.

    Gondolom nem ismered el a elore rendezett hazassagok es a gyereklanyok ferjez adasat sem, pedig mindketto mukodo es letezo intezmeny.

     

    Sajnos Angliaban naponta tunnek el fiatal lanyok akiket az apjuk visz vissza az o szarmazasi orszagaba es adja el oket felesegnek (rabszolganak).

     

    Az egesz vilagon ismert Nadia es a tesvere Zana muhnsen elete akit az apjuk adott el Yemenben.

     

    Es ezek a dolgok ismetlodnek rendszeresen.

     

    neked megfelel az arabok kulturaja szemlelete vallasa , az arab ferfi.

     

    hat ezzel joparan maskent vagyunk.

     

    Szerinted az normalis hogy egy ferfi tulajdona egy no?

    szerintem messze nem az.

     

    Az eskuvon elfelejtetted kozolni hogy a nok KIZAROLAG EGYMAS KOZOTT TANCOLHATNAK FERFI JELENLETE NELKUL.

    előzmény:
    Alinee2 (15593)
    2013-07-17  19:54
  3. 2013. július 18. 10:4715599.

    Nagyon sok helyen Iranban, Yemenben sot Pakisztanban es Iraqban is vannak olyan teruletek ahol nincs es nem is  volt aram es a nok tobb kilometerrol hordjak a vizet a fejukon levo edenyben.

     

    A national geographicon volt egy musor a middle east orszagairol foleg a videki elszigetelt reszeken .  A felmerest 2010 ben keszitettek ugyhogy nem volt tul regi.

     

    Hat nem, nem elek arabbal  elobb elnek magam egy lakatlan szigeten mint arab ferfi kozeleben.nekem egy ferfi szava nem szent soha nem is volt.

    En szabad ember vagyok es nem rabszolgaja vagy sexualis cseledje egy ferfinek. Es szabad emberrel elek nem egy olyannal aki azt kepzeli magarol hogy barmiben is parancsolhat nekem. MEGKERHET es ha jonak latom a kereset akkor fontolora veszem hogy teljesitsem. 

     

    ez a kulonbseg az arab meg a feher ferfi kozott.

     

    Ja es meg valami. Szerintem total abnormalis hogy egy no csak a ferje kiseretevel utazhat valahova , nem vezethet autot es tetotol talpig betakarozva eljen mint egy ronda mumia.

     

     

    A vallasuk meg mint irtam nem erdekel, mondjuk masmilyen se nem vagyok hivo.

    előzmény:
    Alinee2 (15595)
    2013-07-17  20:25
  4. 2013. július 18. 10:3915598.

    A megkovezes is tilos megis csinaljak. Indiaban az ozvegyek elegetese evek ota torveny altal tiltva va megis csinaljak.

     

     

    Es nem csuknak erte bortonbe senkit. Nyugodtan olvass utana.

     

    A vallasuk ellenszenves az arab ferfiak es azok szemlelete meg meg inkabb az. Ahogyan bannak a nokkel  , gondolom olvastad a nemreg halalra eroszakolt indiai diaklany esetet eleg nagy port vert fel es az egesz ferfi sovinizmusuk undorito.

     

    A noket sajnalom a ferfiaktol meg viszolygok, sose engednek a kozelembe egyet se.

     

    Ha egy gyerek ajul el az ehsegtol meg a szomjusagtol amit a szulok kenyszeritenek rajuk az mar boven sok, de nem egy van sajnos beloluk.

     

    A miniszoknya meg egyaltalan nem indok az eroszakra. Eleg szomoru hogy te igy gondolkodsz. Akkor gondolom az hogy egy kisgyerek puceran szaladgal a tengerparton megfelelo indok egy pedofilnak hogy megeroszakolja vegulis minek vetkoztettek le a szulei.

     

    Nem kivanok errol az egeszrol tovabb vitazni. A rasszizmus meg sose volt idegen tolem.

    előzmény:
    Alinee2 (15594)
    2013-07-17  20:18
  5. 2013. július 18. 09:1415597.

    Ja, még valami eszembe jutott! Elég sok csonka embert láttunk.

    Félkezű, vagy csúnya, forradásos arcút. Megkérdeztük a török  "barátainkat" ez mitől van, mert feltűnően sok ilyet láttunk.

    Azt mondták, egyes helyeken a lopást még mindig kézlevágással büntetik.

    Ez kissé lesokkolt minket.( nem mintha lopni akartunk volna )

    előzmény:
    Alinee2 (15595)
    2013-07-17  20:25
  6. 2013. július 18. 09:0315596.

    Arab országban még nem voltam, muzulmán vallású országban voltam 15 éve, az akkori párommal.Hátizsákos túristaként voltunk Törökországban, de nem túrista helyeken, hanem úgy jártuk be 1 hónap alatt, amennyire lehetett a való életet akartuk látni.

    Kis városokat, tengerparti falvakat néztünk meg, pár éjszakát töltöttünk egy-egy helyen. Nyilván egész más erkölcsi norma van egy nagyvárosban, és sokkal jobban tartják a hagyományokat a kisebb, már ázsiához tartozó településeken.

    Amit leírtam így igaz, a nőkre sokkal szigorúbb szabályok vonatkoztak.Gondolom ott ma is így lehet.

    A kedvességgel nem volt gond, össze is barátkoztunk több emberrel, nagyon aranyosak voltak, buliztunk is együtt.( én voltam az egyetlen nő)

    Persze amikor a barátom nem figyelt Hasszán felkínálta a bájait :)

    Nyilván a világon mindenhol vannak jó és rossz emberek, bennem rasszista előítélet nincs, csak ésszerű óvatosság.

    Ha egy nő mindenét kiteszi tényleg ne csodálkozzon ha meg is lesz az eredménye.

    Az iszlám olyan vadhajtásai, mint az afgán nők ruhája, lányok megcsonkítása, csadoros nők megerőszakolása után, felelősségrevonás, megkövezés, mert biztos kihívóan viselkedett---- sajnos létező dolgok.

    Ha csak egy nővel történt volna, az is szörnyű lenne, de ez Afganisztánban, Pakisztánban bevett gyakorlat, ezekre nincs mentség.

    Az olyan férfiakban, akik már az anyatejjel a férfi felsőbbrendűséget szívták magukba, olyan értelemben, mint egy európai férfiban, sose lehet egy nőnek bízni. Egyszerűen más az értékrendjük.Az tényleg szégyen, hogy a magyar lányok miről híresek, de ez így szokott lenni olyan helyeken, ahol nagyobbak a megélhetési gondok, mint az erkölcs visszatartó ereje.

    előzmény:
    Alinee2 (15593)
    2013-07-17  19:54
  7. 2013. július 17. 20:2515595.

    Nincs víz és áram?Falun?Most már kíváncsivá tettél,melyik arab országról van szó?

    Hacsak nem beduinokról,őket viszont kár belekeverni.

     

    Nem arab férfivel élsz,tehát teljesen mindegy kinek a szava szentírás,nálatok a tiéd.Így az anyós téma is mindegy.

     

    A kultúrájukat(és már megint kevered) megtartják maguknak.De a vallásukat nem.Azt hirdetik mindenfelé,és bizony sokan áttérnek a többi vallásról.Ha tudnád,mennyi muzulmán,keresztény,hindu,izraeli...él a földön,megdöbbennél.Akik gyűlölik őket,az izraeliek.De rájuk sem mind jellemző a gyűlölet.Embere válogatja.EMBERE...

     

    előzmény:
    Amarynda (15592)
    2013-07-16  09:45
  8. 2013. július 17. 20:1815594.

    Amarynda,a kislányok csonkítása tilos.Hidd el,ha valaki az országukból ezt megtudja,börtönbe kerülnek.Olyan mint régen az angyalcsinálás.

    Ne abból ítélj,hogy történnek kirívó esetek.Itt is vannak Magyarországon hasonló brutalitások,és gondolom az ausztrálok között is.Ilyesmikből nem lehet egy egész nemzetet megítélni.

    Az pedig természetes,hogy ha a megszokottól eltérő bűncselekményről hall valaki,megbotránkozik.

    A gyerekeket fokozatosan szoktatják hozzá az éhezéshez,de persze vannak olyan szülők,akik egyből nagyböjtre fogják a gyerekeiket.Nem hinném hogy a gyerekek a vízhiány miatt sorban elájulnának,legfeljebb egy,kettő ájulhatott el.Előfordul.

     

    Nézd,a vallási vezetőnek igaza volt.Ha valaki pinarövid szoknyában mászkál és lehajol,ne csodálkozzon ha megb@sszák. Ezen fel lehet háborodni,hogy mindenkinek joga van úgy öltözködni ahogyan akar,de ezt inkább azoknak a kiéhezett férfiaknak kellene megmagyarázni,akik egyedül élnek.Egy kultúráltan felöltözött nőt nem fognak leteperni.De ha valaki közszemlére teszi a bögyeit,csípőjét,combjait,akkor az azt jelenti hogy szabad a vásár.A kirakatba is azt teszik,amit el szeretnének adni,nem?

    Azért nem tiszteled a vallásukat,mert nem a te szádíze szerint írták,és lehetőség szerint betartják? Neked ebből semmi hátrányod nem származik.

    Nem akartam leírni,de ahogyan itt fogalmaztok,az erősen rasszista szemlélet.

    előzmény:
    Amarynda (15591)
    2013-07-16  09:24
  9. 2013. július 17. 19:5415593.

    Ha csak voltál arab országban,akkor miért lepődsz meg,hogy ott férfit nem láttál dolgozni?Meleg van,miért ne teázhatnának az üzlet előtt?Attól még elvégzik a munkájukat,csak épp akkor amikor nem láttad.Kizárt hogy félig üres üzleteket láttál,fonnyadt gyümölcsöket.Sőt,szerintem előfordult hogy amikor vásároltál,kis ajándékkal kedveskedtek.

    Én kizárólag olyan esküvőn voltam,ahol a nők is táncoltak,hajajj!És olyan sminkben,öltözékben,amit egy európai kisestélyinek használ.

    Ha ismernéd a vallásukat,tudhatnád,idegen jelenlétében a nők nem fürödhetnek,nem mutogathatják a testüket.

    Ez primitívség?Szerintük az a primitívség,ha egy nő melltartó nélkül simán kifekszik mellettük a homokba.

    Miért,hogyan bánnak a gyerekekkel az arab férfiak,hogyan a nőkkel,gyengékkel,elesettekkel?

    A nőket védik,az igaz hogy saját tulajdonnak tekintik.De ettől függetlenül mindent megadnak egy talpraesett feleségnek.A kislányokat a család gyöngyszemének tekintik,a fiúkat trónörökösnek.

    Állatok?Nos,megeszik.Macskát nem igazán tartanak.Kutyát sem nagyon.

     

    És ha a primitívségről írtál,mivel magyarázod azt,hogy a magyar,és az európai nőknek igen rossz hírük van?Bármire kaphatóak aranyért,tapadnak az egzotikus fiúkra.A kinti nagykövet csak csóválta a fejét,nem tudnak mit tenni azokkal a nőkkel,akik szépen mit sem tudva a kultúráról férjhez mennek,majd koppannak.A férfinek pedig esetleg már megvan a kinti felesége,családja,csak épp vízumot akartak. Meg lehet bennük bízni,ha ismered a gondolkodás módjukat.De ha a magyar nők némi szép szóra fekínálkoznak,naná hogy megdugják őket.

     

    előzmény:
    Elza (15586)
    2013-07-14  17:28
  10. 2013. július 16. 09:4515592.

    Ha az a minimalis szinvonal hogy sokan akik nem a varosban elnek se villany se viz se egyeb szolgaltatasokkal nem rendelkeznek (te is irtal errol) akkor en nem szeretnem azt a minimum szinvonalat.

     

    Es nagyon nem szeretnem ha a "csaladfo" szava lenne a szentiras es azt se hogy az anyosom beleszolhasson a dolgaimba.

     

    ezt a fajta kulturat csak tartsak meg maguknak a foldig ero fekete lepleikkel egyutt.

    előzmény:
    Alinee2 (15585)
    2013-07-14  14:52
  11. 2013. július 16. 09:2415591.

    Itt az orszagban van j0nehany beloluk. Nem ritka hogy visszaviszik a lanyt a szarmazasi orszagba es ott csonkitjak meg. Ma is elo gyakorlat hiaba probaljak sokan a multnak feltuntetni.

     

    Az elore elrendezett hazassagok szinten elo gyakorlat, meg itt is . Rengeteg ongyilkossag meg gyilkossag tortenik miatta.

     

    Az un. becsuletbeli gyilkossag utolso esete itt talan egy eve volt amikor megolte az apja a libanoni lanyt mert nem ment hozza a kijelolt fiuhoz es egy ausztral fiuval kezdett viszonyt. De olvass bele mik tortennek Angliaban sajnos eleg gyakran a muzulman lanyokkal.  A becsuletbeli gyilkossagot lehet hogy aKoran tiltja de ettol meg mukodik sajnos.

     

    Es ez nem a mult hanem a jelen.

     

    A Ramadan engem max. annyibol erdekel hogy sokan nagyon ki vannak akadva itt azon hogy az iskolaban a gyerek elajul mert meg vizet se ihat emiatt a hulyeseg miatt.

     

    Ugyhogy ennyit a tiszteletre melto Ramadanrol. Ja es meg valami.

    A muszlimok nagyon is szidjak es gyalazzak a keresztenyeket. Pl. nemreg valamelyik vezetojuk hirdette hogy a megeroszakolt nok maguk tehetnek rola mert ugy oltoznek (marmint a nyugati nok).

     

    Szoval en semmifele tisztelnivalot nem talalok ebben a vallasban.

    előzmény:
    Alinee2 (15584)
    2013-07-14  14:42
  12. 2013. július 16. 09:1315590.

    Megint azt mondtad amit en is mondhattam volna

     

    Elza: igy gondolom en is.

    Belul mindegyik arab marad.

    előzmény:
    rockcica (15583)
    2013-07-14  13:32
  13. 2013. július 16. 09:0415589.

    A vilaghaboru esemenyeit meg ne keverjuk ossze a terrorizmussal.

    mert semmi koze a ket dolognak egymashoz.

     

    Amit az arabok muveltek/muvelnek az szintiszta terrorizmus amit ha lehet tuzzel vassal irtani kell.

    előzmény:
    apafej (15577)
    2013-07-13  15:20
  14. 2013. július 16. 09:0315588.

    Lehet hogy neked szept 11. agymosasos taktika en viszont tudom hogy sajnos megtortent tragedia iszonyat sok aldozattal.

     

    Es meg mielott belebonyolodnank , nem erdekel hogy mi tortenik Afganisztanba meg masutt.

     

    Engem az erdekel hogy ne legyen eselyuk arra amit mar egyszer megtettek akar itt is megismetelni.

     

    Terroristak, szar elvetemult bunozok. Mind.

    előzmény:
    apafej (15578)
    2013-07-13  15:22
  15. 2013. július 16. 09:0015587.

    Nem gondolnam hogy kozel a 60 hoz majd ezutan fogok maskent gondolkodni.

     

    Engem eddig sem betegseg sem a fiam halala sem mas tragediak nem toltak a vallas fele. Soha nem hittem semmifele istenben meg foldontuli vilagban, ilyen egyszeru az egesz. A ferjem is pontosan ugyanigy gondolkodik.

     

    Nyilvan ha Ausztralia ugy maradt volna ahogy volt akkor most nem lenne mirol beszelni.

     

    De nem maradt (szerencsere) ezert most itt valoban magas szinvonalon es biztonsagban elhetunk akik ennek az orszagnak a polgarai vagyunk, es ez nagyon jo szamunkra.

    A termeszetet itt az emberek vedik es szeretik. Az allam sot a polgarok is sok penzt es energiat forditanak arra hogy megorizzek legyen az noveny vagy allatvilag es konzervaljak azt. Ultetnek erdoket mukodik a viztakarekossag elve stb. Tehat az orszag ebben is jo uton jar.

     

    Nem szoktam azzal foglalkozni hogy mi lett volna ha...

     

    A terrorizmust pedig mindenkeppen elitelem csakugy mint az iszlam vallasu orszagokban levo sok brutalis szokast amiket mar emlitettem.

    előzmény:
    apafej (15577)
    2013-07-13  15:20
  16. 2013. július 14. 17:2815586.

    Voltam muzulmán vallású országban, férfit dolgozni nem láttam, ellenben sokat egész nap teázni és vízipipázni.

    Esküvő alkalmával a férfiak jót mulattak, táncoltak, a nők külön beszélgettek csadorban.

    A tengerben csak férfiak fürödtek, egyetlen idős nénit láttam megmártózni ruhástól.

    Szerintem a primitívség fokmérője ahogy az emberek a gyengébbel, nővel, gyerekkel, állatokkal bánnak.

    Nem tudnék arab férfiban bízni.

    előzmény:
    Alinee2 (15585)
    2013-07-14  14:52
  17. 2013. július 14. 14:5215585.

    Neked a napi ötszöri ima a furcsa,nekik pedig az,hogy karácsonykor becipelünk egy fát a lakásba,és fedíszítjük.Hogy husvétkor élő nyuszikat ajnározunk.Hogy sertést eszünk.Hogy alkoholt iszunk.

     

    Az addig se kell dolgoznira csak azt tudom mondani, nem 1-2-3 gyereket tartanak el,hanem több mint négyet.Feleséggel együtt,és a minimális színvonalukkal itt egy négytagú magyar család boldog lenne.

    És ha így nézzük,akkor valóban megkövetelheti a családfenntartó,hogy figyeljenek a szavára.Ez természetesen nem jelenthet durvaságot,az náluk sem megengedhető.Aki durva,ugyanúgy jellemhibás mint az az európai,aki ordítva beszél a családjával.

     

    Ha ezeket a szavaidat bármelyiknek elmondanád ugyanígy,ledöbbennének rajtad,és válasz nélkül mutatnának hátat.Műveletlenség olyasmiről nyilatkozni negatívan,amiről nem is tudod miért történik.

    előzmény:
    Elza (15579)
    2013-07-13  15:32
  18. 2013. július 14. 14:4215584.

    Kedves Amarynda!

    Elsőként megemlíteném,hogy az ember mindenütt érző lélek,bármilyen is a bőrszíne.

    A nők megcsonkításának,és az iszlám vallásnak semmi köze egymáshoz.Ez egy elmaradott szokás,azért végezték általában kislánykorban,hogy a nő a férje mellett ne lépjen félre,és ne is nyúljon magához,bűnnek tartották.Ugyanez megtalálható bűnként a többi nemzetnél is.

    A becsületbeli gyilkosságok sem kapcsolhatóak össze a vallással,a muzulmánoknak is tilos ölni.Még amikor állatot ölnek,azt is körültekintően,muszály mondaniuk hogy Isten (Allah) nevében.Ezek a gyilkosságok kizárólag a szégyennel kapcsolatosak.

    Szerencsére egyre ritkábbak,és a többi ember megbotránkozik rajtuk.

    A gyerekeket nem adják el,miért tennék?A családok összetartanak,ha valamelyik gyerekkel gond van,esetleg kevés az élelmük,a többiek segítenek rajtuk.Van viszont olyan vallással kapcsolatos tettük,ami adakozás.Vagy pénzt,vagy pedig húst osztanak szét a szegények között.

    Napjainkban már a kényszerházasságok is megszűnőben vannak.Ha egy leány "eladósorba" kerül,vagy a fiú férfivá érik,és megteremtette a házassághoz szükséges anyagiakat,lakás,munkahely...,akkor a szülők,általában az anyák,lánytestvérek körbenéznek "megfelelő" parti után.Ez lehet vendégeskedés,ott megmustrálják a fiatalt,vagy pedig valamilyen társas összejövetel,esküvő,ballagás,eljegyzés alkalmával szúrják ki a jelöltet.Amikor a két fiatal találkozik,ők döntenek,engedik őket beszélgetni.Ha valamelyik nem szeretné a házasságot,nem erőltetik,keresgélnek tovább.A lányok általában szűzen mennek férjhez,de előfordul az is hogy nem.A lány az eljegyzési ajándékba kapott,és esküvőkor kapott aranyakat megtarthatja válás esetén,az az övé.Ezzel nem megvették,az ő ajándéka.

    Ezt csak azért írtam le,mert a muzulmán vallásról sok legenda kering,eléggé félreérthető magyarázatokkal.

    Az,hogy egyes arab férfiak durvák,nem jelenti azt,hogy az összes arab férfi elvetemült gazember.Arról pedig nem tehetnek hogy a sivatag jutott nekik.Mégis képesek ott megélni.

     

    Nem Ramadankor kellene őket szidni,ezt a minimális tiszteletet meg kellene adnunk nekik.Egy hithű muzulmán például nem szidja a keresztényeket,elfogadja és tiszteletben tartja a vallásukat.Nekünk sem éltetnünk kell,hanem megadni azt,amit mi is elvárunk tőlük.

    előzmény:
    Amarynda (15575)
    2013-07-13  11:34
  19. 2013. július 14. 13:3215583.
    Hát van, de az nem egy arab , vagy a hozájuk hasonló irányító elnyomó férfiak....Nem csak emiatt, de a témánál maradjunk szerintem....
    előzmény:
    apafej (15582)
    2013-07-13  20:18
  20. 2013. július 13. 20:1815582.

    hát ha csak emiatt felvilágosult a kenguruk földje...

     

     

    mennyi bajotok van nektek nőknek a férfiakkal!

     

    van egyáltalán olyan férfi, aki megfelel nektek?

    előzmény:
    rockcica (15581)
    2013-07-13  18:54
  21. 2013. július 13. 18:5415581.
    Arra értem, hogy nem nyomják el a nőket, és nem olyan merevek a törvényeik..
    előzmény:
    apafej (15573)
    2013-07-13  08:36
  22. 2013. július 13. 18:5315580.
    Hát igaztán nincs mit, csak az igazat mondtam. Hát, úgy ahogy rendben van, bár mint kifakadtam, páromnak és nekem is elég nehéz most a munkánk, nagyon pang minden, de reméljük(és rajta vagyunk)hogy jobb legyen. Ja meg elkezdtük a babaprojektet, nem akarunk már tovább várni.....
    előzmény:
    Amarynda (15571)
    2013-07-12  13:51
  23. 2013. július 13. 15:3215579.

    Maximálisan egyetértek.A legtöbb megnyilvánulásuk visszataszító.Nyilván van köztük is néhány normálisan gondolkozó ember, de a többségük, még a nők is fura elveket vallanak.

    Nekem ez a napi ötszöri ima is nagy hülyeségnek tűnik.(Addig se kell dolgozni .)

    előzmény:
    Amarynda (15575)
    2013-07-13  11:34
  24. 2013. július 13. 15:2215578.

    akkor azok terroristák vagy szabadságharcosok??????

     

    helyesen

    előzmény:
    apafej (15577)
    2013-07-13  15:20
  25. 2013. július 13. 15:2015577.

    "ma Ausztralia nem tartozna a vilag 5 legfejlettebb orszaga koze a legmagasabb eletszinvonallal"

     

    Na, és az miért zavart volna téged, ha marad, ahogy volt???? Ahol az emberek MÉG harmóniában voltak a természettel, ill. Istennel. Nem pont az okozza a rengeteg problémát, gondot, sőt, betegséget a világban, hogy az emberiség modern városokat épített, szennyezi a környezetet, nagy hatótávolságú, meg mittudomén milyen modern fegyvereket gyárt? Ez lenne a 20-21. sz.-i emberiség boldogsága?

     

    Az, hogy terrorizmus, az meg valaminek a következménye. Talán nem kellett volna pl. a fejlett, gazdag országoknak a "terroristák" földjére menniük, meg belekényszeríteniük őket bármire is, és akkor nem lennének gyilkolászások, meg egyéb nyalánkságok részükről. Másfelől, a "terrorizmus" szabadságharcot jelent. Kérdezem én, a megszállt Fr. országban pl. az ellenállók akik a szülőföldjüket, szabadságukat, családjukat, életüket védték a gaz megszálló nácikkal szemben úgy, hogy vasutakat robbantottak, megöltek rengeteg németet, információs hálózatokat szabotáltak, akkor azok terroristák vagy szabadságharcosok.

     

    A terrorizmus a politika által agymosásnak szánt propaganda szöveg, ill. ürügy.

     

     

    Az, hogy valaki ateista, sajnálatraméltó, ill. nehezen hihető. Mert mindenki hisz valamiben, abban pedig vagy a Teremtő van, vagy más.

     

    Félre ne érts, de énmiattam ne legyél nem ateista, de előbb-utóbb mindenki meg fog hajolni, mert ez az élet rendje. Ha érted, mire gondolok. 

    előzmény:
    Amarynda (15575)
    2013-07-13  11:34

Címlap

top