Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

40-es kismamák

gemini2005
Létrehozva: 2006. január 13. 15:17
Mivel furán néznek az érettebb nőkre, ha terhesek, gondoltam itt az ideje visszanézni. És megkérdezni: NA ÉS? Nekem 40 évesen két babám van.
  1. Torolt_felhasznalo_662192
    Torolt_felhasznalo_662192
    2006. május 19. 17:1976.

    Jaj-jaj mekkora hasad volt. Hogy bírtad? Ez kórházi kép, vagy otthoni. Hány hetesen szültél és mekkorák voltak? és mennyit híztál  ?

    Na jó ez gonoszkodás csak !

    A fiúk nagyon szépek, Kristófnak akkora szeme van, mint egy tányér! Milyen színű lett nekik?

    A sóskát úúútálom, nem kérek  .

    előzmény:
    gemini2005 (75)
    2006-05-19  16:36
  2. 2006. május 19. 16:3675.
    Hát a szeme se áll jól az már tuti! Hihi, neked is kijut majd a csibészség minden formájából

    A karácsonyi kép annyira jól sikerült, hogy naptárra simán fel lehetne biggyeszteni.
    Te nagyon szép a kölök! Ha vóna jányom, akkor a fele királyságommal odaigérném a fiadnak!

    Sziporkát délben és este én fejem. Reggel vagy hajnalban a párom. Szeretek vele bánni. Valahogy mindíg is vonzott mint jószág. Jó kis paraszt vérem van, én kapálni, veteményezni is szerettem.
    Most már nincs vetemény, mert nem éri meg, meg időm se. Esetleg ha a tökösök nagyobbak lesznek, ovisak, akkor annyi zöldséget fogok gondozni, ami nekünk kell.
    De mivel teljes mértékben mit jelent az, hogy az ember a nyavajás zöldségét maga teremtse, jól meggondolom majd, mit és mennyit.

    Sóskám lesz a jövő héten, fénypostával kűggyek? Csak előtte nyisd ki az ablakot (mint Mézga családnál ) mert egyik sógorom se üveges

    Te fogalmaztad meg, eddig nem is ébredtem tudatára, hogy Bence érzelmileg zsarol. De asszem tutira igazad van.

    Most jöttünk be 40 perce az utcánlevésből (két szeles,borús fázis közt a legszebb fél órát kaptuk az Égiektől). Bence világfájdalma elmúlt, most szerelik a billencset, lötyögtetik az ársványvizes üvegem maradék löttyével.

    Bence újabb szájtechnikái közé tartozik a ló vagy motor hangja. Nem tudom eldönteni hogy prüszköl mint a cocoók, vagy brummog mint a motor. Asszem most motor, kb. 2. sembességben van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662192 (74)
    2006-05-19  16:11
  3. Torolt_felhasznalo_662192
    Torolt_felhasznalo_662192
    2006. május 19. 16:1174.
    Ime a képek Igorról!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_662192
    Torolt_felhasznalo_662192
    2006. május 19. 15:5873.

    A hellp-szindrómáról csak néhány mondat:

    http://www.informed.hu/eletmod/terhesseg__szules/terhessegi_szovodmenyek/?article_id=69960&larticle=74051

    aztán több szót nem érdemes rá vesztegetni. Túl vagyunk rajta 

    Bence gondolom érzékenyebb lelkű babó, legalábbis a leírásaid alapján. Kristóf agresszióval akar figyelmet, mint az enyém, Bence meg érzelmi zsarolással. Szerintem egyik se könnyű.Nem lesz nyugodt életed, Sárkány anyuka   !

    A tv-nél valóban csak egy megoldás van. Nem nézni. Persze azért ezt leírni könyebb, mint betartani, mert azért a hiradóra bekapcsolom én is. Bár szerencsére Igort nem nagyon érdekli, tényleg nála is csak a reklám amire fölkapja a fejét. egyénként egy könyvbúvár. Állandóan a mesekönyveit nézegeti. Dumál nekik egyfolytában. Ha több jétákot kiteszel neki és közte bármilyen könyv van, mindig azt választja. Olyan jó lenne, ha így maradna. Abban bízom, hogy amit lát tőlünk, azt fogja ő is követni.

    Sziporkát te fejed, vagy van segítséged? Permetezetlen zöldséged, gyümölcsöd nincs eladó? A kecsketejet mióta isszák a babák?

    Teszek fel én is képeket Igorrol, most van egy kis időm, anyukám elvitte setálni!

    előzmény:
    gemini2005 (69)
    2006-05-19  14:34
  5. Torolt_felhasznalo_271966
    Torolt_felhasznalo_271966
    2006. május 19. 14:5672.

    Jól értem, van kecskétek?

    Egyébként jó pár évvel ezelőtt a TV-ben láttam egy riportot a kecsketejről, és azt vettem ki belőle, hogy igen, nagyon egészséges, és az is megihatja, aki a tehéntejet nem.

    Vasárnap voltunk Pécsett az állatkertben és ott van "olyan" simogató, be lehet menni és ott voltak kis, meg nagykecskék, lehet őket etetni, simogatni, mondtam is a páromnak, hogy  én is el tudnám képzelni otthon, meg rögtöm az jutott eszembe, hogy milyen egészséges a kecsketej. Annyira sok konkrétumot nem tudok róla.

    2 perc és megyek haza, sziasztok hétfőn.

    előzmény:
    gemini2005 (70)
    2006-05-19  14:35
  6. 2006. május 19. 14:4771.
    Még ma válaszolok, de most világfájdalmat kell menni gyógyítani Bencénél Megyünk trakizni, oszt amikó tudok, jövök.

    Hozok majd képeket is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271966 (65)
    2006-05-19  10:52
  7. 2006. május 19. 14:3570.
    folyt: mondj le minden bulit, nyaralást, mert a jószágot rendszeresen fejni kell - olyan meg felénk sincs, aki helyettesíteni tudna. Sőt Sziporka olyan jó tejelő, hogy most még naponta 3x kell menni fejni. )

    előzmény:
    gemini2005 (69)
    2006-05-19  14:34
  8. 2006. május 19. 14:3469.
    Yafo Kristóf dominánsabbnak tűnik nekem is, lehet azért, mert irtó nagy maflást kapok tőle, ha nem vagyok résen Ő is pusztán szeretetből, hogy egy pillanatra se figyeljek másra, csinál ilyeneket, hogy csíp, maracangol és pofoz. Nem érti még, hogy az nekem fáj, fogalma sincs a fájdalomról még igazából.
    Talán-talán azt kezdi megérteni, hogy ha ilyet csinál velem, akkor nincs mosoly, babusgatás, komoly leszek, szomorú és leteszem kis seggét, nem táncolunk, bojóckodunk tovább... (1-2 percig).

    Bence csak utánozza néha ezeket a durvulásokat, neki nem természete. Ő a műsírással rukkolt elő. Tegnapelőtt evés közben adta az első műsort. Nekem annyira tetszett, hogy azonnal elkezdtem rajta szívből nevetni. Ő meg kiesett a szerepéből, könnyes szemmel, nyitott szájjal a bőgés közepén mint egy állókép nézett rám, én meg még jobban röhögtam, a könnyem is kicsordult. Mondtam neki, hogy ez jó, folytassa.
    Ez egy minden átmenet nélküli sírás volt, krokodilkönnyekkel, szívszaggató, de látszott rajta, valamit el akar érni vele... szóval célja volt, nem igazi oka.
    Ökörködtem neki, utánoztam, végül hárman vigyorogtunk.

    Bence is tud féltékeny lenni, de érdekes módon ő ritkábban.

    Amit a terhességedről mondtál, az elején még jót nevettem. Az különösen tetszett, hogy "mindíg ugyanannál a fánál hánytam".

    A help-szindrómáról semmit nem tudok, de elég rémísztő a neve.
    Hát nagyon jó, hogy a babának nem lett baja.
    A kórházi emlékek közül tudom, hogy akinek magas a vérnyomása, infózióval egyébbel lehúzzák, ha tudják, ha meghalad egy értéket, akkor rohanvást mennek a kismamával a műtőbe...

    Ker.csatornák = Nem is szoktam hallgatni, reklámoknál mint egy pánikbeteg, kapok a táv.kaps. után és nyomom el vagy a hangját, vagy más csatornára.
    A mai újságban olvastam egy félig agyament cikket, ami azt tárgyalta, mennyire káros a reklám a kicsikre, kisiskolásokra. Azért félig agyament, mert arról persze nem írt, hogyan lehetne ez ellen szülői oldalról védekezni.
    Én annyit tudok majd tenni, hogy egyrészt keveset fognak tv-t nézni, másrészt azt is erős kontroll alatt. Vitézül fogom nyomogatni a távkapcsolót.

    Az egyébként döbbenet számomra, hogy 1 évesen ha reklámot csíptek el, arra mindkettő azonnal odafigyelt és szinte le sem tudták venni a szemüket a tv-ről (amíg anci el nem kapcsolta).

    A kecsketejhez: ha a gyerekorvosok azt mondanák, hogy vidéken aki tud, tartson kecskét vagy vegyen háztól, akkor kevesebb babatej fogyna... aminek 0,5 l felénk 200 Ft. Asszem a házi kecsketej is nagyjából ennyi lehet. Mi 300 Ft-ért adjuk literét, ha kell valakinek.

    Volt valaki aki fanyalogva mondja nekem, hogy drága. Fel kellett világosítanom, hogy máshol még drágább, azon túl pedig tekintse gyógyszernek és ne ezzel főzzön, ha a lóvéja kevés rá. Hát láttam, nehezen fért be kici agyába az én igen elmés válaszom Szeretett volna alkudni. (hát tudod... gondoltam magamban, menjél te ki kaszálni, trágyát lapátolni, fejni a jószágot, mondj le minden olyan bulit, folt.köv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662192 (64)
    2006-05-19  10:51
  9. Torolt_felhasznalo_271966
    Torolt_felhasznalo_271966
    2006. május 19. 13:3268.

    Yafo köszönöm, bár a szülésedet olvasva, kicsit fölállt szőr a hátamon. Az elevitről olvastam azt is, hogy a terhesség eleji hányingert nagyon mérsékli, de úgy látom nálad ez nem jött be. Egyébként az első lányommal iszonyúan megkínlódtam hányinger szempontjából, akkor azt mondtam, sohe többet, a másodiknál még csak véletlenül sem volt hányingerem.

    A hisztit olvasva, szerintem is gyerek természete válogatja. Az első nagyon hisztis, szófogadatlan eleven volt, ilyenkor vagy figyelemelterelés, vagy nem észrevevés volt, leszokott róla, a másik abszolút nem volt az, sőt amikor hazahoztuk a kórházból észre sem lehetett venni, hogy pici baba van a lakásban, mert már azt hittem nem tud sírni, napokig nem hallottuk a hangját. Utána is aludt, evett, nézelődött, aludt, evett.....

    Másik hiszti eset: a páromnak van egy 5 éves kisfia. Most ne szörnyűlködjetek el, hogy milyen ember lehet, aki otthagy egy ekkora gyereket, ha ismernétek a feleségét, megértenétek, tiszta "elmebeteg". Pl. a gyereket fél éves koráig az anyja SOHE NEM fürdette meg, csak az apja, éjjel az apja tette tisztába, mert az anyja föl sem ébredt, és akkor szólt neki, hogy most már jó lenne, ha megszoptatnád, na de ezt hagyjuk. Mi már a válásuk után 1 évvel ismerkedtünk meg. A hét végén volt nálunk, pénteken este fürdés, de a drága el kezdett hisztizni, hogy nem akar, haza akar menni (egyébként mindig nálunk akar lenni) otthon fog fürdeni. És akkor felvilágosítottam, hogy most itt van, úgyhogy itt fog fürdeni, meg különben is utána apa is meg én fürdök, mert mindenkinek kell fürdeni, de tök nyugodtan. Megkérdeztem tőle, hogy otthon nem kell fürdeni? Erre ő mondta, hogy ha hisztizik, akkor anya mindent megenged. Én meg mondtam neki, hogy látod, itt hiába hisztizel. Egyébként én szoktam neki esténként mesélni, az anyja még soha nem mesélt neki, inkább odaülteti a TV elé, meg DVD-ket vesz neki. De hát ő már nagyobb, mint a tiétek. Sok türelem kell és szerintem, ha látják, hogy az ember nem lesz ideges, abbahagyják.

    3-kor megyek haza, mindenkinek jó hétvégét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662192 (67)
    2006-05-19  11:37
  10. Torolt_felhasznalo_662192
    Torolt_felhasznalo_662192
    2006. május 19. 11:3767.

    Szia Brooklin!

    Az elevittől ne félj, én szinte végig szedtem, 2200 gr-al született a fiam, igaz, hogy a 37-ik héten. Nem volt semmi baja, nem volt koraszülött, csak kicsi volt.

    Ne félj semmitől, minden rendben lesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271966 (65)
    2006-05-19  10:52
  11. Torolt_felhasznalo_662192
    Torolt_felhasznalo_662192
    2006. május 19. 11:0466.

    Válasz a többi felvetésedre:

    Ne hallgass kereskedelmi rádiót!!!   Főleg ne azt a két elmebeteget.

    De a viccet félretéve, valóban azt gondolom nem is érdemes sem a tv-t nézni, sem rádiót hallgatni. Ezekez a "kutatásokat", aminek az eredményeit állandó szenzációként tálalják, általában gyárak szponzorálják. Éppen azt a termék hasznát akarják alátámasztani,  amit gyártanak, vagy piacra fognak dobni. Nézd csak meg a ránctalanító krémek reklámjait. Ha csak a tizede igaz lenni, mindenki húszéves pofázmánnyal rohangálna az utcán !

    Ezt a kecsketejes dolgot meg még nem is hallottam. De ez is olyan, mintha a tehéntartók egyesülete szivárogtatta volna ki De emberek milliói elhiszik, ha bekapnak pár tablettát, attól karcsúak és szépek lesznek. Csak jó sokba kerüljön és atv távirányítóját ne kelljen letenni a kezükből. Na jó, ez most elég cinikus volt 

    előzmény:
    gemini2005 (63)
    2006-05-18  22:08
  12. Torolt_felhasznalo_271966
    Torolt_felhasznalo_271966
    2006. május 19. 10:5265.

    gemini2005 - nagyon örülök a válaszodnak, kb. 4x olvastam el, főleg, amit a kisfiaidról írtál, és amikor először olvastam (a szó jó értelmében) teljesen beleborzongtam, igen ez nagyon csodálatos dolog (ahogy így visszagondolok). Nagyon jót tett a lelkemnek.   Nagyon aranyosak lehetnek, a sok gond mellett nagyon sok boldogságot is adnak. Ja, a képeket is mindig megnézem. Most mennyi idősek is?

    Eddig tényleg nem tudtam elképezelni, hogy sok 40-es kismama van, az utcán is - én egy kisvárosban lakom - fiatal huszonéveseket látok babakocsit tologatni. A párom mikor felvetette a dolgot, először azt mondtam, hogy öreg vagyon én ehhez. (És akkor kezdtem el a téma után kutakodni, akkor kezdtem beletörődni, hogy kockázatos a dolog és így meggondolandó, és utána találtam "ide").

    Egyébként sok kétely is felmerült bennem. Most van egy viszonylag jó munkahelyem viszonylag jó fizetéssel, nem tudom, utána vajon mi lesz? Meg már akkor annyi idősen új munkahelyet találni, ha valami közben beüt.  

    Az Elevitről sok jót olvastam egyszer, én is arra gondoltam. Régebben mikor ismerősöknek lettek babái, ők mondták, hogy szedték az Elevitet és mindegyiknek nagy babái lettek. Ettől félek én is. Az én lányaim anno idején kerek 3 kg-mal születtek. Akkor még nem volt ilyen vitamin. De most mindenképpen szedni fogom.

    A szójáról hallottam, nálam a szójás fasírtporban eddig ki is merült a dolog.

    Hát most hirtelen ennyi jutott eszembe. További szép napot mindenkinek.

    előzmény:
    gemini2005 (62)
    2006-05-18  21:55
  13. Torolt_felhasznalo_662192
    Torolt_felhasznalo_662192
    2006. május 19. 10:5164.

    Jó napot! Olyan sok mindenre kéne reagálnom, hogy nem is tudom... Igornál is a hidegfront tesz be, s nekem is így volt már a terhesség alatt is. Most mielőtt elaludt is - mert itt ismét esik az eső - tiszta hiszti volt. És azt nagyon nehezen viselem. Attól az egytől nagyon félek, hogy hisztis lesz. Azt utálom a legjobban, főleg a férfiakban.

    Kristóf megérti már azt, hogy anyának fáj? Mert Igor is hasonlóan viselkedik. Karmol, harap, csapkod. De nem durvaságból, hanem sokszor szeretetből. Teli vagyok apró foltokkal a harapásai miatt, s nem tudok mit kezdeni vele.  

    Egyébként csak Kristóf féltékeny? Úgy veszem ki szavaidból, hogy ő a dominánsabb kettőjük közül. Beszélnek már valamit?

    A tehességemről: az első 15 hetet - kb az ötödiktől kezdve - végighánytam. Reggel kinyitottam a szemem, és már mentem. Az iroda ahol dolgoztam a közelben van, gyalog jártam. Út közben mindig ugyanannál a fánál hánytam Kocsiban, vezetés közben... Gyors volt a pulzusom, pajzsmirigytúltengésem lett, szerencsére gyógyszert nem kellett szednem, csak folyamatosan nézték a hormonszinteket. A középső 2 hónap volt viszonylag nyugodt, aztán meg a hátam, derekam, volt hogy le sem hunytam a szemem. Aztán a 37-ik héten hétfőn nőgyógyásznál minden ok.Vérnyomás, fehérje rendben. Másnap védőnőnél már kicsit magas volt a vérnyomásom. Következő nap reggel vérvétel. Semmi olyan nem éreztem a mi szokatlan lett volna. Kicsit fájt a fejem. Másnap délelőtt még vásároltam. Dél körül elmentem a vérképemért, ami meglepően rossz lett. A májfunkcióim nagyon magasak voltak. Hazamentem, persze elkeztem az interneten nézelődni. Aztán 1 körül felhívtam a dokimat. Ő annyit kérdzett, hogy fáj-e fejem, van-e szikra látásom? (ez olyan, mint amikor "csillagokat" látsz). S ilyen valóban volt, de ki gondol rosszra? Azonnal be a kórházba... akkor már 180 volt a vérnyomásom. Doki is elindult a kórházba. Mire vittek a műtöbe, már 220-as vérnyomással altattak. De olyan volt az egész, mint a vészhelyzetben. Szerencsére épen vették ki a babót, fél négykor. Aztán a vérnyomásom nem ment le, emiatt nagyon véreztem, folyamatosan vért kaptam. Hellp-szindrómám lett, szinte a semmiből. Nagyon ijesztő volt, igaz, hogy inkább már utólag sz@rtam be attól, hogy mi történhetett volna. 

    előzmény:
    gemini2005 (58)
    2006-05-17  16:43
  14. 2006. május 18. 22:0863.
    OK! Majd jössz!

    Addig fellövök egy témát. Ma utazás közben hallgattuk a Bumerángot (nem szeretem őket, de a párom igen, így ez volt). A szines hírek közt hallottam, hogy "szakértők megállapították, a mérsékelt stressz kifejezetten jót tesz a magzatnak, mert születés után okosabb lesz/jobb képességű". - oké legyintettem én is, gondolom Ti is.
    Nem tudom ki hogy van vele, de a hócipőm tele van, amikor egy hír -ráadásul kereskedelmi rádióban - úgy kezdődik, hogy "tudósok megállapították", és mondanak valamit, ami az addigi állításoknak és a köztudatban lévő infóknak homlokegyenest ellentmond.
    (Ja, ma a Babamagazint megvéve a terhesség alatti stresszről is van cikk. Mondanom se kell (átfutottam csak), teljesen mást állít... )

    Valamelyik nap megint úgy kezdődött a hírekben "szakértők megállapították, az aszpartam édesítőszer nem káros az egészségre" (Ma mit reklámoztak az előbbi ker.rádióban? a Bolero gyümlé.port -ja és Kokó, aki mellesleg beszédhibás szegény.)
    Hát az aszpartámról annyit tudni kell, hogy ha a termékben van fenilanilin-származék, akkor tényleg nem ártalmas.
    De ezt most legutóbb nem domborították ám ki.

    Ebben a mai fogyasztói társadalomban tökéletesen összekavarják az embert. A koleszterinről is vészharangot kongattak tizenegynéhány éve, aztán mostanra kiderült, hogy azért arra is szüksége van a szervezetnek, nem kell annyira száműzni, mert áteshetünk a ló túlső oldalára ezzel is.
    A vajat is ilyen alapon lekutyapicsázták, arról is kiderült, vannak benne dolgok, amikre szintén szükség van, és csak ebben van, a margarinokban nincs...

    Volt még egy rémhír, ez is elég friss: a kecsketejjel terjedhet a lime-kór. No ennek még nem tudtam rendesen utánjárni, néhány logikusnak tűnő kérdésem máris felmerül. Ha a kecsketejjel terjed, mert az állat kapott belőle: 1. észrevenni a jószágon és gazda kivágja, 2. ha mégis ivott valaki a tejből, akkor az aszt jelenti, hogy megkaphatja testnedven keresztül? ebből jön a következő kérdésem. Ha a kecske testnedvén keresztül jöhet a lime-kór, akkor a buszon is tüsszentéssel a pofámba?
    3. a kecsketejbe még azok a nehézfémek és mérgek sem kerülnek át, amit a gondatlan gazda révén kaphat az állat, ha olyan helyről származik neki a fű/széna, ahol autók tömkelege jár (a csontjaiba rakodik le)
    4. forralást is kibírja a kór vírusa/baktériuma (még ezt sem tudom, melyik okozza).

    Arról nem pampognak viszont a kecsketejjel kapcsolatban, hogy egyrészt rendkívül jó immunrendszererősítő, másrészt 4x több benne a D-vitamin (és más is, majd még megkeresem a táblázatomat), fejéstől számított 6 órán belül a nyers tejnek baktériumölő hatása van.
    Ha több kecske lenne Mo-on, olcsóbb lehetne a teje...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662192 (61)
    2006-05-18  20:48
  15. 2006. május 18. 21:5562.
    Brooklin - nagyon sok nő van 40 körül babával. Örülök, hogy a sok rémduma nem riasztott el. Ha 38 lennék most, a fagyibabáimért még visszamennék 4-5 év múlva...

    Csodálatosak ezek a kis fickók, én nem is sejtettem, hogy ilyen hihetetlen érzéseket tudnak okozni. Mindkettő más, másképp viszonyul a külvilághoz, másképp teremtenek kapcsolatot velem.(Most ömlengeni fogok, úgy érzem. De csak hogy kedvet csináljak még jobban!)

    Kristóf amikor megébred, azokkal a forró kis tenyereivelamikor megérint, oda bújuk a nyakamba szusszanni még, nyitogatja azokat a huncut cemeit, és elereszti a nap első mosolyát...
    Bence meg felragyog mint a kelő nap. Csillagszeműnek hívom. Nagyon értő/látó szemei vannak, benne ragyog az egész lelke. Ja, és csibész

    Persze van irgumburgum is meg bünti is. Volt már kézre csapás is
    Kristóf legújabb hódítási módszere a kismacska szerű odabújás... - valahol már írtam, ezt, asszem nem itt, most legalábbis nem látom. Bocs ha néha ugyanazokat "nyáladzom". De nem lehet betelni velük (legfőképpen ha nem vagyok fáradt).

    Nagyon kíváncsi leszek a fejleményekre!!!! mármint Nálatok. Az Elevitet szedtem, és volt olyan tél, amikor körülöttem mindenkinek egybe folyt taknya-nyála,én fél napos orrfolyással 4 tüsszentéssel letudtam a szezonális vírust-bacit, mindent
    Hallottam olyasmit is az Elevitről, hogy már túl jó,mert nagy babákszületnek tőle. Szerintem fogsz hallani negatívumokat majd eleget, de nem első baba lesz, szerintem már kapcsiból fogod tudni,mit nem kell "felvenni". Jó, nekem a napi 1 Elevitre 2 gyerek volt, így engem nem lehet alapul venni ebben a kérdésben. Ráadásul nem is voltak kicsik.
    De én a terhesség utolsó trimeszterében, amikor mondta a kórhzi dietikus jótanácsként, akkor a napi joghurtba 1-2 tk.szója granulátumot kevertem és úgy nyersen ettem (brrr. de utáltam).
    De én akkor megettem volna akár akutyagumit is, ha azt mondják, hogy erre szükség van.
    A szóját nem tudom mennyire ismered. Olvass utána a neten ha gondolod. Minden esetre rendkívül hasznos dolog, az egyik legjobb az ennivalók közt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271966 (60)
    2006-05-18  13:07
  16. Torolt_felhasznalo_662192
    Torolt_felhasznalo_662192
    2006. május 18. 20:4861.

    Bocsánat, hogy ilyen későn, de csak most van időm kicsit a géphet ülni. Elolvastam a kakasről szóló írást. Egészen jó. De még holnap válaszolok az írsáodra, csak már magyon fáradt vagyok. Talán még a helyszínelők elejét látom. Szinte sz egyetlen film a mit nézek a tv-ben. Délelőtt, ha elalszik Igor, jövök.

    Jó éjt, szép álmokat!

    előzmény:
    gemini2005 (58)
    2006-05-17  16:43
  17. Torolt_felhasznalo_271966
    Torolt_felhasznalo_271966
    2006. május 18. 13:0760.

    Hű, már azt hittem el vagyok felejtve, valamiért a gépem nem jelzett, hogy üzenetem van, csak véletlenül néztem be. gemini2005: 1. kérdés: nem olyan régóta került szóba a téma, akkor kezdtem el az interneten infókat gyűjteni a 40-es terhességről és akkor nagyon meg is ilyedtem, mert egyfolytában a kromoszómarendellenesség %-áról írtak, és ezután találtam rátok, és örülök, mert már lemondtam a dologról. Én legalábbis azt szűrtem ki mindenből, hogy a terhesség előtt 1, 1,5 hónapig (meg az 1-3. hónapban) mindenképpen kell szedni magzatvédő vitamint és szerintem (remélem) nem lehet baj. Most kezdem el.

    2. Ahogy visszagondolok az első gyerekre, az első hónapokban bizony én is alig vártam, hogy jöjjön a védőnő és meg tudjak tőle kérdezni dolgokat. Más segítséget nemnagyon kaptam, anyukám még dolgozott, Pesten lakott én egy Tolna megyei kisvárosba jöttem férjhez, nem sok ismerősöm volt, (szerintem nem is volt), akitől tanácsot kérhettem volna. A másodiknál már sokkal könnyebb volt. Most belegondolva, megint nagyon furcsa lesz egy pici, de azért talán hamar belejönnék.

    előzmény:
    gemini2005 (55)
    2006-05-17  14:33
  18. 2006. május 17. 17:1659.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. május 17. 16:4358.
    Hisztiről még azt tudom mondani, hogy ez alaptermészet kérdése is! Az a kislány, akiről írtam, azt ha ancikája veréssel akarná leszoktatni, akkor akár agyon is üthetné, akkor se hatna rá.

    A frontot mi is megérezzük, de legfőképpen a hideget. Ha esőt is hoz, akkor jaj nekem... Pocakban is előre tudtam (a vége kora tavasz volt a terhességemnek, tehát a tél belenyúlt még), hogy jön a hó, fél nappal előbb. Mindkettő egyszerre rógott "harapott".
    Most is gyakran "dilaj" Kristóf ilyenkor. Egyébként is az tud lenni.

    Hogy a gyerekek eltérő viselkedésénél maradjak: Kristóf huncutul néz, majd látom a szemén, hogy most mindjárt csap és marcangol azonnal. Durváskodik. Próbálom több simogatással, szelíd nógatással értetni vele, hogy ne csinálja, mert az nekem rosszul esik, fáj, szomorú vagyok tőle.
    Bencét is meggyepálja néha, de az vissza is adja... Hát ilyenkor kell gyorsnak és diplomatikusnak lenni, hogy ne váljon szokássá köztük.
    Egyébként lehet tompítani Kristófnál ezeket a túlkapásokat. Észrevettem, hogy mióta képes féltékenykedni Bencére, azóta erősödött be nála ez a viselkedés.

    A szabadlevegőn ők is nagyokat tudnak aludni. Télen -5 - -8 fokban is kinn voltak. Lakásban fele annyit alszanak.
    Most nagyon fúj a szél, nem rakom ki őket, mert nagyon irritálja őket akkor is, ha nem éri az orruk hegyét sem.

    Mi volt a terhességed végén? Elmeséled?

    A kakasoknak anno utánolvastam, annyi mardt meg bennem, hogy rendesen berzenkedő tipus, nem könnyű velük. A kosok szintén

    De semmi gond, még nem tudják, de jó édes anyukájuk a Sárkány évében született... úgyhogy nagy csatározásokra lehet számítani
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662192 (57)
    2006-05-17  16:08
  20. Torolt_felhasznalo_662192
    Torolt_felhasznalo_662192
    2006. május 17. 16:0857.

    Itt is nagyon rossz az idő, elképesztő méretű zápor volt dél körül.Szegény gyereket menekítettm befele az erkélyről. Mindig ott alszik. Már három-négy hónapos kora óta általában csak egyszer alszik 2-3 órát kb. délelőtt 10 től az erkélyen.

    A kínai horoszkóppal nem vagyok nagyon tisztában, azt nem tudom, milyen a Kakas jegy. A bak meg makacs, önfejű talán? Ebben sem vagyok túl járatos.

    Igor nem túl hisztis, mondjuk igyekszem úgy alakítani mindent, hogy viszonylag kevés dolgot kelljen tiltani. Illetve vannak rosszabb napjai. Saját megfigyelésem szerint a frontok pl. rosszul hatnak rá. Ma is elég hisztikés.

    Azt nem tudom, akarok-e még gyereket. Tudom, hogy ez így hülyén hangzik. , de így van. Talán inkább a terhességtől félek. Nem volt leányálom, a vége pedig egészen kísértetiesre sikeredett.

    No, most mennem kell, kicsit dolgozgatok is a Manó mellett, holnap jövök.

    előzmény:
    gemini2005 (56)
    2006-05-17  14:47
  21. 2006. május 17. 14:4756.
    Yafo szép napot, szebbet mint itt (esős, szeles lett).

    Ez az éjjeli ébredés nálatok is részben megszokás lehet. Én biztosra veszem, hogy a belső órájuk már kialakult nekik is.

    Nem egyformák természetre sem. Kakas évében születtek, Bak jegyűek... és Kristóf már most kemény kobakú, kis pulykakakas! Bencét sem kell félteni, róla már 3 hónaposan azt mondta két fúval rendelkező egyik szomszédasszonyom, vigyorogva mondta, hogy "ennek a gyereknek a szeme se áll jól, ő lesz az utca réme". Bence csibészebb, de érzékenyebb lelkű.
    Bár utánozzák sokszor egymást, de még az evési szokásaik is másak. Kristóf egy álombaba volt, evett, aludt, vigyorgott az első 6 hónapban. Bence hasfájós volt, allig ehettem valamit, és éjjel a falat kapartuk.

    Nem unatkozok szó se róla, de kettővel is el lehet bírni. Szoktam mondani, hogy egy kismama társamnak jobban fel van adva a lecke, mert egyszem jánykája hisztisebb mint az én két fiam.

    Ők is megpróbálkoztak a hisztivel, hogy ölben legyenek, de mivel ugye ketten vannak, ezt nem tudtam és nem is akartam bevezetni. Voltak időszakok, amik nehezek voltak, mert Bence az első hónapokban csak kézben aludt el (hasfájás miatt így alakult, hogy sokat volt kézben). Kristóf önellátó volt majdnem. Egy ikres szomszédasszony adta a tanácsot, hogy hagyjam sírni, majd bealszik. Az ő fiai is volt hogy 40 percig üvöltöttek három este is, és rájöttek, nincs panaszfelvétel, lehet aludni. A védőnő is mondta, hogy kevés anyuka állja meg, hogy ne vegye fel a síró gyereket.
    Hááát szerencsém is volt talán, de sikerült kevés sírással Bencének önállósodnia.

    Nálatok babából folyt.köv?

    (Bocsit kérek Tőled is ha esetleg olyasmire kérdezek vissza, amit már írtál hsz-ben... )


    Amikor a szülinapunkra készültünk, volt lelkifurdalásom, hogy semmi lufi, felhajtás, 1 torta két gyereknek meg ilyesmi. De látom Te is hasonlóan gondolkodsz.
    Valahogy volt bennem egy olyan is, hogy a szeretet nem kevesebb attól, hogy nincs tüzijátékos csinnadratta. Nem a külsőségekkel akarom bizonyítani, hogy szeretem őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662192 (54)
    2006-05-17  10:25
  22. 2006. május 17. 14:3355.
    Brooklin mikortól is lesztek élesben? Szerintem nem lesz semmi gond! Ritkaság amikor valakinek akkor jön össze, amikorra megtervezte. Én Szandin (az énekesnőn) voltam elcsodálkozva és anno irigyeltem is piszkosul, mert akkor lett terhes, amikor akart.
    Neked már "könnyű" lesz, mert van bébiből alapképzettséged Ó én mit össze agyalogtam, kapkodtam, hogy miért sír, mit csinálja, biztos vlamit nem csinálok jól, ha sír a gyerek

    De jó is lett volna az első három hónapban ha valami csoda folytán van tapasztalatom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271966 (53)
    2006-05-17  08:45
  23. Torolt_felhasznalo_662192
    Torolt_felhasznalo_662192
    2006. május 17. 10:2554.

    Nagyon hasonló a történet nálunk is. 7 év várakozás, orvosok, inszemináció, BMC 2 sikertelen lombik. Én a BMC-t váltottam le, harmadszorra a Forgács Intézetben sikerült. 

    Ma éjjel csak egyszer ébredt Igor, fél öt körül. Cici, alvás tovább 7-ig. Akkor már nem kapott cicit, csak a reggeli tápiját. Én nem hiszem, hogy aazért ébredne, mert éhes, inkább a cici kell neki, nyugtató gyanánt. Talán viz itatásával valóban lehetne próbálkozni.

    Nagyon jó fejek a babók! A kezes kép különösen. Gondolom nemcsak az éjszakai ritmusuk, hanem a természetük is egész más. Azért nem lehet egyszerű két gyerekkel! Emlékszem, terhesség alatt mindenki azt mondta, hogy milyen nehéz lesz az első időszak. Hát Igorral semmi gond nem volt. Egyből szopizott volt tejem, aludt, evett, mosolygott. Tök nyugis baba volt. Most meg.... a szeme sem áll jól Szóval fáradt lehetsz két gyerekkel.

    A szülinapi torta lesz Igornak is az első sütije. Csokitorta. Nem gondoltam én se nagy felhajtásra. De mégis az első szülinap!

    előzmény:
    gemini2005 (51)
    2006-05-16  17:21
  24. Torolt_felhasznalo_271966
    Torolt_felhasznalo_271966
    2006. május 17. 08:4553.

    Szia Gemini2005, jó reggelt mindenkinek. Gyorsan beugrottam. Köszönöm a bíztatást. Nagyon édesek a kis Geminik. Hát azért 2 pici nem lehet "piskóta".  Nekem már nagyok a lányaim és furcsa belegondolni, milyen lehet ilyen picikkel, ráadásul kettő! Azért biztos nagyon sok örömet okoznak.

    Olvastam Ti mióta vártatok a babákra, nem tudom, a többieknek mikorra sikerült? Kíváncsi leszek, ha élesben leszek, sikerül-e hamar, mert mint írtam, sok időm nincs. Mondtam is a páromnak, az is lehet, hogy nem is lehetek terhes.

    Akkor mindenkinek nagyon jó napot kívánok, sziasztok.

    előzmény:
    gemini2005 (52)
    2006-05-16  17:22
  25. 2006. május 16. 17:2252.
    Szia Brooklin! Én is csak biztatni tudlak!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271966 (49)
    2006-05-16  07:39

Címlap

top